Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Tybet
 |  Wersja do druku
Ewa
 marzec 25 2008 11:41  (Czytany 1531 razy)  
Forum

Status: offline

Na naszych oczach dokonuje sie niesamowita rzez Tybetanczykow.
Pogwalcone sa prawa czlowieka, dokonuje sie mordu i rzezi na ludziach, ktorzy gina za wolnosc slowa i wyznania.
Nie maja wsparcia w Swiecie.
Kiedy Dalai Lama udal sie na prywatna audiencje do Pani Prezydent Angela Merkel - i zostal przyjety-Chiny ostro skrytykowaly to polityczne posuniecie odwolujac i skreslajac wiele przewidzianych terminow.
Najskuteczniej w dzisiejszych czasach walczy sie bronia gospodarcza-kraj Chin stanowi duzy potencjal gospodarczy szczegolnie jesli chodzi o gospodarke zbytu/sprzedazy.
W ten oto sposob zamknieto usta Niemcom.

W Chinach przygotowywane sa wystapienia OLIMPIJSKIE.
Dzis w wywiadzie z prezesem sportu w Niemczech uslyszalam, ze nie zamknie sie sportowcow ani nie bedzie sie im zabranialo-zabierania glosu w wypowiedziach co do sprawy Tybetu.

Panstwa milcza.
ONZ- milczy.
Ameryka milczy.
Chiny staly sie potega.
Ja chce zabrac glos w obronie tych Tybetanczykow i prosze o wpisy-abysmy zrobili to minimum dla naszych braci w imie "kochaj blizniego swego jak siebie samego".
Oto link w ktorym mozna wyrazic sprzeciw lamania praw czlowieka w Tybecie.http://ratujtybet.org/DZIALAJ

here

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 25 2008 13:20   
Forum

Quote by corka:
Na naszych oczach dokonuje sie niesamowita rzez Tybetanczykow.
Pogwalcone sa prawa czlowieka, dokonuje sie mordu i rzezi na ludziach, ktorzy gina za wolnosc slowa i wyznania.
Nie maja wsparcia w Swiecie.
(...)
Ja chce zabrac glos w obronie tych Tybetanczykow i prosze o wpisy-abysmy zrobili to minimum dla naszych braci w imie "kochaj blizniego swego jak siebie samego".
Oto link w ktorym mozna wyrazic sprzeciw lamania praw czlowieka w Tybecie.

też mnie to boli, a najbardziej to, że nic nie mogę zrobić, nawet poprawić twojego linku - musisz to sama zrobić.
Na razie bojkotuje chińskie produkty.
Możemy być dumni, że nasi olimpijczycy i PKOL rozważają bojkot otwarcia olimpiady a polityce nie boją się zaprosić Dalajlamy wyrażając poparcie dla Tybetu.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
potwor
 marzec 25 2008 14:05   
Forum

Quote by corka:
Panstwa milcza.
ONZ- milczy.
Ameryka milczy.
Chiny staly sie potega.

bo chiny tylko czekają na powód do wojny.
a tam miliard osób...
USA nie interesuje sie chinami bo tam ropy nie ma.
a chiny także do ONZ należą.

a gdzies jeszcze czytałem ze ci przedstawiciele religii katolickiej, min papież BXVI woli rozdawać chinczykom biblię niz zadawać sie z tybetanczykami.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 marzec 25 2008 19:34   
Forum

Quote by mathias777:
Quote by corka:
Panstwa milcza.
ONZ- milczy.
Ameryka milczy.
Chiny staly sie potega.

bo chiny tylko czekają na powód do wojny.
a tam miliard osób...
USA nie interesuje sie chinami bo tam ropy nie ma.
a chiny także do ONZ należą.

a gdzies jeszcze czytałem ze ci przedstawiciele religii katolickiej, min papież BXVI woli rozdawać chinczykom biblię niz zadawać sie z tybetanczykami.

Takie same zarzuty Żydzi stawili Jezusowi (czegoś innego spodziewali sie po mesjaszu). Poza tym te Biblie mogą zdziałać wiele więcej niż "zadawanie sie" z Tybetańczykami wystarczy uwierzyć w to co jest w nich zapisane. Tobie i np. Mr. Reguły chyba nie miesci sie w głowie ze Kościół ma obowiązek zadbać o żywot wieczny a nie doczesny.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 25 2008 20:14   
Forum

Link poprawilam i dziekuje wszystkim.

Ja tez tak bardzo czekalam na slowa Papieza B16 podczas modlitwy i mszy wielkanocnej w Watykanie, gdyby to byl Jan Pawel II, ktory cenil sobie bardzo Dalai Lame, moze by i padly slowa o Tybecie.
Ale oto fragment slow Papieza ktore wypowiedzial w tej sprawie w ogole:

Po prawie tygodniu od pierwszych starć w Tybecie głos zabrał Benedykt XVI. Papież podkreślił, że z wielkim niepokojem śledzi wydarzenia, jakie mają tam miejsce. Zachęcił wszystkich do dialogu i tolerancji.
- Z wielkim przejęciem śledzę doniesienia, które napływają w tych dniach z Tybetu. Moje ojcowskie serce odczuwa smutek i ból w obliczu cierpienia tak wielu osób. Tajemnica męki i śmierci Jezusa, którą przeżywamy na nowo w Wielkim Tygodniu, pozwala nam być szczególnie wrażliwymi na ich sytuację - powiedział Benedykt XVI.

Dodał następnie: - Przemocą nie rozwiązuje się problemów, tylko się je pogarsza.

Była to pierwsza wypowiedź Benedykta XVI na temat fali chińskich represji wobec Tybeta
Pius,
Ty jestes taki pochopny,przeciez istnieja Zydzi wierzacy w Pana Jezusa!to chyba trzeba twoja wypowiedz poprawic.
-
Nie obrazaj tych Zydow ktorzy wierza w Pana Jezusa!!! i nie wrzucaj wszystkich do jednego kotla.
A i jeszcze Ci cos napisze, juz tak dawno ci nic nie pisalam

za Pius Tobie i np. Mr. Reguły chyba nie miesci sie w głowie ze Kościół ma obowiązek zadbać o żywot wieczny a nie doczesny.

Pan Jezus- o ile jeszcze cos z tej Biblii pamietasz...nauczal jak zyc w zyciu doczesnym a nie wiecznym .
I gdyby tak bylo jak piszesz to nie byloby Solidarnosci, nie byloby Ksiedza Popieluszki! i nie moglbys dzis tu do mnie takich rzeczy wypisywac.
Chyba, ze napisales to w przenosni i zapom niales dac na koncu twojej wypowiedzi:Cytat:Tobie i np. Mr. Reguły chyba nie miesci sie w głowie ze Kościół ma obowiązek zadbać o żywot wieczny a nie doczesny. -to bym sie nawet zgodzila.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 marzec 25 2008 20:53   
Forum

Quote by corka:
Pius,
Ty jestes taki pochopny,przeciez istnieja Zydzi wierzacy w Pana Jezusa!to chyba trzeba twoja wypowiedz poprawic.
-
Nie obrazaj tych Zydow ktorzy wierza w Pana Jezusa!!! i nie wrzucaj wszystkich do jednego kotla.
A i jeszcze Ci cos napisze, juz tak dawno ci nic nie pisalam
za Pius Tobie i np. Mr. Reguły chyba nie miesci sie w głowie ze Kościół ma obowiązek zadbać o żywot wieczny a nie doczesny.

Pan Jezus- o ile jeszcze cos z tej Biblii pamietasz...nauczal jak zyc w zyciu doczesnym a nie wiecznym .
I gdyby tak bylo jak piszesz to nie byloby Solidarnosci, nie byloby Ksiedza Popieluszki! i nie moglbys dzis tu do mnie takich rzeczy wypisywac.
Chyba, ze napisales to w przenosni i zapom niales dac na koncu twojej wypowiedzi:Cytat:Tobie i np. Mr. Reguły chyba nie miesci sie w głowie ze Kościół ma obowiązek zadbać o żywot wieczny a nie doczesny. -to bym sie nawet zgodzila.

Ad1
Lecz sie ze swojego zacietrzewienia. Rozumiem że jak czytasz PS to kiwasz palcem i pouczasz sw. Jana

(7) Odpowiedział Mu chory: Panie, nie mam człowieka, aby mnie wprowadził do sadzawki, gdy nastąpi poruszenie wody. Gdy ja sam już dochodzę, inny wchodzi przede mną. (8) Rzekł do niego Jezus: Wstań, weź swoje łoże i chodź! (9) Natychmiast wyzdrowiał ów człowiek, wziął swoje łoże i chodził. Jednakże dnia tego był szabat. (10) Rzekli więc Żydzi do uzdrowionego: Dziś jest szabat, nie wolno ci nieść twojego łoża. (11) On im odpowiedział: Ten, który mnie uzdrowił, rzekł do mnie: Weź swoje łoże i chodź. (12) Pytali go więc: Cóż to za człowiek ci powiedział: Weź i chodź?

(Ew. Jana 5:7-12, Biblia Tysiąclecia)

(15) Człowiek ów odszedł i doniósł Żydom, że to Jezus go uzdrowił. (16) I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że to uczynił w szabat. (17) Lecz Jezus im odpowiedział: Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam. (18) Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.

(Ew. Jana 5:15-18, Biblia Tysiąclecia)

(15) Człowiek ów odszedł i doniósł Żydom, że to Jezus go uzdrowił. (16) I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że to uczynił w szabat.

51) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki. (52) Rzekli do Niego Żydzi: Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy - a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki.

więcej? "lepszych"?... lepiej zastanów się nad sobą i swoja fobią.

Ad 2 kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi.
Jezus nauczał jak żyć alby zasłużyć na życie wieczne. "Kto straci swoje życie ...." itd.

Pewien Żyd miał napisac kiedys "Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie oblekają tego faktu w słowa." moze sobie wez to do serca córko.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 25 2008 21:29   
Forum

za Pius Ad 2 kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi

a ja znam takie przyslowie:Tylko tam, gdzie jest rozmyślanie, może być zrozumienie. ...

za Pius : Pewien Żyd miał napisac kiedys "Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie oblekają tego faktu w słowa." moze sobie wez to do serca córko.

Pius to napisal Julian Tuwim-zeczywiscie on byl Zydem -ale co to kogo obchodzi-nie robimy tu podzialu na rasy,ale jakie to ma znaczenie w ten sposob pisac ze niby jakis Zyd?
Pius-
a to dla ciebie: "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." (Mark Twain)

A moze bys sie wypowiedzial na temat watku na ktorym sie znalazles....Tybetanczycy...? czy boisz sie rozwiazac wszelkie watpliwosci ?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 marzec 25 2008 22:11   
Forum

Quote by corka:
za Pius Ad 2 kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi

a ja znam takie przyslowie:Tylko tam, gdzie jest rozmyślanie, może być zrozumienie. ...

za Pius : Pewien Żyd miał napisac kiedys "Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie oblekają tego faktu w słowa." moze sobie wez to do serca córko.

Pius to napisal Julian Tuwim-zeczywiscie on byl Zydem -ale co to kogo obchodzi-nie robimy tu podzialu na rasy,ale jakie to ma znaczenie w ten sposob pisac ze niby jakis Zyd?
Pius-
a to dla ciebie: "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." (Mark Twain)

A moze bys sie wypowiedzial na temat watku na ktorym sie znalazles....Tybetanczycy...? czy boisz sie rozwiazac wszelkie watpliwosci ?

Takie ma znaczenie ze zapewne jakbym nie napisał że to Zyd to byś mnie zaraz zjechała w swojej fobii wszechobecnych ataków rasistowskich : PIUS Ty rasisto czemu nie napisałem ze to Żyd pisał takie mądre zdania !!!
Z góry zakładasz tez ze mam blednę zdanie to po 1 ale po 2 w odróżnieniu od Ciebie widocznie nie jestem alfa i omega bo nie chce sie wypowiadać w temacie którego nie znam zbyt dobrze.

Ostrożna mowa

Nie uniknie się grzechu w gadulstwie, kto ostrożny w języku - jest mądry.

Księga Przysłów 10:19

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 25 2008 23:49   
Forum Moderator
Moderator

Quote by corka:
ONZ- milczy.
Ameryka milczy.

A co ma ONZ wychylać? Żadne mocarstwo nie jest zainteresowane rozognieniem sytuacji. Większość ma juz dawno w chinach swoje fabryki.
Pieniądz wygrywa - na igrzyskach stacje telewizyjne 9i nie tylko0 zarobią krocie i podzielą się z organizatorami i MKOL. Ludzie chcą igrzysk.

A co się dzieje w Afryce? A co z Czeczeńcami (sprzedanymi za neutralność Rosji podczas napadu USA na Serbię)?
Przypnijmy sobie pomarańczowe wstążeczki. Tyle nam zostało (niestety wybory już były). W USA przed wyborami, ale na nic poważnego tez bym nie liczył.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 marzec 26 2008 11:49   
Forum

za Pius Takie ma znaczenie ze zapewne jakbym nie napisał że to Zyd to byś mnie zaraz zjechała w swojej fobii wszechobecnych ataków rasistowskich : PIUS Ty rasisto

-nie klocmy sie juz-ja mam juz tego dosc, na prawde nie wchodze tu po to by ciebie prowokowac i mysle ze Vice wersa ?
Wielokrotnie sie z toba nie zgadzalam, czasem jednak weryfikowalam moje wlasne zdanie w oparciu o twoje-wiec rozmowy i takie internetowe nie ida calkiem w las i nie pozostawiaja mnie obojetna na to co i TY myslisz.
Ale daleka jestem od tego by kazde moje wejscie na kosciol.pl bylo dla ciebie prowokacja.
Ja nie mysle twoimi kategoriami-nie przyszlo by mi do glowy pomyslec o TUWIMIE jako o Zydzie-bo on byl Polskim Zydem jezeli juz-i obrywal od Zydow i za wlasna Tworczosc.
za PIUS: Z góry zakładasz tez ze mam blednę zdanie to po 1 ale po 2 w odróżnieniu od Ciebie widocznie nie jestem alfa i omega bo nie chce sie wypowiadać w temacie którego nie znam zbyt dobrze

-nie zakladam ze masz bledne zdanie!
chcialam zebys i Ty uslyszal i wiedzial-ze sa tacy Zydzi, ktorzy wierza w Pana Jezusa- i nie tkwilam wtedy w istocie cytatow z Biblii w roku powiedzmy 30-stym naszej ery-ale w 2008-i myslalam tu o Zydach wyznania Mesjanistycznego.(dlatego mnie nie rozumiesz bo oceniasz mnie twoimi wartosciami-a ja twojej wiedzy nie posiadam i twoich wartosci)
za Pius: Nie uniknie się grzechu w gadulstwie, kto ostrożny w języku - jest mądry.

tak i racja ale tu chodzi o czyny jakies male czyny-o sprzeciw-bo czyni sie zlo, gwalt na zyciu na ludziach!i ten akt sprzeciwu-zeby przynajmniej to -zeby nie byc biernym wobec gwaltu i przemocy i zeby biernoscia nie dac zgodyna to co sie dzieje.
I mam nadzieje PIUS- ze teraz dasz juz spokoj-nie jestem wilkiem i nie jestem alfa i omega i juz dajmy sobie spokoj w tych dziwnych porachunkach za odmienne zdanie.I ja nic nie zakladam z gory-to tylko TY tak myslisz-i na podstawie twoich mysli mnie oceniasz.

Rafii

W Nowym Jorku byl szczyt religijnych przywódców z całego świata, były naciski Chin.Dalai Lamy nie zaproszono......co na to Rzym?
Rzym na to w grudniu zeszlego roku :Wbrew wcześniejszym, nieoficjalnym zapowiedziom, Benedykt XVI nie przyjmie w połowie grudnia Dalajlamy. Jak przypuszczają obserwatorzy, papież zrezygnował ze spotkania z duchowym przywódcą Tybetańczyków, by nie pogorszyć stosunków Watykanu z Pekinem.
Papiez apeluje o modlitwe o dobry wybor i dialog w Tybecie- poniewaz nie ma zadnych sprawozdan medialnych na ktorych mozna by bylo sie oprzec-szkoda, ze Papiez jedzie do Turcji gdybym mogla mu doradzic-udalabym sie na jego miejscu do Tybetu.Tam go potrzebuja biedni zagubieni ludzie.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,44 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty