Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Żyjemy w czasach ostatnich ?
 |  Wersja do druku
kasandra_K80
 styczeń 25 2007 07:59  (Czytany 16643 razy)  
Forum

Status: offline

Witam

Cały czas słyszę, że "żyjemy w czasach ostatnich" albo mówi sie "o znakach czasu".

Tak piszą ostatnio prawie wszystkie religie i ich pochodne, w tym chrześcijanie i KK.
Co każdy rozumie pod tym pojęciem?
Czy jest to określenie na koniec świata, koniec jakiejś epoki czy jeszcze czegoś innego ?
Mówi się też, że ponieważ czasy ostateczne wszysy przeczuwają, stąd pojawiło się mnóstwo różnych przepowiedni,
czytanie uważniej niż dawniej Apokalipsy św. Jana, również czasopisma i filmy religijne są przesiąknięte tą tematyką.

I tak jak kiedyś przeczuwano nadejście Mesjasza,
stąd pojawienie się wcześniej wielu fałszywych mesjaszy,
tak i teraz pojawiły się różnorodne przepowiednie,
które próbują określić daty końca świata lub czegoś podobnego.

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi coś, co wszyscy przeczuwają.
Pytanie co to jest ? Co nalezy o tym sądzić ?
Również TT piszę, że jego Objawienie czyli Trzeci Testament jest Arką w czasach ostatnich.

pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 styczeń 25 2007 10:03   
Forum Moderator
Moderator

Myślę że czasy ostatnie z punktu widzenia chrześcijanina to po prostu czasy w których można spodziewać się powtórnego przyjścia Pana Jezusa - trzeba być ciagle czujnym i gotowym. I wydaje mi się że to wszystko. Natomiast wydaje mi się również że Biblia a szczególnie właśnie Apokalipsa przedstawia pewne znaki które pojawią się gdy to przyjście może być już bliskie. I teraz pytanie jak ją interpretować, jak odczytać pewne symbole, proroctwa. Myślę że trzeba być bardzo ostrożnym by nie popaść w różne skrajnośći i nie zgubić się poprzez domysły, mniemania. Chciałbym jednak tutaj podac Ci pewną ciekawą stronkę, którą kiedys znalazł Sługa. Jestem zawsze ostrożny i nie uważam że autor może mieć rację - znam nawet stronę po angielsku zupełnie inaczej interpretująca zagadnienie - ale mimo to zapraszam do wydaje mi się dającej do myślenia lektury która porusza ciekawiące Cię tematy.
Tutaj
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 25 2007 10:15   
Forum Moderator
Moderator

Wielokrotnie juz głoszone czasy ostatnie.
Jeżeli ostatnie lata/dekady nadchodzą teraz, to
wielokrotnie nas ostrzegano przed różnymi wieszczami i "objawieniami" mówiącymi kiedy nadejdzie lub że nadchodzi Jezus, kiedy będzie sąd. Ostrzegano nas także i przed tt.

Dla każdego z nas nie ma znaczenia kiedy czasy ostatnie nadejdą. Dla kazdego z nas czasy ostatnie już są tu i teraz. Tu i teraz mamy szansę przyjąc Pana i ukorzyć się za nasze grzechy, tu i teraz mamy szansę iść w ramiona Jezusa, tu i teraz mamy szansę nawrócić rodzinę i przyjaciół, tu i teraz. Jutro, a nawet za chwilę może nas już tu nie być. Dla każdego człowieka czasy ostatnie zaczeły się wraz z narodzinami.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 25 2007 10:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by karol_dabrowski: Natomiast wydaje mi się również że Biblia a szczególnie właśnie Apokalipsa przedstawia pewne znaki które pojawią się gdy to przyjście może być już bliskie. I teraz pytanie jak ją interpretować, jak odczytać pewne symbole, proroctwa. Myślę że trzeba być bardzo ostrożnym by nie popaść w różne skrajnośći i nie zgubić się poprzez domysły, mniemania.

Osobiście uważam, że jest to dopasowywanie materiału badawczego to tezy. Wykorzystane są chyba wszystkie fragmenty NT z 3-ką. Te same fragmenty można przypisac do śmierci na krzyżu Jezusa i zmartwychwstania 3-ciego dnia. Wykorzystano nawet wesele, choć wymowa jest zupełnie inna, gdy uświadomi się sobie, że Jezus wykorzystując cos niedoskonałego, wybrakowanego (6, a nie 7 naczyń, 7-ka jest uważana przez żydów na pełnię) stworzył coś wybornego, doskonałego.
Najwięcej budzi emocji Objawienie Jana. Ale dlaczego do szukania wykorzystuje sie resztę ewangelii ? Sam Jezus powiedział, że nie zna końca, dlaczego strzępki tej wiedzy mieliby mieć apostołowie i uczniowie. Skoro mieli wiedze ( cześć z niej spisali, część nie ) to dlaczego sami nie odkryli daty czasów ostatnich ? Mieli więcej materiału. Dlaczego niektórzy z nich wręcz uważali, że ponowne nadejście Jezusa jest bliskie ?
Cała ta numerologia pachnie mi wróżbiarstwem.

Wg mnie nie dosyć, ze niebezpiecznie jest bawić się we wróżby na temat czasów ostatecznych, to jeszcze dla każdego z nas data ta nie ma znaczenia. Niech będzie i za 100 000 lat albo niech będzie i jutro, czasu i tak możemy mieć tylko tą chwilę i właśnie teraz, w tej chwili powinniśmy stać z zapalonymi latarniami.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 styczeń 25 2007 11:10   
Forum

Pełna zgoda z tobą Rafi>
Dla mnie data jest nieważna a poza tym wiem że "nikt nie zna dnia ani godziny" i wcale nie chodzi w tych słowach o dzień i godzinę tylko znaczy to , że nikt nie wie kiedy to nastąpi. Nie znamy nawet roku i nie będziemy znać - tak mówi Pismo. W związku z tym wszelkie spekulacje nie mają sensu!.
Moim zdaniem nie żyjemy w "czasach ostatnich", choć muszę przyznać, że proroctwo o odrodzeniu się Izraela faktycznie się wypełniło (patrz odpowiedni wątek - http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?forum=10&showtopic=125838)
więc być może się powoli do tego zbliżamy. A pewny jestem, że do roku 2012 takich wątków jak ten będzie coraz więcej!
Jeśli ufamy i żyjemy po Bożemu to ...."dla mnie zysk"

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
karol_dabrowski
 styczeń 25 2007 11:44   
Forum Moderator
Moderator

Rafi równiez pełna zgoda. Nie chodzi o zbadanie daty ponownego przyjścia Pana - takowej po pierwsze nie poznamy, po drugie po co ją znać - chrześcijanin powienien być gotowy i tyle. Chodzi tylko o próbę wyjaśnienia pewnych znaków, obserwacji rzeczywistości i porównania jej z pewnymi zapowiadanymi wydarzeniami. Popatrz - Apokalipsa jest swego rodzaju proroctwem mającym ukazać pewne przyszłe rzeczy, "błogosławiony kto ją czyta" - Ap 1:3. Myślę więc że gdyby Pan Jezus nie chciał objawiać tego ludziom by wiedzieli pewne rzeczy nie byłoby tej księgi, nie opisywałby też pewnych znaków końca w Ewangelii. Ja więc nie zapędzałbym się do używania słowa numerologia, z resztą mam nadzieję że nie miałeś tego na myśli pod moim adresem?
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 25 2007 12:27   
Forum Moderator
Moderator

Jeżeli odebrałeś cos Karol osobiscie, przepraszam.

Nie chcę umniejszać Objawienia, ale zawsze się zastanawiam, jak Jan opisałby kobiete w bikini, na głowie hełm z rogami, wszędzie pełno maltańskich krzyży, jadącą na Harleyu na czele ubranej w skóry wrzeszczącej zgrai

Jan opisał to co widział jak umiał posługując się znanym sobie swiatem. Prawda jest, że Izrael się odradza. Coraz więcej żydów przyjmuje Jezusa za Mesjasza (i w Polsce jest taka gmina, w ogóle w Polsce to chyba prawie pełen przekrój "wyznan" zydowskich), ja jednak nie będe wypatrywał czasów ostatnich.
Objawienie niesie napomnienie, naukę, pocieszenie, zapowiedź przyjścia Jezusa w sile i chwale, Jezusa zwycięskiego pokonującego wszelkie zło.
Mówi też "czas bowiem jest bliski" oraz "Pamiętaj więc, czego sie nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzez tego, i upamiętaj się. Jeśli tedy nie bedziesz czujny, przyjde jak złodziej, a nie dowiesz się, o której godzinie cie zaskoczę" i tego sie trzymajmy. Dla kazdego z nas czas jest bliski i strzeszmy się, byśmy oczekując nie posneli.

===

Cytat 
karol_dabrowski
 styczeń 25 2007 12:34   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rafi F: Mówi też "czas bowiem jest bliski" oraz "Pamiętaj więc, czego sie nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzez tego, i upamiętaj się. Jeśli tedy nie bedziesz czujny, przyjde jak złodziej, a nie dowiesz się, o której godzinie cie zaskoczę" i tego sie trzymajmy. Dla kazdego z nas czas jest bliski i strzeszmy się, byśmy oczekując nie posneli.

Nie obraziłem się Zgadzam się z tym co napisałeś. Pozostańmy więc czujni i starajmy sie "pierwsze czyny podejmować"
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 styczeń 25 2007 13:08   
Forum

> Nie chodzi o zbadanie daty ponownego przyjścia Pana - takowej po pierwsze nie poznamy, po drugie po co ją znać - chrześcijanin powienien być gotowy i tyle. Chodzi tylko o próbę wyjaśnienia pewnych znaków, obserwacji rzeczywistości i porównania jej z pewnymi zapowiadanymi wydarzeniami. Popatrz - Apokalipsa jest swego rodzaju proroctwem mającym ukazać pewne przyszłe rzeczy, "błogosławiony kto ją czyta" - Ap 1:3.

Właśnie o taką analizę mi chodzi i to z czego odczytywane są takie znaki.
Czy przydatna jest analiza zawarta np. w http://apokalipsa.net/
lub jakichś innych podobnych stronach, czy też wyciągane wnioski są zupełnie przypadkowe.

> A pewny jestem, że do roku 2012 takich wątków jak ten będzie coraz więcej!

Z pewnością masz rację, ale tak jak kiedys pojawienie się wielu fałszywych mesjaszów zapowiadało pojawienie się prawdziwego, więc może tocoś oznacza?
Zbiorowa intuicja nam coś podpowiada w tym temacie?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 25 2007 13:23   
Forum Moderator
Moderator

1 Przeczytaj Objawienie
2 Uzasadnij dlaczego miałabybyć w nich zapowiedź daty, skoro nie była i nie bedzie znana nikomu z ludzi.
3 Uzasadnij dlaczego poszczególne zdarzenia maja bezpośrednio w czasie poprzedzać czasy ostateczne i w jakim odstepie czasowym
4 Zainteresuj sie, dlaczego obchodzimy hucznie Nowy Rok i Karnawał (ciekawa nazwa, nieprawdaż?)
5 Od wieku rózni badacze zapowiadali koniec świata posługujac sie bardzo przekonywującymi obliczeniami i ciagle okazuje sie, że sie mylimy
6 Nigdy nie poznasz daty, miesiąca, czy roku. Uwazaj jednak, aby wydarzenia nie zaskoczyły ciebie nieprzygotowaną
7 Nie baw się we wróżby - to bardzo niebezoieczne, Pan tego wyraźnie zakazał

Co to "zbiorowa intuicja" ?

===

Cytat 
matejanka
 styczeń 25 2007 13:25   
Forum

Rafi!

Objawienie niesie napomnienie, naukę, pocieszenie, zapowiedź przyjścia Jezusa w sile i chwale, Jezusa zwycięskiego pokonującego wszelkie zło.

Czy mógłbyś mi chociaż w przybliżeniu napisać jak sobie wyobrażasz Powrót Pana i po czym poznasz, że to właśnie On?
Z drugą częścią Twojej wypowiedzi o trzymaniu lamp w pogotowiu i byciu zawsze gotowym na Przyjście Pana zgadzam się w pełni i bez zastrzeżeń.
serdecznie pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Rafi F
 styczeń 25 2007 15:04   
Forum Moderator
Moderator

Odsyłam do NT. Przepiękna lektura. Z polskich przekładów polecam warszawski (choć i poznański jest dobry, moze nawet lepszy). Ewangelia Mateusza 24, Marka 13 i Łukasza 21. Znajdziesz też tam odnośniki do Objawienia, Zachariasza, Izachiasza (najlepiej przeczytaj je w całości, Zach i Izach to w ST) i do listów (tam drobiazgi).
Miłej lektury. Gwarantuję, że równie pasjonującej (jak nie bardziej) od tt.

Zapomniałbym : skąd będę wiedział, że to On? Nikt nie będzie miał wątpliwości, wszyscy przed Nim na kolana padną.

===

Cytat 
karol_dabrowski
 styczeń 25 2007 16:04   
Forum Moderator
Moderator

Pozwól Matejanko że wtrące 3 grosze - konkretnie

Hebr. 9:28
28. Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.

Mat. 24:23-30
23. Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
25. Oto przepowiedziałem wam.
26. Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.
27. Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,
28. Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
29. A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone.
30. I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą,

Te fragmenty wskazują że Jezus nie przyjdzie więc ukrycie, tajnie, potajemnie. Mamy ostrzeżenie przed ludźmi twierdz acymi że Jezus juz przyszedł.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 25 2007 16:15   
Forum

Na jakiej podstawie uważacie, że Jezus zmienił się przebywając w niebie i znowu Go oczekujecie jako Króla który dobrych chrzescijan zabierze do nieba i wywyższy nad tymi złymi i heretykami.Że przyjdzie wśród fanfarów i trąb i zwalczy zło ostrzem swego miecza.Co jest tym mieczem? Że gdy okaże swoją chwałę to jej widokiem powali z nóg każdego człowieka który w tym momencie nie bedzie mógł zaprzeczyć że to Mesjasz, a więc pozbawi ludzi wolnej woli, gdyz każdy bedzie zmuszony do wiary przez oczywistośc tego faktu. Tak samo oczekiwał Go naród żydowski jako Króla i Tego który przemocą zwycięży ich wrogów i wyniesie ich naród ponad inne narody.
Za wskazane biblijne wersety serdecznie dziękuję, ale już wiele razy je czytałam, pomimo to dziękuję za trud ich zestawienia. Serdecznie pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
kasandra_K80
 styczeń 25 2007 16:31   
Forum

Quote by Rafi F: 1 Przeczytaj Objawienie
2 Uzasadnij dlaczego miałabybyć w nich zapowiedź daty, skoro nie była i nie bedzie znana nikomu z ludzi.
3 Uzasadnij dlaczego poszczególne zdarzenia maja bezpośrednio w czasie poprzedzać czasy ostateczne i w jakim odstepie czasowym
4 Zainteresuj sie, dlaczego obchodzimy hucznie Nowy Rok i Karnawał (ciekawa nazwa, nieprawdaż?)
5 Od wieku rózni badacze zapowiadali koniec świata posługujac sie bardzo przekonywującymi obliczeniami i ciagle okazuje sie, że sie mylimy
6 Nigdy nie poznasz daty, miesiąca, czy roku. Uwazaj jednak, aby wydarzenia nie zaskoczyły ciebie nieprzygotowaną
7 Nie baw się we wróżby - to bardzo niebezoieczne, Pan tego wyraźnie zakazał

Co to "zbiorowa intuicja" ?

Powiedz mi, do czego w ogóle służy Apokalipsa, skoro NIKT nie umie powiedzieć, co zawiera i nie umie jej zinterpretować.
Jeszcze jedna niezrozumiała księga, wieloznaczna w interpretacji.
Myślałam, że z jej pomocą interpretujecie "znaki czasu" - nie mam na myśli zadnych konkretnych dat.
Daty podałam jako przykład, że ludzie i bez ksiąg natchnionych przeczuwają nadejscie "czegoś", czego nie umieją nazwać.
Nazwałam to zbiorową intuicją.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 25 2007 16:58   
Forum

Księga Apokalipsy jest objawieniem wszechczasów i w niej zawarte są losy ludzkości. Ale też droga rozwoju każdej duszy. Apokalipsa posłuży w przyszłości teologom rozpoznać Powracającego na ziemię Chrystusa
pozdrawiam

===

Cytat 
kasandra_K80
 styczeń 25 2007 17:04   
Forum

Quote by matejanka: Księga Apokalipsy jest objawieniem wszechczasów i w niej zawarte są losy ludzkości. Ale też droga rozwoju każdej duszy. Apokalipsa posłuży w przyszłości teologom rozpoznać Powracającego na ziemię Chrystusa
pozdrawiam

Podziwiam Twój optymizm.
Ja nie zauważyłam, żeby jakikolwiek teolog rozpoznał coś w oparciu o Apokalipsę. Mam uwierzyć że rozpozna powracjącego Chrystusa?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 styczeń 25 2007 17:19   
Forum

Teolodzy też Boże dzieci i podlegają Prawu Rozwoju!
pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 styczeń 25 2007 17:37   
Forum Moderator
Moderator

Quote by matejanka: Księga Apokalipsy jest objawieniem wszechczasów i w niej zawarte są losy ludzkości. Ale też droga rozwoju każdej duszy. Apokalipsa posłuży w przyszłości teologom rozpoznać Powracającego na ziemię Chrystusa
pozdrawiam

Przeczytaj prosze wskazane fragmenty Ewangelii. Przeczytaj w całości Objawienie i porozmawiamy dalej.
Żaden teolog, czy inny "mądrala" nie będzie potrzebny nikomu, aby rozpoznać nadejście Pana.
Miłej lektury.

===

Cytat 
matejanka
 styczeń 25 2007 19:20   
Forum

RAfi! Przyjdzie tak jak odszedł zakryty przez obłok przed cielesnymi oczami, a potem widoczny tylko dla niewielkiej grupy uczniów. W wielu miejscach jest o tych obłokach mowa w powiązaniu z Powrotem Pana. Jak myślisz co symbolizują te obłoki i dlaczego jest to ważne.
Następnie jeżeli potraktujemy chrześcijaństwo jako kontynuację obecności Pana wśród ludzi(przecież obiecał) to tak samo od tych uczniów w czasie Jego Powrotu powinna się zacząć rozchodzić wiadomość po świecie o tym zdarzeniu-ta nowa Dobra Nowina- tak długo, aż każde oko Go ujrzy. Chyba nie sądzisz że będą to oczy każdego ciała, bo, co z niewidomymi i co z niemowlętami?
pozdrawiam

===

Cytat 
Rafi F
 styczeń 25 2007 21:01   
Forum Moderator
Moderator

Czysta fantazja matejanko.
Proszę, przeczytaj wpierw w NT o czym mówisz.

===

Cytat 
matejanka
 styczeń 26 2007 11:40   
Forum

Quote by Rafi F: Czysta fantazja matejanko.
Proszę, przeczytaj wpierw w NT o czym mówisz.

Rafi! Jeżeli masz jeszcze odrobinę cierpliwości dla "mojej fantazji" to zajrzyj na wątek TT gdzie umieściłam dość szczegółowe omówienie znaków które powinny poprzedzić Powrót naszego Pana.
pozdrawiam Cię serdecznie

===

Cytat 
Dezerter
 styczeń 29 2007 13:39   
Forum

To ja mam propozycję konkretną
spróbujmy wspólnymi siłami ustalić "znaki końca", które muszą /powinny wystąpić przed chwalebnym przyjściem
i to obojętnie czy zakrytym czy nie
Konkretnie to podajemy
1.znak
2. cytat biblijny
3. uzasadnienie własne czy opinie kogoś

liczę na owocną współprace

To coś na początek:

1.Drzewo figowe - odrodzenie się Izraela
"A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach." (Mt 24,32-33)
uzasadnienie i potwierdzenie, że się spełniło wątku o Proroctwach donoszących się do Izraela - namiary podaje w poscie wyżej.

Korzystając z "Nauka Kościoła w pytaniach i odpowiedziach"

2. — Bunt i odstępstwo od wiary i miłości

Przed przyjściem Chrystusa w chwale nastąpi jakaś formą odstępstwa od prawdy i dobra – od Boga i Jego przykazań. "Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących (Por. Łk 18, 8; Mt 24, 12)." (KKK 675). To odstępstwo będzie tak wielkie, że Jezus Chrystus stawia nawet pytanie: "Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?" (Łk 18,8). Zanikowi wiary towarzyszyć będzie też osłabienie miłości: "a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu." (Mt 24,12)

3.— Ujawnienie się Antychrysta

Św. Paweł pisze: „Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo dzień ten nie nadejdzie dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem... ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i w niwecz obróci samym objawieniem swego przyjścia. Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, działanie z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość" (2 Tes 2,3-12).

Tym „Buntownikiem” i „Niegodziwcem” – nazywanym przez św. Jana antychrystem (por. 1 J 2,18; 1 J 2,22; 1 J 4,3; 2 J ,7) – może być zarówno jakiś pojedynczy człowiek, jak i cała ludzkość buntująca się przeciwko Bogu, wynosząca się w swojej pysze ponad Bożą prawdę i Boże prawo, czyli ludzkość siebie samą czyniąca „bogiem”. "Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym człowiek uwielbia samego siebie zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele" (Por. 2 Tes 2, 4-12; 1 Tes 5, 2-3; 2 J 7; 1 J 2, 18. 22.)

===

Cytat 
matejanka
 styczeń 29 2007 14:23   
Forum

Dezerter! Czy przeczytałeś obszerne omówienie znaków jakie wystapiły w historii świata, tych znaków po których-Chrystus aby dotrzymać danego słowa musiał się objawić na świecie-i według których był już oczekiwany lecz ludzkość znowu Go nie poznała? Ten obszerny artykuł znajduje się na TT kilkanaście postów wstecz od ostatniego. Jeżeli chcesz to go jeszcze raz dla Ciebie przekopiuję
pozdrawiam Cię serdecznie.

===

Cytat 
Dezerter
 styczeń 30 2007 09:57   
Forum

Ech Matejanko droga, lubie Cię za twą żarliwą wiarę i miłość...ale...
No to powiedz proszę, kto był tym Antychrystem, którego wszyscy przegapiliśmy?! (ustosunkuj się do punktu 3) a szczególnie do tego:
"tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem... ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i w niwecz obróci samym objawieniem swego przyjścia. "

Ps.
Co sadzicie o mojej propozycji i czy akceptujecie te 3 znaki jakie zaproponowałem?

===

Cytat 
matejanka
 styczeń 30 2007 10:58   
Forum

Dezerter!
Antychryst nie jest pojęciem jednoznacznym i nie odnosi się tylko do jednej osoby. W Piśmie Świętym nigdy żadne pojęcie nie jest używane tylko do jednego faktu, oprócz jednorazowej Ofiary Chrystusa na krzyżu.
Każde twierdzenie, że człowiek może w sposób nie podlegający korekcie interpretować Ofiarę Jezusa i przywłaszczanie sobie na ziemi Boskiej Władzy w odpuszczaniu grzechów jest działaniem Antychrysta, który zwiódł, zwodzi i jeszcze jakiś czas będzie zwodził nawet wybranych. Podstawowym błędem jest szukanie antychrysta poza kościolem instytucją, gdyz właśnie w nim sieje antychryst największe spustoszenie, a uważanie, że z założenia Duch Święty chroni tę instytucję przed błędamijest usypianiem czujności i bezkrytycznym przyjmowaniem ogłaszanych przez nią Prawd Wiary, których nie odnajdujemy w Piśmie Świętym. Krótko mówiąc Antychryst to wypaczenie nauki Chrystusa i stworzenie przez ludzi drogi wiary odmiennej od tej którą wyznaczył Jezus. Nie czuję się powołana do wyliczania tego co instytucja przez wieki odkształciła w nauczaniu Jezusa. to uczyni kościół sam gdy nadejdzie tego czas.
To jest rozumienie antychrysta w wymiarze świata.
Natomist antychryst w wymiarze jednostkowym jest to każdy ludzki duch zaprzedany dobrom tego świata i mamonie Duch ludzki, który choć posiada w sobie Światynię Ducha Świętego oddaje w niej cześć materii. Czy mało mamy takich antychrystow wśród nas czy mało w przeszłości, zarówno kościoła instytucji, jak i poza nim. Szczególnie w okresie oswiecenia, gdzie zapanowało tak zwane racjonalne myślenie. Nie można czytać Proroctw dosłownie, gdyz w nich zawsze zawarta jest przede wszystkim prawda duchowa, choć często odnoszą się one do rzeczywistych zdarzeń. Lecz te zdarzenia zawsze są odzwierciedleniem lub alegorią duchowego.
pozdrawiam Cię serdecznie

===

Cytat 
matejanka
 styczeń 30 2007 11:01   
Forum

I jeszcze jedno. Proszę przeczytaj tę pracę o znakach Przyjścia Pana, którą zamieściłam na TT, gdyz tam są odpowiedzi również na Twoje punkty.

===

Cytat 
Andrzej
 styczeń 30 2007 11:05   
Forum

Quote by matejanka: Podstawowym błędem jest szukanie antychrysta poza kościolem instytucją, gdyz właśnie w nim sieje antychryst największe spustoszenie, a uważanie, że z założenia Duch Święty chroni tę instytucję przed błędami jest usypianiem czujności

a może raczej zaufaniem w słowa Jezusa o tym, że bramy piekielne nie przemogą Jego Kościoła?
Quote by matejanka:
i bezkrytycznym przyjmowaniem ogłaszanych przez nią Prawd Wiary, których nie odnajdujemy w Piśmie Świętym.

ale które z Pisma, Kosciół trwający w Jezusie wywodzi zachowukmąc w ten sposób nauke Jezusa
Quote by matejanka:
Krótko mówiąc Antychryst to wypaczenie nauki Chrystusa i stworzenie przez ludzi drogi wiary odmiennej od tej którą wyznaczył Jezus.

O własnie:
na przykład głoszenie piątych ewangelii czy trzecich testamentów
Quote by matejanka:
Nie czuję się powołana do wyliczania tego co instytucja przez wieki odkształciła w nauczaniu Jezusa. to uczyni kościół sam gdy nadejdzie tego czas.

przynajmniej tyle.
Swoja drogą ciekawi mnie jak Kościół, ktorego Głową jest Jezus może cokolwiek z nauki Jezusa odkształcić.
Nie widzisz tu błedu logicznego?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Michał Pająk
 styczeń 30 2007 11:35   
Forum

Co tutaj dodać jeszcze? Chyba niewiele.

Dodam tylko że Koniec Świata zbliża się z każdą sekundą, co chyba jest oczywiste skoro ma nastąpić w przyszłości.

Tak więc radujmy się w sercach, ponieważ dzień powrotu Pana naszego nadchodzi!

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 styczeń 30 2007 11:49   
Forum

Matejanko ale prosiłem ustosunkuj się! a ty po łepkach więc wytłuszczę podkreślę i wyjaśnię:
ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i w niwecz obróci samym objawieniem swego przyjścia. "
"Samym objawieniem" - to znaczy na samym początku ; jak tylko rozpocznie się paruzja więc jak to ma się do twojego twierdzenia, że już nastąpiła i to zdaje się ze 100 lat temu?!

Medievalu może przyłączysz się do wyszukiwania znaków powrotu? albo chociaż oceń te trzy

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,42 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty