Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 12 obietnica Jezusa
 |  Wersja do druku
Piotr
 sierpień 31 2006 10:38  (Czytany 4597 razy)  
Forum

Status: offline

Znacie zapewne Obietnice Pana Jezusa uczynione św. Małgorzacie Marii dla czcicieli Jego Najświętrzego Serca. Treść 12 obietnicy jest następująca:
"Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia mojego, że miłość moja udzieli się tym wszystkim, którzy komunikowac się będą w pierwsze piątki przez 9 miesięcy z rzędu, łaski pokuty, iż nie umrą w niełasce mojej ani bez sakramentów świętych, a serce moje bedzie im pewną uciecką w ostatniej godzinie ich życia"

Teraz pytanie, jak to rozumieć? Nam katechetka tłumaczyła to prosto, jako " zapewnione niebo". (miałem wtedy 9 lat). Ksiądz przed bieżmowaniem, równiez nas namawiał do odprawy "pierwszych piątków", również tłumaczył to, jako dar pewnego zbawienia , dany nam od Boga. Ja to rozumiem tak, że "nie umrzeć w niełasce mojej", znaczy to samo, co umrzeć w stanie łaski uświęcającej, a wszyscy wiemy, co się z taką osobą dzieje Co Wy sądzicie a ten temat, co wam jest wiadome?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 31 2006 11:03   
Forum Moderator
Moderator

Zbawienie mozna osiagnac tylko przez wiare w Jezusa i jego odkupiencza ofiare. Zadne praktyki, zadne uczynki, zadne wstawiennictwo nikomu nie zapewni zbawienia, bo zbawienie to dar, ktory jest naszym udzialem tylko przez wiare
Tak jest napisane w Biblii

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 sierpień 31 2006 11:20   
Forum

Zbawienie mozna osiagnac tylko przez wiare w Jezusa i jego odkupiencza ofiare. ----> to jest oczywiste, nie podlega dyskusji. Nie chodzi mi tu o osiągnięcie zbawienia tylko i wyłącznie przez "pierwsz piątki". Łaska Boża jest do zbawieniaKONIECZNIE potrzebana. Nie pojmuję tez tego w senisie: "odprawiłem, więc mogę sobie teraz pogrzeszyć" . Jednak obietnica wyszła z ust Jezusa. A skoro On nam coś obiecuje, to mozemy temu wierzyć. Zresztą z czego, jesli nie z wiary i łaski, klękamy przy konfesjonale i spożywamy Ciało i Krew? Może na przykład, przez nasze staranie i comiesięczną pokutę, Bóg daje nam siłę i wiarę do żyia w zgodzie z przykazaniami, a co za tym idzie, śmierć w stanie łaski uświęcającej i pełne nawrócenie w chwili śmierci?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 31 2006 12:11   
Forum Moderator
Moderator

Czemu ma wiec sluzyc, skoro nie sluzy zbawieniu? A czy obietnica:> Obietnica Jezusa jest taka: Kto wierzy we mnie nie umrze i bedzie mial zywot wieczny. Jego pewne obietnice sa tylko w Slowie Bozym. Wszystko inne musi byc wiec z nim konfrontowane. Tylko tam sa slowa pewne. Wszystko inne moze byc uluda. Nie budowalbym wiec na nawet najszlachetniejszym prywatnym objawieniu swojej wiary...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 sierpień 31 2006 13:10   
Forum

Quote by maxurd: Jego pewne obietnice sa tylko w Slowie Bozym.

zapomniałeś dodać: i w nauczaniu Koscioła, którego częścią jest Słowo Boże
Wtedy zgadzam się z ciagiem dalszym:
Quote by maxurd:
Wszystko inne musi byc wiec z nim konfrontowane. Tylko tam sa slowa pewne. Wszystko inne moze byc uluda.

Oczywiście, pełna zgoda co do objawien prywatnych

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 31 2006 13:34   
Forum Moderator
Moderator

Jezeli nauczanie jest zgodne ze Slowem Bozym

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 sierpień 31 2006 13:46   
Forum

Quote by maxurd: Jezeli nauczanie jest zgodne ze Slowem Bozym

Przecież zawsze jest:
"Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację"

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 31 2006 14:37   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:
Quote by maxurd: Jezeli nauczanie jest zgodne ze Slowem Bozym

Przecież zawsze jest:
"Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii, rozumienia, które wychodzą poza klasyczną fundamentalistyczną interpretację"

Jak sie ciesze ze sie rozumiemy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 sierpień 31 2006 20:04   
Forum

Nie miejcie mi za złe tego co powiem , ale idąc waszym tokiem myślenia, musielibyśmy zakwestionowac wiele powszechnie uznawanych prawd. Czy objawnenie Faustyny Kowalskiej też wedłóg Was mogło być ułudą? A objawienia w Fatimie?
Maxurd, piszesz, że tylko Słowie Bożym znajdziemy słowa prawdziwe. Co więc myslisz, czy Główne Prawdy Wiary, Przykazania Kościelne czy Dary Ducha Świętego mogą być nieprawdziwe, ułudne, że nie można im wierzyć? Nie znajdziemy ich przecież w Biblii(chyba, że to ja się mylę ), a jednak dajemy im wiarę. Opierania się tylko i wyłącznie na słowach Biblii kojarzy mi sie z Kalwinizmem, a protestantami chyba nie jesteście...
Medieval Man piszę z koleji, że możemy być pewni nauczania Kościoła, którego częścią jest Słowo Boże.
Przeciez, ja nie wypisuję tutaj rzeczy z kosmosu, czy z Wikipedii Cytat zaczerpnąłem z modlitewnika. I musicie sie ze mną zgodzić: kwestja,o której mówimy, jest częścią nauki Kościoła. Skoro nawet księża często otym wspominają, musi to być w pełni przez naszą wspólnotę uznane. Tak samo, jak objawienia niektórych osób.
Jeszcze raz powtórzę się: nie uważam, że "pierwsze piątki" są przepustką do Nieba. To nie wystrzczy. Ale myślę, że są bardzo pomocne. I jeśli Jezus Chrystus, nawet, jeśli nie ma tego w Biblii, powiedział, że nie umrę w Jego niełasce-to ja w to wierzę.
a,jeszcze jedno. Przepraszam za możliwe błędy, mam niejakie problemy z ortografią

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 sierpień 31 2006 20:27   
Forum

Faustyna miała zwidy, mięsień sercowy w Hostii z Lanciano został wetknięty i zakonserwowany przez ludzi, całun turynski zostal namalowany, a ojciec Pio sam sobie przebil dlonie dbajac o to aby przez tyle lat sie nie goiły...
(ironia)

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 sierpień 31 2006 20:51   
Forum

A Kopernik była kobietą....

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 sierpień 31 2006 21:21   
Forum

heheh uwielbiam ten film

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 sierpień 31 2006 23:08   
Forum

Quote by Oca: Opierania się tylko i wyłącznie na słowach Biblii kojarzy mi sie z Kalwinizmem, a protestantami chyba nie jesteście...

No tak, nikt nie poinformował Cię, że to jest forum protestancko-rzymsko-prawosławno-ateistyczno-spirytualistyczno-gnostyczne
Katolicy rzymscy są tu chyba w mniejszości...

===

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 01 2006 00:44   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man:

No tak, nikt nie poinformował Cię, że to jest forum protestancko-rzymsko-prawosławno-ateistyczno-spirytualistyczno-gnostyczne
Katolicy rzymscy są tu chyba w mniejszości...

Pod warunkiem, że doprecyzujesz termin katolik...
- z apostatami (konwertyci z katolicyzmu) - to jeszcze stanowimy wiekszosc

- tylko z heterodoksami to może połowę

- ortodoksi - na palcach obu rąk się powinni zmieścić

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Piotr
 wrzesień 01 2006 08:17   
Forum

Rzeczywiście, wyszedłem z błędnego założenia, że to forum tylko i wyłącznie rzymsko-katolickie. Co oczywiście nie staje na przeszkodzie, abyśmy wymieniali swoje poglądy
Jakub, w jakim znaczeniu użyłeś tu słowa "ortodoksi", bo to można dwojako zrozumieć:
1.Ludzie w pełni przestrzegający zasad, doktryny jakiejś religii.
2.Prawosławni.

Sądzę, że chodzi o to pierwsze, ale wolę się upewnic.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 wrzesień 01 2006 11:37   
Forum Moderator
Moderator

Czytaj całościowo i ze zrozumieniem. Po to tam użyłem myślnika ("-") aby wyrażenia po myślniku pełniły funkcję dopełnienia (nie gramatycznego!) a więc jak krowie na granicy:
* katolik-apostata
* katolik-heretyk (katolicki heretyk)
* katolik-ortodoks
Jeszcze można wytworzyć i logicznie uzasadnić pojęcie katolik-schizmatyk.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Marek
 wrzesień 01 2006 19:33   
Forum

Hm... Ty, Piotr. i Medieval wydajecie się być ortodoksami constans... Papa Wroc, jako kryptolefebvrysta, jest raczej heterodoksem... Aranen jest na pograniczu chyba... Swego czasu mieliśmy tu Leonqa, ortodoksa całym sercem, a tego posta pisze... właśnie, kto? Taki... eks-apostata. Hm... A jak stoimy tu z niewiastami? (A co do prawosławnych... to chyba mieliśmy kiedyś kogoś, nieprawdaż?...)

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 04 2006 11:07   
Forum Moderator
Moderator

A i owszem uwazam, ze objawienia Siostry Faustyny to zwidy. Z cala pewnoscia nie pochodzace od Boga. Czasem pod pozorem dobra premyca sie nam do glow cos co jest zupelnie dalekie od Boga. Jestem ostrozny i zawsze sceptyczny. Wszystko musi byc zgodne z pismem, a cos co z pismem zgodne nie jest... Sam rozumiesz.

Nie pisze, ze tylko w Pismie Swietym jest prawda. Pisze, ze tam ona jest z cala pewnoscia i to jest jedyne miejsce, co do ktorego taka pewnosc dzis mozemy miec. Napewno nie sa czyms takim modlitweniki i katechizmy.

Do Nieba nic Ci nie jest w stanie pomoc sie dostac. Mozesz sie tam dostac tylko i wylacznie dlatego, ze Bog umarl za Ciebie na krzyzu I kiedy juz wierzysz i odpowiadasz Bogu tak, to wtedy zaden rytual nie moze Cie ani o krok przyblizyc do tego co jest juz Twoim udzialem

PS

Kalwin ze mnie zaden. Protestant bardziej

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 04 2006 12:04   
Forum

No to co takiego ujrzała Faustyna, co jest sprzeczne z Pismem?
Chcac nie chcac wysuwasz Kosciolowi rzymskokatolickiemu bardzo powazne zarzuty, stawiajac ocene objawieniom sw. Faustyny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 04 2006 12:11   
Forum Moderator
Moderator

Podaję ludziom naczynie - powiedział Pan Jezus do siostry Faustyny - z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia; tym naczyniem jest obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. (327) Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz, a przeto niech ma przystęp wszelka dusza do niego. (570) Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci Ja sam bronić ją będę jako swej chwały. (48)

Zachecenie do czczenia przedmiotu... I nie pisz juz o przenosniach i tym, ze sie nie czci obrazu, bo jest npisane, ze czczony ma byc obraz... Balwochwalstwo pierwszego stopnia

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 04 2006 12:26   
Forum

Pewnie ze nie bede sie wiecej rozpisywac o istocie oddawania czci, bo nie chcesz tego zrozumiec i rozmowa z Toba na ten temat nie ma najmniejszego sensu.
Jesli wg protestantow nie moge czcic nikogo poza Bogiem, to nie moge tez czcia ani matki ani ojca. No jak to jest, przeciez stworzenia czcic nie moge, co? Niestety, dla Was słowo "cześć" zdaje sie miec jeden wymiar, jest płaskie jak taca...

No i wkoncu Bog sam jest niekonsekwenty, nie tak dosknolany jak nam sie zdaje, bo najpierw zabrania robic wszelkich podobizn czegokolwiek, a potam nakazuje stworzyc arke z figurami.
O cudowny obrazie milosierdzia, modl sie za nami ha ha ha.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 04 2006 12:40   
Forum Moderator
Moderator

Quote by piotr.: Pewnie ze nie bede sie wiecej rozpisywac o istocie oddawania czci, bo nie chcesz tego zrozumiec i rozmowa z Toba na ten temat nie ma najmniejszego sensu.
Jesli wg protestantow nie moge czcic nikogo poza Bogiem, to nie moge tez czcia ani matki ani ojca. No jak to jest, przeciez stworzenia czcic nie moge, co? Niestety, dla Was słowo "cześć" zdaje sie miec jeden wymiar, jest płaskie jak taca...

No i wkoncu Bog sam jest niekonsekwenty, nie tak dosknolany jak nam sie zdaje, bo najpierw zabrania robic wszelkich podobizn czegokolwiek, a potam nakazuje stworzyc arke z figurami.
O cudowny obrazie milosierdzia, modl sie za nami ha ha ha.

A nakazywal czcic arke?? No niech pomysle...

Ja o obrazach Ty o rodzicach... Faktycznie ciezko sie dogadac...

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 wrzesień 04 2006 13:34   
Forum

No faktycznie ciezko.
Z czym masz problem?
Przeciez na powyzszych przykladach wyraznie widac, jak nalezy interpretowac nakaz czy zakaz oddawania komus/czemus czci.
Arka zostala zbudowana na polecenie tego samego Boga, ktory wczesniej zakazal sporzadzania sobie podobizn czegokolwiek. Przeciez nie posądzimy Boga o przewrotnosc.
Arce byla oddawana czesc. Sam Jozue upadl na twarz przed nia i cala noc sie modlil do Boga. I co? Oddal czesc Arce, oddal sie blahowalczej czci? Uklonil sie cherubom, czy Bogu? Przeciez nie modlil sie w sposob personifinikujący tą rzecz!
No ale ja nie wiem, moze uwazasz ci ktorzy arke czcili, popelnili blahowalstwo. Hmm

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 04 2006 14:35   
Forum

Quote by maxurd: Zachecenie do czczenia przedmiotu... I nie pisz juz o przenosniach i tym, ze sie nie czci obrazu, bo jest npisane, ze czczony ma byc obraz... Balwochwalstwo pierwszego stopnia

Tam nie ma ani slowa o konieczności czczenia płótna, farb czy ram.
Ale wizerunku.
Obrazu Jezusa.
Przedstawienia Jezusa.
Treści tego obrazu.
Jest nią Miłosierdzie Boże jakie Ojciec okazał nam w Jezusie.
Jesli znajdziesz katolika, który uznaje, że tylko ten konkretny obraz w Łagiewnikach ma czcić, a nie na przykład jego kopię w małym obrazku, to przyznam Ci rację.
A skoro można czcić Milosierdzie Boże także w obrazku jaki jest wydrukowany w formacie 3x4 cm to nie jest to czczenie przedmiotu, ale treści jaką on wyraża.
Miłosiedzie Boże jest jednym z Boskich Imion. Takim samym jak na przykład: Ojciec
Jesli czczę Miłosierdzie Boże, czczę Boga chośbys nazywał to bałwochwalstwem.
Bałwochwalstwem jest czczenie jakiegokolwiek innego urojonego bożka.
Miłosierdzie Boże nie jest bożkiem, a jak wiesz sam jest równe co najmniej ludzkiej głupocie
QED

===

Cytat 
Dezerter
 wrzesień 06 2006 09:59   
Forum

Quote by medieval_man:

Tam nie ma ani slowa o konieczności czczenia płótna, farb czy ram.
Ale wizerunku.
Obrazu Jezusa.
Przedstawienia Jezusa.
Treści tego obrazu.
Jest nią Miłosierdzie Boże jakie Ojciec okazał nam w Jezusie.
Jesli znajdziesz katolika, który uznaje, że tylko ten konkretny obraz w Łagiewnikach ma czcić, a nie na przykład jego kopię w małym obrazku, to przyznam Ci rację.
A skoro można czcić Milosierdzie Boże także w obrazku jaki jest wydrukowany w formacie 3x4 cm to nie jest to czczenie przedmiotu, ale treści jaką on wyraża.
Miłosiedzie Boże jest jednym z Boskich Imion. Takim samym jak na przykład: Ojciec
Jesli czczę Miłosierdzie Boże, czczę Boga chośbys nazywał to bałwochwalstwem.
Bałwochwalstwem jest czczenie jakiegokolwiek innego urojonego bożka.
Miłosierdzie Boże nie jest bożkiem, a jak wiesz sam jest równe co najmniej ludzkiej głupocie
QED

a ja mam podobne do Maxudra wątpliwości bo :
"nie czyńcie sobie podobizny czegokolwiek...., więc Jezusa czy miłosierdzia chyba też nie?, - nasi starsi bracia w wierze przestrzegają tego zakazu...
chociaz muszę przyznać, że uspokoiły moje sumienie katolika (poszukujacego )wasze wyjasnienia w tym i w innych wątkach, że KRK nie czci obrazów, figór itp, tylko czemu jak mówie o tym innym katolikom to patrzą na mnie jak na kosmite ....

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 06 2006 10:16   
Forum Moderator
Moderator

Dlaczego wiec laskami slynie obraz?? Dlacego cudow dokonal obraz? Dlaczegu cuda dokonuja sie przed obrazem?? I co bedzie kiedy dajmy na ten przyklad splonie Matka Boska Czestochowska?? Albo kiedy ktos ja ukradnie?? Czy nie zarzuci sie mu obrazy uczuc religijnych?? Czy nie obrazam czyichs uczuc kiedy stwierdzam, ze dla mnie to tandetne malowidlo i straszydlo??

Medieval... Ciezko bronic sie, ze nie chodzi o to o co chodzi kiedy jest sie w takiej Czestochowie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 06 2006 10:21   
Forum

Quote by Dezerter: a ja mam podobne do Maxudra wątpliwości bo :
"nie czyńcie sobie podobizny czegokolwiek...., więc Jezusa czy miłosierdzia chyba też nie?,

a może warto zastanowic się nad sensem tego zakazu biblijnego?
Czyżby Żydzi nie malowali sobie ani swoim żonom portretów?
Chodziło chyba o to, żeby nie malować, rzeżbić, czy w inny sposób wykonywac wizerunków jakichkolwiek innych bóstw, aby je czcić.
Inaczej Bóg Izraela byłby wrogiem sztuki.

A przecież w Starym Testamencie Bóg polecił lub pozwolił wykonywać znaki, które w sposób symboliczny miały prowadzić do zbawienia przez Słowo Wcielone, jak wąż miedziany (Por. Lb 21, 4-9; Mdr 16, 5-14; J 3,14-15). arka Przymierza i cherubiny (Por. Wj 25, 10-22;1 Krl 6, 23-28; 7, 23-26).
Co prawda Bóg mówi: "Skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie – abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej." (Pwt 4,15-16).
Ale chrześcijanie malują, rzeźbią, czy w jakikolwiek inny sposób wykonują wizerunki przedstawiające człowieczeństwo Syna Bożego, nie wspominając o Maryi i świetych, którzy w koncu bożkami nie są.
Ich więc ten zakaz nie dotyczy.

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 06 2006 10:25   
Forum

Quote by maxurd: Dlaczego wiec laskami slynie obraz?? Dlacego cudow dokonal obraz? Dlaczegu cuda dokonuja sie przed obrazem??

skrót myślowy...
znasz takie pojecie?

czemu więc: "Biblia mówi"? Też skrót myślowy: Jeśli nie wiesz, to znaczy, że Bóg przenawia w słowach Biblii.

No chyba, że Twoja Biblia gada. Moja nie.

===

Cytat 
MacTavish
 wrzesień 06 2006 11:56   
Forum

A w tym wszystkim - chodzi o obrazy - śmieszne jest to że problem był w Kościele juz dawno przerabiany, w okolicach IX wieku. O obrazoburstwie słyszeli ?

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 06 2006 12:59   
Forum

Quote by medieval_man:
a może warto zastanowic się nad sensem tego zakazu biblijnego?
Czyżby Żydzi nie malowali sobie ani swoim żonom portretów?
Chodziło chyba o to, żeby nie malować, rzeżbić, czy w inny sposób wykonywac wizerunków jakichkolwiek innych bóstw, aby je czcić.
Inaczej Bóg Izraela byłby wrogiem sztuki.

zastanawiałem się i zgłębiałem wielokrotnie ...ale
nie TYLKO "jakichkolwiek innych bóstw" ale SIEBIE też!!!, a ja znam pare postaci malowanych nawet Boga Ojca - i co na to odpowiesz?
a co powiesz na to, że katolicy patrzą na mnie jak na kosmite ( patrz mój post wyżej)
po chwili
zrobiłem szypki test w pracy - spytałem 5-ciu katolików - czy KK czci obrazy i figurki i czy się do nich modlicie czy nie???
WSZYSCY odpowiedzieli, że tak!

Sprawę węża miedzianego i arki przymierza zbadałem już dawniej i nie widzę związku
Ale chrześcijanie malują, rzeźbią, czy w jakikolwiek inny sposób wykonują wizerunki przedstawiające człowieczeństwo Syna Bożego, nie wspominając o Maryi i świetych, którzy w koncu bożkami nie są.
Ich więc ten zakaz nie dotyczy.

Co do Jezusa to nie ma zgody, bo :
nie mamy pojęcia jak wyglądał! przypominam , że całun nie został oficjalnie uznany, a więc jest niebezpieczeństwo, że na obrazie będzie postać wygladająca jak np. Zaratrusztra, czy Kriszna, a może anioł Lucyfer tak wygłądał???!!!
A to czy Jezus miał dwie natury czy jedną to my możemy sobie tylko gdybać i uchwalać na Soborach - a jak było na prawdę to nie mamy zielonego pojęcia!
Co do Marii i Świetych to nie ma sprawy niech sobie wiszą - byle powiedzieć ludziom (katolikom) wyraźnie, żę:
- to nie są obrazy( figury) Święte (mie mają MOCY)
- nie należy się do nich modlić, a najlepiej przed nimi też nie klękać bo jest to chyba forma oddawania czci należna tylko Bogu
pozdrawiam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,68 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty