Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 odnośnie aborcji- proszę o wyjaśnienie pewnej zawiłości...
 |  Wersja do druku
mjentus
 marzec 25 2008 19:41  (Czytany 1372 razy)  
Forum

Status: offline

Przejrzałam już na tym forum tematy związane z aborcją, ale nie znalazłam odpowiedzi na pewne pytanie. Otóż, najwięcej dyskusji toczyło się wokół problemu "od kiedy zarodek to człowiek?". Rozumiem że skoro kościół jest przeciwko aborcji to już od chwili poczęcia, od chwili połączenia się plemnika z komórką jajową- jest się pełnowartościowym człowiekiem z duszą. W takim razie nie rozumiem dlaczego jeśli nastąpi poronienie z przyczyn naturalnych, to w myśl polskiego prawa takie płody mające do 3ch miesięcy wyrzuca się po prostu na śmietnik bez ich godnego pochowania. Ja rozumiem że w takim stadium rozwoju zarodek jest zbyt mały żeby go tam "znaleźć" ale skoro każdemu człowiekowi przysługuje godny pochówek, a taki mały zarodek jest już człowiekiem no to jak...?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 25 2008 22:06   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Nie jest to żadna zawiłość, jest to niekonsekwencja prawa polskiego pozwalającego często traktować takie dziecko automatycznie jako odpad medyczny. Pozostałość po komunie której nikt nie chce zlikwidować.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty