Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 unieważnienie małżeństwa
 |  Wersja do druku
ala58
 wrzesień 27 2007 14:56  (Czytany 3610 razy)  
Forum

Status: offline

Bardzo proszę o poradę.W sprawie o unieważnienie małżeństwa,dowiedziałam się,że mam za mało dowodów.Jest w tej chwili "SŁOWO PRZECIWKO SŁOWU".Ja wniosłam o unieważnienie,ponieważ mój mąż okazał sie po ślubie agresywny,niebezpieczny.Mam z Osrodka Interwencji Kryzysowej dokument,że tam prosiłam o pomoc oraz od psychologa u którego zasięgałam porad co robić dalej.Jest to wszystko za mało.Dużo i moim zdaniem znaczące są zaprotokołowane przez policję wydarzenia.Nawet np.jedno,jak policjanci poradzili,abym nocowała u sąsiadów,którzy wówczas wezwali TĄ policję i może nawet uratowali mi wtedy życie.Ja dawno nie byłam w tej miejscowości i oni(Ci ludzie) jak się okazało wyprowadzili się(to było w bloku mieszk). Moja wielka nadzieja w materiałach zgromadzonych przez policję.Dzielnicowy policjant również był u nas w domu i przekonywał męża,aby poszedł do Poradni Psychologicznej.Ja chciałam chodzić razem z mężem,aby ratować nasze małżeństwo,ale do niego nic nie docierało.Wiem ,że mają jeszcze nas przesłuchiwać psycholodzy,trochę mam tutaj nadziei.Czy dla Sądu Biskupiego w tej sprawie może wydać Policja odpis z tych wydarzeń i czy w ogóle jest możliwe,że Sąd BISKUPI zwróci się o takie materiały? Dziękuje serdecznie,pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eliasz1
 październik 29 2007 15:01   
Forum

Wydaje mi się, że z przekazaniem materiałów nie będzie problemu.Zastanawia mnie jednak czy to co napisałaś, może się przyczynić do uzyskania przez ciebie orzeczenia o nieważności waszego małżeństwa.Z tego co się orientuję, to aby stwierdzić,że małżeństwo było zawarte w sposób nieważny trzeba udowodnić,że np.
mąż zataił swoją chorobę
został przymuszony do małżeństwa np.przez ciążę
jedna ze stron nie chciała tego małżeństwa i w chwili składania przysięgi wewnętrznie nie wyraziła zgody na to małżeństwo
jedna ze stron uchyla się od obowiązków małżeńskich np. nie chce współżyć albo nie akceptuje możliwości pojawienia się potomstwa
stwierdzenie niedojżałości i niezdatności do bycia małżonkiem
ukrywanie nałogu itd itp...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Radeczek
 listopad 01 2007 07:40   
Forum

Quote by eliasz1:
stwierdzenie niedojżałości i niezdatności do bycia małżonkiem
ukrywanie nałogu itd itp...

Sąd biskupi na pewno przyjmie te dowody i je rozważy, ale może być też tak że stwierdzą: 'nic nie dzieje się bez niczego" znaczy się, że jest coś co powoduje że twój mąż jest taki, a nie inny i powinnaś trwać przy nim nawet jeżeli przyjdzie ci zginąć z jego rąk, niestety dla wielu duchownych, którzy nigdy nie mieli styczności z "prawdziwym" życiem, wszystko jest czarne albo białe. Pamiętaj, że zawsze możesz się odwołać, choćby do Papieża. I nigdy się nie poddawaj, bo ten człowiek nie jest wart twojego cierpienia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eliasz1
 listopad 19 2007 16:30   
Forum

W Sądzie Biskupim są nie tylko duchowni, ale również fachowcy świeccy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arletta Bolesta
 grudzień 26 2011 15:52   
Forum

Witam,
polecam na początku drogę samodzielnej prośby o dowody, a dopiero potem na drodze sądowej. Oczywiście bez uszczerbku dla czasu. Mogą być trudności w otrzymaniu jakiejś dokumentacji, zwłaszcza gdy strony są po rozwodzie.
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny
a.bolesta@op.pl

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post