Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Bog w jasnosci czy ciemnosci?
 |  Wersja do druku
Ewa
 lipiec 15 2007 20:45   
Forum

Status: offline

Znalazlam nastepne opisy w internecie z Pisma Swietego:"

To właśnie chciał wyrazić św. Paweł w słowach, które już dawniej przytoczyliśmy (w rozdziale 4 tejże księgi): "Przystępujący do Boga winien wierzyć", czyli iść do Niego przez wiarę, mając rozum oślepiony i zaciemniony w samej tylko wierze. W tej ciemności łączy się dusza z Bogiem, gdyż w niej ukryty jest Bóg, jak to wyraził Dawid w tych słowach: "... mgła pod nogami Jego. I wstąpił na cherubiny, i leciał na skrzydłach wiatru. I uczynił ciemność kryjówką swoją, wokoło Niego namiot Jego: ciemna woda w obłokach powietrznych".

I oto nastepny tekst:

W słowach: położył "mgły pod nogami swymi, z ciemności uczynił zasłonę, a namiot Jego w ciemnej wodzie", jest określona ciemność wiary, w której On się zamyka. W słowach zaś: "wstąpił na cherubiny i leciał na skrzydłach wiatru" jest wyrażone, że Bóg wznosi się ponad wszelkie poznanie. Przez "cherubinów" rozumie się tu byty rozumne albo poznające przez kontemplację. Zaś "skrzydła" wiatru oznaczają subtelne i wzniosłe poznanie duchów, nad nimi jest byt Boży, do którego nikt nie może się wznieść o własnych siłach
Podobieństwo tego mamy w Piśmie świętym, gdzie czytamy, że po wybudowaniu przez Salomona świątyni, zstąpił Bóg we mgle i napełnił świątynię, tak że synowie Izraela nic nie mogli widzieć. Wtedy powiedział Salomon: "Pan rzekł, że miał mieszkać we mgle". Również Mojżeszowi ukazał się na górze Bóg skryty we mgle. I zawsze, gdy Bóg objawiał się wyraźniej, ukazywał się w obłoku, jak to np. można czytać w księdze Joba, gdzie opowiada Pismo święte, że Bóg rozmawiał z Jobem z wichru ciemnego. Wszystkie te obłoki oznaczają ciemność wiary, w którą jest spowita Boskość, gdy się objawia duszy. Ciemność ta ustąpi, gdy, jak mówi św. Paweł, ustanie to, co jest częściowe, czyli ciemność wiary, a przyjdzie to, co jest doskonałe, to jest światło Boże. Stosownym wyobrażeniem tego może być dla nas wojsko Gedeona. Powiedziano o nim, że wszyscy wojownicy mieli światła w ręku, ale niewidoczne, gdyż były one ukryte w dzbanach, po rozbiciu których ukazało się światło. Dzbany te to obraz wiary kryjącej w sobie światło Boże. Gdy wiara ustanie z końcem życia doczesnego, wówczas ukaże się chwała i światłość Boskości, którą kryła w sobie wiara.
Wynika stąd jasno, że dusza, aby dojść w tym życiu do zjednoczenia z Bogiem i do bezpośredniego z Nim obcowania, musi zjednoczyć się z tą ciemnością, w której, jak mówi Salomon, obiecał Bóg przebywać; złączyć się z tym ciemnym wichrem, którym posługiwał się Bóg dla objawienia Jobowi swoich tajemnic; wreszcie trzymać wśród nocy dzbany Gedeona w swych rękach (czyli w ciemnościach swej woli), by mieć w nich światło, to jest zjednoczenie miłości, choć jeszcze w mrokach wiary. Wtedy po rozbiciu dzbanów życia doczesnego, które jedynie przeszkadzało światłu wiary, ujrzy dusza Boga twarzą w twarz w chwale wiekuistej.
http://www.karmel.pl/czytelnia/gora/gora2-9.html
To jest z tej strony,teraz nie musze sobie niczego tlumaczyc, o rozpaczy!!!! i oto owoce Kosciola! tego ktory mi nic nie dal,oto tekst-ktory wszystko tlummaczy!. Mam zal! wielki zal! I powiedziec wam cos??, wczoraj spotkalam kobiete ktorej zachwalalam modlitwe z Pisma Swietego i opowiadalam o kursie Filippa-a ona na to ze to chyba Jehowa!!! bo sie z Pisma Swietego modla-ta kobieta ma 75 lat, jest fit na umysle i fizycznie tez, prosta wdowa, ktora juz nawet w zyciu wiele widziala, jest obecna co niedzielka na nabozenstwie-bo tak jest wychowana--> zobaczcie z czym sie jej katolickie wychowanie z biblia kojazy? z Jehowa??. Ja przezylam tyle lat i jak ja bym nie siegnela po korzenie mojej Religii to nigdy ale to nigdy nie pomyslalabym--> ze Papiez w mojej Religii jest nieomylny!i ze ja to mam wyznawac.
Dobrze, ze chociaz moje i to nowe pokolenie mam nadzieje, bedzie nauczane przez mlodych i pelnych madrosci Ksiezy-jestem bardzo zawiedziona. Nie bylo Pasterza na mojej drodze zycia-ktory i od ktorego bym chociaz jeden raz cos takiego uslyszala...chociaz jeden raz! i jak widac to i Wy nic nie wiecie!! a tu pojawiaja sie ludzie z problemami! i wy to ignorujecie! bo wazniejsze sa wasze posmiewiska, dogmatycznosc,spieranie sie o nationalistyczna przynaleznosc-teraz jest mi zle ale to bardzo zleeeeeeeee.Bardzo czuje sie pokrzywdzona!

To powiedzcie o ile tu sie pojawiaja Ksieza! i przyszli Ksieza! waszym podopiecznym-zeby nie cierpieli tak jak ja!!!, ze Ciemnosc to nie diabel, to nie jest zlo-ale to jest przejscie przez brame madrosci do wiary!!!!!

Nie czyncie komus tego co mi uczyniono-mature z Religii mam i Pismo Swiete trzymalam wtedy tylko raz w reku-bo to nie bylo potrzebne.O zgrozo!, Zyd ma Tore, Talmud!, Islamczyk ma i Biblie, Koran I Tore! a Katolik-nie rusza Bibli do rak w przekonaniu ze strachem-ze to Jehowa !! taki owoc wydali Katecheci z lekcji Religii.Mam zal!po co ja tam chodzilam?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 lipiec 15 2007 20:55   
Forum

I widzisz Bracie Matija???????? czy to widzisz?????, bedziesz taki inny leprzy??? czy widzisz dlaczego ta Obecnosc we mnie nie widziala potrzeby abym poszla do Kosciola??? widzisz???????? widzisz teraz???? bo ten Kosciol, nie sklada sie z ludzi ktorzy glosza Slowo Boze-tam sa rozni, a najglosniejsi sa ci, ktorym wazniejsze jest przynalezec gdzies do jakiejs partii,polityki!, nie wazne nikomu sa losy takich jak ja! I nadal chcesz mi powiedziec??? ze tam w tym doznaniu bylo cos zlego? czy cos zwiazanego z Pokuta?????Matija??? czy wiesz jak ja sie czuje? jak oszukany i to dran! ktory mial byc leprzy.
To niech sobie wszyscy to wezma na pamiatke!
ja stracilam moja szanse,ale moze inny czlowiek, leprzy i moze ktos z Was...to juz bedzie wiedzial, ze Ciemnosc-to nie jest ciemnosc Bracia w wierze i Siostry-az chce mi wyc! Ciekawa jestem kiedy ten Kosciol na ziemi zacznie byc Kosciolem?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Bruce Willis
 lipiec 15 2007 21:26   
Forum

Znalazlam nastepne opisy w internecie z Pisma Swietego:

... po blisko 15 latach... Co się stało, że zechciałaś poszukać w google?
Ja przezylam tyle lat i jak ja bym nie siegnela po korzenie mojej Religii to nigdy ale to nigdy nie pomyslalabym--> ze Papiez w mojej Religii jest nieomylny!i ze ja to mam wyznawac.

Prawda, że to dobrze czasem coś przeczytać, a nie tylko oglądać telewizję i słuchać radia Maryja?
Nie bylo Pasterza na mojej drodze zycia-ktory i od ktorego bym chociaz jeden raz cos takiego uslyszala...chociaz jeden raz! i jak widac to i Wy nic nie wiecie!! a tu pojawiaja sie ludzie z problemami! i wy to ignorujecie! bo wazniejsze sa wasze posmiewiska, dogmatycznosc,spieranie sie o nationalistyczna przynaleznosc-teraz jest mi zle ale to bardzo zleeeeeeeee.Bardzo czuje sie pokrzywdzona!

Oskarżasz ich o własną ignorancję? Szczyt bezczelności, żałosne. Może gdybyś chociaż raz przeczytała tą swoją świętą Księgę w którą tak wierzysz całą duszą swoją i całym ciałem swoim od rana do wieczora takich problemów by nie było.
taki owoc wydali Katecheci z lekcji Religii.Mam zal!po co ja tam chodzilam?

Taki owoc wydała Twoja blisko piętnastoletnia letnia ignorancja w odniesieniu do tematu.
nie wazne nikomu sa losy takich jak ja!

Doprawdy Corko jesteś „słodka”.
Pokuta?????Matija??? czy wiesz jak ja sie czuje? jak oszukany i to dran! ktory mial byc leprzy.

Możesz mieć pretensje tylko do siebie.
Bracia w wierze i Siostry-az chce mi wyc!

Mi też.

===

"Straszliwa to rzecz wpaść w ręce Boga żywego." - Hbr 10:31; "unicestwię cię! - i poznasz, że Ja jestem Pan" - Ez 25:7

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 lipiec 16 2007 15:38   
Forum

Córko, chciałbym z Tobą porozmawiać więcej, jednak forum to trochę utrudnia, a takze jestem teraz dlaeko od domu, i przez jakiś tydzień nie bede mógł tutaj wchodzić. Czy masz może jakiś komunikator lub email,gg ?

Pozdrawiam!

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 lipiec 17 2007 01:43   
Forum

Napisalam na Twoj Profil: Matija tu na kosciol.pl.,
Bruce,
istnieja rzeczy w zyciu gdzie czujesz sie nieporadny i potrzebujesz zeby ktos wyciagnol do Ciebie dlon.Pan Jezus powiedzial: "Przykazanie moje daje wam byscie sie wzajemnie milowali".

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 maj 21 2008 15:13   
Forum

Corko,
kto szuka ten znajdzie,kto pyta ten nie bladzi.

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 23 2008 10:57   
Forum

...A moze chodzi o dwie strony tego samego medalu?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bielicka
 maj 24 2008 20:32   
Forum

Reguly

polecam Ci Slowo Boze,polecam Ci modlitwe taka jaka plynie z serca, (...) czego sensem jest ofiara Pana Jezusa, szczera i oddana pokuta, nowonarodzenie-czytaj:corka-chrzest oraz zeslanie Ducha Swietego i zycie droga ktorej jest zycie Pana Jezusa.
Nie ta Adamowa madrosc-tylko wiara w Boga, ktory daje droge zycia-opisujac slowem bibilijnym.
Corka miala szczescie-znalazla to czego szukala-wyszeptala mi to na ucho.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 24 2008 21:55   
Forum

Quote by Bielicka: Reguly,polecam Ci Slowo Boze,polecam Ci modlitwe taka jaka plynie z serca

Skad wiesz, ze reguly sie nie modli? Mysle, ze modli sie i powierza swoj los swoim bogom. Co w tym zlego? W sumie to panujaca u nas wiara zostala przyjeta przez Mieszka ze wzgledow politycznych, a nie ze spodobaly mu sie historie Mojzesza, Marii Magdaleny i Jezusa. Moze to ma sens, powrot do naszych najdawniejszych korzeni?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 maj 25 2008 00:06   
Forum

cyt ta Suration Skad wiesz, ze reguly sie nie modli?

nie wiem czy Reguly sie modli, znam to o co pytala Corka-a raczej czego szukala w tym watku.
Mysle, ze modli sie i powierza swoj los swoim bogom.

Suration ja wierze w Boga Ojca.

powierza swoj los swoim bogom. Co w tym zlego?

Ja wierze w Boga jedynego.
Do mnie przemawia tylko Slowo Boze w pelni wypowiadane i gloszone przez Zbor Zielonoswiatkowy
http://emaus.zgora.pl/index.php
wyznanie ChrzescijanskieSmile
W sumie to panujaca u nas wiara zostala przyjeta przez Mieszka ze wzgledow politycznych, a nie ze spodobaly mu sie historie Mojzesza, Marii Magdaleny i Jezusa. Moze to ma sens, powrot do naszych najdawniejszych korzeni?

Dla mnie ale jedynyny Bog to jest Ten w ktorego wierze i wierze w Jego Slowo.Jego Slowo nigdy mylic sie nie moze.
powrot do naszych najdawniejszych korzeni?

Smile na poczatku naszych korzeni bylo SLOWO Smile a Slowo Bylo u BogaSmilei Slowo Cialem sie staloSmile-oj chyba starczy.
Nie moglam Cie przekonac i nie zamierzam-kazdemu mowi serce i sumienie i oto czlowiek pozniej wybiera.
A to nie byl atak na RegulySmile
to byla odpowiedz do tekstu i komentarza -czego poszukiwala corkaSmile.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 25 2008 11:03   
Forum

Quote by Bielicka: na poczatku naszych korzeni bylo SLOWO a Slowo Bylo u Bogai Slowo Cialem sie stalo-oj chyba starczy.

"Na poczatku bylo slowo" - ten fragment mowi o czasie, gdy jeszcze nie istnial Wszechswiat, lub chocby Ziemia. Wszechswiat ma 10-15mld lat, Ziemia okolo 5. Czlowiek pojawil sie na Ziemi powiedzmy 500tys lat temu (tak zgrubsza), Slowianie po ostatnim zlodowaceniu, czyli ok 10tys lat temu. Chyba widzisz jak ogromny odcinek czasu dzieli "Slowo" i czlowieka i jego pierwsze wyobrazenia o bogach. Zatem nie mowisz o korzeniach Slowian, a nawet czlowieka w ogolnosci.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 25 2008 19:12   
Forum

Zasadniczo w moim imieniu odpowiedzial Suration, ale pozwole to sobie jeszcze rozwinac...

Quote by Bielicka:Reguly
polecam Ci Slowo Boze,polecam Ci modlitwe taka jaka plynie z serca, nie jakies drewienko, nie jakas twarz-ale to czego sensem jest ofiara Pana Jezusa, szczera i oddana pokuta, nowonarodzenie-czytaj:corka-chrzest oraz zeslanie Ducha Swietego i zycie droga ktorej jest zycie Pana Jezusa.
Nie ta Adamowa madrosc-tylko wiara w Boga, ktory daje droge zycia-opisujac slowem bibilijnym.
Corka miala szczescie-znalazla to czego szukala-wyszeptala mi to na ucho.

Bielicka - a ja ci polecam bezposrednio Boga Najwyzszego (w ktorym wszystko sie zawiera - takze my sami) i polecam Ci modlitwe taka jaka plynie z serca... A moze zasadniczo, zanim zaczniesz obdzielac nas swoimi 'swiatlymi' radami, wpierw spedzisz tu znami troche wiecej czasu i np. dowiesz sie czegos wiecej o osobach ktorym ich udzielasz?... Np. ze nie chodzi bynajmniej o jakies drewienka... Tak jak moze i tego, ze prawdziwy Bog Najwyzszy wcale nie potrzebuje zadnych domniemanych swietych ksiag, by jego prawa byly respektowane...

nie wiem czy Reguly sie modli

Wlasnie - nie wiesz... W ogole nie wiele o mnie najwyrazniej wiesz, wiec na jakiej podstawie chcesz mi radzic i cos 'polecac'?

Suration ja wierze w Boga Ojca.

To sobie wierz tylko pamietaj przy tym, ze tak sie sklada, ze nie kazdy jest toba...

Ja wierze w Boga jedynego.

JW. A ja nie...

Do mnie przemawia tylko Slowo Boze w pelni wypowiadane i gloszone przez Zbor Zielonoswiatkowy

JW. A do mnie nie... Do mnie przemawia Bog Najwyzszy...

Dla mnie ale jedynyny Bog to jest Ten w ktorego wierze i wierze w Jego Slowo.

A czy ktos ci broni twojej wiary (w sumie dziwne by bylo, jakby dla ciebie jedynym byl ten, w ktroego nie wierzysz)? A czy ty chcesz tego bronic komus innemu?

Jego Slowo nigdy mylic sie nie moze.

Chyba, ze myli sie twoja opinia odnosnie jego... Ale zasadniczo z dogamtami twoje wiary nie zamierzam dyskutowac...

na poczatku naszych korzeni bylo SLOWO a Slowo Bylo u Bogai Slowo Cialem sie stalo-oj chyba starczy.

Moze twoich... Twojego zboru / wspolnoty / wyzanwcow twojego systemu wyznaniowego... Bo tak sie sklada, ze w moim, Bog Najwyzszy tozsamy otaczajacemu nas swiatu jest wieczny, nieskonczony i nieograniczony... Nie ma wiec poczatku ani konca...

Nie moglam Cie przekonac i nie zamierzam

I cale szczescie... ;]

kazdemu mowi serce i sumienie i oto czlowiek pozniej wybiera.

Z tym sie mozna zgodzic...

A to nie byl atak na Reguly

Tak mowisz?...

to byla odpowiedz do tekstu i komentarza -czego poszukiwala corka.

Ciekawe, bo twoja wczesniejsza wypowiedz byla na samym poczatku jakby zaadresowana bezposrednio do mnie...

===

Cytat 
matejanka
 maj 25 2008 19:46   
Forum

Bielicka, Reguly!
Czy nie przyszło wam do głowy, że wszyscy wierzący w Boga na tym forum niezależnie od etykietki jaką sobie przyklejamy, wierzymy w tego samego Boga.
Kazdy z nas uznaje że Bóg jest Nieograniczony i Wszechmocny, a każdy z nas usiłuje ograniczyć Go do własnej wiary i własnego wyobrażenia o Nim.
A przecież Bóg jako wszechmocny i nieograniczony może sam Siebie ograniczyć dla każdego z nas tak, abyśmy byli w stanie choć trochę Go poznać w zakresie możliwym do pojmowania przez naszą duszę.
Nie ma Boga Bielickiej, Regulego, Medieval mana, Dezertera, Surationa, .........matejanki jest
Bóg Wszechmogący Stworzyciel świata objawiający się swoim dzieciom w stopniu w jakim każde z nich ,choć nieco w inny sposób, może zobaczyć mały fragmencik z Jego Boskości.
Jeżeli każdy z nas dzieli się z innymi swoim pojmowaniem i obrazem Boga to należy uszanować to jego pojmowanie, gdyż w tym pojmowaniu napewno znajduje się cżęść Prawdziwej Boskości nieraz niedostępna dla naszego pojmowania.
Dzięki temu wzajemnemu dzieleniu się owocami swojej wiary z innymi, każdy z nas rozszerza swoje poznanie co nie oznacza, że musi wciąż zmieniać swoją przynależność do kościoła, gdy ujrzy również Świało Boga w innym Wyznaniu, ale w innym miejscu niż posiada je kościół do którego sam należy!
Sądzę że nadszedł czas uwalniania naszego ducha z kajdan przekonania, że ktoś lub jakaś grupa ludzi na ziemi jest tym właściwym jedynym kościołem i wyznaje tę jedyną właściwą wiarę.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Bielicka
 maj 25 2008 20:28   
Forum

Reguly,

to ja przeciez- corka,ja nie mialam i nie mam mysli azeby Cie urazic.
To jest moje swiadectwo wiary, i to ze polecam plynaca z serca modlitwe moge jedynie powtorzyc-bo to jest najszczersze co mozeby z siebie dac.
Ja poszukiwalam Pana Boga, poszukiwalam wytlumaczenia dla mojego "przypadku"opisanego tu-przeciez to jest moj watek o moim zyciu i o mojej drodze poszukiwania, znalazlam i oto jestem i czuje sie znow jak na poczatku.Ale juz mam moj Kosciol.
Reguly zmienilam ten wartosciujacy fragment mojej wypowiedzi.Poloz akcent na modlitwe-taki cel byl tej wypowiedzi.

Matejanko

Matejanko, jest tylko jeden Bog i ja nie potrafie robic kompromisow bo kogos lubie to dam zle swiadectwo ze i w to wierzyc wolno lub w cos innego a i ze wszystko ma na imie "bog" bo tak nie jest.
Slowem Bozym jest Pan Jezus i w nim jest zbawienie i nie moge zaswiadczac czegos innego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 25 2008 20:36   
Forum

Quote by matejanka:Czy nie przyszło wam do głowy, że wszyscy wierzący w Boga na tym forum niezależnie od etykietki jaką sobie przyklejamy, wierzymy w tego samego Boga.

Matejanko dorga... A przyszlo, przyszlo... Omawialismy to nawet szerzej np. tutaj (jakbys zapomniala)... Np. to, ze o ile absolut jest jeden, to sposobow zblizenia sie do niego moze byc tak wiele, jak wiele jest ludzi rozniacych sie miedzy soba...

Stworzyciel świata

...no chyba, ze sam jest swiatem (ale to tak tylko gwoli wtracenia , bo co do reszty to zasadniczo trudno mi sie z tym nie zgodzic). Generalnie natomiast nie dublujmy watku, ktory wskazalem wyzej...

Quote by Bielicka:To jest moje swiadectwo wiary, i

...Z tym, ze twoje swiadectwo wiary ma do mnie raczej niewielkie odniesienie.

to ze polecam plynaca z serca modlitwe moge jedynie powtorzyc-bo to jest najszczersze co mozeby z siebie dac.

Uznalbym to wpelni, gdybys wczesniej ograniczyla sie wylacznie do tego... Wowczas pozostalo by mi tylko zrewanzowac tym samym...

Ja poszukiwalam Pana Boga, poszukiwalam wytlumaczenia dla mojego "przypadku" opisanego tu -przeciez to jest moj watek o moim zyciu i o mojej drodze poszukiwania, znalazlam i oto jestem i czuje sie znow jak na poczatku.Ale juz mam moj Kosciol.

Tylko, ze nie musisz od razu tej drogi probowac narzucac innym... szczegolnie tym, co juz swoje drogi maja.

Reguly zmienilam ten wartosciujacy fragment mojej wypowiedzi.Poloz akcent na modlitwe-taki cel byl tej wypowiedzi.

Dzekuje... I przyjmuje...

PS. A wyjasniajac na samym poczatku kwestie zmiany nicka (lub np. w swoim profilu przez stosowna adnotacje) zaoszczedzilabys wszystkim zbednego, dodatkowego zamieszania.

===

Cytat 
matejanka
 maj 25 2008 21:12   
Forum

Quote by reguly:
Quote by matejanka:Czy nie przyszło wam do głowy, że wszyscy wierzący w Boga na tym forum niezależnie od etykietki jaką sobie przyklejamy, wierzymy w tego samego Boga.

Matejanko dorga... A przyszlo, przyszlo... Omawialismy to nawet szerzej np. tutaj (jakbys zapomniala)... Np. to, ze o ile absolut jest jeden, to sposobow zblizenia sie do niego moze byc tak wiele, jak wiele jest ludzi rozniacych sie miedzy soba...

Stworzyciel świata

...no chyba, ze sam jest swiatem (ale to tak tylko gwoli wtracenia , bo co do reszty to zasadniczo trudno mi sie z tym nie zgodzic). Generalnie natomiast nie dublujmy watku, ktory wskazalem wyzej...

Gwoli w pewnym sensie słusznego wtrącenia moim zdaniem.
A w ogóle to Reguly jesteś rottweilerem porządku na tym forum (w Niemczech Razinger był nazywany rottwielerem wiary)
Pozdrowienia

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Reguly
 maj 25 2008 21:18   
Forum

Quote by matejanka:A w ogóle to Reguly jesteś rottweilerem porządku na tym forum

Oj tam zaraz... Po prostu lubie jak jest pozadek i zamiast mielic po raz enty to samo, w szybki sposob mozna trafic tam gdzie juz zagadnienie bylo wczesniej omawiane.

===

Cytat 
Ewa
 maj 28 2008 18:15   
Forum

To jest powod dla ktorego ja trafilam na tutejsze forum, aby znalezc odpowiedz na pytanie: Czy nasz Bog jest Bogiem w Jasnosci czy Bogiem w Ciemnosci?.
Mialam zdazenie, w ktorym ta Boska Milosc, Dobroc, nie potrafie tego okreslic-objawiala mi sie jako Ciemny DYM, Ciemny Oblok,spoza to ktorego nic nie widzilam.Poniewaz w tym objawieniu bylam postawiona przed wyborem drogi w ten nieznany i CIEMNY oblok, lub pozostania tu gdzie sie znajdowalam.Z nietypowa zaleznoscia w umysle,zadziwial mnie fakt!-ze ten oblok byl ciemny!

A jest powiedziane jak mowi tu w tym Linku Pastor ze "Zbawce spotkalem wsrod mgiel"-ja mialam uczucie milosci do blizniego -prosze przeczytac o tym doznaniu dla leprzego zrozumienia(1-wszy moj wpis).
I drodzy Bracia i Siostry chcialabym dac swiadectwo tego ze nie klamalam i swiadectwo dla tych ktorzy jeszcze o tym nie slyszeli lub nie wiedzieli a to jest tak potrzebne do zbawienia o NOWONARODZENIU.
Mialam wtedy 21 lat i poszukiwalam Boga, bo myslalam sobie tyyyle jest tych religii, wierzen a skad ja mam wiedziec , ze moja wiara jest najleprza?.
Ja chcialam wierzyc w tego Jedynego Boga a nie jakiegos wymyslonego-ja nawet wtedy pamietam zaczelam sie modlic to dodawalam ze ale ja sie modle do tego Jedynego Prawdziwego BOga!zeby moje modlitwy nie powedrowaly gdzies indziej.
Teraz juz mam prawie 39 lat i odnalazlam to co tlumaczy moje przezycie wtedy i tak jak ten Pastor tu opowiada i zaswiadcza ja tak mialam.
Ale i utracilam moje NOwonarodzenie, mialam to jakies chyba 2 tygodnie i tak jak wam pisalam poprzez patrzenie na film pornograficzny (od grzechu poprzez patrzenie) utracilam to moje Nowonarodzenie.
Potrzebuje pokuty.
Na swiadectwo Slow moich podaje Wam Link

http://emaus.zgora.pl/index.php?strona=30
lub tutajhere

i odszukajcie temat NOWONARODZENIE.

Tu M A T E J A N K O

uslyszysz Slowo Boze i zrozumiesz o co chodzi ze duch z ducha a cialo z ciala-o narodzeniu, o odrodzeniu Duchowym, wszystko jest oparte na Slowie Bozym -tam sa podane strony i rozdzialy.

I chcialabym aby wszyscy wierzacy mieli te mozliwosc chociaz raz w zyciu uslyszec o Nowonarodzeniu to jest dla wszystkich tych, ktorzy tez tak poszukiwali jak ja.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 maj 28 2008 19:30   
Forum

...czy dla Boga kolor ma znaczenie...?

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Ewa
 maj 28 2008 20:39   
Forum

S K A L O S Z U

Kolor ma znaczenie dla Boga i juz Ci pisze:

-w Pismie Swietym wystepuja opisy np. i mowa jest o Bialej Szacie -poruwnanie chyba do Duszy bym powiedziala, ze Dusza ma tak uwazac jak ten co nosi biala szate aby jej nie zabrudzic-co jest oznaka tak jakby duszy nieskalanej, albo tez znajdziesz opisy czy wzmianke o Szacie Sprawiedliwosci albo o Szacie Zbawienia.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 maj 28 2008 20:56   
Forum

Quote by corka: S K A L O S Z U

Kolor ma znaczenie dla Boga i juz Ci pisze:

-w Pismie Swietym wystepuja opisy np. i mowa jest o Bialej Szacie -poruwnanie chyba do Duszy bym powiedziala, ze Dusza ma tak uwazac jak ten co nosi biala szate aby jej nie zabrudzic-co jest oznaka tak jakby duszy nieskalanej, albo tez znajdziesz opisy czy wzmianke o Szacie Sprawiedliwosci albo o Szacie Zbawienia.

...na razie to napisałaś tylko co ci się wydaje...

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Ewa
 maj 28 2008 23:18   
Forum

Skaloszu mnie sie nic nie wydaje i nie wydaje sie Bogu.
Nie wiem gdzie i z czym masz problem.
Pytales o kolory?
-wskazana jest biala szata i to jest Slowo Boze i ze Slowa Bozego wziete, Szata Sprawiedliwosci i szata Zbawienia.

LInk z kazaniem o tym co sie Bogu podoba

http://emaus.zgora.pl/index.php?strona=30,

Tytul: Jaki gust ma Bog.
Milego dla ucha sluchania.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 29 2008 09:18   
Forum

Quote by corka:I chcialabym aby wszyscy wierzacy mieli te mozliwosc chociaz raz w zyciu uslyszec o Nowonarodzeniu to jest dla wszystkich tych, ktorzy tez tak poszukiwali jak ja.

Ok, o ile ograniczysz to do 'wszystkich tych, ktorzy tez tak poszukiwali jak ja'... Inaczej moze doprowadzic to nawet do sytacji, gdy twoje 'chcialabym' przyjeloby forme nazucenia tego innym, nawet wbrew ich woli, w tym takze tym wierzacym, ktorzy poszukiwali inaczej niz ty i na tej podstawie doswiadczyli podobnego, analogicznego doznania, w ramach swojego wyboru... A z historii pamitamy jak sie to potrafi skonczyc...

===

Cytat 
Piotr
 maj 29 2008 11:58   
Forum

Quote by corka: [...]
LInk z kazaniem o tym co sie Bogu podoba
http://emaus.zgora.pl/index.php?strona=30,
Tytul: Jaki gust ma Bog.
[...]

Niesamowite, jak potężne ego ma człowiek, sugerując, że wie co jest miłe Bogu w takich szczegółach!

===

Cytat 
matejanka
 maj 29 2008 12:01   
Forum

Quote by reguly:
Quote by corka:I chcialabym aby wszyscy wierzacy mieli te mozliwosc chociaz raz w zyciu uslyszec o Nowonarodzeniu to jest dla wszystkich tych, ktorzy tez tak poszukiwali jak ja.

Ok, o ile ograniczysz to do 'wszystkich tych, ktorzy tez tak poszukiwali jak ja'... Inaczej moze doprowadzic to nawet do sytacji, gdy twoje 'chcialabym' przyjeloby forme nazucenia tego innym, nawet wbrew ich woli, w tym takze tym wierzacym, ktorzy poszukiwali inaczej niz ty i na tej podstawie doswiadczyli podobnego, analogicznego doznania, w ramach swojego wyboru... A z historii pamitamy jak sie to potrafi skonczyc...

Dla każdego z nas Bóg ogranicza Siebie w inny sposób, aby nam ułatwić Drogę do Siebie która jest Miłością
Pozdrawiam wszystkich szukających tej Drogi

===

Cytat 
Bielicka
 maj 29 2008 18:21   
Forum

<b>Skalosz tu masz Slowo Boze:</b>Objawienie Jana :

Obj. 16:15 - "Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego"

-mowa tu o szatach sprawiedliwosci.
(dla poruwnania -opetany biegal nagi, mamy naga pornografie)

Link ten sam , temat "Boze Szaty"

<b>Reguly,</b>ja szukalam i nie moglam znalezc a Ty ktory nie szukales otrzymales ze tak powiem to "gotowe".
To jest tobie pozostawione co zrobisz z ta wiedza.

Matejanko,
my ograniczamy sobie Pana Boga naszymi grzechami.Brzmi prosto ale jest prawda.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 29 2008 18:36   
Forum

Matejanko,
my ograniczamy sobie Pana Boga naszymi grzechami.Brzmi prosto ale jest prawda.

Boga człowiek nie jest w stanie ograniczyć.
Grzechy natomiast oddalają nas od Boga, a przez to bez Źródła Życia stajemy się duchowo martwi.
Mówiąc o ograniczaniu Boga przez Siebie samego, miałam na myśli to, że Bóg pomniejsza Się dając nam swoje Słowo poprzez nasze ułomne i ograniczone ludzkie słowo.
Jezus Chrystus był wcielonym Słowem i Obrazem Ojca, ale będąc człowiekiem był przejściowo mniejszy od Aniołów. Bóg stając się cżłowiekiem pomniejszył sam Siebie z miłości do nas!

Pozdrawiam

===

Cytat 
Piotr
 maj 29 2008 18:49   
Forum

Quote by Bielicka: Skalosz tu masz Slowo Boze:Objawienie Jana :

Obj. 16:15 - "Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego"

-mowa tu o szatach sprawiedliwosci.
(dla poruwnania -opetany biegal nagi, mamy naga pornografie)
[...]

Bredzisz.... toż tu nie ma nic o kolorach!!!

===

Cytat 
eviva
 maj 29 2008 19:28   
Forum

Bielicka

Jest podobny ezoteryczny fragment:

Obj.22.14.Błogosławieni,którzy piorą szaty swoje...
Obj.7.13...Któż to są ci przyodziani w białe szaty i skąd przyszli?
Obj.7.14...To są ci,którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje i wybielili je we krwi Baranka.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 maj 29 2008 19:33   
Forum

A jeśli chcesz kolorów to masz:

Wj4:6 "Ponownie rzekł do niego Pan: «Włóż rękę w zanadrze!» I włożył rękę w zanadrze, a gdy ją wyjął, była pokryta trądem białym jak śnieg."

Trąd (choroba, zło) Biel .

Lb12:9-10 "I zapalił się gniew Pana przeciw nim. Odszedł [Pan], a obłok oddalił się od namiotu, lecz oto Miriam stała się nagle biała jak śnieg od trądu. Gdy Aaron do niej się zwrócił, spostrzegł, że była trędowata."

To samo... biel to trąd.

2Krl:27 "A trąd Naamana przylgnie do ciebie i do twojego potomstwa na zawsze». Gechazi więc oddalił się od niego biały od trądu jak śnieg."

Acha...

Kpł21:20-22 "ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga."

Tb2:10 "Nie zauważyłem, że ptaki siedziały nade mną na murze. Wtedy spadły ciepłe odchody ich na moje oczy i spowodowały bielmo. Poszedłem do lekarzy, aby się wyleczyć. Ale tym bardziej oczy moje wygasały z powodu bielma, im bardziej smarowano mi je maścią, aż w końcu całkiem oślepłem."

Biały kolor, okazuje się skazą i nawet oddala od Boga....

...gdyby biały kolor był uosobieniem boskości, przecież Bóg nie oddałby tego koloru chorobom i skazom ciała - trąd ani bielmo nie miałyby białego koloru.....

Tb6:9 "A żółcią trzeba potrzeć oczy człowieka, które pokryło bielmo, dmuchnąć potem na nie, na to bielmo, a oczy będą zdrowe»."

Żółć usuwa biel i leczy człowieka? Żółty kolor dobrodziejstwo dla człowieka w opozycji szkodliwej bieli?

Iz19:9 "9 Wstydu doznają pracujący koło lnu,
gręplarki i tkacze najbielszego płótna. "

Pracujący przy bieli doznają wstydu

Jl1:7 "Winnicę moją uczynił pustkowiem,
a moje drzewo figowe połupał:
obnażył je zupełnie i porzucił,
tak że gałęzie ich pobielały."

zniszczenie a biel

Mt 23:27 "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa."

Biel ukrywa plugastwo.

2Sm22:7-12 "W moim utrapieniu wzywam Pana
i wołam do mojego Boga.
Usłyszał On głos mój ze swojej świątyni,
a krzyk mój dotarł do Jego uszu.
Zatrzęsła się i zadrżała ziemia.
Posady niebios się poruszyły,
zatrzęsły się, bo On zapłonął gniewem.
Uniósł się dym z Jego nozdrzy,
a z Jego ust - pochłaniający ogień:
.
Nagiął niebiosa i zstąpił,
a czarna chmura była pod Jego stopami.
Lecąc cwałował na cherubie,
a skrzydła wiatru Go niosły.
Otoczył się mrokiem niby namiotem,
ciemną wodą, gęstymi chmurami."

Dym, czerń... atrybuty Boga.

Kpł13:37 "Ale jeżeli w jego oczach grzybica pozostanie bez zmiany i czarne włosy będą rosnąć na tym miejscu, to znaczy, że grzybica została uleczona - jest on czysty, i kapłan uzna go za czystego."

Czerń symbolem uzdrowienia....

1Krl8:12 "Pan powiedział, że będzie mieszkać w czarnej chmurze"

W czarnej... no popatrz.

------------

A teraz poważniej....

....nie przesadzaj z interpretowaniem. Kolory to tylko symbole, ew. formy wyrazu artystycznego mające budować nastrój....

...biały zwykle jest symbolem czystości, radości, wesela...
...ale czasem wystepuje też w innych okolicznościach....

...czarny-jest uważany za kolor, smutku, zniszczenia, choroby, śmierci.... ale nie zawsze....

Nie przesadzajmy z interpretacjami i dodawaniem Bogu przymiotów nam charakterystycznych.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,37 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty