Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Co tak naprawdę wiecie o aniołach?Niewiele, zapraszam
 |  Wersja do druku
Rafi F
 wrzesień 20 2007 21:16   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by kazema:
Biblia, czy np dzienniczki sw. Faustyny dla chrzescijanina to zrodla wiarygodne. Jezeli chodzi o inne zrodla...trzeba uwazac z ich czytaniem, bo moga wprowadzic niepotzrebny zamet.

Dzienniczki Faustyny nawet nie porównuj do Biblii. Dla chrześcijanina wcale nie muszą być źródłem wiarygodnym i nie są. Nawet gdy zawęzisz chrześcijan do katolików, to nadal katolicy wcale nie muszą uznawać dzienniczków - i wielu nie uznaje (zgodnie z nauczaniem KRK).
Wybacz, ale chwyć lepiej za Biblie - to znacznie bogatsze i (co najważniejsze) w pełni wiarygodne źródło dla każdego chrześcijanina.
Dla mnie właśnie dzienniczki to takie "źródło" siejące tylko zamęt.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 21:38   
Forum

Rafi napisałem ci tylko ze to część tego co wkleiłem.Że jak kogoś interesuje bardziej szczegółowo to prosze przeczytać całe wypracowanie.

To samo slowo Elohim to w tym wypracowaniu jest opisane szerzej.Autor wyjaśniał co znaczy wcześniej i wogole.Tylko tego nie podałem za przykład bo Pani chciała tylko o stworzeniu świata.Zapraszam do lektury

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 20 2007 21:51   
Forum Moderator
Moderator

BLyy
Przeczytaj choć to, co jest o imieniu Elohim w wikipedii.
Wiem, ze cytujesz bezkrytycznie jednego autora. Sam widzisz, ze nawet pobieżna analiza tych "dowodów" wiele daje. Autor jest po prostu wyznawca aniołologii, a właściwie duchologii - spirytystą w uproszczeniu mówiąc. I tyle na ten temat.

A co wiecie o aniołach z Biblii ? I jak to jest z owym upadkiem i wszechwiedzą (??) aniołów ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 22:19   
Forum

[ Dodano: 2006-04-17, 00:20 ]
Im bardziej zagłębiam się w tajemnicę Chrystusa tym wątpliwości mam więcej. Snuję hipotezy i domysły, lecz wszystko mi się gmatwa. Chrystus był umiłowanym "dzieckiem" Boga. Był najwspanialszy dla Boga, najczystrzy i najpiękniejszy. Jednak Lucyfer i jego zwolennicy byli o Chrystusa zazdrośni. Zagrażali mu. Czy mogli w Niebie pozbawić Go życia ?? Jeżeli był Synem Boga nic mu nie zagrażało. Więc kim był Chrystus w Niebie ??? Wszystko, o czym do tej pory mówiliśmy, sumuje się, gdy zaczynamy rozważać o naturze Aniołów. Mianowicie są to fizyczne istoty osobowe, mają imię Boga, są pośrednikiem, za pomocą którego Duch Boży działa, aby wypełniła się Jego wola. Są zgodne z Jego charakterem i celem, dlatego też objawiają Go. Skoro w Niebie Bóg jest Duchem i stworzył istoty Fizyczne to znaczy, że podobną formę mógł w Niebie mieć Chrystus. I choć był ukochany przez Boga to zagrażał mu Lucyfer. On mógł zgładzić Chrystusa w Niebie !!! Ale jak ? Chrystus nie był duchem ani nie miał duszy. Był śmiertelny !!! Czy dlatego Bóg chciał by Chrystus narodził się jako człowiek i umarł, by posiadł on duszą i Lucyfer nie mógł go już później zabić ?? To dość tajemnicza sprawa ale ... niewykluczone. Lucyfer mógł przechwycić jego duszę tu na Ziemi, poprzez grzech Chrystusa ale się na ten grzech nie doczekał. Lucyfer przegrał bo Chrystus umarł "czysty". Przegrał bo nie udało mu się przechwycić Boskiej duszy. Taka hipoteza bardziej do mnie przemawia niż zagmatwane opowieści o odkupieniu ludzi, z których nic nie rozumiem. Wiemy też, że teoria o materii Anielskiej w Niebie jest prawdziwa. "Aniołowie z mieczami legną od ran i nikt po nich łez nie roni. Nie ma ich na Niebie" - The History and Practice of Magic. Znaczy, że umierają i przepadają. Anioł może pozbawić życia Anioła. Tylko czy Wojna Anielska miała miejsce w Niebie czy na Ziemi ? To mogła być tajemnica Chrystusa. Ale dlaczego Syn Boga miałby mieć Anielską formę ? Czy Chrystus był Bogiem czy też Bóg wyraził się w Nim inaczej ? Wspomniałem, że jedno z hebrajskich słów tłumaczonych jako "Bóg" jest "Elohim", które w gruncie rzeczy znaczy "potężni". Podstawą nauki Biblii jest istnienie tylko jednego Boga, (Pwt 6:4; Iz 45:5; 1 Kor 8:4; Ef 4:6) a "ci potężni", którzy noszą imię Boga, mogą być również nazwani "Bogiem", z powodu ich bliskiego z Nim związku. Istoty te, to aniołowie. Opis stworzenia świata w Księdze Rodzaju (Rdz 1) ukazuje, że Bóg wydał polecenia dotyczące tworzenia "i stawało się". To właśnie aniołowie przenosili polecenia Boga:
"Jego aniołowie, pełni mocy bohaterowie wykonujący Jego rozkazy, by słuchać głosu Jego słowa" (Ps 103:20). Dlatego też uzasadnione jest mniemanie, że kiedy czytamy o Bogu stwarzającym świat, dzieło to zostało faktycznie wykonane przez aniołów. Możemy o tym również przeczytać w księdze Joba (38:4-7). Człowiek został stworzony w szóstym dniu. A wreszcie rzekł Bóg "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam " (Rdz 1:26). Komentowałem już ten werset albo i jeszcze nie. Nie pamiętam. Jednak zwróćmy uwagę na to, że Bóg tutaj nie zwraca się do siebie samego - "uczyńmy człowieka" dowodzi, że Bóg zwraca się do więcej niż jednej osoby. Hebrajskim słowem przetłumaczonym jako "Bóg" jest tutaj -"Elohim", co znaczy "potężni", a odnosi się do aniołów. Fakt, że aniołowie stworzyli nas na własne podobieństwo znaczy, że mają taką samą formę cielesną, jak my. Są to więc realne, rzeczywiste istoty cielesne, dzielące naturę Boga. Być może Chrystus miał właśnie taką formę, taką naturę. "Natura", w tym sensie odnosi się do tego, czym ktoś jest z powodu swej fizycznej budowy, charakteru i celu. W Biblii mamy dwie "natury"; w ścisłym tego słowa znaczeniu nie ma możliwości, aby posiadać obydwie te natury jednocześnie.
Natura Boga i Natura Ludzka. Mogło być tak, że w Niebie Anioł był niematerialny - nieśmiertelny. Gdy zszedł na Ziemię był istotą, podobną do nas. Był śmiertelny. Gdyby zabić Anioła na Ziemi przepadł by na wieki. Nie miał bowiem duszy. Tajemnica rozwiązana. Czy więc słusznie Bóg bał się o Chrystusa ? Jak najbardziej słusznie. Jeżeli jednak w Niebie Aniołowie mięli Naturę Boską. Skąd wziął się w nich grzech ??? O tym następnym razem.

Prosze ,masz tutaj jeden rodział z tego co pisał.Tam jest wyjaśnione.

(Ps 103:20)Błogosławcie Pana, wszyscy JEGO ANIOŁOWIE, PEŁNI MOCY BOHATEROWIE, WYKONUJĄCY JEGO ROZKAZY , by słuchać głosu Jego słowa

(Rdz 1:26):A wreszcie rzekł Bóg: "UCZYŃMY CZŁOWIEKA NA NASZ OBRAZ, PODOBNEGO NAM. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!"

No i wikipedii pisze to samo co ten autor że te słowo może mieć też znaczenia silny,potężny,mocny.Gdybym pokazał cały tekst odrazu może by tej sprzeczki nie bylo bo autor dobrze przeczytał Prosze przeczytać to może wtedy zrozumiesz o co mu chodziło

Niewiem czy ta rozmowa zbytnio ma sens.Prosze spędzić kiedyś godzinke na przeczytanie tego całego.Albo wiecej,że czytając sprawdzać źródła

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 22:34   
Forum

Rafi, nawet jak przeczytasz to i wyrobisz sobie jakieś zdanie na ten temat.To może na razie nie pisz swojgo zdania, czy jakijś argumentów.Przeczytaj może jutro wszystko na spokojnie,dobrze?Wtedy lepiej nam sie będzie pisało i rozmowa będzie miała sens

przeczytasz?

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 22:59   
Forum

Kazema- niewiem,nigdy go o to nie pytałem czy widział anioła .Ale on mówi że uważa sie za katolika praktykującego.A angeologia to czy to jego hobby czy coś innego.Ale gościu sie zna na tym.Może też Kazemo przeczytasz jego wypracowania i ocenisz?

Rafi a te Elohim to jeszcze raz sorki,bo wkleiłem tylko część tekstu przez co sie pomieszało i wyszło inaczej.Elohim nie oznacza anioła.Na drugi raz wkleje cały temat poprawie sie miłej lektury

===

Cytat 
kazema
 wrzesień 20 2007 23:15   
Forum

postaram sie przeczytac. Lubie anioly bo kojarza mi sie z czyms dobrym.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 20 2007 23:26   
Forum

owszem kojarzą sie z czymś dobrym,dla mnie mimo to wszystkie przeczytaj,wtedy podziel sie tym co o tym sądzisz,ciekawsza dyskusja będzie

===

Cytat 
Ewa
 wrzesień 21 2007 00:11   
Forum

Niesamowite rzeczy i baaardzo interesujace.

A mnie wpadlo jeszcze gdzies w rece w necie, ze do planu zbawienia nalezy tez zbawienie upadlych aniolow? bo milosc Stworcy jest doskonala i nieustajaca.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 21 2007 00:17   
Forum

Jezus umarl bez skazy, bez grzechu, "czysty"-mowil o sobie "ja jestem droga"-oczywiscie ze smierc bez grzechu jest warunkiem zbawienia-moze to byla nauczka nie tylko dla nas ludzi?ale i dla upadlych aniolow?,ale ja stronie od stwierdzenia, ze Pan Bog bal sie o Jezusa.Dla mnie Pan Bog jest doskonaly-i to jest argument niepodwazalny i dla mnie nie podlega on dyskusji.Wierze, ze to tak ma byc, tak jest zaplanowane, tak ma byc.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 21 2007 08:42   
Forum

Córko - jestem ciekaw gdzie to znalazłas że upadłe anioły też zostaną zbawione?W tych pracach tego gościa też jest to opisane.

Widze że przeczytałas kawałek tego tekstu o Lucyferze i Jezusie.Hmm, przeczytałas wszystkie prace zamieszczone na pierwszej rozpoczynajacej temat?czy tylko ten moment gdzie była mowa o słowie Elohim i powstaniu świata?

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 21 2007 23:21   
Forum Moderator
Moderator

Jego aniołowie, pełni mocy bohaterowie wykonujący Jego rozkazy, by słuchać głosu Jego słowa" (Ps 103:20). Dlatego też uzasadnione jest mniemanie, że kiedy czytamy o Bogu stwarzającym świat, dzieło to zostało faktycznie wykonane przez aniołów.

Teza zupełnie bezpodstawna. Z takiego nastawienia wynika, ze moje dzieci chodzą do pracy, gotuja obiady i przeżucaja do późna mi kanały pilotem

Możemy o tym również przeczytać w księdze Joba (38:4-7).

Nit tam takiego nie ma, co by mogło potwierdzic tą tezę.

Człowiek został stworzony w szóstym dniu. A wreszcie rzekł Bóg "Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam " (Rdz 1:26).

I wcale to nie móci odnosić sie do aniołów. Ja polecam poczatek Ewangelii Jana:
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. (4) W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, (5) a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. (6) Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. (7) Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. (8) Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. (9) Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. (10) Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. (11) Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. (12) Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - (13) którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. (14) A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. "
Jak widzisz od początku Bóg nie był sam lecz w wielu osobach. No bo chyba Słowo/Jezusa aniołem nie nazwiesz.

To tyle tak ze środka. nie chciało mi się całości czytać. Krotko mówiąc : więcej krytycyzmu. Jeżeli to wycinka z książki lub powtórzone z niej argumentowanie, to nie warta jest nawet ceny makulatury. Taka moja opinia na zimno.

===

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 22 2007 00:09   
Forum

mnie twoje cytaty też nie przekonują.Dla mnie aniołowie stworzyli ludzi i świat na rozkaz Boga.Poza tym każdy może to sobie różnie interpretować Biblie.Ciebie moje.Ty mnie przekonasz mnie,ja Ciebie.Więc nie mamy sie co sprzeczać Dla mnie z tego co wiem,Bóg może być tylko w jednej osobie.Pozatym jestem ateistą,więc ja to poznaj tylko jako mitologię.Może tu tkwi różnica że każdy z nas inaczej to postrzega

A czemu z resztą sie nie zgadzasz nie licząc momentu stworzenia świata?może dlatego że tam nie tylko z biblii są momenty,ale i z innych wierzeń,niewiem.Dlatego może wierzący z ateistą nie zawsze sie dogadają.Ale szanować sie musimy i swoje zdanie pozdrawiam.

===

Cytat 
Ewa
 wrzesień 22 2007 02:22   
Forum

Blyy,

ja wyszukuje wszystkiego w necie-niestety nie od tego pana-i przyznam szczerze ze dziwnie mi bylo o tym czytac.Ta ustawiczna walka miedzy "Kosciolem"a upadlymi aniolami wydala mi sie czyms bez serca, czy mozna sie modlic-tzn my ludzie za upadlych aniolow?.
Wystarczy wyszukac 2w google-zbawienie lucyfera czy cos takiego-jest tego duzo.Ale nigdy nie wzielam sobie tego do serca.Pozdrowko.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 22 2007 08:48   
Forum

Autor nie żywa słów:
na 100% tak jest, to jest pewnie, taka jest prawda.Nie używa takich słów.

Może Ci sie np. niepodoba to że Gabriel podpadł Bogu.Ale on napisał przed że w apokryfie tym i tym tak jest.Nie pisał że to jest na 100% pewne.

To samo pewnie bunt Beliala w piekle.Też legendy i apokryfy.Pewnie sobie niektórzy zadawają pytanie przecież to bez sensu,wlaśnie nie,czyżby anioły niemiały wolnej woli był bardziej zachłanny niż reszta upadłych.

Autor podaje różne źródła i często zaznacza co jest z chrześcijaństwa,islamu,judaizmu w wierzeniach libańskich,babilońskich,fenickich lub też legendach,no i w tym apokryfach,do tego dochodzą ludzie w tym sie specjalizujący Milton czy Pseudodionizy.Zawsze rozdziela wtedy tekst co z czego pochodzi.I jest właśne dobre,bo opieranie sie tylko i wyłącznie na Biblii jest bezsensu,nie da to tyle informacji ile byśmy chcieli.Autor też miał rację że dla wielu chrześcijan każda diabeł to Szatan,dla wielu tak jest,a on je rozdziala.

Tak jak przy tym że to anioły zbudowały świat na rozkaz Boga.Autor używa słów "uzasadnione jest mniemanie..." akurat w tym przypadku można ją rozumieć różnie.Sam napisałas że niemusi tak być,owszem nie musi,ale może.Dlatego niech każdy z nas interpretuje sobie po swojemu zgoda?

Autor tego tekstu jest głębokim wierzącym,ale nigdzie nie napisał że to jest prawda na 100%,tylko że jest w niektórych przypadkach wielce prawdopobnie,w jednych mniej,ale jest.A to że tego nie ma w Biblii to nie znaczy ze odrazu jest nieprawdą.Biblia niestety zaniedbała Anioły,jest o nich mowa,ale niestety bardzo mała wiedza o nich tam jest zawarta.Dlatego sięga po inne źródła.

Przykładowo Asmodeus pochodzi od Perskich wierzeń.
A Michał z mitologii Chaldejczyków sie wywodzi.Chrześcijaństwo,Judaizm i Islam zapożyczyłoz różnych wierzeń te anioły.Więc skoro je przyjęli do siebie,to musiało coś tam być.Więc dlaczego niemożna przytoczyć co to było?może tak faktycznie jest.

Znaczy nie dla mnie,bo jestem ateistą.Ale chrześcijanin powinien poznać,później osądzić.

Córko owszem jest tego dużo o zbawieniu upadłych aniołów.I nie musisz tego przyjmować.Autor też napisał "że można przypuszczać że..." itp.Nie pisał że tak bedzie na 100%.Jeśli niezbyt w to wierzysz,dobrze nikt na siłe nie będzie przekonywał Nie wszystko może być stąd prawdą,ale nie wszystko może też być nieprawdą dla waszej wiary.Pozdrawiam

===

Cytat 
Ewa
 wrzesień 22 2007 14:37   
Forum

Mnie tez Anioly kojarza sie z czyms dobrym.
Blyy -ale ze to wszystko ciekawe jest i warto o tym, chociaz raz uslyszec i poczytac-to inna rzecz.
Chyba istnieje wyznanie w Anioly czy cos takiego -o tym wiem najmniej.Ja nie znalazlam linku od tego pana, tu wyczytalam wszystko na tym forum co podales -podaj prosze jeszcze raz link jak mozesztam gdzie sa zamieszczone tylko jego wypowiedzi. Dziekuje.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 22 2007 18:40   
Forum

Córko pytasz o link gdzie te prace tego Pana były napisane?Bo nierozumiem dokładnie Jeśli chodzi o jego prace,to na te forum wkleiłem wszystkie jego prace jakie znalazłem,wiec niewiem zbytnio o co pytaszchyba że chcesz stronke wlaśnie skąd skopiowałem to co pisał?

Hmm,są ludzie którzy czczą Anioły.Dawno,dawno temu było to powszechne, lecz dziś kościół z tego co wiem zabrania je czcić.

===

Cytat 
Gocek
 wrzesień 22 2007 19:22   
Forum

Dla zainteresowanych:
zaobserwowanie zjawiska

lub

Opus Angelorum

Różni wywrotowcy są na tym świecie
Pozdrawiam!

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 23 2007 21:47   
Forum

Ciekawe rzeczy piszecie i ciekawe te podane strony.
Mnie jednak niepokoi kult kogokolwiek poza Bogiem!
Do niego się powinniśmy przede wszystkim modlić i TYLKO jemu oddawać cześć.
Ale powiem szczerze, że z moim aniołem stróżem żyje całkiem blisko i myślę, że nade mną czuwa i mnie wspomaga - często go o to proszę.
Ale traktuje go jak brata i przyjaciela (najbliższą osobę) - jestem głęboko przekonany, że takie właśnie podejście jest właściwe.

A tak na zakończenie - dziwią mnie ludzie poświęcający więcej uwagi Maryi, świętym, aniołom itp niż Bogu/Jezusowi - dla mnie jest to postępowanie wysoce niewłaściwe

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 23 2007 22:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: Ciekawe rzeczy piszecie i ciekawe te podane strony.
.
.
.
A tak na zakończenie - dziwią mnie ludzie poświęcający więcej uwagi Maryi, świętym, aniołom itp niż Bogu/Jezusowi - dla mnie jest to postępowanie wysoce niewłaściwe

I tu trafiłes Dezerter w sedno.

BLyy. Nie jest ważnie, czy coś zrobiły anioły z woli Pana, czy Pan osobiście. Wola jest Pana, cała chwała też Jego. To dociekanie i na siłę szukanie i wynoszenie aniołów jest dla mnie niezrozumiałe.
Argumentacja użyta w twoich przykładach jest bardzo niskiego lotu - to argumentacja życzeniowa. Wyszukiwanie uzasadnienia w mitach i legendach pogańskich - bardzo niepokojące.
Z mojej strony - anioły istnieją, jednak ich rola i funkcje są nieodkryte i nie mam żadnej potrzeby ani ich zgłębiać, ani aniołów o cokolwiek prosić.

===

Cytat 
Ewa
 wrzesień 23 2007 23:35   
Forum

Opus Dei,Opus Angelorum a to ciekawe -mnie sie bardziej podoba Opus Angelorum .

Ale jak tu sobie wyobrazic Kosciol bez aniolkow grubaskow ze skrzydelkami?-no nie mozna!,ja mysle, ze mamy Aniola Stroza, taka intuicje-ktora nam pomaga w zyciu.
* * *
- Blyy a ten Pan,to ktos autorytatywny?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 24 2007 09:30   
Forum

Córko po długich poszukiwaniach ,na necie znalazłem stronke gdzie te facet pisał

http://www.forumksiazki.pl/topics29/aniolowie-pana-boga-zwyciezcy-czy-pokonani-vt1030.htm?sid=5953d609dd90f0b30b440ace27528128

Jego nick to Ofiel i wiem tyle ile pisze na tej stronce o nim.Pozdrawiam.

===

Cytat 
Gocek
 wrzesień 24 2007 17:34   
Forum

DEZERTER

Ciekawe rzeczy piszecie i ciekawe te podane strony.

Ano Panie Dezerterze, nie można jeszcze po drodze kilku bożkom, przekształconym w świętych czy aniołów pooddawać trochę czci - tak w ramach niebiańskiego ubezpieczenia
Ale powiem szczerze, że z moim aniołem stróżem żyje całkiem blisko i myślę, że nade mną czuwa i mnie wspomaga - często go o to proszę.
Ale traktuje go jak brata i przyjaciela (najbliższą osobę) - jestem głęboko przekonany, że takie właśnie podejście jest właściwe.

Ciekawe po co komu anioł stróż, skoro Bóg jest omnipotentny?

Zgadzam się z Dezerterem. O ile wiara w Boga jeszcze jako tako trzyma się kupy, to te różne wymysły, które często stają się zastępczym przedmiotem kultu dla niewidzialnego Boga, stanowią himalaje irracjonalności.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 wrzesień 24 2007 18:54   
Forum

Zgadzam się z Dezerterem. O ile wiara w Boga jeszcze jako tako trzyma się kupy, to te różne wymysły, które często stają się zastępczym przedmiotem kultu dla niewidzialnego Boga, stanowią himalaje irracjonalności.

w tym swiecie nic sie kupy nie trzyma. Kazdy postrzega swiat inaczej. To chyba dlatego tyle tych wierzen. I kazdy jest pewien, ze postepuje wlasciwie i zarzuca, ze inaczej sie modlic nie potrafi. U mnie obrazek Maryji wisial nad drzwiami od zawsze. Dla mnie Ona jest wyjatkowa, kojarzy mi sie z matczyna delikatniscia, jest droga do Jezusa. Ktos moze powiedziec, po co posrednik, jak mozna od razu modlic sie do Jezusa. A inni moga powiedziec...po co zanosic modlitwy i prosby do Jezusa jak mozna bezposrednio do Boga (islam). Jezus to zwykly messenger (jak Mahommet).Jezus nam niepotrzebny do zbawienia. A jeszcze inni to w ogole nie widza potrzeby modlitwy. Nie czuja potzreby dotarcia do Boga czy to przez Maryje, innych swietych czy to bezposrednio. No...to tyle.

Ale temat brzmi co tak na prawde wiecie o Aniolach?

Aniolami tez moga okazac sie ludzie. W koncu nie bez powodu sie mowi: jestes moim aniolem)

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 24 2007 19:37   
Forum

Ciekawe po co komu anioł stróż, skoro Bóg jest omnipotentny?

Tu to się już czepiasz, bo wiesz przecież, że stworzył Bóg cały świat duchowy, aby "wymieniać miłość" i mieć towarzystwo, więc skoro były już anioły to, czemu nie przypisać im jakichś funkcji, zadań?.

A ja spytam, skoro o aniołach,
Skąd się wzięła - gdzie i kiedy po raz pierwszy powstała koncepcja indywidualnego Anioła Stróża i modlitwa
"Aniele Boży stróżu mój..."

Kazema zaciekawiłaś mnie z tym obrazem nad drzwiami - nigdy nie słyszałem by wisiał tam nie krzyż tylko coś innego - zna ktoś taki przypadek?

===

Cytat 
kazema
 wrzesień 24 2007 20:05   
Forum

azema zaciekawiłaś mnie z tym obrazem nad drzwiami - nigdy nie słyszałem by wisiał tam nie krzyż tylko coś innego - zna ktoś taki przypadek?

Mielismy jeden krzyz od Ksiedza, zawisl on w duzym pokoju(nad drzwiami). W pokoju dzieci(dzielilam pokoj z siostra) 'zawisla' Maryja z dzieciatkiem Jezus. Tak juz zostalo. Nic w tym dziwnego nie widze.

To juz znasz jeden

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 wrzesień 24 2007 20:57   
Forum

KAZEMA

w tym swiecie nic sie kupy nie trzyma. Kazdy postrzega swiat inaczej. To chyba dlatego tyle tych wierzen. I kazdy jest pewien, ze postepuje wlasciwie i zarzuca, ze inaczej sie modlic nie potrafi.

Słuszne spostrzeżenie. Ale prowadzi to do relatywizmu, który zrównuje wszystko - największy absurd z czymś najwznioślejszym, a to jest niebezpieczne, nieprawdaż? A ktoś jednak musiał to wszystko powymyślać - patrz ile bogów i różnych było i jest obecnie, patrz też w jakie postaci się obecnie wcielili.
U mnie obrazek Maryji wisial nad drzwiami od zawsze. Dla mnie Ona jest wyjatkowa, kojarzy mi sie z matczyna delikatniscia, jest droga do Jezusa.

Ciekawie tłumaczy to tak znienawidzona psychoanaliza
Ktos moze powiedziec, po co posrednik, jak mozna od razu modlic sie do Jezusa. A inni moga powiedziec...po co zanosic modlitwy i prosby do Jezusa jak mozna bezposrednio do Boga (islam). Jezus to zwykly messenger (jak Mahommet).Jezus nam niepotrzebny do zbawienia.

Dlatego Islam jest najmłodszy i uważa się za prawdziwą wiarę w Boga, zarzucając Chrześcijanom zbłądzenie.
A jeszcze inni to w ogole nie widza potrzeby modlitwy. Nie czuja potzreby dotarcia do Boga czy to przez Maryje, innych swietych czy to bezposrednio. No...to tyle.

Po prostu nie wierzą w wymyślonego przez ludzi (stanowisko ateistyczne) Boga - Ci zwyrodnialcy zwą się ateistami
Ale temat brzmi co tak na prawde wiecie o Aniolach?

A co niby można o nich wiedzieć? To co się wymyśli.
Aniolami tez moga okazac sie ludzie. W koncu nie bez powodu sie mowi: jestes moim aniolemWink)

I to przynajmniej jest możliwe
DEZERTER
Tu to się już czepiasz, bo wiesz przecież, że stworzył Bóg cały świat duchowy, aby "wymieniać miłość" i mieć towarzystwo, więc skoro były już anioły to, czemu nie przypisać im jakichś funkcji, zadań?.

Wiem Dezerterze, że się trochę czepiam, ale nie robię tego z czystej złośliwości - po prostu z zamiłowania jestem filozofem Stworzyć świat dla towarzystwa? Można i tak
Kazema zaciekawiłaś mnie z tym obrazem nad drzwiami - nigdy nie słyszałem by wisiał tam nie krzyż tylko coś innego - zna ktoś taki przypadek?

Przyjdź do mnie - u mnie wisi portret Stalina [oczywiście żart ]

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 24 2007 21:36   
Forum

Stworzyć świat dla towarzystwa? Można i tak

Na Jego miejscu zrobił byś to samo i gwarantuje, że koroną stworzenia też by były takie krnąbrne, obdarzone wolną wolą "Gocki i Dezertery", z prawem do nie wierzenia i popełniania błędów - bo tylko takie wolne stworzenie gdy Pozna i Zrozumie może obdarzyć prawdziwą Miłością.
czego tobie i nam wszystkim życzę
pozdrawiam Anioła Stróża

===

Cytat 
Gocek
 wrzesień 24 2007 22:04   
Forum

DEZERTER

Na Jego miejscu zrobił byś to samo i gwarantuje, że koroną stworzenia też by były takie krnąbrne, obdarzone wolną wolą "Gocki i Dezertery", z prawem do nie wierzenia i popełniania błędów - bo tylko takie wolne stworzenie gdy Pozna i Zrozumie może obdarzyć prawdziwą Miłością.

Moim zdaniem sam akt stworzenia świata przez Boga uważam za zły. Jeżeli coś się działa, ponosi się za to odpowiedzialność. To co Ty nazywasz Miłością ja nazywam Zbrodnią.
czego tobie i nam wszystkim życzę

Dzięki
pozdrawiam Anioła Stróża

Pozdrowienia dla Boga

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 24 2007 23:31   
Forum

sam akt stworzenia ¶wiata przez Boga uwa¿am za z³y.

Dlaczego Gocek?, dlaczego zly i nieodpowiedzialny?.
Na ziemi jest wszystko to co potrzebujemy do ZYCIA:
Jestem zdania, ze nie bez przyczyny Pan Jezus urodzil sie w stajence, i nie bez przyczyny jezdzil na osiolku a nie mercedesem cabrio.

Cala ludzkosc miala szanse rozwoju i to nie musial byc rozwoj techniczny, nie powiedzial to Jezus ze wystarczy tyle wiary co ziarenko grochu? zeby gory przenosic?(nie pamietam doslownego cytatu).

Najpiekniejsza w tym zyciu dla czlowieka jest Ziemia ze wszystkim co na niej jest i Milosc i pare innych uczuc.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,93 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty