Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 Strony w internecie na które warto zajrzeć (polecić)
 |  Wersja do druku
Rekabita
 marzec 27 2007 11:33   
Forum

Status: offline

===

"Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha." Micheasz 7.7

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 10 2007 23:16   
Forum

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/

nazwa sama mówi za siebie
Mozna przeczytać :
"Egzorcyzmy Emily Rose"

Historia opętania Anneliese Michel posłużyła za scenariusz głośnego filmu Scotta Derricksona pt. "Egzorcyzmy Emily Rose". Zachęcamy do lektury artykułów związanych z historią życia Anneliese oraz samym filmem:

1. Recenzja filmu,

2. Recenzja książki opisująca opętanie Anneliese,

3. Krótka historia życia Anneliese. Proces egzorcystów. Czy zostanie wyniesiona na ołtarze?

Polecam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Marek
 kwiecień 11 2007 00:32   
Forum

Ja, tak dla... równowagi, pozwolę sobie podać krytyczną analizę tego przypadku, dokonaną przez o. Marka Mularczyka OMI:

http://www.mularczyk.oblaci.pl/art/?title=304

Pozdrawiam serdecznie i świątecznie,
Marek

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 kwiecień 11 2007 07:26   
Forum

Historia opętania Anneliese Michel jest też pod linkiem: http://www.voxdomini.com.pl/egzorcyzmy.html

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 11 2007 13:25   
Forum

Marku - bardzo ciekawe!
ale oba linki są katolickie, oba artykuły pisze egzorcysta - oblat wydaje się fachowcem -
a dwie diametralnie różne oceny
Święta czy zwiedziona przez złego i co gorsza oblat zdaje się sugerować, że szatan ją zabrał ze sobą mimo rozgrzeszenia
A nie jest to dobry temat na wątek?

===

Cytat 
Dezerter
 maj 02 2007 21:36   
Forum

Dla mnie bomba

here
czyli
Ks. Franciszek Drączkowski

P A T R O L O G I A

czyli historia chrześcijaństwa na podstawie ludzi kościoła i ich dzieł od 100 - do 750 roku
Dużo tekstów źródłowych

np. ja sprawdziłem co Orygenes myślał o "składnikach" człowieka:

Człowiek składa się z ducha, duszy i ciała.

Duch (pneumd) jest elementem boskim obecnym w duszy, jest darem Boga danym człowiekowi, który ma go prowadzić do cnoty, poznania Bożego i modlitwy.

Dusza (psyche) posiada wolną wolę, stanowiąc istotę osobowości ludzkiej. Jeśli dusza jest posłuszna duchowi, który skłaniają do dobrego, staje się duchowa; jeśli skłania się do ciała, które ciąży ku złu, staje się cielesna.

Ciało (soma) jest ubiorem duszy; stworzone przez Boga, posiada swoją godność, jako “świątynia”, w której mieszka dusza.

I jeszcze w temacie źródeł historycznych - (jeśli macie jakieś namiary na teksty źródłowe z pierwszych 4 wieków chrześcijaństwa (i o...) to very ocień prosze)

http://www.zrodla.net/starozytnosc/augustyn/swiety-augustyn-wyznania/
i
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/mistrzowie/mistrzowie.htm

===

Cytat 
Dezerter
 lipiec 17 2007 12:59   
Forum

Dzięki K. Markowi (coś zbierasz sobie plusy u mnie)

http://cerkiew.pl/prawoslawie/text.php?id=76
niech ten cytat posłuży za zachętę:

"Bp Kallistos (Ware)
Uczestnicy Boskiej Natury

Cel chrześcijańskiego życia, który św. Serafim z Sarowa opisał jako zdobywanie Świętego Ducha Bożego, równie dobrze można określić w kategoriach przebóstwienia. Św. Bazyli opisał człowieka jako stworzenie, które otrzymało polecenie, aby stać się bogiem, a św. Atanazy, jak wiemy, stwierdził, że Bóg stał się człowiekiem po to, abyśmy my, ludzie mogli stać się bogiem. „W Moim Królestwie, powiedział Chrystus, Ja będę Bogiem z wami jako bogami”. Stać się bogiem, dostąpić theosis, „przebóstwienia” czy też „upodobnienia do Boga” (gr. theopoiesis) - wedle nauczania Kościoła prawosławnego do takiego właśnie ostatecznego celu musi dążyć każdy chrześcijanin. W prawosławiu nasze zbawienie i odkupienie oznacza nasze przebóstwienie.
Za nauką o przebóstwieniu kryje się pojęcie człowieka uczynionego na obraz i podobieństwo Boga Trójcy Świętej. W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus modlił się: „Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, ze Mną, a Ja z Tobą, aby i oni byli z nami” (J 17,21"

dla 'mistyków' - tekst obowiązkowy!!

===

Cytat 
Marek
 lipiec 17 2007 22:12   
Forum

Dezerterze,

przyznam, że bynajmniej te punkty u Ciebie zbierane mnie nie smucą. Cieszę się, że dzielę z kimś preferencje co do lektur (jak widzę, wertujemy nawet tę samą stronkę patrologiczną ) i że zainteresował Cię artykuł o. Mularczyka.

Ja ze swej strony, zgodnie z konwencją wątku, podrzucam link do Tradycji Apostolskiej Hipolita Rzymskiego (po angielsku). Mnie osobiście zainteresował fragment:

9. 1. If a confessor has been placed in chains for the Name of the Lord, hands are not laid
upon him for the office of deacon or elder. He has the honor of the office of an elder through
his confession. If he is instituted as a bishop, then hands will be laid upon him.

Polecam, polecam.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 19 2007 13:19   
Forum

Coś dla historyków nie tylko chrześcijaństwa

Ks. prof. dr hab. Marian Banaszak (1926-1997)- Historia Kościoła Katolickiego - monumentalne i dokładne dzieło gdzie można znaleźć prawie wszystko co chcecie wiedzieć:
http://www.ornatowski.com/lib/historiakk_t1.pdf

i dla równowagi

w ujęciu żydowskim - smutna historia prześladowania niestety też przez chrześcijan a nawet najwybitniejszych Ojców Kościoła ,
ale trzeba znać i te ciemne strony naszej historii
http://www.badacz.org/izrael/historia/rome.html

Jesli ktoś trafił na dobrą historię starożytnego chrześcijaństwa to ...

===

Cytat 
Artur
 lipiec 21 2007 22:35   
Forum

INRI.pl - blogi, filmy religijne - coś dla osób szukających blogów księży oraz przyjaznej atmosfery

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 lipiec 31 2007 15:58   
Forum

"Porażające historie osób zaplątanych w okultyzm, satanizm i tarota. Nowy program telewizyjny "Jarmark cudów" pokazuje, że niewinne zabawy we wróżenie, radiestezję, kurs "pozytywnego myślenia" czy bienergioterapię mogą skończyc się koszmarnie."

"Program stworzyli Mateusz Dzieduszycki i Robert Tekieli. Nie opowiadają historyjek wyssanych z palca. Sam Tekieli przez lata pracował na szczycie kultury i redagował kultowe pismo młodych-zdolnych (...) Zafascynowany duchowymi poszukiwaniami, pogrążył się po uszy w okultyzmie. Zaszedł za daleko. Wszedł na poziom, nad którym już nie panował - Słyszałem myśli innych ludzi, czułem, co ich boli - opowiadał - koncentrując się i wysyłając "energię" na odległość, powodowałem, że facetowi trzydzieści metrów ode mnie włosy na kręgosłupie stawały dęba i był przerażony. Kompletnie nad tym nie panowałem, ale to niesamowicie budowało moją pychę."

------------------------------------------
EMISJA "JARMARKU CUDÓW" TVP3:
- 4 sierpnia - bioenergioterapia
- 5 sierpnia - spirytyzm
- 11 sierpnia- tarot;
- 12 sierpnia - okultyzm.
Godzina projekcji 2105.
Wiecej o programie na:

here

Gość niedzielny - 29 lipca 2007 - Przeżyli piekło na ziemi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 13 2007 14:15   
Forum

Strona o filozofii ale nie tylko sporo historii, ciekawych artykułów i ...książek i materiałów źródłowych w PDF
- idealna na długie jesienne wieczoryhere

Polecam:
Frank Close
Badanie rzeczywistości

19. Filozofia, Zarys Historii (2001, 319 str, pdf, wprowadzenie do filozofii wraz z przeglądem historycznym)

Inne:

01. Gilgamesz, Epos starozytnego dwurzecza (2000 p.n.e, 70 str, pdf)

02. Kodeks Hammurabiego (1800 p.n.e, 77 str., pdf)

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 13 2007 15:04   
Forum

http://www.ultramontes.pl

świetna strona tylko "zaśmiecona" troszkę przez artykuły nawołujące do sedewakantyzmu itp.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 13 2007 15:14   
Forum Moderator
Moderator

www.genezaret.pl
Strona ponadparafialnej katolickiej wspólnoty ewangelizacyjnej w Poznaniu. Jedyna w swoim rodzaju, na wskroś "pro Jezusowa".

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Natan_84
 październik 02 2007 10:50   
Forum

Witam, chciałbym was zaprosić do czytania komiksów o tematyce chrześcijańskiej. Można je znaleźć tutaj. Pierwszy z nich opowiada o losach Pawła i Sylasa.

Remote Gudance w dość "przyszły" sposób uczy nas zaufania Bogu pomimo tego, że często czegoś nie widać. Komiks w bardzo przystępny sposób przedstawia obraz Bożego prowadzenia w życiu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 październik 03 2007 19:02   
Forum

http://www.ateista.pl/
oraz
http://www.racjonalista.pl/

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 październik 24 2007 18:45   
Forum Moderator
Moderator

Przypominam - watek służy do prezentacji ciekawych miejsc w sieci a nie do dyskusji o ich zawartości - to raz. Dwa zamieszczanie linków związanych z okultyzmem nie znajdzie raczej akceptacji moderatora
Zdrówka

===

Profil   Email 
 Cytat 
janosik_pat
 listopad 06 2007 22:13   
Forum

http://www.mp3.teledyski.info/
darmowe mp3, calkiem sporo ciekawej muzyki mozna ja dodawac wiec, mozemy calkiem przyjemna i ciekawa kolecje

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 listopad 25 2007 11:19   
Forum

Jan Paweł II o Duchu Świętym.

1.Jan Paweł II ENCYKLIKA DOMINUM ET VIVIFICANTEM. O Duchu Świętym w życiu Kościoła i świata:here

2.Katechezy Jana Pawła II o Duchu Świętym:here

Brakuje w nich:"Zesłanie Ducha Świętego" z powodów,których można się domyśleć.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 25 2007 22:16   
Forum

Witam serdecznie i serdecznie polecam chrześcijański www.godtube.com

Zapewne stronka znana, ale jakby ktoś nie znał...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 grudzień 02 2007 23:13   
Forum

Dla tych, których przytłacza materializm, naukowe podejście do rzeczywistości lub zwykłe ludzkie wątpliwości lub niewiara
ku pokrzepieniu - prawdziwe cuda
here

===

Cytat 
potwor
 grudzień 03 2007 00:06   
Forum

witam, chcialbym pokacać zabawną angielską stronę pt
Is t Christmas?(czy teraz jest boże narodzenie?)

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 grudzień 03 2007 08:29   
Forum

Quote by mathias777: witam, chcialbym pokacać zabawną angielską stronę pt
Is t Christmas?(czy teraz jest boże narodzenie?)

Prawda Prawda Narazie mamy Adwent

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 grudzień 30 2007 23:30   
Forum

Dla wszystkich, którzy chcą poznać historię Kościoła Katolickiego:

http://www.ornatowski.com/lib/historiakk.htm

Jest to cztery pdf-y niedużej wagi.

Ps. Nie chciało mi się przeglądać wątku, więc jak pojawiła się na forum rzecz podobna to proszę o usunięcie posta.

===

Profil   Email 
 Cytat 
thorgal17
 styczeń 07 2008 13:47   
Forum

Przepraszam. To będzie autoreklama mojego pastorskiego bloga.

www.pbartosik.blogspot.com

Zachęcam do czytania i komentowania.

===

"Żyjąc wiarą w realnym świecie" - www.pbartosik.blogspot.com

Cytat 
Dezerter
 styczeń 12 2008 00:41   
Forum

Quote by thorgal17: Przepraszam. To będzie autoreklama mojego pastorskiego bloga.

To w ramach pokuty i zadośćuczynienia proszę by się pastor podzielił wiedzą i podyskutował z nami laikami - tyle Pytań bez odpowiedzi...
pozdrawiam

Kruku - historia super szczegółowa - tego szukałem i już czytam

===

Cytat 
Dezerter
 kwiecień 06 2008 21:10   
Forum

Maria matka Jezusa

historycznie:
Systematyzacja Mariologii Ojców Kościoła

Współczesna mariologia jest pod nieustannym ostrzałem. Z jednej strony mamy wspólnoty reformowanych, całkowicie odrzucające kult maryjny, z drugiej grupy wręcz mariolatryczne, które wypaczają ortodoksyjną mariologię. W takiej sytuacji, niezmiernie dla nas pouczające będzie zbadanie, jak osobę Maryi widzieli Ojcowie Kościoła - starożytni chrześcijanie.

here

I współcześnie

Maryja w nauczaniu kościoła
Napisał: Marek Piotrowski - Theologos.pl

"W ciągu lat podziału chrześcijaństwa nagromadziło się wiele nieporozumień wokół nauczania o Maryi. Zamieszanie pogłębiają liczne fałszywe mniemania na temat tego, jaka jest nauka Kościoła na ten temat. Tekst ma na celu zasygnalizowanie niektórych problemów i przedstawienie nauki Biblii i Tradycji Kościoła. Postaram omówić najczęściej podnoszone wątpliwości wobec maryjności."

czy mu się udało raczej tak! w paru miejscach miałem tylko spore wątpliwości bo całe dowodzenie oparte było na Apokalipsie a ja za cienki do niej jestem
here

===

Cytat 
Dezerter
 kwiecień 09 2008 22:43   
Forum

Trochę teologii a właściwie całkiem sporo
ale zacznijmy od polemiki z poglądami tych co twierdzą, że nie ma platformy porozumienia między chrześcijaństwem a hinduizmem:

Magazyn Teologiczny Semper Reformanda
" Jezus i Kriszna - Absolut Darczyńcą i Ofiarodawcą siebie"
here
i wiele innych mniej kontrowersyjnych

===

Cytat 
Dezerter
 lipiec 17 2008 15:38   
Forum

Czy wiesz co dzieję sie podczas Mszy Świętej?, czy rozumiesz znaczenie poszczególnych jej części? , czy wiesz jak głębokie i starożytne korzenie mają gesty i słowa w niej zawarte? - jeśli nie to poczytaj!

Liturgia i ciało
Ks. Dariusz Kwiatkowski

Liturgiczne gesty i postawy ciała mają głębokie zakorzenienie w Piśmie świętym i dlatego nie mogą być czymś prywatnym i uzależnionym od własnego przekonania, ale powinny być przyjęte jako gesty i postawy przeniknięte obecnością Chrystusa.
here
i drugi tekst czemu msza wygląda tak a nie inaczej i skąd pochodzą teksty - przyznam, że byłem zdumiony, że tak wiele jej części jest "oryginalnych" i ma tak głęboki i starożytne korzenie:
żydowskie
biblijne
Didache - z I wieku

i inne
Polecam wszystkim , którzy chcą głęboko i świadomie przeżyć te co niedzielne 50 minut w swoim życiu
są to dwa artykuły, które krok po kroku przybliżają i omawiają sens i znaczenie każdej części Mszy Świętej
Warto również z wewnętrznym wyciszeniem wsłuchać się w modlitwy używane podczas Eucharystii. Najstarsze z nich mają swe korzenie w religii naszych starszych braci Żydów, wiele sięga do początków Kościoła, jego pierwszych wspólnot

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ
FASCYNUJĄCE ZAPROSZENIE
MSZA ŚWIĘTA KROK PO KROKU
WOJCIECH JĘDRZEJEWSKI OP
Randka z ukochanym
here
i ostatni
Liturgia i zakorzenienie, czyli jak wyglądały poszczególne fragmenty/składniki Mszy na przestrzeni wieków i skąd sie wywodzą historycznie - myślę, że ciekawe - proszę here
miłego czytania i wzrastania w wierze

===

Cytat 
Dezerter
 kwiecień 29 2009 14:47   
Forum

Czego oko nie widziało...czyli o tym co po śmierci ... o wieczności
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1367
Z o. prof. Jackiem Salijem OP o sprawach ostatecznych rozmawiają Adam Workowski i Michał Bardel
Czyli co z nami po śmierci, sąd indywidualny, sąd ostateczny, co pomiędzy nimi?, czy w niebie się smucimy?, biblijnie, historycznie i ostatnie ustalenia kongregacji nauki wiary - szeroko z polotem i z przytupem Big Grin - polecam dzięki Pijanemu Pastorowi Big Grin

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,73 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty