Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 'Nowe koscielne skarbonki' (raczej nie dla wrazliwych)
 |  Wersja do druku
WcWojen
 listopad 27 2007 10:02  (Czytany 1657 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 11/30/06
Postów:: 146

Znalezione w pl.soc.religia - daje w tym dziale bo generalnie funkcjonuje to w sieci jako dowcip (choć raczej nie polecam osobom wrażliwym - z powodu wątpliwego, dobrego smaku). Generalnie chodzi natomiast o to czy pewne akcje KK nie powinny być przypadkiem mniej nagłaśniane, lub przed publikacja w zaproszonych mediach, poddawane jakiejś wcześniejszej autoryzacji (uniemożliwiających podobne dowcipy)?
* link - (pierwszy od góry).

===

 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 27 2007 10:45   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/31/05
Postów:: 3977

Jeśli ktos chce dowcipkować, to powód zawsze znajdzie w mysli zasady: jeśli ktoś chce uderzyć psa, to kij zawsze znajdzie.

Natomiast jakieś akcje Krk polegające na wstrzymywaniu publikacji czy nadmiernym ich autoryzowaniu będą dla "zainteresowanych" i tak kolejnym "kijem", ktory jest dobrym pretekstem do uderzenia psa.

Podsumowując - pokażesz coś, skrytykują cię, albo wyśmieją; nie pokażesz - też skrytykują lub wyśmieją.

Świadczy to więc tylko o tych krytykujących lub wyśmiewających.

A "dowcip" rzeczywiście wybitnie niesmaczny

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 listopad 27 2007 11:03   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 05/07/05
Postów:: 1964

Quote by medieval_man:Jeśli ktos chce dowcipkować, to powód zawsze znajdzie w mysli zasady: jeśli ktoś chce uderzyć psa, to kij zawsze znajdzie.


W sumie racja, lecz z drugiej strony satyra to podobno najlepsza i czesto wrecz jedyna bron do walki z tyranami

Natomiast jakieś akcje Krk polegające na wstrzymywaniu publikacji czy nadmiernym ich autoryzowaniu będą dla "zainteresowanych" i tak kolejnym "kijem", ktory jest dobrym pretekstem do uderzenia psa.


...lub wrecz przyczyni sie do jeszcze wiekszego natezenia tego rodzaju zartow. Po za tym, i tak juz dosc czesto, mamy sprawy o tzw 'obraze uczuc'...

A "dowcip" rzeczywiście wybitnie niesmaczny


Czy ja wiem?... Żeby od razu jakos wybitnie? Jego niesmacznosc zasadniczo wynika z sugesti zmienionego komentarza, lecz samo jej natezenie, tak naprawde, zalezy od osobistej wizualizacji skojarzeniowej zniesmaczonego (szczegolnie jesli sama fotografia, opatrzona orginalnym tekstem, nadal budzi podobne skojarzenia lub tez budzila takie, nawet przed ich uwypukleniem w zarcie - bo tego tez nie mozna wykluczyc). W sumie bowiem, zart sam w sobie, nie zawiera ani wulgaryzmow, ani obrazoburczości, ani tzw. brzydkich zdjec i na swoj sposob moze nawet budzic wesolosc (paradoks sytuacyjny sam w sobie jest dosc ciekawy - dla zmontowania tego zartu, nie trzeba sie bylo bowiem posowac, nawet do najmniejszego fotomontarzu w ramach orginalnie zamieszczonego zdjecia - przyznac natomiast trzeba, ze gazeta na ilustracje wybrala je dosc specyficzne)... Reasumujac - nie dajmy sie zwariowac. Gosta sa rozne, a z nimi nie ma co dyskutowac. Nie ma tez co popadac w dewotyzm czy bigotyzm.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,21 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana