Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Niebo
 |  Wersja do druku
Łukasz
 wrzesień 27 2007 18:06  (Czytany 1120 razy)  
Forum

Status: offline

Witam!

Jestem nowy na tym portalu więc wypada rzucić jakimś tematem

Mam następujące pytanie: Jak Wy ludzie różnych wyznań, czy też "niewierni" rozumiecie "Niebo" czyli królestwo niebieskie, o którym tak wiele mówił i nauczał sam Mistrz Jezus?

Jeżeli temat takowy już istnieje, to z góry przepraszam i proszę o przekierowanie

Serdecznie Pozdrawiam

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 wrzesień 27 2007 21:40   
Forum

W niebo się po prostu wierzy, a nie rozmyśla jakie jest albo mogłoby być. Ale jak już pytasz to odpowiem, że wydaje mi się, że jest to spełnienie pragnień człowieka, dominuje przede wszystkim życie wieczne. Otrzymasz tam wszelkie odpowiedzi na nurtujące człowieka jako "bycie" pytania. W niebie otrzymasz wszystkie rozwiązania i wiedzę od Boga. A co dalej? Nie wiem, może śpiewanie hymnów na cześć Pana przez setki eonów etc.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 wrzesień 28 2007 08:57   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: Witam!

Jestem nowy na tym portalu więc wypada rzucić jakimś tematem

Mam następujące pytanie: Jak Wy ludzie różnych wyznań, czy też "niewierni" rozumiecie "Niebo" czyli królestwo niebieskie, o którym tak wiele mówił i nauczał sam Mistrz Jezus?

Jeżeli temat takowy już istnieje, to z góry przepraszam i proszę o przekierowanie

Serdecznie Pozdrawiam

To nie przepraszaj, tylko jako nowy wpierw skorzystaj np. z wyszukiwarki tegoz forum...

* Zaświaty - porównanie koncepcji
* Jak wygląda niebo
* Materialne piekło i niebo

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Łukasz
 wrzesień 28 2007 14:06   
Forum

Quote by Gocek: W niebo się po prostu wierzy, a nie rozmyśla jakie jest albo mogłoby być. Ale jak już pytasz to odpowiem, że wydaje mi się, że jest to spełnienie pragnień człowieka, dominuje przede wszystkim życie wieczne. Otrzymasz tam wszelkie odpowiedzi na nurtujące człowieka jako "bycie" pytania. W niebie otrzymasz wszystkie rozwiązania i wiedzę od Boga. A co dalej? Nie wiem, może śpiewanie hymnów na cześć Pana przez setki eonów etc.

Przyjmując, że można je stworzyć na Ziemi należy rozmyślać etc.Według mnie "Niebo" jest właśnie możliwe tutaj na ziemi.

Reguly, dzięki za przekierowanie sobie poczytam

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 28 2007 23:19   
Forum

Opisze moje doznanie Nieba.
To bylo na rozowawym obloku wykonczonym podpietymi rydwanami chmur.W obloku, ktory miescil w sobie swiat.Brakowalo tylko koni,a bylo to w ruchu.wszystko wykonane z chmur w ktorych byla Chwala Panska, i dziwny ryk jak piesn brzmialo tam na Chwale Pana,nadludzko.A wokol tej Chmury Pana ,wokol tego Rydwanu z obloku jak swiatlo z latarni nadmorskiej zblizala sie i oddalala Moc Panska i balam sie ze gdy mnie posiadzie to zgine.Bylo mi dane popatrzec z oddali, a tam byla mowa jezykami,byla Harmonia dziwieku i barwy,i pieknosc i dostojenstwo a barwy mienily sie od rozu poprzez rozowata biel i orzwechowe brunatne odzienia i purpurowe szaty a wszystko w odcieniu jak ta chmura na niebie -taki roz wykonczony jasnymi promieniami.Wszystko dla Chwaly Pana i kazdy spiew i dzwiek i brzmienie bylo dla Chwaly Pana, i tam bylo cale wojsko jakby Aniolow orszak caly ,a wszystko w dostojnosci-tam wszystko mialo swoje miejsce-bylo doskonaloscia.I oni stali a jakby Ktos spoczywal na poslaniu z Chmur i bylo czekanie a w tym czekaniu bylo wszystko, to co jest teraz i to co bedzie i to co bylo ono miescilo w sobie wszystko.I wszyscy wszystko wiedzieli,bylo wiadome,bylo.I byl ten dzwiek.To bylo nie stalo sie ale bylo.I jak te traby mnichow buddyjskich byl dzwiek na Chwale Pana, jak ryk, nadludzki dzwiek Chwaly Pana.I ta mowa jezykami, ta Moc ta sila w tym dzwieku.Z tego dzwieku byla ta Moc jednosci.Taki rytm.I tam nie bylo skazy , tam byla Moc i wszystko bylo znane i wiadome.Czlowiek ginol od tej Mocy nie istnial-ta Moc-to gwalt to sila nie znamy takiej sily,nawet nasza bron nie jest tak mocna jak ta MOC.W niej jest wszystko i z niej jest wszystko.

Tak ja widze Niebo.
P.S.
Ja nie pale i nie uzywam zadnych Drogen!

Tak wlasnie wyobrazam sobie tylko skrawek nieba i wierze ,ze jest ono jeszcze wieksze.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,12 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty