Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Wzmocnienie wiary
 |  Wersja do druku
Proof
 grudzień 14 2007 17:12  (Czytany 2640 razy)  
Forum

Status: offline

Witam wszystkich!Jestem chrześcijaninem - chodzę do Kościoła,modlę się,uczęszczam na lekcję religii itd.Ale chciałbym "bardziej uwierzyć" w Boga i w moją wiarę!Myślę że jakaś dobra książka mogła by mi wszystko przybliżyć.A że zbliżają się święta mogę sobie sprawić jakiś prezent...zdecydowałem sie na coś poważniejszego dlatego proszę o podanie tytułu i autora jakiejś ciekawej książki!!Chciałbym żeby było to coś takiego że ,np.: jakiś tekst z Biblii jest uzwierciedlony w teraźniejszości itp. Ogólnie trudno mi to opisać ale chcę być lepszy uczniem Jezusa i dlatego bardzo proszę o pomoc! I proszę o jakieś źródła (internet itp.) które mogą mi przybliżyć naszą wiarę i ją zarazem umocnić!

PS.I jeszcze jedno pytanie.Czy słuchanie grupy muzycznej (konkretnie metalowej-Slipknot)-o której trochę się mówi o podtekstach satanistycznych i w ogóle obraz grup jest morczny-jest jakimś grzechem ? Bo muzyka ta mi się podoba choć tak naprawdę nie rozumię tekstów chyba że troszke albo jak przeczytam tłumaczenie (i z niektórymi się nie zgadzam) są jednak napełnione agresją itd.

Proszę o odpowiedź i proszę o napisanie mi trochę co myślicie o tym zespole (SLIPKNOT)
Narazie to wszystko pozdrawiam !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 14 2007 18:27   
Forum

PROOF

Witam wszystkich!Jestem chrześcijaninem - chodzę do Kościoła,modlę się,uczęszczam na lekcję religii itd.Ale chciałbym "bardziej uwierzyć" w Boga i w moją wiarę!

Wynika z tego, że Ty po prostu wątpisz albo nie wierzysz, lecz wydaje Ci się, że wierzysz. Natomiast co do wiary w wiarę - to nie bardzo rozumiem jak można w tym przypadku poradzić.
Myślę że jakaś dobra książka mogła by mi wszystko przybliżyć.A że zbliżają się święta mogę sobie sprawić jakiś prezent...zdecydowałem sie na coś poważniejszego dlatego proszę o podanie tytułu i autora jakiejś ciekawej książki!!

Strzel sobie Clive Staples Lewis "Listy starego diabła do młodego", czy "Bóg na ławie oskarżonych". Możesz sięgnąć do McDowella "Jezus więcej niż cieśla" itd., Dwighta Moodyego "Secret Power" (jeżeli znasz angielski), Joshepha Murphyego "Potęga podświadomości". Trochę klasyki np: Blaise Pascal, czy "Wyznania" Augustyna etc.
Jednak osobiście, skoro już zaczyna krytycyzm się rodzić w Twoim umyśle poleciłbym poczytać filozofię, od wstępu zaczynając, może trochę o teorii ewolucji, a najbardziej skoro chcesz "wierzyć w wiarę", to polecam religioznawstwo - np: Józef Keller (serie o chrześcijaństwie, bądź "Zarys dziejów religii"), myślę, że psychologia religii także byłaby pomocna Nie omiń Ludwika Feuerbacha "Wykłady o istocie religii"
Dodatkowo, jeżeli chcesz spojrzeć na dychotomię światopoglądową teizm - ateizm, to polecam "Pytania o Boga" Armand M. Nicholi oraz w szczególności Marcel Neush "U źródeł współczesnego ateizmu".
Chciałbym żeby było to coś takiego że ,np.: jakiś tekst z Biblii jest uzwierciedlony w teraźniejszości itp.

Popytaj Świadków Jehowy.
Ogólnie trudno mi to opisać ale chcę być lepszy uczniem Jezusa i dlatego bardzo proszę o pomoc! I proszę o jakieś źródła (internet itp.) które mogą mi przybliżyć naszą wiarę i ją zarazem umocnić!

To zacznij postępować jak Jezus - to będzie ciekawy eksperyment, coś jak Książe Myszkin ("Idiota" Dostojewskiego) - a to też możesz przeczytać.
PS.I jeszcze jedno pytanie.Czy słuchanie grupy muzycznej (konkretnie metalowej-Slipknot)-o której trochę się mówi o podtekstach satanistycznych i w ogóle obraz grup jest morczny-jest jakimś grzechem ? Bo muzyka ta mi się podoba choć tak naprawdę nie rozumię tekstów chyba że troszke albo jak przeczytam tłumaczenie (i z niektórymi się nie zgadzam) są jednak napełnione agresją itd.

Nasze narodziny są największym grzechem - ale nie ludzi, tylko Boga.
Proszę o odpowiedź i proszę o napisanie mi trochę co myślicie o tym zespole (SLIPKNOT)

Nie znam.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 grudzień 14 2007 18:52   
Forum

Quote by Proof: Witam wszystkich!Jestem chrześcijaninem - chodzę do Kościoła,modlę się,uczęszczam na lekcję religii itd.Ale chciałbym "bardziej uwierzyć" w Boga i w moją wiarę!Myślę że jakaś dobra książka mogła by mi wszystko przybliżyć.A że zbliżają się święta mogę sobie sprawić jakiś prezent...zdecydowałem sie na coś poważniejszego dlatego proszę o podanie tytułu i autora jakiejś ciekawej książki!!Chciałbym żeby było to coś takiego że ,np.: jakiś tekst z Biblii jest uzwierciedlony w teraźniejszości itp. Ogólnie trudno mi to opisać ale chcę być lepszy uczniem Jezusa i dlatego bardzo proszę o pomoc! I proszę o jakieś źródła (internet itp.) które mogą mi przybliżyć naszą wiarę i ją zarazem umocnić!

Tomasza a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa" , "O naśladowaniu Maryi"

http://www.kempis.prv.pl/
------------------------------------------------
"Ćwiczenia duchowe" Św. Ignacy Loyola
http://www.jezuici.pl/ignatiana/cd.html
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/cozabrac-01.html
http://www.rekolekcje.vel.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=75

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 grudzień 14 2007 19:01   
Forum

Panie Gocku czy Pan jest egzystencjalistą?

Panie Proof. Osobiście polecam zapoznanie się z korzeniami chrześcijaństwa, studiowaniem Biblii od podstaw, oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Co do litratury polecam: "Powrót do korzeni" - Daniel Juster., "Krzyż i Sztylet" - David Wilkerson. Co ciekawe obie książki dostępne są online.

W kwesti muzyki to sie nie bede wypowiadał, gdyż nie znam tego zespołu.

Pozdrawiam

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Proof
 grudzień 14 2007 19:24   
Forum

Dzięki za odpowiedzi Napewno skorzystam ! A teraz zaczynam już czytać "O naśladowaniu Chrystusa" Proszę o nie pisanie już odpowiedzi do pierwszego pytania ! Wsytarczająco jest już napisane , teraz tylko jeszcze proszę o odpowiedź na drugie pytanie (o zespole)!
Pozdrawiam !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 grudzień 14 2007 23:10   
Forum Moderator
Moderator

http://www.slot.org.pl/pierce/spis.html

To jest jedna fajna ksiazka dostepna online, ktora polecam - "Tanczacy ze skinami" mnie zachecila i zbudowal, moze bedzie pomocna tobie. Jezeli bedziesz chcial siegnac po ambitniejsza literature to polecam dwoch pisarzy : CS Lewis i Chesterton - wszystko co napisali jest godne polecenia

A co do zespolu... Sadze, ze to czym sie karmimy ma znaczenie, jezeli sluchamy muzyki, ktora uwielbia diabla to sam rozumiesz... Przekaz to jest okreslona wartosc. Jezeli nie ma dla Ciebie znaczenia tresc piosenek to z pewnoscia mozna znalezc bardziej neutralne łojnie, albo wręcz chrzescijanskie A jezeli ma dla Ciebie znaczenie tresc i w jakis sposob Ci odpowiada to faktycznie masz problem

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 15 2007 16:54   
Forum

TANCZACY KRUK

Panie Gocku czy Pan jest egzystencjalistą?

W pewnym sensie tak, choć nie chcę do końca siebie do tego nurtu klasyfikować.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 grudzień 18 2007 00:00   
Forum

Proof,
a ja bym chciala Cie zachecic do poczytania i zwrocic Twoja uwage na Biblie.
Co myslisz o Biblii?
Taka klasyka chrzescijanska.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 18 2007 08:40   
Forum

To i sa sobie pozwole jeszcze cos (o czym juz wspominalem w innym miejscu) zaproponowac:
Philippe Walter - Mitologia chrześcijańska

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,26 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty