Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Relatywizm moralny.
 |  Wersja do druku
Butterfly
 czerwiec 07 2007 12:58  (Czytany 3759 razy)  
Forum

Status: offline

Czy nie jesteśmy aby świadkami walk dwóch systemów etycznych: chrześcijańskiego i ateistycznego postępowego?
Jesteśmy bombardowani przez telewizję różnymi informacjami – dobrymi i złymi. Trudno jest odróżnić prawdę od fałszu.
Pokazuje się nam istotne problemy i odwołuje się do naszych emocji. Czyż eutanazja miałaby poparcie społeczne gdyby pokazano ból tych, których się zabija wbrew woli, bądź ich potrzebę miłości? Czy aborcja miałaby poparcie społeczne, gdyby pokazano ciała zabitych płodów? Czy wreszcie homoseksualizm ma poparcie społeczne, gdy pokazuje się dwóch całujących się facetów?
No właśnie. Czasami padają żartobliwe słowa „telewizja kłamie”.Ale czy aby na pewno pokazuje nam całą prawdę?
Lepiej zabić człowieka cierpiącego niż pomóc mu w cierpieniu? Nieprawdaż? Lepiej po prostu pozbyć się balastu niż być przy nim w tym czasie. PRZECIEŻ on cierpi – uśmierzmy jego cierpienie, to jego własne życzenie!!! Czy to aby nie wymówka?
Homoseksualizm – znów przykład zamydlenia ludziom oczu. „Parada równości” . Przecież oni walczą o swoją niepodległość, o swoje prawa!! Czy aby na pewno ? Czy ktoś im odbiera konstytucyjne prawa? Czy nie mogą normalnie żyć? Obraz kobiety całującej się z kobietą nie razi tak bardzo? Dlaczego? Bo kobieta to piękno. Za to obraz faceta, który całuje się z innym facetem to już trochę brzydzi..dlaczego? Nagle część zwolenników homoseksualizmu cichnie.. .
Obraz dzieci bez matki jest bardziej drastyczny niż matki zabijającej dziecko? TAK.
Wywieszenie olbrzymich plakatów ukazujących pozabijane płody powoduje nagle oburzenie. Przecież tego nie powinno się pokazywać, to szkodzi oczom no właśnie kogo? Komuś bardzo zależy, żeby dyskusję na temat aborcji ograniczyć tylko do gwałtu i zagrożenia życia matki. W Polsce nie podejmuje się dyskusji merytorycznej ani też dyskusji o tym jak wielkim biznesem na Zachodzie jest aborcja.
Dlaczego lekarz nie może robić tego co do niego należy? Co przysięgał?
„Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka poronnego.” (fragment przysięgi Hipokratesa)
Czy my oczekujemy, aby lekarz sprawił, że każdy będzie żył? Od lekarza oczekuje się tylko tego, aby ratował każdego i ratował każde życie.

Nowy system wartości wygląda bardzo ładnie. Jest atrakcyjny. Należy jednak zauważyć, że odwołuje się tylko do emocji człowieka. Zasłania się postępem cywilizacyjnym. Degraduje człowieka i sprowadza go tylko do roli przedmiotu, którego można się pozbyć. Swoich przeciwników stara się upchnąć do jednego worka: ludzi zacofanych , „zdewociałych” i głupich.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 07 2007 13:44   
Forum

"Ustanawiany jest dzis rodzaj dyktatury relatywizmu, która nie uznaje niczego za pewnik, a jedynym miernikiem ustanawia własne ja i jego zachcianki. My natomiast mamy inną miarę wielkości: Syna Bożego, prawdziwego człowieka."
/J.E. kard. Joseph Ratzinger

Eutanazja, aborcja, przywileje dla homoseksualistów - to hasła lewicy. Większość Europejskich mediów jest lewicowa i niestety - będą propagować swoją ideologię.

===

"Nie argumenty, ale codzienny harmider pomoże ci najlepiej, aby utrzymać twojego pacjenta z dala od Kościoła" - Listy starego diabła do młodego; C.S. Lewis

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 07 2007 16:02   
Forum

Czy nie jesteśmy aby świadkami walk dwóch systemów etycznych: chrześcijańskiego i ateistycznego postępowego?

To nie jest ateistyczne postepowanie!,
to jest o zgrozo porzadek, ktory nalezy wprowadzic bo juz troche dosc tej przesady.

Dla ludzi, dla ktorych jedyna nadzieja jest zaplodnienie in vitro....to oni juz nie sa chrzescijanami?a to dlaczego i od kiedy?

Eutanazja- to ludzie, ktorzy sztucznie podtrzymywani sa przy zyciu...oddychaja dzieki maszynom i zyja dzieki kroplowkom...to to jest zycie?????????????????w bolach i meczarniach??????

Aborcja- zabijanie jest zle! jest grzechem!, trzeba zrobic wszystko aby do zycia nie doszlo-->jestem za antykoncepcja-bo nie dam rady zmienic swiata.Co druga katoliczka uzywa spirale albo pigulki!

Homoseksualizm! a moze podajcie reke Hitlerowi-bo juz on mial takie wlasnie poglady i przekonania-->do tego paragraf 175-no i mozna byc dumnym!

Telewizja-to temat jest o telewizji czy o relatywizmie moralnym?

Jak czytam cos takiego, to przeciez widac ze osoba nie przebywa w srodowisku w ktorym zyje sie tymi tematami.....ta osoba jest tak odlegla swoim zyciem od smierci jak jest odlegla od narodzin.
A wlasnie komu zalezy zeby temat aborcja zawezyc?
Molier to przynajmniej pisal z klasa!
Nowy system wartosci to emocje?, postep cywilizacyjny?,
kto degraduje czlowieka twierdzac ze jest chory-gdy jest homoseksualista? albo trans, albo-ze zaplodnila sie kobieta in vitro-bo maz nie ma witek przy plemikach a slubowali sobie i kochaja sie i malzenstwo sie rozpada....bo kazdy chce i pragnie szczescia.

Kto mowi ze ci-ktorzy zaslepieni sa w jeden punkt-sa zacofani,zdewociali i glupi?
Mowi sie przeciez : nie wiemy ! nie czynmy krzywdy! nie puszczajmy wsrod ludzi zlego swiadectwa o bliznich!.
Czy ludzie na swiecie sa glupi prosze pana pod pseudonimem Molier?, czy ludzie nie przezyli jak Islam zagarnol panstwem i co z tego wyniklo. Wie pan , wiara to cos pieknego, daje wolnosc, milosc braterska-ale czlowiek to stworzenie imperfekt! jest w stanie wszystko wykorzystac dla wlasnych potrzeb a bedzie sie zastawial .....no czym? jak pan mysli????

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 07 2007 17:17   
Forum

Quote by corka:Eutanazja- to ludzie, ktorzy sztucznie podtrzymywani sa przy zyciu...oddychaja dzieki maszynom i zyja dzieki kroplowkom...to to jest zycie?????????????????w bolach i meczarniach??????

Przerwanie uporczywej terapii jest dopuszczalne, eutanazja w innych wypadkach - nie. Jest sprzeczne z religią chrześcijańską - proszę poczytać Pismo Święte i to, co pisze apostoł o cierpieniu.
W Holandii w wyniku "eutanazji" w jednym tylko roku na ponad 25.000 zabiegów ok. 14.000 odbyło się bez zgody pacjenta - mówi raport rządowej komisji holandii.

Aborcja- zabijanie jest zle! jest grzechem!, trzeba zrobic wszystko aby do zycia nie doszlo-->jestem za antykoncepcja-bo nie dam rady zmienic swiata.Co druga katoliczka uzywa spirale albo pigulki!

"katoliczka" chciała pani powiedzieć.
"Badania z Edynburga pokazują, że aż 75% wszystkich przypadków aborcji dokonują właśnie te kobiety, które stosują antykoncepcję. Tylko 25% ogólnej liczby aborcji dokonują kobiety, które nie stosują antykoncepcji."
"Mimo tego, że aż trzy czwarte Francuzek w wieku rozrodczym stosuje jakąś metodę antykoncepcyjną (przede wszystkim pigułki hormonalne), liczba aborcji w tym kraju nie spada i wynosi 200 tysięcy rocznie, z czego 10 tysięcy jest przeprowadzonych u niepełnoletnich dziewcząt. Co trzecia ciąża we Francji jest nieplanowana."

Homoseksualizm! a moze podajcie reke Hitlerowi-bo juz on mial takie wlasnie poglady i przekonania-->do tego paragraf 175-no i mozna byc dumnym!

Jakim prawem porównuje pani mordercę do ludzi przeciwnych legalizacji związków potępionych przez Boga? Hitler był też za antykoncepcją (dla Słowian) i eutanazją - też chciał pomóć cierpiącym niepełnosprawnym tak jak pani. Ot, ANTYchrześcijańskie pseudomiłosierdzie.

===

"Nie argumenty, ale codzienny harmider pomoże ci najlepiej, aby utrzymać twojego pacjenta z dala od Kościoła" - Listy starego diabła do młodego; C.S. Lewis

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 czerwiec 07 2007 18:26   
Forum

Corka: nie będę Ciebie cytował, bo nie lubię zaciemniać wątku cytatami. W odpowiedzi na Twojego posta:

Jakim prawem twierdzisz, że nie żyje w środowisku, w którym żyje się tymi tematami? Otóż żyję - jestem obywatelem, miałem to szczeście, że się JUŻ urodziłem.

In Vitro. Czy to jest jedyna nadzieja? Ludzie myślą błędnie, że dziecko to jest COŚ co się im należy. Dlaczego pokładami miłości nie obdarzyć adoptowanego dziecka? W czym ono jest gorsze od biologicznego - jeśli takiego nie można mieć? Ale jeśli myśli się tylko kategoriami "chcę" a nie "daję"...

Eutanazja - cierpienie to coś czego nie da się wyeliminować z życia człowieka. A życie w męczarniach i bólu to NADAL życie. Jeśli tego jeszcze nie zauważyłaś życie to nie tylko droga usłana różami.

Aborcja- nie wiem skąd takie przekonanie, że 50% katoliczek używa spirali i pigułek.. radziłbym się upewnić czy tak jest.. .

Jeszcze jedno - proszę mi wytłumaczyć w jakis sposób degraduje się człowieka mówiąc mu, że jest chory? Czy gdy lekarz mówi mi, że jestem chory to jestem przez to zdegradowany?

Gwoli wytłumaczenia: temat brzmi: relatywizm moralny - ale to nie oznacza, że piszę tu tylko i wyłącznie o relatywiźmie. Proszę zauważyć, że nie przytaczam tutaj encyklopedycznej definicji tego zagadnienia, lecz poruszam sprawy i problemy związane z tym tematem -dotyczące go.

Proszę o wyjaśnienie ostatniego akapitu, bo panuje tam taki chaos tematyczny i myślowy, że wogóle nie wiem, co chciała mi Pani przekazać...

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 07 2007 18:34   
Forum

LIberalizm katolicki a nie pseudo....milosierdzie. Niech pan zostawi to milosierdzie w spokoju, bo ludzie homoseksualni nie potrzebuja milosierdzia-szczegolnie od pana.
Co do innych punktow-to mozna przedstawic tak poglady za.... jak i poglady przeciw w zaleznosci w ktora strone robi sie naliczenia.

Znam jednego takiego specjaliste, ktory stawia sie na rowni z Bogiem, bo on udziela rozgrzeszenia.
Wladza w rekach niewlasciwych osob-to grzech i aby tego uniknac-uczmy sie i zastanawiajmy sie nad tym co ta ziemia juz przezyla i co moze jeszcze przezyc.Poki nie jest za pozno.
Taka bezsilnosc mnie bierze, bo widze juz jak ta polityka nawet tu sie wylewa...kazdy socjalista jest zlodziejem panie Mogrim nie? i o czym my obojemy mozemy sobie jeszcze powiedziec??-to by bylo z mojej strony na tyle.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 czerwiec 07 2007 18:44   
Forum

Twój ostatni post..brzmi conajmniej dziwnie. Bo nijak wiąże się z tematem. Nie słyszałem też o niczym takim jak liberalizm katolicki.. .
Moje osobiste zdanie na temat socjalizmu? Nie jest zły. Nie mylmy pojęć - "socjalizm" nie równa się "liberalizm".

Dlaczego zawężasz do pojęcia eutanazji ludzi nieprzytomnych? Zresztą czy dla Ciebie miarą życia jest wydajność człowieka? Jeśli leży, choruje, cierpi to należy go zabić - na jego własne życzenie czy też wbrew. Czy to, aby nie jest degradacja człowieka - można go wyłączyć kiedy już się nie przydaje. A gdzie ta miłość o której tak piszesz...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 czerwiec 07 2007 18:48   
Forum

Wytłumaczy Pani, o co chodzi z tą degradacją, jeśli powie się komuś że jest chory? Każdy kto choruje jest gorszy? A może Pani tak uważa?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 07 2007 18:52   
Forum

Quote by corka: LIberalizm katolicki a nie pseudo....milosierdzie.

Co to jest liberalizm katolicki? Nic, co jest sprzeczne z nauką Kościoła nie jest katolickie. Kto odrzuca naukę Kościoła, "niech będzie wyklęty".

Znam jednego takiego specjaliste, ktory stawia sie na rowni z Bogiem, bo on udziela rozgrzeszenia.

Kto to taki?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 07 2007 19:01   
Forum

Nie dam sie sprowokowac panie Mogrim,
nadal mi pan nie odpowiedzial gdzie to nauczaja, ze kazdy socjalista jest zlodziejem? nie mozna üprzeskakiwac z tematu na temat-jak sie powie "A" to i trzeba powiedziec "B".Trzeba bowiem wiedziec co sie pisze i co sie tym wyrzadza ludziom. Bo jak pana nikt do odpowiedzialnosci nie przywroci ta uwaga-to bedzie pan nadal wyrzadzal innym krzywde w tym ze bedzie pan pomawial ludzi.Czekam na odpowiedz.I dosyc mydlenia i podchwytywania slowek.Pan juz wie jakie ja mam poglady-prosze ich nie przekrecac.Moja "pseudomilosc"powoli wygasza do pana.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 czerwiec 07 2007 19:09   
Forum

Corka: jesli Pani chce porozmawiać o panie Mogrim to proszę to robić z nim np. za pomocą korespondecji typu e-mail.

Twierdzenie, że na każde z w/w zagadnień można znaleźć argumenty "za" i "przeciw" jest troszkę dziwne.. .Nie można w tak kluczowych sprawach podchodzić błahostkowo do tych problemów. Widzi Pani, liberałowie mówią "wolność jest najważniejsza" ale jakoś nie dodają, że ta wolność powinna nie ograniczać wolności drugiego człowieka. Dodają? To dlaczego tego nie egzekwują...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 07 2007 20:14   
Forum

Quote by corka: Nie dam sie sprowokowac panie Mogrim,
nadal mi pan nie odpowiedzial gdzie to nauczaja, ze kazdy socjalista jest zlodziejem?

Nigdzie nie powiedziałem, że Kościół tego naucza (choć potępia socjalizm i każdy, kto jest socjalistą nie może być katolikiem). Pani katoliczką też nie jest więc nie wiem co to pani przeszkadza. Pytam: co to liberalny katolicyzm?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 czerwiec 07 2007 20:35   
Forum

MOLIER

Jesteśmy świadkami walk dwóch systemów: ponowoczesności, której skrajną formą wyrazu jest relatywizm światopoglądowy (którego wariantem jest również ateizm, gdyż religia z założenia posiada PRAWDY), oraz tradycjonalizmu - konserwatyzmu, którego radykalną formę ekspresji stanowi fundamentalizm (w tym religijny).
Jesteśmy bombardowani przez telewizję różnymi informacjami – dobrymi i złymi. Trudno jest odróżnić prawdę od fałszu.

W jednym z systemów o których jest tutaj mowa, nie istnieje coś takiego jak prawda, jest tylko interpretacja, zależna od podmiotu, który przez sam fakt swego spostrzeżenia - dokonuje interpretacji. Mamy pluralistyczny pogląd na wiele "fundamentalnych" kwestii obyczajowych, moralnych, etycznych etc.
Pokazuje się nam istotne problemy i odwołuje się do naszych emocji.

Nie ma czegoś takiego jak telewizja obiektywnego faktu, niestety.
Lepiej zabić człowieka cierpiącego niż pomóc mu w cierpieniu? Nieprawdaż? Lepiej po prostu pozbyć się balastu niż być przy nim w tym czasie. PRZECIEŻ on cierpi – uśmierzmy jego cierpienie, to jego własne życzenie!!! Czy to aby nie wymówka?

To zależy, czy ten człowiek pragnie śmierci. Nie chciałbym, aby mi ktoś zabronił popełnić samobójstwo, albo nie pomógł mi, gdybym nie był zdolny tego dokonać. Świadomość tego, daje poczucie wolności i zakończenia czegoś co jest przyczyną ogromnego cierpienia.
Homoseksualizm – znów przykład zamydlenia ludziom oczu. „Parada równości” . Przecież oni walczą o swoją niepodległość, o swoje prawa!! Czy aby na pewno ? Czy ktoś im odbiera konstytucyjne prawa?

Oni walczą z dyskryminacją i opinią społeczną, gdyby ich nie dyskryminowano (na różne sposoby - nawet słownie), nie byłoby problemu. A, że problem jest, więc są parady.
Czy nie mogą normalnie żyć? Obraz kobiety całującej się z kobietą nie razi tak bardzo? Dlaczego? Bo kobieta to piękno. Za to obraz faceta, który całuje się z innym facetem to już trochę brzydzi..dlaczego? Nagle część zwolenników homoseksualizmu cichnie..

Bo to nie jest piękno
Nowy system wartości wygląda bardzo ładnie. Jest atrakcyjny. Należy jednak zauważyć, że odwołuje się tylko do emocji człowieka. Zasłania się postępem cywilizacyjnym.

System wartości odwołuje się zawsze do emocji człowieka, gdyż człowieka bezpośrednio dotyczy. Jeżeli chodzi o postęp cywilizacyjny, wydaje mi się to trochę naciągane, chyba, że masz na myśli postęp techniczny.
Degraduje człowieka i sprowadza go tylko do roli przedmiotu, którego można się pozbyć. Swoich przeciwników stara się upchnąć do jednego worka: ludzi zacofanych , „zdewociałych” i głupich.

Dla niektórych ludzi zarówno po jednej jak i drugiej stronie inni stanowią jedynie PRZEDMIOT. Taka już natura ludzka niestety. Ludzie zacofani i głupi nie zależą od przyjętego systemu etycznego, lecz są sumą ich samych. Oczywiście systemy wartości mogą sprzyjać szerzeniu się ciemnoty, bądź świadomości oświatowej.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 czerwiec 07 2007 21:02   
Forum

Aborcja, eutanazja, są to problemy bardzo trudne. Z jednej strony to co piszę Molier jest jak najbardziej racjonalne ale potem trafią się taki przypadek jak Terry Shiavo i problem znowu trafia do debaty publicznej. Podtrzymywanie w takiej sytuacji osoby zakrawa o tortury (sytuacja hipotetyczna: co gdyby czyjeś zwierze dajmy na to pies miał mózg zniszczony w 90 procentach, czy ktokolwiek by taką istotę podtrzymywał na siłę, na pewno nie. Czy nie potraktowalibyśmy wobec tego zwierzęcia wtedy lepiej niż człowieka!!? Jeśli chodzi o aborcję to się nie wypowiadam, choć przyznam że raczej jestem przeciwny. Co do homoseksualizmu to uważam, że póki nie zrównuje się takich związków z małżeństwem to nie przeszkadza mi to. Myślę że brakuje w tym temacie jeszcze jednego problemu, który można podpiąć pod “Cywilizację śmierci”, mianowicie kary śmierci.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 08 2007 06:16   
Forum

Mogrim, zglosilam cie .Mam dosc twoich obelg-ja tez jestem Katoliczkai Chrzescijanka-jeszcze nikomu nie zaoponowalam jego wiary i wyznania! i wypraszam sobie.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 08 2007 10:55   
Forum

Quote by corka: Mogrim, zglosilam cie .Mam dosc twoich obelg-ja tez jestem Katoliczka

A co pani ma wspólnego z katolicyzmem? Antykoncepcję pani popiera, eutanazję też, przeciwko homoseksualizmowi nic pani nie ma... w ogóle nieomylność Kościoła i papieża pani uznaje? Chyba nie. Nauki w sprawach moralnych - sama pani przyznała, że nie. Więc w czym problem? Nie ma czegoś takiego jak liberalny katolicyzm. Jeśli ktoś odrzuca naukę katolicką, to nie jest katolikiem. Takie są fakty. "Kto uważa że... niech będzie wyklęty". Zgłaszać sobie pani może Sobór Trydencki i Watykański I - bo ja stwierdzam tylko fakt.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Wojciech Dastych
 czerwiec 08 2007 15:52   
Forum

Quote by Mogrim: A co pani ma wspólnego z katolicyzmem? Antykoncepcję pani popiera, eutanazję też, przeciwko homoseksualizmowi nic pani nie ma... w ogóle nieomylność Kościoła i papieża pani uznaje? Chyba nie. Nauki w sprawach moralnych - sama pani przyznała, że nie. Więc w czym problem? Nie ma czegoś takiego jak liberalny katolicyzm. Jeśli ktoś odrzuca naukę katolicką, to nie jest katolikiem. Takie są fakty. "Kto uważa że... niech będzie wyklęty". Zgłaszać sobie pani może Sobór Trydencki i Watykański I - bo ja stwierdzam tylko fakt.

Istna "Nie-boska komedia"

===

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 czerwiec 08 2007 16:35   
Forum

Quote by corka: kochaja sie i malzenstwo sie rozpada....bo kazdy chce i pragnie szczescia.

Co to za zwierz?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 08 2007 17:03   
Forum

Quote by t_chasyd:
Istna "Nie-boska komedia"

Ja tu żadnej komededii nie widzę, jedynie stwierdzenie faktu. Czy człowiek który nie uznaje nauki Kościoła jest katolikiem? Oczywiście, że nie. Tak samo jak człowiek który nie uznaje Pisma Świętego nie jest chrześcijaninem/Koranu - muzułmaninem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 08 2007 17:05   
Forum

Molier,zeby dalej prowadzic dyskusje chcialabym podkreslic, ze jestem Chrzescijanka-ale nie zgadzam sie wielokrotnie z tym co glosza Kaplani Koscielni-Kosciol.
I prosze mi nie pisac, ze nie jestem przez to wierzaca Katoliczka, bo to mnie obraza, jest przykre.
Moj maz -nie moze miec dzieci. Kiedy na rynku, ze tak powiem pojawila sie in -vitro metoda-to byla nasza jedyna szansa.Maz nie chcial i nie chce adoptowac.Wie pan, nie bylo Ksiedza, ktory by mi powiedzial: Corko-NIE!, kazdy ukierunkowywal mnie...aby wszystko bylo zgodne z moim sumieniem.
Nie mam dzieci.
Wczoraj zrezygnowalam tez z rozwodu, gdzie termin byl na 25 czerwca.
Czy jestem szczesliwa?-NIE,
nie wiem czy bede umiala tak dalej zyc.Coz to jest to zycie...czeka mnie 3 operacja!19stego.

Czy odczuwal pan kiedykolwiek potrzebe ojcostwa?.
Ludzie sa tak zniewoleni tym ziemskim i najwiekszym darem jakim jest zycie, ze pragna potomstwa i to za wszelka cene.
Czy patrzac na jakies male dziecko wybuchal pan placzem?.Co pan wie o zenskich hormonach?.
In vitro?-bardzo zaluje, ze sie nie podjelam tego.Jest wiele szczesliwych i przez to uratowanych zwiazkow i szczesliwych rodzin.
Nawet w swiecie zwierzat jest to znane, ptaki podrzucaja albo zabieraja sobie dzieci-piskleta.
Oczywiscie-ja wiem...Kosciol mowi Nie!
Aborcja-
bardzo zlozony temat, w zasadzie to kiedy jest zycie?mozna by powiedziec ...wtedy gdy rodzi sie swiadomosc-to wszystko zalezy ..od teorii , przyjetych praktyk itd. itp.Oczywiscie mnie pan rozumie, ze ja bym nie usunela...no nie wiem sama ale chyba nie jestem zdolna do czegos takiego w moi konkretnie przypadku.
Eutanazja-
pracuje na intensywnej....jestem zdania, ze pozwolmy umrzec ludziom godnie. Aspiryna jest grzechem czy morfium?, dzis nie trzeba miec i umierac w bolu i cierpieniu. Mamy 21 wiek i pewne rzeczy w tym wieku sa dobre.Dajmy im umrzec smiercia naturalna-nie przedluzajmy ich ciezkiego losu.
Homoseksualizm?-
ja widze problem z wierzacymi homoseksualistami oraz problem, ze robi sie takie zamieszanie-to nie jest choroba-nie jest to uznane za chorobe.
Tak w kanonie Koscielnym-jako sodoma i gomora-ja czytajac Pismo Swiete bardziej odczuwalam to w rodzaju wynaturzenia seksualnego tzn. zabronione jest odbywanie aktu-ktory ma w sobie to wynaturzenie czyli raz z kobieta raz z meszczyzna...sodoma-sodomia.Homoseksualizmu nie potrafie w tych kryteriach rozpatrywac-bo mam na codzien homoseksualnych ludzi wokol mnie-tu mowi sie o tym otwarcie.Nie potrafie degradowac ludzi w ten sposob-pracuje z chorymi i wiem, ze Ci homoseksualni tak samo choruja na to na co my chorujemy.To nie sa czarownice- nie musza plonac na stosie.

Bardzo slusznie pan podal kare smierci-jako nastepny temat-problem-kwestie tej kary smierci . Ja osobiscie jestem przeciwko.Nie jestesmy od tego aby odbierac komukolwiek zycie .Pan Bog nas nie po to stworzyl abysmy my odbierali to zycie. Jak pan widzi wiele tematow zazebia sie i nie da sie jednego bez drugiego omowic. I tak jak sa argumenty za...tak wielu znajdzie sie takich ktorzy beda przeciw.
Instancja Koscielna stoi na czele Moralnosci i Etyki i Bioetyki itd.w swiecie.
Nie wiem czy to jest upadek ludzkosci, czy tez glos zycia. Zadac mozna pytanie jakiego zycia?.
Insynuowalam 2 wojne swiatowa i paragraf 175-na pewno juz kazdy slyszal-po wojnie homoseksualni nie zostali uwolnieni z wiezien tak jak inni wiezniowie...dla nich wojna sie nie skonczyla.To bylo okrutne.I mam wrazenie ze ta wojna trwa do dzis.
Luter przyczynil sie do zmian - byl wyklety.
Ja mysle, ze nalezy jeszcze raz zrewidowac, przemyslec-to sa powazne tematy-tu chodzi o nasza cywilizacje .

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 08 2007 17:41   
Forum

Quote by corka: Molier,zeby dalej prowadzic dyskusje chcialabym podkreslic, ze jestem Chrzescijanka-ale nie zgadzam sie wielokrotnie z tym co glosza Kaplani Koscielni-Kosciol.

Nieważne co głoszą kapłani, tylko Kościół. Jak ktoś się nie zgadza - jego sprawa, ale nie jest katolikiem.

tu chodzi o nasza cywilizacje .

Śmierci.

@Pan Moderator:
Nie wiem za co, doprawdy, ale proszę bardzo. Tylko od kiedy PRAWDA jest łamaniem regulaminu? Czy to JA jestem ojcem Soboru Trydenckiego/Watykańskiego I? Autorem KPN? Niesamowite.
edit:

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 czerwiec 08 2007 17:53   
Forum Moderator
Moderator

Córko - widzę że masz cięzki czas, również czas trudnych wyborów i decyzji. Zrezygnowałaś z rozwodu - gratuluję determinacji i postawy. Ja zwykły panolek pewnie Cię do końca nie zrozumiem, ale mogę obiecać modlitwe. Trzymaj się Pana Jezusa i powierz Mu siebie, a wierzę że wszystko się dobrze ułozy.

Mt 11:28
28. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 08 2007 18:19   
Forum

Mogrim,
ktos musi ustapic i w tym przypadku to ja jestem ta osoba.
Pozegnam sie z panem-gdybysmy byli prywatnie to powiedzialabym, ze gdy czytam pana to takie dziwnie negatywne uczucia pan we mnie wzbudza-ze moim zdaniem takich jak pan trzeba trzymac z dala od ludzi.Przejawia pan fanatyczne cos w sobie i budzi lek-przynajmniej we mnie. Nie ma w panu nic-co powiedzioalabym, ze jest milosierne, ludzkie.
Pisze pan jakby pan byl najbardziej wyjatkowym chrzescijaninem-czego panu z serca zycze-prosze mnie zle nie zrozumiec.
Ja odchodze z tego forum wogole-bo dla takich jak pan-to ja tu nie jestem ani chrzescijanka ani katoliczka a tu nie mozna kogos bardziej obrazic jak wlasnie tymi slowami. Bo gdybym nia nie byla to i nie bylabym tu-.Musze przyznac ze robie to troche z bolem serca! ze odchodze,ci ludzie tu wielokrotnie podtrzymywali mnie na duchu i dodawali przyslowiowej ostatniej nadziejii modlitwami-ktore zawsze sie odczuwa.

Przebaczam panu-bo czyni pan to wszystko z wielkiego zaslepienia-ale tu nie ma miejsca dla nas dwojga.
Na tym forum pozostaje pan.
Szczesc Boze -dziekuje Wszystkim , ja tez pomodle sie za nasza wspolnote Kosciol.pl. Ja tu dla mnie nie widze miejsca.Bedzie mi Was brakowac, ale takiej katoliczki jak ja to i tak nikt nie chce to mala strata.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
robaczek2
 czerwiec 09 2007 04:16   
Forum

Quote by corka: In vitro?-bardzo zaluje, ze sie nie podjelam tego.

Moj kolega pracuje jako jako elektryk i przy wymianie instalacji chlodniczej wyrzucil kilka tysiecy zarodkow na smietnik. Wystarczy?

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 czerwiec 09 2007 11:15   
Forum Moderator
Moderator

Mogrim - masz zakaz wypowiedzi w tym temacie i wiesz dlaczego. Każdy Twój post który się tu pojawi bedzie usuwany.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 czerwiec 09 2007 12:16   
Forum

Gratuluję pomysłu Panu moderatorowi;-).

Boję się, że i mój post zostanie usunięty.
Pan Mogrim wysunął tezę o niekatolickości Pani o pseudonimie Corka. Podał również powody dlaczego tak sądzi. Nie zauważyłem w tym poście żadnej obelgi w tym topicu żadnej obelgi skierowanej w stronę Pani o pseudonimie Corka. Jeśli jest - proszę podać - zacytować.

Może i ja powinienem się wynieść z tego forum? W końcu Pani Corka napisala w jednym z pierwszych postów:

"Jak czytam cos takiego, to przeciez widac ze osoba nie przebywa w srodowisku w ktorym zyje sie tymi tematami.....ta osoba jest tak odlegla swoim zyciem od smierci jak jest odlegla od narodzin.
"

"Molier to przynajmniej pisal z klasa!"

Osądziła mnie z góry, a moją prozę (proszę wybaczyć że nie napisałem posta wierszem) nie wiem dlaczego określiła jako bez klasy?
W tym momencie może ja powinienem ustąpić i się wynieść. Jak każdy na tym forum się obrazi zamiast uzasadniać swoje stanowisko podając rzetelne argumenty to może wszystkim innym zakażemy wypowiadania się?

Pan Moderator niech się najpierw ZASTANOWI co robi, zamiast pochopnie podejmować dzialania.
Żenują mnie takie działania skierowane czy to w stronę Mogrima czy też w kogokolwiek innego.
To jest dyskusja i może to nie temat żeby komuś zarzucać brak katolickich poglądów, ale widzę że tu trzeba być bardzo poprawnym politycznie.. eh.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mogrim
 czerwiec 09 2007 12:42   
Forum

Quote by Mogrim:
Quote by corka: Molier,zeby dalej prowadzic dyskusje chcialabym podkreslic, ze jestem Chrzescijanka-ale nie zgadzam sie wielokrotnie z tym co glosza Kaplani Koscielni-Kosciol.

Nieważne co głoszą kapłani, tylko Kościół. Jak ktoś się nie zgadza - jego sprawa, ale nie jest katolikiem.

tu chodzi o nasza cywilizacje .

Śmierci.

@Pan Moderator:
Nie wiem za co, doprawdy, ale proszę bardzo. Tylko od kiedy PRAWDA jest łamaniem regulaminu? Czy to JA jestem ojcem Soboru Trydenckiego/Watykańskiego I? Autorem KPN? Niesamowite.
edit:
Pardon, chciałem zedytować poprzedni post. Ten można skasować.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 czerwiec 09 2007 18:50   
Forum Moderator
Moderator

Proponuje zeby Mogrim z Corka dali sobie spokoj. Moim zdaniem wypowiedzi Mogrima nie naruszaja regulaminu w tym wypadku, ale byloby dobrze dla rozmowy i w ogole zeby sobie wszystko wyjasnili. Corka musi zrozumiec, ze jej stanowisko podlega krytyce i jest kontrowersyjne Mogrim, ze ludzie maja swoja wrazliwosc i jak chce sie z nimi rozmawiac to trzeba zwazac na to i zamiast twierdzic, ze nie jest katolikiem to napisac, ze twierdzenie jest niekatolickie...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,67 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty