Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Co tak naprawdę wiecie o aniołach?Niewiele, zapraszam
 |  Wersja do druku
kazema
 wrzesień 25 2007 09:49   
Forum

Status: offline

Jesli bedziecie miec wiare
jak ziarnko gorczycy, powiecie tej gorze:
'Przesun sie stad tam!', a przesunie sie.
I nic niemozliwego bedzie dla was.

to dla Corki

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 wrzesień 25 2007 16:41   
Forum

Quote by corka:
sam akt stworzenia ¶wiata przez Boga uwa¿am za z³y.

Dlaczego Gocek?, dlaczego zly i nieodpowiedzialny?.
Na ziemi jest wszystko to co potrzebujemy do ZYCIA:
Jestem zdania, ze nie bez przyczyny Pan Jezus urodzil sie w stajence, i nie bez przyczyny jezdzil na osiolku a nie mercedesem cabrio.

Cala ludzkosc miala szanse rozwoju i to nie musial byc rozwoj techniczny, nie powiedzial to Jezus ze wystarczy tyle wiary co ziarenko grochu? zeby gory przenosic?(nie pamietam doslownego cytatu).

Najpiekniejsza w tym zyciu dla czlowieka jest Ziemia ze wszystkim co na niej jest i Milosc i pare innych uczuc.

Jest zły - bo mógłby być lepszy. Nawet człowiek potrafi w swoim umyśle wytworzyć lepsze utopie - patrz np: wieczne życie po śmierci.
Jest zły bo lepiej gdyby świata nie było, niż jest - obserwuj świat i zobacz co się działo, dzieje i będzie działo.
Jest zły - bo człowiek otrzymał wolną wolę, świadomość ale jednocześnie jest ograniczony determinizmem (fizyczny, psychiczny, empiryczny) jak wszelkie inne życie.
Jest zły bo ludzie uważają się za nie wiadomo kogo - za "dzieci boże", a wszystko co Bóg stworzył jest jego dziełem - dzieckiem. Uważa się za Pana i Władcę Świata - jaki ojciec taki syn. PO CZŁOWIEKU POZNASZ JAKI JEST BÓG - egoista.
Świat jest zły bo lepiej jest się nie urodzić niż żyć z jego świadomością.

Człowiek się rodzi bez własnej wiedzy i zgody, musi robić coś bez własnej wiedzy i ochoty - a potem zostaje surowo ukarany, bo się np: zbuntuje. Dla mnie jest to istota zła, którą czcimy jako coś dobrego.
Nie dziwię się, że aniołowie się zbuntowali .

Dla mnie jest to najgorszy z możliwych światów. Cieszę się jedynie, że urodziłem się w polskiej rodzinie, klasy średniej, mogłem się wykształcić (i nadal to robię), relatywnie dobrze żyć, a nie gdzieś w Afryce - już od małego cierpieć głód i choroby! Ale buntuję się przeciwko całej niesprawiedliwości, zakłamaniu, hipokryzji, wszechmocnej miłości bliźniego, która pod owym płaszczem urąga godności człowieka!
Buntuje się przeciw każdemu Bogu jaki kiedykolwiek każe mi czcić jako dobre to, co jest z gruntu złe - coś co jest jak nietzscheańska otchłań!. "Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas".

A najgorzej nie mogę znieść i zrozumieć nieuzasadnionego a nawet uzasadnionego cierpienia! Tortury, choroby i inne boskie pełne miłości do stworzeń wynalazki, świadczą przeciw stwórcy.

KAZEMA
Jesli bedziecie miec wiare
jak ziarnko gorczycy, powiecie tej gorze:
'Przesun sie stad tam!', a przesunie sie.
I nic niemozliwego bedzie dla was.

Myślenie magiczne na poziomie 30 miesięcznego dziecka (bez urazy - to też dla CORKI)

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 wrzesień 25 2007 17:42   
Forum

do Gocka:

Myślenie magiczne na poziomie 30 miesięcznego dziecka (bez urazy - to też dla CORKI)

Kazdy ma w sobie 3 osoby: dziecko, doroslego i rodzica (tylko kazdy w innych proporcjach)

Pozdrawiam!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
tooooomkx
 wrzesień 25 2007 21:43   
Forum

===

ks. prałat Don Ottavio Michelini -> "lektura" dla ateistów.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 25 2007 23:16   
Forum

Kazema dziekuje Ci Siostro w wierze uczona za pomoc, czy moge na nia tez innym razem liczyc?

Gocek

CO sie stalo co sie dzieje , nie patrz juz w te otchlan
spojrz w gore , popatrz na te gwiazdy podczas gwiezdzistej nocy,wczuj sie w ten granat nieba, poczuj to!
Nic nie zrozumiales z tego co napisalam o alternatywnym swiecie.Swiecie o jakim mowil Pan Jezus.
Dlaczego nie masz pretensji do Wladcow tego swiata?, ktorymi dysponuje pieniadz i wladza?, ktorzy robia granice, ktorzy zabieraja ludziom pieniadze,wode,jedzenie,godnosc,dzieci?.

Mowi sie jaki jest ojciec taki jest syn, jakim "synem" byl Jezus Chrystus? mozesz sie z nim rownac?
Ok ,himalaje irracjonalizmu sa w tym co nawypisywales Gocek.Buntuj sie! bo widocznie tak Ci jst dobrze, widocznie tego Ci potrzeba, widocznie w ten sposob dane Ci jest cos poznac? przezyc? swiadomie zaistniec?.
Jest powiedzenie: Nie zmienisz swiata,ale zmiesz swiat zaczynajac zmiany od siebie-i ziarnko w tym prawdy jest.Nie badz sam egoistyczny z Twoimi otchlannymi myslami-nie oceniaj zycia jakim Ty je widzisz, spojrz jak spostrzega ten swiat dziecko, spojrz jego oczyma-i na ten swiat i dla tego swiata jest nam warto zyc .
Szczegolnie takim jak Ty Gocek, a wiec , wloz ten Twoj stroj niespokojny i do dziela

Do t00000mkx-

o00 na pewno przeczytam to kiedys ale poki co to wierze ze swiat mozna uratowac -nawet jak Gocek pomysli ze jestem himalajsko irracjonalna

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 25 2007 23:25   
Forum

Blyy dziekuje za trud i wynalezienie mi tego linka, b. dziekuje -bo zapomnialam dodac

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 25 2007 23:29   
Forum

I jeszcze do Gocka -bo tak jak juz Kazema napisala - bo ja jestem i dziecko

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 26 2007 10:03   
Forum

Fragmenty z teksu tooooomkx

"Mój synu, dzisiaj mało dusz zna niebezpieczne zasadzki i sztuczki szatana, bo nikt już w niego nie wierzy"

Ja uważam, że jednak dostrzega, lecz niezrozumiałe jest, że sztan jest silniejszy niż Bóg, że to on zwycięża w tym świecie.
Jeśli jest odwrotnie niż pisze, gdzie jest obiecany pokój w świecie, miłość i miłosierdzie?
Nie widać żeby zwyciężyły...

"Szatan obecny jest wszędzie, gdzie tylko zgasić może wiarę, odebrać niewinność, popełnić występek, dokonać niesprawiedliwości, zaaranżować sprzeczkę, zaprowadzić podział, wzbudzić gwałty, wojny domowe i rewolucje."

No właśnie, jest zwycięzcą, bo to co tutaj wymienione - dominuje w świecie.

"obecność człowieka na ziemi ma na celu życie wieczne. Ziemia jest miejscem wygnania i polem walki wywołanej nienawiścią, zazdrością i złością szatana "
" Ziemia jest miejscem wygnania a cała ludzkość dąży do wieczności. Materializm, to wcielenie szatana"

A co z życiem doczesnym?
dlaczego Bóg nie dał człowiekowi prawa być szczęśliwym tutaj na ziemi?
Dlaczego każe skupiać się na celach pozagrobowych i za nic mieć cele doczesne?

"Chcę, by Mój Kościół był jeden i święty, czysty i jaśniejący Moją nauką. Nie chcę, aby dzielony był przez heretyków w ciągłym między nimi sprzeciwie.
Taki będzie po zbliżającym się oczyszczeniu. Przez cierpienie i ból odniosłem tryumf, tak też będzie z Moim Kościołem. "
"Zbliża się godzina, w której Mój Kościół zajęczy w niesłychanym prześladowaniu, by potem się odrodzić jako jeden, czysty, święty i niepokalany."
"Będzie więc nowy przelew krwi."

Czyżby znowu zapowiedź nowych wojen i prześladowań? Nic nowego, tak było zawsze....
A kiedy będzie ten obiecany pokój i szczęście ?
Rozumiem że w życiu pozagrobowym.
Więc wygrani i szczęśliwi są tylko ci, którzy po narodzeniu i ochrzczeniu zaraz umieraja.
Mają zapewnione niebo i nie muszą cierpieć na ziemi.

"ten przewrotny i niewierzący rodzaj sprowadza wszelkie problemy do jednego, do problemu dobrobytu materialnego, nie uznaje wartości duch owych życia ludzkiego, poniża i wprost niszczy godność ludzką równając ją z bytem zwykłego zwierzęcia."
" Módl się i wynagradzaj. Nie ustawaj i ofiaruj Mi swe cierpienia. One są Moją radością, bo nimi zbawić możesz wiele dusz."
"To jest wasza próba. Ta zewnętrzna walka, którą koniecznie prowadzić musicie jest Przyczyną waszej obecności na ziemi."

Cóż jest złego w dobrobycie materialnym, którego zabrania kościół?
Jeśli jest on złem, to po cóż dostaliśmy ciało, które domaga się jedzenia, ubioru i dachu nad głową?
Cierpienie najwyższym dobrem człowieka? Nie prawo do szczęścia ?

"To co dzisiaj za podszeptem i namową szatana dzieje się w sercach Moich kapłanów jest jeszcze większe i cięższe niż świętokradzka zdrada Judasza.
Tak, jest to zdrada ciągła i zuchwała."
"Czy nie widzicie, że Kościół cierpi i kona pod wpływem zła?"
"Czy nie czujecie, że przygotowuje się coś strasznego?"
"Dzieją się teraz w Kościele takie rzeczy, których nie można inaczej wytłumaczyć jak tylko osobistym działaniem szatana".
"Pyszny nigdy nie będzie mógł posiadać przejrzystej prawdy, która jest córą pokory."

Ciekawe, jak te słowa odbieraja osoby duchowne...

"Tym zaś, którzy uwierzą takie znaki towarzyszyć będą: w Imię Moje złe duchy wyrzucać będą, nowymi językami mówić będą, węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą a ci odzyskają zdrowie."
"Dlaczego duszpasterze nie działają zgodnie z tymi słowami? Może obawiają się, że siła tych słów po tylu wiekach już się wyczerpała?
Albo może myślą, że ich duszpasterska troska nie potrzebuje poświadczenia z nieba?, "
"Wszechmocy waszego Boga nic nie kosztuje, tylko niszczy to słabość waszej wiary."

Tutaj Matejanka i Eviva mają rację, tych znaków wiary nie ma juz w kościele.

"Kto może egzorcyzmować? Prócz biskupów naturalnie kapłani, którzy otrzymali władzę delegowaną od biskupa."
"egzorcyzm prywatny dozwolony jest wszystkim kapłanom a nawet laikom."
"Oprócz tego udzielał będzie "błogosławieństw", które udzielane prywatnie nie potrzebują żadnego pozwolenia biskupa."
"Sakrament Bierzmowania tak jak Kapłaństwo, daje nam wielki udział w Królewskim Kapłaństwie "

Czyli zarówno osoby duchowne jak i świeckie otrzymują "moc" od Boga i "błogosławią" i modlą się nad osoba chorą.
Miały racje Matejanka i Eviva w swoich dowodzeniach...

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 wrzesień 26 2007 10:33   
Forum

Toooomkx

Dziekuje za umieszczenie tego tekstu. Radze wszystkim, zeby poswiecili troche czasu na jego przeczytanie. Toooomkx napisal cala prawde.

Tak tak prosze panstwa. Szatan zyje i trzeba sobie z tego zdac sprawe. Powiem wiecej: trzeba w jego istnienie uwierzyc tak samo jak mowicie, ze wierzycie w Jezusa Chrystusa.

teraz cos ode mnie: nie probujcie z nim walczyc sami...bo nie wygracie. Jak was nie podejcie z jednej strony sprobuje od innej.Co mozemy wiec zrobic? Okazac przed Bogiem nasza niemoc w stosunku do zla, a On odpowie na nasza prosbe i sam go przepedzi.

Dziekuje Tooooomkx raz jeszcze. Madrzy skorzystaja z tego co napisales.

A po takim spotkanku z szatanem jak milo sie przytulic do serca Pana Jezusa To sama rozkosz.

I nie ludzcie sie ze spotkanie z owym przeciwnikiem was ominie. Wg tego co napisane, kazdy chrzescijanin napotka tego przeciwnika, aby mogl wybierac. I to na tym polega nasza tragedia. Tragedia wyboru.

Pozdrawiam!

Jezus zyje! Uwierzcie w Niego tak na prawde(a nie tylko mowcie ze wierzycie).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 26 2007 11:16   
Forum

ja ostatnio mam mało czasu więc później to przeczytam, temte wypracowanie

Córko jak coś sie od niego dowiesz o aniołach, wklej tu, dobrze?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
tooooomkx
 wrzesień 27 2007 14:27   
Forum

Witam. Przepraszam, za to ze tą książkę wkleiłem w post o aniołach. Skłoniły mnie do tego dwie rzeczy. Pierwsza to to, ze ostatnie odpowiedzi były udzielane dość niedawno i nie na temat. Druga rzecz już bardziej związana z tematem to to, że wg tej książki a dokładniej słów pisanych Jezusa
to drugą istotą po Bogu jest Matka Boska.
W opracowaniach tego goscia o aniolach byla tam opisana cala hierarchia aniołów, i który z nich jest najbardziej miły Bogu. Oczywiscie Matka boska nie była aniołem ale jest drugą osobą po Bogu. jeżeli ktoś spędza ileś tam lat nad aniołami to trochę o nich wie, ale widzę ze te fragmenty o aniołach nie oddają obecnego stanu rzeczy, aczkolwiek nikt nie powiedział, ze mają oddawać.

Co do wypowiedzi drogiej kolezanki Kasandry K80
to:

cytat:
"Ja uważam, że jednak dostrzega, lecz niezrozumiałe jest, że sztan jest silniejszy niż Bóg, że to on zwycięża w tym świecie.
Jeśli jest odwrotnie niż pisze, gdzie jest obiecany pokój w świecie, miłość i miłosierdzie?
Nie widać żeby zwyciężyły..."

bylo tam napisane, ze Bóg nie odbiera niczego co jest darmo dane, więc chodziło o wolność wyboru; czyli rozumując my jak i szatan jesteśmy stworzeni przez Boga,
my jak i szatan mielismy wolną rękę, tyle, ze pic polega na tym ze szatan jest nie materialny i ogromnie inteligentny wybral tak jak wybral i robi to co chce czyli zło. Dalej było napisane, że jeżeli Bóg by zainterweniował i odebrałby wolną wole to szatan w dniu ostatecznym mógłby powiedzieć, ze chciał się zmienić na lepsze ale mu odebrano swobodę. Czyli zło panuje na ziemi.
Co do miłości, pokoju i miłosierdzia to ja sobie nie przypominam, żeby ktoś coś takiego obiecywał.
a co do zwycięstwa to poczekamy zobaczymy, nie wiadomo kiedy bedzie koniec swiata.

cytat:
"""
"[Cytat "Szatan obecny jest wszędzie, gdzie tylko zgasić może wiarę, odebrać niewinność, popełnić występek, dokonać niesprawiedliwości, zaaranżować sprzeczkę, zaprowadzić podział, wzbudzić gwałty, wojny domowe i rewolucje."

No właśnie, jest zwycięzcą, bo to co tutaj wymienione - dominuje w świecie."""

no tak mozna tak powiedziec, ale trzeba dodac ze obecnie jest zwyciezca a raczej dominatorem.
lecz to nie jest tez tak ze szatan kopie lezacego, poniewaz bylo tam napisane, ze Bóg nie pozwolił kusić szatanowi ponad siły kuszonego, czyli kazdy moze nie dac sie zlu. Ale masz racje szatan zdominowal swiat ale jeszcze nie wygral no i nie wygra.

cytat:
"""
Cytat "obecność człowieka na ziemi ma na celu życie wieczne. Ziemia jest miejscem wygnania i polem walki wywołanej nienawiścią, zazdrością i złością szatana "
" Ziemia jest miejscem wygnania a cała ludzkość dąży do wieczności. Materializm, to wcielenie szatana"

A co z życiem doczesnym?
dlaczego Bóg nie dał człowiekowi prawa być szczęśliwym tutaj na ziemi?
Dlaczego każe skupiać się na celach pozagrobowych i za nic mieć cele doczesne?
"""
Przecież był raj i tam człowiek mógł sobie żyć w szczęściu ale ewa jak to ewa wolała słuchać gadającego węża. Mówiąc inaczej to może dla tego, ze człowiek jest istotą nieśmiertelną, ale ułamek czasu swego istnienia jest śmiertelny po to by umiał określić sie wobec Boga?
szatan powiedział, ze jeśli byśmy wiedzieli jak cudownie jest po tamtej stronie to nigdy byśmy nie popełnili najmniejszego grzechu. Pozatym to cuz by byl za bezsens jak
sensem zycia bylo by placenie podatkow..

cytat:
""""
Czyżby znowu zapowiedź nowych wojen i prześladowań? Nic nowego, tak było zawsze....
A kiedy będzie ten obiecany pokój i szczęście ?
Rozumiem że w życiu pozagrobowym.
Więc wygrani i szczęśliwi są tylko ci, którzy po narodzeniu i ochrzczeniu zaraz umieraja.
Mają zapewnione niebo i nie muszą cierpieć na ziemi.
""""
100% racji tez tak uwazam. tylko co do tego pokoju to chyba oczywiste ze na koniec swiata.

cytat:
"""
Cóż jest złego w dobrobycie materialnym, którego zabrania kościół?
Jeśli jest on złem, to po cóż dostaliśmy ciało, które domaga się jedzenia, ubioru i dachu nad głową?
Cierpienie najwyższym dobrem człowieka? Nie prawo do szczęścia ?
"""
uwazam tą wypowiedź za jakąś skrajną interpretację. Ja mam zamiar za 4 miesiące obronić pracę inżynierską, wyjechać do holandii (na jakies 2 lata) zarobić dużą kasę i wrócić do Świnoujścia, otworzyć mojej dziewczynie salon kosmetyczny albo sklep z kosmetykami a sobie znaleźć pracę w stoczni albo innej firmie. Po prostu ustawić sie do końca zycia czyli tak by mi nic nie brakowało i mieć dużo kasy. Sądze, że myślenie logiczne czyli radzenie sobie w życiu nie koliduje z wiarą i chodzeniem do kościoła. Materializm to obsesja i cel zycia a nie zaspokajanie swoich potrzeb (oczywiscie z rozsadkiem).

"" Módl się i wynagradzaj. Nie ustawaj i ofiaruj Mi swe cierpienia. One są Moją radością, bo nimi zbawić możesz wiele dusz.""
"Cierpienie najwyższym dobrem człowieka? Nie prawo do szczęścia ?"
mylisz pojęcia.

cytat:
"""
Cytat "To co dzisiaj za podszeptem i namową szatana dzieje się w sercach Moich kapłanów jest jeszcze większe i cięższe niż świętokradzka zdrada Judasza.
Tak, jest to zdrada ciągła i zuchwała."
"Czy nie widzicie, że Kościół cierpi i kona pod wpływem zła?"
"Czy nie czujecie, że przygotowuje się coś strasznego?"
"Dzieją się teraz w Kościele takie rzeczy, których nie można inaczej wytłumaczyć jak tylko osobistym działaniem szatana".
"Pyszny nigdy nie będzie mógł posiadać przejrzystej prawdy, która jest córą pokory."

Ciekawe, jak te słowa odbieraja osoby duchowne... """""

a wiesz.. tez sie nad tym zastanawiam. i zastanawiam sie
ilu duchownych wie o Michelinim i jego obiawieniach.

No i chyba to by bylo na tyle

"kurde" ile w tych słowach jest mądrości.

Nie ma zaco Kazema Ciesze się, że Ci się to spodobało. Mi też się ta "książka" bardzo podoba. Powiem więcej moje odczucia jak to przeczytałem były i są niesamowite, mianowicie to, ze to miało miejsce podkoniec lat 70 tych dokladnie 1978r czyli jakies 5 lat przed moim urodzeniem... Niesamowite jest to, że Jezus Chrystus ukazał się ludzkości tak nie dawno i tak wyraźnie, można by rzec, że miałem Go " na wyciągnięcie ręki", bo coz to jest 5 lat w porównaniu do 2000.
Uważam, że fragmenty tej ksiązki powinny byc cytowane w kościele, to moze więcej ludzi zaczeło by sie tym interesowac- a powinni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 wrzesień 27 2007 17:09   
Forum

TOOOOOMKX

widzę, że tu co niektórzy popadają w jakąś duchową depresje. Narzekają, że jest jak jest i są zmuszani do tego by znaleźć sen życia wbrew ich woli, za co są później karani. No cóż trudno.

No właśnie - jak Ci się nie podoba to trudno, tak właśnie mówi przeciętny człowiek i jego hipostatyczny Bóg.
Nie wiem czy mi wolno publikować poniższy tekst, ale skoro
znalazłem go w internecie to i w internecie go opublikuję.

Wystarczyło umieścić link - ale tutaj propaganda na maxa
Szatan i jego działanie

Polecam wybitne dzieło z tej serii - klasyk, uznany w całym świecie zachodnim i nie tylko (choć ostatnio trudno go dostać?): "Młot na czarownice" POSTĘPEK ZWIERZCHOWNY W CZARACH, a także sposób uchronienia się ich i lekarstwo na nie w dwóch częściach zamykający.
Księga wiadomości ludzkiej nie tylko godna i porzebna
ale i z nauką Kościoła powszechnego zgadzająca się.

Z pism Jakuba Sprengera i Henryka Instytora
zakonu Dominikanów i Teologów
w Niemieckiej Ziemi Inquizytorow.

CORKA
CO sie stalo Question co sie dzieje Question , nie patrz juz w te otchlan, spojrz w gore Exclaimation Neutral , popatrz na te gwiazdy podczas gwiezdzistej nocy,wczuj sie w ten granat nieba, poczuj to!

Droga Corko, to nie jest tak, że nie potrafię korzystać z życia i cieszyć się nim, jednak jestem wrażliwy na wszelką nieuzasadnioną krzywdę, a jeżeli ktoś mi mówi o jakiejś wszechmocy, miłości itd. to mnie po prostu krew zalewa - bajek nie lubię. Wolę setki razy dobrych, moralnych ludzi - bo Ci są ograniczeni, żyją bo muszą, niż Bogów.
Nic nie zrozumiales z tego co napisalam o alternatywnym swiecie.Swiecie o jakim mowil Pan Jezus

Alternatywny świat jest mitem. Pan Jezus prawdopodobnie mówił niestworzone rzeczy - takich ludzi było wielu, a czasami można jeszcze spotkać (Bóg na Ziemii)
Dlaczego nie masz pretensji do Wladcow tego swiata?, ktorymi dysponuje pieniadz i wladza?, ktorzy robia granice, ktorzy zabieraja ludziom pieniadze,wode,jedzenie,godnosc,dzieci?

Do nich też mam pretensję - ale ich jestem w stanie zrozumieć (psychologia, socjologia, politologia, syntetyczna teoria ewolucji, teoria gier etc.) - nawet największego zbrodniarza, co nie znaczy, że go pochwalam i nie potępiam. Jednak Bogu, który jest mniejszy od najgorszego nędzarza na Ziemii nie będę chwalił za to co zrobił (o ile by istniał - w co nie wierzę).
Mowi sie jaki jest ojciec taki jest syn, jakim "synem" byl Jezus Chrystus? mozesz sie z nim rownac?
Ok ,himalaje irracjonalizmu sa w tym co nawypisywales Gocek.Buntuj sie! bo widocznie tak Ci jst dobrze, widocznie tego Ci potrzeba, widocznie w ten sposob dane Ci jest cos poznac? przezyc? swiadomie zaistniec?.

Przede wszystkim był i jest Bogiem. I właśnie dlatego to ON nie może się równać z człowiekiem. Jest czymś gorszym - jest stwórcą.
Jest powiedzenie: Nie zmienisz swiata,ale zmiesz swiat zaczynajac zmiany od siebie-i ziarnko w tym prawdy jest.Nie badz sam egoistyczny z Twoimi otchlannymi myslami-nie oceniaj zycia jakim Ty je widzisz, spojrz jak spostrzega ten swiat dziecko, spojrz jego oczyma-i na ten swiat i dla tego swiata jest nam warto zyc Exclaimation.

Widocznie aby być dzieckiem potrzeba bajek - coś w tym jest. Wybacz ale mnie te bajki nie bawią - one mnie przerażają. Egoistą jestem - ale potrafię też spojrzeć na innego człowieka i różne stworzenia, np: zwierzęta - taki Bóg im zgotował los.
Szczegolnie takim jak Ty Gocek, a wiec Exclaimation , wloz ten Twoj stroj niespokojny i do dziela

Nowe szaty Cesarza
o00 Exclaimation na pewno przeczytam to kiedysSmile ale poki co to wierze ze swiat mozna uratowac Mr. Green -nawet jak Gocek pomysli ze jestem himalajsko irracjonalna

Świat można uratować - ale potrzeba do tego trzeba wychowania ludzi - nie w bajkach i mitach. Nie chcę, żeby dzieci mówiły mi co jest dobre a co złe. Do tego potrzeba światłych ludzi, którzy interesują się człowiekiem a nie jakimiś mitami i bogami. Chodzi o świat obecny, a nie przyszłe wymyślone. Mój bunt dotyczy świata obecnego - to co będzie po śmierci nie ma dla mnie żadnego znaczenia, jej się nie boję
I jeszcze do Gocka Mr. Green -bo tak jak juz Kazema napisala - bo ja jestem i dziecko

Czas w końcu wydorośleć

KASANDRA K80
Widzę Kasandro, że rozumiesz istotę mojego przekazu. Zaoszczędziłem trochę czasu na tłumaczenie. POZDRAWIAM!

ZNOWU TOOOOOMKX
bylo tam napisane, ze Bóg nie odbiera niczego co jest darmo dane, więc chodziło o wolność wyboru; czyli rozumując my jak i szatan jesteśmy stworzeni przez Boga,
my jak i szatan mielismy wolną rękę, tyle, ze pic polega na tym ze szatan jest nie materialny i ogromnie inteligentny wybral tak jak wybral i robi to co chce czyli zło.

No i? Co mnie to obchodzi? Czy mamy cierpieć dlatego, że Bóg stworzył sobie niematerialnego inteligentnego Szatanka? Z którym na dodatek gra w kości - tak kości swoich materialnych stworzeń!
Dalej było napisane, że jeżeli Bóg by zainterweniował i odebrałby wolną wole to szatan w dniu ostatecznym mógłby powiedzieć, ze chciał się zmienić na lepsze ale mu odebrano swobodę. Czyli zło panuje na ziemi.

Czyli Bóg jest jednak ograniczony! No tak biedak nie może tego zrobić, bo ograniczył się samym sobą. Ale to nie jego wina - Szatan go znowu przechytrzył.
Co do miłości, pokoju i miłosierdzia to ja sobie nie przypominam, żeby ktoś coś takiego obiecywał.
a co do zwycięstwa to poczekamy zobaczymy, nie wiadomo kiedy bedzie koniec swiata.

Wiadomo, ktoś kto uważa się za "wszechmocną miłość" zazwyczaj czyni odwrotnie.
no tak mozna tak powiedziec, ale trzeba dodac ze obecnie jest zwyciezca a raczej dominatorem.
lecz to nie jest tez tak ze szatan kopie lezacego, poniewaz bylo tam napisane, ze Bóg nie pozwolił kusić szatanowi ponad siły kuszonego, czyli kazdy moze nie dac sie zlu. Ale masz racje szatan zdominowal swiat ale jeszcze nie wygral no i nie wygra.

Hehe - właśnie Szatan chce, żebyś myślał, że nie wygra . Pewnie już wygrał a teraz sie bawi, bo co by miał robić taki inteligent jak on, jakby wszystko się skończyło? Ach ta wieczność!
Przecież był raj i tam człowiek mógł sobie żyć w szczęściu ale ewa jak to ewa wolała słuchać gadającego węża.

To niech sobie Bóg urządzi MARTYROLOGIĘ stworzonej przez siebie EWY, czy inne wymyślne ze swoją wolą zabawy - co inni mają do tego?
Mówiąc inaczej to może dla tego, ze człowiek jest istotą nieśmiertelną, ale ułamek czasu swego istnienia jest śmiertelny po to by umiał określić sie wobec Boga?

Taki próżniak z niego co? To jest po prostu żałosne.
szatan powiedział, ze jeśli byśmy wiedzieli jak cudownie jest po tamtej stronie to nigdy byśmy nie popełnili najmniejszego grzechu. Pozatym to cuz by byl za bezsens jak
sensem zycia bylo by placenie podatkow..

Szatan przynajmniej jako jedyny wywiązuje się z tego co mówi On chyba przewyższa inteligencją swojego stwórcę - bo wmówił mu, że jest ograniczony swoją wszechmocą, a ten mu uwierzył. Szatan jest alter ego Boga - TO JEDNO I TO SAMO Człowiek modląc się do Boga, płaszczy się przed jego dobrą naturą - niesłusznie! To nie jego wina, że został stworzony!

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 27 2007 21:28   
Forum

Gocek, Ty poprostu nie wierzysz w Boga.Wielu ludzi nie wierzy i podobne ma zdanie jak Ty.
Ja nie potrafie sie tu w mysleniu z Toba zintegrowac-a bez bajek to ten swiat bylby ubogi, ja wierze, moze nie wierze tak jak inni katolicy,ale ja wierze.
To wlasnie sen o Aniolach przestraszyl mnie i tak to bylo z moim 1 doznaniem.Snilo mi sie , ze po lewej stronie staly 3Anioly i ochranialy mnie zaslaniajac swoim skrzydlem, a po prawej stronie u stop lozka staly 3 diable anioly.Ja nie moglam sie poruszyc i czulam, ze moje 3Anioly slabna-bo ja nie wierze(nie wierzylam jakos wtedy). Tak sie zaczela moja przygoda z wiara,przez sen o Aniolach.
Ja wierze ze sa Anioly! bo ja wierze -na tym polega wiara, i kiedy sie wierzy Gocek to sie inacvzej patrzy i rozumie wszystko.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 wrzesień 27 2007 21:56   
Forum

CORKA

Gocek, Ty poprostu nie wierzysz w Boga.Wielu ludzi nie wierzy i podobne ma zdanie jak Ty.

Od momentu powstania wszelkich kultów - zawsze pojawiali się ludzie, którzy wątpili bądź jawnie uważali to za wymysł. Tak już jest. Taki dostałem umysł - cóż mogę poradzić - sam siebie oszukiwać nie będę.
Ja nie potrafie sie tu w mysleniu z Toba zintegrowac-a bez bajek to ten swiat bylby ubogi, ja wierze, moze nie wierze tak jak inni katolicy,ale ja wierze.

Bynajmniej Cię nie uważam za osobę gorszą. Cenię Cię za wytrwałość i odnalezienie sensu życia. Wierzący i niewierzący mają swoje problemy. Bóg ich nie rozwiąże. Wszystko siedzi w głowie człowieka. Szanuję ludzi wierzących w Boga(ów) różnego rodzaju, który jest zależny od miejsca urodzenia i środowiska. W coś trzeba wierzyć - racja. Ja wierzę w moralność człowieka - wewnętrzne poczucie dobra i zła.
To wlasnie sen o Aniolach przestraszyl mnie i tak to bylo z moim 1 doznaniem.Snilo mi sie , ze po lewej stronie staly 3Anioly i ochranialy mnie zaslaniajac swoim skrzydlem, a po prawej stronie u stop lozka staly 3 diable anioly.Ja nie moglam sie poruszyc i czulam, ze moje 3Anioly slabna-bo ja nie wierze(nie wierzylam jakos wtedy). Tak sie zaczela moja przygoda z wiara,przez sen o Aniolach.

Trudno mi się wypowiadać o doświadczeniach religijnych. Mogę jedynie nawiązać do psychoanalizy - ale po co? Skoro większość ją uważa za bujdę? Mi się czasami śni, że ktoś mnie zabija - ale wiem, że to tylko sen. A jak mnie zabiją - to co za różnica i tak każdy kiedyś umrze. Czego mam się bać? Jedynie Cierpienia.
Ja wierze ze sa Anioly! bo ja wierze -na tym polega wiara, i kiedy sie wierzy Gocek to sie inacvzej patrzy i rozumie wszystko.

Masz rację CORKO - są to różne punkty widzenia, percepcji, postrzegania świata. Co wybierasz - świat z Bogiem, czy bez niego?. W gruncie rzeczy do tego dochodzimy, do zasadniczego wyboru ontologicznego - reszta jest jak mawiał Marks i Engels nadbudową. Jeden widzi we wszystkim Boga inny nie i to wszystko. Ja nie widzę nigdzie Boga - gdyż część ludzi stara się go scharakteryzować, nadaje mu jakąś wolę i przypisuje pewne cechy, cele, założenia etc., a to co o nim mówią stoi w zasadniczej sprzeczności z tym co widzę i czuję.
Pozdrawiam Cię droga CORKO!

===

Profil   Email 
 Cytat 
tooooomkx
 wrzesień 27 2007 22:24   
Forum

Polemika wre, riposta za ripostą. Lecz jak to się ma do rzeczywistości? Niesamowite jest to, że wszyscy znają Pitagorasa, i prawo Archimedesa i nikt w to nie wątpi, a w to co jest opisane w biblii, np: zmartwychwstanie Jezusa, to już jest "wsadzane" między bajki, i jak to powiedział jeden niemiecki policjant: z taką ilością świadków żaden sąd by tego nie podważył. Więc o co tu w końcu chodzi?
O interpretacje rzeczywistości na podstawie dowodów czy o interpretacje życia na podstawie własnej inteligencji, która de facto nie uznaje faktów?
Mogę pomóc w interpretacji słów w książce ale nie mogę
toczyć polemiki bo to kompletnie nie ma sensu. Bardziej "pożyteczne" było by z waszej/twojej strony podważenie tej książki niezbitymi dowodami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 28 2007 10:17   
Forum

tooooomkx

" Co do miłości, pokoju i miłosierdzia to ja sobie nie przypominam, żeby ktoś coś takiego obiecywał.
a co do zwycięstwa to poczekamy zobaczymy, nie wiadomo kiedy bedzie koniec swiata."
"co do tego pokoju to chyba oczywiste ze na koniec swiata."

Żydzi oczekiwali Mesjasza, który przyniesie POKÓJ i sprawiedliwość. CZy nie dlatego czekają nadal ?
W NT pełno jest cytatów o pokoju który ma dać Mesjasz.

"Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania." Ew.Lukasza 2:14, Biblia Tysiąclecia

(6) O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! (7) A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.
(List do Filipian 4:6-7, Biblia Tysiąclecia)

Tymczasem na ziemi nie ma być pokoju ani zwyciestwa dobra, tylko ma to być dopiero na koncu swiata?
A szczescie dopiero po smierci?
Czyli to co jest o pokoju w Biblii, to albo przenośnia, albo dotyczy końca swiata, albo pokoju w ludzkich sercach?
A na ziemi zawsze bedzie wojna ?

"Mówiąc inaczej to może dlatego, ze człowiek jest istotą nieśmiertelną, ale ułamek czasu swego istnienia jest śmiertelny po to by umiał określić sie wobec Boga?
szatan powiedział, ze jeśli byśmy wiedzieli jak cudownie jest po tamtej stronie to nigdy byśmy nie popełnili najmniejszego grzechu. "

Piszesz, że czlowiek jest istotą niesmiertelną. Masz na mysli jego "duszę nieśmiertelną" ? Jak to pojmujesz?
Dla ułatwienia podaję wątki z tego forum, które to omawiały:

Preegzystencja duszy
Czy zwierzęta mają duszę?
Czy zwierze posiada dusze ?
Dusza, Duch - porównanie koncepcji
Czy dusza jest nieśmiertelna i co to znaczy?
Czy jest w nas obecny duch/cząstka/iskra/promień Boży?
Duch, dusza, ciało-jedność, czy trójca?

"co do tego pokoju to chyba oczywiste ze na koniec swiata."

Smutne jest to stwierdzenie i daje nadziei...

"Cierpienie najwyższym dobrem człowieka? Nie prawo do szczęścia ?"
> uwazam tą wypowiedź za jakąś skrajną interpretację.

Możliwe.
W wypowiedziach niektórych "swietych" np. Faustyny jest mowa, że ponoc aniolowie zazdroszczą czlowiekowi "cierpienia".
Dlaczego? Nie ma w nim nic dobrego. A cierpienie zwierząt i całej przyrody ? Cóż w tym dobrego ?

"Materializm to obsesja i cel zycia a nie zaspokajanie swoich potrzeb (oczywiscie z rozsadkiem)."

Zgoda.
Ale czy znasz te granice? Każdy inaczej je pojmuje.
Mnisi np. zamykaja się w pustelniach, aby odciąć sie od tego co materialne. Dlaczego ?

"kurde" ile w tych słowach jest mądrości."

Mozesz podac definicję pokory?
W srednowieczu jako jeden z przykladów podawno swietego, który w pokorze znosil wylewanie na niego pomyjów.
Jego pokora budzila taki zachwyt, że zostal "swietym".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 28 2007 11:32   
Forum

Właśnie wróciłem. I wiecie co ,właśnie postanowiłem że będe przystępował do matury i mam taki temat:

"Motyw buntu w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Omów temat na wybranych przykładach."

I tak sie właśnie zastanawiam czy właśnie nie opowiedzieć im o tych dwóch buntach w niebie,buncie Beliara w piekle i Zofielu?podając oczywiście za źródła nie tylko Biblie,co o tym myślicie?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 28 2007 12:57   
Forum

tooooomkx

Mogę pomóc w interpretacji słów w książce ale nie mogę
toczyć polemiki bo to kompletnie nie ma sensu. Bardziej "pożyteczne" było by z waszej/twojej strony podważenie tej książki niezbitymi dowodami.

Jak możemy toczyć dyskusje o książce, której nie czytaliśmy? Odnosimy się tylko do zacytowanych przez ciebie fragmentów.
I dlaczego mamy ją podważać? Możemy przedyskutować to i owo na jej podstawie...

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 październik 07 2007 18:19   
Forum

Aniol to poslaniec, posrednik, sluga Boga.
Slowo "Aniol" tlumaczy sie jako "boskie swiatlo".
Anioly czynia zawsze to, czego pragnie Bog,.
Wkraczaja w nasze życie tylko wtedy, gdy prosi o to człowiek lub taka jest wola Boga.
Ich siedziba jest Niebo.

Zbudowane sa ze swiatla i eteru, sa czysta, swietlista substancja.
Sa przedstawiane ze skrzydlami, swietlistym blaskiem i aureola.
Skrzydla symbolizuja szybkosc ich przemieszczania sie, tzn poruszaja sie z predkoscia swiatla lub mysli ludzkiej.
Oddziaływują najsilniej we wszelkiego rodzaju cwiczeniach duchowych i w dni swiateczne.
Prorok Henoch podaje, ze liczba ich to
"tysiac razy tysiac i dziesiec tysiecy razy dziesiec tysiecy"
Czyli liczba aniolow jest niepoliczalna.
Sa to istoty wolne, przepelnione miloscia i dobrem.
Kiedy przybywa wyslannik Boga - Aniol,
czlowiek, nawet jesli jest poganinem, nie ma watpliwosci, kim jest wyslannik.
Emanuje z Niego cieplo, spokoj, bezpieczenstwo, ufnosc, milosc, harmonia, swietosc.....
Najbardziej znani to: Michal imie oznacz "Ktoz jak Bog",
Gabriel imie ozn. "moc, sila tworcza Boga",
Rafal ozn. "Bog leczy",
Uriel ozn. "Swiatlo/Ogien Boga",
Anael ozn. "Bozy hold i milosierdzie",
Jofiel ozn. "Madrosc/Prawde Boga"
Zadkil ozn. "Bozy sedzia"

Jak wspomniałam, anioly to duchy stworzone ze swiatla lub eteru, posiadajace wolna wole.
Wymienia sie tez istnienie 9 sfer anielskich:
serafiny, cherubiny, trony, panowania, cnoty, wladze, zwierzchnictwa, archanioly, anioly.

W Niebie zastepy aniolow, tworza trzy triady, razem dziewiec chorow
anielski.
NAJBLIŻEJ Boga sa "SERAFINI", anioly milosci, swiatla i ognia.
TYLKO SERAFINI OGLĄDAJĄ Boga.
Blask i swietosc Boga sa tak wielkie, ze serafini moga spogladac na Boga,
ZASŁANIAJĄC TWARZ para skrzydel.
Spiewaja oni nieustannie "Swiety, swiety, swiety jest Pan Zastepow".

Drugi krag, cherubini, oznacza "pelnie boskiej wiedzy", oraz tego ktory sie
modli, prowadzi rozmowe.
Trzeci krag, Trony, czyli zarzace sie wegle,
ucielesniaja boski majestat sa jak supernowe lub kule ogniste.

Teraz druga triada:
krag: Panowania, reguluja we wszechświecie to co zostalo powiedziane i ustanowione, ucielesniaja wole Boga.
krag: Cnoty, kieruja ruchem gwiazd i moga ingerowac w bieg wydarzen na
swiecie.
krag: Wladze, strzega Nieba przed atakiem demonow.

Trzecia triada:
krag: Zwierzchnictwa: chronia miasta, kraje i ludy.
krag: Archanioly, sa wodzami zastepow anielskich i sila wykonawcza Boga.
Mozna je rowniez znalezc w randze serafina i cherubina.
krag: Anioly, wypelniaja zadanie sluzenia oraz strzega kazdego czlowieka.

Dziesiaty poziom, to czlowiek.

Najwieksze zainteresowanie Aniolami przypada na XII i XIII wiek.

O Aniolach pisze tez Dionizym Areopagita w dziele "O hierarchii
niebieskiej", ktory byl zyjacym na przelomie V i Vi w. n.e. mistykiem
kontaktowalsie z nim sw. Pawel Apostol.
A o Aniolach mowi tez w ST Prorok Ezechiel,1, 7-24, w Ksiega Rodzaju 3,24
w Nowym Testamenie - Ewangelie m.in. o Archaniele Gabrielu
W Apokalipsie sw. Jana m.in. 1,12-13 oraz 12,7-9
a takze Katechizm Kosciola Katolickiego.

Najwieksza popularnosc aniolow przypadala na XII i XIII w., głównie na terenie Hiszpanii, Wloch, Portugalii.
Papiez z obawy o zbyt silny kult aniolow, zakazal czczenia innych aniolow,
oprocz archaniolow: Michala, Gabriela, Rafala i Aniolow Strozow.

Stary Testament zawiera opis stworzenia swiata, w tym stworzenie czlowieka oraz plan zbawienia czlowieka.
Wypelnieniem tego planu jest Nowy Testament (Jezus).
Relacje o aniolach wydaja sie nie byc w centrum uwagi Biblii (stworzenie aniolow, bunt czesci aniolow i ich stracenie do piekiel mialo miejsce bowiem miejsce PRZED stworzeniem człowieka), , sa one wiec nie chronologiczne i rozproszone.

Aniołami od wieków interesują się pisarze, malarze, muzycy, filozofowie, reżyserzy…

Linki o aniołach:

http://www.anioly.multinet.pl
http://templum.w.interia.pl/html/formy/anioly.html
http://www.niniwa2.cad.pl/ANIOL.HTM
http://strony.wp.pl/wp/katuc/
http://www.rudykot.pl/~jana/angel.htm
http://www.wzz.olsztyn.opoka.org.pl/geneza.html
http://www.anioly.multinet.pl/inter/html

Polecam jako przystępną książkę na ten temat: "Wielka ksiega aniolow" Jeanne Ruland
Wydawnictwo KOS, Katowice 2003.

Kilka słów o stanowisko islamu na temat aniolow i szatana:

1. Anioly zostaly stworzone ze swiatla, nie maja wolnej woli ( u chrześcijan mają wolną wolę), zostaly stworzone by sluzyc Bogu i nic wiecej. Wykonuja Jego polecenia.

2. szatan zostal stworzony, jak inne dziny, z ognia, a on szczególnie z ognia bezdymnego

3. Inaczej niz w przypadku chrzescijanstwa, aniol nie moze sie ze swej natury zbuntowac przeciw Bogu, bo nie ma w sobie takiej mozliwosci.

4. szatan jest dzinem, i jako jedyny ma wolna wole i moze sie buntowac
(dzinow mozna przyrownac do ludzi, tzn sa wsrod nich wierni niewierni, z ta roznica ze zyja w innym wymiarze niz my, a kontakt miedzy ludzmi i dzinami jest zabroniony).
Dzina można porównać do chrześcijańskiego demona.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 październik 07 2007 19:44   
Forum

czlowiek, nawet jesli jest poganinem, nie ma watpliwosci, kim jest wyslannik.

Nieprawda. Po pierwsze dlatego, ze Aniol przychodzi do czlowieka pod postacia jaka moglby owy czlowiek zaakceptowac(np pod postacia innego czlowieka). W pierwszej chwili czlowiek nie wie ze rozmawia z Aniolem.

Sw. Faustyna natomiast pomylila sie w ocenie. Pod postacia aniola(chyb Michala o ile dobrze pamietm) przyszedl do niej Szatan.Czyli z tym brakiem watpliwosci to bzdura. Gdyby tak bylo, dzialania Szatana bylyby bezuzyteczne, bo ludzie zorientowawszy sie ze to cos co do nich przychodzi, na nich dziala to Szatan, to by nie ulegali jego wplywom. Bo malo kto swiadomie usluchalby zlego.

szatan zostal stworzony, jak inne dziny, z ognia, a on szczególnie z ognia bezdymnego

3. Inaczej niz w przypadku chrzescijanstwa, aniol nie moze sie ze swej natury zbuntowac przeciw Bogu, bo nie ma w sobie takiej mozliwosci.

szatan jest dzinem, i jako jedyny ma wolna wole i moze sie buntowac
(dzinow mozna przyrownac do ludzi, tzn sa wsrod nich wierni niewierni, z ta roznica ze zyja w innym wymiarze niz my, a kontakt miedzy ludzmi i dzinami jest zabroniony).
Dzina można porównać do chrześcijańskiego demona.

pierwsze slysze.Z tego co mi wiadomo, wyznawcy islamu wierza, ze wszystko co stworzyl Bog jest dobre. To wyklucza stworzenia szatana jako istote zla.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 październik 08 2007 02:10   
Forum

Gocek
a wiary mozna sie nauczyc, wrosnac w nia,wydoroslec w niej.Pamietam jak bardzo chialam byc kiedys zakonnica i tylko dla tego, ze babcia opowiadala mi o sw. Teresie-bo miala taki sliczny jej portret z krzyzem i rozami w zlotych ramach-mam do dzis.

Czy Twoj Dom gdzie wzrastales-Oni nie wierza w Boga?.W co wierza Twoi rodzice?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 październik 08 2007 04:57   
Forum

P.S.
Jak bede mama to sie bede nazywac mama.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 październik 08 2007 08:13   
Forum

Kazema, to co napisałam, to jest stanowisko znawców tematyki anielskiej. Zajrzyj do pierwszej z brzegu książki...

Zresztą nawet w Biblii pisze, że pewien anioł przyszedł do wdowy, to nie od razu się zorientowała z kim rozmawia, dopóki ten świadomie nie ukazał się jej w innej szacie (anielskiej). To anioł decyduje o momencie, kiedy nam ukazać swoją prawdziwą postać, ale jak już ją widzimy, to nie mamy wątpliowości kim jest.

Co do interpretacji islamskiej, są rozbieżności w ksiązkach i w pojmowaniu samych wiernych.
To co napisałam, to tak rozumieją niektórzy muzułmanie, zapytaj sama...

Nie dotykam w tym temacie pojmowania żydów, bo u nich ten temat jest zbyt obszerny.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 październik 08 2007 09:17   
Forum

Niektóre wypowiedzi o aniołach:

Mój Bóg posłał swego anioła i on zamknął paszczę lwom;
nie wyrządziły mi one krzywdy.
BT: Księga Daniela 6,23

Oto Ja posyłam anioła przed tobą,
aby cię strzegł w czasie twojej drogi
i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem.
BT: księga Wyjścia 23,20

Bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli
na wszystkich twoich drogach.
BT: Psalm 91,11

Chwalcie Go, wszyscy Jego aniołowie,
chwalcie Go, wszystkie Jego zastępy!
BT: Psalm 148,2

Towarzyszy mu bowiem dobry anioł,
więc będzie miał szczęśliwą podróż
i wróci zdrowy.
BT: Księga Tobiosza 5,22

To już siedem lat, odkąd zaczęły doradzać mi "głosy niebiańskie".
...Co się tyczy aniołów, widziałam je na własne oczy, tak, jak widzę teraz was.
...Czasem widziałam archanioła Michała, otoczonego rzeszami małych postaci.
....Wydawały mi się one całkiem maleńkie...
Umarłabym już dawno, gdyby Objawienie nie dodawało mi codziennie otuchy.
(Wyjątki z procesu rehabilitacyjnego Joanny d'Arc z 1455r. z Jacques Cordier "Joanna d'Arc" )

Aniołowie objawiają się - jednak tylko tym,
którzy je kochają i przywołują
Journet, Charles

Miliony duchowych istot spacerują niewidoczne po Ziemi,
niezależnie, czy czuwamy, czy śpimy
John Milton

Aniołom wystarcza ich chwałą w Niebie,
nie szukają pochwał ludzi
John Milton

My stworzyliśmy was; potem was ukształtowaliśmy; potem
powiedzieliśmy do aniołów: "Oddajcie pokłon Adamowi!"
Oni oddali pokłon, z wyjątkiem Iblisa; on nie był wśród tych,
którzy się pokłonili. Bóg powiedział: "co tobie przeszkodziło,
że się nie pokłoniłeś, skoro tobie nakazałem ? Powiedział:
"Ja jestem lepszy od niego. Ty stworzyłeś mnie z ognia,
a jego stworzyłeś z gliny".
Powiedział: "Uchodź stąd! Nie tobie należy być dumnym tutaj!
Wychodź więć!
Ty jesteś wśród upokorzonych".
Koran: Sura 7,11-12

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 październik 08 2007 10:36   
Forum

Quote by kazema:pierwsze slysze.Z tego co mi wiadomo, wyznawcy islamu wierza, ze wszystko co stworzyl Bog jest dobre. To wyklucza stworzenia szatana jako istote zla.

Kasandra chyba dostatecznie wyraznie napisala, ze podobnie jak ludzie... analogicznie ludzie tez sa dobrzy lub zli, a wg. tych samych zalozen zostali stworzeni przez tegoz samego boga... Na temat demonow proponuje jednak generalnie odrebny watek: Co tak naprawdę wiecie o demonach?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
kasandra_K80
 październik 08 2007 11:36   
Forum

Poniżej fragmenty wypowiedzi o aniołach, z których otrzymujemy pewną prawdopodobną historię.
Nie twierdzę że tworzą prawdziwą historię lecz prawdopodobną.
Odnależć powinien się tutaj szczególnie Blyy, ponieważ czerpałam ze wskazanych przez niego źródeł.

LUCYFER był cherubinem, BOHATEREM PIERWSZEJ WOJNY w NIBIE. O co poszło w Pierwszym konflikcie. Dlaczego Dziecko Swiatłości (Lucyferus) został pokonany przez Michała i Metatrona i strącony ?? CHODZIŁO O CHRYSTUSA !!! O zazdrość. O to, że Bóg nazwał Chrystusa swym umiłowanym Synem i TYLKO Chrystus ZASIADAŁ z Bogiem na Górze Narad.
"Aniołowie z mieczami legną od ran i nikt po nich łez nie roni. Nie ma ich na Niebie" (patrz The History and Practice of Magic). Znaczy, że umierają i przepadają. Anioł może pozbawić życia Anioła.

LUCYFER CHCIAŁ z BOGIEM i CHRYSTUSEM zasiadać na Górze Narad. Znaczy to, że chciał mieć udział we władzy. Pretensje Lucyfera zrodziły się w jego sercu, czyli w umyśle. Bóg stworzył umysł jako ośrodek emocji, decyzji i działań. Jaki jest umysł, takie jest całe życie stworzonej istoty.
Największym przejawem pychy Lucyfera było przekonanie, że może on przejąć władzę, jaką Chrystus ma nad całym stworzeniem (wtedy nad Aniołami).
Ambicją Lucyfera było zasiąść na miejscu, gdzie Bóg spotykał się i radził ze swoim Synem, na „górze narad”, by mieć władzę ale także zyskałoby mu lojalność i cześć pozostałych aniołów. A o to Lucyferowi chodziło najbardziej. Lucyfer chciał być równy Bogu nie w tych cechach Jego osobowości, w jakich powinien. Lycyfer pragnął dla siebie boskiej władzy, stanowiska, autorytetu i chwały, ale nie chciał naśladować Jego miłości, łaskawości i miłosierdzia.

Chrystus był umiłowanym "dzieckiem" Boga. Był najwspanialszy dla Boga, najczystrzy i najpiękniejszy. Jednak Lucyfer i jego zwolennicy byli o Chrystusa zazdrośni. Zagrażali mu. Czy mogli w Niebie pozbawić Go życia ??
Wszystko jest jasne gdy rozwazymy nature aniołow. Są to fizyczne istoty osobowe, mają imię Boga, są pośrednikiem, za pomocą którego Duch Boży działa, aby wypełniła się Jego wola. Są zgodne z Jego charakterem i celem, dlatego też objawiają Go.
Podobną formę mógł w Niebie mieć Chrystus. I choć był ukochany przez Boga to zagrażał mu Lucyfer. On mógł zgładzić Chrystusa w Niebie !!! Ale jak ? Chrystus nie był duchem ani nie miał duszy. Był śmiertelny !!! Czy dlatego Bóg chciał by Chrystus narodził się jako człowiek i umarł, by posiadł on duszą i Lucyfer nie mógł go już później zabić ??
Lucyfer mógł przechwycić jego duszę tu na Ziemi, poprzez grzech Chrystusa ale się na ten grzech nie doczekał. Lucyfer przegrał bo Chrystus umarł "czysty". Przegrał bo nie udało mu się przechwycić Boskiej duszy.
Ale dlaczego Syn Boga miałby mieć Anielską formę ? Czy Chrystus był Bogiem czy też Bóg wyraził się w Nim inaczej ?
Jedno z hebrajskich słów tłumaczonych jako "Bóg" jest "ELOHIM, które w gruncie rzeczy znaczy "POTĘŻNI". Podstawą nauki Biblii jest istnienie tylko jednego Boga, (Pwt 6:4; Iz 45:5; 1 Kor 8:4; Ef 4:6) a "ci potężni", którzy noszą imię Boga, mogą być również nazwani "Bogiem", z powodu ich bliskiego z Nim związku. Istoty te, to aniołowie. Opis stworzenia świata w Księdze Rodzaju (Rdz 1) ukazuje, że Bóg wydał polecenia dotyczące tworzenia "I STAWAŁO SIĘ". To właśnie ANIOŁOWIE PRZENOSILI POLECENIA Boga.

W Biblii mamy DWIE "natury"; w ścisłym tego słowa znaczeniu nie ma możliwości, aby posiadać obydwie te natury jednocześnie.
NATURA BOGA i NATURA LUDZKA. Mogło być tak, że w Niebie Anioł był niematerialny - nieśmiertelny. Gdy zszedł na Ziemię był istotą, podobną do nas. Był śmiertelny. Gdyby zabić Anioła na Ziemi przepadł by na wieki. Nie miał bowiem duszy. Tajemnica rozwiązana. Czy więc słusznie Bóg bał się o Chrystusa ? Jak najbardziej słusznie. Jeżeli jednak w Niebie Aniołowie mięli Naturę Boską. Skąd wziął się w nich grzech ???

Człowiek został stworzony w szóstym dniu. A wreszcie rzekł Bóg "UCZYŃMY CZŁOWIEKA NA NASZ OBRAZ, PODOBNEGO NAM" (Rdz 1:26).
Fakt, że aniołowie stworzyli nas na własne podobieństwo znaczy, że mają taką samą formę cielesną, jak my.
Człowiek poznał zło dzięki Samaelowi [Szatanowi]. Być może zjadł owoc, być może zaprzyjaźnił się z tym Aniołem, który mu wiele spraw wyjaśnił. Być może człowiek, ze swą nieśmiertelną duszą, uświadomiony przez Samaela poczuł się tak pewny siebie, że obraził Boga ?? Być może. Zrobił nasz pradziad jednak coś takiego, co my dzisiaj nazywamy grzechem. Więc stworzono mu ziemski, śmiertelny padół, by mógł grzeszyć do woli lub żyć zacnie. Dał bowiem Bóg człowiekowi rozum i wolną wolę. Miał wybór.

Samuel juz takiego wyboru nie dostał.
Samael (Szatan) był wiernym Serafinem Boga i z działaniem Lucyfera nie miał nic wspólnego.
Nadzorował Eden w Niebie Człowieka. Wynikła II WOJNA w NIEBIE i prócz Człowieka, na Ziemi wylądował Samael i jego oddziały.
Czy II wojna toczyła się ZE WZGLĘDU na CZŁOWIEKA? Samuel jest bowiem wielkim wrogiem Człowieka.

Historia aniołów nie jest istotna z punktu widzenia naszego zbawienia, ale wyjaśnia wiele spraw.
Daje bowiem swiatlo na prawdopodobne ZRÓDŁO grzechu, który powstał, zanim pojawil sie czlowiek.
Czlowiek jest niejako w srodku "konfliktu" który rozgrywa się ponad nim.
O ile jasno się mówi, że grzech jest forma buntu przeciwko woli i decyzji Boga, to jego przyczyna jest już mniej jasna.
Lucyfer sprzyciwil sie wladzy danej Jezusowi, ponieważ chciał takiej samej wladzy.
Samael zaś nie chce wykonał polecenia Boga i pokłonić się człowiekowi, nie chce mu służyć, ponieważ poznał Bożą tajemnicę stworzenia Człowieka. Bóg chciał dać człowiekowi Duszę (czyli nieśmiertelność) czyli coś czego nie miał Anioł. Samael nie chciał się pokłonić Adamowi w Raju twierdząc, że nie widzi powodu, aby "syn ognia miał się kłaniać synowi gliny".

Mowa jest też o potomkach upadłych aniołów i córek człowieczych. Ponoć to potomstwo Bóg unicestwił Potopem.
Według tradycji rabinackiej, upadłe anioły za utrzymywanie stosunków cielesnych z córkami ludzkimi zostały zawieszone między niebem a ziemią. Są daleko od Boga ale i daleko od Złych Aniołów.
Czy o ten grzech ludzki chodzi ? O złamanie pewnych zasad ?
Kim był biblijny Adam który miał za żone Lilit, a potem dopiero Ewe ?
Są źródła które przypuszczają że był kosmitą. Ale i takie które mówią, że jest on symbolem gatunku ludzkiego !!

Obie Wojny w Niebie, których prawdopodobną przyczyną był Człowiek, pozostawiły głęboki rozłam w Niebieskim Świecie. Prawdopodobnie Bóg odsunął z Nieba blisko 1/3 Aniołów.

Jeśli wysoko toczy się wojna, to Adam i Ewa nie są bezpieczni.
Dlatego aniołowie wierni Bogu gorąco im zalecali ścisłe stosowanie się do wskazań, których udzielił im Bóg, bowiem jedynie przez doskonałe posłuszeństwo byli bezpieczni. Jeśli byli posłuszni, ten ukryty wróg nie miał nad nimi żadnej władzy.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 październik 08 2007 17:08   
Forum

Śmieszne jest to, że toczą się jakieś głupawe wojny o władzę. Przecież Bóg mógłby (bądź może ale nie chce) to wszystko swoją wolą zmienić - a głupie zbuntowane anioły myślą, że mają jakieś szanse na wygraną (bo może mają?). Kwintesencja metafizycznego romantyzmu. Zbuntowani aniołowie - bohaterami romantycznymi. Tylko po co w tym wszystkim człowiek i za co on w końcu odpowiada, chyba jedynie za to, że pozwolił się stworzyć w tym całym boskim bajzlu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 październik 08 2007 18:59   
Forum

Gocek
Tylko po co w tym wszystkim człowiek i za co on w końcu odpowiada

Aniołowie odpowiadają za człowieka i dzieło stworzenia, a człowiek za Ziemie i jej stworzenia (ma się nimi opiekować).
Dodatkowo i anioł i człowiek ma wielbić Boga, kochać Go i mu służyć (pełnić Jego wolę).
Cel stworzenia aniola i czlowieka? Aby żyli szczęśliwie i służyli Bogu (pełnili Jego wolę).
Tak w skrócie podają religie monoteistyczne.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 październik 08 2007 23:24   
Forum

Kasandro dobrze że Ty po przeczytanie tego nie uważasz za bzdety tylko bierzesz to za prawdopodobne ,jeszcze jako osoba wierząca

===

Cytat 
kasandra_K80
 październik 09 2007 08:03   
Forum

Quote by BLyy: Kasandro dobrze że Ty po przeczytanie tego nie uważasz za bzdety tylko bierzesz to za prawdopodobne ,jeszcze jako osoba wierząca

Jeśli historia o aniołach jest prawdziwa, a kościoły temu nie zaprzeczają, to ja podaję PRAWDOPODOBNĄ wersję zdarzeń.
Ty możesz stworzyć własną wersję...
Kto wie, może tak "zrodzi się" przyszły pisarz lub poeta ?

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,43 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty