Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Sola scriptura! Ale czyja?
 |  Wersja do druku
Daniel
 październik 13 2007 06:26  (Czytany 1874 razy)  
Forum

Status: offline

===

danmir

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 październik 13 2007 14:03   
Forum Moderator
Moderator

To święty Paweł był strasznym hipokrytom....innym kazał się żenić a sam dziołchy nie miał...

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 październik 13 2007 20:10   
Forum

A skoro np. Nowy Testament informuje, że ofiara Jezusa była niepowtarzalna, to dlaczego bracia katolicy bez przerwy ją powtarzają podczas mszy?

teologiem nie jestem, nawet...filologiem,
moze dlatego , że Jezus powiedział:
To czyńcie na moją pamiątkę

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Daniel
 październik 14 2007 05:55   
Forum

===

danmir

Profil   Email 
 Cytat 
Daniel
 październik 14 2007 05:58   
Forum

===

danmir

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 14 2007 11:02   
Forum

Quote by danmir:

teologiem nie jestem, nawet...filologiem,
moze dlatego , że Jezus powiedział:
To czyńcie na moją pamiątkę

Ofiara Chrystusa była złożona jeden, jedyny raz w najbardziej krwawej, dramatycznej, bolesnej, ale i odkupieńczej dla nas, ludzi, postaci: "Wprawdzie każdy kapłan staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga" Hbr 10:11-12.
Pismo Święte nie zna pojęcia "bezkrwawej ofiary Chrystusa". Była tylko jedna i niepowtarzalna ofiara Pana Jezusa na krzyżu. Z Biblii nie dowiemy się o powtarzaniu tej ofiary w żaden sposób. Pan Jezus siedzi teraz po prawicy Ojca i nie ofiaruje się go ciągle: "Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej /świątyni/, ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga, nie po to, aby się często miał ofiarować jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą. Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata. A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków na zgładzenie grzechów przez ofiarę z samego siebie. A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują." Hbr 9:24-28 BT
I jeszcze taka maleńka dygresja: Jeśli organizacja ma dwa statuty, to często jeden, ten narzucony z góry, będzie traktować z przymrużeniem oka. Zwłaszcza jeśli ten drugi statut, opracowany przez samą organizację, będzie w wielu miejscach sprzeczny z tym pierwszym, narzuconym. Ja opowiadam się za jednym statutem...
PS. Bracie Dezerterze, Jezus wyraźnie poleca zgromadzonym w wieczerniku: Bierzcie i jedzcie, bierzcie i pijcie. Czyńcie to na moją pamiątkę. Nigdzie nie mówi, że się będzie bez przerwy ofiarowywał, że trzeba składać jakieś ofiary z Jego ciała i krwi...Mamy pamiętać o ofierze Jezusa, spożywając symbol Jego ciała i krwi. I postępować wedle Jego wskazówek. Przede wszystkim wzajemnie się miłować. O tym wszyscy bardzo często zapominamy i ja, niestety, również. Pozdrawiam

To Paweł twoim zdaniem sobie to wymyślił?
Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.
Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej1

Zreszta to tylko jeden, nie najważniejszy wątek dyskusji o Sola Scriptura

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Reguly
 październik 14 2007 11:13   
Forum

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,18 sekund
Nowy wątek Odpowiedz