Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Artykuł na Wielkanoc
 |  Wersja do druku
Natan_84
 kwiecień 07 2007 19:08  (Czytany 1104 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/23/07
Postów:: 43

Witam, Zamieszczam tutaj część artykułu na temat Paschy, święta tak mocno powiązanego z Wielkanocą.

„Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą Wielkanoc (w oryginale greckim: na naszą Paschę) jako baranek został ofiarowany Chrystus. Obchodźmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności, lecz w przaśnikach szczerości i prawdy”. 1 Kor 5:7-8

Apostoł Paweł pisząc do wierzących w Koryncie odwołuje się do święta Paschy i jego symbolicznej wymowy. Pascha jest jednym z najważniejszych świąt ustanowionych przez samego Boga.

Siedem świąt Pana, wszystkie opisane razem w Księdze Kapłańskiej rozdział 23, stanowiło zarówno zapowiedź jak i obraz przyszłych wydarzeń, z których część już się wypełniła a część ma dopiero nadejść. Były one i nadal są „cieniem rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus” (Kol.2:16-17). Bóg zawarł w nich symbolicznie cały plan zbawienia świata i dlatego najważniejsze dla ludzi wierzących wydarzenia, które już miały miejsce - śmierć Chrystusa, Jego zmartwychwstanie, zesłanie Ducha Świętego – pokrywają się dokładnie z kalendarzem świąt ustalonym przez Boga. Jest to niezwykły dowód na to, że Bóg konsekwentnie i precyzyjnie realizuje z góry powzięty plan.

Cały artykuł - http://www.drzewopana.pl/index.php?id=artykuly

Dla mnie to bardzo ciekawe, jak Stary i Nowy Testament są ze sobą mocno powiązane. Oraz to, jak Bóg już znacznie wcześniej miał zamiar wyzwolić ludzi z mocy grzechu.

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,03 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana