Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Celibat, a homoseksualizm
 |  Wersja do druku
aaa8
 maj 29 2007 17:55  (Czytany 12208 razy)  
Forum

Status: offline

Wiele osób "duchownych", żyjących w celibacie wypowiada się o homoseksualizmie... Niektórymi argumentami jest to, że jest to nienaturalne, sprzeczne z zasadami natury... I tu można się uśmiać. Celibat to jest zapewne wybitnie naturalny..? Jedną z podstawowych zasad człowieka, jak też innych zwierząt, jest przekazać geny, więc w tym wypadku celibat jest równy homoseksualizmowi... Więc jakim prawem takie osoby, żyjące w celibacie, się o homoseksualizmie wypowiadają..?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 maj 29 2007 18:06   
Forum

Quote by Ineptus:argumentami jest to, że jest to nienaturalne, sprzeczne z zasadami natury...

Pudło.
Nie chodzi o to, co jest naturalne a co nie jest, lecz o to, co jest grzechem, a co nie.
Uleganie skłonnościom homoseksualnym zostało w Biblii potępione, stąd tak jednoznaczne stanowisko osób, jak to ujmujesz, "duchownych".

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
aaa8
 maj 29 2007 18:30   
Forum

Teraz to już zupełnie nie rozumiem... Jak można próbować wpływać na sprawy wszystkich obywateli, bo w ich religii to jest zabronione... Wystarczy w kościele powiedzieć: "Homoseksualizm jest zły, ta religia tego zabrania", a nie wypowiadać się w sprawach państwowych odwołując się do spraw religijnych...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 maj 29 2007 18:49   
Forum

Quote by Ineptus:Jak można próbować wpływać na sprawy wszystkich obywateli, bo w ich religii to jest zabronione... Wystarczy w kościele powiedzieć (...) a nie wypowiadać się w sprawach państwowych odwołując się do spraw religijnych...

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Żaden z dużych kościołów chrześcijańskich obecnych w Polsce nie domaga się karania za stosunki homoseksualne. Więc o co masz pretensje?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 29 2007 19:06   
Forum

Quote by Ineptus: Teraz to już zupełnie nie rozumiem... Jak można próbować wpływać na sprawy wszystkich obywateli, bo w ich religii to jest zabronione... Wystarczy w kościele powiedzieć: "Homoseksualizm jest zły, ta religia tego zabrania", a nie wypowiadać się w sprawach państwowych odwołując się do spraw religijnych...

Przetłumaczę:
- Teraz to już zupełnie nie rozumiem...

- Teraz to już zupełnie nie rozumiem...

- Jak można próbować wpływać na sprawy wszystkich obywateli, bo w ich religii to jest zabronione...

- Dlaczego jakaś religia, która czegoś zabrania swoim wierzącym w kontekście religijnym chce rościć sobie prawo do przenoszenia tych zakazów na inne osoby, w tym niewierzące?

- Wystarczy w kościele powiedzieć: "Homoseksualizm jest zły, ta religia tego zabrania", a nie wypowiadać się w sprawach państwowych odwołując się do spraw religijnych..

- Kościoł może co najwyżej zabraniać swoim członkom ulegania skłonnościom homoseksualnym, a nie czynić z treści tego religijnego przekonania przedmiotu rozważań prawnych dotyczących wszystkich obywateli

- ineptus

- niedorzeczny

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Mogrim
 maj 29 2007 19:34   
Forum

Primo: homoseksualizm jest niezgodny z prawem naturalnym i Boskim, co określa Pismo Święte. Celibat zaś jest dopuszczalny.
Secundo: antykoncepcja jest naturalna? stosowanie leków i innych środków jest naturalne? posiadanie mniejszej ilości dzieci niż to możliwe jest naturalne?
Osoby duchowne wypowiadają się o tym, o czym wypowiada się Kościół i Bóg przez Pismo Święte. Takim prawem się wypowiadają. Choć lewactwo chce tego zabronić (vide aresztowanie szwedzkiego pastora, który mówił o tym, że homoseksualizm jest grzechem).

===

"Nie argumenty, ale codzienny harmider pomoże ci najlepiej, aby utrzymać twojego pacjenta z dala od Kościoła" - Listy starego diabła do młodego; C.S. Lewis

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 maj 29 2007 20:01   
Forum

Quote by Mogrim:homoseksualizm jest niezgodny z prawem naturalnym i Boskim, co określa Pismo Święte.

Prawo naturalne i boskie to chyba to samo prawo. Nie rozumiem, dlaczego je rozróżniasz.

Takim prawem się wypowiadają. Choć lewactwo chce tego zabronić (vide aresztowanie szwedzkiego pastora, który mówił o tym, że homoseksualizm jest grzechem).

Mówił trochę więcej, ale mniejsza o to. Rzeczywiście, wsadzanie go do więzienia za to, co powiedział, było grubą przesadą. Podobnie jak np. walka z tzw. Paradą Równości.

Proponuję nie wchodzić dalej w tę dyskusję. Szkoda, by ten wątek zbyt długo utrzymywał się "na powierzchni".

No chyba że Ineptus zada jeszcze jakieś pytanie, na które ktoś zechce mu odpowiedzieć...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 maj 29 2007 20:26   
Forum

Prawo naturalne i boskie to chyba to samo prawo. Nie rozumiem, dlaczego je rozróżniasz.

Nie wszyscy to wiedzą i warto to zaznaczyć, choćby żeby wykazać błąd autorowi tematu.

===

"Nie argumenty, ale codzienny harmider pomoże ci najlepiej, aby utrzymać twojego pacjenta z dala od Kościoła" - Listy starego diabła do młodego; C.S. Lewis

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 maj 29 2007 23:56   
Forum

Quote by Ineptus: Wiele osób "duchownych", żyjących w celibacie wypowiada się o homoseksualizmie... Niektórymi argumentami jest to, że jest to nienaturalne, sprzeczne z zasadami natury... I tu można się uśmiać. Celibat to jest zapewne wybitnie naturalny..? Jedną z podstawowych zasad człowieka, jak też innych zwierząt, jest przekazać geny, więc w tym wypadku celibat jest równy homoseksualizmowi... Więc jakim prawem takie osoby, żyjące w celibacie, się o homoseksualizmie wypowiadają..?

ja bym dal taki przykład:

Naturalne jest to ze ludzie jedzą mięso ale nie ma nic nie naturalnego w tym ze ktoś go nie je.

Czy ten kto nie je mięsa nie może mówić ze jedzenie np. stali (zeby nie wymyslac jakis świństw(: ) jest nienaturalne?

A czasami dla niektórych jedzenie mięsa jest niewskazane. wtedy dziwne i nienaturalne by było zeby je jedli.

pederaści w kazdej starozytnej religi byli karani śmiercią. Kazdy kto wierzy w Boga wie ze homolifia to jeden z najcięższych grzechów i nie będzie temu zaprzeczał chyba ze chce zaprzeczyć PS.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 maj 30 2007 17:01   
Forum

(Atywny) homoseksualizm jest czynieniem czegoś nie zgodnego z naturą. Celibat jest nie czynieniem czegoś z naturą zgodnego.

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Cytat 
Reguly
 maj 30 2007 17:11   
Forum

Tak tylko gwoli wtracenia - zachowania homoseksualne sa spotykane w srod wielu gatunkow... a skoro wystepuja w naturze, to jak moga byc sprzeczne wobec jej praw? Inna sprawa, ze natura sama sobie umie doskonale radzic z tym co jest "wbrew niej", a czlowiekowi to juz roznie wychodzi...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Bni
 maj 30 2007 18:26   
Forum

I tu i tu potomstwa nie będzie, więc to jedno i to samo...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 30 2007 20:22   
Forum

Quote by reguly: Tak tylko gwoli wtracenia - zachowania homoseksualne sa spotykane w srod wielu gatunkow... a skoro wystepuja w naturze, to jak moga byc sprzeczne wobec jej praw? Inna sprawa, ze natura sama sobie umie doskonale radzic z tym co jest "wbrew niej", a czlowiekowi to juz roznie wychodzi...

Znowu argument ujawniający niezrozumienie tematu i terminologii.
Co więcej - posługujący się tym samym słowem dla określenia dwóch różnych rzeczywistości i wyciagania z tego błędnych wniosków.

Reguly pisze, że zachowania homoseksualne sa spotykane wsrod wielu gatunkow... a (więc) w naturze
Tu Reguly pod słowo natura podkłada treść przyroda

Potem Reguly zastanawia się jak (takie zachowania) moga byc sprzeczne wobec jej praw?
Tu Reguly zapomniał, że mówimy nie o przyrodzie, ale o naturze człowieka.

To trochę tak jakby napisał, że skoro ślusarz wytwarza zamki, to i taki zamek jak na przykład Wawel jest wytworem ślusarza.

Natura - pierwsza z brzegu definicja:
Charakter rzeczy - zbiór podstawowych, charakterystycznych lub wrodzonych cech właściwych dla danych przedmiotów czy zjawisk, np. natura człowieka - zespół cech właściwych człowiekowi, łączące je z innymi bytami i odróżniające od pozostałych
A jaka jest ta natura człowieka szczegółowo, odpowiadają na to pytanie przedstawiciele wielu nauk, w tym filozofowie i teologowie.

Dla przypomnienia.
Mówimy, że zachowania homoseksualne są sprzeczne z naturą człowieka a nie z naturą rozumianą jako całość zjawisk przyrodniczych.

Gdyby do natury człowieka należały zachowania homoseksualne, człowiek nie mógłby być zwierzęciem rozmnażającym się na drodze płciowej

Inaczej moglibysmy pwoiedzieć, że skoro kanibalizm po stosunku seksualnym jest spotykany w przyrodzie (dla Regulego - w naturze) to nie powinien on być uważany za sprzeczny z naturą człowieka.
Uważaj więc Reguly na swą partnerkę.
Zeżre Cię i powie, że to zgodne z naturą

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 maj 30 2007 20:55   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Pius:
pederaści w kazdej starozytnej religi byli karani śmiercią..

Nie zebym bronił czego kolwiek ale się lekko kompromitujesz... Jak poiteistyczny konglomerat wierzeń Greków mógł potępiac homoseksualizm, skoro w jednym z mitów Zeus porwał Ganimedesa, od którego imię dostał jeden z księzycow Jowisza....

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
xxx
 maj 31 2007 00:02   
Forum

Quote by Jakub:
Quote by Pius:
pederaści w kazdej starozytnej religi byli karani śmiercią..

Nie zebym bronił czego kolwiek ale się lekko kompromitujesz... Jak poiteistyczny konglomerat wierzeń Greków mógł potępiac homoseksualizm, skoro w jednym z mitów Zeus porwał Ganimedesa, od którego imię dostał jeden z księzycow Jowisza....

w mitach sie dzialy rozne rzeczy ....

cyt:
Sama zaś starożytna religia grecka, chociaż nie sposób o niej mówić w oderwaniu od mitologii będącej jej elementarną częścią składową, opierała się w znacznym stopniu na ortopraksji (jedności praktyk religijnych), nie zaś ortodoksji (jedności poglądów).

Chodziło mi o strozytne religie takie jak judaizm, czy wyznawców zoroastryzmu. hinduistów którzy z w niektórych sektach robią z pożądliwości element kultowy mimo to sodomie uznawali za przejaw złego ducha i groziła zamiana w nieczyste zwierze w przyszłym wcieleniu. nie wspominam już o Koranie który nakazuje kare śmierci.

dziwi mnie to ze zamiast wypowiedzieć sie w temacie czepiasz sie moich wypowiedzi pisząc stylem bardzo jadowitym. nie bede reagował naTwoje zaczepki.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 maj 31 2007 02:38   
Forum

Ja nie zgadzam sie z wami,nie zgadzam sie -w Biblii stoi, ze moj Pan z celnikami siadal i jadl.To jest niemozliwe z tym homoseksualizmem i prosze przestancie ile mozna.Poprzez Pismo- mozna poznac Stworce, najgorzej gdy myli sie nature Stworcy z Pismem.Ja mam taka nadzieje, ze Kosciol sie myli w tej kwestii, no przeciez moze sie mylic.
Do tego mamy przykazanie o bliznim, ktorego bedziesz milowal jak siebie samego.I jak? jezeli ludzka dostojnosc jest nietykalna rzecza-to my gwalcimy dostojnosc czlowieka.Ja mam nadzieje jak juz pisalam, ze ja mam racje, ze tak nie mozna, ze nie mozna popierac wojny w Iraqu a homosexualistow nazywac rasa ludzka.Gdzie takie cos jest napisane w Biblii?Jest mi tak przykro jak to czytam bo oddalam sie od was.I pytam sie czy oby jestem katoliczka.Ale przyznaje, ze tu w naszym polskim Kosciele, sa tak cudoni Ksieza i tak dostojni w pojmowaniu i rozumieniu Slowa Bozego ze z ich ust uslyszana Prawda nigdy mnie nie zabolala.Bo oni czuwaja co sprawiedliwe a co nie.Bardzo inny charakter miala jednak msza podczas odwiedzin z Polski-kazanie bylo typowe:polityka poparta slowami z Pisma Swietego.Nie mozna tak i ja sie z tym nuie zgadzam.I prosze Was przemylscie to co ja pisze opierajac sie tez na Pismie-o tak niewiele prosze, to wy macie niesc pokoj i milosc blizniego. To z was ma plynac ta szczerosc i pokora. Ja nie moge przeciez ulegac emocjom i obrazac Mogrima,to ani mnie ani jemu nie pomoze w zrozumieniu.I szczerze mowiac, moze Mogrim nie ma "odstajacych uszow"-ja mam jedno Mogrim, i lubie moje male odstajace uszko-bo jest moje.Szczesc Boze.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 maj 31 2007 07:34   
Forum

Quote by corka: Ja nie zgadzam sie z wami,nie zgadzam sie -w Biblii stoi, ze moj Pan z celnikami siadal i jadl.

To nie znaczy, że pochwalał ich zachowanie. Nikt nie mówi, żeby homoseksualistow nienawidzić, ale zarówno w Starym Testamencie (w Biblii stoi - wybierasz to, co wygodne?) napisano, że Bóg ukarał homoseksualistów w Sodomie, pisze też o tym apostoł. Nie można więc mówić, że zachowanie potępione przez Boga (czyli Jezusa) można uznać za dobre.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 31 2007 09:18   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by reguly: Tak tylko gwoli wtracenia - zachowania homoseksualne sa spotykane w srod wielu gatunkow... a skoro wystepuja w naturze, to jak moga byc sprzeczne wobec jej praw? Inna sprawa, ze natura sama sobie umie doskonale radzic z tym co jest "wbrew niej", a czlowiekowi to juz roznie wychodzi...

Znowu argument ujawniający niezrozumienie tematu i terminologii.

Po pierwsze zaznaczylem, ze jest to gwoli wtracenia (i to zasadniczo powinno wystarczyc za cale wyjasnienie ale skoro dalsza czesc twoej wypowiedzi jest wyraznie skierowana ad persona to pozwole sobie odpowiedziec szerzej). Po drugie czy jestes w stanie wpasc na to, ze do tego samego zagadnienia dwie rozne osoby moga miec dwa rozne podejscia?

Co więcej - posługujący się tym samym słowem dla określenia dwóch różnych rzeczywistości i wyciagania z tego błędnych wniosków.

Postarajmy sie uscislic - to znaczy wnioskow nie przystajacych do zajetego przez ciebie stanowiska?...

Reguly pisze, że zachowania homoseksualne sa spotykane wsrod wielu gatunkow... a (więc) w naturze

Tak - wlasnie - i kazdy moze to sobie sam przeczynac i poddac ocenie ciut wyzej... nie potrzebujac do tego "jedynej slusznej" wykladni medieval_man'a.

Tu Reguly pod słowo natura podkłada treść przyroda

A tak (co dopiero z twojej strony przedstawia zachowanie "ujawniające niezrozumienie tematu i terminologii", co postaram sie wykazac ponizej), co nie tyle podklada, a stosuje to rozumienie definicji...

Potem Reguly zastanawia się jak (takie zachowania) moga byc sprzeczne wobec jej praw?
Tu Reguly zapomniał, że mówimy nie o przyrodzie, ale o naturze człowieka.

...I tak oto medieval_man wie lepiej jak i o czym mysle, nad czym sie zastanawiam, nawet ode mnie samego... Szkoda ze w swej blyskotliwosci analizy cudzuch umyslow, nie jest wstanie wpasc na to, ze ktos inny moze miec inne stanowisko lub podejscie do tematu od zupelnie innej strony, nawet od dotychczas prezentowanego w dyskusji.

To trochę tak jakby napisał, że skoro ślusarz wytwarza zamki, to i taki zamek jak na przykład Wawel jest wytworem ślusarza.

Natura - pierwsza z brzegu definicja:
Charakter rzeczy - zbiór podstawowych, charakterystycznych lub wrodzonych cech właściwych dla danych przedmiotów czy zjawisk, np. natura człowieka - zespół cech właściwych człowiekowi, łączące je z innymi bytami i odróżniające od pozostałych
A jaka jest ta natura człowieka szczegółowo, odpowiadają na to pytanie przedstawiciele wielu nauk, w tym filozofowie i teologowie.

Jak na pierwsza z brzegu to troche sie musiales naszukac... a teraz obecane uscislenie:
Natura, przyroda – w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego – zarówno nieożywionego, jak życia – w ogóle, bez szczególnego uwzględniania lub z wyłączeniem produktów działalności ludzkiej i ludzkiego oddziaływania na przyrodę.
Drugie znaczenie tego słowa to zbiór własności pierwotnych i charakterystycznych dla jakiegoś obiektu, procesu czy człowieka.

Dla przypomnienia.
Mówimy, że zachowania homoseksualne są sprzeczne z naturą człowieka a nie z naturą rozumianą jako całość zjawisk przyrodniczych.

Tak, tak - sluchajcie wszyscy medieval_man'a bo sami, bez jego przypomnienia (i wykladni), mozecie nie byc zdolni do w pelni swiadomego zrozumienia o czym sami mowicie, ani do samodzielnej oceny tego o czym mowia inni... A pozucajac cynizm - wy moze mowicie, że zachowania homoseksualne są sprzeczne z naturą człowieka, a ja sobie przy okazji zasygnalizowalem, ze te zachowania sa czesto spotykane w srod wielu gatunkow i sa przez to naturalnym elementem natury rozumianej jako calosc zjawisk przyrodniczych. Jesli nie mam prawa przedstawic swojego stanowiska, chocby i nawet z troche innego punktu widzenia, to... zaskarz mnie.

Gdyby do natury człowieka należały zachowania homoseksualne, człowiek nie mógłby być zwierzęciem rozmnażającym się na drodze płciowej

Inaczej moglibysmy pwoiedzieć, że skoro kanibalizm po stosunku seksualnym jest spotykany w przyrodzie (dla Regulego - w naturze) to nie powinien on być uważany za sprzeczny z naturą człowieka.
Uważaj więc Reguly na swą partnerkę.
Zeżre Cię i powie, że to zgodne z naturą

Tu dopiero wykazales natomiast szczegolna trudnosc ze zrozumieniem tematu (brak konsekwecji) i terminologii (mieszanie)... O ile bowiem nawet moja wczesniejsza wypowiedz odbiegla od dotychczas prowadzinej dyskusji (taktujac temat od troche innej strony, poruszajac inne sapekty pewnego zagadnienia), to nie wykazywala takiego braku logiki i pomieszania pojec jak twoja powyzsza. Grunt to postawic teze w imieniu swego rozmowcy, by nastepnie samemu dowodzic jej blednosci. Na konic zas pozwole sobie na drobna sugestie - jak mazy ci sie naprawde zablysnac, to skup sie raczej na sobie - przedstaw swoje poglady i staraj sie dowiesc ich slusznosci, zamiast atakowac cudze (szczegolnie w formie ad persona).

===

Cytat 
Ewa
 maj 31 2007 12:01   
Forum

Mogrim,
a nie bylo tak ze Pan Jezus tzn dla niego wszyscy i ci wlasnie najbardziej grzeszni-mieli kosztowna wartosc?, Jezus powiedzial, kto czuje sie bez wi9ny niech rzuci kamieniem. A Mogrim , mnie chodzi o to, ze te praktyki, ktore sa laczone z homoseksualistami-to moga i robic ludzie odmiennych plci-zreszta teraz bardzo na czasie.I, ze tu nikt nie wnika.
Zobacz, pamietasz taki film, ktory Kosciolowi byl bardzo nie na reke pod tytulem Ksiadz?, tam byl super przyklad.Jeden homoseksualista=zwyklemu, ktory sie z gosposia zadawal.Gdzie roznica jest pomiedzy nimi?. Rezyser ujawnil charakter czlowieka...wierni do komuni podeszli do tego ktory mnial gosposie, ale byl to ten niewinny, lub mniej winny? To w takim razie rozumiesz to czega ja nie potrafie pojac?.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 maj 31 2007 14:26   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly: Tak tylko gwoli wtracenia - zachowania homoseksualne sa spotykane w srod wielu gatunkow... a skoro wystepuja w naturze, to jak moga byc sprzeczne wobec jej praw?

Spotykane w naturze nie oznacza dobre

Sklonnosc do cukrzycy tez jest w jakis sposob naturalna

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 31 2007 15:55   
Forum

Quote by maxurd:Spotykane w naturze nie oznacza dobre

To co w naturze jest dobre dla jednych, nie koniecznie jest takie dla drugich...

===

Cytat 
Bni
 maj 31 2007 17:05   
Forum

Zaczęło się od normalnej dyskusji opartej na faktach, ale potem wkroczyli bogowie... Może byście zatrzymali swoje wierzenia i legendy u siebie i opierali się bardziej na bardziej racjonalnych spostrzeżeniach, informacjach...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 maj 31 2007 17:18   
Forum

Quote by corka: Mogrim,
a nie bylo tak ze Pan Jezus tzn dla niego wszyscy i ci wlasnie najbardziej grzeszni-mieli kosztowna wartosc?

A tu w kółko o tym samym. Mają, jak każdy człowiek, co nie zmienia faktu, że popełniają grzech śmiertelny jeśli nie zachowują czystości. I nie chodzi o ocenianie ludzi, tylko o ocenę zachowań, które są moralnie złe.
I nie wiem, gdzie wg Ciebie Kościół Święty się myli - kiedy zgodnie z Pismem Świętym mówi, że stosunki homoseksualne to grzech, czy kiedy mówi, że mimo wszystko takim ludziom należy się szacunek?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 01 2007 00:10   
Forum

I ty Mogrim jestes przekonany, ze to funkcjonuje? taki celibat homosexualisty ze wzgledu na wiare?, zdrowy czlowiek?, ktory ma pociag sexualny??. Znasz taki jeden przyklad, ze to funkcjonuje-bo ja nie znam i nie slyszalam.Pewnie dlatego oni rezygnuja z Kosciolow ale przedewszystkim ze spowiedzi i modla sie sami, bez Kosciolow, bez troski jak o zdrowego od Ksiezy.Dla mnie jest wazne ze taki ktos wierzy bo to sie liczy i to jest najwazniejsze.
A co z ksiezami, ktorzy ida do klasztorow w tlum chlopcow i sa homosexualistami?-to musi byc jeszcze gorsze dla nich-codzienna walka z samym soba, z wlasna natura.Dla mnie byc homosexualista to jak jak miec rude wlosy i czerwone oczy i biala skore, albinismus.
Kto moglby przytoczyf fragmenty Pisma, ktore mowia o ludziach z homoseksualnymi sklonnosciami?i co mowi o tym Pismo.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 01 2007 11:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bni: Zaczęło się od normalnej dyskusji opartej na faktach, ale potem wkroczyli bogowie... Może byście zatrzymali swoje wierzenia i legendy u siebie i opierali się bardziej na bardziej racjonalnych spostrzeżeniach, informacjach...

Bog dla chrzescijan jest realny i konkretny. Bardzo racjonalny i bardzo wazny. Chrzescijanie nie potrafia inaczej rozmawiac. Jezeli chcesz inaczej to szukaj innego miejsca.

Reguly. Oczywiscie jezeli uwazasz, ze nie istnieje cos takiego jak obiektywna prawda to mozesz miec racje. Ja wierze, ze prawda jest jedna. Takze ta na temat homoseksualizmu...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
ags
 czerwiec 01 2007 12:54   
Forum

@ corka
Napisałaś:

Quote by corka: I ty Mogrim jestes przekonany, ze to funkcjonuje? taki celibat homosexualisty ze wzgledu na wiare?, zdrowy czlowiek?, ktory ma pociag sexualny??. Znasz taki jeden przyklad, ze to funkcjonuje-bo ja nie znam i nie slyszalam.

1) O ile nie zacznie się współżycia - łatwiej jest walczyć z popędem.
2) Wiesz ile czasu musi minać aby kobieta po porodzie była w stanie powrócić do współżycia seksualnego z mężem? Jeśli da się wytrzymać bez seksu 3 miesiące - da się i rok, a jeśli rok to i 50 lat. ;-)

===

"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie." Gilbert Keith Chesterton

Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 01 2007 16:27   
Forum

Quote by Bni: Zaczęło się od normalnej dyskusji opartej na faktach, ale potem wkroczyli bogowie... Może byście zatrzymali swoje wierzenia i legendy u siebie i opierali się bardziej na bardziej racjonalnych spostrzeżeniach, informacjach...

Jakbyś nie zauważył, to portal nazywa się kosciol.pl. Trzymamy więc swoje wierzenia u siebie. A ty jesteś tu gościem. Więc może trochę szacunku dla gospodarzy.
Ale, co ja gadam do czerwonego? Przecież wy wszędzie czujecie się u siebie.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Cytat 
Bni
 czerwiec 01 2007 17:06   
Forum

Quote by Maciek:czerwonego

???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 czerwiec 01 2007 17:54   
Forum

Quote by Bni: Zaczęło się od normalnej dyskusji opartej na faktach, ale potem wkroczyli bogowie

Jak już słusznie zauważył Maciek - to jest portal chrześcijański. Jeśli Ci się nie podoba, o czym tu mówimy, poszukaj sobie innego forum. Jeszcze Cię nie poznaliśmy, więc na pewno nikt nie będzie tęsknił.

Quote by Maciek:A ty jesteś tu gościem.

Podobnie jak niemal każdy, kto wypowiada się na tym forum.

Quote by Maciek:Ale, co ja gadam do czerwonego?

A może trochę szacunku dla rozmówcy? Nie każdy ateista jest "czerwony", a dla takiego to obelga.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bni
 czerwiec 01 2007 19:12   
Forum

Ateistą nie jestem, jestem agnostykiem...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,39 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości