Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek
 Trzeci Testament
 |  Wersja do druku
Dezerter
 lipiec 14 2008 15:08   
Forum

Status: offline

Rozumie i popieram osoby, które kluję w oczy wątek TT w najbardziej eksponowanym i popularnym miejscu tego (chyba najpopularniejszego) forum chrześcijańskiego (a na pewno ekumenicznego).
Nie powinno tak być, że wchodząc tu chrześcijanie chcący pogłębić swoją wiarę i wiedzę o chrześcijaństwie trafiają na wejściu na wątek o heretyckim i fałszywym (w moim przekonaniu i wszystkich istniejących Kościołów) TT.

szkodzi to wizerunkowi i pozycji forum i zniechęca wielu!

Moja propozycja - stworzyć dział "Okolice/Obrzeża chrześcijaństwa" albo "Heretycy nadchodzą"
tam było by miejsce dla TT nowych wyznań wywodzących sie z chrześcijaństwa i innych tematów z pogranicza religii.
Myślę, że Matejanka, administracja i forumowicze poprą mój pomysł aby "wilk był syty i Matejanka cała".
Bo o ile TT nic nie wnosi do mojej wiary i wiedzy o tyle Matejanka wiele.

Karolu
jeśli podoba ci się pomysł - pogadaj z adminami

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
albert1972
 lipiec 14 2008 18:42   
Forum

Quote by Dezerter: Rozumie i popieram osoby, które kluję w oczy wątek TT w najbardziej eksponowanym i popularnym miejscu tego (chyba najpopularniejszego) forum chrześcijańskiego (a na pewno ekumenicznego).
Nie powinno tak być, że wchodząc tu chrześcijanie chcący pogłębić swoją wiarę i wiedzę o chrześcijaństwie trafiają na wejściu na wątek o heretyckim i fałszywym (w moim przekonaniu i wszystkich istniejących Kościołów) TT.

szkodzi to wizerunkowi i pozycji forum i zniechęca wielu!

Moja propozycja - stworzyć dział "Okolice/Obrzeża chrześcijaństwa" albo "Heretycy nadchodzą"
tam było by miejsce dla TT nowych wyznań wywodzących sie z chrześcijaństwa i innych tematów z pogranicza religii.
Myślę, że Matejanka, administracja i forumowicze poprą mój pomysł aby "wilk był syty i Matejanka cała".
Bo o ile TT nic nie wnosi do mojej wiary i wiedzy o tyle Matejanka wiele.

Karolu
jeśli podoba ci się pomysł - pogadaj z adminami

Absolutnie się na to nie zgadzam!!! Albo omawiamy otwarcie wszelkie wątki i trendy w chrześcijaństwie albo to forum zamienimy w wąskie grono tych co to "Pisma" uznane tylko uznają. I co? Koniec rozwoju człowieka? Koniec dialogu z Bogiem? Tylko dlatego że komuś się nie chce poznać nowych trendów? Spróbować odczytania ich tekstów i poznania co w nich prawdziwe a co fałszywe? Masz problem w TT? wysil się i przeczytaj najpierw. Potem znów wysil się i porównaj z NT i ST. Wtedy dopiero pokaż nam co koliduje w tych tekstach i z czym się nie zgadzasz. I z łaski swojej zostaw naszej ocenie czy zgadzamy się z Tobą. Każda inna droga ograniczająca dyskusję na tym forum prowadzi do przekształcenia go w "dysputy towarzystwa wzajemnej adoracji" Matejanka przedstawia mi i innym nową interpretację " słowa bożego". Więc na litość Boską nie odbieraj mi i innym darów które dostaliśmy od Boga. Wolnej woli i rozumu dzięki którym każdy z nas może porównać, ocenić i na koniec napisać - Anka masz rację, Anka ściemniasz czy też Anka zostałaś ściemniona przez tych co wystukali czy napisali TT. Anka wierzy w to co pisze i za to ją szanuje. Nikomu wiary w TT nie narzuca a tylko przedstawia, poleca poznanie, i jak umie tak opisuje treść TT. W naszej gestii pozostaje ocena i akceptacja lub nie akceptacja. A co to ma do tego forum? Tylko tyle że cenię kościół.pl właśnie za otwartość i nieingerowanie w dyskusję. Sam mam planie wdrożyć tu wątek "co jeśli są poza człowiekiem istnieją inne cielesne dzieci Boga?" I co? oskarżysz mnie o herezję? Bo biblia o tym nie wspomina? I co z tego? Biblia to nie wszystko. Inaczej Bóg nie musiał by pisać nowych "listów" do ludzi jak przekazy typu Fatima - Dziennik Faustyny - czy być może również TT

===

Profil   Email 
kasandra_K80
 lipiec 14 2008 19:01   
Forum

A proszę bardzo.
Tylko czy to posunięcie wniesie coś pozytywnego?
Poszłam bym na Twoim miejscu jeszcze dalej: moderka każdej wypowiedzi niezgdodnej z .... no właśnie z czym: Biblią, Kościołem (którym)?
Takie posunięcia to już początek powolnej "śmierci" dla forum, bo kto zechce wówczas dyskutować?

Nie zapominamy że jest to forum ekumeniczne, ale przeanalizuj, ile procent dyskusji jest wspólnych dla wszystkich kościołów !!
Większość przytaczanych legalnych dyskusji można sobie poczytać w google lub encyklopedii.

No i jeśli "zabijecie" możliwość wolnej dyskusji tutaj, to czy tak powstanie inne forum, które uwzględni potrzeby dyskutantów: jeśli jest popyt to pojawi się forum które go zaspokoi.

Plizzz...trochę luzuuuu i dystansu....do wszystkiego....do nas tez.

Pozdrawiam serdecznie

===

Profil   Email 
Zbigniew Szalast
 luty 26 2009 04:16   
Forum

Moi kochani mam nadzieję że nie zarzuciliście tego tematu bo o takich rzeczach trzeba rozmawiać.
Droga Matejanko zanim stałem się tym kim jestem teraz, zajmowałem się czynnie różnymi kultami.
Z opisu 18 Czerwiec 2006 dodanego przez Hermesa wynika że to dualizm co to znaczy? otóż po konkwiście ci indianie którzy nie chcieli przyjąć Chrześcijaństwa udawali tylko że są katolikami ! Swoim pierwotnym bóstwom nadawali imiona chrześcijańskich świętych, dzisiaj też można zauwarzyć te symptomy gdy wierni ubrani w Azteckie Piura oddają cześć starodawnym bóstwom przez wylewanie pokarmów, a także korowody bardzo podobne do Rz.-Kat. procesji. sam kult jest bardzo podobny do Voo Doo tam też StaroAfrykańskie bóstwa mają imiona Chrześcijańskich świętych ale czy wyznawcy Voo Doo to chrześcijanie tak samo może być z Kultem TT. Odwołam się do Hermeneutyki: jakikolwiek list lub księga swoją zawartością musi mieć poparcie w dwóch innych uznanych świadectwach np. w tym wypadku TT MUSI mieć poparcie w Starym Testamencie który został spisany by ukazać nam MESJASZA i drogę do niego. A Nowy Testament jest poto by ukazać nam wcielone Logos Jezusa inaczej Stary testament daje nam proroctwa o Mesjaszu a Nowy Testament wypełnienie tych proroctw jeżeli TT ma to poparcie to można uznać je jako słowo objawione. a jeżeli nie ma poparcia to sorry ale nie można TT uznać jako słowa od Boga gdyż trzeba pamiętać że Diabeł przybiera postać anioła światłości, gdyż jest ojcem kłamstwa i prawdy w nim nie ma. Dlatego trzeba nam trzeźwego myślenia by to coś uznać. Pozdrawiam

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
matejanka
 luty 26 2009 12:14   
Forum

Witaj ZibiShalom!

Moi kochani mam nadzieję że nie zarzuciliście tego tematu bo o takich rzeczach trzeba rozmawiać.
Droga Matejanko zanim stałem się tym kim jestem teraz, zajmowałem się czynnie różnymi kultami.

I dzięki temu najprawdopodobniej uchronileś się od jednostronnego patrzenia na sprawy Boga i wiary, a więc nie jestes "starym bukłakiem do ktorego nie można wlać młodego wina, bo go rozsadzi"
cyt z Mt, 9,17 Nie wlewa się młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym razie bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki się psują. Raczej młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje.

"!

Z opisu 18 Czerwiec 2006 dodanego przez Hermesa wynika że to dualizm co to znaczy? otóż po konkwiście ci indianie którzy nie chcieli przyjąć Chrześcijaństwa udawali tylko że są katolikami ! Swoim pierwotnym bóstwom nadawali imiona chrześcijańskich świętych, dzisiaj też można zauwarzyć te symptomy gdy wierni ubrani w Azteckie Piura oddają cześć starodawnym bóstwom przez wylewanie pokarmów, a także korowody bardzo podobne do Rz.-Kat. procesji. sam kult jest bardzo podobny do Voo Doo tam też StaroAfrykańskie bóstwa mają imiona Chrześcijańskich świętych ale czy wyznawcy Voo Doo

Jeżeli znasz historię Narodu Wybranego, to napewno wiesz, że pomimo Prawa danego przez Boskiego Wysłannika Mojżesza i licznych dowodów jego pełnomocnictwa, lud o ile tylko Mojżesz się odwrócił, powracał do swoich bożków i pogańskich obrządków! Niestety do dzisiaj te skłonności pozostały!
Dlaczego?
Gdyż w naturze ludzkiej leży właśnie dualizm. Dualizm wynikający z ludzkiej dualistycznej duchowo-materialnej natury.
I o ile duch pragnie wznosić się do swojego Stwórcy, o tyle ciało ciągnie duszę do spraw ziemskich!
Oddawanie czci bożkom jest wynikiem niewielkiego uduchowienia duszy spowodowane jej zmaterializowniem, w konsekwencji czego dusza poszukuje bóstwa w przedmiotach i rytuałach z tego świata.
W zależności od stopnia zmaterializowania, lub uduchowienia- dusza, albo potrafi wznieść sie do Boga poprzez swojego ducha, albo właśnie próbuje zaspokoić swoje naturalne pragnienie łączności z Bogiem, szukając Go w przedmiotach i naukach wymyślonych przez ludzi i tylko w niewielkim stopniu, lub wcale nie pochodzących z Duchowości, czyli nie z tego świata materii.

to chrześcijanie tak samo może być z Kultem TT. Odwołam się do Hermeneutyki: jakikolwiek list lub księga swoją zawartością musi mieć poparcie w dwóch innych uznanych świadectwach np. w tym wypadku TT MUSI mieć poparcie w Starym Testamencie który został spisany by ukazać nam MESJASZA i drogę do niego. A Nowy Testament jest poto by ukazać nam wcielone Logos Jezusa inaczej Stary testament daje nam proroctwa o Mesjaszu a Nowy Testament wypełnienie tych proroctw jeżeli TT ma to poparcie to można uznać je jako słowo objawione. a jeżeli nie ma poparcia to sorry ale nie można TT uznać jako słowa od Boga gdyż trzeba pamiętać że Diabeł przybiera postać anioła światłości, gdyż jest ojcem kłamstwa i prawdy w nim nie ma. Dlatego trzeba nam trzeźwego myślenia by to coś uznać. Pozdrawiam

W pełni się z Tobą zgadzam!!!
Jeżeli spojrzysz wstecz na ten wątek , to musisz zauważyć ogromny opór naszych braci chrześcijan przed przyjęciem czegoś nowego do dotychczasowego sposobu wiary w Boga i przyjętych przez nich , a odziedziczonych po przodkach, prawd wiary!

Taka postawa jest z jednej strony słuszna, gdyż chroni przed zwiedzeniem , ale jednocześnie hamująca duchowy rozwój i nie dopuszczająca swobodnego działania Ducha Swiętego !

Jezus zanim odszedł ułatwił nam rozróżnianie prawdziwych Objawień od fałszywych i podał szereg znaków prawdziwości Słowa.

Gdyż kazde prawdziwe Objawienie nie jest niczym innym jak Słowem Boga czyli Chrystusem.

Słowo raz tylko stało się ciałem w Jezusie! co nie znaczy że na rozne inne sposoby nie było i nie jest dawane człowiekowi!

Cóż to byłby z Boga za Ojciec , gdyby ograniczył czasowo wychowywanie swoich dzieci i doprowadzał je tylko do wieku dojrzewania, a potem już milczał.
Jezus jako Boskie Słowo i Syn stoi wraz z Krzyżem w centrum Boskich Objawień!

Lecz nie oznacza to że Bóg przestał mówić do człowieka będącego jego dzieckiem.
Słowo-Chrystus obiecał powócić do świata i nakazał modlić sie i czuwać, aby ludzkość nie przeoczyła powrotu do niej Słowa, jako Ducha Prawdy!

W szeregach przypowieści Jezus ostrzegał przed tym, w takich jak przypowieśc o pannach mądrych i głupich, czy o gospodarzu , który pozwolił podkopać swój dom. Jak myślisz kim jest ten gospodarz pozostawiony nad Pańskim Mieniem ?.
Jezus powiedział, że powróci na obłokach jak złodziej w nocy.
Cży nasze chrześcijaństwo zrozumiało co to będzie oznaczać?
Czy wzięło pod uwagę Apokalipsę i proroctwa z ST ,aby pojąc ze Powrot Chrystusa jest kolejnym Trzecim Objawieniem samego Boga dającego po raz Trzeci ludzkosci Swoje Słowo pod postacią Ducha Świętego?
niestety nie!
Teologia nie rozpoznała konsekwentnego nauczania ludzkosci przez samego Boga i nie chce widzieć ciągłości Jego Objawień dostosowanych do czasu w jakim są dawane. Ludzkośc za czasów Jezusa jeszcze nie była dojrzała do zrozumienia całej koniecznej do zbawienia Prawdy i tę Prawdę Jezus obiecał jej dać poprzez Ducha Prawdy.

Czas potrzebny dla zbawienia ludzkosci Bóg podzielił na trzy CZasy

Pierwszy -Objawienie Ojca i Jego Prawa
Drugi Objawienie Syna i Młości Boga do człowieka
I Trzeci Objawienie Boga jako Ducha Świętego, jako Ducha Prawdy

Pierwszy raz Słowo jako Prawo zostało dane przez Boga- Sędziego Mojżeszowi, a potem prorokom w ST.
Słowo Starego Testamentu zapowiedziało przyjście na świat Zbawiciela, czyli wcielonego Słowa.

Natomiast Zbawiciel przed odejściem zapowiedział przyjście do świata Słowa jako Ducha Prawdy , który po raz Trzeci będzie nauczał świat i ludzi, wyjaśni ludzkości jej pomyłki w interpretacji dotychczasowych Boskich Pouczeń i ofiaruje jej nowe proroctwa i Nowe Pouczenia dostosowane do jej rozwoju.

To szeroki temat i wiele już zostało na tym wątku powiedziane.
Jeżeli będziesz miał ochotę na dyskusję ze mną i innymi w tym temacie, to dla Ciebie chętnie jeszcze raz przypomnę te wszystkie proroctwa z ST i NT , które znalazły swoje wypełnienie w Meksyku podczas WIELKIEGO POWROTU PANA DO JEGO NARODU ZAKOŃCZONE SPISANIEM OBJAWIEN BOSKIEGO MISTRZA I NADANIEM IM TYTUŁU
TRZECI TESTAMENT!

pozdrawiam serdeczenie

Ps coś nie mogę pozbyć się zaplątanego do tego postu zdania, moze w tej edycji mi się uda

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Dezerter
 luty 26 2009 13:00   
Forum

Nasza heretyczka forumowa się pokazała Wink Big Grin
pozdrawiam
widzę, że w formie
Ciekaw jestem jak Ci wyjdzie test wiary w dziale humor - Belief-o-Matic, może też Kwarkiem {powinno być Kwakrem Laughing Out Loud - za dużo fizyki) zostaniesz jak ja
mogła byś
szalom

===

matejanka
 luty 26 2009 14:37   
Forum

Quote by: Dezerter

Nasza heretyczka forumowa się pokazała Wink Big Grin
pozdrawiam
widzę, że w formie
Ciekaw jestem jak Ci wyjdzie test wiary w dziale humor - Belief-o-Matic, może też Kwarkiem zostaniesz jak ja
mogła byś
szalom

Witaj Dezerterze!
Niestety nie zaspokoję Twojej ciekawości , gdyż nie jestem w stanie w pełni podpisać się pod prawie żadną odpowiedzią do zakreślenia . I tak jeżeli jedna część zdania wydaje się odpowiadać temu w co wierzę, to już druga nie pasuje do moich przekonań.
Bez testu natomiast podpisuję się pod tym, że jestem obiektem kwantowym, tak jak wszystko co nas otacza, Ty też jesteś całą masą kwantów Wink

pozdrawiam serdecznie
kwantowa matejanka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Dezerter
 luty 26 2009 14:54   
Forum

Oj nie wybrzydzaj - to jest w dziale humor
a ty jako kwantowa więc powinnaś wiedzieć, że wszystko jest tylko prawdopodobieństwem zaistnienia i to względnym i nieoznaczonym
jeszcze wiele setek lat upłynie zanim TT trafi na listę wyznań

Ty też jesteś całą masą kwantów

nie zgadzam się
ja się jednak upieram, że składam się z kwarków i leptonów
chyba, że przespałem jakieś odkrycie naukowe

===

kazema
 luty 26 2009 20:21   
Forum

Hej Matejanka! Miło Cię znów widzieć! Na prawdę. Bo już się zastanawiałam i obawiałam, że moderatorzy zaczęli,wraz z upiększaniem portalu, 'modernizować' listę użytkowników wedle ich upodobań.

Co do tego testu...żart nie żart, wiem, że nie odpowiedziałam w 100% w myśl KK, ale wynik i tak mnie zaskoczył Rolling Eyes

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
matejanka
 luty 26 2009 20:44   
Forum

Quote by: kazema

Hej Matejanka! Miło Cię znów widzieć! Na prawdę. Bo już się zastanawiałam i obawiałam, że moderatorzy zaczęli,wraz z upiększaniem portalu, 'modernizować' listę użytkowników wedle ich upodobań.

Co do tego testu...żart nie żart, wiem, że nie odpowiedziałam w 100% w myśl KK, ale wynik i tak mnie zaskoczył Rolling Eyes

Witaj Kazema!

Stęskniłam się za Tobą, i w ogóle za innymi ze starej gwardii. Ostatnio jestem dośc zajęta sprawami bardziej doczesnymi i nie pojawiałam się na forum.
No, ale nie mogłam przecież nie odpowiedzieć , gdy ZibiSzalom poruszył sprawę TT.
Jutro, o ile znajdę czas, może zrobię sobie ten test z wiary , aby zaspokoić ciekawośc Dezertera Wink no i zobaczymy czy ZibiSzalom wykaże ochotę do dalszej rozmowy.
Ja jak wiesz dopóki żyję , dopóty jestem gotowa odpowiedzieć na każde pytanie, w ramach tego czego się sama nauczyłam !

serdecznie pozdrawiam

===

kazema
 luty 26 2009 20:49   
Forum

Ja jak wiesz dopóki żyję , dopóty jestem gotowa odpowiedzieć na każde pytanie, w ramach tego czego się sama nauczyłam !

Wiem wiem Matejanka Big Grin

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
Zbigniew Szalast
 marzec 06 2009 05:01   
Forum

Sorry ale nie zgodzę się z tymi proroctwami(Objawieniami) Matejanko są sprzeczne z Nowym Testamentem więc TT nie ma oparcia w Nowym Testamencie żeby coś można było uznać Matejanko jako słowo objawione MUSI mieć OPARCIE w TEKSTACH i nie cytuj proroctw S.T. 18 czerw.2006 23:24godz. na poparcie wiarygodności TT gdyż jego duch przeczy słowom Jezusa i Listom Pawła i Apokalipsie a Arka Przymierza spełniła już swoją rolę i jest w niebie jeżeli Jesteś Chrześcijanką to czemu zadajesz takie głupie pytania dlatego bo Duch Święty stał się zastępcą Jezusa w.14 Parakletosem werset 15 Ekeinosem Parakletos mimo swej nazwy po polsku ma formę bezosobową lecz istnieje zajmek osobowy . bo Duch Święty jako jeden z Echad może mieć miano Duch Prawdy. Napisałaś mi że Bóg podzielił czas na 3 okresy lecz wszystkie trzy przenikają się już w pierwszych wersetach no chyba że ELOHIM jest w liczbie pojedyńczej a Echad to doskonała Jedność dlatego nie uznam TT gdyż już napisałem wyżej co myślę po drugie JESTEM PROTESTANTEM po trzecie JESTEM ŻYDEM i jak pojawia się nowa nauka/objawienie to badam czy tak się sprawy mają jak nie to odrzucam taki twór. ps. Ś.J. też powołują się na Biblię lecz gdy zmieniły się czasy i chwile to zostali znuszeni do stworzenia własnego przekładu New world. a swięty Jan Apostoł nie jest teztlilapoką a Paweł nie jest Pierzastym Wężem Queskatlipoką znam akurat wierzenia Azteków, Tolteków (Olmeków), Majów, Inków i jak ktoś mi wciska Dualizm że to norma to mam febrę Mój Naród przez 400 lat był w Egipcie nie miał korzeni wychowali się w wierzeniach Poli a tu przychodzi Mojżesz z przesłaniem Mono niewygodne wersety pomijasz Matejanko czytaj dokładnie a nie po Łebkach.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
matejanka
 marzec 06 2009 12:11   
Forum

Witaj ZibiSzalom!

Sorry ale nie zgodzę się z tymi proroctwami(Objawieniami) Matejanko są sprzeczne z Nowym Testamentem więc TT nie ma oparcia w Nowym Testamencie żeby coś można było uznać Matejanko jako słowo objawione MUSI mieć OPARCIE w TEKSTACH i nie cytuj proroctw S.T. 18 czerw.2006 23:24godz. na poparcie wiarygodności TT gdyż jego duch przeczy słowom Jezusa i Listom Pawła i Apokalipsie

Nie mogą być sprzeczne , gdyż są słowem Tego samego Mistrza!
Słowo Boga zostało dane ludziom w Starym Testamencie, a jednak uczeni w Piśmie i kapłani , ci , którzy byli tysiące lat jego interpretatorami i wykładowcami, gdy ujrzeli Wcielone Słowo nie przyjęli Go.
A wiesz dlaczego?
Gdyż nadawali Słowu interpretację z tego świata i chcieli mieć króla z tego świata. Jak mogli poznać Chrystusa, jeżeli On nie jest z tego świata.

Ani jedno słowo z TT nie zaprzecza żadnemu słowu z ST i NT. Jeżeli tak się komuś wydaje , oznacza to , że nadał Boskiemu Słowu materialistyczne znaczenie.
I tak jak w Drugim Czasie, Słowo zostało na początku rozpoznane i rozpowszechniane przez dwunastu Apostołów(prostych ludzi), tak w Trzecim Czasie na początku za Nim szło i je rozpowszechniało 144 tysiące wybranych.
Nie bez powodu Apokalipsa mówi , że tylko 144 tyśiące zrozumieją Nową Pieśń śpiewaną przed tronem Baranka.
Te 144 tysiące to po dwanaście tysięcy z kazdego pokolenia Izraela. Po oczyszczeniu ziemi i ludzkości liczba ludu Bożego będzie jak piasek morski i wszystkie oczy zobaczą Boga

a Arka Przymierza spełniła już swoją rolę i jest w niebie

Sorry za to co teraz napiszę, ale Arka w żadnym wypadku nie znajduje się w niebie, gdyż niebo to nie miejsce, ale stan ducha.
Czy uwazasz, że Bóg jest ograniczony do jakiegoś miejsca?
Ojcze nasz , któryś jest w niebie....Bóg jest wszędzie, a niebo jest najwyższym stanem doskonałości ducha

Arka , jako przedmiot, nie znajduje się również w Królestwie Niebieskim , czyli w nieskończonym świecie Ducha, gdyż co miałaby tam do szukania, w dodatku pośrod istot, które Boskie Prawo mają wypisane w swoim duchu?
Arka Przymierza była czymś w rodzaju pomocy do nauki dla zmaterializowanej ludzkiej duszy.
Czy jeden , dwa, trzy są jabłkami?
A jednak nauczycielka w szkole podstawowej uczyła dodawania właśnie na jabłkach.

ARKA PRZYMIERZA BYŁA SYMBOLEM BOSKIEGO PRAWA I NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO

BOSKIE PRAWO JEST JEDYNĄ ARKĄ W KTÓREJ LUDZKI DUCH MOŻE ZNALEŹĆ OCALENIE!

Bóg od samego początku stworzenia dawał swoim dzieciom Prawo , aby miały życie w pełni
Przez Jezusa , Bóg pouczył ludzkosc , że całe Prawo można streścić w jednym Przykazaniu ...
Tak więc Jezus dał ludzkości wyjaśńienie czym jest Boskie Prawo.

Nie jest zakazami i nakazami, ale jest Prawem Miłości !
czyli nasze działanie ma wynikać , abyśmy zyli w Boskim Prawie, nie ze strachu przed karą , lecz z miłości.

jeżeli Jesteś Chrześcijanką to czemu zadajesz takie głupie pytania dlatego bo Duch Święty stał się zastępcą Jezusa w.14 Parakletosem werset 15 Ekeinosem Parakletos mimo swej nazwy po polsku ma formę bezosobową lecz istnieje zajmek osobowy . bo Duch Święty jako jeden z Echad może mieć miano Duch Prawdy. Napisałaś mi że Bóg podzielił czas na 3 okresy lecz wszystkie trzy przenikają się już w pierwszych wersetach no chyba że ELOHIM jest w liczbie pojedyńczej a Echad to doskonała Jedność

Bóg jest doskonałą jednością a jeżeli nawet w Biblii jest użyta forma mnoga, może ona oznaczać dwie rzeczy
1. Pluralis majestatis
2. Udział wysokich Duchów jako pomocników Boga w kierowaniu Stworzeniem

dlatego nie uznam TT gdyż już napisałem wyżej co myślę po drugie JESTEM PROTESTANTEM po trzecie JESTEM ŻYDEM i jak pojawia się nowa nauka/objawienie to badam czy tak się sprawy mają jak nie to odrzucam taki twór. ps. Ś.J. też powołują się na Biblię lecz gdy zmieniły się czasy i chwile to zostali znuszeni do stworzenia własnego przekładu New world. a swięty Jan Apostoł nie jest teztlilapoką a Paweł nie jest Pierzastym Wężem Queskatlipoką znam akurat wierzenia Azteków, Tolteków (Olmeków), Majów, Inków i jak ktoś mi wciska Dualizm że to norma to mam febrę Mój Naród przez 400 lat był w Egipcie nie miał korzeni wychowali się w wierzeniach Poli a tu przychodzi Mojżesz z przesłaniem Mono niewygodne wersety pomijasz Matejanko czytaj dokładnie a nie po Łebkach.[/p]

Z całym szacunkiem ZibiSzalom to tylko strata dal Ciebie, tak jak było stratą dla kapłanów i uczonych w Piśmie nie uznanie w Jezusie oczekiwanego Zbawiciele.
Ten fakt , ze tylko niewielu rozpozna powracającego Pana został zapowiedziany zarowno w ST jak i w NT.
Gospodarz, czyli chrześcijaństwo niestety w większośći nie rozpoznało Pana Młodego, gdyż przyszedł w czasie duchowej nocy , jak złodziej.
Nie rozpoznawanie Słowa przez ludzkość jest wynikiem jej zmaterializowania i zawierzenia w interpretacje i słowo ludzkie, a nie w prawdziwe Słowo Boga Prawdziwego.

TT jest objawieniem przeznaczonym dla KAZDEGO ludzkiego ducha, aby potrafił oddawać Ojcu cześć w doskonalszy niż dotąd sposób , czyli nie poprzez materialne symbole i rytuały, lecz w DUCHU I PRAWDZIE!

Dlatego w liście Pawła zostało zapowiedziane , że spożywanie chleba i wina na pamiątkę Jezusa Chrystusa ma trwać tylko do Jego przyjścia.
Gdyż , gdy powróci dla naszego zbawienia, będzie żywił swój lud chlebem i winem swojego Słowa!

Jest tylko kwestią czasu, a każdy wejdzie do tej Arki będącej Boskim Prawem Trzech Testamentów.
Arka ta zawsze stoi otwarta dla wszystkich.

pozdrawiam

ps. skąd Ci przychodzi do głowy , że czytam po łebkach. Już kilka lat zajmuję się Biblią Trzech Testamentów i nawet jeżeli nie wszystko jeszcze zrozumiałam, to nie mogę sobie zarzucić , że czytam nieuważnie.

===

Andrzej
 marzec 06 2009 20:40   
Forum

Quote by: matejanka

zibi lepiej nie dyskutuj z matejanką - ona zawsze odwraca kota ogonem - żeby wiedzieć czyje sa to słowa wystarczy porownać Biblię ST i NT z tym tak zwanym Trzecim Testamentem. Porównanie wskazuje, że tekst bardziej wyszedł z ust Diabla niz Mistrza.
A ona stawia sprawę na głowie przyjmując jako aksjomat, że to Jezus jest autorem TT.
Nie wiem skąd to wzięła?
Pewnie miala objawienie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

matejanka
 marzec 07 2009 09:02   
Forum

Quote by: medieval_man

zibi lepiej nie dyskutuj z matejanką - ona zawsze odwraca kota ogonem - żeby wiedzieć czyje sa to słowa wystarczy porownać Biblię ST i NT z tym tak zwanym Trzecim Testamentem. Porównanie wskazuje, że tekst bardziej wyszedł z ust Diabla niz Mistrza.
A ona stawia sprawę na głowie przyjmując jako aksjomat, że to Jezus jest autorem TT.
Nie wiem skąd to wzięła?
Pewnie miala objawienie

Witaj Medieval man!

Postawileś pytanie -skąd ona to wzięła?
Odpowiedź brzmi : Z logicznego myślenia i Pisma Świętego i dodawania "dwa dodać dwa jest cztery"!

Logika mi mówi , że nie ma dymu bez ognia. W necie znalazałam pytanie zarówno po polsku, jak i po niemiecku, brzmiące
Czy powstaje lub powstanie Trzeci Testament ? Zostało one zadane przez ludzi nie mających pojęcia o jego istnieniu. link http://pytamy.pl/question/czy-powstanie-lub-powstaje-trzeci-testament/1

Przed przeszło stu laty, ludzie podobnie pytali w obliczu spełnionych znakow danych przez Mistrza-Czy Jezus powraca?
i oczekiwali Go tworząc sekty i ugrupowania!

A wiecie dalczego?

Bo znak Syna Człowieczego od 1884 roku można zobaczyć na duchowym niebie.

W Piśmie Świętym zawarte jest cała masa informacji o okolicznościach przyjścia Pana, o znakach towarzyszących Jego powrotowi i sposobie tego powrotu.
Wystarczy wszytko to razem zebrać i wyciągnąć wnioski.

Czy Jezus odchodząc powiedział?
Powiedziałem wam wszystko i do konca świata musi wam to wystarczyć i Boskie Słowo wraz z moim odejściem zamilknie!

Całkiem odwrotnie. Jezus zapowiedział swój Powrot dla zbawienia ludzkości.
Zapowiedział też, że jego powrót będzie duchowy.
Wynika to z Jego słow u Jana o Duchu Prawdy.
Przypomnijmy cytat.

Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was1. 8 2 On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. 9 O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; 10 o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; 11 wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony. 12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

Co wynika z tego fragmentu?

Bardzo wiele, ale nie o wszystkim w tej chwili chcę pisać. Chciałam zatrzymać się nad słowami Jezusa "już Mnie nie ujrzycie, bo idę do Ojca"
Pytam sie dlaczego na podstawie samych tych słów nie została zrozumiana przepowiednia dana przez Jezusa , że On Słowo Ojca już nigdy nie będzie widziany w ludzkim ciele.?
Czyżby Jezus rzucał słowa bez sensu.?
A przeciez potwierdza to list do Hebrajczyków

człowiek żyje tylko raz , a potem sąd

Czy Jezus nie był w pełni człowiekiem? Czy może jeszcze raz się narodzić jako Jezus z niewiasty? Czy kiedykolwiek ten sam człowiek żył dwa razy na ziemi?
Więc dlaczego chrześcijaństwo nie zrozumiało , że powrót Jezusa może być tylko duchowy , tak jak zostało w wielu miejscach Pisma zapowiedziane "w obłokach " Jako Słowo dawane tym razem przez Parakleta.

Gdyż Kim był Jezus jak nie Słowem Ojca!

Czy Jezus kiedykolwiek zapowiadał powrot swojego ciała?

Nigdy. Zawsze podkreślał , że ciało nie posiada życia. Po złożeniu ofiary na krzyżu do niczego nie jest Mu już potrzebne.

Reasumując.
Jezus w żadnym wypadku nie zamknął i nie wyczerpał Boskich Słów przeznaczonych dla ludzkosći.

Wcielenie Słowa miało znaczenie z powodu ofiary krzyża , ale samo Słowo jeszcze ma nam wiele do powiedzienia i nie wyczerpało się również na Trzecim Testamencie, chociaż nie będzie już żadnych nastęnych Testamentów
Dlaczego?

Gdyż następnym etapem, do którego TT nas przygotowuje jest ososbisty dialog każdego ducha z Boskim Duchem we wnętrzu odbudowanej i odnowionej wewnętrznej Światyni Ducha Świętego, znajdującej sie w duchu każdego człowieka i żadne zewnętrzne objawienia nie będą już konieczne.
Boska Księga dana ludzkości jako podstawa porządku na świecie, pomagająca w weryfikacji wszystkich innych objawień i proroctw została zakończona na Trzecim Testamencie!

pozdrawiam

===

eviva
 marzec 07 2009 11:31   
Forum

medieval man

zibi lepiej nie dyskutuj z matejanką - ona zawsze odwraca kota ogonem

Największym odwracaczem kota ogonem to Ty jesteś. Big Grin .Nie uznajesz,że:

- Duch Prawdy jedynie wprowadza w prawdę,
- Królestwo Boże jest w nas,
-Bóg jako Światłość jest w każdym człowieku,
-zbawia Chrystus,a nie KK i jego sakramenty,
-nie uznajesz Chrystusa za jedynego Mistrza,Duszpasterza,itd.

Dlatego tak trudno Ci jest zrozumieć Matejankę w wielu kwestiach.Papieskie dogmaty wiary też są niezgodne z NT. Frown

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
Andrzej
 marzec 07 2009 20:56   
Forum

Quote by: eviva

medieval man

zibi lepiej nie dyskutuj z matejanką - ona zawsze odwraca kota ogonem

Największym odwracaczem kota ogonem to Ty jesteś. Big Grin .Nie uznajesz,że:

- Duch Prawdy jedynie wprowadza w prawdę,
- Królestwo Boże jest w nas,
-Bóg jako Światłość jest w każdym człowieku,
-zbawia Chrystus,a nie KK i jego sakramenty,
-nie uznajesz Chrystusa za jedynego Mistrza,Duszpasterza,itd.

Dlatego tak trudno Ci jest zrozumieć Matejankę w wielu kwestiach.Papieskie dogmaty wiary też są niezgodne z NT. Frown

mało.
Uważam poza tym,że jako nie-chrzescijanka nie masz w tym temacie niczego sensownego do powiedzenia.
Więc lepiej zajmij sie swoją ezoteryka, w swoim kręgu, w swoim niezrozumieniu Ewangelii

Żeby było jasne. Uważam, że:
- Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec posyła imieniu Jezusa, On nas o wszystkim poucza i przypomina nam wszystko, co Jezus nam powiedział czyniąc to w swoim Kościele
- w pewnym sensie Krolestwo Boże jest w ludziach - tych ktorzy trwają w Jezusie i Jego Kosciele,
- Bóg oczywiście jest w kazdym człowieku jako Ten, który podtrzymuje nas w istnieniu, lecz nie jako gość, który przychodzi tylko do tych, ktorzy Jego glos usłyszą i otworzą Mu
- zbawia Chrystus w Kościele i przez jego sakramenty
- Chrystus jest jedynym Panem i Nauczycielem, co nie zmienia faktu, że wszystko czyni przez swoj Kosciół i w nim.

Papieskie dogmaty wiary sa niezgodne z NT?
Najbardziej niezgodna to Ty jesteś, nie-chrześcijanko

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Andrzej
 marzec 07 2009 20:59   
Forum

Quote by: medieval_man

Nie wiem skąd to wzięła?
Pewnie miala objawienie

Witaj Medieval man!

Postawileś pytanie -skąd ona to wzięła?
Odpowiedź brzmi : Z logicznego myślenia i Pisma Świętego i dodawania "dwa dodać dwa jest cztery"!

nie obrażaj logiki - zresztą rób, co chcesz, sama się ośmieszasz

Logika mi mówi , że nie ma dymu bez ognia. W necie znalazałam pytanie zarówno po polsku, jak i po niemiecku, brzmiące
Czy powstaje lub powstanie Trzeci Testament ? Zostało one zadane przez ludzi nie mających pojęcia o jego istnieniu. link http://pytamy.pl/question/czy-powstanie-lub-powstaje-trzeci-testament/1

zostało zadane przez niedouczonych kretynów.
Ale prosze, powtzrazaj opinie niedouczonych kretynow, sama się osmieszasz. Tak trzymaj

===

Zbigniew Szalast
 marzec 08 2009 10:17   
Forum

Biedna Kobieto !
2 Tymoteusza 3:16,17 = Całe Pismo jest przez Boga natchnione... aby człowiek Boży był doskonały.
Już tym stwierdzeniem że Jezus gdy Zmartwychwstał tylko jako duch pokazujesz jakie jest twoje chrześcijaństwo !
Twoje chrześcijaństwo jest pomięszane z Kabalistyczną Ezoteryką i Buddyzmem !!!
Oto moja odpowiedź Ew. Łukasza 24:36-43 i Jana 20:24-29
Bóg jest Pluralis Majestatis (Doskonała Jedność)
Odpowiedź Końcówka Im występuje przy Eloh-im trójjedność Boża, Maszama-im więcej niż jedno niebo (Niebiosa)
słowo Woda też jest w liczbie mnogiej 1Moj.1:2
Echad 1Moj.2:24 dwoje stało się jednym (echad) ciałem; Gdy Jozue i 11 towarzyszy poszło na zwiady do Kannanu przynieśli
z tej krainy Jedną (Echad) kiść winogron na jednym konarze wiele owoców, i wiele, wiele innych miejsc.
Szema Israel Adonaj Eloheinu Adonaj Echad żydzowscy Rabini wierzą że litera SZ jest wyobrażeniem Boga.
Mówisz że PRAWO można streścić w jednym przykazaniu
Odpowiedź Pan Jezus Prawo streścił w Dwóch przykazaniach Ew. Mat. 22:34-40; Ew.Marka 12:28-34
Piszesz że Niebo to świadomość
Odpowiedź Niebo jest siedliskiem istot duchowych w Całym Starym Testamencie to widać a ponadto w księdze Apokalipsy Całej to widać że jest to miejsce oprucz tego Ew.Mat.24:31: Ew.Marka 9:1-8; Ew.Łuk.23:39-43; Rz.10:6; 2Kor.12:1-4; Hebr.1:10-12; 2Piotra3:10.
Arka Przymierza jej budowa

===

Profil   Email 
Zbigniew Szalast
 marzec 08 2009 10:36   
Forum

2 Mojż. 37:1-16 jej miejsce przebywania Obj. 11:19 i nie jest czymś DUCHOWYM jak piszesz.
Twój Bóg i Ojciec jest ojcem KŁAMSTWA i nie ma w nim PRAWDY.
Obj. 22:18-20 a ty dodajesz i odejmujesz więc niech mój Bóg cię OSĄDZI. A napewno zrobi to Sprawiedliwie. Amen
Więcej nie będę pisał bo nawet gdyby zmartwychwstał jeden z proroków to i tak nie Uwierzysz.

===

Profil   Email 
matejanka
 marzec 08 2009 23:32   
Forum

Kilka uwag o Przemienieniu Jezusa na górze Tabor

Chciałabym napisać kilka słów wyjaśniających w związku Przemienieniem na gorze Tabor.

Apostołowie ujrzeli Jezusa przemienionego, a po Jego obu stronach Mojżesza i Eliasza. Jezus był przemieniony w Istotę Duchową tak samo jak istotami duchowymi byli Mojżesz i Eliasz.

Fakt , ze Jezus był w centrum obu tych Proroków ma ogromne znaczenie.
Należy zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z liczbą Trzy.
Czy może to być przypadek?
Oczywiscie, ze nie.
O Eliaszu Apostołowie wiedzieli , że ma on przyjść na samym końcu czasów i spełnić ogromną rolę i że jest on przygotowującym ścieżki Pana.

.

O żadnym innym proroku nie istaniały podobne przepowiednie

Jak wiemy, najpierw Mojżesz przyniósł Narodowi Boskie Prawo i objawienie Ojca - ta Epoka nazwana jest Pierwszym Czasem
Jezus przyszedł jako wcielone Słowo Ojca i przyniosł na ziemię wyjaśnienie Prawa i objawienie Miłości Boga do człowieka -tę Epokę Zbawienia nazywamy Drugim Czasem.
Trzeci Czas jest Epoką Eliasza, tego , który ma wszystko naprawić i przygotować świat do utworzenia na nim Królestwa Chrystusa.

Eliasz nie reprezentuje proroków, lecz Trzeci Czas, Czas odnowy i Sądu!

Właśnie żyjemy w Trzecim Czasie , w czasie odnowy i Sądu nad światem.

Apokalipsa mówi wyraźnie o wydarzeniach ,których byli świadkami nasi dziadkowie, lub pradziadkowie, czyli o światowych wojnach , o nuklearnych wybuchach, czy o użyciu czołgów w czasie trwania wojny.

Apokalipsa nie nadchodzi, ona wkrótce osiągnie swoje apogeum i w większości jest za nami. Pieczęć Szósta została otwarta w 1866 roku, czyli Trzeci Czas już trwa przeszło sto trzydzieści lat.
Świat w tej chwili znajduje się w porodowych bólach!

Jezus powiedział przecież, że należy się modlić i czuwać, aby nie przeoczyć znaków czasu

pozdrawiam

.

===

Andrzej
 marzec 08 2009 23:47   
Forum

jeden komentarz do komentarza -
- świetny przykład na to, że egzegeza (wyprowadzanie) rożni sie od eisegezy (wciskania)

Eisegeza - właściwie współczesny termin dezawuujący pewien wycinek pracy naukowej, w ramach którego próbuje się przypisać tekstowi znaczenia obce jego kontekstowi. Celem takiej interpretacji może być znalezienie biblijnego uzasadnienia dla z góry założonej koncepcji doktrynalnej.Termin utworzony (od greckiego eis = w i egeistai = prowadzić, czyli wprowadzać czy wczytywać obce treści) jako przeciwieństwo egzegezy (z greckim przedrostkiem ek = z , od) która oznacza objaśnienie czegoś.
" Słownik Biblii " W.R.F.Browning

Eisegeza - Termin wymyślony niedawno, przez analogię do egzegezy, na określenie postępowania polegającego nie tyle na odczytywaniu (gr. eks) tekstu Pisma, ile na wprowadzaniu (gr. eis) własnych idei. Ostatni przypadek użycia terminu odnotowany w OED Suplement (P. Schaff, Przez kraje Biblii, 1878) doskonale ilustruje sens, gdy wzmiankuje o „eisegetycznych sposobach tych alegorycznych i typologicznych egzegetów, którzy Biblii przypisują swoje własne pobożne myśli i wyobrażenia”.

Słownik Hermeneutyki Biblijnej, Oficyna Wydawnicza „Vocatio”, Warszawa 2005

===

Zawartość wygenerowana w: 0,60 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie