Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kadzidło - jakie zioła?
 |  Wersja do druku
Reguly
 grudzień 02 2006 19:02  (Czytany 11217 razy)  
Forum

Status: offline

Czy ktoś konkretnie się orientuje jakie zioła (lub ich mieszanki) nadają się na kadzidło? Najbardziej ciekawią mnie miejscowe, takie które można znaleźć na naszych łakach lub wychodować w ogródku...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 02 2006 21:44   
Forum

A po co kadzić bogom, którzy nie istnieją?

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Retmaniak
 grudzień 03 2006 08:14   
Forum

Proponuję przejść się pod jakiś blok i spytać stojących bądź siedzących pod nim blokersów jakie zioło jest najlepsze

===

Słowo Twoje jest pochodnią nogom mym. Słowo Twoje jest światłością ścieżce mej (Śpiewnik Ewangelicki #346)

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 03 2006 13:35   
Forum

Quote by mateuszwroc: A po co kadzić bogom, którzy nie istnieją?

To ma byc prowokacja? Czy tez moze masz cos konkretnego do napisania w zwiazku z tematem? Generalnie natomiast okadzac pomieszcznia mozna chocby dla tzw. oczyszczenia atmosfery. Jest tez cos takiego jak aromaterapia... Pomijajac, ze czasmi maja po prostu ladnie pachniec.

Niektore kadzidla maja wlasciwosci lecznicze - np. w leczeniu astmy. Inne zaliczne sa do afrodyzjakow, jeszcz inne (jedno z ktorych byc moze, przydaloby sie i tobie) moga wplywac na poprawe nastroju, łagodzenie lęków i wzmocnienie poczucia własnej wartości... Jeszcze inne moga lagodzic wszelkiego rodzaju stres, korzystnie wplywaja na bole glowy, zmeczenie... Sa na ten temat nawet stosowne publikacje: KADZIDŁA I ICH SEKRETY Koluch Wiesław czy KADZIDŁA ZE SWOJSKICH ZIÓŁ
Marlis Bader, ale mnie interesuje to co mozna zebrac wlasnymi rekami. Z tego co wiem kiedys popularnie stosowano szalwie i bylice...

Jesli wiec chcesz dyskutowac o (nie)prawdziwosci swoich bogow, chetnie przyjme zaproszenie do watku ktory zainicjujesz, jesli natomiast masz cos do napisania w tym konkretnie temacie, to ja chetnie poczytam...

===

Cytat 
Reguly
 grudzień 03 2006 13:42   
Forum

Quote by kubiak: Proponuję przejść się pod jakiś blok i spytać stojących bądź siedzących pod nim blokersów jakie zioło jest najlepsze

A nie, nie, nie... To o czym piszesz to bardziej praktyki szamanskie, sposoby wprowadzenia sie w trans, sposob na kontakt z duchami lub wejscie na inne plaszczyzny bytowania... O tym sporo mozna poczytac w innym watku , na innym forum... a mnie interesuje zupelnie cos innego...

===

Cytat 
Maciek Janson
 grudzień 03 2006 13:53   
Forum Moderator
Moderator

A to mnie interesuje... Jak sie takie kadzidla w ogole robi? Myslalem, ze moge je tylko kupowac w sklepach a tu sie okazuje, ze moze da sie cos zebrac i skrecic

PS
Offtopy o cudzych bogach i innych tego typu sprawach, beda kasowane.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 03 2006 16:57   
Forum

Quote by maxurd: A to mnie interesuje... Jak sie takie kadzidla w ogole robi? Myslalem, ze moge je tylko kupowac w sklepach a tu sie okazuje, ze moze da sie cos zebrac i skrecic

W sumie gotowe mieszanki mozna za pare zlotych kupic chocby w sklepiku tego serwisu... to jednak nie to samo, co ziola zebrane wlasnorecznie.

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 grudzień 03 2006 20:06   
Forum

A tak na serio, to bardzo pięknie pachnie kadzidło greckie.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Tomasz Kaniewski
 grudzień 04 2006 21:43   
Forum

W Europie najczęściej w skład kadzidła wchodzą:

żywica, igły sosny, świerka, jodły, jałowca oraz rodzime zioła, jak bylice, oman, arcydzięgiel czy werbena pospolita

Również stosuje się różne inne mieszanki jak np. suszone kwiaty ziół, kwiaty ogrodowe, kora drzew iglastych itp.

===

"Pismo święte jest źródłem wody żywej i stołem Chrystusa, z którego się karmimy" (św. Izydor z Sewilli - Patron Internetu i Internautów)

Cytat 
piotr.
 grudzień 05 2006 14:04   
Forum

A ja gdzieś kiedyś usłyszałem, że w kadzidle niezły efekt daje herbata granulowana. Podobno dym niesamowity idzie.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,31 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty