Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Właśnie porwano samolot z powodu wypowiedzi Benedykta
 |  Wersja do druku
dawid1976
 październik 03 2006 19:46  (Czytany 3079 razy)  
Forum

Status: offline

Właśnie porwano samolot z powodu wypowiedzi Benedykta, ten nowy papież to rodowity Niemiec, jeszcze troche i trzecią wojnę światową rozpęta.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 październik 03 2006 20:42   
Forum

TYlko, że ja jako protestant nie chcę być utażsamiany
z katolickim papieżem. NIe chcę! NIech on lepiej nie zabiera głosu w imieniu całego chrześcijaństwo bo nie ejst jego głową!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 październik 03 2006 20:42   
Forum

TYlko, że ja jako protestant nie chcę być utażsamiany
z katolickim papieżem. NIe chcę! NIech on lepiej nie zabiera głosu w imieniu całego chrześcijaństwo bo nie ejst jego głową!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 październik 03 2006 20:46   
Forum

No pewnie. Lepiej siedzieć cicho i spełniać wszystkie zachcianki muzułmanów.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 październik 03 2006 21:39   
Forum

Quote by Bartek.D:Niech on lepiej nie zabiera głosu w imieniu całego chrześcijaństwo bo nie ejst jego głową!

Kiedy to zrobił (w kontekście tego wydarzenia)?

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 październik 03 2006 22:55   
Forum

Panowie, pozwolę się Was spytać:

Co było wg. Was w tym wykładzie niestosownego, czy i dlaczego był to atak na Islam?

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 październik 04 2006 07:00   
Forum

"No pewnie. Lepiej siedzieć cicho i spełniać wszystkie zachcianki muzułmanów."
NIc takiego nie powiedziałem!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 październik 04 2006 11:34   
Forum

W wielu krajach muzułmańskich za konwersje na chrześcijaństwo grozi kara śmierci, a w arabii sadyjskiej za samo innowierstwo grozi śmierć. Natomiast w krajach chrześcijańskich muzułmanie mogą bez większych problemów wyznawać swoją wiarę.
Muzułamnie mogą nazywać nas niewiernymi, robić zamachy etc, a nam chrzreścijaninom nie można powiedzieć złego słowa na temat Mahometa.
Za 50 lat jak zacznie kończyć się ropa, pogorszy się sytuacja w arabii, która jest uzależniona od eksportu ropy naftowej. Wtedy nie tylko zwiększy się emigracja do Europy, ale także nienawiść do zachodu, który b ędzie potrafił wytworzyć alternatywne źródła energii.

Najważniejsze jest to aby europa potrafiła poprzez szkolnictwo tak wychować muzułmanów aby byli nie tylko posłuszni i lojalni wobec nowej ojczyzny, a także prezentowali umiarkowany nurt islamu.

===

Słowo Twoje jest pochodnią nogom mym. Słowo Twoje jest światłością ścieżce mej (Śpiewnik Ewangelicki #346)

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 październik 04 2006 12:00   
Forum

Quote by kubiak:
Najważniejsze jest to aby europa potrafiła poprzez szkolnictwo tak wychować muzułmanów aby byli nie tylko posłuszni i lojalni wobec nowej ojczyzny, a także prezentowali umiarkowany nurt islamu.

wiekszosc samobojczych zamochowcow sa akurat ci co sie urodzili i wychowali w europie i usa.
nie widzisz ze zrodlem zla jest ich religia? poki trwaja w swojej religii beda stanowic zagrozenie, nie ma czegos takiego jak "soft islam".

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 październik 04 2006 12:01   
Forum

Quote by Bartek.D: TYlko, że ja jako protestant nie chcę być utażsamiany

bartus, przestan paplac glupstwa, please!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Monika Moryc
 październik 04 2006 13:50   
Forum

Kubiak ma rację.Islam już wiele razy pokazał, że jest religią nienawiści. A swoim zachowaniem po wypowiedzi papieża potwierdzili tylko jego słowa oraz swoją niezmierzoną głupotę i ignorancję. Mam nadzieję, że jak skończy im się ta ropa to wrócą do swojego hobby a nie zrobią inwazji na Europę.

===

« Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim » (1 J 4, 16)

Profil   Email 
 Cytat 
Belle Star
 październik 04 2006 14:38   
Forum

Mnie się wydaje że wina nie leży w Islamie tylko w ludziach którzy wykorzystują go sobie do swoich celów, na dodatek wykorzystują do tego inntch. Miałam okazję spotkać imama, wysokiego rangą który zdecydowanie potępiał zamachy i stał na stanowisku że dżihat to według dzisiejszej interpretacji walka z samym sobą, ze swoją niedoskonałością a nie z drugim człowiekiem. Poza tym chrześcijanie jako wierzący w jednego Boga nie mieszczą się w definicji niewiernych.

Zresztą śmierć za zmianę wiary mieliśmy także i my w Europie, wystarczy przypomnieć Husa, wyprawy krzyżowe, młot na czarownice, itp. Ale to przecież nie oznacza że chrześcijaństwo było religią nienawiści. Tylko że chyba ktoś pobłądził.

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 październik 04 2006 15:07   
Forum

Quote by MonikaM: Kubiak ma rację.Islam już wiele razy pokazał, że jest religią nienawiści. A swoim zachowaniem po wypowiedzi papieża potwierdzili tylko jego słowa oraz swoją niezmierzoną głupotę i ignorancję. Mam nadzieję, że jak skończy im się ta ropa to wrócą do swojego hobby a nie zrobią inwazji na Europę.

tak jest, podobnie jak religia Rydzyka jest religią nienawiści, mam nadzieje że jak zkończy im sie kasa to wrócą do swojego hobby a nie zrobią inwazji na Europę

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 październik 04 2006 15:32   
Forum

Co do inwazji na europę to może niedługo się wszystko zmienić.
Może niedługo to nie pakistańczycy i arabowie będą zjeżdzać do europy a pospolite moherowe babuszki, które będą prowadzić na terenach "żydo-masonistycznej" europy różańcową krucjatę. Tak jak muzułmanie kiedy się wysadzają krzyczą "Allah huakbar" tak moherowce będą krzyczeć "Niech żyje Radio Maryja - katolicki głos w twoim domu" i po tych słowach zdetonują się np koło sex-shopu

===

Słowo Twoje jest pochodnią nogom mym. Słowo Twoje jest światłością ścieżce mej (Śpiewnik Ewangelicki #346)

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 październik 04 2006 21:35   
Forum

Quote by piotr.:
Panowie, pozwolę się Was spytać:

Co było wg. Was w tym wykładzie niestosownego, czy i dlaczego był to atak na Islam?

Piotrze drogi :-)

Powiem to w sposób najaktualniejszy:

Jego wypowiedź była jawną prowokacją

Napewno stoją za tym służby WSI !!!!

pozdrawiam!

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 październik 04 2006 21:37   
Forum

Przepraszam, przeciez papież to Niemiec, wchodzą gre więc służby STASI bądź BND

===

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 październik 04 2006 22:32   
Forum

W moherowym berecie będzie lepiej na świecie

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 październik 04 2006 23:10   
Forum

Jego wypowiedź była jawną prowokacją Mr. Green

Eee bez przesady Dawidzie, bez przesady.

A muzulmanie po raz kolejny pokazali swoj chory fanatyzm. Zle odebrali wyklad Ratzingera. Nie wnikam czy celowo czy nie, ale po raz kolejny pokazuja swoje oblicze. Powiedz im tylko jedno zle slowo, nawet nieumyslnie, a gotów są porwac samolot albo podlozyc ci bombe. Chore to jest i tyle.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Monika Moryc
 październik 05 2006 08:53   
Forum

Quote by dawid1976:
Quote by MonikaM: Kubiak ma rację.Islam już wiele razy pokazał, że jest religią nienawiści. A swoim zachowaniem po wypowiedzi papieża potwierdzili tylko jego słowa oraz swoją niezmierzoną głupotę i ignorancję. Mam nadzieję, że jak skończy im się ta ropa to wrócą do swojego hobby a nie zrobią inwazji na Europę.

tak jest, podobnie jak religia Rydzyka jest religią nienawiści, mam nadzieje że jak zkończy im sie kasa to wrócą do swojego hobby a nie zrobią inwazji na Europę

Prawie jak prorok Ale nie powiem że się nie zgadzam.

===

« Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim » (1 J 4, 16)

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 październik 05 2006 09:01   
Forum

Quote by piotr.:
Jego wypowiedź była jawną prowokacją Mr. Green

Eee bez przesady Dawidzie, bez przesady.

A muzulmanie po raz kolejny pokazali swoj chory fanatyzm. Zle odebrali wyklad Ratzingera. Nie wnikam czy celowo czy nie, ale po raz kolejny pokazuja swoje oblicze. Powiedz im tylko jedno zle slowo, nawet nieumyslnie, a gotów są porwac samolot albo podlozyc ci bombe. Chore to jest i tyle.

Czy asz tak źle odebrali? Mimo że Benedykt posługiwał się cytatów, w oryginalnym tekscie jest to dosyć jasne,

potem media Niemieckie próbowały zmiększać jego wypowiedź poprzez zmiane tekstu,

dla tych co znają Niemiecki link do porównania:

http://emreninmekani.spaces.live.com/Blog/cns!3AB291BCB8BDC62F!701.entry

pozdr

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 październik 05 2006 10:39   
Forum

Muzułamanie są teraz na etapie krucjat. Tak jak chrześcijanie w średniowieczu. Tak jak chrześcijanom przeszło tak i im przejdzie, pytanie tylko z jakim bilansem strat

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 listopad 29 2006 22:32   
Forum

Ale na razie po dwoch dniach pobytu wypowiedzi sa raczej entuzjastyczne. I slowa otuchy dla wszystkich:
"poganie już są współdziedzicami i współczłonkami Ciała, i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez Ewangelię" (Ef 3,6). "Tajemnica" ta wypełnia się, na płaszczyźnie historyczno-zbawczej, w Kościele, tym Ludzie nowym, w którym po zburzeniu starego muru podziału, odnajdują się w jedności Żydzi i poganie.

Tak jak Chrystus, Kościół jest nie tylko narzędziem jedności, ale także wymownym znakiem. A Maryja Panna, Matka Chrystusa i Kościoła jest Matką tej tajemnicy jedności, którą Chrystus i Kościół tworzą w sposób nierozerwalny i którą budują w świecie i w historii."

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 listopad 29 2006 22:49   
Forum

robaczku,

Maryja dla mnie nigdy nie bedzie tajemnica kosciola, a wlasnie studiuje od jakiegos czasu greke ewaneglii marka ( z tad pochodzi slowo mysterium odnosnie krolewstwa bozego) i moge tylko wnioskowac ze iz kosciol jako tajemnica, to fatalne nieporozumienie interpretacyjnie-jezykowo!

pozdr

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 listopad 29 2006 23:08   
Forum

Quote by dawid1976: robaczku,
Maryja dla mnie nigdy nie bedzie tajemnica kosciola, a wlasnie studiuje od jakiegos czasu greke ewaneglii marka

Dzieki za pozdrowienia. Ja od dawna studiuje "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie." I nic. Dalej nie potrafie.

Podoba mi sie zestawienie:
"Bartłomiej I do Benedykta XVI: Ukochany bracie, witaj. Benedykt XVI do Bartłomieja I: Oto jak dobrze i jak miło, gdy bracia mieszkają razem."

... bracie Dawidzie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 listopad 29 2006 23:17   
Forum

robaczku,

i tak dobrze, doszles do 5 rozdzialu

pozdr!

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
nemet
 wrzesień 04 2007 14:33   
Forum

Quote by Belle Star: Mnie się wydaje że wina nie leży w Islamie tylko w ludziach którzy wykorzystują go sobie do swoich celów, na dodatek wykorzystują do tego inntch. Miałam okazję spotkać imama, wysokiego rangą który zdecydowanie potępiał zamachy i stał na stanowisku że dżihat to według dzisiejszej interpretacji walka z samym sobą, ze swoją niedoskonałością a nie z drugim człowiekiem. Poza tym chrześcijanie jako wierzący w jednego Boga nie mieszczą się w definicji niewiernych.
.

w polsce rowniez sa muzulmanie. i wszyscy jednomyslnie (moze z wyjatkiem takiego jednego, z ktorego sie wszyscy smieja za jego podejscie) potepiaja przemoc. i sa zgodni co do tego, ze przez zamachy i porwania ci pseudomuzulmanie (bo islam nie tego uczy, a wyrwac z kontekstu to i z biblii mozna "zabijaj") robia wszystkim "zla robote". ale na glupote nie ma rady... a bieda jest jej najlepsza pozywka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości