Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Pytania związane z seksualnością w małżeństwie.
 |  Wersja do druku
woj_tas_x
 sierpień 31 2006 17:40  (Czytany 10936 razy)  
Forum

Status: offline

Witam. Mam na imię Wojtek, jestem tuż po ślubie kościelnym, mam 22 lata. Mam kilka pytań związanych z życiem intymnym w małżeństwie, a stanowiskiem kościoła katolickiego
1. Jakie pozycje seksualne są grzechem, a jakie nie (proszę o konkretne odpowiedzi)
2. Czy grzechem jest uprawianie seksu w takich miejscach jak park lub winda??
3. Czy pieszczoty mojej żony są grzechem A jeśli tak, to jakie??
4. Czy zgrzesze podniecając się widokiem nagiej żony??
5. Lektura jakich stron opisujących pozycje miłosne nie jest grzechem??

Bardzo proszę o udzielenie mi dokładnych odpowiedzi na te pytania, otóż ksiądz udzielający mi i mojej żonie sakramentu małżeństwa wogóle nie poruszył tematu seksu, a nie mam za bardzo czasu zagłębiać się w lekturę takich stron jak www.mateusz.pl

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Monika Moryc
 sierpień 31 2006 19:41   
Forum

Ten problem był już wałkowany na wszystkie strony na tym forum http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?forum=6&showtopic=120361

Poza tym czy katolicy nie mają innych pytań oprócz typu co jest/nie jest grzechem? Przecież grzech to jest świadome i dobrowolne przekorczenie przykazań, więc nie rozumiem skąd się one biorą.

===

« Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim » (1 J 4, 16)

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 sierpień 31 2006 20:45   
Forum

Co za wysyp pytań tego samego typu.

A włożyc trochę wysiłku i samemu zapoznać się z Biblią.
Po co komu taka wiedza, jeśli nie jest dzieckiem Bożym. Naprawdę, kto jest blisko z Jezusem łatwo odróżni, co jest grzechem i czym może obrazić Boga.

Naprawdę to forum nie jest po to, aby dyskutowac o pozycjach - nie sądzisz chyba, że Ci tutaj ktoś będzie ze szczegółami opisywał i wyjaśnial po kolei.?

Zapoznaj się też kolego z nauką Kościoła, jeśli nie rozumiesz prostych słów zapisanych w Biblii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 sierpień 31 2006 21:48   
Forum

Poza tym, bez Boga w sercu, na nic się zdają "dobre uczynki", czy przestrzeganie Prawa.
Własnym wysiłkiem nikt nie zdoła sie zbawić.
Ofiara została zlożona, także i za Ciebie.
Jak ją przyjmiesz, nie zadasz już pytań tego typu.
Będziesz wiedział co jest grzechem. Jezus w Twoim sercu powie Ci to.
Uwierz mi, że nikt prawdziwie wierzący nie ma takich dylematów - jeśli zdarza mu się obrazić Boga, doskonale wie kiedy i co ma zrobić w takim wypadku.
Widzi swój upadek i żadne "ludzkie" rozgrzeszenia i wyjaśnienia nie uspokoją jego sumienia.
Jedynie Jezus pomaga mu się podnosić.

A największym grzechem jest grzeszyć z przekonaniem, że Bóg i tak musi mi wybaczyć. Przed Nim nie ukryjesz się ze swoim grzechem w żadnym, nawet najciemniejszym kącie.

Możesz oszukać siebie, Boga nie zdołasz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 sierpień 31 2006 23:12   
Forum

Nie tak ostro , takie pytania są teraz bardzo popularne i trzeba udzielać satysfakcjonujących odpowiedzi.

1. Pozycje, w których wykluczone jest zapłodnienie bądź te, które znieważają partnera są grzeszne.
2. Uprawianie seksu w miejscach publicznych jest grzechem, bo może innych o grzechu prowadzić. Seks to intymna sprawa między jedną kobietą i jednym mężczyzną, każda osoba więcej (bezpośredni uczestnik jak i gap) sprawia, ze staje się to grzeszne. Zresztą przedmiotowe traktowanie seksu, jako jednego z największych Bożych błogosławieństw, na przykład uprawiając go w windzie i nie odnosząc się to tego aktu z należytym szcunkiem także jest grzeszne.
3. Pieszczoty są integralną częścią życia płciowego więc, poza niektórymi przypadkami, są wskazane.
4. Nie, ponieważ jej ciało należy do ciebie, a twoje ciało należy do niej. Jeżeli się w ogóle nie podniecisz, to o seksie nie masz nawet co rozamawiać, nie mówiąc już, żeby co więcej...
5. Czytanie stron poświęconych ludzkiej seksualności, opisane w sposób naukowy, lub chociaż niewulgarny, które mają ci pomóc we wspólnym życiu intymnym z żoną bądź związanym z tymi sprawami stanem zdrowia grzeszna nie jest, tak jak wizyta u seksuologa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 sierpień 31 2006 23:37   
Forum

Nie jestem z natury podejrzliwa, ale wysyp takich samych pytań w tak krótkim odstępie czasu wydaje mi się rzeczą podejrzaną.
Mam wrażenie, że tak naprawdę nie chodzi o uzyskanie odpowiedzi.

Chyba, że się mylę.

Tym bardziej, że odpowiedzi już padły wiele razy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Monika Moryc
 wrzesień 01 2006 13:49   
Forum

Ja też mam podobne wrażenie. Co prawda na tym forum jestem debiutantką, ale na innych widziałam setki podobnych, marnych prowokacji.

===

« Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim » (1 J 4, 16)

Profil   Email 
 Cytat 
woj_tas_x
 wrzesień 01 2006 15:13   
Forum

Quote by Aranen:1. Pozycje, w których wykluczone jest zapłodnienie bądź te, które znieważają partnera są grzeszne.
2. Uprawianie seksu w miejscach publicznych jest grzechem, bo może innych o grzechu prowadzić. Seks to intymna sprawa między jedną kobietą i jednym mężczyzną, każda osoba więcej (bezpośredni uczestnik jak i gap) sprawia, ze staje się to grzeszne. Zresztą przedmiotowe traktowanie seksu, jako jednego z największych Bożych błogosławieństw, na przykład uprawiając go w windzie i nie odnosząc się to tego aktu z należytym szcunkiem także jest grzeszne.
3. Pieszczoty są integralną częścią życia płciowego więc, poza niektórymi przypadkami, są wskazane.

1. Jakie to pozycje?? Które według Kościoła znieważają partnera/kę??
2. A jeśli w tym momencie nie ma nikogo innego w pobliżu?? Czy według KK seks można uprawiać tylko w domu??
3. Czy te "niektóre przypadki" to pieszczoty np. w miejscach publicznych??

Dodam, że moje posty nie są ŻADNĄ PROWOKACJĄ poprostu jestem świeżo upieczonym małżonkiem, który niestety nie miał wraz z żoną lekcji odnośnie moralności katolickiej w małżeństwie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 01 2006 15:50   
Forum

1. O to już musisz ją zapytać.
2. Ważne, żeby nie traktować seksu przedmiotowo. A dom jest pojęciem względnym, a i seks nie jest wyłącznie dla niego zastrzeżony.
3. Okazywanie sobie miłości, między małżonkami, w miejscach publicznych, nie jest niczym złym (oczywiście nie posuwając się zbyt daleko) .Te niektóre przypadki to całkowite zastępowanie "pieszczotami" kontaktu płciowego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 01 2006 15:53   
Forum

A dodam jeszcze jedno. W tym wszystkim przede wszystkim chodzi o to aby dwie osoby odnosiły przez to szczęście. Nie wolno nastawiać się na branie, ale na dawanie samego siebie. Mąż powinien oddawać się cały żonie i starać się o to by jej było jak najlepiej, a żona tak samo względem męza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
woj_tas_x
 wrzesień 01 2006 19:46   
Forum

Quote by Aranen:1. Ważne, żeby nie traktować seksu przedmiotowo. A dom jest pojęciem względnym, a i seks nie jest wyłącznie dla niego zastrzeżony.
Czyli naprzykład kochanie się w lesie, w parku wtedy, gdy nie ma nikogo ni jest grzechem??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 01 2006 20:56   
Forum

Jeżeli uprawiasz seks tylko dla seksu i dla przyjemności to jest to grzech. Jeżeli robisz to z miłości dla drugiej osoby, pragnąc jej szczęścia, to nie jest to grzech, bez względu na miejsce.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 02 2006 01:25   
Forum Moderator
Moderator

Wszystkiego dobrego

Quote by woj_tas_x:
Quote by Aranen:1. Ważne, żeby nie traktować seksu przedmiotowo. A dom jest pojęciem względnym, a i seks nie jest wyłącznie dla niego zastrzeżony.
Czyli naprzykład kochanie się w lesie, w parku wtedy, gdy nie ma nikogo ni jest grzechem??

W parku nikogo nie ma ? Musielibyście sie nieźle zaszyć.

Jako mąż "ze stażem" radzę : nie łamcie wszystkich "tabu" (macie mnóstwo czasu przed sobą), poznawajcie się, szanujcie się i uważajcie, aby nie stworzyć okazji do gorszenia innych.

Właśnie małżeństwo jest po to, aby się seksem cieszyć, nie teoretyzujcie więc, tylko do dzieła !

Udanego miesiąca miodowego.
Dawajcie sobie rozkosz i bierzcie od siebie rozkosz.

I nie wstawajcie z łóżka, aby w internecie pytać o rady kawalerów.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 02 2006 08:44   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Aranen: Jeżeli uprawiasz seks tylko dla seksu i dla przyjemności to jest to grzech.

Mam nadzieje, ze to jakiś ogromny skrót myślowy. Skąd taki pogląd ? To małżonka/małżonek nie może powiedzieć do współmałżonka "mam ogromna ochotę na rozkosz" i usłyszeć odpowiedź "nooo dooobra" ? Ma się z tego spowiadać, albo mieć jakieś wyrzuty sumienia prowadzace do dysfunckji ? Przemyśl to jeszcze raz.

p.s. Aranen, jesteś kawalerem ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
woj_tas_x
 wrzesień 02 2006 16:25   
Forum

Aranen ma 16 lat :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 02 2006 17:57   
Forum

Miałem na myśli taką sytuację: "Mach ochotę na rozkosz, więc dzięki tobie ją zaspokoję", a nie "Mam ochotę na roskosz z tobą" (czyli chcę sprawić przyjemność także, a może przede wszystkim tobie, nie myśle jedynie o własnym zaspokojeniu).

Tak mam 16 lat i choć wiele osób w tym wieku już dawno robi rózne rzeczy, to mając obecny światopogląd, wolę poczekać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 wrzesień 04 2006 18:52   
Forum

1. Jakie pozycje seksualne są grzechem, a jakie nie (proszę o konkretne odpowiedzi)
Czego ty oczekujesz? Może mamy zamiścić zdjęcia?

5. Lektura jakich stron opisujących pozycje miłosne nie jest grzechem??
Zależy to też w jakim celu to czytasz. Jak tylko po to żeby się podniecić, to sam sobie odpowiedz

Bardzo proszę o udzielenie mi dokładnych odpowiedzi na te pytania, otóż ksiądz udzielający mi i mojej żonie sakramentu małżeństwa wogóle nie poruszył tematu seksu, a nie mam za bardzo czasu zagłębiać się w lekturę takich stron jak www.mateusz.pl
To spytaj księdza przy okazji spowiedzi...

Quote by Aranen: Tak mam 16 lat i choć wiele osób w tym wieku już dawno robi rózne rzeczy, to mając obecny światopogląd, wolę poczekać.
Tak trzymać. Nie musisz też nikogo zabić żeby pisac o przykazaniu nie zabijaj Grunt że dobrze mówisz

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Cytat 
woj_tas_x
 wrzesień 10 2006 14:02   
Forum

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pozycji_seksualnych
Które z tych pozycji są napewno grzechem??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 wrzesień 16 2006 17:05   
Forum

A co jak dla żoneczki wszystkie pozycje są uwłaczające?

===

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 wrzesień 27 2006 11:42   
Forum

Pozostaje zapuścić brode jak uczynił to Henryk Brodaty :-)

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Cytat 
Paweł S.
 kwiecień 12 2007 01:09   
Forum

Quote by Aranen: A dodam jeszcze jedno. W tym wszystkim przede wszystkim chodzi o to aby dwie osoby odnosiły przez to szczęście. Nie wolno nastawiać się na branie, ale na dawanie samego siebie. Mąż powinien oddawać się cały żonie i starać się o to by jej było jak najlepiej, a żona tak samo względem męza.

wyobraź sobie taka sytuację:
mąż budzi się o świcie, serwuje swojej ukochanej
spiącej żonie wspaniałą miłość francuską ponieważ
uszczęśliwianie żony sprawia, że jest szcześliwy.
potem myk, myk, karmi dziecko, ubiera się i pomyka
do pracy. mąż się stara, oboje są szczęśliwi, itd.,
a tu kilka postów wcześniej piszesz, że:

"1. Pozycje, w których wykluczone jest zapłodnienie
bądź te, które znieważają partnera są grzeszne."

no więc tak...
żona szcześliwa, pozycja do bani i kiszka.
więc jak to w końcu z tym uszczęśliwianiem
i pozycjami? ;-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,47 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty