Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Gloriosa Trinita - Wasza opinia...
 |  Wersja do druku
Piotr
 kwiecień 09 2008 15:11  (Czytany 13478 razy)  
Forum

Status: offline

Będąc ostatnio na chrzcinach w Łomży trafiłem na mszę prowadzoną przez księdza działającego w ramach ruchu Gloriosa Trinita (więcej info o nim na polskiej stronie) .

Byłem pod wrażeniem, bo doświadczyłem (wreszcie, po tylu latach) poczucia wspólnoty, sensowności i spójności liturgii.

(Jedynym minusem był ksiądz profesor z seminarium duchownego, który przyszedł z kazaniem i zbiórką funduszy na swoją instytucją - jego zawołania pełne jątrzenia o żydach, gejostwie i lesbijkach, komuniźmie i bolszewikach oraz wychwalanie RM i T.Trwam zmęczyło mnóstwo ludzi wokół - wiem, pytałem!)

Nie trafiłem na tym forum na żadne informacje dotyczące tego ruchu. Czy ktoś z Was spotkał się z nim, widzi jego przyszłość? Ewentualnie wykorzystanie założeń zbliżających do miłości Chrystusa, Trójcy i Ewangelii w ekumenizmie?

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 09 2008 19:25   
Forum

Jest to bardzo świeża sprawa godna polecenia.
Sprzyjam każdemu kto w polskim mocno maryjnym KK stawia na piedestale:

"Filary Ruchu „Gloriosa Trinitá”

Chrystologiczny

Jezus Chrystus jest centrum naszego życia. Wszystko od Niego się zaczyna i do Niego prowadzi. Wszystkie nasze czyny, gesty, dzieła i zamiary muszą mieć swój początek w Nim i do niego prowadzić, wszystko powinno być czynione dla Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie.

Antropologiczny

Pragniemy wejść w życie człowieka i dzielić z nim jego problemy, zanurzać się w jego cierpieniach, umieć się wzruszać i współczuć, towarzysząc mu poprzez Chrystusa zarówno w chwilach radości jak i smutku.

Eklezjalny

Chrystus utworzył Kościół dla zbawienia człowieka. W Kościele, wspólnocie wierzących, uczymy się przeżywać wspólnotowy wymiar wiary, aby wcielać go w środowiskach, w których żyjemy. Jesteśmy dumni z tego, że należymy do Kościoła Katolickiego z jego radościami i trudnościami, właściwymi dla życia każdej wspólnoty.

Charyzmatyczny

Dzieło to jest kierowane przez Ducha Świętego, który jest dawcą życia. Chcemy kierować się Jego darami wzywając go w każdej chwili naszymi modlitwami. Specjalna formacja przygotowuje każdego członka Ruchu Gloriosa Trinitá do otrzymania wylania Ducha Świętego (modlitwa braci i sióstr nad konkretną osobą), które prowadzi do odkrycia własnych charyzmatów dla służby we wspólnocie.

Ewangelizacyjny

Czujemy potrzebę głoszenia wszystkim, że Jezus nas kocha w sposób prosty, oddany i bezpośredni. Tym kerygmatycznym sposobem ewangelizacji chcemy dotrzeć wszędzie: do biur, szkół, lokali, środowisk kulturalnych i sportowych, itd.

i mówi o powrocie do korzeni pierwszych gmin chrześcijańskich
niestety są tacy "księża profesorowie" - i o zgrozo jest on wychowawcą młodzieży
Dzięki Bogu nie tylko ja i Rafi widzimy potrzebę Chrystologicznego Kościoła
Szkoda, że Łomża jest tak daleko

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Piotr
 kwiecień 10 2008 07:25   
Forum

na podstronie obok jest coś takiego:

Tożsamość Ruchu wyraża się poprzez:

Komunię Serc: jest to dar od Boga, charyzmat, który rozpoznajemy, którym żyjemy i jesteśmy wezwani troszczyć się o niego i strzec go. Osoby pozostając w oddaleniu mają te same pragnienia, te same myśli, ukierunkowują własnego ducha na Jezusa. Ten dar jest ofiarowany przez Boga poprzez modlitwę i momenty życia wspólnotowego. Otwiera nas na wzajemne zaufanie, które wyklucza podziały, zazdrość, pomówienia i wypełnia pokojem, miłością, radością, dobrodziejstwem, cierpliwością i dobrocią, mając jedno serce, które się nieustannie daje.

Cierpienie: jest podstawową bronią Ruchu, które prowadzi do zwycięstwa w Jezusie we wszystkich dziedzinach życia duchowego i codziennego. Każdy z nas przeżywa cierpienie jako współuczestnictwo w cierpieniu Jezusa (kenoza).

Pokora serc: pragniemy stawać się maluczkimi zapominając całkowicie o nas samych, aby pozwolić Jezusowi wzrastać w nas przy całkowitym naszym umniejszeniu. Pragniemy spalać się jak świece, emanować Jego światłem, a nie naszym.

Posłuszeństwo: nie możemy podążać drogą Jezusa nie będąc posłusznymi tak, jak On był posłuszny Ojcu. Posłuszeństwo Kościołowi katolickiemu jest filarem podtrzymującym całe dzieło. Pragniemy być uważnymi słuchaczami i propagatorami nauki papieży i biskupów. Żyjąc w posłuszeństwie kapłanowi, który kieruje Ruchem, manifestujemy wolę Boga.

Służba: życie służbą jest znakiem na ile każdy z nas wcielił w siebie Jezusa. Świadczyć własnym życiem i obwieszczać to, co Jezus uczynił nie jest obowiązkiem, ale wyrazem miłości.

Nie podoba mi się tylko to pogrubione, ale rozumiem - żeby biskup wydał zgodę na funkcjonowanie takiego ruchu na jego terenie, trzeba było wpisać go w "tradycję" katolicką.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 10 2008 19:11   
Forum Moderator
Moderator

Quote by skałosz:
Posłuszeństwo: nie możemy podążać drogą Jezusa nie będąc posłusznymi tak, jak On był posłuszny Ojcu. Posłuszeństwo Kościołowi katolickiemu jest filarem podtrzymującym całe dzieło. Pragniemy być uważnymi słuchaczami i propagatorami nauki papieży i biskupów. Żyjąc w posłuszeństwie kapłanowi, który kieruje Ruchem, manifestujemy wolę Boga.

....
Nie podoba mi się tylko to pogrubione, ale rozumiem - żeby biskup wydał zgodę na funkcjonowanie takiego ruchu na jego terenie, trzeba było wpisać go w "tradycję" katolicką.

Eeee, posłuszeństwo w linii papież-biskup-kapłan-świecki to stare jak ... KRK (no, prawie tak stare). Nie znasz powiedzenia : "na parafii proboszcz jest papieżem" ?
Ale dobrze, że jesteś zaniepokojony, w sektach stosowane jest dokładnie to samo podejście.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
lidergt
 kwiecień 13 2008 20:16   
Forum

Dlaczego nie podoba Ci się Skałosz ,,te pogrubienie"?

===

www.tanradio.pl - najlepsza muzyka chrześcijańska

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 14 2008 07:10   
Forum Moderator
Moderator

Witam na forum.
Posłuszeństwo - komu i kiedy ?
1)Jezusowi i zawsze.
2)Pozostałe jeżeli mieści sie w punkcie 1)

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
eviva
 kwiecień 14 2008 08:48   
Forum

liderqt

Dlaczego nie podoba Ci się Skałosz ,,te pogrubienie"?

Mnie się też to pogrubienie nie podoba,bo nauki papieży,biskupów i księży są niezgodne z nauką Chrystusa.Oni nie głoszą ewangelii Chrystusowej,tak jak to czynili apostołowie,Paweł,Piotr,Maria Magdalena i inni oddani prawdzie i Bogu ludzie.

Wolą Bożą jest podążanie za naszym Osobistym Zbawicielem,Chrystusem obecnym w każdym człowieku.On i nikt inny jest Drogą,Prawdą i Życiem,jedynym pośrednikiem między Bogiem i człowiekiem.

Kościół Katolicki powinien być drogowskazem,prowadzącym swoich wiernych do obecnego w nas Chrystusa.Tym samym nie może być żadnym pośrednikiem,bo innego pośrednika oprócz Chrystusa nie ma.Taka jest wola Boża,której Kościół katolicki nie chce przyjąć do wiadomości.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
lidergt
 kwiecień 15 2008 01:43   
Forum

Na stronie gloriosy ten tekst nie jest wytłuszczony. Do Skałosza: jeśli coś wklejasz a potem się o tym wyrażasz i piszesz sprawdzaj dokładniej.
Pozdrawiam w Panu

===

Cytat 
Piotr
 kwiecień 15 2008 09:29   
Forum

Quote by lidergt: Na stronie gloriosy ten tekst nie jest wytłuszczony. Do Skałosza: jeśli coś wklejasz a potem się o tym wyrażasz i piszesz sprawdzaj dokładniej.
Pozdrawiam w Panu

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Pogrubiłem sam, żeby pokazać czytającym co mi się nie podoba.

Nie podoba mi się to bo wymusza posłuszeństwo, a nie zaprasza do posłuszeństwa.
Posłuszeństwo powinno być motywowane np. przez charyzmę i autorytet, a nie nakaz.

Chrystus nie pędził swoich uczniów przed sobą, oni sami szli za nim.

Rozumiem, że żyjecie w posłuszeństwie kapłanowi dlatego, że mu ufacie i razem wzrastacie w wierze. Ale akapit ten mówi nie tylko o posłuszeństwie wobec księdza Andrzeja, ale także wobec biskupów, papieża, całej instytucji Kościoła Katolickiego.

Jak może mi się podobać coś takiego, kiedy widzę niektórych księży, biskupów, którzy realizują swoje partykularne interesy i działają wbrew słowom Chrystusa?

A Wy, członkowie tego ruchu... też nie jesteście do końca posłuszni Kościołowi Katolickiemu. Na Waszym forum wyczytałem informacje, iż liturgia podczas Waszych mszy odbiega od norm zarządzonych przez "górę" i to w elementach kluczowych.

Liturgia jest piękna i zajmująca, czuje się wspólnotę, czuje się w niej Chrystusa, mimo że gra muzyka wtedy kiedy wg KK powinna panować cisza... to jak to jest z tym posłuszeństwem?

Posłuszeństwo, ale tylko wobec naszego księdza?
Czy wobec jego zwierzchników i dokumentów Kościoła też?
To czemu nie jesteście posłuszni?

Dlatego właśnie nie podoba mi się posłuszeństwo wymuszane! Doprowadza do odwrotnych efektów niż zamierzone!

===

Cytat 
Dezerter
 kwiecień 18 2008 09:20   
Forum

Skałoszu
daj spokój, po co drążysz, jeszcze im kłopotów niechcący narobisz, bo do biskupa dojdzie i....
a tak oddolnie będzie się zmieniać w kościele ku lepszemu, z czasem i biskup sie przekona i wówczas posłuszeństwo będzie nie tylko deklaratywne , ale całkiem realne.
A tak na marginesie to jesteś chyba młodą osobą (pełną idealizmu)....
starsze osoby na tym forum rozumieją czemu i po co ta deklaracja - takie jest realne życie

===

Cytat 
eviva
 kwiecień 18 2008 10:28   
Forum

skałosz
W protestanckiej Biblii Warszawskiej nic nie pisze o posłuszeństwie hierarchii KRK.Pisze dla przykładu tak:

I Kor.7.23.Drogoście kupieni,nie stawajcie się niewolnikami ludzi.
II Kor.6.16.Jakiż układ między świątynia Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego...
Dz.10.36.On(Chrystus)jest Panem(i Głową)wszystkich(ludzi).

Posłuszeństwo może być jedynie wobec naszej Głowy -Chrystusa,ale nie wobec wszystkich innych bałwanów,obojętnie z jakiej religii,którzy chcą tą Głowę zastępować,bo jej nie chcą widzieć.

Dezerter
Poczytam z ciekawości o ojcu Verlinde,ale były z wejściem na tą stronę u mnie kłopoty.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 kwiecień 18 2008 14:04   
Forum

Quote by dezerter:A tak na marginesie to jesteś chyba młodą osobą (pełną idealizmu)....
starsze osoby na tym forum rozumieją czemu i po co ta deklaracja - takie jest realne życie

co innego rozumieć, co innego akceptować
a że jestem idealistą to już wiem od dawna - często mi to powtarzają

Quote by eviva: skałosz
W protestanckiej Biblii Warszawskiej nic nie pisze o posłuszeństwie hierarchii KRK.

Ależ mi nie musisz tego tłumaczyć! W Biblii Tysiąclecia też nie ma nic takiego!

===

Cytat 
Dezerter
 kwiecień 20 2008 20:29   
Forum

Quote by skałosz:
Quote by dezerter:A tak na marginesie to jesteś chyba młodą osobą (pełną idealizmu)....

co innego rozumieć, co innego akceptować
a że jestem idealistą to już wiem od dawna - często mi to powtarzają

I tak trzymać!
...jak najdłużej się da

===

Cytat 
Piotr
 kwiecień 24 2008 10:10   
Forum

Quote by skałosz: Będąc ostatnio na chrzcinach [...]

Jak pisałem na początku byłem tam na chrzcinach. Uroczystość była niesamowita, pierwszy raz w takiej uczestniczyłem. Rodzice i chrzestni nie byli biernymi "czekaczami" na dokonanie się aktu ochrzczenia, ksiądz swoją postawą i odpowiednim prowadzeniem ceremonii pomagał im w pełnym uczestniczeniu.
Tuż po ochrzczeniu ksiądz brał każde z dzieci na ręce, niósł przed ołtarz i wznosząc je nad swoją głowę (chwyt miał bardzo pewny ) przedstawiał całemu zgromadzeniu. W oczach matek i niektórych gości widziałem łzy w oczach.... i nie były to łzy lęku o dziecko!

Życzę wszystkim takich księży - z misją żywej wiary i wspomagania w wierze swoich parafian.

===

Cytat 
eviva
 kwiecień 24 2008 12:04   
Forum

skałosz

Życzę wszystkim takich księży - z misją żywej wiary i wspomagania w wierze swoich parafian.

Pozwolę sobie zauważyć,że chrzest niemowląt jest dużym grzechem,ponieważ narusza on wolną wolę daną nam od Boga i nie usprawiedliwiają tego niecnego procederu żadne pokrętne tłumaczenia przez KRK,z którym Bóg już dawno nie ma nic wspólnego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
lidergt
 kwiecień 24 2008 16:54   
Forum

Pozwolę sobie zauważyć,że chrzest niemowląt jest dużym grzechem,ponieważ narusza on wolną wolę daną nam od Boga i nie usprawiedliwiają tego niecnego procederu żadne pokrętne tłumaczenia przez KRK,z którym Bóg już dawno nie ma nic wspólnego.

Dlaczego eviva wg Ciebie chrzest niemowląt jest dużym grzechem - wytłumacz to jaśniej o jaki niecny preceder Ci chodzi.

===

Cytat 
eviva
 kwiecień 24 2008 20:39   
Forum

lidergt

Dlaczego eviva wg Ciebie chrzest niemowląt jest dużym grzechem - wytłumacz to jaśniej o jaki niecny preceder Ci chodzi.

Bóg dał każdemu z nas wolną wolę,którą On respektuje.Tak samo powinni ją respektować wszyscy,którzy wierzą w Boga.Jeśli KRK jej nie respektuje,tylko chrzci niemowlęta bez ich zgody,to znaczy,że uprawia niecny proceder,oszukuje swoje wierne owieczki i wywyższa się ponad Boga,a to jest bardzo ciężki grzech.

I Kor.1.17.Nie posłał mnie bowiem Chrystus,abym chrzcił,lecz abym zwiastował dobrą nowinę...

KRK nie głosi ewangelii Chrystusowej takiej jak Paweł,a którą powinien głosić,ale za to chrzci niemowlęta,czego nie powinien czynić.Do takich wielkich wypaczeń wiary, może prowadzić jedynie brak Boga w "Bożym Kościele".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 kwiecień 24 2008 20:42   
Forum

Ciekawy wniosek Evivo....

===

Cytat 
Dezerter
 kwiecień 25 2008 09:39   
Forum

Eviva:
" chrzest - niecnym procederem"
Spytam cie wprost i osobiście
- zostałaś ochrzczona jako niemowlę? - bo ja tak
- w czym ci ten chrzest przeszkadza/przeszkodził? - bo mi w niczym (uprawiałem jogę, mantrowałem Macha Mantrę, pląsałem z Krisznitami w ekstatycznym tańcu i zgłębiałem teozofie, ezoterykę itp.)[cicho sza to miedzy nami ] powiem więcej, być może (choć wierzę w wolną wolę!) tak jak w przypadku Verlinde, ten chrzest (a więc dla mnie min. danie Ducha- Duch we mnie) pozwolił mi odnaleźć Prawdę i pozostać chrześcijaninem.
TY nazywasz danie Ducha w nas - niecnym procederem?!

===

Cytat 
olinka
 kwiecień 25 2008 22:56   
Forum

Chrzcząc dziecko ani ksiadz ani rodzice nie naruszają wolności dziecka, bo:
po pierwsze - ono nie wyraża sprzeciewu,
po drugie - istnieje coś takiego jak zgoda domniemana, w tym przypadku bardzo prawdopodobna, jakoże większość ochrzczonych nie odwołuje tego sakramentu występując z Kościoła. To, że nie wszyscy żyją według zasad wiary, w której zpostali ochrzczeni wynika raczej ze słabości ich chrakteru.

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 kwiecień 26 2008 10:50   
Forum

Dezerter

ten chrzest (a więc dla mnie min. danie Ducha- Duch we mnie) pozwolił mi odnaleźć Prawdę i pozostać chrześcijaninem.
TY nazywasz danie Ducha w nas - niecnym procederem?!

PRAWDA NA TEMAT CHRZTU W KOŚCIELE RZYMSKO KATOLICKIM

Niecnym procederem jest łamanie wolnej woli ludzi przez KRK i oszukiwanie ich głoszonymi kłamstwami na temat chrztu.

Zobaczmy niektóre fragmenty z KKK na temat chrztu:

VI. Konieczność chrztu.

1257 Sam Pan potwierdza, że chrzest jest konieczny do zbawienia 48 . Dlatego też polecił On swoim uczniom głosić Ewangelię i chrzcić wszystkie narody 49 . Chrzest jest konieczny do zbawienia dla tych, którym była głoszona Ewangelia
i którzy mieli możliwość proszenia o ten sakrament 50 . Kościół nie zna oprócz chrztu innego środka, by zapewnić wejście do szczęścia wiecznego. Stara się więc nie zaniedbywać otrzymanego od Pana nakazu, by "odradzać z wody i z Ducha Świętego" wszystkich, którzy mogą być ochrzczeni....

VII. Łaska chrztu

1262 Widzialne elementy sakramentalnego obrzędu chrztu oznaczają różne jego skutki. Zanurzenie w wodzie mówi o symbolice śmierci i oczyszczenia, a także o odrodzeniu i odnowieniu. Dwoma najważniejszymi skutkami chrztu są oczyszczenie z grzechów i nowe narodzenie w Duchu Świętym 53 .

Na odpuszczenie grzechów...

1263 Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech 54 . W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu, wśród których najcięższym jest oddzielenie od Boga.

"Nowe stworzenie"

1265 Chrzest nie tylko oczyszcza ze wszystkich grzechów, lecz także czyni neofitę "nowym stworzeniem" (2 Kor 5, 17), przybranym synem Bożym 56 , który stał się "uczestnikiem Boskiej natury" (2 P 1, 4), członkiem Chrystusa 57 , a z Nim "współdziedzicem" (Rz 8, 17), świątynią Ducha Świętego 58 .

Włączeni w Kościół, Ciało Chrystusa

1267 Chrzest czyni nas członkami Ciała Chrystusa: "Jesteście nawzajem dla siebie członkami" (Ef 4, 25). Chrzest włącza w Kościół. Ze źródeł chrzcielnych rodzi się jedyny Lud Boży Nowego Przymierza, który przekracza wszystkie naturalne lub ludzkie granice narodów, kultur, ras i płci:

"Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało..." (1 Kor 12,13)
-------
To co jest najważniejsze,jest zawarte w ostatnim zdaniu,które aby było dla wszystkich jasne,powinno mieć taką treść:

"Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu Świętym Chrystusowym zostali ochrzczeni,aby stanowić jedno Ciało...i wszyscy zostaliśmy napełnieni jednym Duchem Świętym Chrystusowym."

W NT powinno być wyjaśnione,że nastąpiło to bezpośrednio po śmierci Jezusa,a więc ponad 2000 lat temu.KRK przypisuje sobie udzielanie ochrzczonym Ducha Świętego Chrystusowego,co jest jawną nieprawdą.
Kościół nie dostał od Pana żadnego nakazu by "odradzać z wody i z Ducha Świętego" wszystkich, którzy mogą być ochrzczeni....,ponieważ dokonuje tego wyłącznie i jedynie,obecny w nas Duch Święty Chrystusowy.

Chrzest w KRK nie oczyszcza nas z żadnych grzechów,nie czyni nikogo"nowym stworzeniem" (2 Kor 5, 17),ani przybranym synem Bożym,który stał się "uczestnikiem Boskiej natury" (2 P 1, 4),członkiem Chrystusa, a z Nim "współdziedzicem" (Rz 8, 17),świątynią Ducha Świętego.
To wszystko co KRK przypisuje sobie przez udzielanie chrztu w pkt.1265, mamy i bez chrztu.

Pozostaje jeszcze DROGA ROZWOJU DUCHOWEGO ,konieczna też moim zdaniem do naszego zbawienia,o której wielokrotnie pisałeś,a której KRK też nie widzi.A tak przy okazji,KRK nie głosi Ewangelii,którą Pan polecił swoim uczniom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 26 2008 19:51   
Forum

Ja rozumiem, że ktos może być zwolennikiem kabaretu, ale wtedy niech wypowiada się na innym forum niż na tym.
To do kabaretowej evivy.
Większych bzdur nie da się znaleźć nigdzie więcej, no chyba, ze czasami na forum onetu.

Przykład:
eviva pisze:

Niecnym procederem jest łamanie wolnej woli ludzi przez KRK i oszukiwanie ich głoszonymi kłamstwami na temat chrztu

W jaki to sposób i kiedy moja opowiadaczko głodnych kawałków, Krk zmusza kogokolwiek do chrztu?

Dalej kabareciarka eviva trąbi z tryumfem:
W NT powinno być wyjaśnione,że nastąpiło to bezpośrednio po śmierci Jezusa,a więc ponad 2000 lat temu.

Powinno byc wyjasnione - droga żartownisia zamierza oto pouczać Boga, Tego, z którego natchnienia Pismo zostało spisane, co powinien był On umieścić w NT.

Ale szczytem aroganckiej i kabaretowej bezmyślności jest zdanie:
Chrzest w KRK nie oczyszcza nas z żadnych grzechów,nie czyni nikogo"nowym stworzeniem" (2 Kor 5, 17),ani przybranym synem Bożym,który stał się "uczestnikiem Boskiej natury" (2 P 1, 4),członkiem Chrystusa, a z Nim "współdziedzicem" (Rz 8, 17),świątynią Ducha Świętego.

Skoro bowiem chrzest w Krk, zdaniem evivy, ani nie oczyszcza, ani nie czyni nowym stworzeniem, to znaczy, że jest zupełnie bezużytecznym i bezskutecznym gestem?

Po cóż więc drzeć się o łamanie czyjejś wolnej woli i ubolewać, że Krk chrzci niemowlęta, skoro według evivy jest i tak bez sensu?

Pominę możliwość jakiegokolwiek rzeczowego dialogu z twórczynią Kabaretu Pod Evivą.
Twórca kabaretowy widzi rzeczywistość tylko pod jednym kątem - nie ma co rzucać przed niego perły jak przed wieprze.

Ale przychylam się do opinii Dezertera - pozostaje modlitwa.

Bez urazy, evivo: jesteś nieuleczlnie chorym przypadkiem i tylko cud Ci dopomoże

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
matejanka
 kwiecień 26 2008 21:34   
Forum

Eviva, Dezerter, Medieval man!
Zacznijmy od tego, że tylko Bóg może odpuszczać grzechy
Jezus był Bogiem pomiędzy ludźmi, a więc Jego słowo jest Boskim Słowem i Jego powinniśmy słuchać.
Jeżeli nakazywał nam modlić się o odpuszczenie grzechów do Boga i postawił jako warunek odpuszczenia naszych grzechów przyjęcie Boskiej Woli i przebaczenie naszym winowajcom, to po co wymyślać dodatkowe warunki?
Czym jest chrzest?
Chrzest jest potwierdzeniem świadomej decyzji przyjęcia wiary w Jezusa i jego Nauki .
Tak jak składamy wszędzie podpisy pod naszymi ważnymi decyzjami tak samo chrztem podpisujemy naszą decyzje wejścia na Drogę wyznaczoną przez Boskie Prawo. Czy konieczna jest do tego woda i rytuał?
Uważam że jest to indywidualne i zależne od potrzeb.
Jedni lubią huczne uroczystości, a inni wolą intymność.
Chrzest jako rytuał, nie jest dla Boga , on jest dla człowieka.
Można być ochrzczonym bez chrztu z wody, i nie ochrzczonym pomimo odbycia całej ceremonii.
Przecież chrzest jako obrządek jest co najwyzej zewnętrznym objawem tego, co powinno było dokonać się w duszy.
Tak więc zupełnym nieporozumnieniem jest chrzczenie niemowląt.
Chrzest niemowląt ewentualnie można uznac za akt zapisania dziecka do kościelnej wspólnoty i deklaracji rodziców o jego chrzescijańskim wychowaniu i nic więcej.
Aby to zrozumieć należy sobie zdać sprawę z faktu że
MIŁOŚĆ MOŻE OBJAWIAĆ SIĘ POPRZEZ GESTY I SŁOWA ALE ANI SŁOWA ANI GESTY SAME W SOBIE NIE SĄ DOWODEM MIŁOŚCI!!!!

Tak więc poprzez chrzest dusza daje wyraz swojemu nawróceniu, ale sam obrządek chrztu nie ma żadnej mocy oczyszczania z grzechów!!!
Odpuszcenie grzechów dusza otrzymuje tylko i wyłącznie na drodze nawrócenia, pokuty zadoścuczynienia, czyli poprzez wypranie swojej duchowej szaty we krwi Baranka!

Chrzest na odpuszczenie grzechów jest właśnie-tak jak napisała Eviva-oczyszczeniem Ogniem Ducha Śwętego,a nie wodą!!!!!

I zanim dacie wyraz swojemu oburzeniu przypomnijcie sobie jak faryzeusze oburzali się na to, ze uczniowie Jezusa nie dotrzymywali ludzkiej tradycji
Cyt.
Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem:
2 "Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem".

3 On im odpowiedział: "Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji?

Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Andrzej
 kwiecień 26 2008 22:26   
Forum

Quote by matejanka: Eviva, Dezerter, Medieval man!
Zacznijmy od tego, że tylko Bóg może odpuszczać grzechy

a na mocy Bożego upoważnienia także ci, ktorych Bóg upoważnił.
Czyż Jezus nie powiiedział: Komu grzechy odpuścicie, są mu odpuszczone, komu grzechy zatrzymacie, są zatrzymane" (J 20,23)?
Po co więc próbujesz jeszcze raz wprowadzać podziały?
Wprowadzanie podziałów to sprawa Diabolosa.
Czy się z nim utożsamiasz?

Quote by matejanka:

Jezus był Bogiem pomiędzy ludźmi, a więc Jego słowo jest Boskim Słowem i Jego powinniśmy słuchać.
Jeżeli nakazywał nam modlić się o odpuszczenie grzechów do Boga i postawił jako warunek odpuszczenia naszych grzechów przyjęcie Boskiej Woli i przebaczenie naszym winowajcom, to po co wymyślać dodatkowe warunki?

Czy chrzest nie jest warunkiem odpuszczenia grzechów:
Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.

Więc nie mów, ze ktoś tu wymysla dodatkowe warunki, lecz przyznaj, że nie czytasz dokładnie Pisma

Quote by matejanka:
Czym jest chrzest?
Chrzest jest potwierdzeniem świadomej decyzji przyjęcia wiary w Jezusa i jego Nauki .

To Twoja definicja
Nie ma pokrycia w Pismie świętym.
A więc jest niechrześcijańksa.

Quote by matejanka:
Tak jak składamy wszędzie podpisy pod naszymi ważnymi decyzjami tak samo chrztem podpisujemy naszą decyzje wejścia na Drogę wyznaczoną przez Boskie Prawo. Czy konieczna jest do tego woda i rytuał?

Przeczytaj jeszcze raz dzieje Aspotolskie a potem sama odpowiedz sobie na to pytanie i nie mieszaj ludziom w głowach.
Po cóz Filip chrciłby wodą dworzanina etiopskiego?
No chyba, ze uważasz, że masz lepsze objawienia od Filipa....
Quote by matejanka:
Uważam że jest to indywidualne i zależne od potrzeb.

To sobie tak uważaj w skrytości twego domku, a nie mieszaj normalnym ludziom w głowach podając opinie całkowicie sprzeczne z Pismem i Nauka Kościoła

Quote by matejanka:
Jedni lubią huczne uroczystości, a inni wolą intymność.
Chrzest jako rytuał, nie jest dla Boga , on jest dla człowieka.
Można być ochrzczonym bez chrztu z wody, i nie ochrzczonym pomimo odbycia całej ceremonii.

Sorry
Wolę kiedy piszesz cos na poważnie niz kiedy tworzysz teksty kabaretowe

Quote by matejanka:
Przecież chrzest jako obrządek jest co najwyzej zewnętrznym objawem tego, co powinno było dokonać się w duszy.

Jak podaje Pismo święte i nauka Koscioła: NIE
To tylko Twoje domniemywania i pobożne życzenia.
Jednym słowem: HEREZJA

Quote by matejanka:
Tak więc zupełnym nieporozumnieniem jest chrzczenie niemowląt.

Jak ktos nie rozumie istoty chrztu, tak jak matejanka to jasne jest, że dla niego to nieporozumienie.
Trwaj dalej w towrzeniu babskich bajań tylko zachowuj je dla siebie.

Quote by matejanka:
Chrzest niemowląt ewentualnie można uznac za akt zapisania dziecka do kościelnej wspólnoty i deklaracji rodziców o jego chrzescijańskim wychowaniu i nic więcej.

Na całe szczęście widać, ze piszesz bzdury więc mam nadzieję, że nikt sie na to nie nabierze

Quote by matejanka:
Aby to zrozumieć należy sobie zdać sprawę z faktu że
MIŁOŚĆ MOŻE OBJAWIAĆ SIĘ POPRZEZ GESTY I SŁOWA ALE ANI SŁOWA ANI GESTY SAME W SOBIE NIE SĄ DOWODEM MIŁOŚCI!!!!

Piekne
Ale bez związku
Daruj sobie kaznodziejski ton
Druga de Mello

Quote by matejanka:
Tak więc poprzez chrzest dusza daje wyraz swojemu nawróceniu, ale sam obrządek chrztu nie ma żadnej mocy oczyszczania z grzechów!!!

Jak wyżej
Sama to sobie wymysliłaś, sama zdasz kiedys z tego rachunek, ale w poczuciu odpowiedzialności za innych, zechciej nie powtrzać bzdur publicznie

Quote by matejanka:
Odpuszcenie grzechów dusza otrzymuje tylko i wyłącznie na drodze nawrócenia, pokuty zadoścuczynienia, czyli poprzez wypranie swojej duchowej szaty we krwi Baranka!

Znowu piekny kaznodziejski ton bez odniesienia do nauki Pisma i Koscioła.

Ech, myslałem, ze spoważniałaś

Quote by matejanka:

Chrzest na odpuszczenie grzechów jest właśnie-tak jak napisała Eviva-oczyszczeniem Ogniem Ducha Śwętego,a nie wodą!!!!!

Znowu pobozne zyczenia i babskie bajania
Znowu bez żadnego związku z Pismem i nauczaniem apostolskim gdzie wyraźnie odróznia się chrzest wodą od chrztu w Duchu Świętym

Quote by matejanka:

I zanim dacie wyraz swojemu oburzeniu przypomnijcie sobie jak faryzeusze oburzali się na to, ze uczniowie Jezusa nie dotrzymywali ludzkiej tradycji
Cyt.
Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem:
2 "Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem".

3 On im odpowiedział: "Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji?

Pozdrawiam

I znowu podajesz cytat bez związku z tym, co piszesz tylko po to, zeby zagrozic ewentualnym przeciwnikom jakimiś urojonymi i wyobrażonymi przez Ciebie konsekwencjami.

Jesli dla Ciebie chrzest ustanowiony przez Jezusa jest tym samym co ludzka tradycja polegająca na myciu rąk to dajesz świadectwo swojej pychy, miezrozumienia chrześcijaństwa, a co gorsza sama usiłujesz siebie stawiać w roli kogos kto ma prawo do oceniania praktyk Koscioła.
Jednym słowem: babskie bajania i urojenia (żeby nie było: to określenia samego świetego Pawła)

Może więc lepiej wróć do swoich pseudo-objawień, do swojego TT, poczytaj sobie jeszcze więcej tej trucizny, ktora zaciemnia Ci osad rzeczywistości i nie wypowiadaj sie na tematy, o ktorych nie masz najmniejszego pojęcia?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
eviva
 maj 05 2008 13:32   
Forum

medieval man

matejanka:"Chrzest na odpuszczenie grzechów jest właśnie-tak jak napisała Eviva-oczyszczeniem Ogniem Ducha Śwętego,a nie wodą!!!!!
Taka jest prawda,którą potwierdza NT i matejanka.
Chrzest wodą i każdy inny poza Chrztem Duchem Świętym,jest to tzw.chrzest "upamiętania" i jako taki nie ma żadnego znaczenia.

To sobie tak uważaj w skrytości twego domku, a nie mieszaj normalnym ludziom w głowach podając opinie całkowicie sprzeczne z Pismem i Nauka Kościoła

Jakoś Tobie nie przeszkadza podawać nauki całkowicie sprzeczne z Pismem i nauką Prawdziwego Wewnętrznego Kościoła Chrystusowego.Przypomnę,że w Wewnętrznym Kościele Chrystusowym jego Głową jest Chrystus,obecny w każdym człowieku przez swojego Ducha Świętego.Dlatego nie potrzebni w nim są żadni inni pośrednicy między Bogiem a człowiekiem,tak jak to ma miejsce w Twoim kościele.

matejanka:"Tak więc zupełnym nieporozumnieniem jest chrzczenie niemowląt".

medieval man;"Jak ktos nie rozumie istoty chrztu, tak jak matejanka to jasne jest, że dla niego to nieporozumienie".

Istoty chrztu to Ty nie rozumiesz,a nie matejanka.Podobnie nie widzisz naruszenia daru wolnej woli podczas chrztu niemowląt,danej każdemu od Boga.
matejanka:"ale sam obrządek chrztu nie ma żadnej mocy oczyszczania z grzechów!!!"

medieval man:"Sama to sobie wymysliłaś, sama zdasz kiedys z tego rachunek, ale w poczuciu odpowiedzialności za innych, zechciej nie powtrzać bzdur publicznie"

Publicznie to Ty piszesz bzdury,a nie matejanka.Powtarzasz kłamstwa Twojego Kościoła.Chrzest wodą nie usuwa żadnych grzechów.
matejanka;"Odpuszczenie grzechów dusza otrzymuje tylko i wyłącznie na drodze nawrócenia, pokuty zadoścuczynienia, czyli poprzez wypranie swojej duchowej szaty we krwi Baranka!"

medieval man:"Znowu piekny kaznodziejski ton bez odniesienia do nauki Pisma i Koscioła".
Twój Kościół sfałszował prawdę,więc jeśli chcesz ją poznać,to zacznij czytać najpierw protestancką Biblię Warszawską.Jak będziesz polegał na naukach Twojego Kościoła i na Biblii,której przekład został zmieniony w porównaniu do BW,to prawdy nigdy nie poznasz.
medieval man do matejanki:
"Jesli dla Ciebie chrzest ustanowiony przez Jezusa jest tym samym co ludzka tradycja polegająca na myciu rąk to dajesz świadectwo swojej pychy, miezrozumienia chrześcijaństwa, a co gorsza sama usiłujesz siebie stawiać w roli kogos kto ma prawo do oceniania praktyk Koscioła".

Jezus nigdy nie ustanawiał chrztu wodą.W NT pisze:"Jedna wiara,jeden chrzest".A jak jeden ,to chodzi o ten chrzest Duchem Świętym,którego udziela obecny w nas Chrystus,a nie jacyś tam uzurpatorzy przebierańcy.Przypisywanie sobie roli następców Chrystusa i zaprzeczanie Jego obecności w nas,jest wyrazem pychy Twojego Kościoła i Twojej,a nie matejanki.Ona widzi to samo co i ja i wielu innych ludzi.
Może więc lepiej wróć do swoich pseudo-objawień, do swojego TT, poczytaj sobie jeszcze więcej tej trucizny, ktora zaciemnia Ci osad rzeczywistości i nie wypowiadaj sie na tematy, o ktorych nie masz najmniejszego pojęcia?
Zielonego pojęcia to Ty nie masz.Może ona i korzysta z TT,a Ty też korzystasz z Objawień Papieskich,które są niezgodne z Biblią i głoszą herezję.Ona widzi obecnego w nas Chrystusa,Ducha Prawdy,a Ty nie widzisz.A bez Chrystusa,nic nie możemy zrobić.To dotyczy Twojego Kościoła bez Chrystusa i Ciebie.Nie idziecie tą drogą,którą prowadzi Chrystus,bo go nie uznajecie za Pana,Osobistego Zbawiciela i jedynego pośrednika między Bogiem i człowiekiem.Są ludzie,którzy dojrzewają do zobaczenia tej prawdy,jak Ks.prof. Tomasz Węcławski,jeden z najwybitniejszych polskich teologów,który zrezygnował z kapłaństwa i przestał być członkiem Twojego Kościoła.Widocznie przejrzał na oczy tak,samo jak wcześniej matejanka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 05 2008 16:10   
Forum

W zasadzie mógłbym całą wypowiedź evivy podsumować jednym słowem:
żenada.

Żeby jednak nie być gołosłownym, spokojnie wskażę na miejsca gdzie eviva popelnia błędy

Quote by eviva: medieval man

Chrzest wodą i każdy inny poza Chrztem Duchem Świętym,jest to tzw.chrzest "upamiętania" i jako taki nie ma żadnego znaczenia.

Dlaczego więc Pismo święte podaje taki przykład:

Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym, Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki. I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy przybyli z Piotrem, że dar Ducha Świętego wylany został także na pogan. Słyszeli bowiem, że mówią językami i wielbią Boga. Wtedy odezwał się Piotr: «Któż może odmówić chrztu tym, którzy otrzymali Ducha Świętego tak samo jak my?» I rozkazał ochrzcić ich w imię Jezusa Chrystusa.

Albo:
Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: «Cóż mamy czynić, bracia?» - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów. «Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego

Jak widać z powyższego chrzest jest potrzebny dla odpuszczenia grzechów i jest różny od daru Ducha Świętego.

Quote by eviva:

Jakoś Tobie nie przeszkadza podawać nauki całkowicie sprzeczne z Pismem i nauką Prawdziwego Wewnętrznego Kościoła Chrystusowego.Przypomnę,że w Wewnętrznym Kościele Chrystusowym jego Głową jest Chrystus,obecny w każdym człowieku przez swojego Ducha Świętego.Dlatego nie potrzebni w nim są żadni inni pośrednicy między Bogiem a człowiekiem,tak jak to ma miejsce w Twoim kościele.

Żeby było jasne:
Krk uważa, że Jego Glową jest sam Chrystus obecny w każdym ochrzczonym (nie w byle kim)
W Krk uważa się, że jedynym Pośrednikiem naszego zbawienia jest Jezus Chrystus. W ten sposób jako Bóg-Człowiek jest On Posrednikiem między ludzkością a Bogiem.
Czym innym jest natomiast pośrednictwo modlitewne.
Tutaj mój Kosciół (Krk) jak i każdy inny uważa, że może istnieć pośrednictwo (wstawiennictwo) w modlitwie.

Po cóz św. Paweł zwracałby się do Rzymian mówiąc:

Proszę więc was, bracia, przez Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez miłość Ducha, abyście udzielili mi wsparcia modłami waszymi za mnie do Boga,

Ten sam tekst w jedynym, ktore znasz tłumaczeniu Biblii, warszawskim:

Proszę was tedy, bracia, przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i przez miłość Ducha, abyście wespół ze mną walczyli w modlitwach, zanoszonych za mnie do Boga

Święty Paweł nie uznawał Jezusa za jedynego Pośrednika?

Więc nie mieszaj ludziom w głowach, evivo.
Quote by eviva:

Istoty chrztu to Ty nie rozumiesz,a nie matejanka.Podobnie nie widzisz naruszenia daru wolnej woli podczas chrztu niemowląt,danej każdemu od Boga.

A Ty nie widzisz na przykład naruszania wolnej woli w posyłaniu dzieci do szkoły? Czy choćby podawaniu im jedzenia? Może nie chcą jeść?
Żeby nie posunąć się domagania wolnej woli w przyjściu na świat.
Może nie chciałem?

Jednym słowem: czy widzisz bzdury Twoich zarzutów?

Quote by eviva:

Publicznie to Ty piszesz bzdury,a nie matejanka.Powtarzasz kłamstwa Twojego Kościoła.Chrzest wodą nie usuwa żadnych grzechów.

Naprawdę?

Po cóż więc Jezus mówił:
Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony" (Mk 16, 15-16).

Jesteś większa od Jezusa?
Nie widzisz swych bzdur?

Quote by eviva:
Twój Kościół sfałszował prawdę,więc jeśli chcesz ją poznać,to zacznij czytać najpierw protestancką Biblię Warszawską.Jak będziesz polegał na naukach Twojego Kościoła i na Biblii,której przekład został zmieniony w porównaniu do BW,to prawdy nigdy nie poznasz.

a konkret?
Przecież Twoja ulubiona Biblia warszawska mówi:

Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony
Więc co?
Nadal będziesz KŁAMAŁA i BZDURY WYMYŚLAŁA?

Quote by eviva:

Jezus nigdy nie ustanawiał chrztu wodą.

naprawdę?
To kto pwoiedział te słowa:
Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego
Biblia warszawska

Quote by eviva:

W NT pisze:"Jedna wiara,jeden chrzest".A jak jeden ,to chodzi o ten chrzest Duchem Świętym,którego udziela obecny w nas Chrystus,a nie jacyś tam uzurpatorzy przebierańcy.Przypisywanie sobie roli następców Chrystusa i zaprzeczanie Jego obecności w nas,jest wyrazem pychy Twojego Kościoła i Twojej,a nie matejanki.Ona widzi to samo co i ja i wielu innych ludzi.

Czyli złudzenia, halucynacje?

Quote by eviva:

Zielonego pojęcia to Ty nie masz.Może ona i korzysta z TT,a Ty też korzystasz z Objawień Papieskich,które są niezgodne z Biblią i głoszą herezję.

A co to jest Objawienia Papieskie?
Niezgodna z Biblią to Ty cała jesteś

Quote by eviva:
Ona widzi obecnego w nas Chrystusa,Ducha Prawdy,a Ty nie widzisz.A bez Chrystusa,nic nie możemy zrobić.To dotyczy Twojego Kościoła bez Chrystusa i Ciebie.Nie idziecie tą drogą,którą prowadzi Chrystus,bo go nie uznajecie za Pana,Osobistego Zbawiciela i jedynego pośrednika między Bogiem i człowiekiem.Są ludzie,którzy dojrzewają do zobaczenia tej prawdy,jak Ks.prof. Tomasz Węcławski,jeden z najwybitniejszych polskich teologów,który zrezygnował z kapłaństwa i przestał być członkiem Twojego Kościoła.Widocznie przejrzał na oczy tak,samo jak wcześniej matejanka.

Nie wypowiadaj się na temat i w imieniu ex ksiedza Wecławskiego, bo

po pierwsze - on nie upoważnił Cie do tego
po drugie - nie znasz powodów jego odejścia
po trzecie - co wolno wojewodzie to nie tobie, s....

===

Cytat 
Robert
 maj 05 2008 20:51   
Forum

Witam ,
Nie dawno znalazłem tę stronę i przeglądałem fora.
Bardzo inspirują mnie Wasze rozmowy i chciałem się włączyć.
Ostatnio nawet prześledziłem od samego początku, aż do końca forum o różańcu. Niestety jak już skończyłem i się włączyłem... temat wygasł i nikt się nie odniusł do moich pytań .

===

Aby wszyscy stanowili jedno,jak TY, OjczE, we MniE, a JA w TobiE, aby i oni stanowili w NaS jedno, by swiat uwierzył, że TY MniE posłałeś!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 05 2008 20:53   
Forum

===

Aby wszyscy stanowili jedno,jak TY, OjczE, we MniE, a JA w TobiE, aby i oni stanowili w NaS jedno, by swiat uwierzył, że TY MniE posłałeś!!!

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 05 2008 21:33   
Forum

Czytałem Twoje wypowiedzi i widzę żeś bystrzak z przyciętym (nie ciętym) poczuciem humoru .
Podobają mi się Twoja inteligencja i wiedza.
Dlatego dziwi mnie, że piszesz, iż:

Święty Paweł nie uznawał JezusA za jedynego Pośrednika?

Napisałeś z wielkiej litery Pośrednika i nie wiem, czy się pomyliłeś, czy byłeś w emocjach, że tak stwierdziłeś.
Bo ewidentnie i św.Paweł, i cały Nowy Testament, i Ojcowie Kościoła, i KK i wszstkie kościoły, i w ogóle Jeden Kościól uznaje JezusA za jedynego "Pośrednika" .
Fragmentów z Biblii trochę już tu padło, więc pozwole sobie żadnych już nie dodawać (pewnie sam znasz całe mnóstwo).
Zresztą cały N.T. o tym właśnie mówi, a wynika to z tego, że tylko ON jest MesjaszeM i tylko ON mógł wisiec za nas na Krzyżu... i wisiał .
Zastanawiam się tylko z czego to wynika, że szczeliłeś taką gafę
Z szerszą koncepcją wstawiennictwa się z Tobą zgadzam i wydaje mi się to oczywiste .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 05 2008 22:54   
Forum

Nieporozumienie, bracie

oczywiście, że św. Paweł uważał Jezusa za jedynego Pośrednika między Bogiem a ludzkością.
Razem z nim głosi to chrześcijaństwo (w tym i Krk).

Niestety, z racji uznawania przez Krk (i nie tylko) wstawiennictwa modlitewnego (żyjących na ziemi i zyjacych w niebie) część zapatrzonych w suche formułki chrześcijan i nie-chrzescijan twierdzi, jakoby Kościół przez akceptację takiego pośrednictwa w modlitwie, detronizował Jezusa z funkcji jedynego Pośrednika.

Co jest oczywistym błędem i zdradza klapki na umyśle.
Przecież św. Paweł też uznawał pośrednictwo w modlitwie (wstawiennictwo) i nikt nie czyni mu z tego powodu zarzutów jakoby nie uznawał Jezusa za jedynego Pośrednika (w tym, co należy do zbawienia).

Konsekwentnie: ktoś kto czyni taki zarzut Kosciołowi katolickiemu (na przykład) powinien też za to samo krytykowac św. Pawła.
Stąd moje pytanie do evivy

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,95 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty