Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy zasady publikacji są tajne?
 |  Wersja do druku
Obcy
 listopad 27 2006 18:59  (Czytany 3352 razy)  
Forum

Status: offline

Quote by maxurd:Reguly ostrzegam publicznie i lojalnie. Jeszcze raz zalozysz temat w tej formie wylatujesz z forum.

odpowiedz jest publiczna bo sie domagaliscie jej natomiast jest to odstepstwo od normy. Dalsza dyskusja ze mna publicznie nie bedzie miala miejsca. Jezeli macie pytania i uwagi to zapraszam na priv. Takze, co do uzasadnienia wywalenia tematu i uznania go za naruszajacego panujace tu zasady.

W celu zmniejszenia groźby naruszania przez nieświadomych użytkowników zasad publikacji (a raczej ich wykładni przez niektórych moderatorów), pragnę zadać publicznie pytanie o to, które z zasad publikacji temat zakładany przez reguly naruszał.

Quote by maxurd:Moderatorzy nie musza sie spowiadac ze swoich decyzji

Nie oczekuję spowiedzi, lecz wyjaśnienia. Nie chciałbym nieświadomie (ani świadomie) naruszać zasad publikacji.

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 listopad 27 2006 21:04   
Forum

Wydaje mi się że moderatorom chodzi o oczyszczenie forum z trolli..
(bo pytanie np.: czy "ponowne przyjście mesjasza" nie mogło by się obyć pod postacią małego niebieskiego smerfa, przynajmniej dla mnie jest głupie.. a to o co pytał reguly jest do tego podobne..) i sądzę że zostało to potraktowane jako trolling...

Nie rozumiem tylko czemu moderator usuwa temat "Ponowne przyjście Mesjasza" a nie "głupie posty"?
Sam temat jest dość poważny i dotyczy większości wierzących.. sam chciałbym np.: odświeżyć dane o ponownym przyjściu Mesjasza.. i jeśli ktoś miałby takie, lub pamiętał jakieś konkretne szczegóły to chętnie bym o tym przeczytał..

===

Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony /1P3,9/Ef6,12/

Profil   Email 
 Cytat 
Dariusz Kot
 listopad 27 2006 21:37   
Forum

Temat granicy miedzy urazaniem czyichs uczuc religijnych czy w ogole uczuc ludzkich, a pobudzaniem do myslenia - jest delikatny. Lepiej unikac drazliwych wypowiedzi, chyba, ze dana tematyka akurat tego wymaga. Tzn. chyba ze TEMATEM jest wlasnie obraza, wstyd, zazenowanie, odrzucenie czegos, co w sposob drastyczny narusza nasz system wartosci. Wtedy dzialanie na zasadzie stawiania kogos w pozycji "troche obrazonego" W JAK NAJBARDZIEJ ZBLIZONYM ASPEKCIE moze sprowokowac nowy punkt widzenia i ciekawa dyskusje.

Dlatego z historycznego (apiat) punktu widzenia musze przylaczyc sie do apelu Obcego i przypomniec kilka banalow. Wiele swiadectw NT przekazuje nam odczucia odrzucenia, pogardy, zawstydzenia i zazenowania wobec pewnego nikomu nieznanego Zyda:
1) z terenow wiejskich
2) syna ciesli
3) jadajacego z prostytutkami (!)
4) jadajacego ze zdrajcami narodu zydowskiego (!)
5) leczacego czlonkow rodzin okupanta
5) skrajnie ubogiego
6) twierdzacego, ze Prawo ma sluzyc czlowiekowi, nie na odwrot(!)
7) krytykujacego hierarchie duchowna
8) i do tego uzurpujacego sobie stanowisko specjalnego reprezentanta Jahwe(!!!), i to co najmniej takie stanowisko

Taka postawa nie mogla nie budzic straszliwego oburzenia Zydow, obojetnie czy czekali na Syna Czlowieczego, Mesjasza czy powrot wielkiego proroka. Jezus byl chodzaca obraza KAZDEGO owczesnego modelu religijnego. Wniosek - jesli wolno mi zasugerowac - chrzescijanie chyba powinni byc jako grupa szczegolnie uwazni, gdy chodzi o naruszanie swietosci, trwalych tradycji, wartosci. Czasami za naruszaniem uczuc religijnych kryje sie glebsza prawda i dobre intencje.

Jestem calkowicie przekonany, ze homoseksualista czy klon wspolczesnie NIE spotkaliby sie z az takim odrzuceniem, jak Jezus w swoich czasach, ze wzgledu na swoje uwarunkowania obyczajowe. Specjalistka od gnostyckiego (dyskusyjnego oczywiscie) chrzescijanstwa gnostyckiego, Elaine Pagels zwraca uwage, ze zawsze odruchowo najpierw odrzucamy to, co nieznane: czy czescia nauk Jezusa nie bylo nauczanie Zydow powstrzymywania tego odruchu?

Pisze o tym ,zeby dobrze udokumentowac teze, ze ten akurat post Regul nie byl bezmyslnym i niepotrzebnym jatrzeniem, ze cos mogl dac do myslenia. Dlatego przy calym szacunku dla Maxurda, dla mnie takze przydaloby sie wyjasnienie zastosowanych kryteriow interwencji - ja takze, jako ateista, zawsze i wszedzie spotykalem sie i sam rozpowiadam o niezwykle wysokim stopniu neutralnosci i szacunku dla najdziwniejszych pogladow na tym forum. Gdy w pierwszej chyba dyskusji starlem sie z kims o wojujacym typie religijnosci i to ta osoba dostala bana, a nie ja, byl to wstrzas, ktory wiele mnie nauczyl i zlikwidowal u mnie wiele prostackich uogolnien co do osob religijnych.

===

"Myślę, że mylicie kolejność. Nie można mówić, że Jezus wyrasta ponad historię, bez wcześniejszej próby umieszczenia go w niej" (Geza Vermes)

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
piotr.
 listopad 27 2006 23:43   
Forum

...

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 28 2006 09:35   
Forum

Obcy:

Nie widzę niczego niestosownego w temacie zaproponowanym przez reguly.
Za to ten pożal się Boże moderator zachowuje się jak pospolity gówniarz i tchórz. Gdyby nim nie był, zamiast kasować zablokowałby wątek i uzasadnił swój krok.
Myślę, że Admin powinien zareagować, bo widać jasno, że jakiś wandal dostał na tym forum uprawnienia, które go wyraźnie przerastają.
Reguly - nie daj się!

Obcy - co ja sie moge nie dac? - zawsze mnie moze nasz "obiektywny" moderator maxurd zabanowac...

maxurd:
Autor tematu doskonale wiedzial, ze temat bedzie kasowany, bo dostal powiadomienie na mail. Moderatorzy nie musza sie spowiadac ze swoich decyzji. Decyzja byla konsultowana z administratorami forum. Ta odpowiedz zostaje do jutra a jutro razem z odpowiedzia wyleci w kosmos.

Reguly ostrzegam publicznie i lojalnie. Jeszcze raz zalozysz temat w tej formie wylatujesz z forum.

odpowiedz jest publiczna bo sie domagaliscie jej natomiast jest to odstepstwo od normy. Dalsza dyskusja ze mna publicznie nie bedzie miala miejsca. Jezeli macie pytania i uwagi to zapraszam na priv. Takze, co do uzasadnienia wywalenia tematu i uznania go za naruszajacego panujace tu zasady.

Pozdrawaim serdecznie dyskutantow i licze na konkretne uwagi i pytania droga mailowa...

Tak przypuszczalem* ze to maxurd - odkad zostal moderatorem nieomal od razu zaczol wprowadzac tu swoje pozadki i wykozystywac posiadane uprawnienia do dowodzenia swoich racji w dyskusjach (najwyrazniej w tym szczegolnie przypadku niezbyt idzie w paze moderowanie i jednoczesne prowadzenie dyskusji, szczegolnie jak ktos cierpi na przerost ambicji). Najlepiej o tym swiadczy stwierdzenie "Moderatorzy nie musza sie spowiadac ze swoich decyzji"... Spowiadac??? Nawet pelniaca tu wczesniej ta sama funkcje, zalozycielka tego portalu, Joanna Gacka udzielala stosownych informacji w przypadku swoich ingerecji (co wynika ze zwyklej przyzwoitosci i dobrego wychowania) a usowanie calych watkow bylo przeprowadzane w zupelnej ostatecznosci. Co do reszty i zalatwiania sprawy na priv, to jest to tylko kolejny dowod na wprowadzane przez niego wlasne porzadki. I jeszcze to "Jeszcze raz zalozysz temat w tej formie wylatujesz z forum." - prubujesz mnie zastraszyc? Mam siedzec cicho bo jak nie to sam mi zamkniesz usta? Nie zamierzam przy kazdym zakladanym watku zastanawiac sie czy przypadkiem nie urazam uczuc osobistych maxurd'a... w kazdym razie jesli mnie nawet zabanujesz to dla mnie nie bedzie juz wtedy wiekszej straty - bedzie to po prostu zanczylo, ze cenzyra na tym forum zostala wreszcie ostatecznie wprowadzona i osiagnela swe apogeum (i nie wystarcza juz wymuszenie rejestracji dla publikacji watkow - starsi zapewne pamietaja ze kiedys na forum pisac mogl doslownie kazdy - ale dochodzi juz do wycinania i blokowania niewygodnych, stalych dyskutantow), a nie bawem zostanie tu tylko sam maxurd i jego zwolennicy. Ciekawie tylko o czym wtedy bedziecie dyskutowac, jak wszyscy obecni i zarejestrowani beda mieli dokladnie takie samo stanowisko (tzn. a'la maxurd). Mam wrazenie, ze zalozyciele tego forum o nas zwyczajnie zapomnieli do pelnienia swych obowiazkow wyznaczajac niezbyt odpowiednie osoby... - Pani Joanno, niech Pani wrociiiiiiii!!!!!!!!

* Poczty na priv zadnej nie dostalem bo konto, ktore kiedys podalem przy rejestracji od jakiegos ladnego juz czasu zwyczajnie przestalo dzialac - pownienes byl dostac wiadomosc zwrotna od swojego klienta pocztowego, ze przesylka nie zostala dostarczona... no ale jak sie nie chce wysilic lub ma sie "bardziej pilniejsze zadania" z rodzju zwalczania niewygodnych dla siebie tresci na forum to co poradzic. Mozesz mnie naturalnie obarczyc wina ze w moim interesie bylo zaktualizowanie poczty, co nie zmienia faktu ze pewny mozesz byc tego ze prubowales mnie zawiadomic a nie ze zostalem zawiadomiony... Kolejny przejaw przeswiadcznia maxurda o swym powolaniu do celow wyzszych?

PS. W razie gdbyby mi to nie bylo dane w przyszlosci (choc nie ja rozpoczelem ten watek) wszystkich serdecznie pozdrawiam i zegnam... Powodzenia i nie dajcie sie stlamsic - forum to wy - urzytkownicy... Bez was forum nie istnieje... W razie co, gdyby was spotkaly podobne sankcje, piszcie do p. Joanny Gackiej bo to zawsze byla na tym forum osoba, ktora doskonale rozumiala czym jest obiektywizm. Moze nie ma pojecia co sie tu ostatnio wyprawia...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Krzysztof
 listopad 28 2006 09:52   
Forum

Ja nie zauważyłem, żeby Jezus krytykował hierarchie duchową. Krytykował uczonych w piśmie, faryzeuszy za obłudę, a nie za hierarchie.
Bynajmniej mi się tak wydaje. Jeśli się mylę- oświeć mnie.

===

Jestem katolikiem!

Cytat 
Thomas Z
 listopad 28 2006 10:36   
Forum

[quote: za Adeen]Ja nie zauważyłem, żeby Jezus krytykował hierarchie duchową. Krytykował uczonych w piśmie, faryzeuszy za obłudę, a nie za hierarchie.
Bynajmniej mi się tak wydaje. Jeśli się mylę- oświeć mnie.[/quote]

Heinrichbollowi chodzi o ówczesną kastę kapłańską, przeciw której Jezus występował nazywając ich faryzeuszami.
Będąc on topic powiem że również nie widziałem nic jakoś szczególnie nieodpowiedniego w temacie, ponieważ moglibyśmy się zastanowić w jakiej formie może powrócić Zbawiciel i forma ta może być dostosowana do dzisiejszych czasów. Bóg działa tajemniczo kto wie jaką formę może przyjąć powrót Zbawiciela.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 listopad 28 2006 10:47   
Forum

Quote by Adeen:

Ja nie zauważyłem, żeby Jezus krytykował hierarchie duchową. Krytykował uczonych w piśmie, faryzeuszy za obłudę, a nie za hierarchie.
Bynajmniej mi się tak wydaje. Jeśli się mylę- oświeć mnie.

cyt.ew.mark.10,44.
"A kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie sługą waszym.A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł , aby Mu służono, lecz, żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu."
ew.Łuk.9,48.
"Kto bowiem jest najmniejszy wśród was wszystkich ten jest wielki."
ew.Łuk.14,11
"Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."
ew.Jana,17,31
...aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno...
ew.Mat.18, W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem. Kto właściwie jest najwiekszy w królestwie niebieskim? On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."

Wydaje mi się, że to jeszcze nie są wszystkie cytaty w których Jezus krytykuje usiłowanie hierarchizowania powstającego kościoła. Z nich wszystkich wynika, że im ktoś sposród wiernych osiągnie większe poznanie i mądrość Ducha Świętego, tym bardziej ma służyć pozostałym, a nie nadawać sobie tytuły, nosić insygnia władzy, czy uważać się za tego który stoi ponad innymi. Pozdrawiam Cię

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Joanna Gacka
 listopad 28 2006 11:08   
Forum Admin
Admin

1. Zasady publikacji są jawne - znajdują się tutaj: http://www.kosciol.pl/staticpages/index.php?page=20030822133520732

2. Moderator rzeczywiście nie musi tłumaczyć się ze swoich decyzji.

3. Temat o którym mowa wyżej jest sformułowany w sposób zachęcający nie do dyskusji a do flame'a. Moderatorzy mają pilnować między innymi, żeby tego typu wątki się nie pojawiały. Nie znaczy to jednak, że zabraniamy dyskusji na ten temat. Proszę sformułować "wątek otwierający" tak, by nie skłaniał do walki a do konstruktywnej dyskusji.

4. Moderatorów proszę, by wysłuchali wyjaśnień użytkowników, zanim zaczną ciąć ich wątki. Akurat temat "klonu z krwi z całunu" staje się coraz poważniej rozpatrywaną w pewnych kręgach hipotezą dotyczącą powtórnego przyjścia, choć nie mającą IMHO żadnego pokrycia w tekstach biblijnych

5. Również uwaga (może nieco na wyrost) do moderatorów - nie "wycinamy" tu nikogo za poglądy a już na pewno nie dlatego, że nie starcza nam argumentów w dyskusji. Sugeruję przyjąć zasadę, że wątek moderuje ta osoba, która nie jest bezpośrednio w dyskusję (lub przynajmniej jej kontrowersyjne posty) zaangażowana - zlikwiduje to podejrzenia o nadużywanie władzy.

6. Użytkownika reguly proszę o podanie szerszego tła przypuszczeń, dotyczących takiej a nie innej formy przyjścia Jezusa (klonowanie) i może skupienie się na tym temacie. Myślę, że ma Pan wiadomości na temat kręgów, które w ten sosób chciałyby "wzbudzić" Mesjasza, warto też wspomnieć, że według innych kręgów tak wlaśnie mogłoby wyglądać przyjście na świat Antychrysta. Bardzo proszę o podzielenie się tą wiedzą w kontekście proponowanego przez Pana tematu.

Joanna Gacka

===

Cytat 
Reguly
 listopad 28 2006 11:13   
Forum

6. Użytkownika reguly proszę o podanie szerszego tła przypuszczeń, dotyczących takiej a nie innej formy przyjścia Jezusa (klonowanie) i może skupienie się na tym temacie. Myślę, że ma Pan wiadomości na temat kręgów, które w ten sosób chciałyby "wzbudzić" Mesjasza, warto też wspomnieć, że według innych kręgów tak wlaśnie mogłoby wyglądać przyjście na świat Antychrysta. Bardzo proszę o podzielenie się tą wiedzą w kontekście proponowanego przez Pana tematu.

B. chetnie tylko jak mam to uczynic skoro watek zostal obecnie zablokowany, a planowo skierowany do usuniecia?...

PS. Czy ewentualnie dalo by sie przywrocic jego wczesniejsza, najbardziej rozbudowana (z najliczniejszymi odpowiedziami na temat i to w dyskusji merytorycznej - wcale nie prowadzacej do klutni) wersje?

PS. II. Osobiscie chcialbym podzekowac P. Joannie za osobista interwencje.

===

Cytat 
eviva
 listopad 28 2006 11:32   
Forum

Tadżcharti

Sam temat jest dość poważny i dotyczy większości wierzących.. sam chciałbym np.: odświeżyć dane o ponownym przyjściu Mesjasza.. i jeśli ktoś miałby takie, lub pamiętał jakieś konkretne szczegóły to chętnie bym o tym przeczytał..
Czy mogą być z poza NT i gdzie je można zamieśćić?

matejanka
Wydaje mi się, że to jeszcze nie są wszystkie cytaty w których Jezus krytykuje usiłowanie hierarchizowania powstającego kościoła. Z nich wszystkich wynika, że im ktoś sposród wiernych osiągnie większe poznanie i mądrość Ducha Świętego, tym bardziej ma służyć pozostałym, a nie nadawać sobie tytuły, nosić insygnia władzy, czy uważać się za tego który stoi ponad innymi.
To są tylko Twoje pobożne życzenia.Chociaż,przypomina mi się ksiądz Cz.Klimuszko.Największy jasnowidz powojennej Polski,który przez ponad 30 lat pomagał i uzdrawiał wszystkich,którzy się do niego zwracali.Zrobił znacznie więcej dla ludzi,niż Ojciec Pio,a kto o nim pamięta?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 listopad 28 2006 12:08   
Forum Admin
Admin

Quote by reguly:

B. chetnie tylko jak mam to uczynic skoro watek zostal obecnie zablokowany, a planowo skierowany do usuniecia?...

Wątek odblokowuję - proszę do 18-tej zmienić rozpoczynający temat tak, by był on zachętą do rozmowy a nie wodzenia się za łby. Po zmianach wątku wstępnego posprzątamy to co jest pod nim. Nie ma możliości przywrócenia skasowanego wątku.

===

Cytat 
Reguly
 listopad 28 2006 12:34   
Forum

Quote by Admin:
Quote by reguly:

Wątek odblokowuję - proszę do 18-tej zmienić rozpoczynający temat tak, by był on zachętą do rozmowy a nie wodzenia się za łby. Po zmianach wątku wstępnego posprzątamy to co jest pod nim. Nie ma możliości przywrócenia skasowanego wątku.

Czy tak wystarczy (mysle, ze reszta mozna swobodnie rozwinac w trakcie dalszej dyskusji w tamtym watku), czy mam ewentualnie cos jeszcze rozwinac/zmienic?

===

Cytat 
Dezerter
 listopad 28 2006 13:05   
Forum

ksiądz Cz.Klimuszko.Największy jasnowidz powojennej Polski,który przez ponad 30 lat pomagał i uzdrawiał wszystkich,którzy się do niego zwracali.Zrobił znacznie więcej dla ludzi,niż Ojciec Pio,a kto o nim pamięta?

Ja
i stosuje jego rady i zioła - polecam!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
eviva
 listopad 28 2006 16:19   
Forum

Dezerter

Ja i stosuje jego rady i zioła - polecam!

Bardzo mnie to cieszy,że są jednak ludzie,którzy pamiętają o ks.Cz.Klimuszce.Czy obecnie jasnowidzenie zaliczane jest do sekty? Jeśli dobrze pamiętam,tak ktoś pisał na forum.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof
 listopad 28 2006 17:01   
Forum

Heinrichbollowi chodzi o ówczesną kastę kapłańską, przeciw której Jezus występował nazywając ich faryzeuszami.

Czy usiłujesz powiedzieć, że Jezus "nazwał" kapłanów faryzeuszami?

"Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono"
czyli Jezus nie chciał aby mu służono...
"Było tam również wiele niewiast, które przypatrywały się z daleka. Szły one za Jezusem z Galilei i usługiwały Mu." Mt 27,55
A tu jednak mu służono...

"Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie sługą waszym." Mk 10,42-43

Ja tu nie widze żadnej krytyki hierarchii. Moim zdaniem Jezus krytykuje wywyższanie się i przemoc władców względem poddanych.

Nie możemy być równi. Mamy stanowić jedno, co nie znaczy, ze mamy być tacy sami. Podobnie jest z gwiazdami na niebie- jedne święcą jaśniej, a inne nie.

===

Jestem katolikiem!

Cytat 
Thomas Z
 listopad 28 2006 22:38   
Forum

Ale w "Pasji" był wyraźnie zarysowany konflikt z kapłanami. Jezus chciał wprowadzić rewolucyjne zmiany twierdził że jest synem Boga, co samo w sobie było wtedy bluźnierstwem i buntem przeciwko ówczesnemu porządkowi. Jezus stanął przeciwko ówczesnym autorytetom, kapłanom, od kogo Judasz dostał srebrniki jak nie od kapłanów. Jest to też widoczne w filmie „Ostatnie Kuszenie Chrystusa” (choć wiem że to film delikatnie mówiąc nieortodoksyjny) jak wyraźnie przeciwstawia się warstwie kapłanów za nadmierne bogactwo i wykorzystywanie swojej pozycji. Nie jestem tak biegły aby podawać cytaty, ale przecież był taki konflikt. Też świątynia która pod koniec "Pasji" została uszkodzona.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Tadzcharti
 listopad 28 2006 23:54   
Forum

Do.. +eviva..
"dane o ponownym przyjściu Mesjasza" > "..Czy mogą być z poza NT i gdzie je można zamieścić?.." skądkolwiek/gdziekolwiek
{przecież ST/NT nie jest jedynym źródłem danych nawet dla kościoła rzymskiego .. a gdzie konkretnie umieścić > gdzieś gdzie będzie to łatwo dostępne }

===

Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony /1P3,9/Ef6,12/

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 listopad 29 2006 12:11   
Forum Moderator
Moderator

Biedny reguly

Przeceniasz znaczenie wypowiadanych przez siebie Twierdzen na forum dla mojego zycia. O moderowanie sie nie prosilem, o moderowanie nie zabiegalem. Jestem takim samym uzytkownikiem forum jak Ty, z niewielka roznica polegajaca na tym, ze P. Joanna uznala mnie za osobe, ktorej warto takie uprawnienia moderatorskie powierzyc.

Z dziwnych przyczyn takie osby jak Matejanka i Evia sa na naszym forum tolerowane i mile widziane. One akceptuja reguly jakie tu panuja i dostosowywuja sie do naszych prosb. Ty natomiast wykrecasz sie, ze nie dostales korespondencji bo konto przy rejestracji podane jest nieaktualne... Biedny reguly uaktualnij wiec swoje dane w swoim interesie. Dostales wiadomosc na priv wyslana z poziomu strony www.kosciol.pl - Zawsze tak robie kiedy kasuje cale tematy. Wysylam informacje z uzasadnieniem. Nie miales ochoty odpowiadac to polecialo w kosmos. Sam jestes winien calego zamieszania i nie rob z siebie ofiary przesladowan.

Piszac o Jezusie geju lub Jezusie robocie zachowujesz sie tak, ze nie sposob niedostrzec w tym jakiejs wyjatkowej zlosliwosci, kasliwosci i zamiaru wyprowadzenia z rownowagi. Takie tematy zakladaj prosze na innych portalach, ktorych charakter jest odmienny od kosciol.pl - Przy okazji przypominam, ze nie przeredagowales tekstu zgodnie z obietnica skladana nam tutaj...

Na forum zdecydowana wiekszosc osob ma w jakis sposob odmienne poglady niz ja. Z niewyjasnionych blizej przyczyn potrafimy jednak rozmawiac i nikt nie narzeka, ze w dyskusji z nim wykorzystuje uprawnienia moderatora. Bylbym niepowazny i glupi gdybym tak postepowal. W Twoim wypadku wycinam nie wdajac sie w dyskusje, bo dyskutowac nie bylo o czym... Czekam na przeredagowanie tematu. Jezeli nie uda Ci sie to dzis, to pozostawiajac temat zrobie to sam...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 29 2006 13:00   
Forum

maxurd - nie zamierzam z toba dluzej dyskutowac w kwestii personalnych przepychanek. Na koniec zreasumuje tylko, iz fakt uznania twojej osoby wartej stanowiska moderatora w przeszlosci, obecnie nie koniecznie musi byc nadal aktualny. Nie zamierzam tez wdawac sie z toba w dyskusje (zwlaszcza po tym jak ostatecznie nadrzedny Admin zmuszony zostal do wlaczenia sie do sporu), kto przez ciebie jest na tym forum tolerowany lub mile widizany (i w jakim stopniu - tak jak analogicznie rozne sa systemy wyznaniowe, bardzij lub mniej zbierzne do wyznawanego przez ciebie systemu) bo z pewnoscia masz w tej kwestii znacznie rozleglejsza wiedze (szczegolnie jesli nietolerowanym prubujesz kneblowac usta).

Piszac o Jezusie geju lub Jezusie robocie zachowujesz sie tak, ze nie sposob niedostrzec w tym jakiejs wyjatkowej zlosliwosci, kasliwosci i zamiaru wyprowadzenia z rownowagi.

Jakos nie wynikalo to z dyskusji w dalszej czesci watku, ktory raczyles usunac (caly czas konsekwentnie pomijajac - prawdopodobnie rowniez twoje - wczesniejsze cenzury moich wypowiedzi, gdzie zadnej nawet domniemanej kasliwosci byc nie moglo)... Co wiecej (uznajac nawet potencjalna obrazoburczosc przykladu z mozliwoscia obajwienia sie w geja - jesli tak to szczegolnie razi, moge ostatecznie poprawic, ale juz nie na twoja prosbe - choc w koncu jak bylo wczesniej powiedziane "gej to tez czlowiek") doprawdy nie wiem co kosliwego jest w wizji wcielenia sie w robota, skoro takie nie jest wcielenie w klona... Mamy sie tu pokusic o jakas hierarchizacje? Czlowiek jest lepszy od klona, klon od robota a robot od geja? A moze maxurd ma inna koncpcje porzadkowa? Moze gej jest lepszy od robota ale gorszy od heteroseksualnego klona? We spornym watku wyraznie (mialem nadzieje) zostalo zaznaczone, ze nie chodzi o przyklady/powloki/forme ale o pewna analogie...

PS. Swoja drogo maxurd jest najciekawszym przykladem do omawianego, spornego watku, jak bardzo powloka/forma jest w stanie u niektorych zawarzyc nad przekazywana trescia...

Takie tematy zakladaj prosze na innych portalach, ktorych charakter jest odmienny od kosciol.pl - Przy okazji przypominam, ze nie przeredagowales tekstu zgodnie z obietnica skladana nam tutaj...

Na forum zdecydowana wiekszosc osob ma w jakis sposob odmienne poglady niz ja. Z niewyjasnionych blizej przyczyn potrafimy jednak rozmawiac i nikt nie narzeka, ze w dyskusji z nim wykorzystuje uprawnienia moderatora. Bylbym niepowazny i glupi gdybym tak postepowal. W Twoim wypadku wycinam nie wdajac sie w dyskusje, bo dyskutowac nie bylo o czym... Czekam na przeredagowanie tematu. Jezeli nie uda Ci sie to dzis, to pozostawiajac temat zrobie to sam...

Moze masz do mnie jakis szczegolny, osobisty uraz - zupelnie zapewne nie zwiazany z faktem, iz uczciwie i calkowicie jawnie opowiadam sie ze swoim wyznaniem (najbardziej chyba - jak to mozliwe - przeciwstawnym twojemu). Jak natomiast napisalem wyzej - o wszelkich zmianach w tamtym watku nie zamierzam dluzej dyskutowac z toba (jako osoba zangazowana osobiscie w klotnie, nie jestes od dawna osoba obiektywna w tej kwesti)... Admin tego forum napisal natomiast wyraznie "proszę do 18-tej zmienić rozpoczynający temat tak, by był on zachętą do rozmowy a nie wodzenia się za łby." a wczesniej "Użytkownika reguly proszę o podanie szerszego tła przypuszczeń, dotyczących takiej a nie innej formy przyjścia Jezusa (klonowanie) i może skupienie się na tym temacie. Myślę, że ma Pan wiadomości na temat kręgów, które w ten sosób chciałyby "wzbudzić" Mesjasza, warto też wspomnieć, że według innych kręgów tak wlaśnie mogłoby wyglądać przyjście na świat Antychrysta. Bardzo proszę o podzielenie się tą wiedzą w kontekście proponowanego przez Pana tematu." co zrobilem (choc przyznam, ze o kregach chcacych w ten sposob wzbudzic mesjasza sam bym sie z checia poczytal wiecej), dla pewnosci zwracjac sie o potwierdzenie, czy dokonane zmiany wystarcza. Skoro watek nie zostal wykasowany przez P. Joanne do godziny 18.00 w dniu wczorajszym, wnosze ze wprowadzone zmiany wg niej wystarczyly. Innymi słowy jeszcze raz zwroce sie osobiscie do p. Joanny o uwagi co do dalszej formy/postaci spornego watku i do jej uwag bezdyskusjnie się zastosuje (nie do twoich).

Czesc i zegnam - bo nie zamierzam dalej znosic twojego nekania i odciagac cie od twoich wybitnych zajec modertorskich.

===

Cytat 
eviva
 listopad 29 2006 18:32   
Forum

maxurd

Z dziwnych przyczyn takie osby jak Matejanka i Eviva są na naszym forum tolerowane i mile widziane.
Dziękuję Ci za te słowa w moim i Matejanki imieniu.Dla mnie to forum bez Matejanki,byłoby jak świat bez słońca.eviva.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,65 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty