Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 New Age... jak Yeti?
 |  Wersja do druku
Reguly
 wrzesień 13 2007 19:16  (Czytany 14711 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/07/05
Postów:: 1964

Co by nie mieszac w innych watkach (poniekat wywodzac zgadnienie z tego), proponuje podiac sie proby zdefiniowania czym tak naprawde jest New Age.

Wedlug definicji na Wiki:

New Age (z ang., wymowa: /nju: eɪdʒ/; także Nowa Era, Nowa Epoka, Ruch Nowej Ery) - to nieformalny, wielopostaciowy i wielowymiarowy, alternatywny ruch kulturowy, który narodził się umownie w latach 60. XX wieku w USA, a następnie zdobył liczne grono zwolenników na całym świecie. Obecnie, w pierwszej dekadzie XXI wieku, zdobywa coraz więcej zwolenników i tendencja ta wzrasta. Przez chrześcijan, zwłaszcza przez katolików, ruch New Age jest uważany za sektę.

Część zwolenników ruchu New Age uważa, że dzisiejsze czasy mogą być ostatnimi czasami w dziejach świata, jaki znamy. Po przejściu tego świata do nowej rzeczywistości ma nastąpić złota era ludzkości. Bliżej nieokreśloną, ale raczej niedaleką przyszłość wyobrażają sobie jako czasy, w których ludziom ma żyć się lepiej i łatwiej. Nadejdzie czas, w którym ludzie całkowicie przewartościują swoje spojrzenie na sens życia. Przyjmą za pewnik, że życie ziemskie to tylko etap, który ma na celu umożliwienie im poznania siebie (czyli Boga) głębiej. Wtedy nastąpi era, w której przed ludzkością otworzą się nowe, fascynujące, zapomniane możliwości. Zgodnie z tym przekonaniem nastanie wtedy kres wszelkich systemów religijnych oraz ich instytucji, a ludzie zaczną naprawdę żyć według zasady: czyń drugiemu co tobie miłe, nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.

Według niektórych, w roku 2012 dobiegnie końca era Ryb (interpretowana między innymi symbolicznie jako epoka chrześcijaństwa) i nastanie era Wodnika. Według niektórych źródeł z kręgu tej kultury, do roku 2012 staniemy się świadkami takich zdarzeń jak np.: III wojna światowa, objawienia obcych cywilizacji na Ziemi, przebiegunowanie Ziemi czy upadek Kościoła katolickiego.

Natomiast według innych zwolenników tej kultury, przejście w Nową Erę Duchowości odbędzie się łagodnie i niezauważalnie.

Źródeł tego poglądu oraz genezy całego ruchu można doszukiwać się nie tylko w astrologii, ale również w teozofii (zwłaszcza w pismach Alice Bailey (1880-1949) — ważnej prekursorki New Age), Księdze Urantii, antropozofii (R. Steiner) oraz kontrkulturze lat 60. XX wieku (np. ruch hippisowski). Choć jak to bywa z genezami dużych społecznych kultur duchowych (np. katolicyzm, islam, buddyzm) trudno jest wskazać absolutnie wszystkie źródła leżące u podstaw zaistnienia danej kultury duchowej.

New Age jest monistyczny i panteistyczny. Zakłada, iż wszyscy są jednością, a poczucie odrębności jednostki od świata i innych istot jest uświadomieniem sobie własnego ego przez umysł. Ruch ten zaleca wiele praktyk, mających na celu zjednoczenie ze światem i Bogiem (czyli ze wszystkim). Są to np. medytacja, koncentracja, afirmacja, joga, reiki i channeling - przekazy od obcych cywilizacji poprzez osobę będącą w transie (np. przekazy Kasjopean, Plejadian, Ra, Wingmakers, Wniebowstąpionych Mistrzów). Zaleca lecz nie nakazuje.
===
Kultura duchowa New Age nie prowadzi żadnych nagonek, namawiań ani przymuszeń. Zwolennicy New Age uznają wolną wolę każdej istoty ludzkiej za najwyższe dobro i szanują każdą decyzję każdego człowieka. W New Age nie istnieje naczelny władca (tzw. guru), co jest konsekwencją tego, że każdy jest równy każdemu.
tam tez pewne charakterystyczne dla NA zalozenia:

- Wszystko we wszechświecie jest ze sobą powiązane, jest jednością.
- Wszystko jest emanacją kosmicznej energii, którą można nazwać na przykład Bogiem albo Absolutem.
- Wszystko co istnieje posiada moc tworzenia rzeczywistości.
- Najwyższym dobrem i celem istnienia jest miłość, w najszerszym rozumieniu.
- Nauka nie jest w stanie wytłumaczyć wszystkiego, ponieważ jest tylko niedoskonałym instrumentem naszego poznania. Alternatywne metody mogą być niekiedy skuteczniejsze od naukowych.
- Życie ziemskie jest tylko stanem przejściowym, jednym z etapów rozwoju. Śmierć nie jest finalna, to tylko proces transformacji energii w inną formę.
- Człowiek, tak jak i wszystko inne, jest uduchowiony, posiada nadfizyczną jakość.
- Świat zmieni się, gdy ludzkość osiągnie odpowiedni poziom rozwoju duchowego.
- Najważniejszym narzędziem człowieka jest wolna wola. Może on dokonywać w każdym momencie życia dowolnego wyboru, bez narażania sie na osąd i krytykę, bądź aprobatę, o ile czyni to świadomie i zdaje sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania.

Czy przynajmniej kilka z nich nie przypomina wam czegoś? Czy w odniesieniu do tego, nie wydaje sie wam dosc trafne pewne sformulowanie z innego forum (Keiroth 2006/04/12 17:47), ze New Age to bowiem (jak sami o nim mówią jego członkowie) nieformalny, wielopostaciowy i wielowymiarowy, alternatywny ruch kulturowy - czyli dość mgliście zarysowany obszar mogący zawierać w sobie pewne odłamy rodzimowierstwa jak i chrześcijaństwa czy buddyzmu (czy też zupełnie innego wyznania) - innymi słowy, do New Age (zależnie od podejścia) wpisać można albo wszystko albo prawie nic...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 13 2007 19:37   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

podoba mi się wyszczególnienie charakterystycznych dla New Age założeń.
Natomiast co do analizy zjawiska, trzymam się zamiast wikipedii raczej dokumentu
Papieskiej Rada Kultury Jezus Chrystus dawcą wody żywej. Chrześcijańska refleksja na temat New Age
Pod linkiem są fragmenty z wprowadzenia w problematykę. W dalszym ciagu jest porównanie New Age z chrześcijaństwem i to, jest najciekawsze.
Broszurka kosztuje tylko kilka złotych

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
WcWojen
 wrzesień 13 2007 20:25   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 11/30/06
Postów:: 146

...Pozostaje jeszcze pytanie o obiektywizm danego źródła

...i link dla równowagi.

===

 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 14 2007 09:08   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775

Halo!!
Moim zdaniem ruch New Age nie powstał dlatego że ludzie są źli czy durni i nie chcą ujrzeć prawdy głoszonej przez kościoły, czy wielkie religie lecz dlatego że prawda głoszona przez te religie jest niepełna, nie odpowiada wzrostowi ogólnej świadomości ludzkiej i nie daje odpowiedzi na najbardziej dręczące ludzkiego ducha pytania, krótko mówiąc ponieważ zawiera dużą dawkę materializmu, bałwochwalstwa i .... nie chciałabym używać tego słowa ale i kłamstwa. Przykro mi, gdyż sama należę oficjalnie do kościoła katolickiego i nie na złość kościołowi poszukiwałam prawdy poza murami kościoła, ale z powodu rozczarowania kościelnym nauczaniem. Już sam fakt, że duchowość jest obwarowana paragrafami, postanowieniami i imprimatur mnie odrzuca, gdyż zabiera duchową wolność. Rozwinięty duchowo człowiek, ten który swoją wiare opiera na Chrystusie, na Opoce, zgodnie z tym co powiedział Jezus nie utraci łaski i prawdy "nawet gdyby zjadł coś trującego" To "trujące" to własnie "spożycie" złej duchowej strawy, która tym, którzy Go znają nie może zaszkodzić!!!!!!!. A poza tym Jezus powiedział zapowiadając naszą Epokę, jako Epokę Ducha Prawdy, że gdy nadejdą te dni ostatnie, o których New Age słusznie mówi że już są, to uczniowie mają podnieść swoje głowy gdyż zbliża się ich odkupienie!!!! Co miał Jezus na myśli? Przecież nie to że przyjdzie na końcu świata i to odkupienie będzie polegało na wiecznym szczęściu w Niebie. Jezus przez te słowa zapowiedział, że będą zdejmowane ludzkiemu duchowi, duchowe kajdany nie pozwalające mu swobodnie wznosić się ponad materializm i pozwolą na ujrzenie horyzontówe o których dotychczas nawet nie marzył. Ludzki duch ujrzy horyzonty swojej duchowej Ojczyzny w której się narodził i do której musi powrócić. Lecz, aby tam mógł znowu się znaleźć musi znać utraconą drogę. A drogą jest Jezus Chrystus. Ludzie, którzy popierają czy uważają się zaczłonków New Age są tymi, którym ten ruch lepiej wyjaśnia ich pochodzenie i zapewnia większą dawkę wolności duchowej, co oczywicie nie zmienia faktu że w tym ruchu jest również "sporo trucizny".
Lecz to odejście ludzi do New Age dzieje się ponieważ w wielkich religiach dochodzi do paradoksów. Mają one dbać o duchowość człowieka, a usiłują nakarmić ludzką duszę materialnymi obrzędami, liturgią i strachem przed wszelkim łączeniem się ze światem Ducha, gdyż tam podobno czyhają tylko demony.
A właśnie celem i zadaniem ludzkiego ducha jest wzniesienie się do duchowego życia, poznanie go już tu na ziemi i wiara, że gdy pójdzie śladem Mistrza to po zrzuceniu powłoki cielesnej znajdzie się przed Jego Obliczem.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 14 2007 10:41   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/17/06
Postów:: 1841

Miałem jakiś kontakt z tym Yeti - chociaż dotknąć to go nie dotknąłem więc 100% pewności, że jest realny nie mam.

Czym jest NE?
Najpierw czym nie jest:
- Nie jest sektą! bo
nie ma przywódcy(ów), nie ma dogmatów, nie każe zerwać z dotychczasowym życiem, jako najwyższą wartość stawia indywidualne doświadczenie/praktykę/przeżycie

- Nie jest nową religią bo
nie wymaga zerwania ze starą, z ateizmem itd., nie ma nowego boga, świętej księgi i innych atrybutów religii/wyznania - a to że się zajmuje duchowością o byciu nowym wyznaniem nie świadczy

Czym jest

Najogólniej - zbiorem metod i narzędzi do doskonalenia ludzkich możliwości w sferze psychicznej i duchowej koniec kropka.

Czerpie obficie z tradycji całego świata nie tylko Wschodu łącząc je (znajdując potwierdzenie)z najnowszymi odkryciami naukowymi wielu dziedzin. te odkrycia + decyzja wielu środowisk tzw. wiedzy ezoterycznej (ukrytej- tylko dla wtajemniczonych) o upublicznieniu tej wiedzy dla wszystkich + pojawienie się internetu a więc łatwy dostęp do darmowych publikacji = przyczyniła się do rozwoju NE.

I tutaj ta powszechna dostępność ludzi "nie przygotowanych", bez kontroli "mistrza" - rodzi wiele niebezpieczeństw, ale o ty to w tym wątku here,

Jestem gorącym przeciwnikiem demonizowania NE a zwolennikiem chrystianizowania jej co staram się czynić na innych forach pokazując, że można być normalnym katolikiem i "zajmować się" pewnymi dziedzinami NE

Stoje na stanowisku, że NE jest przyszłością i walka z nią jest skazana na przegraną i wcześniej czy później kościół jej pozytywne elementy zaakceptuje (tak jak to już wielokrotnie w historii bywało).

Postuluje nie wylewać tego dziecka (NE)z całą kąpielą tylko skupić się na "wrzodach" i innych czyrakach a nawet nowotworach na jego ciele i je wskazać napiętnować i poddać leczeniu a dziecko po długiej i bolesnej walce/kuracji ochrzcić i niech rośnie na chwale Kościoła.
Zgadzam się z prawie całkowicie z Matejanką, że młodzi ludzie w NE szukają duchowości/głębi/mistycyzmu

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 14 2007 14:31   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Quote by Dezerter: Miałem jakiś kontakt z tym Yeti - chociaż dotknąć to go nie dotknąłem więc 100% pewności, że jest realny nie mam.

Czym jest NE?
Najpierw czym nie jest:
- Nie jest sektą! bo
nie ma przywódcy(ów), nie ma dogmatów, nie każe zerwać z dotychczasowym życiem, jako najwyższą wartość stawia indywidualne doświadczenie/praktykę/przeżycie

Nie jest sektą, nie ma przywódców, dogmatów, nie ma niczego, jest płynną papką dla osób odrzucających wszelkie autorytety poza sobą samym.

Nie mam zamiaru tarzac się w papce
Quote by Dezerter:
- Nie jest nową religią bo
nie wymaga zerwania ze starą, z ateizmem itd., nie ma nowego boga, świętej księgi i innych atrybutów religii/wyznania - a to że się zajmuje duchowością o byciu nowym wyznaniem nie świadczy

a przez to jest pełne fałszu - skoro nie wymaga zerwnaia ze starą religią, oznacza to, że kieruje się tylko ku tym, ktorzy szukają jakiejkowleik, bylejakiej formy duchowości niczym, poza samooglądem, nie podpartej

Quote by Dezerter:
Czym jest

Najogólniej - zbiorem metod i narzędzi do doskonalenia ludzkich możliwości w sferze psychicznej i duchowej koniec kropka.

czyli: zbaw się sam...

Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».

Nie rozumiem czemu niektórzy chca powtarzac błąd pierwszych ludzi?

Quote by Dezerter:
Czerpie obficie z tradycji całego świata nie tylko Wschodu łącząc je (znajdując potwierdzenie)z najnowszymi odkryciami naukowymi wielu dziedzin. te odkrycia + decyzja wielu środowisk tzw. wiedzy ezoterycznej (ukrytej- tylko dla wtajemniczonych) o upublicznieniu tej wiedzy dla wszystkich + pojawienie się internetu a więc łatwy dostęp do darmowych publikacji = przyczyniła się do rozwoju NE.


No, niestety, przyczynia się... do rozwoju uwiedzenia bezkształtna papką i ułudą i kłamstwem

Quote by Dezerter:
I tutaj ta powszechna dostępność ludzi "nie przygotowanych", bez kontroli "mistrza" - rodzi wiele niebezpieczeństw, ale o ty to w tym wątku here,

Jestem gorącym przeciwnikiem demonizowania NE a zwolennikiem chrystianizowania jej co staram się czynić na innych forach pokazując, że można być normalnym katolikiem i "zajmować się" pewnymi dziedzinami NE


Nie można.
Bardzo mi przykro.
zachęcam Cię do przeczytania ksiązki Verlinde'a Antychrześcijańskie oszustwa Od apokryfów do Dana Browna

Quote by Dezerter:
Stoje na stanowisku, że NE jest przyszłością i walka z nią jest skazana na przegraną i wcześniej czy później kościół jej pozytywne elementy zaakceptuje (tak jak to już wielokrotnie w historii bywało).

Wtedy przestanie być Kościołem
New Age i chrześcijanstwo jest nie do pogodzenia
Quote by Dezerter:
Postuluje nie wylewać tego dziecka (NE)z całą kąpielą tylko skupić się na "wrzodach" i innych czyrakach a nawet nowotworach na jego ciele i je wskazać napiętnować i poddać leczeniu a dziecko po długiej i bolesnej walce/kuracji ochrzcić i niech rośnie na chwale Kościoła.

Fuj... niech zginie
Quote by Dezerter:
Zgadzam się z prawie całkowicie z Matejanką, że młodzi ludzie w NE szukają duchowości/głębi/mistycyzmu


Tez się z tym zgadzam. Ale dodam: błądzą, szukają nie tam gdzie trzeba

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciek Janson
 wrzesień 14 2007 15:35   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zarejestrowany: 06/02/05
Postów:: 1687

Amen Medievalu

Zabawa z NE to jak zabawa dziecka z otwartym ogniem. To sa moce, ktorych ani nie rozumiemy, ani nie mozemy kontrolowac, ani nie powinnismy sie im poddawac.

Sad but true.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie
 
 Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 14 2007 16:30   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775

Jeżeli ci, co szukają wierzą w Chrystusa i szukają zgodnie z tym jak Jezus polecił, to nic im nie może się stać
ew. Marka
A tym, którzy uwierzyli, będą towarzyszyć * takie znaki: W moim Imieniu będą wyrzucać demony, będą mówić nowymi językami, 18 będą brać węże, oraz im nie zaszkodzi, choćby coś trującego wypili; będą nakładać ręce na chorych i będą się dobrze mieli.
Jezus zachęca do szukania i to tych którzy w Niego wierzą, gdyż inaczej do kogo by mówił?. Co znaczą słynne słowa Jezusa: "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje, a kołaczącemu zostanie otworzone" (Łk 11, 9 - 10)."
Te słowa są znowu skierowane do uczniów czasów ostatnich w których Prawda będzie musiała być znaleziona gdyż zgodnie ze słowami Proroka Amosa:
Oto nadejdą dni - wyrocznia Pana Boga - gdy ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz głód słuchania słów PańskichWtedy błąkać się będą od morza do morza, z północy na wschód będą krążyli, by znaleźć słowo Pańskie, lecz go nie znajdą
Gdyż Dzień Pański czyli czas Ostateczny jest ciemnością znowu zgodnie ze słowami tego samego Proroka
. Przecież dzień Pański jest ciemnością, a nie światłem, mrokiem, a nie ma w nim jasności? 21. Nienawidzę, brzydzę się waszymi świętami. Nie będę miał upodobania w waszych uroczystych zebraniach. 23. Idź precz ode Mnie ze zgiełkiem pieśni twoich, i dźwięku twoich harf nie chcę słyszeć. 24. Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda z brzegów i prawość jak potok nie wysychający wyleje 2
Czy może Bóg jaśniej przemawiać przez Proroków? To wszystko o czym mowa jest w tych kilku fragmentach jest właśnie tym co świat przeżywa. W większości ludzie duchowość zamienili na chodzenie do kościoła, ceremonie i śpiewy. Święta są przede wszystkim okazją do materialnych przyjemności.
Jednak tak jak Bóg obiecał został zesłany na ziemię głód Słowa, jako przygotowanie do przyjęcia przez ludzkość ostatniego Boskiego Objawienia będącego Objawieniem Ducha Świętego. Lecz zanim ludzkość Je odnajdzie, będzie musiała długo błądzić w ciemności, a znajdą Je Ci którzy uwierzyli Jezusowi, że Przyśle na ziemię, Ducha Prawdy Pocieszyciela!!! Bóg jest jeden więc Duch Prawdy jest Bogiem, jest Chrystusem, jest Duchem Swietym i nie ma innego!!!
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 14 2007 17:09   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Witaj matejanko
Czemu nie dziwię się, że jesteś zwolenniczką New Age?

Quote by matejanka:
Czy może Bóg jaśniej przemawiać przez Proroków? To wszystko o czym mowa jest w tych kilku fragmentach jest właśnie tym co świat przeżywa. W większości ludzie duchowość zamienili na chodzenie do kościoła, ceremonie i śpiewy. Święta są przede wszystkim okazją do materialnych przyjemności.

Nie sposób z tym sie nie zgodzić.

Prezentujesz stanowikso, że lepsza jakakolwiek duchowość (przez ten termin rozumiem jakiekolwiek zainteresowanie sprawami pozamaterialnymi) niż obrzędowość.

Coś w tym jest, ale nie do końca.
Jakakolwiek duchowość otwiera z pewnoscią człowieka na Boga i może okazać się, że ktoś kto zafascynuje się ezoteryką, teozofią, spirytyzmem dojdzie kiedyś w końcu do poznania prawdy.
Może.
O ile po drodze nie wpadnie w zasadzki zlego, których na tej drodze jest najwięcej.
W zasadzie można powiedzieć, że jest zbudowana z samych zasadzek.
Jednak miłosierny Bóg nawet i z takiego zła może wyprowadzić dobro.
Znam swiadectwa wielu osób, które interesowały się szeroko pojętym New Age (spirytyzm, teozofia, ezoteryzm, spirytualizm, etc) i które na tej drodze, a często wbrew jej naturalnemu celowi, odnalazły Boga.
Akurat tłumaczę jedna taką książkę - świadectwo.

Z drugiej strony obrzędowść (nawet pusta i materialna) też może otworzyć w pewnym momencie serce człowieka na Boga.

A nie niesie ze sobą tyle niebezpieczeństw co bylejakość duchowa New Age'u

Quote by matejanka:
Jednak tak jak Bóg obiecał został zesłany na ziemię głód Słowa,


Moim zdaniem to na ziemię, w postaci New Age'u zostało zeslane świerzbienie uszu celem szukania sobie ciągle czegoś nowego

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 14 2007 18:15   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775

Witaj Medieval man!
Nie twierdzę że nie masz racji, lecz zwróć uwagę że w moim poście jako warunek odnalezienia Prawdy postawiłam wiarę w Jezusa Chrystusa, wiarę w Słowo. ALe oczywiście prawdziwą wiarę a nie według własnego widzimisię. Co jest tą prawdziwą wiarą w Chrystusa. Moim zdaniem w pełni zawierzenie Jego słowom. To znaczy że jest Drogą Życiem i Prawdą. I jeżeli On szedł drogą cierpienia, odrzucenia, niezrozumienia nawet przez bliskich to każdy kto za Nim idzie musi zrobić tę samą drogę. W mniejszym lub większym stopniu w zależności od swoich możliwości. Jeżli ktoś myśli, że bez krzyża można dojść do Boga to niesety bardzo się myli i nie zrozumiał słów Jezusa:
Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je” (Mk 8, 34-35).
Co znaczy zachować życie? Oznacza to nie umrzeć duchowo z powodu świata i jego wspaniałości. Czy znaczy to że mamy wyrzec się w ogóle przyjemności i nasze życie ma byc tylko pasmem bólu i jęku?
Wprost przeciwnie. Bóg po to stworzył na świecie jego uroki, abyśmy się nimi cieszyli, ale wyłącznie w ramach Boskiego Prawa. A to Prawo jest jasno sformułowane. Na pierwszym miejscu mamy postawić Miłość do Boga i do bliźnich no i nieustająco pamiętać, o tym, że to życie trwa krótko, że ziemia jest przejściową ojczyzną, gdyż ta prawdziwa jest nie z tego świata. Ale gdy przyjdzie na nas doświadczenie krzyża, to jeżeli chcemy żyć, musimy go przyjąć!!! Zostało jasno powiedziane tez przez Jezusa co cesarskie cesarzowi a co Boskie Bogu...A nie tylko cesarzowi czyli światu i jego przyjemnościom!!!!
Dlaczego Jezus Chrystus powiedzial o sobie że jest Prawdą? Mógł tak tylko powiedzieć ktoś kto jest Bogiem inaczej jest kłamcą. Nikt z ludzi nie moze tego o sobie powiedzieć , tylko Bóg który zna Prawdę Absolutną i jest Prawdą. Jezus abysmy mogli być pewni że Jego Słowa i Nauki Miłości są prawdziwe, oddał swoje życie na krzyżu i zgodnie z tym co obiecał trzeciego dnia zmartwychwstał. Każdy kto usiłuje twierdzić że Jezus to tylko wysoko rozwinięta dusza nie jest w Prawdzie, gdyż Chrystus był zanim powstał świat i był zawsze, gdyż Chrystus jest Bogiem. Jeżeli New Age nie uznaje Boskości Jezusa, nie uznaje że przez Niego przemawiał Duch samego Boga to ja nie jestem zwolennikiem New Age, a w moim poprzednim poście wykazałam że czasy poszukiwania Prawdy przezludzkiego ducha to nasze czasy, a New Age jest tego objawem. Gdybyś uważnie przeczytał księgę Amosa to przecież tam jest powiedziane że ludzie nie znajdą na świecie Boskiego Słowa. z czego jasno wynika że ruch New Age musi się mylić i tym Boskim Słowem nie jest.Boskie Słowo zostało przez człowieka wypaczone i odkształcone i dlatego Duch Prawdy musi przyjść i to Słowo będzie dane z Nieba o czym mówi wiele innych Proroctw z ST. W czasach ostatnich znajdą Je ci, którzy w wierze w Chrystusa Go szukają. Taka była wymowa mojego poprzedniego postu
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 14 2007 19:52   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Quote by matejanka: Witaj Medieval man!
Nie twierdzę że nie masz racji, lecz zwróć uwagę że w moim poście jako warunek odnalezienia Prawdy postawiłam wiarę w Jezusa Chrystusa, wiarę w Słowo.

Zauważyłem.
Problem zaczyna sie tam gdzie rozpatrujemy co znaczy:
- wiara w Jezusa Chrystusa
- wiara w Słowo
Quote by matejanka:
ALe oczywiście prawdziwą wiarę a nie według własnego widzimisię. Co jest tą prawdziwą wiarą w Chrystusa. Moim zdaniem w pełni zawierzenie Jego słowom. To znaczy że jest Drogą Życiem i Prawdą.

To są tylko jedne z jego słów, jest ich więcej, czasami mogą wydawac się ze sobą sprzeczne.
A co jest prawdziwą wiarą w Jezusa?
Moim zdaniem przyjęcie tego, że Jezus jako Syn Boży ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej
przez co pojednał nas z Ojcem i stał sie dla każdego z nas naszym Zbawcą.
Nie przyszedł bowiem po to, by nauczać, ale po to, by nas pojednać z Bogiem.
Jesli w to nie wierzymy, powoływanie się na jego naukę jest tylko alibi.

Quote by matejanka:
I jeżeli On szedł drogą cierpienia, odrzucenia, niezrozumienia nawet przez bliskich to każdy kto za Nim idzie musi zrobić tę samą drogę. W mniejszym lub większym stopniu w zależności od swoich możliwości. Jeżli ktoś myśli, że bez krzyża można dojść do Boga to niesety bardzo się myli i nie zrozumiał słów Jezusa:
Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je” (Mk 8, 34-35).

To pobożne, ale niekonieczne.
Oczywiście, cierpienie jest nierozerwalnie związane z życiem człowieka obciążonego grzechem pieworodnym i jego skutkami, ale nie znaczy to, że jest upragnione przez Boga wobec człowieka.
Quote by matejanka:
Co znaczy zachować życie? Oznacza to nie umrzeć duchowo z powodu świata i jego wspaniałości. Czy znaczy to że mamy wyrzec się w ogóle przyjemności i nasze życie ma byc tylko pasmem bólu i jęku?
Wprost przeciwnie. Bóg po to stworzył na świecie jego uroki, abyśmy się nimi cieszyli, ale wyłącznie w ramach Boskiego Prawa. A to Prawo jest jasno sformułowane. Na pierwszym miejscu mamy postawić Miłość do Boga i do bliźnich no i nieustająco pamiętać, o tym, że to życie trwa krótko, że ziemia jest przejściową ojczyzną, gdyż ta prawdziwa jest nie z tego świata. Ale gdy przyjdzie na nas doświadczenie krzyża, to jeżeli chcemy żyć, musimy go przyjąć!!!

Zasadniczo tak....
Quote by matejanka:
Zostało jasno powiedziane tez przez Jezusa co cesarskie cesarzowi a co Boskie Bogu...A nie tylko cesarzowi czyli światu i jego przyjemnościom!!!!
Dlaczego Jezus Chrystus powiedzial o sobie że jest Prawdą? Mógł tak tylko powiedzieć ktoś kto jest Bogiem inaczej jest kłamcą. Nikt z ludzi nie moze tego o sobie powiedzieć , tylko Bóg który zna Prawdę Absolutną i jest Prawdą. Jezus abysmy mogli być pewni że Jego Słowa i Nauki Miłości są prawdziwe, oddał swoje życie na krzyżu i zgodnie z tym co obiecał trzeciego dnia zmartwychwstał.

Nie uważam, aby Jezus zdecydował się umrzec tylko po to, by udowodnic prawdę swoich słów.
Byłby wtedy jednym z wielu, ktorzy umierają za swoje poglądy. To za mało.
Umarł, z solidarności z nami, aby nastepnie poprzez zmartwychwstanie odnowić ludzkość w sobie, czyli w nowym Adamie.
Quote by matejanka:
Każdy kto usiłuje twierdzić że Jezus to tylko wysoko rozwinięta dusza nie jest w Prawdzie, gdyż Chrystus był zanim powstał świat i był zawsze, gdyż Chrystus jest Bogiem. Jeżeli New Age nie uznaje Boskości Jezusa, nie uznaje że przez Niego przemawiał Duch samego Boga to ja nie jestem zwolennikiem New Age,

Matejanko, według New Age Jezus historyczny i indywidualny różni się od Chrystusa uniwersalnego, nieosobowego i wiecznego.
Dokładnie tak, jak piszesz wyżej.
Poza tym dokumenty apokryficzne, ktorych nie mozna znaleźć w Piśmie świętym, inne objawienia o Jezusie, dostarczone, przez istoty, przewodników duchowych i nauczycieli ascezy (...) maja podstawowe znaczenie dla chrystologii New Age (Dokument Papieskiej Rady Kultury Jezus Chrystus dawcą wody żywej. Chrześcijańska refleksja na temat New Age
Czy TT nie jest takim dokumentem?

Quote by matejanka:
a w moim poprzednim poście wykazałam że czasy poszukiwania Prawdy przez ludzkiego ducha to nasze czasy, a New Age jest tego objawem.

Nie wykazałaś, tylko założyłaś.
Gdzieś napisano, ze chodzi o nasze czasy, czy tylko tak przypuszczasz?

Quote by matejanka:
Gdybyś uważnie przeczytał księgę Amosa to przecież tam jest powiedziane że ludzie nie znajdą na świecie Boskiego Słowa. z czego jasno wynika że ruch New Age musi się mylić i tym Boskim Słowem nie jest.Boskie Słowo zostało przez człowieka wypaczone i odkształcone i dlatego Duch Prawdy musi przyjść i to Słowo będzie dane z Nieba o czym mówi wiele innych Proroctw z ST.

I przyszedł i jest z nami.

Quote by matejanka:
W czasach ostatnich znajdą Je ci, którzy w wierze w Chrystusa Go szukają. Taka była wymowa mojego poprzedniego postu
Pozdrawiam


Hmmm... Te ostatnie czasy, to własnie czasy Kościoła.
Masz rację: ci którzy w wierze Chrystusa szukają, znajdą je.
A we jakiej wierze" w takiej o jakiej pisałem na początku tego postu

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 14 2007 21:09   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775

Medieval man!

Moim zdaniem przyjęcie tego, że Jezus jako Syn Boży ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej przez co pojednał nas z Ojcem i stał sie dla każdego z nas naszym Zbawcą.
Nie przyszedł bowiem po to, by nauczać, ale po to, by nas pojednać z Bogiem.
Jesli w to nie wierzymy, powoływanie się na jego naukę jest tylko alibi.

A na czym według Ciebie polega to pojednanie z Bogiem?
Widzisz jest bardzo wygodne uważanie, że Jezus umarł za nasze grzechy w zastępstwie za nas i dlatego jestesmy pojednani z Bogiem bo Jezus zapłacił śmiercią za nasze grzechy, gdyż inaczej my musielibyśmy płacić za naszą grzeszność naszą śmiercią!!!
Tak nie jest!!!!!!! I to wynika z Pisma Świętego ST i NT a wnim z Apokalipsy. My dostaliśmy tylko środek do zbawienia naszych dusz, Krew Pana w której musimy wyprać nasze duchowe szaty!!! My sami musimy użyć tej Krwi i nikt za nas tego nie zrobi!!!. Wystarczy że sam Bóg pokazał nam jak mamy to zrobić. Jezus nie pozwolił ukrzyżować się za swoje poglądy, nie wiem czy umyślnie tak spłaszczasz to co napisałam. Jezus umarł na krzyżu dla pozostawienia dla nas niezatartych śladów po których każdy musi przejśc aby do Boga dojść. Sam Bóg pokazał nam drogę!!!!Czy może być większa miłość Ojca do swoich dzieci niż oddać za nie swoje życie, aby znalazły drogę do domu,Czy Bóg mógł w inny sposób nam pokazać te drogę? Czy same słowa bez ofiary krzyża by wystarczyły, abyśmy zrozumieli, że tylko miłość może nas ocalić? Jezus pokazał nam, że ten kto przejdzie drogę krzyża zmartwychwstanie do prawdziwego życia do życia w Bogu!!!! Czy to była śmierć za własne poglądy? Nie!!! To była ogromna ofiara Boga dla swoich dzieci. Czy wystarczyłaby tylko śmierć na krzyżu, aby człowieka pojednać z Bogiem? Nigdy!!! Jezus przyszedł na świat aby pozostawić dla ludzkości Zbawczą Duchową Naukę i Prawdę w takim stopniu w jakim Jemu współcześni mogli przyjąć i zrozumieć. Wiele zostało przez Jezusa powiedziane w przypowieściach dla przyszłych pokoleń. Dla pokoleń Czasów Ostatecznych Jezus zapowiedzial przysłanie Ducha Prawdy. Jak myślisz dlaczego nazwał Ducha Świętego Duchem Prawdy? Skąd to nowe imię Boga Chrystusa?(to też jest moja sugestia do Apokalipsy)
Czy nie uwazasz że łącząc przepowiednie z ST z NT jasno wynika że tej Prawdy na ziemi nie będzie gdy Jezus powróci. U wielu Proroków ST Bóg zapowiada że osobiście zatroszczy się o swoje owce i Sam będzie je pasł gdyż pasterze paśli sami siebie i nie troszczyli się wystarczająco o owce. Powyżej cytowane przeze mnie fragmenty z ks. Amosa również bezsprzecznie mówią o ciemności panujących nad światem w czasach ostatnich w Dniu Pana. Jak myślisz co stało się z Prawdą? Nie zgadza się to z tym co twierdzisz, że Ducha Prawdy ludzkośc już ma, jeżeli by tak było należałoby ST wyrzucić do kosza!!! Gdyz cały ST mówi o braku Prawdy na końcu czasów. Dopiero Bóg sam odnowi resztkę Izraela.
Nie wystarczą-jak widać z powyższego-kościelne dogmaty, paragrafy i interpretacje Pisma Świętego, aby zrozumieć Prawdę. Gdyż swiadectwem Jezusa jest Duch Proroctwa a nie ludzkie interpretacje i to kazda inna w zależności od czasu i organizajcji ją głoszącej!!! Prawda została ukryta przed ludzkością, Lecz nie ma niczego ukrytego, co by nie wyszło na jaw. Jeżeli kościoły chcą przetrwać, to niech się uchwycą Ducha Prawdy, a nie tkwią w starych wyjeżdżonych szynach ustalonych przed wiekami dogmatów i inerpretacji, gdyż Duch Prawdy po to przyszedł na świat "aby przekonać świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie" i powiedzieć światu całą Prawdę.Przyszedł po to aby została tylko pszenica, a więc przyszedł odsiewać plewy od ziarna. Dobrą naukę od złej, tak aby pozostała tylko złota pszenica, czyli Boskie Słowo. A czymże innym jest według Ciebie to odsiewanie plewów od ziarna w świetle przypowieści Jezusa?
Bóg mówi albo Sam, albo za pośrednictwem Proroków, ale nie przez samozwańców. Nigdy i nikt nie był prorokiem i Boskim wysłannikiem tylko z racji urzędu. Nie było tak w czasie istnienia Zakonu Mojżesza i nie jest tak w trakcie istnienia kościołów na ziemi, gdyż Duch wieje gdzie chce, i skąd chce, a drogi i myśli Boga nie są naszymi drogami i myślami!!! Więc nie wolno Ducha Proroctwa zamykać w instytucji ani oczekiwać że Chrystus powróci tak jak oczekuje Go którakolwiek z instytucji.(znowu nie oznacza to że Duch Prawdy nie wieje też w kościele i że nie ma w nim Boskich wysłanników)
Oczywiście nie oznacza to, że kościoły powinny zamknąć swoją działalnośc, gdyż ludzkośc potrzebuje duchownych ale duchowni nie powinni być przeszkodą w rozwoju ludzkiego ducha i powinni wreszcie otworzyć oczy na czas w którym żyjemy i na to jak myśli i czuje większość ludzi. Zjawisko New Age jest właśnie wynikiem złej niedostatecznej duchowości nauczanej przez kościoły i wielkie religie. Gdyż gdyby miały Ducha Prawdy to przez te setki lat już by ludzi przekonały i zjednoczyły. A one się tylko coraz bardziej dzielą, rozczłonkowują i wzajemnie zwalczają. Czy podzielony Dom może się ostać?
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 14 2007 22:10   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Po pierwsze, to wątek o New Age, więc nie rozumiem tej polemiki

Quote by matejanka: Medieval man!

Moim zdaniem przyjęcie tego, że Jezus jako Syn Boży ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej przez co pojednał nas z Ojcem i stał sie dla każdego z nas naszym Zbawcą.
Nie przyszedł bowiem po to, by nauczać, ale po to, by nas pojednać z Bogiem.
Jesli w to nie wierzymy, powoływanie się na jego naukę jest tylko alibi.


A na czym według Ciebie polega to pojednanie z Bogiem?
Widzisz jest bardzo wygodne uważanie, że Jezus umarł za nasze grzechy w zastępstwie za nas i dlatego jestesmy pojednani z Bogiem bo Jezus zapłacił śmiercią za nasze grzechy, gdyż inaczej my musielibyśmy płacić za naszą grzeszność naszą śmiercią!!!
Tak nie jest!!!!!!!

Oczywiście, że tak nie jest.
Z kim dyskutujesz?
Chyba nie ze mną...
Nigdzie nie twierdzę, że śmierć Jezusa była śmiercią zastępczą.
Jeśeśmy pojednani z Bogiem, bo w Jezusiem, jedynym Pośredniku między ludxmi a Bogiem, Bóg dokonał pojednania ludzkości ze sobą poprzez odwrócenie tego, co było w Adamie:
nieposłuszeństwo zastąpił posłuszeństwem
odejście od Ojca zastąpił powrotem
Jezus to nowy Adam.
A Adam w Biblii to człwoiek rozumiany jako cała ludzkość.
Stąd odrodzenie, zmartwychwstanie Jezusa jest powstaniem z grzechu odnowionej ludzkości.

Nam wystarczy tylko w to uwierzyć i przyjąć zbawienie, pojednanie z Bogiem, włączenie w Ciało Jezusa, czyli w Kościół
Quote by matejanka:
I to wynika z Pisma Świętego ST i NT a wnim z Apokalipsy. My dostaliśmy tylko środek do zbawienia naszych dusz, Krew Pana w której musimy wyprać nasze duchowe szaty!!! My sami musimy użyć tej Krwi i nikt za nas tego nie zrobi!!!. Wystarczy że sam Bóg pokazał nam jak mamy to zrobić. Jezus nie pozwolił ukrzyżować się za swoje poglądy, nie wiem czy umyślnie tak spłaszczasz to co napisałam. Jezus umarł na krzyżu dla pozostawienia dla nas niezatartych śladów po których każdy musi przejśc aby do Boga dojść. Sam Bóg pokazał nam drogę!!!!


nie zgadzam się. Jezus nie umierął po to, żeby cokolwiek pokazać. Sama spłaszczasz Jego śmierć, a mi to zarzucasz?
Nie umierał dla pozostawienia jakichkowliek sladów, ale pojednując ludzkość z Ojcem
Quote by matejanka:
Czy może być większa miłość Ojca do swoich dzieci niż oddać za nie swoje życie, aby znalazły drogę do domu,Czy Bóg mógł w inny sposób nam pokazać te drogę? Czy same słowa bez ofiary krzyża by wystarczyły, abyśmy zrozumieli, że tylko miłość może nas ocalić?

tak naprawde wystarczyło samo Wcielenie
Ofiara krzyżowa była tylko konsekwencją tego Wcielenia.
Jezus przyszedł w ciele ludzkim stając się w ten sposób jedynym Pośrednikiem.
Miłość Boga do człowieka wyraziła się we Wcieleniu, czyli w solidarności z tym, którego stworzył, czyniąc go wolnym i narażając na odejście


Quote by matejanka:
Jezus pokazał nam, że ten kto przejdzie drogę krzyża zmartwychwstanie do prawdziwego życia do życia w Bogu!!!!
Czy to była śmierć za własne poglądy? Nie!!! To była ogromna ofiara Boga dla swoich dzieci. Czy wystarczyłaby tylko śmierć na krzyżu, aby człowieka pojednać z Bogiem? Nigdy!!! Jezus przyszedł na świat aby pozostawić dla ludzkości Zbawczą Duchową Naukę i Prawdę w takim stopniu w jakim Jemu współcześni mogli przyjąć i zrozumieć.

Nie.
Przyszedł po to, aby założyć swój Kościół, czyli odnowioną w Jego Ciele ludzkość.

Quote by matejanka:
Wiele zostało przez Jezusa powiedziane w przypowieściach dla przyszłych pokoleń. Dla pokoleń Czasów Ostatecznych Jezus zapowiedzial przysłanie Ducha Prawdy.

Jak napisałem: my jesteśmy pokoleniem czasów ostatecznych - od chwili pojawienia się Jezusa, gdyż od tej pory wszystko zmierza do końca
Quote by matejanka:
Jak myślisz dlaczego nazwał Ducha Świętego Duchem Prawdy? Skąd to nowe imię Boga Chrystusa?(to też jest moja sugestia do Apokalipsy)

To nie jest nowe imię.
To imię Trzeciej Osoby Trójcy
Quote by matejanka:
Czy nie uwazasz że łącząc przepowiednie z ST z NT jasno wynika że tej Prawdy na ziemi nie będzie gdy Jezus powróci.

Póki co zyjemy w 2007 roku i cieszmy się tym, co mamy.
Duch Święty działa w swoim Kościele, a wraz z Nim przekazywana jest Prawda
Quote by matejanka:
U wielu Proroków ST Bóg zapowiada że osobiście zatroszczy się o swoje owce i Sam będzie je pasł gdyż pasterze paśli sami siebie i nie troszczyli się wystarczająco o owce. Powyżej cytowane przeze mnie fragmenty z ks. Amosa również bezsprzecznie mówią o ciemności panujących nad światem w czasach ostatnich w Dniu Pana. Jak myślisz co stało się z Prawdą? Nie zgadza się to z tym co twierdzisz, że Ducha Prawdy ludzkośc już ma, jeżeli by tak było należałoby ST wyrzucić do kosza!!!

Niby czemu?
Quote by matejanka:
Gdyz cały ST mówi o braku Prawdy na końcu czasów.

Nie cały.
Generalizujesz dla swoich wlasnych założeń
Quote by matejanka:Dopiero Bóg sam odnowi resztkę Izraela.

zrobił to w Jezusie
Quote by matejanka:
Nie wystarczą-jak widać z powyższego-kościelne dogmaty, paragrafy i interpretacje Pisma Świętego, aby zrozumieć Prawdę. Gdyż swiadectwem Jezusa jest Duch Proroctwa a nie ludzkie interpretacje i to kazda inna w zależności od czasu i organizajcji ją głoszącej!!!

Duch proroctwa jest Duchem Kościoła. I to wystarczy. Po co szukać dalej?

Quote by matejankaRazzrawda została ukryta przed ludzkością, Lecz nie ma niczego ukrytego, co by nie wyszło na jaw. Jeżeli kościoły chcą przetrwać, to niech się uchwycą Ducha Prawdy, a nie tkwią w starych wyjeżdżonych szynach ustalonych przed wiekami dogmatów i inerpretacji, gdyż Duch Prawdy po to przyszedł na świat "aby przekonać świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie" i powiedzieć światu całą Prawdę.


Zgadza się. Przyszeł do Kościoła i w nim pozostał. zaprzeczanie temu jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu
Quote by matejanka:
Przyszedł po to aby została tylko pszenica, a więc przyszedł odsiewać plewy od ziarna. Dobrą naukę od złej, tak aby pozostała tylko złota pszenica, czyli Boskie Słowo. A czymże innym jest według Ciebie to odsiewanie plewów od ziarna w świetle przypowieści Jezusa?

Nauczaniem Kościoła?

Quote by matejanka:
Bóg mówi albo Sam, albo za pośrednictwem Proroków, ale nie przez samozwańców. Nigdy i nikt nie był prorokiem i Boskim wysłannikiem tylko z racji urzędu.

Ty tak zdecydowałaś?
To poczytaj sobie listy Pawła

Quote by matejanka:Nie było tak w czasie istnienia Zakonu Mojżesza i nie jest tak w trakcie istnienia kościołów na ziemi, gdyż Duch wieje gdzie chce, i skąd chce, a drogi i myśli Boga nie są naszymi drogami i myślami!!! Więc nie wolno Ducha Proroctwa zamykać w instytucji ani oczekiwać że Chrystus powróci tak jak oczekuje Go którakolwiek z instytucji.(znowu nie oznacza to że Duch Prawdy nie wieje też w kościele i że nie ma w nim Boskich wysłanników)

A ktoż Go zamyka?

Quote by matejanka:
Oczywiście nie oznacza to, że kościoły powinny zamknąć swoją działalnośc, gdyż ludzkośc potrzebuje duchownych ale duchowni nie powinni być przeszkodą w rozwoju ludzkiego ducha i powinni wreszcie otworzyć oczy na czas w którym żyjemy i na to jak myśli i czuje większość ludzi.

Daj spokój.
Jesli jakiś człowiek wymyśli sobie bzdurną duchowość, to Kościół ma się do tego dostosować?
A może raczej pouczyć? Chyba po to jest, by umacniac swych braci w wierze.
Quote by matejanka:
Zjawisko New Age jest właśnie wynikiem złej niedostatecznej duchowości nauczanej przez kościoły i wielkie religie. Gdyż gdyby miały Ducha Prawdy to przez te setki lat już by ludzi przekonały i zjednoczyły.

Niby czemu?
Zjawisko New Age jest wynikiem świerzbienia uszu i szukania nowinek zamiast zawierzenia
Quote by matejanka:
A one się tylko coraz bardziej dzielą, rozczłonkowują i wzajemnie zwalczają. Czy podzielony Dom może się ostać?
Pozdrawiam

Kościół trwa i tak jeden


Matejanko
Odpowiedziałem Ci na Twoje watpliwości choć nie powinienem w tym temacie.
Może jednak ograniczysz sie do analizowania New Age'u?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 14 2007 22:28   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775

Medieval man!
Oczywiście że w tym wątku dyskutujemy o New Age. Dlatego postawiłam tezę że zjawisko New Age jest wynikiem złego nauczania przez
kościoły.
Na to Ty mi zaserwowałeś ogólniki i to własnie takie które wcale niczego nie wyjaśniają , a raczej świadczą o tym że nauczaniu kościoła brakuje Ducha Prawdy który wprowadza w całą Prawdę. Gdyż Prawda oświeca ,jest logiczna i wyjaśnia wątpliwości.
A powiedz mi co wyjaśnia to zdanie

Stąd odrodzenie, zmartwychwstanie Jezusa jest powstaniem z grzechu odnowionej ludzkości.

Gdzie masz tę odnowioną ludzkośc, jak ona się odnowi i kiedy i pod wpływem czego? Od dwóch tysięcy lat działalności kościoła raczej widzę tego przeciwieństwo a zapowiedzi na czasy ostatnie w listach apostolskich raczej mowią o szydercach, a nie o nowych Adamach. A więc wyjaśnij mi co takiego stanie się na świecie że ludzkośc zmieni się i odnowi?!!!!
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 14 2007 22:44   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/17/06
Postów:: 1841

BY= medieval_man
Nie jest sektą, nie ma przywódców, dogmatów, nie ma niczego, jest płynną papką dla osób odrzucających wszelkie autorytety poza sobą samym.

Nie mam zamiaru tarzac się w papce


cieszę się , że nie zaliczasz NE do sekt, "nauczyciele" są oczywiście , ale dla tego bo opracowali nowe metody - są więc autorytetami ale zawsze mówią - sprawdź sam, bo to twoje życie, twoja droga rozwoju duchowego i to ty po skończeniu życia ziemskiego zbierzesz owoce swego życia

by Dez
Czym jest

Najogólniej - zbiorem metod i narzędzi do doskonalenia ludzkich możliwości w sferze psychicznej i duchowej koniec kropka.

By MM
czyli: zbaw się sam...

Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».

Nie rozumiem czemu niektórzy chca powtarzac błąd pierwszych ludzi?


a ja nie rozumie skąd Ci się wzięło samozbawienie??
i czemu doskonalenie psychiczne i duchowe tak ci się kojarzy??
A co według ciebie robili pustelnicy, zakonnicy i inni święci mężowie jak nie samodoskonalili (oczywiście przy pomocy Ducha Św - ale nie leżeli na wyrku i nie mówili Duchu Św działaj i doskonal mnie a ja sobie poleżę :-)))swego duch (kontrola zmysłów) i psyche??

Piszesz oszustwo, ale wiesz dobrze, że Verlinde swoim życiorysem /świadectwem potwierdza, że mówiąc skrótowo "energia" działa jest realna a że on ,jak i wielu innych I tu zgoda z Maxudrem , nie potrafił nad nią zapanować - to inna sprawa.

Nie zgadzam się z Tobą, że nie da się pogodzić niektórych dziedzin NE z chrześcijaństwem, wielu to robi z powodzeniem i nie ma w tym sprzeczności.
ALE WIELU DZIEDZIN NIE DA SIę POGODZIć I TU KTOś SIę MYLI!? - czas pokaże kto.

Ide o zakład, że za 10 -15 lat wiele z metod i nurtów NE będzie miało swe chrześcijańskie odpowiedniki w KRK (zostanie zaadaptowane na grunt...)


Powiem wam co mnie najbardziej przekonuje pociąga i napawa optymizmem jeśli chodzi o NE - to że celem i głównym motywem jest Czysta bezwarunkowa MIŁOŚĆ

A Miłość jest najważniejsza i Bóg jest Miłością

Sorry, że namieszałem z tym cytowaniem


===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 14 2007 23:20   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775

Co prawda sprawa którą chcę jeszcze poruszyc nie odnosi się bezpośrednio do ruchu New Age ale się łączy z powodami powstania tego ruchu. Gdyż ten ruch usiłuje zastąpić Ducha Prawdy.
Duch Prawdy nie jest imieniem trzeciej Osoby Trójcy gdyż o ile wiem według katechizmu mówi się Duch Święty.
A Jezus powiedzial wyraźnie że przyśle Ducha Prawdy.
To imię Duch Prawdy podkreśla misję jaką tym razem będzie miało kolejne Boskie Objawienie. Misją tą będzie wyjaśnienie Nauki Jezusa i powiedzenie światu Prawdy, której Jezus jeszcze nie mógł uczniom powiedzieć, gdyz Jezus wiedział, że Jego nauka zostanie odkształcona i źle zrozumiana i że takie zjawiska jak New Age będą się mnożyły z powodu braku dobrych wykładowców Boskiego Słowa.
A tym Duchem Prawdy jest sam Chrystus odwieczne Boskie Słowo który powraca, aby otworzyć Księgę Boskiej Mądrości i walczyć o Prawdę. Gdyż Boską Księgę Prawdy może otworzyć tylko Baranek i nikt inny. Ani teolog ani żaden duchowny tylko Baranek, i to też gwarantuje nam przepowiednia Apokalipsy. I ten kto twierdzi że całą Prawdę posiada Kościół podważa słowa Apokalipsy Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie? I nikt w niebie ani na ziemi, ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć. I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć (5:2-4).

Moją wypowiedź wzmacniają słowa Apokalipsy również w innym miejscu.

Apokalipsa Świętego Jana 19 (Biblia Tysiaclecia)
Biblia Tysiaclecia (BT)
Public Domain
11 Potem ujrzałem niebo otwarte:
a oto - biały koń,

a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym,

oto sprawiedliwie sądzi i walczy [e].

12 Oczy Jego jak płomień ognia,

a wiele diademów na Jego głowie.

Ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego [f].

13 Odziany jest w szatę we krwi skąpaną,

a imię Jego nazwano: Słowo Boga [g].

14 A wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach -

wszyscy odziani w biały, czysty bisior.

15 A z Jego ust wychodzi ostry miecz,

by nim uderzyć narody:

On paść je będzie rózgą żelazną

i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga [h].

16 A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię:

KRÓL KRÓLÓW I PAN PANÓW.

17 I ujrzałem innego anioła stojącego w słońcu:

I zawołał on głosem donośnym

do wszystkich ptaków lecących środkiem nieba:

"Pójdźcie, zgromadźcie się na wielką ucztę Boga ,

18 aby pożreć trupy królów, trupy wodzów i trupy mocarzy,

trupy koni i tych, co ich dosiadają,

trupy wszystkich -

wolnych i niewolników,

małych i wielkich!"

19 I ujrzałem Bestię

i królów ziemi,

i wojska ich

zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu

i z Jego wojskiem.

Ani New Age ani żadna inna ludzka filozofia nie zwycięzy w tej walce ze Słowem o Prawdę.
Gdyż ten fragment Apokalipsy mówi własnie o duchowej walce którą stoczy Boskie Słowo w czasie równolegle toczącego się Sądu nad ludzkością.
Pozdrawiam i dobrej nocy

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 15 2007 12:27   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Quote by matejanka: Medieval man!
Oczywiście że w tym wątku dyskutujemy o New Age. Dlatego postawiłam tezę że zjawisko New Age jest wynikiem złego nauczania przez
kościoły.

I z ta tezą się zgadzam. Chociaż częściowo.
Zjawisko New Age powstało na gruncie pewnej pustki duchowej, którą Kościoły źle zapełniały z jednej strony, i świerzbienia uszów przez niektorych, z drugiej strony.
Nie zgadzam się natomiast z tezą o złym nauczaniu przez Kościoły.
Raczej sugeruję tezę o niedostatecznym nauczaniu przez Koscioły.
Bo nauka Kościołów chrześcijańskich jest z gruntu dobra i prawdziwa, co najwyżej niedostatecznie, czy nieumiejętnie przekazywana.

Po przeciwnej stronie stoi nauczanie New Age'u: jest ono z gruntu złe i fałszywe, natomiast jest w rewelacyjny sposób przekazywane różnymi kanałami
Quote by matejanka:
Na to Ty mi zaserwowałeś ogólniki i to własnie takie które wcale niczego nie wyjaśniają , a raczej świadczą o tym że nauczaniu kościoła brakuje Ducha Prawdy który wprowadza w całą Prawdę. Gdyż Prawda oświeca ,jest logiczna i wyjaśnia wątpliwości.
A powiedz mi co wyjaśnia to zdanie
Stąd odrodzenie, zmartwychwstanie Jezusa jest powstaniem z grzechu odnowionej ludzkości.

Gdzie masz tę odnowioną ludzkośc, jak ona się odnowi i kiedy i pod wpływem czego? Od dwóch tysięcy lat działalności kościoła raczej widzę tego przeciwieństwo a zapowiedzi na czasy ostatnie w listach apostolskich raczej mowią o szydercach, a nie o nowych Adamach. A więc wyjaśnij mi co takiego stanie się na świecie że ludzkośc zmieni się i odnowi?!!!!
Pozdrawiam


Już się stało Matejanko.
Syn Boży stał się człowiekiem i nas zbawił.
Odnowił całą ludzkość.
Nieważne, że nie widać tego na co dzień.
Ta odnowiona ludzkość jest Ciałem Jezusa, jest Kościołem, (nie murami, nie instytucją, nie klerem) świętym, bo uświęcanym przez Jezusa.
W każdej chwili kazdy z nas jest zapraszany do przyjęcia tego zbawienia, tego odnowienia w Jezusie, a więc włączenia się do Kościoła (nie fizycznie, ale duchowo)

Żadna nowa nauka nie jest więc potrzebna.
Jesteśmy zbawieni przez wiarę w Jezusa - to jest to odnowienie ludzkości

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 15 2007 12:38   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Quote by Dezerter:
Quote by by Dez:
Czym jest

Najogólniej - zbiorem metod i narzędzi do doskonalenia ludzkich możliwości w sferze psychicznej i duchowej koniec kropka.

Quote by MM:
czyli: zbaw się sam...

Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».

Nie rozumiem czemu niektórzy chca powtarzac błąd pierwszych ludzi?


a ja nie rozumie skąd Ci się wzięło samozbawienie??
i czemu doskonalenie psychiczne i duchowe tak ci się kojarzy??

A czemu nie?
Może jestem ostrożny?
Cytuję dokument Krk o New Age:
New Age jest świadomym poszukiwaniem alternatywy dla kultury zachodniej i jej judeochrześcijańskich korzeni religijnych.
„Duchowość” rozumiana w ten sposób odnosi się do wewnętrznego doświadczenia harmonii i jedności z całą rzeczywistością, które to doświadczenie uzdrawia tkwiące w każdym człowieku poczucie niedoskonałości i skończoności.
Ludzie odkrywają swoje głębokie powiązanie z świętą uniwersalną mocą lub energią, która jest jądrem całego życia. Gdy dokonają tego odkrycia, mogą wyruszyć w drogę ku doskonałości, która pozwoli im poradzić sobie ze swoim życiem prywatnym, relacjami ze światem oraz zająć właściwe dla siebie miejsce w uniwersalnym procesie stawania się i w Nowym Genesis świata, będącego w nieustannej ewolucji.


Quote by Dezerter:

A co według ciebie robili pustelnicy, zakonnicy i inni święci mężowie jak nie samodoskonalili (oczywiście przy pomocy Ducha Św - ale nie leżeli na wyrku i nie mówili Duchu Św działaj i doskonal mnie a ja sobie poleżę :-)))swego duch (kontrola zmysłów) i psyche??

Ci, którzy wyszli na pustynię w celu samodoskonalenia swego ducha i psyche, zostali pokonani
Ci, którzy wyszli na pustynię, w celu zbliżenia się do Boga poprzez ascezę, zostali nagrodzeni.

Widzisz różnicę?
Quote by Dezerter:
Piszesz oszustwo, ale wiesz dobrze, że Verlinde swoim życiorysem /świadectwem potwierdza, że mówiąc skrótowo "energia" działa jest realna a że on ,jak i wielu innych I tu zgoda z Maxudrem , nie potrafił nad nią zapanować - to inna sprawa.

Nie zgadzam się.
Verlinde twierdzi, że to, co nazywamy energią i korzystaniem z niej jest w gruncie rzeczy złudzeniem i dobrowolnym oddaniem się we władzę bytów, upadłych aniołów.
Fakt, to działa, ale na naszą niekorzyść.
Quote by Dezerter:
Nie zgadzam się z Tobą, że nie da się pogodzić niektórych dziedzin NE z chrześcijaństwem, wielu to robi z powodzeniem i nie ma w tym sprzeczności.
ALE WIELU DZIEDZIN NIE DA SIę POGODZIć I TU KTOś SIę MYLI!? - czas pokaże kto.

To może wskaż, które dziedziny NA da się pogodzić z chrześcijaństwem i w jaki spsoób?
Quote by Dezerter:

Ide o zakład, że za 10 -15 lat wiele z metod i nurtów NE będzie miało swe chrześcijańskie odpowiedniki w KRK (zostanie zaadaptowane na grunt...)

Myślisz, że będziemy dyskutowali o tym jeszcze przez najbliższe 10-15 lat?
Quote by Dezerter:
Powiem wam co mnie najbardziej przekonuje pociąga i napawa optymizmem jeśli chodzi o NE - to że celem i głównym motywem jest Czysta bezwarunkowa MIŁOŚĆ
A Miłość jest najważniejsza i Bóg jest Miłością

Może rozwiń ten wątek


===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 15 2007 12:50   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Quote by matejanka: Co prawda sprawa którą chcę jeszcze poruszyc nie odnosi się bezpośrednio do ruchu New Age ale się łączy z powodami powstania tego ruchu. Gdyż ten ruch usiłuje zastąpić Ducha Prawdy.

Serio?
Co więc robisz w tym ruchu?
przypominam Ci:
dokumenty apokryficzne, ktorych nie mozna znaleźć w Piśmie Świętym, inne objawienia o Jezusie, dostarczone, przez istoty, przewodników duchowych i nauczycieli ascezy (...) maja podstawowe znaczenie dla chrystologii New Age
Quote by matejanka:
Duch Prawdy nie jest imieniem trzeciej Osoby Trójcy gdyż o ile wiem według katechizmu mówi się Duch Święty.

KKK 692
J 16, 13 - Jezus mówi stale o tym samym Duchu, raz nazywajac Go Pocieszycielem, innym razem Duchem Prawdy.
Tak więc według Ciebie istnieje kilka Duchów?
- Święty
- Prawdy
- Pocieszyciel
- Duch obietnicy (Ga 3, 14; Ef 1, 13),
- Duch przybrania za synów (Rz 8, 15; Ga 4, 6),
-Duch Chrystusa (Rz 8, 11),
- Duch Pana (2 Kor 3, 17),
- Duch Boży (Rz 8, 9. 14; 15, 19; 1 Kor 6, 11; 7, 40);
- Duch chwały (1 P 4,14).

czy może jeden?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 15 2007 21:27   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775

Oj Medieval Man !
Ty chyba udajesz, gdyż wiem, że przynajmniej czasem czytasz moje posty, a ponieważ często się powtarzam, musisz wiedzieć że dla mnie Bóg jest tylko jeden i jeden Boski Duch
Te wszystkie imiona które wymnieniłeś to jest ten sam Bóg objawiający Się nam w róznych swoich aspektach.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w ten sposób sam przyznajesz że Bóg występuje pod róznymi imionami w zależności od tego co chce nam z Siebie objawić. Skąd więc w ogóle nauka o trzech Osobach w Bogu?
W Bogu nie ma trzech niezależnych bóstw o odrębnej indywidialności. Bóg jest Trynitarny tylko ze względu na trzy Swoje Aspekty jakimi dał Siebie poznać ludzkości w Łasce swoich Trzech Objawień. Objawienia Ojca, Objawienia Syna i Objawienia Ducha Świętego.
Ostatnie Objawienie jest największym z możliwych zbliżeniem się Boga do człowieka gdyż dotyczy tego co w człowieku najważniejsze i istotne- jego ducha. Bóg Swoim Świętym Duchem zbliżył się w Swoim Trzecim Objawieniu w sposób najbardziej maksymalny do ludzkości zawierając z nią ostatnie Przymierze duchowego Chleba i Duchowego Wina, będącymi Pokarmem dla ducha i pozalającymi ludzkiemu duchowi poznawac Ojca od swojego ducha do Boskiego Ducha. Czy może być większe zbliżenie człowieka do Boga który jest Duchem jak zbliżenie duchowe?
Boskie wcielenie nastąpiło wtedy gdy ludzki duch jeszcze nie był w stanie samodzielnie wznosic się do Ojca i nigdy sam nie znalazłby do Niego Drogi, ale już był na tyle rozwinięty że mógł częsciowo Boskie Pouczenia w Jezusie zrozumieć i przekazać następnym pokoleniom jako przygotowanie do największego Boskiego Objawienia całej Prawdy o człowieku zapowiadanej przez Proroków i Jezusa Chrystusa.. Dlatego najpierw Bóg musiał zniżyć się do naszego upadku i sam stać się człowiekiem a aby obdarować ludzkiego ducha swoim Świałem musiał przelać swoją Zbawczą Krew na krzyżu która jako Światło wylała się na każdą duszę , gdyż wszystkie przez upadek część tego Świała straciły.
Żyjemy w Trzeciej Epoce Zbawienia ludzkości w Trzecim Dniu w którym ludzki duch zmartwychwstaje do życia. Gdyż Jezus powiedział
według ew. Jana
cyt,Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i życiem.
Odpowiedz mi na pytanie, jakim prawem człowiek ignoruje te słowa Pana i twierdzi że na koncu świata zmartwychwstane ciało, aby żyć wiecznie?
Te i wiele innych słów Mistrza jest ignorowanych i jest tworzona filozofia i droga nie będąca drogą którą jest Chrystus.
Dlatego powstają ruchy typu New Age które w wielu miejscach przerastają w interpretacjach to co serwuje się w nauczniu kościelnym. Jedynie co weług mnie w nauczaniu kościoła jest w tej chwili pochodzące od Ducha Prawdy w pełni to jest nauczanie moralne w odniesieniu do wypełniania Boskiego Prawa.Ale nauczanie kościola nie daje odpowiedzi naszemu duchowi na jego palące pytania dotyczące sensu życia, życia po śmierci ciała i tego co go w dalszym życiu oczekuje w Duchowej Ojczyźnie.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 15 2007 22:20   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Quote by matejanka: Oj Medieval Man !
Ty chyba udajesz, gdyż wiem, że przynajmniej czasem czytasz moje posty, a ponieważ często się powtarzam, musisz wiedzieć że dla mnie Bóg jest tylko jeden i jeden Boski Duch

Więc dlaczego odwracasz kota ogonem?
Twój post sugerował, że Duch Święty i Duch Prawdy to dwie rózne rzeczy
Quote by matejanka:
Te wszystkie imiona które wymnieniłeś to jest ten sam Bóg objawiający Się nam w róznych swoich aspektach.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w ten sposób sam przyznajesz że Bóg występuje pod róznymi imionami w zależności od tego co chce nam z Siebie objawić.

Nie wiem czy zauwazyłaś, że to nie Bóg wystepuje pod róznymi imionami, ale jest różnie nazywany
Quote by matejanka:
Skąd więc w ogóle nauka o trzech Osobach w Bogu?
(...)

sorry, to nie ten wątek.
Za to odpowiem Ci skąd nauka o Bogu w Trzech Aspektach:
z New Age'u

Quote by matejanka:
Odpowiedz mi na pytanie, jakim prawem człowiek ignoruje te słowa Pana (...)


Odpowiedz mi raczej jakim prawem czlowiek taki jak Ty, i ini new age'owcy próbują sobie w taki sposób jak Ty prezentujesz przywłaszczyć Biblię i jej słowa?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 15 2007 23:19   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775


Te wszystkie imiona które wymnieniłeś to jest ten sam Bóg objawiający Się nam w róznych swoich aspektach.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale w ten sposób sam przyznajesz że Bóg występuje pod róznymi imionami w zależności od tego co chce nam z Siebie objawić.

Nie wiem czy zauwazyłaś, że to nie Bóg wystepuje pod róznymi imionami, ale jest różnie nazywany

Nie!!! Wszystkie imiona jakie wymieniłam pochodzą z Boskich Objawień, a nie są imionami przez nas nadawanymi Bogu. Bóg poprzez Mojżesza zapowiedział przysłanie Mesjasza, Jezus Chrystus Mesjasz zapowiedzial przysłanie zamiast Siebie Ducha Prawdy który od Ojca pochodzi, stawiając jako warunek Jego przysłania swoje odejście. Dlatego Jezus musiał najpierw odejść gdyż Duch Prawdy jest następną formą w jakiej Bóg objawia się człowiekowi, aby ostatecznie wyjaśnić i dać nam całą możliwą do przekazania Prawdę o Sobie. Dlatego swojego Ducha Bóg nazwał tym razem Duchem Prawdy gdyż rolą tego Objawienia jest przywrócenie Prawdy na ziemi.Jeżeli jesteś uczciwy w dyskusji i przeczytasz jeszcze raz podany przeze mnie fragment Apokalipsy ,to będziesz musiał stwierdzić że to co napisałam nie moze pochodzić ode mnie i mojego własnego przywłaszczenia sobie słów Pisma. Podana przeze mnie interpretacja jest prawdziwa i nie ma innej gdyż pochodzi od Ducha Prawdy, a nie ode mnie. Cyt, ew. Jana "Gdyż nie będzie mówił od siebie, lecz cokolwiek usłyszy powie."
Możesz oczywiście zaprzeczyć, ale na potwierdzenie tego, co napisałam istnieje w Biblii jeszcze wiele innych spójnych z tą interpretacją wersetów, które aby tu zamieścić zabrałyby zbyt wiele miejsca.Powiem krótko: Duch Prawdy jest Słowem, jest Chrystusem, który w sposób pełny, spójny i nie pozostawiający wątpliwości wyjaśnia całe Natchnione Pismo Swięte i pozwala nam ujrzeć Promieniejącą Wspaniałą Pełną gdyz Trynitarną Prawdę Boga przeznaczoną dla naszych czasów. Wszelkie ruchy New Age, wszelkie religie, sekty , ziemskie kościoły są tylko cześcią tej Jednej Jedynej Prawdy.Dlatego nie porównuj Nauki Ducha Świętego do nauki New Age. Oczywiście jakieś paralele na upartego można znależć, ale te nauki w swoim celu są całkowicie różne. Tak jak różne było nauczanie Jezua, od Buddyzmu czy nauk Mu współczesnych sekt.I tak jak na przykład nauka Jezusa przede wszystkim miała wskazać człowiekowi Drogę do Królestwa Boga-dlatego Jezus mówił o sobie że jest Drogą-tak Nauka Ducha Prawdy ma wskazać człowiekowi-tu na ziemi-drogę do wewnętrznej Świątyni do niezniszczalnego Kościoła Ducha Świętego, kościoła który jest nienaruszalny i nic go nie może przemóc. Duchowej Swiątyni w której mieszka Bóg. W tej Światyni tu na ziemi możemy zobaczyć Boga ale musimy nauczyć się do Niej wchodzić.I tego naucza Duch Prawdy
Gdy każdy człowiek nauczy się wchodzić do tej Swiątyni to na ziemi nastanie Królestwo Boga.

Skąd więc w ogóle nauka o trzech Osobach w Bogu?
(...)

sorry, to nie ten wątek.
Za to odpowiem Ci skąd nauka o Bogu w Trzech Aspektach:
z New Age'u


Nie, nie z New Age. Już Joachim de Fiore miał przeczucie Epoki Ducha Świętego, a jeżeli New Age też tak twierdzi to jest w tym miejscu bardziej w Prawdzie niż wielkie religie wciąż nauczające o trzech Bóstwach w jednym Bogu.
Odpowiedz mi na pytanie, jakim prawem człowiek ignoruje te słowa Pana.

Odpowiedz mi raczej jakim prawem czlowiek taki jak Ty, i ini new age'owcy próbują sobie w taki sposób jak Ty prezentujesz przywłaszczyć Biblię i jej słowa?

A do kogo należy Biblia?
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 16 2007 00:41   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/17/06
Postów:: 1841

Quote by medieval_man:
Ci, którzy wyszli na pustynię w celu samodoskonalenia swego ducha i psyche, zostali pokonani
Ci, którzy wyszli na pustynię, w celu zbliżenia się do Boga poprzez ascezę, zostali nagrodzeni.

Widzisz różnicę?


Może i masz racje - nie było nas tam nie wiemy.
W sprawie samodoskonalenia:

Nie wiem jak ty (wy) , ale ja jako powołany do świętości, do braterstwa i synostwa z Nim chcę być lepszy , godniejszy, czystszy doskonalszy a w końcu "przebustwiony" i masz rację! ten proces to nie jest TYLKO moja praca nad sobą ale i Jego więc nie samodoskonalenia lecz doskonalenie
ale
to tylko słowa - czy one coś zmieniają?
czy gdy metody samodoskonalenia nazwę metodami doskonalenia
czy to coś zmieni
czy to nadal nie będzie ta sama kontemplacja, modlitwa, medytacja?
czy doskonalenie jest OK czy też jest pychą i "samozbawieniem"?
Quote by medieval_man:
Quote by Dezerter:
Piszesz oszustwo, ale wiesz dobrze, że Verlinde swoim życiorysem /świadectwem potwierdza, że mówiąc skrótowo "energia" działa jest realna a że on ,jak i wielu innych I tu zgoda z Maxudrem , nie potrafił nad nią zapanować - to inna sprawa.

Nie zgadzam się.
Verlinde twierdzi, że to, co nazywamy energią i korzystaniem z niej jest w gruncie rzeczy złudzeniem i dobrowolnym oddaniem się we władzę bytów, upadłych aniołów.
Fakt, to działa, ale na naszą niekorzyść.


Nie prawda.
Mówi o wielu bytach i istotach duchowych, które nie są ani boskie ani "upadłe" - i mówi o realnych energiach realnie działających a oto cytat na potwierdzenie:

"W tradycji chrześcijańskiej mało się o tym mówi, by uniknąć niezdrowej fascynacji tymi sprawami. Nie ma jednak powodu, by negować istnienie tych mocy. Zauważamy, że gdy ktoś poprzez czakramy rozwija swoje zdolności mediumistyczne, wówczas otwiera się na oddziaływanie różnych tajemniczych mocy. Ściślej mówiąc, człowiek popada we władanie różnych istot duchowych. To one na nas wtedy oddziaływują, a nie jakieś energie kosmiczne czy siły przez nas wykształcone. Trudno więc mówić, że jest to dla człowieka pożyteczne.

Poprzez te energie dociera do nas działanie istot duchowych. Aby to przybliżyć, często posługuję się przykładem fal radiowych. Otóż na fale o wysokiej częstotliwości nakładane są informacje o częstotliwości małej, które dzięki odbiornikom radiowym docierają do nas jako głos, muzyka - dźwięk. Sama fala nośna o wysokiej częstotliwości, którą wyszukujemy w odbiorniku radiowym, nie jest informacją, głosem, muzyką itp., lecz nosi na sobie te informacje, zapisane w postaci niskiej częstotliwości nałożonej na falę radiową. Czyli informacja dociera do nas niesiona na fali radiowej, która tą informacją nie jest. Podobnie jest z energią kosmiczną, przez którą dociera do nas inna moc. Sama energia kosmiczna nie jest zła. Przykład powyższy ukazuje ją jako falę radiową o wysokiej częstotliwości. Jak odbiornik radiowy dostrajany jest do tej fali, tak - jako medium - otwieramy się na pewne energie, do których dołącza się działanie istot duchowych, które chcą nami zawładnąć. Problem tkwi w tym, że otwierając się niby na energię kosmiczną, poddajemy się działaniu istot duchowych - jak odbiornik radiowy, który odbiera równocześnie falę radiową i zapisane na niej informacje. Odbiornik radiowy nie jest też w stanie oddzielić odbieranej właściwej fali od dołączających się do niej zakłóceń. Podobnie jest z osobami, które sądzą, że przez różne techniki otwierają się tylko na energię kosmiczną. W rzeczywistości osoby te poddają się działaniu istot duchowych.

Nie mówię tylko o szatanie. Chodzi o różne istoty duchowe, obojętnie jak się je nazwie... eteryczne, astralne... Istoty te, jak pisze św. Paweł, zamieszkują przestrzenie i nasze otwarcie się jako medium wykorzystują do tego, by się w nas usadowić. Mam nadzieję, że wyrażam się jasno. Siły kosmiczne same w sobie nie są mocami diabelskimi ani nie są źródłem zła. Takie twierdzenie byłoby zwykłym manicheizmem odrzuconym przez Kościół. Jestem jednak przekonany, że są one - jeśli można tak powiedzieć - siedliskiem istot duchowych, duchów przeróżnej natury, które chcą nam zaszkodzić. Jeżeli zatem poprzez techniki okultystyczne staję się medium, otwieram się na ich obecność i działanie. Nie odfiltruję ich od energii kosmicznej i przyjmę w siebie.

Jako przykład mogę podać to, co stało się ze mną, gdy oddawałem się radiestezji i innym praktykom okultystycznym. Byłem naukowcem i starałem się wszystko zrozumieć i uzasadnić. Prowadziłem dziennik, w którym - dzięki zdolności jasnowidzenia - notowałem poziomy energetyczne. Nie były one tego samego stopnia. Postanowiłem skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie, mającymi za sobą długoletnią praktykę, znającymi lepiej zagadnienie. Niemal wszyscy stwierdzili, że bez wątpienia moje działanie ma związek z duchami.

Cóż, można to nazywać, jak się chce: duchy czy istoty duchowe. Najważniejsze, by nie wchodzić w wewnętrzny kontakt z nimi i całą tą rzeczywistością. Jedni dobrze sobie zdają sprawę ze swego kontaktu ze światem duchów, inni natomiast nic o tym nie wiedzą. Dla niektórych jest rzeczą oczywistą, że w swych praktykach stają się kanałem przekaźnikowym nie tylko dla energii magnetycznych o różnym poziomie, ale także dla istot duchowych o charakterze okultystycznym - dla istot „zamieszkujących” te energie."


Koniec cytatu

Quote by Dezerter:
Nie zgadzam się z Tobą, że nie da się pogodzić niektórych dziedzin NE z chrześcijaństwem, wielu to robi z powodzeniem i nie ma w tym sprzeczności.
ALE WIELU DZIEDZIN NIE DA SIę POGODZIć I TU KTOś SIę MYLI!? - czas pokaże kto.

To może wskaż, które dziedziny NA da się pogodzić z chrześcijaństwem i w jaki sposób?

Proszę:
bioenergoterapia, radiestezja szeroko pojęta, hipnoza, autohipnoza i inne techniki relaksacyjno/afirmacyjne, jasnowidzenie (patrz o Klimuszko), medytacja i jeszcze wiele by się znalazło, ale właśnie spojrzałem na zegarek :-)

więc krótko
W sprawie przyszłej akceptacji NE
popatrz jak KRK zmienił zdanie - o wybacz - jak ewoluowały :-) poglądy jego w sprawie Harego Potera od totalnego potępienia do akceptacji i wykorzystania w celach ewangelizacyjnych.
A wątek Miłości rozwinę nieco później ale powiem tyle- jest to częsty motyw żelazna zasada, droga a niekiedy cel drogi samo.. wróć! doskonalenia duchowego adeptów NE

Pozdrawiam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 16 2007 11:20   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Quote by matejanka: Nie!!! Wszystkie imiona jakie wymieniłam pochodzą z Boskich Objawień, (...)

Przykro mi. Nie będę w wątku o New Age wikłał się za Tobą w polemikę o Bozych imionach.

Za całe podsumowanie, stwierdzę, że poglądy jakie przedstawiasz to właśne New Age wraz z całym swoim pomieszaniem i poplątaniem
Quote by matejanka:

Skąd więc w ogóle nauka o trzech Osobach w Bogu?
(...)

sorry, to nie ten wątek.
Za to odpowiem Ci skąd nauka o Bogu w Trzech Aspektach:
z New Age'u


Nie, nie z New Age. Już Joachim de Fiore miał przeczucie Epoki Ducha Świętego, a jeżeli New Age też tak twierdzi to jest w tym miejscu bardziej w Prawdzie niż wielkie religie wciąż nauczające o trzech Bóstwach w jednym Bogu.

Jesli wolisz wierzyć Joachimowi de Fiore bardziej niż Kościołowi, Twoja sprawa.
To jeszcze raz pokazuje jak New Age wplata w swoją wizje różne pozbierane ze śmietniska historii dziwaczne poglady
Quote by matejanka:

Odpowiedz mi na pytanie, jakim prawem człowiek ignoruje te słowa Pana.

Odpowiedz mi raczej jakim prawem czlowiek taki jak Ty, i ini new age'owcy próbują sobie w taki sposób jak Ty prezentujesz przywłaszczyć Biblię i jej słowa?

A do kogo należy Biblia?
Pozdrawiam


Włąsnie Matejanko. Do kogo nalezy Biblia? Czy nie do Kościoła, ktory ja przyjął i w łonie którego powstała?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 16 2007 11:32   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Quote by Dezerter: czy doskonalenie jest OK czy też jest pychą i "samozbawieniem"?

Mam inny pogląd.
Już myślenie o doskonaleniu od doskonałości oddala.
A nam wystarczą słowa Jezusa:
«Jeśli kto chce iść za Mną,
niech się zaprze samego siebie,
niech co dnia bierze krzyż swój i
niech Mnie naśladuje!

Bo kto chce zachować swoje życie, straci je,
a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?»
Quote by Dezerter:
Nie prawda.
Cytatdziekuję za cytat. Verlinde potwierdza w nim, że za energiami kryją się szkodliwe dla nas moce. Nie definiuje natomiast charakteru tych energii. Nie mówi, że energie działają, ale że istnieją, co zgadza się z nauką.
Quote by Dezerter:

To może wskaż, które dziedziny NA da się pogodzić z chrześcijaństwem i w jaki sposób?Proszę:
bioenergoterapia, radiestezja szeroko pojęta, hipnoza, autohipnoza i inne techniki relaksacyjno/afirmacyjne, jasnowidzenie (patrz o Klimuszko), medytacja i jeszcze wiele by się znalazło, ale właśnie spojrzałem na zegarek :-)Dezerterze.
Nawet gdyby.
Yo wszystko to, co wymieniłes nie jest istota New Age'u.
New Age tylko czyni z tego składnik swojej papki
Quote by Dezerter:
więc krótko
W sprawie przyszłej akceptacji NE
popatrz jak KRK zmienił zdanie - o wybacz - jak ewoluowały :-) poglądy jego w sprawie Harego Potera od totalnego potępienia do akceptacji i wykorzystania w celach ewangelizacyjnych.

Raczej nie sądzę...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 16 2007 13:40   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775


Włąsnie Matejanko. Do kogo nalezy Biblia? Czy nie do Kościoła, ktory ja przyjął i w łonie którego powstała?

Medieval man!
Uważasz że Biblia jest własnością Kościoła? Wobec tego kto jest tym kościołem? Sam pisałeś że nie biskupi, nie klerus i nie mury świątyń wyznaczają Kościół Chrystusa, to wobec tego kto decyduje i na jakiej podstawie o interpretacji Biblii? Jeżeli napiszesz że duch Prawdy obecny w kościele instytucjonalnym, to ja Ci od razu odpowiem że po Duchu Prawdy spodziewamy się zgodnie z obietnicą Jezusa, że jeżeli przyjdzie to wprowadzi nas w całą Prawdę i da dokładne wyjaśnienie na czym polega Boska Sprawiedliwość, przekona świat o grzechu i o Sądzie, tak aby człowiek zrozumiał niedwuznacznie Pismo Swięte w jego istocie i wymowie, a nie "krążył od morza do morza" w poszukiwaniu Boskiego Słowa czyli Prawdy, którą jest Chrystus. Ten sam który przed dwoma tysiącami lat pozostawił ludzkości swoje Słowo, a które ludzkośc dla swojej wygody zmieniła i odkształciła. I jeżeli w księdze Amosa zostało powiedziane że tej Prawdy człowiek nie znajdzie na ziemi przy końcu czasów to chyba nie możesz twierdzić że posiada ją ktokolwiek, czy którakolwiek instytucja, gdyż w ten sposób odbierasz wartość przepowiedniom i zaprzeczasz Pismu Świętemu które w tym miejscu jest jednoznaczne!!! Czy wobec tego sądzisz że należałoby wspólczesnemu człowiekowi zabronić czytania Biblii gdyż prawie tyle ilu ludzi czytających Biblię tyle róznych interpretacji? Otóż jest to dzisiaj niemożliwe!!! Jezus powiedział że żaden liść nie porusza się na drzewie bez Woli Ojca, tak więc czy Bóg tego nie przewidział? O czym mówi Apokalipsa we fragmencie który Ci przytoczyłam? Czy nie właśnie o ostatniej walce Słowa w czasach Ostatnich o Prawdę? Czy ta walka będzie prowadzaona mmaterialną bronią? Czym jest według Ciebie miecz wychodzący z ust Jeźdźca na białym koniu przyjeżdżającym z otwartego Nieba? Z Nieba, a nie z ziemi i otoczonego niebieskimi wojskami, a więc nie może chodzić o walkę ziemskiego kościoła z ziemskimi przeciwnikami lecz jest tu ewidentnie napisane że na końcu czasów Bóg sam ze swoimi Aniołami zstąpi z Nieba, aby sądzić świat i walczyć o Prawdę!!!! Oczywiście jeżeli któryś z ziemskich kościołów będzie w Boskiej Prawdzie to i on będzie należał do wojsk niebieskich. ALe to z Nieba przyjdzie Prawda, a nie z ziemi i to razem z powszechnym Sądem nad ziemią.Ten Sąd obejmuje każdy ziemski kościół, każdą sektę, każdą organizację religijną i każdy religijny ruch w tym również New Age tak jak i każdego człowieka!!!!
Jeżeli dalej upierasz się i stoisz na stanowisku, że Sąd Ostateczny to podział ludzi z odzyskanymi ciałami na tych co pójdą do nieba i tych co pójdą na zawsze do piekła oznacza to że nie chcesz brać pod uwagę argumentów współrozmówców. Gdyż chociażby wypowiedzi Apologety, choć mylne we wnioskach wykazują że kościelna interpretacja Biblii dotycząca Końca Czasów jest mylna i musi zostać przez kościół zmieniona w świetle Nauki Ducha Prawdy. A Nauka Ducha Prawdy raz na zawsze w walce Chrystusa mieczem wychodzącym z Jego ust zakończy wszelkie podziały na ziemi na religie, wyznania sekty i kościoły tak że zostanie tylko Kościół Ducha Swiętego jako wewnętrzna Świątynia w duchu każdego człowieka. Ta której bramy piekła nigdy nie przemogły.Oczywiscie walka ta tak jak opisuje Apokalipsa będzie trwała długo, gdyż tak jak Słowo w Jezusie długo musiało być prześladowane przez człowieka tak i Słowo Ducha Prawdy będzie prześladowane. Jeżeli będziesz się upierał, że kościół ziemski jest nieomylny i że do niego należy interpretacja Pisma Świętego to któregoś dnia ten kościół i ci co w nim szukają całej Prawdy pozostaną za drzwiami Wesela które odbędzie się bez nich. To co piszę jest wołaniem do ludzi takich jak Ty aby nie zamykali oczu na Prawdę tylko dlatego że chcą pozostać wierni tradycji i przed wiekami ustanowionym dogmatom. Dzisiaj Świało Ducha Świętego świeci nad każdym duchem tak jak zapowiedzial w swojej wizji Prorok Joel, wylewa się na każde ciało gdyz świadectwem Jezsusa jest duch proroctwa, a Ducha nie zamkniesz w zadnych dogmatach i murach!!!!
Napiszę jeszcze jedno że nie wierzę że nie rozumiesz tego co piszę i nie widzisz Prawdy taką jaką Ona jest, gdyż znasz wystarczająco Pismo Święte aby Ją ujrzeć w pełni!! Dlaczego nie chcesz?
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 16 2007 14:41   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Temat wątku: New Age..., a nie: spór z Matejanką o jej rozumienie Kościoła, Biblii, Ducha Prawdy, proroctw.

Jedyne co łączy Twoje posty z tematem, to fakt, że piszesz je w duchu New Age.

Możesz pisac do woli w tym temacie, o czymkolwiek innym niz New Age, ale bez odpowiedzi z mojej strony

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 16 2007 16:18   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 09/08/06
Postów:: 1139

matejanka

Cytaty matejanki są do medieval mana.

Duch Prawdy jest Słowem, jest Chrystusem, który w sposób pełny, spójny i nie pozostawiający wątpliwości wyjaśnia całe Natchnione Pismo Swięte i pozwala nam ujrzeć Promieniejącą Wspaniałą Pełną gdyz Trynitarną Prawdę Boga przeznaczoną dla naszych czasów.

Dla mnie z NT i encyklik papieskich wynika,że Chrystus jest obecny w każdym z nas przez Ducha Świętego jako:

Duch Chrystusowy,Syn,Słowo,Słowo Boże,Pocieszyciel,Duch Prawdy,Osobisty Zbawiciel itd.

I tak jak na przykład nauka Jezusa przede wszystkim miała wskazać człowiekowi Drogę do Królestwa Boga-dlatego Jezus mówił o sobie że jest Drogą-tak Nauka Ducha Prawdy ma wskazać człowiekowi-tu na ziemi-drogę do wewnętrznej Świątyni do niezniszczalnego Kościoła Ducha Świętego, kościoła który jest nienaruszalny i nic go nie może przemóc. Duchowej Swiątyni w której mieszka Bóg. W tej Światyni tu na ziemi możemy zobaczyć Boga ale musimy nauczyć się do Niej wchodzić.I tego naucza Duch Prawdy
Gdy każdy człowiek nauczy się wchodzić do tej Swiątyni to na ziemi nastanie Królestwo Boga.

Pięknie napisałaś!
To samo przekazywał Jezus nauczając:

Mat.6.33.Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego,a wszystko inne będzie wam dodane.
Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest w was.

Czy to nie dziwne,że kościół zmienił słowa Jezusa na:

Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was.

A Nauka Ducha Prawdy raz na zawsze w walce Chrystusa mieczem wychodzącym z Jego ust zakończy wszelkie podziały na ziemi na religie, wyznania sekty i kościoły tak że zostanie tylko Kościół Ducha Swiętego jako wewnętrzna Świątynia w duchu każdego człowieka. Ta której bramy piekła nigdy nie przemogły.
Ja taki Kościół nazywam Kościołem Wewnętrznego Ducha Chrystusowego,co mniej więcej na jedno wychodzi.

.Oczywiscie walka ta tak jak opisuje Apokalipsa będzie trwała długo, gdyż tak jak Słowo w Jezusie długo musiało być prześladowane przez człowieka tak i Słowo Ducha Prawdy będzie prześladowane.

Bardzo mało ludzi słucha tego ślowa,które jedynie może zbawić dusze nasze:
Jak.1.21...i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo,które może zbawić dusze wasze.

Jeżeli będziesz się upierał, że kościół ziemski jest nieomylny i że do niego należy interpretacja Pisma Świętego to któregoś dnia ten kościół i ci co w nim szukają całej Prawdy pozostaną za drzwiami Wesela które odbędzie się bez nich.

Domyślam się,że przez wrodzoną skromność nie piszesz o upadku Kościoła zapowiedzianego w Apokalipsie.

Dzisiaj Świało Ducha Świętego świeci nad każdym duchem tak jak zapowiedzial w swojej wizji Prorok Joel, wylewa się na każde ciało gdyz świadectwem Jezusa jest duch proroctwa, a Ducha nie zamkniesz w zadnych dogmatach i murach!!!!

Światło Ducha Świętego Chrystusowego świeci w każdej duszy już od 2000 lat!

A jak to wszystko ma się do New Age?

New Age mówi o poszukiwaniu Boga wewnątrz nas,słuchania Jego głosu i zjednoczeniu się z nim.Jest to potwierdzeniem tego,czego nauczał Jezus w Mat.6.33 i Łuk.17.21.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 16 2007 16:52   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Quote by eviva: Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest w was.

Czy to nie dziwne,że kościół zmienił słowa Jezusa na:

Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was.Już wielokrotnie pisałem, że Kościoł niczego nie zmienił.
W Biblii napisane jest: oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was
Kto twierdzi inaczej nigdy nie czytał Biblii, albo kłamie.

Na tym własnie polega New Age:
- bierze się cytaty z Biblii, które pasują do założonej tezy, a jak nie pasują to się je "przerabia" jak to robi eviva.

Jesli ktoś chce wiedzieć na czym polega New Age, wystarczy, że poczyta posty evivy - New Age w pigułce

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 16 2007 18:06   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 03/05/06
Postów:: 2775

Quote by medieval_man:
Quote by eviva: Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest w was.

Czy to nie dziwne,że kościół zmienił słowa Jezusa na:

Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was.Już wielokrotnie pisałem, że Kościoł niczego nie zmienił.
W Biblii napisane jest: oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was
Kto twierdzi inaczej nigdy nie czytał Biblii, albo kłamie.

Na tym własnie polega New Age:
- bierze się cytaty z Biblii, które pasują do założonej tezy, a jak nie pasują to się je "przerabia" jak to robi eviva.

Jesli ktoś chce wiedzieć na czym polega New Age, wystarczy, że poczyta posty evivy - New Age w pigułce

Medieval man!
Po to przyszedł Duch Prawdy aby oddzielić plewy od ziarna!!!! I mógł to uczynić tylko powracający Chrystus gdyż nikt na ziemi nie otrzymał od Boga upoważnienia do ostatecznych wyroków i interpretacji Boskiego Słowa.
Cyt z Apokalipsy
Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie? I nikt w niebie ani na ziemi, ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć. I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć (5:2-4).
Więc już tylko z tego cytatu-który jest tak jednoznaczny że bardziej być nie może-wynika, że żadna instytucja, ani ruch, ani religia nie ma upoważnienia, ani nie posiada Ducha Prawdy w pełni. Ostateczne wyroki i ujawnienie Prawdy należy do Baranka.
Ruch New Age jest tylko próbą i naśladownictwem Baranka ale nie jest Nim.!!!! O tym też mówi Apokalipsa!!!!
Takich naśladowców Baranka jest więcej! Wszyscy, którzy wykrzywiają proste Drogi Pana, którzy uzurpują sobie prawo do mówienia w Imieniu Baranka są tymi o których mówi Apokalipsa.
Prawda w pełni jest zawarta tylko i wyłącznie w Trzecim Boskim Objawieniu, w Objawieniu Ducha Świętego, który jest Chrystusem, który jest Barankiem, który jest Bogiem, gdyż Bóg jest tylko Jeden i nie ma innego.New Age jest reakcją na głód ludzkiego Ducha, reakcą na jego niezaspokojone pragnienie poznania sensu życia, poznania duchowości i uzyskania wystarczającej odpowiedzi na pytania dokąd idzie i skąd przychodzi. Ruch New Age jest mieszaniną róznych ideologii i nurtów i choć nie jest całkowitą Boską Prawdą to szanuje wolność ludzkiego ducha i nie zakłada mu kajdan w których ludzki duch już nie potrafi wytrzymać. Ale dopiero sam Chrystus i Jego Słowo jest w stanie w pełni spowodować że ten duch wzniesie się ponad to wszystko co dotąd trzymało go na uwięzi.
Pozdrawiam


===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,95 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana