Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Historia pewnego drzewka.
 |  Wersja do druku
potwor
 listopad 23 2007 21:51  (Czytany 1014 razy)  
Forum

Status: offline

witam. dzisiaj chciałbym wam przedstawić historię dwóch przyjaciół. jeden z nich jest biznesmenem, mieszka w przepięknej, dużej posiadłości razem z żoną i trójką dzieci, oni wszyscy są szczęśliwi i niewierzący. A drugi postanowił zostać księdzem.

pewnego razu... ateista postanowił zaprosić swojego przyjaciela księdza do swojej posiadłości. porozmawiali przyjemnie na swoje ulubione tematy, wypili kawkę. Niewierzący postanowił zaprosić na spacer po posiadłości i poszli. obejscie dookoła spacerem całej posiadłości zajełoby godzinę. w pewnym momencie sie zatrzymali. ksiądz spojrzał na przepiękną sześcioletnią jabłoń, która po raz pierwszy wypuszcza dorodne jabłka. ksiądz krzyknął:
- o Jezus Chrystus!! choć praktycznie nigdy nie bluźnił, to co wypowiedział zobaczył na tym drzewie naprawdę, na samej górze można było ujrzeć jak natura na korze tego drzewa wyrzeźbiła człowieka, który trzyma ręce do góry z gałęzi, przypominającego zbawiciela na krzyżu. natychmiast bez zastanowienia uklęknął, wyciągnął modlitewnik. i modlił się non stop, cały dzień. ateista krzywo sie patrzył na tego księdza, spojrzał na górę, nie widział nic dziwnego, tylko przepiękną jabłoń.
gdy nadszedł mrok, piękne gwiazdy sie pokazały na niebie. ksiądz nadal sie modlił... ateista postanowił podejść do księdza i mówi:
- przyjacielu, jak tak bedziesz bez przerwy się modlił umrzesz z głodu. księdza to nie obchodziło. wiec ateista postanowił użyć siły i zabrał samochodem tego księdza do jego plebani.
następnego ranka ksiądz na mszy opowiedział o cudownym widoku i... postanowił obiecać wszystkim ze pokaże to drzewko wszystkim uczestnikom mszy. gdy wszyscy poszli razem do bramy tej rezydencji ateisty. ksiądz dzwoni i ateista widząc olbrzymią gromadę ludzi z księdzem na czele od razu się domyślił po co przyszli. zaczął mieć obawy ze jego działka nagle sie stanie miejscem pielgrzymek..., i ksiądz mówi:
- przyjacielu wpuść nas, chcemy wszyscy zobaczyć to drzewo. ateista na to:
- nigdy was nie wpuszczę na moją posesję, toż to najzwyklejsza jabłoń!!
- przyjacielu, to nie jest najzwyklejsza jabłoń, czy wiesz ze gdybyś zerwał jedno jabłko i zjadł je to by na nas wszystkich spadł drugi grzech pierworodny?? nagle wszyscy by dostali drugiego jabłka Adama?? ateista więc odpowiada
- przestań!! bo zadzwonię na policję, wezwę ochronę!!
ciąg dalszy nastąpi... (naprawdę )

teraz pytanie:
1. czy to drzewo to znak boży który widzą tylko chrzescijanie??
2. czy to przypadek ze to drzewo urosło na posesji ateisty??
3. kto jest bardziej obłąkany: ksiądz który widział na drzewie chrystusa czy ateista który od 6 lat nie widział na tym drzewie nic dziwnego i nie wpuścił chrzescijan by zobczyli coś świętego (wg księdza tylko)

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 23 2007 21:59   
Forum

Quote by mathias777:3. kto jest bardziej obłąkany: ksiądz który widział na drzewie chrystusa czy ateista który od 6 lat nie widział na tym drzewie nic dziwnego i nie wpuścił chrzescijan by zobczyli coś świętego (wg księdza tylko)

Nie wiem kto bardziej, ale ateista nie wpuszczajac chrzescijan z pewnoscia nie grzeszy intelektem - jakby mial leb na karku zaczolby sprzedawac bilety (a jak by mu sie znudzilo, pociolby drzewko na kawalki i sprzedawal jako relikwie - na jabka tez by sie pewnie chetni znalezli)... Ksiadz natomiast kiepsko odebral nauki, bo takie 'coda' przed naglosnieniem, to sie przy jego funkcji chyba wpierw zglasza stosownym wladzom Koscielnym (choc w tej materii ekspertem nie jestem ).

PS. Troche zbierzne z tematem - tutaj.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 23 2007 22:13   
Forum

1. Nie
2. Ateista mógł je zasadzić, lub ptaszek lecąc upuścił ziarno - no ten tego wiadomo w jaki sposób
3. Żaden nie jest obłąkany obaj są zagubieni...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 23 2007 22:18   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk:no ten tego wiadomo w jaki sposób

Ty, Kruk.... Ty nam tu szczegolow ze swojego zycia prywatnego to raczej nie zdradzaj
(bez urazy - to tak pijac do twojego nicka i awatarku ).

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Łukasz
 listopad 23 2007 22:33   
Forum

Nie urażam się
Wiem doskonale co pisze

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,18 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty