Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Sprawca grzechu
 |  Wersja do druku
Morzan
 grudzień 03 2006 21:02  (Czytany 1273 razy)  
Forum

Status: offline

Ksiądz mi ostatnio powiedział, że od pewnego czasu zachowuje się tak, jakby we mnie wstąpił diabeł. Po tych słowach naszła mnie refleksja. Czy przyczyną złych uczynków jest zawsze diabeł, który nas do tego kusi i namawia, czy też czasami szatan nawet palcem nie ruszy, gdy popełniamy jakiś zły uczynek i jest to sprawa naszej słabej woli czy grzesznej natury? Np dać biednemu parę złotych czy nie dać..

pozdrawiam

===

"poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli" JEZUS

Profil   Email 
 Cytat 
sługa
 grudzień 04 2006 04:09   
Forum

Najlepiej jakbyś spytał o to księdza bo pewnie on dałby ci najbardziej fachową odpowiedz! Natomiast według mnie sprawa ma się następująco:
„każdy, kto narodził się z Boga, nie grzeszy” (1 J 3,9) A ten co grzeszy spełnia pożądania swojego Ojca. Grzeszą również synowie Boży bo „gdyby mówili, że nie mają grzechu, sami siebie zwodzą i nie ma w nich prawdy” (1 J 1,8)Jednak z tego powodu grzeszą, że wciąż jeszcze są synami tego świata ale ten stan nie będzie trwał wiecznie Tak więc na diable ciąży wina za kuszenie nas ale za grzechy które sami popełniliśmy nie powinniśmy go oskarżać bo jak powiedział pewien mądry człowiek "Zatem nie próbuj nikogo oskarżać, bo sprowadzisz na siebie oskarżyciela, przed którym się nie obronisz. Sam wróg nasz, diabeł, cieszy się, kiedy jest oskarżony, i w ogóle chce, abyś go oskarżał. Chętnie zniesie, jakie tylko chcesz obwinienie, żebyś tylko ty stał się niezdolny do wyznania grzechów."

Pozdrawiam.

===

"Aby ludzie widzieli dobre czyny w Was i chwalili Ojca który w niebie jest"

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 04 2006 08:43   
Forum

Quote by Morzan:Ksiądz mi ostatnio powiedział

No, wlasnie - czemu nie zwrocisz sie z tym pytaniem do niego?

, że od pewnego czasu zachowuje się tak, jakby we mnie wstąpił diabeł. Po tych słowach naszła mnie refleksja. Czy przyczyną złych uczynków jest zawsze diabeł, który nas do tego kusi i namawia, czy też czasami szatan nawet palcem nie ruszy, gdy popełniamy jakiś zły uczynek i jest to sprawa naszej słabej woli czy grzesznej natury?

Zasadniczo swoje stanowisko w tym temacie przedstwilem w innym, czesciowo zbierznym z tym, watku: Czy Szatan jest "władcą tego świata"...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Tadzcharti
 grudzień 04 2006 09:02   
Forum

Do.. +Morzan..

Popieram to co powiedział sługa..
Nie zapominaj też o tym że szatana nikt nie nakłaniał do buntu.. gdyż on jest "pierwszym".. Ty również "masz zdolność" do takiego buntu/zła i to bez udziału kogokolwiek z zewnątrz.. a było by to niesprawiedliwe/wygodnie gdybyśmy mogli każdym naszym czynem obarczać szatana {nawet jeśli jesteśmy teraz kuszeni to my podejmujemy decyzję nie on..}

[1Kor/10,13/ Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.]
[Jk/1,12/ Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują.]

===

Dopóki walczysz, jesteś niezwyciężony /1P3,9/Ef6,12/

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty