Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Zakon/Celibat
 |  Wersja do druku
piotr.
 lipiec 11 2007 17:42   
Forum

Status: offline

Twoim zdaniem nie jest skandalem w Katolicyzmie,ze ksiadz ma dzieci?, zyje z kobieta i nie zawiera z nia zwiazku malzenskiego?-to co jest skandalem?-ja mam na mysli tu wymiary Katolicyzmu.

Nie, tego nie napisałem. Źle mnie zrozumiałaś.
Chodzi o to, że zniesienie celibatu nie jest tak naprawdę żadnym rozwiązaniem przyczyniającym się do zmniejszenia liczby skandali.
Swoją drogą, skandale mają miejsce wszędzie, ciekawe dlaczego pisze się tylko o tych katolickich...

Nie slyszalam o Ksiezach Protestanckich,slyszalam o Ksiezach Katolickich,ktorzy przeszli na Protestancyzm.
Interesuje mnie fakt skad taki kandydat ma wiedziec co go oczekuje. Obawiam sie, ze wielu wierzy poprostu, ze bedzie dobrze i to ich gubi-bo tu nie chodzi o wiare tylko o powolanie.

Tak. Jest możliwość żeby żonaty i dzieciaty mężczyzna został księdzem katolickim. Poszukaj w google. Tu masz ciekawy tekst na ten temat:

http://www2.tygodnik.com.pl/tp/2818/religia02.php

Każdy kandydat wie co go czeka - miałem tu na myśli świadomość obowiązku zachowania celibatu.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 lipiec 11 2007 18:07   
Forum

PIotrze,

oczywiscie mialam tu na uwadze i wylacznie fakt: ze jedni tak jak napisales powinni mniec ten wybor: celibat lub rodzina.
Bo wlasnie pojawiaja sie sytuacje w ktorych jak widac ci ksieza nie wiedzieli sobie jak pomoc.Rzeczywistosc i ich niewytrzymalosc przerastaly ich oczekiwania.
I ja zawezylam ten temat do Katolicyzmu-poniewaz jestem Katoliczka i na tym "terenie"zbieram informacje i sie poruszam.Ale osobiscie nie slyszalam z taka sila o przewinnieniach w innych wyznaniach jak w moim dlatego nie potrafie sie tu wypowiedziec co do innych wyznan.

Piotrze, jak to sa mlodzi mezczyzni napelnieni ta nadziemska ideologia gloszenia Prawd-myslisz ,ze oni wszyscy sa w stanie ocenic to-czy to jest swiadomosc na cale zycie-zachowania celibatu?-dlatego aby uniknac grzechu zlego przyzeczenia, niech kazdy sam przyzeknie przed soba-i tak przed Bogiem mialam na mysli-kazdy odpowie za swoje czyny. A taka przysiega, ktora w imie zachowania cnot zostaje "wlozona" niby to niewinna reka bo w bardzo zacnych celach =ale spojrz i zobacz do czego to prowadzi, sa tacy, ktorzy nie wytrzymuja i pozostaje im ten Bol grzechu-Piotrze to mialam na mysli. Abysmy my sie nie przyczyniali do ich grzechu.Nie wiem czy sie tym razenm dobrze wyrazilam.
A za linka -dziekuje-bo w istocie nie mialam pojecia, ze to jest mozliwe-nie znam zadnego ksiedza katolickiego ze swoja mila gromadka-bardzo bym chciala poznac, chociaz moze na moje stare lata

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 lipiec 12 2007 22:16   
Forum

Córka.
Oczywiście, że każdy z kandydatów zna reguły gry.
Bo są one jasno przedstawiane.
Idąc do seminarium masz tego świadomość. I czas na zawrócenie z tej drogi.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 lipiec 13 2007 01:45   
Forum

Corka. Zawsze tylko narzekanie na własny Kościół? A może troszkę więcej pokory. Dlaczego Kościół zajmuje takie a nie inne stanowisko? I skąd ta pewność, że gdzieś popełniono błąd wprowadzając celibat.

Więcej pokory.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 lipiec 13 2007 13:00   
Forum

I skąd ta pewność, że gdzieś popełniono błąd wprowadzając celibat.

Sam fakt wprowadzenia celibatu moze i bledem nie jest, ten blad mozna przypisac osobom idacym do zakonu, ktore blednie ocenily swoje mozliwosciu w trwaniu w celibacie (a takich osob jest dosc liczna grupa) Konsekwencja--> wzrost homoseksualizmu i pedofilii wsrod ksiezy. Jakby nie bylo...jest to znaczne odejscie od normalnosci.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 lipiec 13 2007 13:10   
Forum

Molier,
nie chce kaleczyc Pana uczuc religijnych-ale czasem mozna pokore nazwac nie tylko milczeniem ale i zgadzaniem sie na nieprawidlowosci!.
Prosze nie zapominac, ze Pan BOg dal nam wolna wole i zaszczepil w nas szukanie prawdy.

Corka. Zawsze tylko narzekanie na w³asny Ko¶ció³? A mo¿e troszkê wiêcej pokory.
.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Pająk
 lipiec 13 2007 14:53   
Forum

Quote by kazema:Konsekwencja--> wzrost homoseksualizmu i pedofilii wsrod ksiezy.

Co skłoniło Cię do wysunięcia takiego wniosku?

===

"Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,10 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty