Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Czy Sedewakantyści dostąpią Zbawienia ?
 |  Wersja do druku
Grzegorz_Godula
 styczeń 24 2008 18:53  (Czytany 10751 razy)  
Forum

Status: offline

j.w.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 styczeń 24 2008 19:13   
Forum

A Luteranie, Husyci, Prawosławni, Katolicy i Anglikanie???

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Pastor
 styczeń 24 2008 19:26   
Forum

A Jerzy Urban?

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 styczeń 24 2008 19:39   
Forum

Wystarczy, nie nabijajcie się już z GG.

Odpowiedź dla GG:
Nikt tego nie wie, tylko Bóg. W skrócie oficjalna wykładnia KR-K jest taka, że poza nim zbawienie jest możliwe, ale na pewno trudniejsze do osiągnięcia.

Po co Ci odpowiedź na takie pytanie? Zastanawiasz się, czy któremuś nie przylać? Może po paru razach zrozumie, że nie tędy droga i się nawróci?

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać...

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 24 2008 19:45   
Forum

Quote by Obcy: Wystarczy, nie nabijajcie się już z GG.

Odpowiedź dla GG:
Nikt tego nie wie, tylko Bóg. W skrócie oficjalna wykładnia KR-K jest taka, że poza nim zbawienie jest możliwe, ale na pewno trudniejsze do osiągnięcia.

Po co Ci odpowiedź na takie pytanie? Zastanawiasz się, czy któremuś nie przylać? Może po paru razach zrozumie, że nie tędy droga i się nawróci?

Fajnie, tylko z ta wykładnią Krk ja to inaczej rozumiem.
Zbawienie jest tylko przez Kościół Chrystusa trwający w pełni w Krk, co oznacza, że nieważne jakiego jesteś wyznania: obecność Kościoła Chrystusowego w świecie, trwającego w pełni w Krk zapewania zbawienie wszystkim.
Nawet eks-kapłanowi, eks-katolikowi rzymskiemu Węcławskiemu.
Witamy w niebie...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
xxx
 styczeń 24 2008 19:51   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by Obcy: Wystarczy, nie nabijajcie się już z GG.

Odpowiedź dla GG:

Fajnie, tylko z ta wykładnią Krk ja to inaczej rozumiem.
Zbawienie jest tylko przez Kościół Chrystusa trwający w pełni w Krk, co oznacza, że nieważne jakiego jesteś wyznania: obecność Kościoła Chrystusowego w świecie, trwającego w pełni w Krk zapewania zbawienie wszystkim.
Nawet eks-kapłanowi, eks-katolikowi rzymskiemu Węcławskiemu.
Witamy w niebie...

czyli piekło jest puste?

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 styczeń 24 2008 20:10   
Forum

Wszyscy wcześniej lub później dostąpią zbawienia,bo Jezus umarł za wszystkich.Dzięki jego zbawczej śmierci,w każdym duchu-duszy,jest obecny Chrystus przez Ducha Świętego jako,Łaska Boża,Słowo Boże,Duch Prawdy,Osobisty Zbawiciel każdego człowieka.Ponieważ duch jest boski,a dusza grzeszna,więc celem naszego życia i wiary jest zbawienie naszej duszy.

Łaska Boża jest zbawienia koniecznie potrzebna.

Tyt.2.11.Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi.
I Piotra 1.9.Osiągając cel wiary,zbawienie dusz.
Jak.1.21...i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo{Boże},które może zbawić dusze wasze.
---
Kazema

Moje cytaty pochodzą z NT protestantów.
W Biblii Tysiąclecia KrK zmienił "Słowo"pisane z dużej litery,na "słowo"pisane z małej litery.Zmian dokonano,aby się zgadzało,że zbawienie dokonuje się przez udział w KRK i w jego zbawczych sakramentach.Obecnie "słowo" oznacza dogmaty wiary głoszone przez KRK.Np.Jak.:

1.21...a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. 22 Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. 23 Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie.

medieval man

Zbawienie jest tylko przez Kościół Chrystusa trwający w pełni w Krk,
" Gdzie o tym pisze w Biblii? Zapewne ta pełnia polega na tym,że KrK zmienił "Słowo" na "słowo".

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 styczeń 24 2008 20:21   
Forum

Quote by medieval_man:Zbawienie jest tylko przez Kościół Chrystusa trwający w pełni w Krk, co oznacza, że nieważne jakiego jesteś wyznania:

Jeśli chodzi Ci o słowo "poza", to oczywiście masz rację. Powinienem raczej napisać "dla pozostających poza", czyli dla niechrześcijan, heretyków, apostatów itd.

Quote by eviva:Gdzie o tym pisze w Biblii?

O ile dobrze się zorientowałem, GG jest rzymskim katolikiem. Dlatego w tym wątku najważniejsze jest nie to, co literalnie napisano w Biblii, lecz to, w co wierzą katolicy.

Kolejna dyskusja o "sola scriptura" jest nie na temat.

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 24 2008 20:25   
Forum

Quote by eviva: Wszyscy wcześniej lub później dostąpią zbawienia,bo Jezus umarł za wszystkich

Czemu czynisz Pana Jezusa kłamcą?

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

(Ew. Mateusza 25:41, Biblia Tysiąclecia)

(45) I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. (47) Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, (48) gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie.
Ew. Marka 9

(8) Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny

Ew. Mateusza 18

(11) Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. (12) A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz - w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów

Ew. Mateusza 8

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 24 2008 20:35   
Forum

Quote by Pius:
Quote by medieval_man: Witamy w niebie...

czyli piekło jest puste?

a tego nie stwierdziłem...

To, że obecność Kościoła Chrystusowego w świecie poprzez trwanie w Krk zapewnia wszystkim ludziom zbawienie nie oznacza, że nie można tego zbawienia odrzucić.
Więc jest możliwość, że jest puste, ale też jest możliwość, że jednak ktoś tam trafi odrzucając dającą zbawienie Boże obecność Koscioła = Ciała Chrystusa

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
xxx
 styczeń 24 2008 20:36   
Forum

Tyt.2.11.Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi.
I Piotra 1.9.Osiągając cel wiary,zbawienie dusz.
Jak.1.21...i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo{Boże},które może zbawić dusze wasze.
---
Kazema

Moje cytaty pochodzą z NT protestantów.
W Biblii Tysiąclecia KrK zmienił "Słowo"pisane z dużej litery,na "słowo"pisane z małej litery.Zmian dokonano,aby się zgadzało,że zbawienie dokonuje się przez udział w KRK i w jego zbawczych sakramentach.Obecnie "słowo" oznacza dogmaty wiary głoszone przez KRK.Np.Jak.:

1.21...a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze. 22 Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. 23 Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie.

Bo w oryginale masz małą pisane...
Ale i tak Twoja teza nie ma sensu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 24 2008 20:37   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by Pius:
Quote by medieval_man: Witamy w niebie...

czyli piekło jest puste?

a tego nie stwierdziłem...

To, że obecność Kościoła Chrystusowego w świecie poprzez trwanie w Krk zapewnia wszystkim ludziom zbawienie nie oznacza, że nie można tego zbawienia odrzucić.
Więc jest możliwość, że jest puste, ale też jest możliwość, że jednak ktoś tam trafi odrzucając dającą zbawienie Boże obecność Koscioła = Ciała Chrystusa

co racja to prawda ((:

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 24 2008 20:50   
Forum

Quote by eviva: Moje cytaty pochodzą z NT protestantów.

Evivo
Bardzo ładnie rozumujesz, ale nie dostrzegasz jednej rzeczy.
Rzeczywiście w tekście w języku greckim NT nie ma wyróżniania wielkich i małych liter.
Stąd nie wiemy kiedy autor natchniony pisał o Słowie, a kiedy o słowie.
Z tym, że nie do końca.
Pewne rozumienia wynikają z kontekstu.

A głowna zasada wydaje się byś taka, że Jezusa, Syna Bożego, okreslał Słowem tylko św. Jan Apostoł i tak okresla Go teologia Listu do Hebrajczyków, której autorem nie był osobiście Paweł.

Nie znajdziesz takiego okreslenia ani w listach Pawła, ani Piotra, ani Jakuba, ani w Ewangeliach Mateusza, Marka, czy Łukasza.

Kiedy więc cytujesz Jakuba, przyjmij, że pisał on o słowie (jako nauce) a nie o Słowie, jako Osobie Bożej.

Miłych poszukiwań biblijnych i pamiętaj, że zanim kogoś oskarżysz o fałsz, mozesz zawsze wcześniej zapytać: dlaczego?
Quote by eviva:
medieval man

Zbawienie jest tylko przez Kościół Chrystusa trwający w pełni w Krk,
"

Gdzie o tym pisze w Biblii? Zapewne ta pełnia polega na tym,że KrK zmienił "Słowo" na "słowo".

Złośliwość jest zbędna.
Co do pierwszej części na pewno się zgadzasz: Zbawienie w świecie przechodzi przez Kościół Chrystusa.

Co do drugiej części, o tym, że najpełniej ten Kościół Chrystusa trwa w Krk, to oczywiste, że tego nie ma w Biblii.
Ale rozmawiamy o tym, co sądzi i w co wierzy Krk

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 25 2008 08:41   
Forum

Jako, ze zaliczam sie do "wszystkich" pozwole sabie - specjalnie dla Evivy - na drobne przypomnienie...

Quote by eviva: Wszyscy wcześniej lub później dostąpią zbawienia

W moim systemie wyznaniowym jakies domniemane zabiwienie nie jest do niczego potrzebne (osobiste stanwisko szerzej przedstawilem tutaj wto 10 maj 2005 19:07:16, a ogolnie temat 'zbawienia' szerzej tutaj lub tutaj)....

,bo Jezus umarł za wszystkich.

...w tej sytuacji, za rodzimowiercow nie musial

Dzięki jego zbawczej śmierci,w każdym duchu-duszy,jest obecny Chrystus przez Ducha Świętego jako,Łaska Boża,Słowo Boże,Duch Prawdy,Osobisty Zbawiciel każdego człowieka.

W mojej duszy nie jest, za to moja dusza (a nawet cialo) zawarte jest w Swietowicie.

Ponieważ duch jest boski,a dusza grzeszna,więc celem naszego życia i wiary jest zbawienie naszej duszy.

W moim systemie wyznaniowym pojecie grzechu, ktore reprezentujesz, nie istnieje...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Rafi F
 styczeń 25 2008 09:00   
Forum Moderator
Moderator

Reguly, to offtopic

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Reguly
 styczeń 25 2008 09:27   
Forum

Quote by Rafi F: Reguly, to offtopic

Sorkii... Moze troszeczke... Staralem sie jednak w ten sposob zaznaczyc, ze slowa napisane przez Evive (w mojej opinii rowniez), nie koniecznie musza miec wiele wspolnego z faktami (mam nadzieje, ze pozostali to doskonale zrozumieja i nie podchwyca moim ostatnich, zamieszcoznych tu, wypowiedzi, czyniac rzeczywistego offtopa z tewgo watku)... Ze generalizujac w ten sposob (wyrazajac swoja swoje stanowisko - zalozenia swojej wiary - jako fakt rozciagniety na wszystkich), Eviva musi liczyc sie z tym, ze inni moga miec odmienne zdanie w danej kwestii. Innymi slowy, zmojej strony, szczegolna prosba do Evivy - albo wyrazniej zaznaczaj co jest twoja opinia (lub stanowiskiem przyjetego przez ciebie systemu wyznaniowego, przedmiotem twojej wiary), albo na przyszlosc wylacz prosze moja osobe, z tak uogolnionego zakresu swoich sformulowan. Z gory wielkie THX...

===

Cytat 
Andrzej
 styczeń 25 2008 11:18   
Forum

Quote by reguly: Jako, ze zaliczam sie do "wszystkich" pozwole sabie - specjalnie dla Evivy - na drobne przypomnienie...

Quote by eviva: Wszyscy wcześniej lub później dostąpią zbawienia

W moim systemie wyznaniowym jakies domniemane zabiwienie nie jest do niczego potrzebne

Znowu obawiam się, że nie do konca masz rację.
W twoim systemie wyznaniowym rzeczywistośc zbawienia z pewnością nazywana jest inaczej, ale chodzi o jedno i to samo: dojście do łączności z Najwyższym Bytem (nawet jeśli za tego Najwyższego uważa się całą przyrodę)

===

Cytat 
Reguly
 styczeń 25 2008 12:55   
Forum

Quote by medieval_man:Znowu obawiam się, że nie do konca masz rację.
W twoim systemie wyznaniowym rzeczywistośc zbawienia z pewnością nazywana jest inaczej, ale chodzi o jedno i to samo: dojście do łączności z Najwyższym Bytem (nawet jeśli za tego Najwyższego uważa się całą przyrodę)

Nie bede ci tlumaczyc (szczegolnie jako "znawcy" rowniez mojego systemu wyznaniowego, jak i dla tego, ze szerzej uczynilem to m.in. w watkach, do ktorych linki podalem wyzej), ze bedac juz zawartym w Bycie Najwyzszym, ta lacznosc juz istnieje (podobnie jak tego, ze potencjalna, ewentualna roznica w nazewnictwie - a gwoli scislosci, w zasadzie brak jej zdefinowania - nie wziela sie zapewne z niczego), by nie robic tutaj wiekszego offtopa...

===

Cytat 
Maciek Janson
 styczeń 25 2008 13:11   
Forum Moderator
Moderator

Jak sekadwentysta przyjmie zbawienie w Jezusie i narodzi sie na nowo to nie widze przeszkod

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 styczeń 25 2008 13:53   
Forum

[QUOTEza eviva]Tyt.2.11.Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi.
Jak.1.21...i przyjmijcie z łagodnością wszczepione w was Słowo{Boże},które może zbawić dusze wasze[/QUOTE]

'Zbawienna łaska Boza' (łaska, która niesie zbawienie) co nie oznacza, ze kazdy te laske przyjmie.

Oczekujmy Chrystusa, 'ktory wydal samego siebie za nas, aby odkupic nas od wszelkiej nieprawosci i oczyscic lud wybrany sobie na wlasnosc(Tt 2,14)

Piotra 1.9.Osiągając cel wiary,zbawienie dusz

Jest to koncowka fragmentu mowiacego rzeczywiscie o osiagnieciu celu - zbawieniu duszu ale tych, co 'miluja Go(Chrystusa), choc Jego nie widzieli'

[QUOTEza eviva]Wszyscy wcześniej lub później dostąpią zbawienia,bo Jezus umarł za wszystkich.Dzięki jego
zbawczej śmierci[/QUOTE]

z NT to nie wynika. Jest to kwestia Twojej interpretacji.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 25 2008 14:08   
Forum

Quote by reguly: Nie bede ci tlumaczyc ze bedac juz zawartym w Bycie Najwyzszym, ta lacznosc juz istnieje by nie robic tutaj wiekszego offtopa...

Rozumiem w takim razie, że w świetle twojego systemu wyznaniowego jestes już zbawiony...
Odczuwasz też to zbawienie czy to tylko mieści się w sferze pojęciowej?

===

Cytat 
kazema
 styczeń 25 2008 14:36   
Forum

Spojrzmy co zrobil Dezerter (bylo to bardzo sprytne )

Dezerter napisal (manipulujac fragmentami naszych wypowiedzi):

Kazeme - waha się jeszcze nieco nieboże, ale jej sympatia i poparcie dla ciebie jest tak wyraźne, że w razie potrzeby wspomoże cię torebką bo w końcu "jest przeciwko narastajacym patologiom" i publicznie deklaruje sie , że "zboczencow pozwole sobie wyciac"

Z powyzszego fragmentu wynika, ze ja (Kazema), jesli przydarzy sie okazja, 'powycinam zboczencow'. Ale nie jest to prawda. 'Zboczencow pozwole sobie wyciac' odnosi sie do innej wypowiedzi, w ktorej inni forumowicze zostali nazwani (pod wplywem emocji, wiec nie ma co sie przejmowac) zboczencami. Z reszta wypowiedzi sie zgodzilam, wiec napisalam: zgadzam sie z tym, ale 'tych zboczencow pozwole sobie wyciac'.

Do czego zmierzam. Do tego, ze poslugiwanie sie tylko wyrywkowymi fragmentami moze doprowadzic do wypaczenia sensu. I to wlasnie dostrzegam w wypowiedziach Evivy (nie jest to zlosliwosc).

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 25 2008 14:42   
Forum

Quote by medieval_man:
Quote by reguly: Nie bede ci tlumaczyc ze bedac juz zawartym w Bycie Najwyzszym, ta lacznosc juz istnieje by nie robic tutaj wiekszego offtopa...

Rozumiem w takim razie, że w świetle twojego systemu wyznaniowego jestes już zbawiony...

Co najwyzej, moglbym cos podobnego odczuwac w stosunku do siebie, w swietle twojego systemu wyznaniowego... Stosunek do 'zbawienia' w mim systemie, dostatecznie wyraznie - jak mi sie zdawalo - wyrazilem natomiast we wczesniejszej mojej wypowiedzi w tym watku (a takze w jednym z podanych wczesniej linkow). I choc sukcesywnie ignorujesz moje wczesniejsze prosby, o zaniechanie uczynienia z tego watku wiekszego offtopa, tym razem zaproponuje bys ewentualne potencjalne dalsze pytania w tym kierunku zadawal mi np. tutaj.
PS. Niewatpliwie odczowam (czasem silniej, czasem slabiej) lacznosc z otaczajacym mnie swiatem (a w zasadzie z metawszechswiatem, w ktorym dane jest mi istniec), tozsamym z wiecznym, nieskonczonym i nieograniczonym Bytem Najwyzszym.

===

Cytat 
Gocek
 styczeń 25 2008 14:52   
Forum

Nawet Ateiści mają możliwość być zbawieni (ateizm jest postawą świadomą), tym bardziej Sedewakantyści.

Posprzątajmy Ziemię a potem myślmy o Niebie .

PS. Nie masz czasem ochoty mi przylać?
OBCY

Ja również

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 styczeń 25 2008 15:25   
Forum

Quote by reguly:
Co najwyzej, moglbym cos podobnego odczuwac w stosunku do siebie, w swietle twojego systemu wyznaniowego... Stosunek do 'zbawienia' w mim systemie, dostatecznie wyraznie - jak mi sie zdawalo - wyrazilem we wczesniejszej mojej wypowiedzi w tym watku (a takze w jednym z podanych wczesniej linkow). I choc sukcesywnie ignorujesz moje wczesniejsze prosby, o zaniechanie uczynienia z tego watku wiekszego offtopa, tym razem zaproponuje bys ewentualne potencjalne dalsze pytania w tym kierunku zadawal mi np. tutaj.

hmm...
To forum i tak jest jednym wielkim off-topem, ale chętnie dowiem się czegoś więcej o zbawieniu w różnych koncepcjach

===

Cytat 
eviva
 styczeń 25 2008 20:32   
Forum

Pius

czw 24 sty 2008 20:25:52 CET
[Cytat za: eviva] Wszyscy wcześniej lub później dostąpią zbawienia,bo Jezus umarł za wszystkich

Czemu czynisz Pana Jezusa kłamcą?

Tyt.2.11.Albowiem objawiła sie łaska Boża,zbawienna dla wszystkich ludzi.

Nie widzicie obecności Ducha Chrystusowego jako Zbawiennej Łaski,w duchu-duszy
każdego człowieka,którą otrzymaliśmy dzięki zbawczej śmierci Jezusa.Dzięki tej obecności Chrystusa, jako Ducha Świętego w nas:

Dusza ludzka jest nieśmiertelna.Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

Jana 4.14.Ale kto napije się wody,którą ja mu dam,nie będzie pragnął na wieki,lecz woda,która ja mu dam,stanie się źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.
Gal.4.6.A ponieważ jesteście synami,przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych,..
I Kor.12.13.Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało-czy to Żydzi,czy to Grecy,czy to niewolnicy,czy wolni,i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.
II Kor.13.5....Czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was?
Kol.3.11...lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich.
Efez.4.7.A każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego.
Obj.5.9.Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie,ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka,i ludu,i narodu.

Niestety Biblia zawiera sprzeczności,o których już dawno wspominał Dezerter.
----
kazema

Zbawienna łaska Boza' (łaska, która niesie zbawienie) co nie oznacza, ze kazdy te laske przyjmie.
Tą łaska jest obecność w nas Chrystusa jako Ducha Świętego,Słowa,które jedynie może zbawić dusze nasze.{Jak.1.21}Ta Łaska Boża jest obecna w każdym człowieku.To jest ta Dobra Nowina,którą głosili apostołowie,a który kościół ją teraz głosi?

Oczekujmy Chrystusa, 'ktory wydal samego siebie za nas, aby odkupic nas od wszelkiej nieprawosci i oczyscic lud wybrany sobie na wlasnosc(Tt 2,14)

Ten fragment jest w sprzeczności wobec faktu,że w nas wszystkich jest obecny Chrystus,Słowo Boże,itd.,jako nasz Osobisty Zbawiciel.

[Cytat za eviva]Wszyscy wcześniej lub później dostąpią zbawienia,bo Jezus umarł za wszystkich.Dzięki jego zbawczej śmierci.

Z NT to nie wynika. Jest to kwestia Twojej interpretacji.

Jeśli Chrystus jest w duchu-duszy każdego człowieka,to jaką On ma rolę w nas do spełnienia?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 25 2008 21:23   
Forum

Nie widzicie obecności Ducha Chrystusowego jako Zbawiennej Łaski,w duchu-duszy
każdego człowieka,którą otrzymaliśmy dzięki zbawczej śmierci Jezusa.Dzięki tej obecności Chrystusa, jako Ducha Świętego w nas:

Dusza ludzka jest nieśmiertelna.Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

Jana 4.14.Ale kto napije się wody,którą ja mu dam,nie będzie pragnął na wieki,lecz woda,która ja mu dam,stanie się źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.
Gal.4.6.A ponieważ jesteście synami,przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych,..
I Kor.12.13.Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało-czy to Żydzi,czy to Grecy,czy to niewolnicy,czy wolni,i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.
II Kor.13.5....Czy nie wiecie o sobie,że Jezus Chrystus jest w was?
Kol.3.11...lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich.
Efez.4.7.A każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego.
Obj.5.9.Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie,ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka,i ludu,i narodu.

Niestety Biblia zawiera sprzeczności,o których już dawno wspominał Dezerter.
----

Łaska jest objawiona wszystkim ale NIE WSZYSCY ją przyjmują. Co w 2 wersecie jest ujęte jako napicie się wody , nie wszyscy chcą sie jej napić.

Wiesz dla Cibie NT będzie miał sprzeczności bo on wprost przeczy Twoim wymyślonym wierzeniom. Czemu czynisz Pana Jezusa KŁAMCĄ ażeby udowodnić swoje racje? Te wersety nie odpowiadają na to pytanie. Pan Jezus wprost mówi o piekłe wiecznej karze o Judaszu ze lepiej by było dyby sie nie naradził czemu uważasz że OSZUKIWAŁ?A później powołujesz sie na PS i JP2.

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 styczeń 25 2008 22:52   
Forum

Pius

Łaska jest objawiona wszystkim ale NIE WSZYSCY ją przyjmują. Co w 2 wersecie jest ujęte jako napicie się wody , nie wszyscy chcą sie jej napić.

Co dla Ciebie jest tą łaską?

Wiesz dla Cibie NT będzie miał sprzeczności bo on wprost przeczy Twoim wymyślonym wierzeniom.

Dlaczego mam wierzyć np.że człowiek wg ST jest ciałem fizycznym ożywianym przez oddech życia,a nie duchem ludzkim,"który jedynie ma wartość przed Bogiem" bo pochodzi z Nieba jak pisze w NT? To,że Moderator usunie mój post na ten temat nie oznacza,że znikną sprzeczności,które są w Biblii.Czy Wy tych sprzeczności nie widzicie?

Czemu czynisz Pana Jezusa KŁAMCĄ ażeby udowodnić swoje racje? Te wersety nie odpowiadają na to pytanie. Pan Jezus wprost mówi o piekłe wiecznej karze o Judaszu ze lepiej by było dyby sie nie naradził czemu uważasz że OSZUKIWAŁ?A później powołujesz sie na PS i JP2.

A ten werset odpowiada:

Jan 12.32.A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię,wszystkich do siebie pociągnę”.

Wierzę w Boże Miłosierdzie,bo wszyscy jesteśmy Jego dziećmi.Nie możesz mi wmawiać,że ja czynię Pana Jezusa kłamcą,bo te cytaty to nie jest mój wymysł,tylko pochodzą z NT.To NT czyni Pana Jezusa kłamcą. Wiem,że jest to dla Ciebie bardzo smutne,ale jest to niestety prawdziwe.Pan Jezus nikogo nie oszukiwał.To skąd są sprzeczności w NT?

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 styczeń 25 2008 23:08   
Forum

Quote by eviva: Pius

Co dla Ciebie jest tą łaską?

278. Co to jest łaska?

Łaska jest to dar nadprzyrodzony, którego Bóg udziela stworzeniom rozumnym z własnej dobrej woli, żeby mogły dostąpić żywota wiecznego.

289. Jakie są główne środki zyskania łaski Bożej?

Główne środki zyskania łaski Bożej to modlitwa o nią i Sakramenty, które zawierają łaskę i udzielają jej.

Dlaczego mam wierzyć np.że człowiek wg ST jest ciałem fizycznym ożywianym przez oddech życia,a nie duchem ludzkim,"który jedynie ma wartość przed Bogiem" bo pochodzi z Nieba jak pisze w NT? To,że Moderator usunie mój post na ten temat nie oznacza,że znikną sprzeczności,które są w Biblii.Czy Wy tych sprzeczności nie widzicie?

Ja nie widzę sprzeczności w NT. O tym duchu to nie rozumiem Cię, zawsze o tym piszesz, wydaje mi się że to Twój wybieg obrony aby odbiegać od tematów które ewidentnie świadczą o błędach Twojego religii.

C.
A ten werset odpowiada:

Jan 12.32.A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię,wszystkich do siebie pociągnę”.

Wierzę w Boże Miłosierdzie,bo wszyscy jesteśmy Jego dziećmi.Nie możesz mi wmawiać,że ja czynię Pana Jezusa kłamcą,bo te cytaty to nie jest mój wymysł,tylko pochodzą z NT.To NT czyni Pana Jezusa kłamcą. Wiem,że jest to dla Ciebie bardzo smutne,ale jest to niestety prawdziwe.Pan Jezus nikogo nie oszukiwał.To skąd są sprzeczności w NT?

Ten werset może odnosić się do tego że Pan Jezus na krzyżu odkupił wszystkich ludzi i zapewne chodzi o przygarniecie wszystkich którzy TEGO CHCĄ. Twoje rozumowanie czyni Pana Jezusa Kłamcą gdyż twierdzisz że niema piekła a Pan Jezus wyraźnie o tym naucza. Nie widzę sprzeczności w PS widzę za to Twoją ewidentnie błędną interpretacje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 styczeń 26 2008 14:07   
Forum Moderator
Moderator

Sedewakantysta dostąpi zbawienia jesli powróci na łono prawdziwego kościoła i wyrzeknie się zgubnych nauk. Może to uczynić przestając trwać w rozłamie w którym to trwając bezbożnie uważa że inni wierzący w Chrystusa nie są w rzeczywistości jego braćmi i powracając do apostolskiego wyznania wiary opartego na Biblii i wierze w zbawienie w imieniu Jezusa a odrzuciwszy jednocześnie wszelkie powstałę pózniej modernistyczne herezje

PS Evivę proszę o powrót na wątek TT.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,68 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty