Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Apel do chrześcijan
 |  Wersja do druku
Robert Kabata
 październik 15 2006 11:44  (Czytany 8898 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 10/31/03
Postów:: 30

UWAGA OSZUŚCI!

APEL DO CHRZEŚCIJAN


Pewne kręgi zarówno w protestantyzmie jak i katolicyzmie dążą w nikczemny sposób do szybkiego zatarcia wzajemnych fundamentalnych różnic. Efektem tego ma być fasadowa, eklektyczna nowa religia pozbawiona zbawczej mocy ewangelii Jezusa.
W łonie protestantyzmu prekursorami tego zwodzenia byli Roger Schultz (zwany z katolicka Bratem Rogerem) oraz Billi Graham. Choć obaj kiedyś stali mocno na gruncie Biblii, to z czasem, podobnie jak starotestamentowy Bileam ( IVM 31,16,) stali się narzędziem zwodzenia nawet szczerze wierzących chrześcijan.
Ostatnio wyszło na jaw, że jeden z nich, założyciel zakonu w Taize, udając protestanta był przez ponad trzydzieści lat swego życia katolikiem i zausznikiem Watykanu. Nie przyznawał się do swej konwersji, by być skuteczniejszy w pozyskiwaniu dla idei ekumenizmu swoich dawnych braci protestantów.
Podobne praktyki stosują też niektórzy protestanci. Pozostają lub wnikają w szeregi katolików, by oswajać ich z biblijnymi ideami nie wzywając jednocześnie do pełnego posłuszeństwa Jezusowi. Postawy takie prezentuje w Polsce na przykład Ruch Nowego Życia (filia międzynarodowej organizacji Campus Crusade for Christ) czy warszawska wspólnota Chefsiba. Jeszcze inni maskują się pod przykrywką katolickiej akceptacji, by przyciągać ludzi do swoich kościołów. Przykładem takich działań jest zaangażowanie wielu pastorów w spotkania ekumeniczne i tzw. modlitwy o jedność chrześcijan. Ich prawdziwym celem, co przyznają prywatnie, jest ewangelizowanie katolików, oswajanie ich z budynkami zborowymi oraz zerwanie z przydomkiem „sekta” („Przecież abp. Życiński nie spotyka się z sekciarzami, jeśli więc spotyka się z nami, to znaczy, ze nie jesteśmy sektą” – oto logika jednego z lubelskich baptystów). Jeszcze inni podszywają się pod autorytet JP2, by przełamać barierę nieufności katolików („U progu trzeciego milenium zgodnie z życzeniem Ojca Świętego o jedynym pośredniku Jezusie Chrystusie (&#8230 Akcja kościelna „Ewangelia dla Polski” chętnie umożliwi Państwu pogłębienie znajomości Słowa Bożego. Mając błogosławieństwo Głowy Kościoła powszechnego biskup Ryszard Kwoka koordynuje posługę na całym obszarze RP” – fragment ulotki ewangelizacyjnej Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej ze Świdnika k. Lublina).
Wszystkie tego rodzaju praktyki i postawy oceniamy jako niemoralne i wysoce szkodliwe.
Jezus powiedział:
Cytat:
Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice.

Mat. 10:16

Wielu naszych braci zatrzymało się niestety na wzorze wężów szukając skuteczności za wszelką cenę. Nie takie jest jednak nauczanie i wzór naszego Pana – mamy być jednocześnie niewinni i czyści w swoich postawach i metodach. Walczmy jak przystało na prawdziwych żołnierzy Chrystusa z otwartą przyłbicą – w Duchu i Prawdzie, nie w bojaźni i oszustwie! Zwycięstwo jest nasze:

Cytat:
Lecz Bogu niech będą dzięki, który nam zawsze daje zwycięstwo w Chrystusie i sprawia, że przez nas rozchodzi się wonność poznania Bożego po całej ziemi;
Zaiste, myśmy wonnością Chrystusową dla Boga wśród tych, którzy są zbawieni i tych, którzy są potępieni;
Dla jednych jest to woń śmierci ku śmierci, dla drugich woń życia ku życiu. A do tego któż jest zdatny?
Bo my nie jesteśmy handlarzami Słowa Bożego, jak wielu innych, lecz mówimy w Chrystusie przed obliczem Boga jako ludzie szczerzy, jako ludzie mówiący z Boga.

2 Kor. 2:14-17

Wzywamy prawdziwych uczniów Jezusa ze wszystkich kościołów i wspólnot, by zdecydowanie przeciwstawiali się powyższym zjawiskom, w miłości napominali braci dryfujących w kierunku ekumenizmu czy tchórzliwych metod ewangelizacji, a gdy trzeba, płacili cenę odrzucenia. Nasz Pan został odrzucony i zabity – Jego uczniowie nie mogą wahać się przed pójściem w Jego ślady!


Cytat:
Dlatego i Jezus, aby uświęcić lud własną krwią, cierpiał poza bramą,
Wyjdźmy więc do niego poza obóz, znosząc pohańbienie jego.
Albowiem nie mamy tu miasta trwałego, ale tego przyszłego szukamy.

Hebr. 13:12-14

Kościół Nowego Przymierza w Lublinie

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 16 2006 10:46   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/17/06
Postów:: 1841

Quote by kabata: UWAGA OSZUŚCI!

APEL DO CHRZEŚCIJAN


Pewne kręgi zarówno w protestantyzmie jak i katolicyzmie dążą w nikczemny sposób do szybkiego zatarcia wzajemnych fundamentalnych różnic.


Jeśli dążą do tego w "nikczemny" sposób, czyli jak wyjaśniasz w ukryty, podstępny itp. - nie z otwartą przyłbicą to zgoda, że nie tędy droga. Ekumenizm to piękna idea bo Jezusowa! Wielokrotnie prosił uczniów aby stanowili "jedną owczarnie" i apostołowie również napominali, żeby nie mówić :ja jestem Pawłowy, ja Piotrowy itp. Jestem całym sercem za ekumenizmem i jednym odnowionym Kościołem, na gruncie Biblii i tradycji pierwszych wieków chrześcijaństwa. Tylko wracając do "źródeł" (również tych judeochrześcijańskich) można, moim zdaniem, odnowić wzmocnić, ożywić i zjednoczyć Kościół. Za to i za wszystkich którzy do tego się przyczyniają będę się gorąco modlił.
Twoje obawy wydają mi się przesadne i przebija w nich jakaś delikatna nutka spiskowej teorii dziejów.
Zawsze w takich sprawach trwają zakulisowe rozmowy konsultacje i sondowania stanowisk i nie ma w tym nic złego. Podobnie w postawie brata Rogera z Taize nie widze nic złego. Jakieś (nieznane nam) względy zadecydowały o tym, że nie chciał upubliczniać swych duchowych przeobrażeń - miał do tego prawo.
Jednośc TAK! ale nie za wszelką cenę i na siłę.
pozdrawiam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Piotr Setkowicz
 październik 23 2006 21:12   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/04/05
Postów:: 14

Fakty są takie. Mniej lub bardziej znani działacze ekumeniczni okazują się kłamcami. Czy ludziom, którzy kłamią może leżeć na sercu prawda? Czy bez dojścia do prawdy możliwa jest prawdziwa jedność? Skoro takie są owoce ekumenizmu, czy może on być z Boga? Czy nie jest to komedia odgrywana przez ludzi, którzy udają, żę obchodzi ich Bóg, bo mają taką pracę.

===

peset
 
 Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 23 2006 21:56   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 09/08/06
Postów:: 1139

dezerter

Tylko wracając do "źródeł" (również tych judeochrześcijańskich) można, moim zdaniem, odnowić wzmocnić, ożywić i zjednoczyć Kościół. Za to i za wszystkich którzy do tego się przyczyniają będę się gorąco modlił.
Kiedyś przez przypadek słyszałam w I programie Polskiego Radia audycję o ekumenizmie.Było tam powiedziane,że KrK wydał dokument,że tylko jego nauka jest prawdziwa.Wynika z tego,że jeśli ktoś chce ekumenizmu,to tylko może go znaleźć w KrK.Uważam,że kościoły powinny najpierw znaleźć Ducha Prawdy,który zawsze może każdemu powiedzieć co jest Prawdą.Bez Jego znalezienia,jeszcze długo nie będzie ekumenizmu,a Twoje szlachetne modlitwy,mogą być tylko stratą czasu.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.
 
 Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 październik 23 2006 22:37   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 06/24/03
Postów:: 692

Kabata,

Mnostwo durnot napisales a na koniec o co wlasciwie apelujesz? Jak bedziesz wiedzial daj nam znac, chetnie podyskutujemy.

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 październik 24 2006 10:42   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 10/23/06
Postów:: 127

[Ef4,29 Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym.]

Jest tylko jeden prawdziwy kościół ... Kościół Chrystusowy
(to jak go nazywają poszczególne grupy jest bez większego znaczenia)
Celem ekumenizmu nie jest wchłanianie przez poszczególne grupy innych wspólnot, lecz właśnie zdejmowanie barier ludzkich. Ekumenizm ma za zadanie (jak i każdy wierzący w) Chrystusa ... ewangelizować i szukać jedności w Bogu, nie za wszelką cenę, i na pewno w prawdzie, ale jedność wierzących w Chrystusa powinna być budowana przez wszystkie wspólnoty, i nie powinna zatrzymywać się na barierach ludzkiej interpretacji czy ludzkich przyzwyczajeniach / tradycjach.

Chrystus Jest Jeden
[/Ef4,11-15/ I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami /12/ dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, /13/ aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa. /14/ [Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu. /15/ Natomiast żyjąc prawdziwie w miłości sprawmy, by wszystko rosło ku Temu, który jest Głową - ku Chrystusowi.]

co do apelu...
APEL DO CHRZEŚCIJAN
Rozmawiajcie o wierze, rozmawiajcie o Bogu, a przede wszystkim wspólnie rozmawiajcie z Bogiem

===

Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony /1P3,9/Ef6,12/
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Adrian Arkadiusz
 październik 24 2006 13:31   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/09/06
Postów:: 128

Quote by kabata: UWAGA OSZUŚCI!

APEL DO CHRZEŚCIJAN

W łonie protestantyzmu prekursorami tego zwodzenia byli Roger Schultz (zwany z katolicka Bratem Rogerem) oraz Billi Graham. Choć obaj kiedyś stali mocno na gruncie Biblii, to z czasem, podobnie jak starotestamentowy Bileam ( IVM 31,16,) stali się narzędziem zwodzenia nawet szczerze wierzących chrześcijan.

Wzywamy prawdziwych uczniów Jezusa ze wszystkich kościołów i wspólnot, by zdecydowanie przeciwstawiali się powyższym zjawiskom, w miłości napominali braci dryfujących w kierunku ekumenizmu czy tchórzliwych metod ewangelizacji, a gdy trzeba, płacili cenę odrzucenia. Nasz Pan został odrzucony i zabity – Jego uczniowie nie mogą wahać się przed pójściem w Jego ślady!

Kościół Nowego Przymierza w Lublinie


drogi Bracie (choć nieco zagubiony) w Chrystusie ! Po pierwsze to Billi Graham był jednym z najwększych ewangelistów naszych czasów , człowiekiem dzieki któremu nawróciło sie do Jezusa miliony ludzi na całym swiecie. Żył swiętym życiem, pilnując swej czystości (czyli uświęcenia) i szukajac dróg Pana aż do końca swych dni.

Co do tzw. Brata Rogera to mnie tez dziwiło troche jego afirmacja Kościoła Rzymkokatolickiego ale czyż słowa samego Pana Jezusa nie brzmią "po owocach ich poznacie" i że największym przykazaniem jest miłość ? A on kochał wszystkich , nie dzielił ludzi według wyznania , ale zawszeł wskazywła na jednego Boga. Czy Bóg twoim zdaniem nie kocha katolików, czy nie są oni cenni i wartościowi w Jego oczach ?? Mówię to jako ewangeliczny chrześcijanin, który doktrynalnie z wieloma rzeczami w KK się nie zgadza, ale jednak stara się szanować i kochać katolików jako naszych braci w wierze ?

Ok. jesli dopuszczają się oni rzeczywiście grzechu bałwochwalstwa, który jest obrzydliwością w oczach Boga to czyż i nie za ten grzech Chrystus umarł na krzyżu , czy nie wybaczył tego Izraelowi, czy nawet to że tkwią w błędnym i ludzkim nauczaniu nie zmiania faktu ze są dziećmi Bożymi ? Czyż sam JEZUS nie pwiedział "każdy kto wzywa imienia Pańskiego zbawiony będzie" ? A jeśli oni szczerze wzywają to czemuż Bóg nie miąłby okazać im swego miłosierdzia ?

Pozatym wiem ze wielu katolików odwraca sie od grzechu, uświęcaja się, prowadzą czyste moralnie życie, wierzą i ufają na codzien Chrystusowi.

A że jest tam bałwochwalstwo - a czy w niektórych Kościolach Protestanckich go nie ma , czy nie czci sie np. pieniądza i nie głosi ewangelii sukcesu ? Czy grzech bałwochwlstwa jest gorszym grzechem niż nieczystość seksualna i pornografia z którymi zmaga się wielu wierzących przecież protestantów, nawet tych bardzo gorliwych ewangelicznych ? Czy hazard albo nie szanowanie żony nie jest równie częstym grzechem w Kościołach Protestanckich jak i katolickich. Itd itp...

Jakież my mamy prawo aby potepiać w czambuł katolików, czy Jezus nie pszyszedł zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy - jask pisał ap. Paweł ? Czy przykazanie miłości bliźniego nie jest największym z przykazań, czy zamiast wsadzać palec w oko i mieszać z błotem nie powinnismy pokazywać im jak powinni życ i służyc uczniowie Chrytusa ? Czy ewangelia to tylko słowa czy też czyny miłosierdzia ??

Dla mnie nie jest ważne kto jest w jakim kościele, moge modlić się z każdym, choć przyznaję że lepiej jest jeśli ktoś jest w Kościele Protestanckim bo wtedy mamy wspólną płaszczyznę - Sola Scripurta, Sola Gratia czy Sola Fide. Ale czy mimo różnic dogmatycznych nie mamy szukac tego co nas łączy ? Czy jeśli komuś będę głosił ewangelię a on się nawróci, odda swe życie Chrystusowi ale pozostanie w Kościele Katolickim to będzie niezbawiony ? To w końcu kto zbawia, Kościół czy Chrystus , bo ja myślałem że ten drugi ??

Miłości Ci bracie więcej życzę i pamiętaj - nie sądź abyś nie był sądzony, my widzimy tylko powierzchownie, a Pan Bóg widzi i zna każde ludzkie serce !!

===

Umiemy już latać w powietrzu jak ptaki i pływać w wodzie jak ryby, ale nie znamy prostej sztuki życia razem jak bracia. autor: Martin Luther King
 
 Profil   Email 
 Cytat 
dawid1976
 październik 24 2006 15:00   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 06/24/03
Postów:: 692


drogi Bracie (choć nieco zagubiony) w Chrystusie ! Po pierwsze to Billi Graham był jednym z najwększych ewangelistów naszych czasów , człowiekiem dzieki któremu nawróciło sie do Jezusa miliony ludzi na całym swiecie. Żył swiętym życiem, pilnując swej czystości (czyli uświęcenia) i szukajac dróg Pana aż do końca swych dni.widze że wypowiada się tu wiele niedoinformowanych braci nt Billiego Grahama,

przecież on jeszcze żyje i miejmy nadzieje że bardzo długo!

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 październik 24 2006 15:19   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 09/08/06
Postów:: 1139

GEIGER

To w końcu kto zbawia, Kościół czy Chrystus , bo ja myślałem że ten drugi ??
Jak Ty rozumiesz ten fragment:Jak.1.21.Przeto odrzućcie wszelki brud i nadmiar złości i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was SŁOWO,które może zbawić dusze wasze.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Robert Kabata
 listopad 02 2006 13:14   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 10/31/03
Postów:: 30

do Dezertera: naprawde nie widzisz nic złego w tym że "pasterz" oszukiwał swe "owce" przez 30 lat w tak fundamentalnej kwestii jak swoje wyznanie?

do Dawida1976 : jak chcesz się dowiedzieć o co apeluje to naucz się czytać.

do Gaigera : pomyśl, zanim napiszesz, porównaj pierwsze zdanie z ostatnim.

pozdrawiam

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 06 2006 11:19   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/17/06
Postów:: 1841

Nie oszukiwał z tego co wiem bo konwertytą( ? )nie był a poza tym to pozostał chrześcijaninem i wyznawcą tego samego Boga - więc w czym problem? A jego "droga wiary" wynikała z poznania, zbliżenia się - po prostu ekumenizm

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Krzysztof
 listopad 22 2006 12:05   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 08/13/06
Postów:: 86

Efektem tego ma być fasadowa, eklektyczna nowa religia pozbawiona zbawczej mocy ewangelii Jezusa.

"Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał." J17,21

===

Jestem katolikiem!
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert Kabata
 listopad 26 2006 16:30   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 10/31/03
Postów:: 30

Apel ukazał się we wrześniowym numerze miesięcznika "Pod Prąd"
http://www.podprad.knp.lublin.pl/archiwum-2.php?idg=304&tyt=KONTROWERSJE
Uwaga%20oszuści,%20apel%20do%20chrześcijan

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
eldonai
 czerwiec 11 2008 09:44   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 06/10/08
Postów:: 3

Quote by kabata: UWAGA OSZUŚCI!

Jeszcze inni podszywają się pod autorytet JP2, by przełamać barierę nieufności katolików („U progu trzeciego milenium zgodnie z życzeniem Ojca Świętego o jedynym pośredniku Jezusie Chrystusie (&#8230 Akcja kościelna „Ewangelia dla Polski” chętnie umożliwi Państwu pogłębienie znajomości Słowa Bożego. Mając błogosławieństwo Głowy Kościoła powszechnego biskup Ryszard Kwoka koordynuje posługę na całym obszarze RP” – fragment ulotki ewangelizacyjnej Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej ze Świdnika k. Lublina).


Ostatnio w moim mieście ukazały się kolejne ogłoszenia zapewne pastora Ryszarda Kwoki, który jest pastorem Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej

Jako katolik jestem bardzo oburzony oszukiwaniem ludzi i wypisywaniem podobnych bzdur. Aby nie byc goloslownym ponizej przedstawiam tekst oraz zdjecie ogloszenia ktore widoczne jest na kazdym bloku w miescie, oto tresc:

Katedra Teologii Pneumatologicznej CHUL-u serdecznie zaprasza serdecznie na cykl wykladow (możliwość otrzymania bezpłatnej posługi uzdrowieńczej!!!):

BOŻE UZDROWIENIE

Wykładowca: brat prezbiter Rafał Mleczko – absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie


Wytlumaczcie mi jako katolikowi dlaczego wy protestanci wprowadzacie w blad katolikow? Dlaczego piszecie o katedrze, a katedra nie istnieje? Dlaczego afiszujecie sie rzekomymi absolwentami danego Uniwersytetu, a w rzeczywistosci nawet jezeli ten czlowiek skonczyl ten uniwersytet to dawno nie jest katolikiem? Czy poprzez oszustwo chcecie zbawic katolika?

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 czerwiec 11 2008 10:15   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 06/15/07
Postów:: 456

Nie wolno być noszonym przez wiatr.
Trzeba mieć Jezusa wyrytego na sercu. Z Nim będziecie łatwo wiedzieli kto, jaka wspólnota (często nazywająca się chrześcijańską) jest od Chrystusa, a kto jest tylko zwykłym uzurpatorem. Pozdrawiam

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')
 
 Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 czerwiec 11 2008 10:33   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775

Quote by kazema: Nie wolno być noszonym przez wiatr.
Trzeba mieć Jezusa wyrytego na sercu. Z Nim będziecie łatwo wiedzieli kto, jaka wspólnota (często nazywająca się chrześcijańską) jest od Chrystusa, a kto jest tylko zwykłym uzurpatorem. Pozdrawiam


Ewangelia Mk 9,38-43
Jan powiedział do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami». Lecz Jezus odrzekł: «Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kazema
 czerwiec 11 2008 14:40   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 06/15/07
Postów:: 456

Matejanko. Szklankę wody i Szatan Tobie poda. Tylko niekoniczenie czystą. Pozdrawiam

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 11 2008 17:49   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zarejestrowany: 06/11/05
Postów:: 3072

Quote by eldonai:
Wytlumaczcie mi jako katolikowi dlaczego wy protestanci wprowadzacie w blad katolikow? Dlaczego piszecie o katedrze, a katedra nie istnieje? Dlaczego afiszujecie sie rzekomymi absolwentami danego Uniwersytetu, a w rzeczywistosci nawet jezeli ten czlowiek skonczyl ten uniwersytet to dawno nie jest katolikiem? Czy poprzez oszustwo chcecie zbawic katolika?

Nie protestanci, a niejaki Kwoka. A jezeli skończył to nadal jest chrześcijaninem (nie przedstawia się jako katolik, prawda?).
ChUL istnieje, katedra też (choc to umowne), gdzie jest oszustwo?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eldonai
 czerwiec 11 2008 23:34   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 06/10/08
Postów:: 3

Czy nie widzisz w tym ogloszeniu wprowadzania ludzi w blad? powiedz mi gdzie istnieje ta katedra Chul - jestem bardzo ciekawy, to umownie dzis moge sobie powiedziec - ze w moim miescie jest 6 kosciolow katolickich a w rzeczywistosci sa 4? Dlatego ktos afiszuje sie danym uniwersytetem aby przecientego czlowieka wprowadzac w blad?

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 12 2008 06:20   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zarejestrowany: 06/11/05
Postów:: 3072

Oto ChUL.
Gdzie oszustwo ?
A katedra to "jednostka organizacyjna uczelni, mniejsza od wydziału".

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eldonai
 czerwiec 14 2008 22:26   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 06/10/08
Postów:: 3

Rafi

Widac ze nigdy nie byles w tym miescie, adres ponizszy

Rektorat:
ul. Wiejska 33, 21-040 Świdnik
tel. 081 751 37 37

Wiesz jak ten budynek wyglada? to chatka z drewna postawiona na kolach garazu - okna zabite dechami, nieprzyjemny widok. I to ma byc prawda ze tam miesci sie katedra? mieszkam niedaleko, mozna powiedziec ze co kilka dni przechodze ta droga, nigdy nie bylo tam zywej duszy, dlatego bez zartow prosze. Dla mnie to czyste oszustwo, nic wiecej

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 15 2008 00:01   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 04/21/06
Postów:: 1174Cytat za: kabata] UWAGA OSZUŚCI!

APEL DO CHRZEŚCIJAN


Pewne kręgi zarówno w protestantyzmie jak i katolicyzmie dążą w nikczemny sposób do szybkiego zatarcia wzajemnych fundamentalnych różnic.


ach , nie wierze.

===

Pokoj z Wami!
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 styczeń 31 2009 01:26   
Forum


Status: offline

Zarejestrowany: 01/15/09
Postów:: 322

Drodzy blogowicze chciałbym na forum wyjaśnić parę spraw dotyczących Biskupa (pastora) Kwoki Ryszarda i Uniwersytetu ChUL oraz Katedry Pneumatologicznej jakby mój sąsiad postarał się lepiej to dowiedziałby się że działalność Uniwersytetu polega na kontakcie korespondencyjnym gdyż chodzi o to by dotrzeć do jak największej liczby studentów kontakt z Rektorem jest możliwy w trojaki sposób 1)Telefon 2)List 3)Osobisty na kolokwium Koszty są w taki sposób zminimalizowane a studenci nie płacą Czesnego jak na stacjonarnych Uniwersytetach takich jak KUL gdzie student za semestr na dziennych musi zapłacić ok.2000zł. student ChULu płaci tylko za podręczniki bo tu nie chodzi o KASĘ lecz o wyniki w nauce a student uczy się kiedy chce i jak intensywnie chce. dzięki temu że mnie niestać było na czesne na stacjonarnym uniwerstecie moglem ukończyć wspomniany. Pozdrawiam mesjański żyd ZibiShalom

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana