Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Unieważnienie małżeństwa
 |  Wersja do druku
Przemek
 styczeń 12 2007 10:39  (Czytany 9750 razy)  
Forum

Status: offline

===

Profil   Email 
 Cytat 
sylag3@op.pl
 marzec 29 2007 10:33   
Forum

Witaj, podobno ceny uzaleznione sa od tego w jakim rejonie mieszkasz. Mnie to kosztuje 400zł + ewentualne koszty. Za samo zlozenie pisma placisz chyba ok 80 zl. Ja jestem w tej chwili na etapie rozmowy z bieglym psychologiem, nie wiem ile on sobie zazyczy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 29 2007 11:19   
Forum

Quote by goralka: Witaj, podobno ceny uzaleznione sa od tego w jakim rejonie mieszkasz. Mnie to kosztuje 400zł + ewentualne koszty. Za samo zlozenie pisma placisz chyba ok 80 zl. Ja jestem w tej chwili na etapie rozmowy z bieglym psychologiem, nie wiem ile on sobie zazyczy.

Nie jestem pewny czy Cię dobrze zrozumiałem.
Czy sugerujesz, ze stwierdzenie nieważności sakramentu można uzyskać za pieniądze? Nawet jesli małżeństwo zostało zawarte w sposób ważny?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Belle Star
 marzec 29 2007 11:45   
Forum

Królowie nie mogący mieć dzieci zawsze dostawali bez problemu, osoby znane też, a więc też zależy to od punktu siedzenia...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zeld
 kwiecień 05 2007 22:49   
Forum

Jeśli wierzysz w biblie to według Starego Testamentu powinieneś zostać ukamieniowany bądź spalony albowiem rozwód jest grzechem. Absurdalne, wiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 kwiecień 05 2007 22:59   
Forum

Quote by Zeld: Jeśli wierzysz w biblie to według Starego Testamentu powinieneś zostać ukamieniowany bądź spalony albowiem rozwód jest grzechem. Absurdalne, wiem.

przeinaczasz, rozwod nie jest grzechem. grzechem jest cudzolostwo. jest roznica.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 kwiecień 06 2007 00:09   
Forum

Zeld, może nie jesteś tak dobrym biblistą, jak Ci się wydaje, co?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zeld
 kwiecień 06 2007 00:24   
Forum

Quote by kobieta: Zeld, może nie jesteś tak dobrym biblistą, jak Ci się wydaje, co?

Nie trzeba mnie od razu atakować. Moja wiedza biblijna pochodzi z mojego byłego wierzenia chrześcijańskiego i badań jakie robie na temat religii. Możliwe że źle zinterpretowałem jakiś element biblii chociaż jest ciekawy element z ewangelii świętego Mateusza, 19:6 : "A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela" oraz 5:32, to są słowa Jezusa: "A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 06 2007 13:40   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Zeld:
Quote by kobieta: Zeld, może nie jesteś tak dobrym biblistą, jak Ci się wydaje, co?

Nie trzeba mnie od razu atakować. Moja wiedza biblijna pochodzi z mojego byłego wierzenia chrześcijańskiego i badań jakie robie na temat religii. Możliwe że źle zinterpretowałem jakiś element biblii chociaż jest ciekawy element z ewangelii świętego Mateusza, 19:6 : "A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela" oraz 5:32, to są słowa Jezusa: "A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa".

Nawet nie pisze, ze cokolwiek wiesz o Biblii, lub ze cokolwiek interpretowales...

Autorze tekstu pozwol, ze cos zacytuje... To bedzie z Psalmu 15:
(1) Psalm Dawidowy. Panie! Kto przebywać będzie w namiocie twoim? Kto zamieszka na twej górze świętej? (2) Ten, kto żyje nienagannie I pełni to, co prawe, I mówi prawdę w sercu swoim. (3) Nie obmawia językiem swoim, Nie czyni zła bliźniemu swemu Ani nie znieważa sąsiada swego. (4) Sam czuje się wzgardzony i niegodny, A czci tych, którzy boją się Pana. Choćby złożył przysięgę na własną szkodę, nie zmieni jej. (5) Pieniędzy swych nie pożycza na lichwę I nie daje się przekupić przeciw niewinnemu. Kto tak czyni, nie zachwieje się nigdy.

Zlozyles przysiege przed Bogiem to jej dochowaj.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Zeld
 kwiecień 06 2007 15:36   
Forum

Jaka przysięga? Chrzest?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 06 2007 16:12   
Forum

ślub - jak znam maxurda

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zeld
 kwiecień 06 2007 17:19   
Forum

Sory, myślałem o czymś innym

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 06 2007 20:42   
Forum

...

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 kwiecień 07 2007 14:11   
Forum Moderator
Moderator

Quote by medieval_man: ślub - jak znam maxurda

ślub

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Arletta Bolesta
 marzec 18 2018 10:32   
Forum

Z uwagi na zamknięcie platformy blogów na Onecie zmienił się również link, pod którym znajduje się mój blog dot. kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa:

uniewaznieniemalzenstwakoscielnego.blox.pl

dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

===

Cytat 
Arletta Bolesta
 marzec 05 2019 13:56   
Forum

Z uwagi na zamknięcie kolejnej już platformy blogów podaję nowy link do mojego bloga nt. kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa:
https://rozwody-koscielne.eu/
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,19 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post