Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Mam pytanie
 |  Wersja do druku
Leon
 lipiec 04 2006 04:08   
Forum

Status: offline

Quote by pawvic: Pani Gospodarz próbuje wypuścić Leona w maliny. Pytanie jest tendencyjne. Może ja Pani Gacek zadam pytanie:
Kto zasługuje na miano chrześcijanina?

Odpowiedzi są cztery:
- Wiem, ale nie powiem.
- Wiem i zaraz napiszę.
- Nie wiem.
- Nie wiem i nie przyznam się.

Piotrze, szukaj, pytaj, dowiedz się jak najwięcej. A odpowiedź na twojego maila brzmiała tak, jakby pisał go jakiś członek sekty - żadnych wyjaśnień, tylko zaprzeczenie, zaparcie się.

Paweł masz fajne poczucie chumoru. Czytam to już trzeci raz i za każdym razem nie mogę się powstrzymać od smiechu. Miło się was czyta. Mówię tu jeszcze o Piotrze i innych. Wasza młodość i tak piękna wiara bardzo mnie cieszy.
Serdecznie pozdrawiam Leon

===

Jezus jest naszym Panem i Bogiem

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 04 2006 09:51   
Forum Moderator
Moderator

Quote by pawvic: Maxurdzie, powoli robię się zdezorientowany. Po części MUSZĘ przyznać ci rację. Nawiązując do Obrazu Serca Jezusowego, tak pisze o tym On sam:

"Ukaż im Moją miłość pod postacią widzialnego Serca. Niech obraz Mego Serca zostanie wystawiony na widok publiczny, tak, ażeby każdy mógł Je zobaczyć. Nie ma innego znaku, który mógłby wzruszyć nieczułe ludzkie serca. Jeśli widok Mego zranionego Serca, pełnego miłości do was, nie zawróci was ze złych dróg, nie ma dla was ratunku! (...) Obiecuję ci, że obraz Mego Serca wszędzie tam, gdzie będzie czczony, stanie się niewyczerpanym źródłem wszelkiego błogosławieństwa. Na dowód Mojej miłości będzie on dla was ucieczką w każdej trosce i niebezpieczeństwie i da wam bezpieczne schronienie w godzinie waszej śmierci. Kto zwróci się do Mego Serca, znajdzie pomoc i ukojenie".

Jestem w poważnej rozterce, czyżby sam Jezus zaprzeczał Biblii? Każe czcić obraz. Z drugiej strony zaleca jednocześnie czcić Swoje Serce. Chyba to wiele wyjaśnia.

Może ten cały bałagan powstał z powodu błędnego zrozumienia tego fragmentu Biblii? Być może chodzi o to, by nie czcić obcych bóstw i ich podobizn.

Moze. Moze. Moze... Dla mnie jest to rzecz jasna. I nie dlatego, ze jestem uprzedzony, ale dlatego, ze nie jestem uprzedzony. Ze gotow jestem przyznac widzac cos takiego, ze wcale mi sie to niepodoba i przeczy temu co wiem o Bogu. Jasno Biblia mowi ze nie wolno czcic obrazow. Kosciol katolicki, mowi, ze obrazow nie czci, ale to co te obrazy wyobrazaja, tu natomiast masz jasno postawione wymaganie. ZAWIES OBRAZ I GO CZCIJ. Bog nie jest rozdwojony, wiec to nie pochodzi od Boga. Albo bedziesz mial otwarty umusl by przyznac, ze to Bogu przeczy, albo poszukasz jakiegos wytlumaczenia, ktore ukoi Twoje skolatane mysli i zadowolisz sie jakims wyjasnieniem, ktore sprowaddzi sie do tego, ze czczenie obrazu przez katolikow to nie to samo zo zakazane czczenie obrazow w Biblii.

I jeszcze jeden kwiatek z tej strony. Wpisuje sie w temat troszke. Calosc w podanym linku ja tu kwiatki tylko wkleje
http://www.fatima.pl/nabozenstwa.php3

Matka Boża objawiając się trojgu dzieciom w Fatimie powiedziała, że Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca

Tym, którzy będą je z wiarą praktykować Matka Najświętsza obiecała zbawienie. Poprzez to nabożeństwo mogą się oni przyczynić do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Bożą katastrof cywilizacyjnych

Obietnice Matki Najświętszej dla tych, którzy nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót przyjmą i odprawią:

1. Tym, którzy to nabożeństwo przyjmą, obiecuję ratunek. Przybędę w godzinę śmierci z całą łaską, jaka dla ich wiecznej szczęśliwości będzie potrzebna.
2. Te dusze będą obdarzone szczególną łaską Bożą; jako kwiaty przed tronem Bożym je postawię.

I pytanie. Jak ktos moze obiecac komus cos co do niego nie nalezy? Kto decyduje o zbawieniu czlowieka. Od czego zbawienie zalezy??

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 04 2006 12:08   
Forum

No a gdzie tu mowa o tym, ze to Matka Boza zbawia?
Jest mowa o Bozej łasce. Maryja nie mowi ze gdy przybedzie w godzine smierci naszej to ona nas zbawi. Nie ma tu nic sprzecznego z teologia katolicka.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 04 2006 14:17   
Forum

Quote by medieval_man:
To, że w katolicyzmie wiele osób bardziej wierzy w figury i obrazy niż żywego Boga to fakt, ale taka wiara ma tyle wspólnego z istotą katolicyzmu, co Twoja odpowiedź z rzeczowością

a czy nie przyszło wam do głowy bracia katolicy, że nazywając:
Marię - Matką Bożą
papierza - Ojcem Świętym,
przyczyniacie sie do tego , że prosty, niewykształcony, a często i ten wykształcony, ale nie wgłębiający się w szczegóły i historyczne źródłosłowy (jest taki wyraz?!) jak my tu na forum
ten zwykły katolik pomyśli tak całkiem logicznie!!)
Matka Boga - więc skoro dziecko musi matki słuchać to matka jest ważniejsza, a do tego jeszcze mamy Ojca Świętago, a więc komplet!
po co wysilać się na jakiegoś abstrakcyjnego Boga?
szczęście, że Jezus się narodził....

Pytanie
Czy skoro KK wie "To, że w katolicyzmie wiele osób bardziej wierzy w figury i obrazy niż żywego Boga"

nie powinien na nowo zinterpretować II przykazania - albo tak jak ja - katolik- poprostu powrócić do jego przestrzegania!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Paweł
 lipiec 04 2006 14:35   
Forum

Pierwsze soboty, pierwsze piątki... To wszystko może wyglądać tylko na jakieś magiczne podejście do religii - zrobisz to i to, a będziesz zbawiony.

Zaglądnąłem na stronę (KLIKNIJ), tam znajduje się odniesienie do pierwszych piątków, postawiono tam pytanie:
"Czy popularne przekonanie, że kto odprawi dziewięć pierwszych piątków, na pewno będzie zbawiony, można traktować na serio?"

Odpowiedź można znaleźć w ostatnim zdaniu:
"Wydaje się bardzo mało prawdopodobne, żeby ktoś, kogo łaska Boża uzdolniła do odprawienia dziewięciu pierwszych piątków w duchu tej właśnie logiki, kiedykolwiek się Jezusowi zagubił."

Hm, mnie odpowiedź zadowala. A ciebie Macieju? Tak samo można przecież traktować nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 lipiec 04 2006 14:49   
Forum

Quote by Dezerter:a czy nie przyszło wam do głowy bracia katolicy, że nazywając:
Marię - Matką Bożą
papierza - Ojcem Świętym,
przyczyniacie sie do tego , że prosty, niewykształcony, a często i ten wykształcony, ale nie wgłębiający się w szczegóły i historyczne źródłosłowy (jest taki wyraz?!) jak my tu na forum
ten zwykły katolik pomyśli tak całkiem logicznie!!)
Matka Boga - więc skoro dziecko musi matki słuchać to matka jest ważniejsza, a do tego jeszcze mamy Ojca Świętago, a więc komplet!
po co wysilać się na jakiegoś abstrakcyjnego Boga?
szczęście, że Jezus się narodził....

1. Czytałeś poprzednie wypowiedzi dotyczące Maryi jako Matki Boga (Jezusa!), czy nie?
2. Nie "papierza", tylko "papieża".
3. Zacząłeś temat od nowa. Rzucasz hasełka, i po co?
4. O co chodzi z tym abstrakcyjnym Bogiem?

Quote by DezerterRazzytanie
Czy skoro KK wie "To, że w katolicyzmie wiele osób bardziej wierzy w figury i obrazy niż żywego Boga"

nie powinien na nowo zinterpretować II przykazania - albo tak jak ja - katolik- poprostu powrócić do jego przestrzegania!

1. Jak wyobrażasz sobie wiarę w figury i obrazy? Już to wiele razy było tu wałkowane.
2. Jak ja się modlę przed krzyżem, to ja się modlę do kawałka drewna, czy do Jezusa?
3. A znasz treść drugiego przykazania?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 04 2006 15:06   
Forum

Dzisiejsza wiara katolicka ma niestety niewiele wspólnego z tym o czym mówił Jezus:
Mt 28
19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20

Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do

skończenia świata»5."

A Jezus w Biblii nie wspomniał nic o oddawaniu czci swojwj matce, natomiast mówi wprost jak należy postępować:
Łk 8
19 Wtedy przyszli do Niego Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. 20 Oznajmiono Mu: «Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą». 21 Lecz On im odpowiedział: «Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je»."

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 04 2006 15:23   
Forum Moderator
Moderator

Tomku... Powiedz nam wiec jaka jest Twoja wiara... Nie osadzaj innych, ale zajmij sie soba. Lubisz cytowac Biblie?? To i ja Ci zacytuje:
Ef 4;29
Plynie z Twoich postow zolc na katolikow i to jest smutne.
Bardzo ciekaw jestem z jakiego kosciola sie wywodzisz, jezeli nie chcesz pisac na forum to napisz mi priv. Osobiscie obstawiam zielonych.

Pawvic
1. Nadal pozostaje temat obrazu, ktory nalezy czcic (czeam na jakas finalna odpowiedz)
2. Mi nie chodzi o magiczne aspekty - takie podejscie mnie smieszy. Jednak ani nie mam zamiaru go krytykowac ani sie do niego odnosic. Chodzi o obietnice Marii. Jak moze ktos obiecac cos co od niego nie zalezy?? To jest tak jakbym ja Ci powiedzial, ze Ci obiecuje dzis zbawienie jak cos tam zrobisz Bez zartow. Cos co to obiecalo zachowalo sie jak Zagloba, ktory Szwedzkiego krola obdarowal Niderlandami.

Sama udzielona odpowiedz zasadza sie na rozsadnym skad inad zalozeniu, ze jak ktos juz praktykuje pewne rzeczy to na tyle silnie zwiazany jest z Bogiem, ze od niego nie odpadnie. Z cala pewnoscia nie na magicznej mocy jakiejs praktyki - i to jest oczywiste.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 04 2006 15:29   
Forum

Quote by pawvic:
1. Czytałeś poprzednie wypowiedzi dotyczące Maryi jako Matki Boga (Jezusa!), czy nie?
2. Nie "papierza", tylko "papieża".
3. Zacząłeś temat od nowa. Rzucasz hasełka, i po co?
4. O co chodzi z tym abstrakcyjnym Bogiem?

Quote by DezerterRazzytanie

1. Jak wyobrażasz sobie wiarę w figury i obrazy? Już to wiele razy było tu wałkowane.
2. Jak ja się modlę przed krzyżem, to ja się modlę do kawałka drewna, czy do Jezusa?
3. A znasz treść drugiego przykazania?

Jestem dysortografem i wszystkich, których to razi serdecznie przepraszam i obiecuje poprawę...

Ja oczekiwałem odpowiedzi, refleksji a dostałem same pytania!!
Gdybyś czytał posty to byś wiedział, że nie tylko czytałem poprzednie ale nawet sie wypowiadałem
Spytaj "szarego", "ludowego" (nie żebym się wywyższał) katolika jak wyobraża sobie czczenie i wiarę w figury i obrazy - moja troska wiąże się z praktyką a nie teorią.
Do krzyża nie mam zastrzerzeń, ale nie widzę też powodu aby "przed nim" się modlić.
Wielkim błędem KK było zamieszczenie w katechiżmie II przykazania w tak okrojonej i uproszczonej wersji, i padające wyjaśnienia mnie nie przekonują bo widzimy skutki tego -
[Cytat za: medieval_man]
To, że w katolicyzmie wiele osób bardziej wierzy w figury i obrazy niż żywego Boga to fakt, ale taka wiara ma tyle wspólnego z istotą katolicyzmu, co Twoja odpowiedź z rzeczowością"

pozdrawiam i życzę więcej Miłości bliźniego

===

Cytat 
Andrzej
 lipiec 04 2006 15:30   
Forum

Dzisiejsza wiara katolicka ma wiele wspólnego z tym o czym mówił Jezus.
Więcej nawet: Kościół jest Obecnością Jezusa na ziemi.
A przerzucanie się cytatami z Biblii jest świadectwem niezrozumienia istoty Wcielenia i Zbawienia.

Jezus nie przyszedł po to, żeby nam zostawić słowa Biblii, ale po to, by przyjąwszy naszą naturę, dać poczatek nowemu Adamowi i znieść odgradzający nas od Boga grzech.
Ten kto trwa w Kosciele trwa w Jezusie a nie ten, kto przytoczy największą liczbą cytatów z Pisma.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 lipiec 04 2006 15:35   
Forum

Quote by Dezerter: [Cytat za: medieval_man]
To, że w katolicyzmie wiele osób bardziej wierzy w figury i obrazy niż żywego Boga to fakt, ale taka wiara ma tyle wspólnego z istotą katolicyzmu, co Twoja odpowiedź z rzeczowością"

Ponieważ mnie zacytowałeś (bardzo mi miło) to co powiesz na nastepne moje stwierdzenie:

To, że w w niektórych odmianach protestantyzmu wiele osób bardziej wierzy w cytaty z Pisma niż w żywego Boga to fakt, ale taka wiara ma tyle wspólnego z istotą tych odmian protestantyzmu, co wiara niektórych katolików w "cudowne figurki i obrazki

???

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 lipiec 04 2006 15:43   
Forum

Quote by maxurd: Matka Boża objawiając się trojgu dzieciom w Fatimie powiedziała, że Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca

Tym, którzy będą je z wiarą praktykować Matka Najświętsza obiecała zbawienie. Poprzez to nabożeństwo mogą się oni przyczynić do ocalenia wielu ludzi od potępienia i zapowiadanych przez Matkę Bożą katastrof cywilizacyjnych

Obietnice Matki Najświętszej dla tych, którzy nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót przyjmą i odprawią:

1. Tym, którzy to nabożeństwo przyjmą, obiecuję ratunek. Przybędę w godzinę śmierci z całą łaską, jaka dla ich wiecznej szczęśliwości będzie potrzebna.
2. Te dusze będą obdarzone szczególną łaską Bożą; jako kwiaty przed tronem Bożym je postawię.

I pytanie. Jak ktos moze obiecac komus cos co do niego nie nalezy? Kto decyduje o zbawieniu czlowieka. Od czego zbawienie zalezy??

Może zanim Pawvic Ci odpowie powiem i ja, co o tym myslę:

Kto decyduje o zbawienu człowieka?
Już nikt. Odkupienie się dokonało.

Od czego zbawienie zależy?
Tylko od przyjęcia (patrz na pojemność tego słowa: to nie tylko powiedzenie tak, ale zmiana życia) tego zbawienia.

Jak ktos moze obiecac komus cos co do niego nie nalezy?
Nie może. Maryja w tych objawieniach obiecuje tylko, że jako pierwsza odkupiona i najdoskonalej odkupiona, jako będąca już teraz bliżej Jezusa niz ktokolwiek inny z ludzi będzie wstawiała się za takich wierzacych (zresztą całość jest pewnym obrazem tak zwanej ludowej pobożności i gwarantuję Ci, że w te objawienia nawet jako katolik zupełnie nie musisz wierzyć)

===

Cytat 
Tomek!
 lipiec 04 2006 16:26   
Forum

Quote by maxurd: Tomku... Powiedz nam wiec jaka jest Twoja wiara... Nie osadzaj innych, ale zajmij sie soba. Lubisz cytowac Biblie?? To i ja Ci zacytuje:
Ef 4;29
Plynie z Twoich postow zolc na katolikow i to jest smutne.
Bardzo ciekaw jestem z jakiego kosciola sie wywodzisz, jezeli nie chcesz pisac na forum to napisz mi priv. Osobiscie obstawiam zielonych.

Nie wiem czy ze słów Jezusa, które cytuje, płynie zolc, chyba nie
Katolików mi szkoda, bo tkwią w kłamstwie wymyślonym przez ludzi
Ja Ci odpowiem: Ef 4; 25-26
Nie jestem członkiem żadnego kościoła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 04 2006 16:33   
Forum

Quote by Tomek!:
Nie wiem czy ze słów Jezusa, które cytuje, płynie zolc, chyba nie
Katolików mi szkoda, bo tkwią w kłamstwie wymyślonym przez ludzi
Ja Ci odpowiem: Ef 4; 25-26
Nie jestem członkiem żadnego kościoła.

Katolików ci szkoda?
Co za obłuda!
Po twoich postach raczej widać jaki masz nienawistny stosunek do katolicyzmu.
Po prostu nie zrozumiałeś jeszcze chrześcijaństwa.
I jeszcze podpierasz to Pismem świętym.

Jeszcze "nie znalazłeś prawdziwego Kościoła"?
Prawdziwy to ten, który istnieje i działa tak jak Ty sobie wyobrażasz, prawda?

===

Cytat 
Tomek!
 lipiec 04 2006 16:39   
Forum

Quote by medieval_man:
Katolików ci szkoda?
Co za obłuda!
Po twoich postach raczej widać jaki masz nienawistny stosunek do katolicyzmu.
Po prostu nie zrozumiałeś jeszcze chrześcijaństwa.
I jeszcze podpierasz to Pismem świętym.

Jeszcze "nie znalazłeś prawdziwego Kościoła"?
Prawdziwy to ten, który istnieje i działa tak jak Ty sobie wyobrażasz, prawda?

2Tm 4; 3-4 3 Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli2 nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 04 2006 16:44   
Forum Moderator
Moderator

Slowa pozostaja slowami a intencje intencjami Tomku. Krzyzowcy wycinali wpien niewiernych z psalmami na ustach.

Jezeli ktos do Ciebie zyczliwie nastawiony (naleze do ewangelicznego nurtu chrzescijanstwa) mowi Ci, ze cos jest nie tak to musi to wywolac w Tobie zastanowienie. Jezeli nie wywoluje to masz powazny problem.

Prawda to nie sa komunaly, ktorymi sypiesz z rekawa. Ze balwochwalcy, ze wielki babilon. Prawda to jest Jezus. W Twoich postach prawdy nie widac Przynajmniej nie w tych, w ktorych piszesz o katolikach.

Nie nalezac do zadnego ziemskiego kosciola (uwazajac siebie za chrzescijanina) jestesmy nieposluszni Bogu. Jak mozesz czynic uczniami narody, kiedy jestes nieposluszny Bogu w tak fundamentalnej sprawie??

Dobrze, Ci Tomku radze. Zacznij naprawianie chrzescijanstwa od siebie.

Medievalu
Umiem czytac ze zrozumieniem: Maria nie obiecuje sie wstawiac, ale obiecuje zbawienie. Tego nie przeskoczysz. Ja wiem, ze starasz sie wylozyc mi ten tekst w sposob mozliwy dla mnie do przyjecia (ze sie Maria za nas modli) ale to jest ponad to. Wyraznie Maria obiecuje zbawienie. Albo stoisz w opozycji do nauki Twojego kosciola, albo uznajesz, ze cos jest nie tak z tym tekstem.

I znow Tomek:
Jana 5:39 Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;
40 ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot.

Cytujesz a brak zastosowania nauki i zdrozumienia jej istoty. Najpierw pokochaj szczerze kazdego katolika, pozniej idz i powiedz im co robia zle. Kiedy odwracasz kolejnosc dzieje sie bardzo zle.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 04 2006 17:07   
Forum

Quote by maxurd: Slowa pozostaja slowami a intencje intencjami Tomku. Krzyzowcy wycinali wpien niewiernych z psalmami na ustach.

Jezeli ktos do Ciebie zyczliwie nastawiony (naleze do ewangelicznego nurtu chrzescijanstwa) mowi Ci, ze cos jest nie tak to musi to wywolac w Tobie zastanowienie. Jezeli nie wywoluje to masz powazny problem.

Prawda to nie sa komunaly, ktorymi sypiesz z rekawa. Ze balwochwalcy, ze wielki babilon. Prawda to jest Jezus. W Twoich postach prawdy nie widac Przynajmniej nie w tych, w ktorych piszesz o katolikach.

Nie nalezac do zadnego ziemskiego kosciola (uwazajac siebie za chrzescijanina) jestesmy nieposluszni Bogu. Jak mozesz czynic uczniami narody, kiedy jestes nieposluszny Bogu w tak fundamentalnej sprawie??

Ja wciąż nie rozumiem dlaczego Słowo Boże wywołuje złość?
Jak Ty chciałbyś pomóc komuś, kto błądzi, własnymi słowami?
Czy przytaczanie słowa Bożego może być szkodliwe?
Ja wolę jednak pozostać przy cytatach.

Quote by maxurd:Nie nalezac do zadnego ziemskiego kosciola (uwazajac siebie za chrzescijanina) jestesmy nieposluszni Bogu. Jak mozesz czynic uczniami narody, kiedy jestes nieposluszny Bogu w tak fundamentalnej sprawie??

Jak dobrze wiesz napisane jest w Biblii, że jeślibyś nieprzestrzegał choć jednego z przykazań Bożych, to tak jakbyś żadnego nie przestrzegał. Rozumiem, że Ty przestrzegasz je wszystkie.

Wg. Ciebie lepiej jest należeć do jakiegokolwiek kościoła? Nieważne jakiego, byleby należeć?
Jesteś pewien, że dobrze wybrałeś?
Pytanie retoryczne - pewnie odpowiesz - Tak jestem pewien.

Dz 28; 27
27 Bo otępiało serce tego ludu.
Usłyszeli niechętnie i zamknęli oczy,
aby przypadkiem nie zobaczyli oczami
i uszami nie usłyszeli,
i nie zrozumieli sercem, i nie nawrócili się,
i abym ich nie uleczył.

Quote by maxurd: Cytujesz a brak zastosowania nauki i zdrozumienia jej istoty. Najpierw pokochaj szczerze kazdego katolika, pozniej idz i powiedz im co robia zle. Kiedy odwracasz kolejnosc dzieje sie bardzo zle.

Gdybym ich nie kochał, to modliłbym się razem z nimi na
mszy, odmawiał różaniec, klękał przed cudownym obrazem, gipsową figurką, ponieważ tak katolikom Jezus nakazał.
Zauważ, że apostołowie nie mówili: kochamy was wszystkich ludzie, ale głosili Słowo Boże - oczywiście nie porównuję się tu do żadnego apostoła - uwaga dla czytających inaczej

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 04 2006 17:26   
Forum

Quote by maxurd: Medievalu
Umiem czytac ze zrozumieniem: Maria nie obiecuje sie wstawiac, ale obiecuje zbawienie. Tego nie przeskoczysz. Ja wiem, ze starasz sie wylozyc mi ten tekst w sposob mozliwy dla mnie do przyjecia (ze sie Maria za nas modli) ale to jest ponad to. Wyraznie Maria obiecuje zbawienie. Albo stoisz w opozycji do nauki Twojego kosciola, albo uznajesz, ze cos jest nie tak z tym tekstem.

Wiem, ze umiesz czytać ze zrozumieniem i że się starasz.
Co nie znaczy, że zawsze Ci się udaje...
Wyjasnienie jest prostsze niż myślisz.

Ja tez w pewnym sensie mogę obiecać Ci Zbawienie. Tylko w pewnym: skoro wiem, że Odkupienie się dokonało i wiem, że przyjąłeś to Odkupienie, obiecuję Ci, że będziesz zbawiony.
Oczywiście, moja obietnica ma tylko charakter wiary, bo nie ode mnie zalezy jej spełnienie.

Matka Boża obiecała im (cytowanym przez Ciebie ludziom) Zbawienie.
Obiecała im, że doprowadzi ich do Zbawienia, że da im Zbawienie.
Obiecała im Jezusa.
Mogła to uczynić, bo przeciwnie do mnie czy Ciebie, Ona jest w stanie dać ludziom Jezusa = Zbawienie.
Jest w stanie ich do Niego przyprowadzic.
Już raz dała im Go w ciele.
Juz raz powiedziała: Cokolwiek wam powie, uczyńcie.
I nadal im Go daje i nadal mówi: Cokolwiek wam powie uczyńcie.
I będzie dawała.

Trochę inne niż czysto jurydyczne stwierdzenie

===

Cytat 
Tomek!
 lipiec 04 2006 18:18   
Forum

Quote by medieval_man:
Matka Boża obiecała im (cytowanym przez Ciebie ludziom) Zbawienie.
Obiecała im Jezusa.
Mogła to uczynić, bo przeciwnie do mnie czy Ciebie, Ona jest w stanie dać ludziom Jezusa = Zbawienie.
I będzie dawała.

Trochę inne niż czysto jurydyczne stwierdzenie

Ciekawi mnie jedna rzecz, dlaczego Jezus przed wniebowstąpieniem, nie powiedział apostołom, że ześle im objawienia swojej matki, tylko, że ześle im Ducha Świętego, pocieszyciela.
Czyżby o tym zapomniał?

J 15;26
26 Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie5.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 04 2006 18:41   
Forum

Quote by Tomek!:
Ciekawi mnie jedna rzecz, dlaczego Jezus przed wniebowstąpieniem, nie powiedział apostołom, że ześle im objawienia swojej matki, tylko, że ześle im Ducha Świętego, pocieszyciela.
Czyżby o tym zapomniał?

J 15;26
26 Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie5.

Widzisz, a mnie ciekawi dlaczego Jezus przed wniebowstąpieniem, nie powiedział apostołom, że jakiś Tomek! będzie uważał siebie samego za ostateczny autorytet co do interpretacji Pisma świętego i osądzania wiary innych chrześcijan.
Jezus o tym też zapomniał?

===

Cytat 
Bogusia
 lipiec 04 2006 19:53   
Forum

Zbawienie jest jedynie przez Jezusa i w Jezusie. Nie są tutaj potrzebne trzecie osoby. Biblia wyraźnie o tym pisze. Dzięki Jego ofierze dostępujemy zbawienia. Gdyby Jezus nie umarł nie mielibyśmy szans na życie wieczne.
Maria była wybrana przez Boga, ale zapewne nigdy nie myślałą o sobie, że "Matka Boża obiecała im (cytowanym przez Ciebie ludziom) Zbawienie.
Obiecała im Jezusa.
I będzie dawała."
Była człowiekiem bardzo skromnym i zawsze kiedy żyła wskazywała na Jezusa "cokolwiek powie czyńcie...". Zapewne pragnęła, aby to Jej syn był wywyższony...

===

Bogusia

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 lipiec 05 2006 00:22   
Forum Admin
Admin

Quote by leong:
Moje zapytanie do Ciebie Czy byłaś kiedyś Katoliczką?.

mój życiorys "religijny" jest publicznie dostepny

===

Cytat 
Joanna Gacka
 lipiec 05 2006 00:36   
Forum Admin
Admin

Quote by pawvic: Pani Gospodarz próbuje wypuścić Leona w maliny. Pytanie jest tendencyjne. Może ja Pani Gacek zadam pytanie:
Kto zasługuje na miano chrześcijanina?

Odpowiedzi są cztery:
- Wiem, ale nie powiem.
- Wiem i zaraz napiszę.
- Nie wiem.
- Nie wiem i nie przyznam się.

Piotrze, szukaj, pytaj, dowiedz się jak najwięcej. A odpowiedź na twojego maila brzmiała tak, jakby pisał go jakiś członek sekty - żadnych wyjaśnień, tylko zaprzeczenie, zaparcie się.

Po pierwsze Gacka a nie Gacek. Elementarna kultura wymaga, by używać poprawnej formy nazwiska, zwłaszcza, że jest ono w tej formie podane.

Po drugie - to akurat jest bardzo proste. Wystarczy odwołać się do stosownej wypowiedzi Jezusa zaraz po przeanalizowaniu co właściwie znaczy słowo chrześcijanin . I znów mnie Panowie zmuszacie do zacytowania ulubionej anegdoty

===

Cytat 
Joanna Gacka
 lipiec 05 2006 00:56   
Forum Admin
Admin

Quote by leong:
Nie jestem Jezusem żeby to wiedzieć. Wasza wiara i duch jest jednak inna. Widzimy to i tu na forum.
Jezus żąda od nas nawrócenia i odemnie też.
Obroną mojej wiary jest KRK. Tu na forum Wy innej wiary, jesteście temu Kościołowi przeciwni.
Wiem, że potrzebujemy pomocy tegoż Kościoła aby się zbawić. Pan Jezus tego od nas żąda. Wiem,że chrześcijaninem jest ten kto ma Jego ducha i przez to do Niego należy. Wiem też, że Jezus założył Kościół Katolicki. Historycznie można to zbadać. Podsumowując Chrześcijaninem jest tylko ten kto jest w KRK. Rozumiem że są prawdziwi i fałszywi Katolicy. Ja mówię o tych, którzy są prawdziwi. Dla mnie przynależenie do KRK jest istotą sprawy. Wiem też że przez Chrzest do KRK wszyscy należą. Nie wiem czy to wam daje tytuł chrześcijanina, ponieważ Chrzest może każdy odrzucić.
Wiemy, że wiele dynaminacji protestanckich wymaga od Katolika wyrzeczenia się Chrztu i przyjęcia nowego.
Ja osobiście jak widzisz staram się być dla Was innej wiary kolcem, ale kolce do nawrócenia.
Pozdrawiam Leon
Moje zapytanie do Ciebie Czy byłaś kiedyś Katoliczką?.

No to mamy jasność. Dobrze byłoby, żebyś i Ty ją miał. To jest forum ekumeniczne. Otwarte dla chrześcijan różnych wyznań. Można na nim dyskutować, spierać się o kwestie merytoryczne, a nawet się pokłócić. Nie można natomiast "nawracać" na jedynie słuszną wiarę, jaka ona by nie była. W innym wypadku w domenie kosciol.pl znalazłby się serwis baptystyczny. Dlatego odmawianie członkom kościołów jak to ująłeś nie będących w łączności z Rzymem miana chrześcijan jest tu niedopuszczalne i stanowi poważne naruszenie zasad publikacji, z którymi sugeruję Ci się zapoznać zanim cokolwiek jeszcze tu napiszesz. Jeśli w dalszym ciągu będziesz lekceważył charakter tego forum i jego zasady, jego gospodarze postąpią z Tobą dokładnie tak jak postępuje się z ludźmi, którzy po wejściu do czyjegoś domu opluwają stojące na kominku zdjęcia najbliższych jego właściciela.

Dla mnie EOT

===

Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 01:56   
Forum

Quote by medieval_man:
Widzisz, a mnie ciekawi dlaczego Jezus przed wniebowstąpieniem, nie powiedział apostołom, że jakiś Tomek! będzie uważał siebie samego za ostateczny autorytet co do interpretacji Pisma świętego i osądzania wiary innych chrześcijan.

Pokaż mi mój post w którym stwierdzam, że jestem autorytetem w czymkolwiek.
Po raz kolejny dziwię się niezmiernie, że to co powiedział Jezus i co jest zapisane w Piśmie Świętym jest niedostrzegane, przeinaczane, pomijane.
Nikogo nie odsądzam od wiary, wg. mnie katolicy nie głoszą tego co Jezus powiedział, ale tworzą mieszankę własnych tradycji i wymysłów ze Słowem Bożym.
Takie jest moje zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Pozwól, że zamiast klękać przed cudownym obrazem, lub po raz enty uczestniczyć w ofierze mszy świętej, poczytam sobie Biblię. Czego i Tobie serdecznie życzę

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł
 lipiec 05 2006 02:11   
Forum

Quote by AdminRazzo pierwsze Gacka a nie Gacek. Elementarna kultura wymaga, by używać poprawnej formy nazwiska, zwłaszcza, że jest ono w tej formie podane.

Po drugie - to akurat jest bardzo proste. Wystarczy odwołać się do stosownej wypowiedzi Jezusa zaraz po przeanalizowaniu co właściwie znaczy słowo chrześcijanin . I znów mnie Panowie zmuszacie do zacytowania ulubionej anegdoty

Przepraszam, że się pomyliłem.

A z tej anegdoty wypływa morał, że niepotrzebny nam żaden kościół, bo tak czy siak będziemy odkupieni krwią Baranka.

Ale żeby wkraść się w łaski pani Gackiej, powiem: baptyści górą, yeah!

Quote by Tomek!:Nikogo nie odsądzam od wiary, wg. mnie katolicy nie głoszą tego co Jezus powiedział, ale tworzą mieszankę własnych tradycji i wymysłów ze Słowem Bożym.

Jestem ciekaw, co takiego głoszą? Wymień proszę wszystko co ci przychodzi na myśl w punktach.

Quote by AdminBig Grinlatego odmawianie członkom kościołów jak to ująłeś nie będących w łączności z Rzymem miana chrześcijan jest tu niedopuszczalne i stanowi poważne naruszenie zasad publikacji, z którymi sugeruję Ci się zapoznać zanim cokolwiek jeszcze tu napiszesz.

Leonie, widzę że podpadasz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek!
 lipiec 05 2006 02:45   
Forum

Quote by pawvic:
Quote by Tomek!:Nikogo nie odsądzam od wiary, wg. mnie katolicy nie głoszą tego co Jezus powiedział, ale tworzą mieszankę własnych tradycji i wymysłów ze Słowem Bożym.

Jestem ciekaw, co takiego głoszą? Wymień proszę wszystko co ci przychodzi na myśl w punktach.

Pozwolisz, że nie będę punktował.
Jak Ci wiadomo, bo mnie nie, Jezus powiedzał: chłopaki pozmieniamy przykazania, poprzestawiamy wyrazy,a z ostatniego zrobimy dwa, następnie rzekł: a teraz uczynimy sobie rzeźbę mnie, mojej matki i całej mojej familii, byście gdy odejdę wiedzieli w którą stronę się kłaniać, proponuję również byście namalowali moje podobizny i klękali przed nimi, żebyście się mogli lepiej skupić oczywiście.
Potem chłopaki niech mi machną taką fest świątynie, coby żebracy, chorzy i głodni mogli sobie pod nią przychodzić i prosić o jałmużnę.Pamiętajcie też kapłani o stosownym bogatym stroju, żeby mnie tu obciachu nie było, no i na obrazki koronki zakładać! Acha, no i mój ojciec coś wspominał o święceniu siódmego dnia, ale kurde mi się znudziło i świętujmy pierwszy dzień.
A na koniec macie się zwracać do świętych, których sobie ustanowicie, oraz do mojej Matki, którą zrobicie królową niebios, coby się za wami wstawiali, ponieważ ja osobiście będę zajęty i z tego powody nikogo nie będę miał czasu wysłuchać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 05 2006 10:41   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by Dezerter: [Cytat za: medieval_man]

Ponieważ mnie zacytowałeś (bardzo mi miło) to co powiesz na nastepne moje stwierdzenie:

To, że w w niektórych odmianach protestantyzmu wiele osób bardziej wierzy w cytaty z Pisma niż w żywego Boga to fakt, ale taka wiara ma tyle wspólnego z istotą tych odmian protestantyzmu, co wiara niektórych katolików w "cudowne figurki i obrazki

???

ok - no to porównajmy:

Katolicy - "bardziej wierzy w figury i obrazy niż żywego Boga "
Protestantyzm - bardziej wierzy w cytaty z Pisma niż w żywego Boga

odpowiedz sobie sam! - co lepsze albo raczej co mniej szkodliwe??!!

Maxurd
mógłbyś jakoś to wyjaśnić, rozszerzyć, nie rozumię i nie wiem gdzie w Biblii tak pisze;
"Nie nalezac do zadnego ziemskiego kosciola (uwazajac siebie za chrzescijanina) jestesmy nieposluszni Bogu. Jak mozesz czynic uczniami narody, kiedy jestes nieposluszny Bogu w tak fundamentalnej sprawie??"

Tomku
ostro ale muszę przyznać, że celnie i zazwyczaj mądrze piszesz, ale zgadzam sie z przedmówcami , że za mało w tobie pokory i Miłości bliźniego - Jezus w nauczaniu był wyrozumiały i łagodny (zazwyczaj! )
cytuj dalej mi się to podoba ale daj zawsze!! swoje podsumowanie lub krótki komentaż

pamiętajmy jednak wszyscy :
(...) a Miłości by nie miał byłby (...)!!!

===

Cytat 
Andrzej
 lipiec 05 2006 10:50   
Forum

Quote by Tomek!:
Quote by medieval_man:

Pokaż mi mój post w którym stwierdzam, że jestem autorytetem w czymkolwiek.

Każdy Twój post

Quote by Tomek!:
Pozwól, że zamiast klękać przed cudownym obrazem, lub po raz enty uczestniczyć w ofierze mszy świętej, poczytam sobie Biblię. Czego i Tobie serdecznie życzę

ależ proszę...
za to Ty pozwól mi i innym osobom na tym forum być katolikami bez doświadczaenia opluwania przez takich jak Ty "biblistów"

Kiedyś pytałem na tym forum, takiego jak Ty "biblistę" nie doczekawszy się odpowiedzi:
- Dlaczego stawiasz Biblię na pierwszym miejscu?

Czy odpowiesz?

===

Cytat 
Andrzej
 lipiec 05 2006 10:53   
Forum

Quote by Tomek!: Pozwolisz, że nie będę punktował.
Jak Ci wiadomo, bo mnie nie, Jezus powiedzał:

Jak wiadomo Jezus poszedł sobie do Ojca, ale nie zapomniał przedtem ustanowić Kościoła, który jest Jego Obecnością, Jego Ciałem na ziemi.
Pytaj Kościoła.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,48 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty