Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Problem - palenie. Eksperyment - hipnoza.
 |  Wersja do druku
Dezerter
 maj 30 2010 20:01   
Forum

Status: offline

Quote by: Dezerter

Dzięki eksperymentowi hipnotycznemu - udowodniłem wyższość metod chrześcijańskich nad New Age'owskimi
Czyli nie ma tego złego ....

Każdą pomoc przyjmę z wdzięcznością o każdej porze - choć już teraz dziękuje panu za uwolnienie od nałogu bo powiem szczerze, że mnie nie ciągnie,
a rzucałem nie raz i pamiętam jak to było poprzednio...
Pozdrawiam wszystkich i Bóg zapłać

Rafi mi przypomniał, że kiedyś paliłem - to już 3 lata minęło od mojego uwolnienia dzięki forumowej modlitwie wstawienniczej Big Grin
Pisze uwolnienia ponieważ czuje się jak bym nigdy nie palił, nie przytyłem, dym papierosowy mi nie przeszkadza, nie mam żadnych objawów "abstynenckich"
Chwała Panu

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 maj 30 2010 21:12   
Forum Moderator
Moderator

Chwała Panu!

To w takim razie dla mnie będzie to prawie 4 lata. Jak ten czas biegnie!

Przypomnę jak to było w moim przypadku:

Quote by: Rafi F

Jak przeczytałem pierwsze wypowiedzi, to omijałem ten wątek z daleka. Niesłusznie. Oczy przecieram ze zdumienia i raduje się jak dziecko. Nie zdawałem sobie sprawy, ze tyle ludzi rzuciło papierosy dzięki Bogu. Chwała za to Panu, tylko Jemu należna wszelka cześć i chwała.
Ja rzuciłem palenie we wrześniu. Rzucałem już przedtem ze skutkiem wiadomym. Pod koniec sierpnia poprosiłem Jezusa o pomoc - nie była to szczera modlitwa, miałem gotowy zestaw wymówek (lata praktyki) i w końcu znów kupiłem papierosy.
Zdałem sobie na szczęście szybko sprawę ze swego błędu. Tym razem modlitwa była szczera - nie szukałem kościoła, nigdzie nie klękałem, zgasiłem po prostu papierosa i idąc do domu głęboko się modliłem.
Z pomocą Jezusa było nadspodziewanie łatwo. Nie palę do dziś, jest mi z tym dobrze i nie wyobrażam sobie powrotu do nikotyny.

Napiszę jeszcze o co się modliłem. Modliłem się by Pan, jeżeli taka Jego wola, zabrał mi głód nikotynowy. Tego dnia już nie zapaliłem, co może wydawać się naturalne pn w domu goniła mnie żona i w domu zapalić nie mogłem. Zaskoczenie było następnego ranka. Każdy palacz zna uczucie porannego głodu i ulgę po pierwszym zaciągnięciu się. A tu nagle nic, zupełnie nic. Zorientowałem się dopiero w drodze do pracy!
Po tylu latach palenia zostały mi pewne ślady gdzieś głęboko w świadomości. Np. co parę miesięcy zastanawiam się przy kasie czego jeszcze nie kupiłem (przy kasach w sklepach wyłożone są papierosy), czasem robię przerwę na papierosa (wówczas kręcę się zdezorientowany przez chwilę zanim nie uświadomię sobie komizmu sytuacji). Jednak wrócenie do nałogu jest dla mnie tak samo prawdopodobne jak lot na wesele wnuka na Marsa.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 sierpień 23 2015 19:20   
Forum

Jak myślicie - palę czy nie ?
Jasne, że nie Big Grin
Powiem więcej - teraz sam posługuję modlitwom wstawienniczą Big Grin

Piszę to bo widzę , że forum nadal istnieje i niech to świadectwo żyje dalej w tej wirtualnej rzeczywistości

===

Cytat 
Pastor
 wrzesień 19 2015 21:30   
Forum

Pozdro Dezerter! Czyli co, modlitwa czyni cuda???

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 26 2016 15:36   
Forum

modlitwa nie, ale Bóg tak :-)

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,21 sekund