Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 bladzic - ludzka rzecz
 |  Wersja do druku
Andrzej
 marzec 29 2008 21:59   
Forum

Status: offline

Quote by eviva: medieval man
...
[

evivo
po co wypisujesz bzdury?
po co zadajesz pytania, ktore tylko pozornie sa ważne, ale świadczą tylko o Twojej z gruntu złej woli?
Po co usiłujesz mnie przekonać, że Krk sfałszował ewangelię i nauke Chrystusa skoro to Ty jesteś największym KŁAMCĄ na tym forum? Wyrywasz cytaty jak Ci wygodnie i sama decydujesz nie mając żadnej wiedzy, ktore tłumaczeni jest poprawne, ba sama decydujesz, co jest prawda a co nie stawiajac siebie samą ponad Bogiem.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 29 2008 22:27   
Forum

Matija
twój przedostatni post - piękny i mądry

Eviva
Kolosan - też mam w was w Biblii Towarzystwa Biblijnego z 75 roku,
ale poza tym to wątek o duchu w nas już był i możesz go odnowić ...a nie prowokować tu Medievala, a ty chłopie wyluzuj nieco ... to jest wątek:

błądzić - ludzka rzecz

Tańczący Kruku
zaskoczyłeś mnie z tą boską naturą, ale pozytywnie, pozytywnie

jfk44 aga
wyskoczyłaś jak filip z konopi,,, bez komentaża

Apologeta
ty nigdy nie robisz sobie wolnego - czy ty nie umiesz normalnie porozmawiać nie "łowiąc " przy okazji
Powiedział Pan "idźcie i nauczajcie" a nie idźcie i nawracajcie

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
tadeusz
 marzec 29 2008 22:29   
Forum

ODPOWIADAJAC na posty: "medieval man" oraz "matija"

Wlasnie w tym miejscu przez czysty przypadek (albo panstwa inteligencje) doszlismy do sedna sprawy. Kosciol i to nie tylko katolicki starannie "chroni" Boga przed taka postawa jak moja . Otoczka tajemniczosci , porazajacej wrecz sily zdolnej do gniewu unicestwiajacego ludzkosc jest bardzo wygodna . To wlasnie od tego miejsca tyko maly krok do ustanowienia grona ludzi wtajemniczonych . Nastepny krok to stwierdzenie : ze tylko oni zdoli sa rozmawiac z ta Sila ; tylko oni TO potrafia bez szkody dla swiata a co za tym idzie i nas samych NIETYKALNY BOG - tylko dla wybranych . Chcesz rozmawiac z Bogiem ? przyjdz do nas .Powiedz nam , a my juz to przekazemy tam gdzie trzeba i w odpowiedniej formie (oczywiscie za "co laska") I wedruje wdowi grosz do kasy najbogatszego panstwa swiata za slowa powiedziane przy oltarzu : Pomodlimy sie teraz za zmarlego X (ojcze nasz)- A teraz ogloszenia parafialne...........( autentyczne!)
NIE zgadzam sie na to !!! Mam prawo do kontaktu z Moim Bogiem w samotnosci w skupieniu w AUTENTYCZNEJ modlitwie bez nakazanych formulek . Z drogimi mi osobami chce rozmawiac osobiscie i wlasnymi slowami - a co dopiero z Bogiem ( nie unosze sie - to wszystko powiedziane jest prawie szeptem)............

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 marzec 29 2008 22:37   
Forum

Quote by medieval_man:
...
[

evivo
po co wypisujesz bzdury?
po co zadajesz pytania, ktore tylko pozornie sa ważne, ale świadczą tylko o Twojej z gruntu złej woli?
Po co usiłujesz mnie przekonać, że Krk sfałszował ewangelię i nauke Chrystusa skoro to Ty jesteś największym KŁAMCĄ na tym forum? Wyrywasz cytaty jak Ci wygodnie i sama decydujesz nie mając żadnej wiedzy, ktore tłumaczeni jest poprawne, ba sama decydujesz, co jest prawda a co nie stawiajac siebie samą ponad Bogiem.

Wiec pytam ponownie - tylko wybrana garstka ludzi decyduje o formie interpretacji ? Czy tylko oni posiedli "wiedze tajemna"???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 29 2008 23:06   
Forum

Ależ Petroniuszu, oczywiście, że masz prawo - powiem więcej obowiązek w ciszy, w duchu, w medytacji, w kontemplacji, w tańcu, w pielgrzymce, w kościele, w ekstazie, a nawet w "klepaniu zdrowasiek" modlić sie do Boga, każdy ma prawo wybrać taka formę jaka mu najlepiej odpowiada, i nikomu nie wolno nażucać swojej formy innym,bo jesteśmy wszyscy równi (przed Panem), każdy inny
Tak sobie myślę, że ON nie ma ulubionej formy modlitwy, powiem więcej jest MU obojętna - liczy się siła modlitwy - jej ładunek uczuciowy/emocjonalny.
A czy to robisz w duchu czy głośno, w kościele czy na polu to nie jest najważniejsze.

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 29 2008 23:08   
Forum

Quote by petroniusz100: ODPOWIADAJAC na posty: "medieval man" oraz "matija"

Wlasnie w tym miejscu przez czysty przypadek (albo panstwa inteligencje) doszlismy do sedna sprawy. Kosciol i to nie tylko katolicki starannie "chroni" Boga przed taka postawa jak moja .

A czy nigdy nie pomyślałeś, ze taka postawa jak Twoja jest tylko jednym krokiem, a może nawet tylko "półkrokiem" do Boga objawionego w Jezusie?
Że Bóg chrześcijaństwa jest jak najdalszy od takiej postawy jak Twoja jeśli spotkanie z Nim ma zaczynać i kończyć się w tym miejscu: spotkania na płaszczyźnie zwykłego filozoficznego teizmu?
Quote by petroniusz100:
Otoczka tajemniczosci , porazajacej wrecz sily zdolnej do gniewu unicestwiajacego ludzkosc jest bardzo wygodna .

A nie tworzysz teraz jakiejś legendy?

Quote by petroniusz100:
To wlasnie od tego miejsca tyko maly krok do ustanowienia grona ludzi wtajemniczonych .

Nic podobnego.
To postawa filozoficznego teizmu jest postawą wtajemniczenia.
Nie widzę czegoś takiego w Kościele rozumianym w sensie chrześcijańskim.

Quote by petroniusz100:Nastepny krok to stwierdzenie : ze tylko oni zdoli sa rozmawiac z ta Sila ; tylko oni TO potrafia bez szkody dla swiata a co za tym idzie i nas samych

Przede wszystkim nie SIŁĄ.
Poza tym przekonanie, że Kościół ma za zadanie rozmawianie z Bogiem w imieniu pozostałych świadczy o nierozumieniu istoty Kościoła.
Kościół to nie hierarchia, to nie żadne wąskie grono wtajemniczonych.

Quote by petroniusz100:
NIETYKALNY BOG - tylko dla wybranych . Chcesz rozmawiac z Bogiem ? przyjdz do nas .Powiedz nam , a my juz to przekazemy tam gdzie trzeba i w odpowiedniej formie (oczywiscie za "co laska") I wedruje wdowi grosz do kasy najbogatszego panstwa swiata za slowa powiedziane przy oltarzu : Pomodlimy sie teraz za zmarlego X (ojcze nasz)- A teraz ogloszenia parafialne...........( autentyczne!)
NIE zgadzam sie na to !!! Mam prawo do kontaktu z Moim Bogiem w samotnosci w skupieniu w AUTENTYCZNEJ modlitwie bez nakazanych formulek .

A któż Ci tego zabrania?
Tworzenie legend?
Wręcz przeciwnie, w Kościele jesteś do tego zachęcany, co nie znaczy, ze ideałem jest samotne sam na sam z Bogiem bez innych.
Ale to temat na dluższy wątek

Quote by petroniusz100:Z drogimi mi osobami chce rozmawiac osobiscie i wlasnymi slowami - a co dopiero z Bogiem ( nie unosze sie - to wszystko powiedziane jest prawie szeptem)............

Proszę Cię bardzo.
Rozmawiaj.
Ale nie sugeruj, ze ktokolwiek staje Ci w tym na drodze.
Ale ograniczanie sie do tylko własnego, mojego i jeszcze bardziej mojszego, osobistego kontaktu z moim wlasnym, prywatnym Bogiem to schodzenie na manowce pulapek i błędów własnego ego

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 marzec 29 2008 23:15   
Forum

Quote by petroniusz100:
Quote by medieval_man:
...
[

evivo
po co wypisujesz bzdury?

Wiec pytam ponownie - tylko wybrana garstka ludzi decyduje o formie interpretacji ? Czy tylko oni posiedli "wiedze tajemna"???

Jaką wiedzę tajemną?
Człowieku, zejdź na ziemię!

Czy przyjmujesz, że w każdej dziedzinie wiedzy sa fachowcy i dyletanci?
Czy jesteś w stanie zaakceptowac, że w przekazywaniu objawienia, ktore nie dokonuje się gdzieś w otchłaniach twojego własnego pępka - centrum wszechświata, twojego ego, ale jest objawieniem historycznym, materialnym, wyrażonym w Tradycji apostolskiej i Piśmie swiętym, istnieją tacy, kórym chciało się zdobywać wiedzę: historyczną, biblijną, archeologiczną, kulturoznawczą, językową, itd, oraz tacy, niedouczeni i leniwi, ktorym wydaje się, jak księciu Konstantemu po 1815 roku na terenie księstwa warszawskiego, że duch święty (świadomie z małej litery) mówi do nich i przez nich przemawia dlatego po każdym przez siebie wypowiedzianym zdaniu robili kilka minut przerwy aby sami mogli to przesłanie od ducha pojąć i innym dać taką możlwość?

Jednym słowem, że istnieją nauczyciele (prawdziwi), ktorym chciało się wgłębiać w Objawienie i dyletanci, którym tylko, jak evivie wydaje się, ze tupetem i fantazją nadrobią rzetelną wiedzę?

Kogo nalezy słuchać?
fachowców czy dyletantów?
A jeśli sam jesteś dyletantem wolisz trwać w swej niewiedzy czy dowiedzieć się od tych, któym chciało sie zdobywać wiedzę?

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2008 23:16   
Forum Moderator
Moderator

Quote by petroniusz100: Kosciol i to nie tylko katolicki starannie "chroni" Boga przed taka postawa jak moja . Otoczka tajemniczosci , porazajacej wrecz sily zdolnej do gniewu unicestwiajacego ludzkosc jest bardzo wygodna . To wlasnie od tego miejsca tyko maly krok do ustanowienia grona ludzi wtajemniczonych .

Cóż, ja na szczęście spotkałem kilku księży raczej zachęcających do osobistej relacji z Jezusem. Więcej "programowo" jest takich ewangelików. Bardzo łatwo zwalic na kogos winę, ze sie nie szukało.
Byłoby niezgodne z moim sumieniem, jeżeli nie przyznałbym ci częściowo racji. KRK rzeczywiście po części stawia pewne bariery, ale także przerzuca wiele pomostów do ich pokonania (jak w socjalizmie : jedni wiedza lepiej, co chcą inni ) . Tworzy jakby instrukcję dla spotkania z Panem. Tylko że owa instrukcja zamiast prostego i przejrzystego FAQu urosła do wielkiego tomiska instrukcji obsługi do instrukcji obsługi, w którym giną sprawy podstawowe (giną także dla wielu księży).
Z tego co poznałem koscioły ewangelickie udostępniają raczej FAQ stawiając na późniejszy indywidualny rozwój lub ... pozostawiając delikwenta samego w poszukiwaniach instrukcji obsługi.
Cóż, nie znalazłem idealnego kościoła, gdybym taki znalazł, to by juz idealnym przestałby być.

Quote by petroniusz100:
Nastepny krok to stwierdzenie : ze tylko oni zdoli sa rozmawiac z ta Sila ; tylko oni TO potrafia bez szkody dla swiata a co za tym idzie i nas samych NIETYKALNY BOG - tylko dla wybranych . Chcesz rozmawiac z Bogiem ? przyjdz do nas .Powiedz nam , a my juz to przekazemy tam gdzie trzeba i w odpowiedniej formie (oczywiscie za "co laska")

To bardzo uogólniający i krzywdzący osąd. Ba, to wręcz krzywe zwierciadło !

Quote by petroniusz100:
I wedruje wdowi grosz do kasy najbogatszego panstwa swiata za slowa powiedziane przy oltarzu : Pomodlimy sie teraz za zmarlego X (ojcze nasz)- A teraz ogloszenia parafialne...........( autentyczne!)

A co miał zrobic? Fiku miku, a może zaświadczenie/odpust na papierze parafialnym wystawić ?
Cały obecny w tym miejscu Kościół modlił się za zmarłego, to mało? A jezeli żal, że grosz poszedł, to trzeba było się zebrać w czyims domu i pomodlic wspólnie : to nie jest zabronione.

Quote by petroniusz100:
NIE zgadzam sie na to !!! Mam prawo do kontaktu z Moim Bogiem w samotnosci w skupieniu w AUTENTYCZNEJ modlitwie bez nakazanych formulek . Z drogimi mi osobami chce rozmawiac osobiscie i wlasnymi slowami - a co dopiero z Bogiem ( nie unosze sie - to wszystko powiedziane jest prawie szeptem)............

Ależ namawiam ciebie do kontaktu osobistego. I nie znam księdza/pastora/ojczulka, który by powiedział ci co innego (moze mam szczęście ??).
Przy okazji : to nie tylko twój Bóg, albo raczej : nie tylko ty jesteś Jego.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
tadeusz
 marzec 30 2008 00:29   
Forum

Bladzic - ludzka rzecz, wiec pytam tylko- czy aby nie zaszlem za daleko? Czy kosciol odrzuca ten styl ? Czy mam prawo jako odrzucony przez ten ze kosciol do kontaktu z Bogiem bez jego posrednictwa ? Czy nawet w internecie dyskusja na ten temat z kaplanem konczyc sie musi sponiewieraniem pytajacego? (na dwoch forach mocno katolickich po epitetach typu "antychryst" zablokowano mi konto)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2008 00:40   
Forum Moderator
Moderator

Quote by petroniusz100: Bladzic - ludzka rzecz, wiec pytam tylko- czy aby nie zaszlem za daleko? Czy kosciol odrzuca ten styl ? Czy mam prawo jako odrzucony przez ten ze kosciol do kontaktu z Bogiem bez jego posrednictwa ? Czy nawet w internecie dyskusja na ten temat z kaplanem konczyc sie musi sponiewieraniem pytajacego? (na dwoch forach mocno katolickich po epitetach typu "antychryst" zablokowano mi konto)

Kościół nikogo nie odrzuca !!!
A jak np. kogoś nazywałeś "antychrystem", to się nie dziwię. Tu jest podobnie, wg zasad publikacji:

"Zabrania się umieszczania na forum:

* wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem, naruszających cudze prawa autorskie,
.
.

* personalnych odniesień do innych dyskutantów oraz argumentów ad personam (w rodzaju jesteś głupi, bezczelny, idź się leczyć, cham etc.) a także wulgaryzmów oraz słów i zwrotów użytych w celu obrażenia lub poniżenia innego kościoła lub jego członków
.
.
."

Ale zapewne to wiesz, zaakceptowałeś przy rejestracji

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
tadeusz
 marzec 30 2008 01:24   
Forum

SUPER !!!!!! jest tylko jeden malutki dylemat - to nie ja nazywalem kogos "antychrystem" . To moje poglady zostaly tak skomentowane ;-) . Staram sie zawsze z szacunkiem rozmawiac z internautami pomimo panujacej mody na samowolke i brak zasad . Jestem juz czlowiekiem starszym i otrzymalem bardzo staranne wychowanie etyczne i moralne. Ponadto dluzsze przebywanie na obczyznie wyrabia w czlowieku szacunek do Mowy Ojczystej . Przyznac sie musze ze wrecz obsesyjnie zwalczam w internecie wszelkiego rodzaju wulgaryzmy i niestosowne odzywki . Pozdrowienia ;-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2008 01:45   
Forum Moderator
Moderator

Petroniuszu, dałeś próbkę swych poglądów - krzywdzących, bo uogólniających (to tak jak powiedzieć : xxx to łapówkarze,a yyy to złodzieje, przy czym xxx i yyy to jakies grupy społeczne/zawodowe będące na świeczniku).
Masz do nich prawo, a ja mam prawo się z nimi nie zgadzać.

Co do meritum : trudno poznawać Pana poza Kościołem. Nie z powodu pośrednictwa, co raczej z powodu braku pomocy i oparcia jakie daje wspólnota (nie neguję wartości osobistych relacji, ale Jezus wyraźnie zachęca nas do współpracy, do wspólnoty "Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie. Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.")

I proszę, nie zwalaj winy na kogokolwiek, ze nie możesz się odnaleźć. Skoro twoje negatywne spostrzeżenia/doświadczenia nie pozwalają głosić chwały Pan wśród wspólnoty KRK, to znajdź inną chrześcijańską wspólnotę : starokatolicką, czy ewangelicką (myślę, ze wśród ewangelików byś się łatwiej zadomowił, np. u metodystów). Nabierzesz przynajmniej dystansu.

Trudno też budować pokój oglądając się za siebie i chowając żal, prawda?

===

Cytat 
tadeusz
 marzec 30 2008 01:47   
Forum

Piszesz z glebokim przekonaniem - Kosciol nikogo nie odrzuca!!!!
prosze o skomentowanie odmowy kaplana udzielenia chrztu .
Powod: rodzice zyja bez "koscielnego" slubu

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2008 03:04   
Forum Moderator
Moderator

Quote by petroniusz100: Piszesz z glebokim przekonaniem - Kosciol nikogo nie odrzuca!!!!

Spotkałem takie przypadki (i nie tylko w KRK). Zanim ci odpowiem pozwolę sobie spytać : co dla ciebie oznacza chrzest dziecka i jakie ma ewentualne konsekwencje ?

Na marginesie :
1) rodzice sami mogli udzielić chrztu (tylko czy by wiedzieli co robią ?)
2) Kościół to nie KRK, czy jakaś organizacja/hierarchia.

===

Cytat 
tadeusz
 marzec 30 2008 03:12   
Forum

Szanowny panie - rozumiem obrone wartosci , sam bronie mojego punktu widzenia (nie w sprawach wiary - tu pytam) Ale zasady uczciwosci zostaly przez Sz. Pana mocno naciagniete : kiedy omylnie odczytal SZ.Pan moj post otrzymalem obszerny wyklad o zasadach obowiazujacych na forum a dotyczacych wyrazen lub slow mogacych urazic adresata . Po zwroceniu uwagi Sz. Pan raczyl nie odniesc sie do nich bo obciazaly strone przeciwna do moich pogladow a mila Panskiemu sercu? ....Obym sie mylil
Pozdrowienia

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2008 11:06   
Forum Moderator
Moderator

Szanowny panie - poznałem zarówno pana poglądy jak i jednostronną relację. Przyznaję, że pobłądziłem - nie powinienem w ogóle oceniać tej sytuacji. Przepraszam, jeżeli uraziłem.

Wracając do meritum : jak Pan rozumie chrzest. Jest to pytanie bardzo ważne, bo właśnie to, co rozumiemy poprzez chrzest jest motorem takich a nie innych ocen i działań.

Przy okazji : przyjęło się na forach używania form bezpośrednich. Nie stwarzajmy więc wyjątków. Nie miej mi za złe , ze zacznę ponownie używać formy "ty".

===

Cytat 
eviva
 marzec 30 2008 11:23   
Forum

medieval man

evivo
po co wypisujesz bzdury?
Nie wiem na czym mają polegać te bzdury? Porównuję głównie Nowy Testament przetłumaczony przez brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne Warszawa 1979 {mam i inne roczniki}z NT Katolickim i widzę ogromne różnice jakie między nimi istnieją.Z NT Protestantów wynika,że zarówno Chrystus jak i Królestwo Boże jest w nas.A z NT Katolickiego,że pośród nas.To nie są bzdury,bo jeśli Bóg i Chrystus jest w każdym człowieku,to nieprawdziwe jest to co Ty i KRK głosicie,że:

-Chrystusa nie ma w każdym człowieku,
-KRK ma sukcesję apostolską i jest jedynie prawdziwym Kościołem,bo tylko w nim jest prawda,zbawcze sakramenty,Chrystus,Duch Święty, itd.

Po co usiłujesz mnie przekonać, że Krk sfałszował ewangelię i nauke Chrystusa skoro to Ty jesteś największym KŁAMCĄ na tym forum?

Podaję różnice między NT Protestantów i NT Katolików.Jakie w tym jest kłamstwo? Ty piszesz "prawdę",że nie ma żadnych różnic,potem,że są niewielkie,a to jest przepaść między nimi.

Wyrywasz cytaty jak Ci wygodnie i sama decydujesz nie mając żadnej wiedzy, ktore tłumaczeni jest poprawne, ba sama decydujesz, co jest prawda a co nie stawiajac siebie samą ponad Bogiem.

Mam przyjąć,że NT Katolicki jest prawdziwy,a NT Protestantów sfałszowany? Moja obecna wiedza,nie pozwala mi na takie stwierdzenie.Uważam,że jest odwrotnie.To tylko KRK i Ty oddalacie Boga,a matejanka,kasandra,Dezerter,petroniusz,itd,go przybliżamy.Mamy{może poza Dezerterem}większe lub mniejsze wątpliwości,co do dogmatów tego "jedynie prawdziwego Kościoła",który reprezentujesz.

petroniusz100

Matejanka,która z utęsknieniem zapewne oczekuje na powrót na forum i ja,mamy podobne jak i Ty,osobiste relacje z Bogiem obecnym w nas.Dobrze,że jesteś na tym Forum.

Rafi F

do petroniusza100:"jak Pan rozumie chrzest. Jest to pytanie bardzo ważne, bo właśnie to, co rozumiemy poprzez chrzest jest motorem takich a nie innych ocen i działań.

W NT pisze:"Jedna wiara,jeden chrzest...".Jeśli ma być ważny jeden chrzest,to jedynie może to być chrzest Duchem Świętym?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 30 2008 11:50   
Forum

Nie wiem na czym mają polegać te bzdury? Porównuję głównie Nowy Testament przetłumaczony przez brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne Warszawa 1979 {mam i inne roczniki}z NT Katolickim i widzę ogromne różnice jakie między nimi istnieją.Z NT Protestantów wynika,że zarówno Chrystus jak i Królestwo Boże jest w nas.A z NT Katolickiego,że pośród nas.

odrobina DOBREJ WOLI wystarczy (żeby nie mieszac do tego inteligencji), by stwierdzić:
- po pierwsze że uogólniasz (niektóre katolickie tłumaczena też nie sa poprawne, niektóre protestanckie tłumaczenia też nie sa poprawne)
- po drugie, że zajrzenie do tekstu oryginalu greckiego rozwiązuje ten dylemat - naprawde nie trzeba znać greki jak znał ją św. Paweł (sa slowniki i opracowania). W oryginale greckim jest wyraźnie napisane "pośród was". Zresztą wielokrotnie o tym pisałem
Quote by eviva:

To nie są bzdury,bo jeśli Bóg i Chrystus jest w każdym człowieku,to nieprawdziwe jest to co Ty i KRK głosicie,że:

-Chrystusa nie ma w każdym człowieku,

Wyrażasz się nieprecyzyjnie.
Według św. Pawła Chrystus obecny jest w każdym ochrzczonym wiernym.
Jednak trzeba wiedziec o jakim sposobie obecności Chrystusa mówi św. Paweł.
Ta obecność polega na tym, że przebywa w nas i kieruje nami ten sam Duch, ktory prowadził Jezusa.
Ale Duch i Jezus Chrystus to dwie odrębne osoby.

Oczywiście można mówić też bardziej ogólny: Chrystus mieszka w każdym z nas. Tak samo jak mowię czcząc pamięć mojego zmarlego dziadka: on zawsze pozostaje we mnie, w moim sercu, w mojej pamięci.
Jednak chyba nawet Ty zgodzisz się, że nie jest to obecność ontyczna, ze nie jest to mówiąc obrazowo taka sama obecność jak obecność potężnego kotleta schabowego na talerzu, ktorą można ujrzeć, dotknąć, pomacać, obwąchać.
Ale nawet w takim sensie, Chrystus obecny jest tylko w tych ludziach, dla ktorych jest wazny, którzy przechowują go w swoich sercach.

Ty natomiast w innych wątkach także próbujesz nam wmówić, że Jezus Chrystus jest obecny w kazdym czlowieku jako pewna rzeczywistość obiektywna, ontyczna, jako pewien składnik człowieka.
Tymczasem tym składnikiem jest tylko to, co normalne nazywamy sumieniem, sercem, duchem ludzkim, szczytem duszy (św. Teresa).
Jezus Chrystus jest od nas odrębny.
To ktos Drugi, Całkowicie Inny.
Mowienie natomiast o tym, że Jezus Chrystus jest "w nas" - w sensie ontycznym jest nieuchronnym zmierzaniem w kierunku naturalistycznej mistyki fuzjonalnel, jest przemycaniem do chrześcijaństwa treści buddystycznych i hunduistycznych, słowem jest tworzeniem duchowości New Age'u

Quote by eviva:

Po co usiłujesz mnie przekonać, że Krk sfałszował ewangelię i nauke Chrystusa skoro to Ty jesteś największym KŁAMCĄ na tym forum?

Podaję różnice między NT Protestantów i NT Katolików.Jakie w tym jest kłamstwo? Ty piszesz "prawdę",że nie ma żadnych różnic,potem,że są niewielkie,a to jest przepaść między nimi.

Więc zrób to, co Ci napisałem wyżej.
Porównaj tekst przetłumaczony z oryginałem.
Inaczej Twoje mówienie o falszowaniu nie ma żadnego oparcia a jest tylko paplaniem

Quote by eviva:

Wyrywasz cytaty jak Ci wygodnie i sama decydujesz nie mając żadnej wiedzy, ktore tłumaczeni jest poprawne, ba sama decydujesz, co jest prawda a co nie stawiajac siebie samą ponad Bogiem.

Mam przyjąć,że NT Katolicki jest prawdziwy,a NT Protestantów sfałszowany?

Nie.
Ale nie ograniczaj sie do jednego tylko tłumaczenia.
A przede wszystkim odnoś się do oryginału.
Czy to takie trudne?

Quote by eviva:

Moja obecna wiedza,nie pozwala mi na takie stwierdzenie.

Po prostu nie masz żadnej wiedzy, więc nic dziwnego, że nie możesz się wypowiadać
Prawda?
Quote by eviva:

Uważam,że jest odwrotnie.To tylko KRK i Ty oddalacie Boga,a matejanka,kasandra,Dezerter,petroniusz,itd,go przybliżamy.

Jesli nie masz żadnej wiedzy to po co wypowiadasz takie autorytatywne sądy?
Nie widzisz, ze ośmieszasz się jak mały Jaś w pierwszej klasie który mądrali się na temat na przykład, medycyny?
Nie widzisz, że stajesz się przez to śmieszna?

Quote by eviva:
Mamy{może poza Dezerterem}większe lub mniejsze wątpliwości,co do dogmatów tego "jedynie prawdziwego Kościoła",który reprezentujesz.

Ty nie masz wątpliwości.
Ty masz swoje poglądy, które budujesz w oparciu o New Age, bo to łatwiejsze niż rzetelne zapoznanie się z nauką Chrystusa i Kościoła

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 30 2008 11:58   
Forum

Quote by petroniusz100: Piszesz z glebokim przekonaniem - Kosciol nikogo nie odrzuca!!!!

Z chęcią poczekam na twoją odpowiedż co do pytania jakie zadał ci Rafi F.

Jednak dla mnie taki sposób stawiania przez Ciebie pytań świadczy o totalnej ignorancji co do wiary (i żadne górnolotne słowa o tym jak rozmawiasz z Twoim przyjacielem - Jezusem, tego nie zmienią).

Nie jest to jednak potępianiem Ciebie.
Widocznie nikt nigdy nie nauczył Ciebie wiary, a sam nie potrafiłeś jej odkryć.
Skoro jednak modlisz się jesteś na dobrej drodze. Mam nadzieję, że zdążysz dojść nią do końca

===

Cytat 
tadeusz
 marzec 30 2008 19:22   
Forum

Moze uszeregujmy pewne fakty Pytanie z prosba o skomentowanie odmowy kaplana udzielenia chrztu rodzicom zyjacym w zwiazku nie usankcjonowanym przez kosciol pozostalo bez odpowiedzi . Jedyna reakcja jest proba przeprowadzenia na mojej osobie egzaminu z dogmatow wiary . Wystarcza trzy(3) klikniecia myszka i pojawi sie w tym miejscu tekst oficjalnego stanowiska kosciola ubrany dla niepoznaki w moje slowa i to tekst do ktorego nawet Papiez nie mogl by sie doczepic. Jestem zbyt "otrzaskanym" czlowiekiem abym na takie socjotechniczne zabiegi dal sie nabrac ;-)
Proby skierowania dyskusji na "wygodny" tor , gdzie Wasza wiedza napewno przewyzsza moja jest tego obrazem.

Prosilem wiec o odpowiedz czy: w swietle prawa kanonicznego mozliwa jest odmowa kaplana udzielenia chrztu jesli:
" Ktos nie narodzi sie z wody i ducha Sw - nie moze ujrzec Krolestwa Bozego"
Przez chrzest , stajac sie swiatynia Boga - stajemy sie jednoczesnie czlonkiem Jego Kosciola
Zbiorowa odpowiedzialnosc za czyny rodzicow?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2008 21:52   
Forum Moderator
Moderator

Nikt ciebie nie atakuje i nikt nie robi egzaminu. Tutaj jest istny tygiel chrześcijański (i nie tylko), a wierz mi, chrzest jest rozumiany bardzo różnie.
Jeżeli uważasz, ze oczekiwałem klikania i chcesz sprowadzić dyskusję to poziomu kopiuj-wklej, to "rozmowa" taka nie ma sensu.

Postawa kapłana ? Tuzinkowa. Z czego to wynika ? Ano z tego, że chrzest jest zarazem przyjęciem do KRK. Niejako gwarantem wychowania w KRK są właśnie rodzice. A rodzice bimbają sobie z nauk przekazywanych przez KRK.

Czy się z takim postępowaniem identyfikuję?
Jak na katolika mam nieco inne spojrzenie na sam chrzest. Nie wierzę w pokropienie i czary mary jest w Kościele. Dla mnie jeszcze ważniejsze jest wiara z jaką rodzice przynoszą dziecko, bo owa wiara przekazana dziecku przyczyni się do jego zbawienia. Bóg już to dziecko zna - sam dał mu życie, Jezus juz za niego umarł.

Krótko : z punktu widzenia nauczania KRK kapłan miał prawo odmówić chrztu nie mając uzasadnionej nadziei, że dziecko rodzice wychowają zgodnie z nauczaniem KRK. Czy od tego zależy zbawienie dziecka ? Wg mnie nie. Zależy właśnie od owych rodziców. Bo albo nie przekażą wiary, albo 10-cio latek (najpóźniej) zobaczy ich hipokryzję ! Zamiast więc biadolic (kapłan nie "załatwił" zbawienia) niech przemyślą swoją postawę przed Panem.

===

Cytat 
Dezerter
 marzec 30 2008 22:13   
Forum

Quote by petroniusz100:
Prosilem wiec o odpowiedz czy: w swietle prawa kanonicznego mozliwa jest odmowa kaplana udzielenia chrztu jesli:
" Ktos nie narodzi sie z wody i ducha Sw - nie moze ujrzec Krolestwa Bozego"
Przez chrzest , stajac sie swiatynia Boga - stajemy sie jednoczesnie czlonkiem Jego Kosciola
Zbiorowa odpowiedzialnosc za czyny rodzicow?

spokojnie pertpniuszu
prawa kanonicznego nie znam, ale wiem, że są księż którzy w opisanej sytuacji udzielają chrztu - bo jak zauważyli ze swojej praktyki często kończy się to/owocuje ślubem, ale czy muszą udzielić?
Przecież w innych kościołach chrzci się dorosłych, więc czy dziecko nie może poczekać do świadomego przyjęcia chrztu. Tym bardziej, że niepraktykujący rodzice nie dają pewności chrześcijańskiego wychowania - więc jest domniemanie, że to dziecko będzie tylko chrześcijaninem "na papierze"

Z tego forum nikt cię nie usunie i nie nazwie antychrystem - co najwyżej heretykiem
więc wyluzuj, nikt cię nie atakuje, ogromna większość mimo twojego lekkiego ataku przyjęła cię całkiem sympatycznie.
Cieszymy się, że jesteś z nami i zapraszam do dyskusji w innych wontkach
jeśli wierzysz w Ewangelię i modlisz się do JHWH to jesteś moim bratem w Chrystusie

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2008 22:20   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter:
Z tego forum nikt cię nie usunie i nie nazwie antychrystem - co najwyżej heretykiem

Będziesz wtedy w doborowym towarzystwie - porządnych heretyków tu na pęczki

===

Cytat 
tadeusz
 marzec 30 2008 22:48   
Forum

Milo bylo przeczytac - dzieki . Wbrew retoryce nie unosilem sie i "mowilem prawie szeptem" . Przychodze jednak z zewnatrz i z miejsc gdzie styl "grzecznosciowych" atakow byl tak wyszukany a co za tym idzie dokuczliwy ze najezylem sie na pierwsza probe technik stosowanych TAM nagminnie . Odwracanie uwagi od zadanego pytania i rozmyte odpowiedzi byly codzienna praktyka. JESZCZE RAZ pragne podziekowac za mile slowo - coz tytul tego watku "bladzic ludzka rzecz" - chyle glowe ;-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 kwiecień 02 2008 14:39   
Forum

medieval man

W 2Kor13, 5 napisano: Czyż nie wiecie o samych sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście odrzuceni

Jasno z tego wynika, ze nie w każdym jest Chrystus.
Ale Ty wolisz MANIPUKLOWAĆ PISMEM I KŁAMAĆ.

II Kor.13.5

Biblia Warszawska:"...czy nie wiecie,że Jezus Chrystus jest w was?Chyba żeście próby nie przeszli.

Nowy Testament.Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne 1979 :"...czy nie wiecie,że Jezus Chrystus jest w was?Chyba żeście próby nie przeszli.

Jest to prawidłowe tłumaczenie,zgodne z:

Jan 6.37.Wszystko,co mi daje Ojciec,przyjdzie do mnie,a tego,który do mnie przychodzi,nie wyrzucę precz.

Z tego fragmentu oraz z wielu pozostałych z NT protestantów wynika,że:

Chrystus jest w każdym z nas

Paweł i apostołowie jako Świadkowie Chrystusa głosili tą ewangelię Chrystusową.Chrystus jest w każdym człowieku,a nie jedyniew Twoim Kościele.Do mojego zbawienia nie jest potrzebny Twój kościół i Twoja religia,którą tworzysz sam,jak słusznie zauważyła matejanka.

sama Z SIEBIE ROBISZ TAKIEGO BAŁWANA

Ja jestem świątynią Bożą.

II Kor.6.16.Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego...

Ja wierzę w zbawczą obecność Chrystusa w każdym człowieku,tak jak to pisze w NT.Bałwanami są ludzie,którzy uważają się za duszpasterzy,guru,mistrzów itd.Mających rzekome upoważnienie od Chrystusa,aby prowadzić ludzi do zbawienia przez swoje fałszywe nauki,wymyślone sakramenty lub inne ceremonie,obrzędy i rytuały.

Kto ma Boga i Chrystusa obecnych w sobie przez Ducha Świętego,nie potrzebuje żadnych ludzkich bałwanów do swojego zbawienia.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,48 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty