Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Zabiłam - jestem z tego dumna
 |  Wersja do druku
ali baba
 lipiec 19 2006 08:38  (Czytany 3321 razy)  
Forum

Status: offline

Czy morderstwo jest oznaką wolności bądź postępu? Według ateistów, tak. Są dumni z uczynionego „postępu”. Są dumni z prawa do zabicia własnego dziecka...

Cały tekst do przeczytania tutaj: http://www.ateista.org/?p=85

===

www.ateista.org - Teistyczny Serwis Informacyjny

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Obcy
 lipiec 19 2006 16:44   
Forum

Czy w imię Boga wolno jest mordować bezbronnych, niewinnych ludzi? Czy morderstwo takie jest oznaką wiary i oddania Bogu? Wg teistów, tak. Są dumni z tego, że zamordowali kolejnego "niewiernego".

Do poczytania

To samo mógłbym też napisać np. o brodaczach.

A wszystkim mającym jeszcze niewyrobione zdanie o poziomie serwisu reklamowanego przez pierwszy post w tym wątku polecam link.
ROTFL!!!

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
ali baba
 lipiec 19 2006 22:25   
Forum

Obcy jak nie rozumiesz podstaw to polecam artykuł Fanatyzm religijny – mit ignorancji

===

Cytat 
Gocek
 lipiec 20 2006 18:29   
Forum

Fanatyzm religijny – mit ignorancji

Ja mogę napisać artykuł np: "Fanatyzm religijny - geneza, rozwój, fanatyzm wczoraj i dziś".

Podzielam zdanie Obcego - jeśli chodzi o poziom serwisu. Totalny subiektywizm.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
ali baba
 lipiec 20 2006 18:47   
Forum

Każda informacja jest subiektywna, jest to naturalne zjawisko.

===

Cytat 
Gocek
 lipiec 20 2006 21:23   
Forum

Quote by ali baba: Każda informacja jest subiektywna, jest to naturalne zjawisko.

Dlatego nauka i człowiek racjonalny dąży do obiektywizmu, do "prawdy". Ekstremizm jest zasadniczą cechą fanatyków.

Pozdrawiam

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
ali baba
 lipiec 21 2006 05:22   
Forum

Obiektywizm jest mitem.

===

Cytat 
Andrzej
 lipiec 21 2006 13:02   
Forum

Dokładnie.

Człowiek nie może obiektywnie spojrzeć na świat, bo sam jest jedynie jego elementem...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz Gawryś
 lipiec 21 2006 13:12   
Forum Admin
Admin

Gocek powiedz mi co twoje stanowisko ma wspolnego z obiektywizmem, kiedy z zalozenia odrzucasz wszytsko co wychodzi poza zmysly. Czlowiek obiektywny kiedy czegos nie moze udowodnic mowie ze nie wie (np agnostyk mowi ze nie wie czy Bog jest czy Boga nie ma). Ty natomiast z obiektywizmem nie masz nic wspolnego bo swoja wiare w swiatopoglad probujesz przekluc na nauke i jeszcze twierdzisz ze tylko ty masz racje.

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 lipiec 21 2006 19:40   
Forum

Obiektywizm jest mitem.

Nie ma nigdy pełnego obiektywizmu, snatomiast obiektywizm nie jest mitem - jest ideałem.
Można być bardziej obiektywnym i mniej obiektywnym.
Dlatego użyłem słowa dąży - tzn. teoria naukowa np: jest tak obiektywna, że zostaje przyjęta przez ogół ludzkości - każdy człowiek rozumuje ją podobnie i podobnym celom służy. Bez obiektywności każda głupawa teoria byłaby tyle samo warta - a jednak jest to zasadnicze kryterium naukowe .
ARANEN
Dokładnie.
Człowiek nie może obiektywnie spojrzeć na świat, bo sam jest jedynie jego elementem...

Może - zależy to od metodologii w epistemologii, jeżeli znasz stanowisko Sir Karla Raimunda Poppera, to będziesz wiedział co mam na myśli.
HERMES
Gocek powiedz mi co twoje stanowisko ma wspolnego z obiektywizmem, kiedy z zalozenia odrzucasz wszytsko co wychodzi poza zmysly.

Nie odrzucam wszystkiego np: ciekawi mnie psychoanaliza
Czlowiek obiektywny kiedy czegos nie moze udowodnic mowie ze nie wie (np agnostyk mowi ze nie wie czy Bog jest czy Boga nie ma).

Agnostyk nie wie również, czy żyje, czy nie - agnostyk nic nie wie.
Człowiek obiektywny przyjmuje teorie, które są najbliższe "prawdzie", najbardziej obiektywne (tautologia?)

Przez teorię obiektywną rozumiem teorię o której można dyskutować, którą można wystawić na racjonalną krytykę, a najlepiej teorię, którą można sprawdzić: jest to taka teoria, która apeluje nie tylko do naszych subiektywnych intuicji.
Ty natomiast z obiektywizmem nie masz nic wspolnego bo swoja wiare w swiatopoglad probujesz przekluc na nauke i jeszcze twierdzisz ze tylko ty masz racje.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Gdzie twierdzę, że tylko ja mam rację? Widocznie moje argumenty są tak mocne, że w zestawieniu z Twoimi wychodzi, że ja mam rację. Ale to tylko utwierdza mnie w moich przekonaniach.

Jeżeli ktoś nie wie, czym różni się podejście obiektywne od subiektywnego, niech porówna "naukę" z "religią".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 21 2006 20:33   
Forum

Komentując powyższy post: Buhahaha....

Temat brzmi: "Zabiłam - jestem z tego dumna" i chodzi o aborcję. I jak to można obiektywinie ocenić? Nie można. Dla mnie jest to zabójstwo i według mojej moralności jest ono niedopuszczalne. Według tej baby, której moralność wyznacza ateizm, jest to powód do dumy... Gdzie tu obiektywizm?

Jeśli już tak bardzo chcesz porównywać naukę z religią, to która twoim zdaniem jest obiektywna, a która subiektywna?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 lipiec 21 2006 21:24   
Forum

Temat brzmi: "Zabiłam - jestem z tego dumna" i chodzi o aborcję. I jak to można obiektywinie ocenić?

Wątek obiektywizmu dotyczył serwisu, który reprezentuje Ali Baba - czytaj uważnie wypowiedzi, żebyś chociaż wiedział z czego się śmiejesz.
Dla mnie jest to zabójstwo i według mojej moralności jest ono niedopuszczalne.

I słusznie - jest to forma uśmiercenia.
Według tej baby, której moralność wyznacza ateizm, jest to powód do dumy... Gdzie tu obiektywizm?

Ta baba jest taka sama, jak każdy człowiek dokonujący aborcji - co słusznie zauważył Obcy.
Ateizm jest tutaj dodatkiem, który wychwycił Ali Baba na potrzeby swojego antyateistycznego serwisu.
Jeśli już tak bardzo chcesz porównywać naukę z religią, to która twoim zdaniem jest obiektywna, a która subiektywna?

Aż tak bardzo mi się nie chce

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 sierpień 04 2006 10:52   
Forum

Quote by Aranen: Komentując powyższy post: Buhahaha....

Temat brzmi: "Zabiłam - jestem z tego dumna" i chodzi o aborcję. I jak to można obiektywinie ocenić? Nie można. Dla mnie jest to zabójstwo i według mojej moralności jest ono niedopuszczalne. Według tej baby, której moralność wyznacza ateizm, jest to powód do dumy... Gdzie tu obiektywizm?

Niestety muszę cię zmartwić nie tylko ateiści tak robią. Pełno jest katolików, którzy wybierają sobie co z ich kościoła im pasuje a co nie. Najlepszym przykładem kampania Romcia Giertycha propagująca zabijanie. A morderca to też człowiek tak jak dziecko nienarodzone.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości