Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Kupą mości panowie, czyli o łączeniu wszystkich ze wszystkimi
 |  Wersja do druku
Marek Handrysik
 luty 18 2008 22:25   
Forum

Status: offline

Witajcie!

Niestety nie moge Wam odpowiedziec na temat laski - na chrzescijanskiej liscie dyskusyjnej zakazano mi mowic czym jest laska.

Zawsze sie tak robi gdy brak argumentow. Tu raczej nie podyskutujemy. Zainteresowani proszeni sa o napisanie do mnie na e-mail. Dodam tylko tyle, ze przedstwienie swojego pogladu na to, ze KRK grzeszy w tym czy innym nie jest obrazliwe. Czy dyskusja polegac ma tylko na przedstwianiu pogladow zgodnych z jakas jedna jedynozbawcza organizacja? Tak to dyskusje wygladaja wsrod tzw. Swiadkow Jehowy (jesli ktos podwazy cokolwiek co twierdzi "Organizacja" zostaje z niej usunięty), a nie wsrod chrzescijan. Gdzie tu miejsce na dyskusje?

Jakub! Sprawdź w słowniku co oznacza uzyte przez Ciebie słowo, a nie zmieniaj znaczenia słów. Wciaz czekam, az sie skreslisz za plucie na Lutra.

Teraz to pewno juz mnie wyrzucisz, bo to latwiej niz przedstawic argumenty; Twierdze, ze wiazanie ludzi slubami tzw. "czystosci" jest w otwarty sposob sprzeczne z Pismem Swietym i jest grzechem. Tym samym zlamanie takich bezprawnych wiezow jest cnota.

z chrzescijanski pozdrowieniem

Markus

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 luty 18 2008 23:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Markus: Witajcie!

Niestety nie moge Wam odpowiedziec na temat laski - na chrzescijanskiej liscie dyskusyjnej zakazano mi mowic czym jest laska.

Kto ?? GDZIE ???
Quote by Markus:
Zawsze sie tak robi gdy brak argumentow. Tu raczej nie podyskutujemy. Zainteresowani proszeni sa o napisanie do mnie na e-mail.

Bzdura, odchodziły tu ostre dyskusje i nikt nikogo nie obrażał.
Quote by Markus:
Dodam tylko tyle, ze przedstwienie swojego pogladu na to, ze KRK grzeszy w tym czy innym nie jest obrazliwe.

A to zależy od strony zainteresowanej i musisz się z tym liczysz. "Grzech" często zakłada świadomość.
Quote by Markus:
Czy dyskusja polegac ma tylko na przedstwianiu pogladow zgodnych z jakas jedna jedynozbawcza organizacja? Tak to dyskusje wygladaja wsrod tzw. Swiadkow Jehowy (jesli ktos podwazy cokolwiek co twierdzi "Organizacja" zostaje z niej usunięty), a nie wsrod chrzescijan. Gdzie tu miejsce na dyskusje?

Miejsce na dyskusje jest. Dyskutują tu skrajnie różni chrześcijanie. gdybys zagrzał tu miejsce dłużej, to byś pozbył się tej pozy pokrzywdzonego - najwięcej po uszach dostawali tu katolicy - z wielokrotnym zawieszeniem włącznie.

Quote by Markus:
...
Twierdze, ze wiazanie ludzi slubami tzw. "czystosci" jest w otwarty sposob sprzeczne z Pismem Swietym i jest grzechem. Tym samym zlamanie takich bezprawnych wiezow jest cnota.

Stwórz wątek i udowodnij.
Nie szafuj "grzechem" - często zakłada świadomość błędu. Przekonaj, że ktos błądzi zamiast mu rzucać w oczy : "grzeszysz" (jakbys sam był bez grzechu i to świadomego).
Quote by Markus:
z chrzescijanski pozdrowieniem

Hipokryta !

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Maciek Janson
 luty 19 2008 12:53   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Markus: Twierdze, ze wiazanie ludzi slubami tzw. "czystosci" jest w otwarty sposob sprzeczne z Pismem Swietym i jest grzechem. Tym samym zlamanie takich bezprawnych wiezow jest cnota.
Markus

Psalm Dawidowy. Panie! Kto przebywać będzie w namiocie twoim? Kto zamieszka na twej górze świętej?
Psalmów 15:1
... Choćby złożył przysięgę na własną szkodę, nie zmieni jej.
Psalmów 15:4

1 Koryntian 7:24 Bracia, niech każdy pozostanie przed Bogiem w tym stanie, w jakim został powołany.
25 A co do panien, nakazu Pańskiego nie mam, ale wyrażam zdanie jako ten, który dzięki miłosierdziu Pańskiemu zasługuje na wiarę.
26 Sądzę więc, że w obliczu groźnego położenia dobrze jest człowiekowi pozostać takim, jakim jest.
27 Jesteś związany z żoną? Nie szukaj rozłączenia. Nie jesteś związany z żoną? Nie szukaj żony.

Niby nie gadamy, ale twierdze, ze nie znasz Biblii.

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Marek Handrysik
 luty 19 2008 22:10   
Forum

Witajcie!

Niby nie gadamy, ale twierdze, ze nie czytasz Pisma zbyt dokladnie Maxurdzie. Zauwazyles slowa "wobec groznego polozenia"? wtedy trawly przesladowania i dlatego Apostol udzielil takiej rady. Ale chocby nawet nie, to pozostaje to tylko rada, i nie jest nakazem, zas w KRK jest to wymaganiem wobec duchownych, ktore zreszta stoi w jawnej sprzecznosci z wymaganiami wobec uslugujacych w Kosciele zawartych w Tym i Tyt, gdzie wymagane jest aby ktos taki byl mezem jednej zony. W zamysle apostola ma to byc sprawdzian jego kwalifikacji do sluzby.

Rafi z kolei jest jak sam Bog - zna wnetrza ludzkie skoro potrafi osadzic moje motywacje i wie, ze jestem hipokryta. Kochanienki, takie cos nazywa sie "bluznierczy osad". Bluznierczy, gdyz dokonujacy tego stawia sie w miejscu Boga, ktory zna zamysly serc ludzkich i potrafi je ocenic. Pokutuj - to moja rada.

Co do Jakuba, to jego niesprawiedliwosc i tendencyjnosc widoczna jest wrecz golym okiem, bo skoro na temat laczenia wszystkich ze wszystkimi jest wg niego np. post o bierzmowaniu, a post o lasce nie jest, to "jaki jest kon kazdy widzi".

Niestety poki co nie zaloze nowego watku, bo mam bardzo, ale to bardzo ograniczone mozliwosci czasowe, ale moze kiedys ta biedna dusza dowie sie czym jest laska Boza, a wystarczylo by kilka zdan. A jesli sie nie dowie, to ktos za to na sadzie beknie.

Jesli dotad mnie Jakub nie wywalil, to teraz dam mu kolejna okazje:
Twierdze, ze na tej liscie robisz Jakubie doklanie to samo co KRK przez wieki, a mianowicie ograniczasz ludziom dostep do laski Bozej i prawd Slowa Bozego. Czy wiecie, ze jeszcze niedawno Pismo Swiete bylo na katolickiej liscie ksiag zakazanych zwanej Indeksem?

Jakubie, sprawdziles juz w slowniku kto to jest rozpustnik? Wciaz czekam na Twoja smodyscypline za plucie na Lutra. Daje Ci szanse wyjsc z tego z twarza Jakubie. Sadze, ze wiesz jak moglbys.

z wyrazami milosci chrzescijanskiej

Markus

PS.
Co do milosci chrzescijanskiej, to niedawno wyslalem na te strone swoj artykul na ten temat, w ktorym pisze o jednym z podstawowych wymagan tejze, a mianowicie o koniecznosci mowienia prawdy, bez ktorej milosc nie jest miloscia, a tylko jakims rodzajem familiarnej obludy.
Odsylam do tego artykulu tych, ktorych zdziwia moje "wyrazy milosci chrzescijanskiej".

===

Cytat 
Andrzej
 luty 19 2008 23:54   
Forum

Quote by Markus:
Witajcie!

Niby nie gadamy, ale twierdze, ze nie czytasz Pisma zbyt dokladnie Maxurdzie. Zauwazyles slowa "wobec groznego polozenia"? wtedy trawly przesladowania i dlatego Apostol udzielil takiej rady. Ale chocby nawet nie, to pozostaje to tylko rada, i nie jest nakazem, zas w KRK jest to wymaganiem wobec duchownych,

Bzdura, Markusie
Wiązanie ludzi ślubami czystości, bo o tym pisałes, nie jest w Krk wymaganiem wobec duchownych.
Jeszcze raz okazuje się, że opuściłeś Krk nic o nim nie wiedząc i teraz powtarzasz i eksponujesz swoja ignorancję.
Śluby czystości wiążą tylko zakoników, jak to mialo miejsce w przypadku choćby Lutra i jest to droga, ktorą ludzie sami wybierają, a nikt im jej nie narzuca.
Quote by Markus:
ktore zreszta stoi w jawnej sprzecznosci z wymaganiami wobec uslugujacych w Kosciele zawartych w Tym i Tyt, gdzie wymagane jest aby ktos taki byl mezem jednej zony. W zamysle apostola ma to byc sprawdzian jego kwalifikacji do sluzby.

Dlaczego czytasz wyrywkowo Pismo?
W dalszym ciagu fragmentu podanego przez maxurda jest:

Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu.
Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie.
I doznaje rozterki. Podobnie i kobieta: niezamężna i dziewica troszczy się o sprawy Pana, o to, by była święta i ciałem, i duchem.
Ta zaś, która wyszła za mąż, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać mężowi.

Quote by Markus:

Rafi z kolei jest jak sam Bog - zna wnetrza ludzkie skoro potrafi osadzic moje motywacje i wie, ze jestem hipokryta. Kochanienki, takie cos nazywa sie "bluznierczy osad". Bluznierczy, gdyz dokonujacy tego stawia sie w miejscu Boga, ktory zna zamysly serc ludzkich i potrafi je ocenic. Pokutuj - to moja rada.

Rafi zarzuca Ci, że jesteś hipoktytą.
Jakiś czas temu w podobnej sytaucji pod Twoim artykułem o studiach i podobnym pozdrowieniu też zarzuciłem Ci hipokryzję.

Mozesz upierać się, że obydwaj się mylimy

Quote by Markus:
Co do Jakuba, to jego niesprawiedliwosc i tendencyjnosc widoczna jest wrecz golym okiem, bo skoro na temat laczenia wszystkich ze wszystkimi jest wg niego np. post o bierzmowaniu, a post o lasce nie jest, to "jaki jest kon kazdy widzi".

nadmiar wyobraźni

Quote by Markus:

Niestety poki co nie zaloze nowego watku, bo mam bardzo, ale to bardzo ograniczone mozliwosci czasowe, ale moze kiedys ta biedna dusza dowie sie czym jest laska Boza, a wystarczylo by kilka zdan.

Nie masz czasu na kilka zdań?
A na bezowocne polemiki masz czas?

Quote by Markus:
A jesli sie nie dowie, to ktos za to na sadzie beknie.

Daj spokój
Czy wszyscy konwertyci muszą być az tak przepełnieni chęcią ujrzenia innych na sądzie?

Quote by Markus:

Jesli dotad mnie Jakub nie wywalil, to teraz dam mu kolejna okazje:
Twierdze, ze na tej liscie robisz Jakubie doklanie to samo co KRK przez wieki, a mianowicie ograniczasz ludziom dostep do laski Bozej i prawd Slowa Bozego. Czy wiecie, ze jeszcze niedawno Pismo Swiete bylo na katolickiej liscie ksiag zakazanych zwanej Indeksem?

Kolejna bzdura nawiedzonego konwertyty
temat był wielokrotnie tu wałkowany.
Wypisywaniem takich teksów nie narażasz się, ale ośmieszasz

Quote by Markus:
Jakubie, sprawdziles juz w slowniku kto to jest rozpustnik? Wciaz czekam na Twoja smodyscypline za plucie na Lutra. Daje Ci szanse wyjsc z tego z twarza Jakubie. Sadze, ze wiesz jak moglbys.

z wyrazami milosci chrzescijanskiej

Markus

hipokryta!
Quote by Markus:
PS.
Co do milosci chrzescijanskiej, to niedawno wyslalem na te strone swoj artykul na ten temat, w ktorym pisze o jednym z podstawowych wymagan tejze, a mianowicie o koniecznosci mowienia prawdy, bez ktorej milosc nie jest miloscia, a tylko jakims rodzajem familiarnej obludy.

rzeczywiście ciekawy tekst
Nie omieszkam odnieść się do niego

Quote by Markus:
Odsylam do tego artykulu tych, ktorych zdziwia moje "wyrazy milosci chrzescijanskiej".

jak nienawiść może sama siebie nazywać miłością?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Maciek Janson
 luty 20 2008 00:10   
Forum Moderator
Moderator

1. Markusie dwa slowa o groznym polozeniu. Chcrzescijanin permanentnie znajduje sie w groznym polozeniu i musi byc gotowy na przesladowania. Jezusa przesladowali i jego uczniow tez beda przesladowac...

2. Nie odniosles sie do slow psalmu. Ludzie decydujac sie na sluby czystosci robia to dobrowolnie i nie sa do tego zmuszani. Nawet jezeli jest to w jakis sposob przysiega na ich szkode to powinni jej dotrzymac!!! Czy to jest przysiega malzenska czy to jest przysiega czystosci. jak sie przed Bogiem cos mowi, to sie potem z geby nie robi holewy.

3. Jest racja ze dobrze jest biskupowi byc mezem jednej zony. Nie dyskutujemy jednak o tym. Temat celibatu to jedno (sam chcialbym widziec zonatych ksiezy w Krk)ale dyskutujemy o tym czy sluby czystosci sa tym czym je nazywasz. Oto nie sa...

4. Pokaz mi Twoje slowa a ja Ci powiem o Twoich motywacjach. Pokutuj - to moja rada

5. Artykul czytalem. Z cala pewnoscia lepszy niz ten, ktory zaczal nasz watek. Z czasem dojdziemy do niego

6. Medievalu - ja jestem konwertyta - waz slowa

7. Nienawisc to jest za duze slowo na Markusa. Mozesz pisac o niecheci, braku sympatii, niezrozumieniu, ale od tego do nienawisci jest baaaaardzo daleka droga. BA! Jestem wrecz przekonany, ze w swoim rozumieniu milosci naprawde kocha ludzi i chce dobrze. Problem polega na tym, ze wychodzi jak zwykle...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jakub Piotr Sowiński
 luty 20 2008 00:15   
Forum Moderator
Moderator

Rozpusta to niemoralność w zakresie spraw seksualnych.

Jeśli ktoś obiecuje celibat a potem współżyje z inną kobietą zachowuje się niemoralnie.

W kwestii celibatu u księży -po pierwsze KRK nigdy nie kwestionował, że jest to zarządzenie dyscyplinarne, dotyczące tylko obrządku łacińskiego!!! W związku z tym ogólnie w Kościele nie ma obowiązku celibatu dla kapłanów.

Po wtóre Marcin Luter nie przyjął na siebie obowiązku celibatu związanego z kapłaństwem, ale z ślubami zakonnymi !!! A to jest istotna, teologiczna różnica... Jest więc rozpustnikiem. I ślub ten złożył jak mniemam znacznie wcześniej niż otrzymał święcenia.

Po trzecie, robisz z św. Pawła hipokrytę i schizofrenika. Jest on najbardziej znanym celibatariuszem Kościołem Chrystusowego, na którego celibat w charyzmacie kapłaństwa łacińskiego własnie KRK sie powołuje.

Medievalu - ja jestem konwertyta - waz slowa

Maxurdzie - są konwertyci i Konwertyci

W kwestii celibatu jedna uwaga techniczna. Pastorzy i kapłani konwertujący na katolicyzm zachowują urząd prezbitera (lub są wyświęcani jeśli nie mieli ważnych świeceń) i wcale nie zmusza się ich do porzucania żon. Przypadek rzadki, nie mniej jednak obalające tezę, że w KRK są tylko księża-celibatariusze.

===

Svatý Václave, vévodo české země, kníže náš, pros za nás Boha, Svatého Ducha, Kriste eleison!

Cytat 
Maciek Janson
 luty 20 2008 00:57   
Forum Moderator
Moderator

Hamowalbym jednak Jakubie z nazywaniem Lutra rozpustnikiem. Podjal pewna decyzje w swoim zyciu, ale okreslanie jej mianem rozpustnej nacechowane jest duza doza niecheci mowiac oglednie.

Nazywanie Lutra rozpustnikiem przez katolika jest rownie rozsadne co nazywanie Jana Pawla balwochwalca przez protestanta...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 luty 20 2008 07:52   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Markus:

Osądzasz wszystkich dookoła, rzucasz na lewo i prawo grzechami i grzesznikami, a na krytykę pod swoim adresem odpowiadasz takimi słowami.
To dopiero hipokryzja! Podtrzymuję : jesteś hipokrytą.

Wobec ironicznego i odpychającego tonu twojej wypowiedzi podpis "z wyrazami milosci chrzescijanskiej" też nadal jest hipokryzją.

Przy twojej zbiorczej "niechęci" z powodu własnej słabości trudno mi nazwać ciebie Bratem. Wstyd mi, że nie mogę znaleźć w sobie dość miłości. Wobec tego pozdrowień braterskich słać nie będę.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 luty 20 2008 07:55   
Forum Moderator
Moderator

Quote by maxurd: Hamowalbym jednak Jakubie z nazywaniem Lutra rozpustnikiem. Podjal pewna decyzje w swoim zyciu, ale okreslanie jej mianem rozpustnej nacechowane jest duza doza niecheci mowiac oglednie.

Nazywanie Lutra rozpustnikiem przez katolika jest rownie rozsadne co nazywanie Jana Pawla balwochwalca przez protestanta...

Przychylam się do te zdania. Luter zrobił to, co uważał za najlepsze. Żeby było jasne : wg mnie w tej decyzji pobłądził (w przeciwieństwie do swej wybranki - ale to inna dyskusja).

===

Cytat 
eviva
 luty 20 2008 09:35   
Forum

Markus

Proponuję żeby odnośnie zbawienia,łaski Bożej itd.,podyskutowac w bardzo ciekawym temacie:
Zbawienie here
lub w innym z tam podanych,jeśli będzie dla Ciebie odpowiedniejszy.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty