Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Gejowska prowokacja
 |  Wersja do druku
Butterfly
 czerwiec 23 2007 16:03  (Czytany 1106 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 07/27/04
Postów:: 238

Proszę nie usuwać po raz drugi tego posta.

Cytuję artykuł, który traktuje o pewnym wydarzeniu:

Maryja nie będzie płakać spermą

Bardzo ciekawą wizję poczęcia Maryi mieli Włosi z gejowskiej grupy teatralnej "Carni scelte". Niestety, zacofane i homofobiczne społeczeństwo włoskie sprzeciwiło się spektaklowi, którego głównym zamierzeniem było obrażenie uczuć religijnych 91% obywateli kraju.

Maryja jest jednym z najważniejszych symboli dla Katolików, stanowiących zaledwie 91% społeczeństwa włoskiego fot.wikipedia

Maryja jest jednym z najważniejszych symboli dla Katolików, stanowiących zaledwie 91% społeczeństwa włoskiego

fot. wikipedia
Tam, gdzie kończy się inteligentna prowokacja, tam zaczyna się tanie i prostackie chamstwo. A pomysł grupy „Carni scelte" trudno zaliczyć do inteligentnej prowokacji. Aktorzy postanowili wystawić spektakl, w którym mieli zamiar przedstawić swoją, dość specyficzną, wizję poczęcia Maryi. „Madonna płacząca spermą" została napisana w ten sposób, aby obrazić jak największą liczbę osób wierzących. Ponieważ jednak twórcom spektaklu takie coś najwyraźniej nie wystarczyło, postanowili wystawić swoją sztukę w dniu 29 czerwca, czyli w dniu uroczystości św. Piotra i Pawła.

Pomysł został zaaprobowany przez władze miasta, a patronat nad przedstawieniem objęli ministrowie sportu i polityki młodzieżowej oraz samorządowcy miasta.

Niestety, zacofane 91% społeczeństwa wyraziło swój protest wobec wolności artystycznej. W lokalnych kościołach odbyło się wiele krytycznych wobec „Carni scelte" kazań, a katolicki dziennik Avvenire opublikował apel hierarchów, w którym dostojnicy kościelni protestowali przeciwko finansowaniu przez miasto „wulgarnego, obscenicznego znieważania uczuć religijnych osób wierzących".

Skończyło się na tym, że władze miasta wycofały się z promocji spektaklu, tłumacząc, że nie znały wcześniej całego scenariusza imprezy. Pozostaje jedynie współczuć aktorom z grupy „Carni scelte". Mieli pomysł na wywołanie skandalu, mieli otrzymać pieniądze od miasta, mieli dostać szansę na bezkarne obrażanie ludzi wierzących... A tu, niestety, okazało się, że włoscy katolicy nie mają zamiaru znosić tego typu pomysłów. Budzi to poważny niepokój o przyszłość demokracji we Włoszech, bo co to za demokracja, w której mniejszość nie może narzucać swojej woli większości?

Źródło:

http://www.e-lama.pl/artykul.php?id=3355&PHPSESSID=b45ab445168604de0c888c224133bbb4

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana