Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 modlitwa
 |  Wersja do druku
tadeusz
 kwiecień 15 2008 13:26  (Czytany 8450 razy)  
Forum

Status: offline

W dyskusji o rozancu wylonil sie ciekawy temat - modlitwa
Czy ta wedlug okreslonych wzorow zawartych np. w ksiazeczkach do nabozenstwa ? Czy modlitwa wg. wlasnego sumienia prowadzona w formie rozmowy ?

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 kwiecień 15 2008 13:41   
Forum

Mt 6:5-15
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Wy zatem tak się módlcie:

Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!

Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.

Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;

i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!

Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.

Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
tadeusz
 kwiecień 15 2008 15:08   
Forum

Jest w tej modlitwie sila !!! Jest cos co pozwala rozumiec KAZDE slowo i jej przeslanie jest jasne i wyrazne
Kazda litania - przy odpowiedzi " modl sie za nami" po chwili staje sie automatyzmem. ZANIKA przekaz i tresc. Ten sam mechanizm pojawia sie przy rozancu.Mysle ze nie bedziemy rozliczani z ilosci wypowiedzianych pacierzy. Modlitwa ma raczej przypomniec zasady wiary,dac sile dla etapu zycia ktore toczy sie poza modlitwa, bo z tego etapu bedziemy rozliczani. TU rozumiem modlitwe wg. reguly ksiazkowej- ale w mysl zasady pozostawionej przez Jezusa , bez gadulstwa.A to jest TO co przyciaga mlodych - zwiezlosc i jasnosc przekazu.
Caly czas w swoich postach staram sie zwrocic uwage na mlode pokolenie. Opieranie fundamentow kosciola na starszych jest krotkowzroczne.Kosciol bez ekspansji w kierunku mlodych skazuje siebie na margines.
Rozpatrywanie zagadnien teologicznych w zaciszu sal klasztornych jest metoda na tyle sluszna ze mozna z gotowym programem wyjsc mlodziezy na przeciw. Kazde pytanie musi miec gotowa odpowiedz. SENSOWNA a przez to do przyjecia przez mlode pokolenie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 kwiecień 16 2008 08:33   
Forum

Quote by petroniusz100: W dyskusji o rozancu wylonil sie ciekawy temat - modlitwa
Czy ta wedlug okreslonych wzorow zawartych np. w ksiazeczkach do nabozenstwa ? Czy modlitwa wg. wlasnego sumienia prowadzona w formie rozmowy ?

Rozwin, b. sprecyzuj, pytanie...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
tadeusz
 kwiecień 16 2008 12:35   
Forum

Quote by reguly:
Quote by petroniusz100: W dyskusji o rozancu wylonil sie ciekawy temat - modlitwa

Rozwin, b. sprecyzuj, pytanie...

Modlitwa WIECZORNA - biore ksiazeczke do nabozenstwa znajduje odpowiednia modlitwe , odczytuje ,znak krzyza ,amen , spac.
Modlitwa WIECZORNA- rozaniec jedna dziesiatka, znak krzyza, amen , spac.
Modlitwa WIECZORNA- rozmowa z Bogiem ,podziekowanie za dobry dzien , znak krzyza ,amen , spac.
Moj problem polega na jakosci modlitwy jako kontaktu z Panem . Buntuje sie przeciw szeroko propagowanej modlitwie "ksiazeczkowej". W dyskusji z kaplanem uslyszalem teze iz proby rozmawiania z Bogiem "wlasnymi slowami" sa ryzykowne dla modlacego sie . Mozna nieopatrznie obrazic Boga ......co Wy na to?

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 kwiecień 16 2008 13:41   
Forum

Quote by petroniusz100: Mozna nieopatrznie obrazic Boga ......co Wy na to?

wszechmiłosierny
jak to kiedys swego czasu Bruce Willis powiedział:
niezmiernie się tego boicie (czyniąc z Boga gniewnego idiotę)

kiedykolwiek na cokolwiek sie obrazi??

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 kwiecień 16 2008 13:51   
Forum

Quote by petroniusz100:co Wy na to?

Bedac rodzimowierca (a wiec nie wiem czy w wystarczajacym stopniu znajdujac sie w kragu zainteresowania twojego pytania) jesli sie modle, to zazwyczaj czynie to "wlasnymi slowami" czy raczej "wyobrazeniami" (i bynajmniej nie sądzę bym w ten sposób mógł przypadkiem "nieopatrznie obrazic Boga" - nawet mimo tego, ze to raczej chrzesciajanie są sklonni tytulowac swego Boga milosiernym)...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
tadeusz
 kwiecień 16 2008 16:06   
Forum

Hmm- mowil to ksiadz, czlowiek posiadajacy znacznie wieksza wiedze niz ja na ten temat. Poza tym dyskusja dotyczyla wlasnie milosierdzia bozego Wiem i rozumiem ze sa ksieza przez duze"K" oraz kaplani wykonujacy tylko swoja prace.I znowu uparcie wracam do mlodziezy : jakie wnioski z tak polemicznej odpowiedzi wyciagna oni??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 16 2008 17:07   
Forum Moderator
Moderator

Quote by petroniusz100:
...I znowu uparcie wracam do mlodziezy : jakie wnioski z tak polemicznej odpowiedzi wyciagna oni??

Że są różne zdania, że mają prawo do własnego, mają prawo błądzić i się do błędów przyznawać. Że nie należy polegać na człowieku, a polegać całkowicie można tylko na Bogu.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Matija
 kwiecień 16 2008 17:42   
Forum

Proscie Ducha swietego, a On bedzie się modlił w was.
A Bogu mów wszystko, wszystko, wszystko, nawet to, ze myslisz ze mogles go czyms obrazić...i módlcie się w każdej porze, w każdym miejscu, w pracy, autobusie, kościele, przychodni, podczas robienia obiadu. Relacji się trzeba uczyć, rozmawiać z kims, i tak samo jest z Nim

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 18 2008 09:55   
Forum

Skałosz i matija
dwa różne, ale jakże mi bliskie podejścia do modlitwy
ja bym do tego dołączył jeszcze koniecznie
głęboką modlitwę myślna
najlepiej podczas medytacji, gdy nasze fale mózgowe obniżają częstotliwość swojej pracy i wychodzimy ze stanu alfa w niższe stany gdzie możemy mieć nadzieje na jakiś przekaz zwrotny...
ale zdaje sobie sprawę , że tego doświadczają tylko wybrani-nieliczni

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
matejanka
 kwiecień 18 2008 10:09   
Forum

Quote by Dezerter: Skałosz i matija
głęboką modlitwę myślna
najlepiej podczas medytacji, gdy nasze fale mózgowe obniżają częstotliwość swojej pracy i wychodzimy ze stanu alfa w niższe stany gdzie możemy mieć nadzieje na jakiś przekaz zwrotny...

Dezerter!
Po wszystkim co napisałeś podpisuję się , ale ze zdaniem, że tylko nieliczni dostępują odpowiedzi nie mogę się zgodzić. Wszyscy modlący się otrzymują odpowiedź w taki czy inny sposób, a czasem Bóg nawet "pokazuje palcem". To zracjonalizowany człowiek upiera się, aby wszędzie widzieć przypadek i nie rozumieć przesłania i pragnie Boski Głos odbierać w swoim wnętrzu w ludzkim języku. A przecież nasz Ojciec jest Duchem i język ducha nie jest ludzkim językiem!
Bóg tylko czasem ogranicza Siebie do ludzkiego głosu, ale nie jest to przewidziana na zawsze komunikacja pomiędzy Boskim Duchem ,a naszym. Tego wewnetrznego dialogu z Bogiem każdy będzie musiał nauczyć się sam i każdy się tego nauczy, tak jak każde dziecko urodzone w konkretnej rodzinie, o konkretnej narodowości prędzej czy później zaczyna rozumieć język rodziców. To wymaga jednak czasu i nieustającego wsłuchiwania się w ten Boski Głos, co kiedyś spowoduje bezbłędne rozpoznawanie Go. Czy Jezus nie powiedział, że Jego owce znają Jego Głos?.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Piotr
 kwiecień 18 2008 13:41   
Forum

Quote by Dezerter:

...jeśli mówisz , że nieliczni doświadczają wejścia w niższe stany, to podpowiem, że jest coś takiego jak "dudnienia binauralne" (polecam poszukać i poczytać) i można pomóc sobie w osiągnieciu np. stanu teta .

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
olinka
 kwiecień 25 2008 23:16   
Forum

Quote by petroniusz100:
Quote by reguly:
Quote by petroniusz100: ?

..

Moj problem polega na jakosci modlitwy jako kontaktu z Panem . Buntuje sie przeciw szeroko propagowanej modlitwie "ksiazeczkowej". W dyskusji z kaplanem uslyszalem teze iz proby rozmawiania z Bogiem "wlasnymi slowami" sa ryzykowne dla modlacego sie . Mozna nieopatrznie obrazic Boga ......co Wy na to?

Myślę, że Bóg nie obrazi się za żadne "herezje", które nam się przydarzą w czasie modlitwy. Dla mnie modlitwą jest rozmowa z Bogiem, krótkie zwrócenie się do Niego w czasie codziennych zajęć, a nawet dobrze wykonana praca czy życzliwość wobec drugiego, także czytanie Pisma św. Istotne jest, czy wypływa to z serca i czy towarzyszy temu świadomość obecności Boga.
Jednak uważam, że nie powinno się calkowicie odrzucać gotowych, "książeczkowych" modlitw, ponieważ są one szkołą modlitwy. Czasem odkrywamy w nich też nowe treści. Rozwój wiary jest dynamicznym procesem, bywa że nieco zaskakującym

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 kwiecień 26 2008 00:02   
Forum

Quote by Dezerter: Skałosz i matija
głęboką modlitwę myślna

Kiedyś miałem taki przekaz zwrotny po dużej ilości alkoholu, nie wiem na jakiej częstotliwości pracowały wtedy moje fale.
To chyba sie zdarza częściej niż tylko wybranym

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 kwiecień 27 2008 09:32   
Forum

Quote by pijany pastor:
Kiedyś miałem taki przekaz zwrotny po dużej ilości alkoholu, nie wiem na jakiej częstotliwości pracowały wtedy moje fale.
To chyba sie zdarza częściej niż tylko wybranym

Ten przekaz zwrotny, to chyba miałeś nie w mózgu.

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 kwiecień 27 2008 14:54   
Forum

Quote by olinka: Myślę, że Bóg nie obrazi się za żadne "herezje", które nam się przydarzą w czasie modlitwy. Dla mnie modlitwą jest rozmowa z Bogiem, krótkie zwrócenie się do Niego w czasie codziennych zajęć, a nawet dobrze wykonana praca czy życzliwość wobec drugiego, także czytanie Pisma św. Istotne jest, czy wypływa to z serca i czy towarzyszy temu świadomość obecności Boga.
Jednak uważam, że nie powinno się calkowicie odrzucać gotowych, "książeczkowych" modlitw, ponieważ są one szkołą modlitwy. Czasem odkrywamy w nich też nowe treści. Rozwój wiary jest dynamicznym procesem, bywa że nieco zaskakującym

Ładnie powiedziane.Wypada się zgodzić.

Quote by olinka:
Ten przekaz zwrotny, to chyba miałeś nie w mózgu.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 09 2008 12:49   
Forum

Quote by skałosz:
Quote by Dezerter:

...jeśli mówisz , że nieliczni doświadczają wejścia w niższe stany, to podpowiem, że jest coś takiego jak "dudnienia binauralne" (polecam poszukać i poczytać) i można pomóc sobie w osiągnieciu np. stanu teta .

zawsze i we wszystkim preferuje nature sztuczne wspomagacze i drogi na skróty często źle się kończą.
Ale jeśli wiesz o czym mówisz ("dudnienia binauralne") to trochę się dziwię, że mi je polecasz , bez ostrzeżenia. Znam wiele opinii, że stosowanie tych technik powoduje szereg różnych zmian w organizmie głównie w psychice. począwszy od bóli głowy , po bardzo mocne bóle głowy, bezsenność, lub "przestawienie" snu ( zazwyczaj skrócenie), po zmiany w psychice (nieoczekiwane) i stwierdzenia typu "ja chyba w schizy wpadam" "rozpieprza mózg" itp.

A tak na koniec to - stosowałem i efektów zadowalających/oczekiwanych nie doświadczyłem więc wolę naturalne - czego i wam życzę

A tak jeszcze na sam koniec - "maszyna" do modlenia - no wybacz Skałoszu

Matejanka
po przemyśleniu sprawy zgadzam się z tobą w stwierdzeniu, że za moło jesteśmy wyczuleni na subtelności, intuicję, obrazy dźwięki, myśli, odczucia - które mogą być tą odpowiedzią na nasze modlitwy.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Robert
 wrzesień 09 2008 14:38   
Forum

Male pytanko do znawcow tematu.
Czy na mszach czytane sa wszystkie fragmenty czterech ewangelii, czy niektorych fragmentow sie nie czyta? Jesli czyta sie wszystko, to czy jest jakis okres, w ktorym powinno byc to odczytane?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 09 2008 20:22   
Forum

Co do modlitwy. Myślę, że gdy podczas modlitwy otworzymy się na Ducha Świętego, to nie pomyślimy, czy nie wypowiemy nic, co mogłoby obrazić Boga. Kiedyś wyczytałem (nie wiem, czy to jest w Piśmie Świętym, czy ktoś to powiedział): "Nawet gdy nie potraficie (nie umiecie) się modlić (a szczerze tego chcecie) to Duch Święty modli się w was." Nie zacytowałem tego dokładnie, bo nie pamiętam dobrze. Pamiętam tylko sens...

Co do modlitwy to ja jeszcze polecę modlitwę języków, która przy otwarciu się na Ducha jest chyba najprostszą modlitwą, bowiem nie wymaga skupienia myśli i zastanawiania sie nad wypowiadanymi słowami...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 09 2008 23:30   
Forum

czy moze mi ktos odpowiedziec na zadane ciut wyzej pytanie? Z pewnoscia wiele osob zna odpowiedz...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 wrzesień 10 2008 08:58   
Forum

suration

Male pytanko do znawcow tematu.
Czy na mszach czytane sa wszystkie fragmenty czterech ewangelii, czy niektorych fragmentow sie nie czyta? Jesli czyta sie wszystko, to czy jest jakis okres, w ktorym powinno byc to odczytane?

Na mszach czytane są jedynie niektóre wybrane fragmenty ewangelii.Pozostałych się nie czyta.Powinna być głoszona dobra nowina taka,jaką głosili apostołowie,Maria Magdalena,Paweł,Piotr itd.Dobra nowina przez nich głoszona mówiła o obecności Chrystusa i Królestwa Bożego w każdym człowieku.Wynikało z niej,że to obecny w nas Chrystus przez Ducha Świętego,jest naszym Panem i Osobistym Zbawicielem.

Ewangelia wg św.Marii Magdaleny,str.8

15. Bądźcie czujni i nie pozwólcie nikomu,by zwiódł was,
16. mówiąc:
17. »Tu on jest« lub
18. »Jest tam«,
19. albowiem to w was
20. mieszka Syn Człowieczy.
21. Idźcie doń,
22. albowiem ci, którzy go szukają, znajdą go.
23. Idźcie
24. i głoście Ewangelię o Królestwie”

Podobnie pisze w Dz.8,4.12;Kol.1.25-28 i itd.

Krk głosi obecnie inną dobrą nowinę niż apostołowie,że zbawienie jest przez udział w Krk i w jego zbawczych sakramentach.Z tego względu nie można czytać na mszach tych fragmentów ewangelii,które mówią o niezgodnościach dogmatów wiary Krk z treścią Nowego Testamentu.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 10 2008 13:13   
Forum

Mylisz sie angelo.
Kościół nie odszedl od przekonania :extra Ecclesia nulla salus est, ale to co tym zdaniem głosi, nie jest tym o czym Ty piszesz. Jezus zbawia, tylko On. Czyni to przez sakramenty - TAK. Ale nie tylko, ponieważ ich brak w życiu człowieka, nie jest przeszkodą dla zbawczego działania Jezusa. Sakramenty są środkiem, kanałem którym moc zbawcza na nas spływa. To ręka Boga wyciagnieta w naszym kierunku. Można tę rękę odepchnąć, ale wtedy człowiekowi jest o wiele ciężej. Człowiek wybiera tak drogę niezbadaną, wertepy...można i tak, tylko pytanie po co?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 10 2008 14:36   
Forum

To w koncu sa czytane wszystkie fragmenty czterech ewangelii, czy nie?
Jak dotad mam jeden glos na NIE...

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 10 2008 14:43   
Forum

Mylisz sie angelo.
Kościół nie odszedl od przekonania :extra Ecclesia nulla salus est, ale to co tym zdaniem głosi, nie jest tym o czym Ty piszesz. Jezus zbawia, tylko On. Czyni to przez sakramenty - TAK. Ale nie tylko, ponieważ ich brak w życiu człowieka, nie jest przeszkodą dla zbawczego działania Jezusa. Sakramenty są środkiem, kanałem którym moc zbawcza na nas spływa. To ręka Boga wyciagnieta w naszym kierunku. Można tę rękę odepchnąć, ale wtedy człowiekowi jest o wiele ciężej. Człowiek wybiera tak drogę niezbadaną, wertepy...można i tak, tylko pytanie po co?

Matija!
Nie jest takie proste napisanie na post Angelo-mylisz się.
Tak naprawdę Angelo myli się tylko w jednej sprawie, że obwinia o cokolwiek instytucje, która jako taka ma rolę pomocniczą i jest tylko jedną z wielu dróg na jakie może wejść ludzka dusza w poszukiwaniu swojego Stwórcy.
Mylą się natomiast ci , którzy uważają że ta droga przewyższa jakąkolwiek inną drogę któregokolwiek człowieka.
Gdyż każdy jaką drogą by nie szedł idzie tą , która akurat dla niego jest najlepsza.
W niczym droga poprzez kosciół nie jest lepsza ani gorsza od żadnej innej!!!
Wytłumaczenie tego o co mi chodzi jest bardzo trudne i spróbuję posłużyć się przykładem z życia, gdyż księga życia jest Boską Księgą i z niej możemy dowiedzieć się Prawdy o Bogu.
Wiesz że Bóg zawsze porównuje swoją Prawdę do pokarmu dla naszego ducha!
Była symboliczna manna z nieba , było nakarmienie tysięcy i wreszcie jest Wieczerza Chleba i Wina!
ALe to są wszytko symbole!
nie każdy pokarm służy każdemu jednakowo!!!!
to co dla jednego zdrowe i dobre dla innego może być trujące.
Nie dasz niemowlakowi kotleta schabowego bo go tym zabijesz.
Więc nie pokarm sam w sobie, lecz nasze predyspozycje do spożywania konkretnego pokarmu są powodem dla jego spożywania.
To samo jest z Boską Prawdą
nie każdy może znieść ją w tej postaci , którą spożywa inny.

DLatego jest tyle denominacji, organizacji,religii itp.Czy jest jakaś jedna najlepsza?
DLa każdego ta jest najlepsza która odpowiada jego wewnętrznemu rezonansowi prawdy dla niego przyswajalnej.
nic na siłę.
Nie oznacza to że jeżeli ktoś żywi się tylko kaszką manną nie może spróbować po jakimś czasie orzechów włoskich! Powinien być proponowany różny pokarm
I nie znaczy to, że na przykład z powodu tego że większość ludzi nie zna matematyki wyższej , profesorowie tejże nie powinni publikować swoich prac.
ALe ich prace w niczym nie umniejszają nauczaniu matematyki w szkołach podstawowych i średnich!

Matija czy rozumiesz?
na każdym etapie naszego rozwoju istnieje dla nas przyswajalna dla naszego serca Boska Prawda, co nie oznacza że jest to Prawda całkowita i Ostateczna!
Wraz z naszym wzrostem będą poszerzały się nasze horyzonty i nasze pojmowanie Boga.

zrezygnujemy z dziedzińca Świątyni i będziemy w stanie oddawać cześć Bogu w duchu i w Prawdzie czyli
BEZPOŚREDNIO W NASZEJ WEWNĘTRZNEJ ŚWIĄTYNI TAM GDZIE MIESZKA BÓG W CAŁEJ SWOJEJ WSPANIAŁOŚCI
pozdrawiam serdecznie

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Matija
 wrzesień 10 2008 16:23   
Forum

Rozumiem Matejanko, co chciałaś mi przekazać.
Ale w naszych pojęciach Kościoła się nie zgadzamy.
Ja uważam wraz z całym KRK, że Kościół jest przedłuzeniem misji zbawczej Jezusa. Jest nieodłączny bo jest DAREM od samego Chrystusa i sam Chrystus w nim działa. Sam Bóg tak chciał, aby chrzescijanin miał odpowiednie środowisko wzrostu. Każdy chrzescijanin jest zanurzony Kościele, z Niego czerpie, w Nim wzrasta i w Nim służy innym członkom.
Czy można uważać, że ta DROGA jest lepsza? Trzeba!
Powtórzę:jest dana od samego Boga. To jest Jego wola.

Ja dziękuję Panu, że mogłem urodzić się w Kościele, w rodzinie wierzącej.

Dobra Nowina jest pokarmem dla kazdego człowieka, niezależnie od jakichkolwiek czynników.
Każdy człowiek może doświadczyć Miłości Boga.
Każdy człowiek dzięki sumieniu odróżnia zło od dobra i pojmie co to grzech.
Każdy jest zdolny poznać prawdę o Jezusie.
Kazy jest zdolny do oddania Jezusowi swego życia, aby nim kierował.
Każdy kto zaufał Jezusowi, potrafi otworzyć się na Ducha Swiętego.
Każdy po przyjęciu tych kroków pragnie życ we wspólnocie, takich braci i sióstr, którzy tymi prawdami żyją. (pozdrowienia dla mojego Ruchu Światło - Życie..w nim doświadczyłem szzcególnie tej wspólnoty, i za to jestem Bogu niezmiernie wdzieczny )

Rozumiem Twoją myśl Matejanko, ale wiem, że chrzescijanstwo, że KRK jest w stanie karmić każdego odpowiednimi porcjami pawdy...dzieci-mlekiem, a dojrzalych chrzescijan - pokarmem stałym, jak to zwał sw Pawel

Suration
Jestem pewien, że podczas Eucharystii jest czytany tylko częsciowo ST. Natomiast NT w większości. Zwykło się mówić, że ktoś kto by chodził dzień w dzień przez trzy lata do Kosciola na Eucharystie, poznalby "całe Pismo Świete". Z czego jest to w cudzysłowie, gdyż fragmenty nie użyte ( co nie oznacza, że odrzucone!! ) to mały procent. Spójrz choćby na ksiege Powtórzonego Prawa. Tam w wiekszosci są pzrepisy ważne dla Judaizmu, a dla chrzescijan mają one raczej pośrednią wartość.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 10 2008 16:35   
Forum

Rozumiem Matejanko, co chciałaś mi przekazać.
Ale w naszych pojęciach Kościoła się nie zgadzamy.

Ja uważam wraz z całym KRK, że Kościół jest przedłuzeniem misji zbawczej Jezusa. Jest nieodłączny bo jest DAREM od samego Chrystusa i sam Chrystus w nim działa. Sam Bóg tak chciał, aby chrzescijanin miał odpowiednie środowisko wzrostu. Każdy chrzescijanin jest zanurzony Kościele, z Niego czerpie, w Nim wzrasta i w Nim służy innym członkom.

Ja dziękuję Panu, że mogłem urodzić się w Kościele, w rodzinie wierzącej.
Dobra Nowina jest pokarmem dla kazdego człowieka, niezależnie od jakichkolwiek czynników.
Każdy człowiek może doświadczyć Miłości Boga.
Każdy człowiek dzięki sumieniu odróżnia zło od dobra i pojmie co to grzech.
Każdy jest zdolny poznać prawdę o Jezusie.
Kazy jest zdolny do oddania Jezusowi swego życia, aby nim kierował.
Każdy kto zaufał Jezusowi, potrafi otworzyć się na Ducha Swiętego.
Każdy po przyjęciu tych kroków pragnie życ we wspólnocie, takich braci i sióstr, którzy tymi prawdami żyją. (pozdrowienia dla mojego Ruchu Światło - Życie..w nim doświadczyłem szzcególnie tej wspólnoty, i za to jestem Bogu niezmiernie wdzieczny )

Rozumiem Twoją myśl Matejanko, ale wiem, że chrzescijanstwo, że KRK jest w stanie karmić każdego odpowiednimi porcjami pawdy...dzieci-mlekiem, a dojrzalych chrzescijan - pokarmem stałym, jak to zwał sw Pawel

.

Matija miły!
Jednak nie całkiem mnie zrozumiałeś chociaz częsciowo tak i to jest dużo!!!
Popatrz zacytuję Twoje słowa i im się sam przyjrzyj w świętości swojego serca.
Ja uważam wraz z całym KRK, że Kościół jest przedłuzeniem misji zbawczej Jezusa.
Sam Bóg tak chciał, aby chrzescijanin miał odpowiednie środowisko wzrostu.

Ja dziękuję Panu, że mogłem urodzić się w Kościele, w rodzinie wierzącej
.

Matija wolą Boga jest abyśmy poznali Boga Prawdziwego!!!
O tym mowi Pismo Święte

Czy prawdziwy BÓG mogłby, gdyby było dobre dla wszysktich Jego dzieci urodzenie się w rodzinie katolickiej -jedne wysyłać na ziemię do rodzin katolickich , inne do rodzin protestanckich ,inne do rodzin buddystycznych , inne do islamskich?
nie BYŁBY BOGIEM PRAWDZIWYM!!!!
pozdrawiam serdecznie

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 10 2008 19:32   
Forum

Quote by Matija:Suration
Jestem pewien, że podczas Eucharystii jest czytany tylko częsciowo ST. Natomiast NT w większości. Zwykło się mówić, że ktoś kto by chodził dzień w dzień przez trzy lata do Kosciola na Eucharystie, poznalby "całe Pismo Świete". Z czego jest to w cudzysłowie, gdyż fragmenty nie użyte ( co nie oznacza, że odrzucone!! ) to mały procent. Spójrz choćby na ksiege Powtórzonego Prawa. Tam w wiekszosci są pzrepisy ważne dla Judaizmu, a dla chrzescijan mają one raczej pośrednią wartość.

No wreszcie jakas konkretna odpowiedz. Nie chodzi mi o ST, tylko i jedynie o NT. Czy historia wypedzania przez JC zlych duchow z czlowieka i wpedzenia je w swinie jest czytana? Inna sprawa, czy naprawde Bog by tak zrobil...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 10 2008 19:37   
Forum

Matejanka
..może Pan daje odpowiednie łaski w zalenosci gdzie jestem. Może taki jaki jestem dzisiaj, to jako muzulmanin bylbym niewierzący. Myślę, że Pan wie co robi.

Suration
Ten fragment z Ewangelii na pewno jest czytany. Ale dlaczego, Bóg nie miałby czegoś takie robić?

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 10 2008 20:00   
Forum

Quote by Matija: Matejanka
..może Pan daje odpowiednie łaski w zalenosci gdzie jestem. Może taki jaki jestem dzisiaj, to jako muzulmanin bylbym niewierzący. Myślę, że Pan wie co robi.

Suration
Ten fragment z Ewangelii na pewno jest czytany. Ale dlaczego, Bóg nie miałby czegoś takie robić?

Matija!
Oczywiście, że Pan wie co robi!
Dlatego Bogu należy dziękować za wszystko co nas spotyka.
Za to co w naszych oczach jest dla nas dobre, ale też i za to co sprawia nam cierpienie.
ALe nigdy nie należy sądzić, że jestesmy w jakikolwiek sposób uprzywilejowani w oczach Pana z racji tego, że należymy do jakiejśc ludzkiej organizacji.Każdy ziemski kościół jest ludzką organizacją.
Eliasz Boski Wysłannik pomaga Bogu budować w Trzeciej Epoce Zbawienia ludzkośći kościół naszych serc niezależny od denominacji! Ten którego żadne bramy piekła nigdy nie przemogą, gdyż jest oparty na Skale, którą jest sam Bog!
ELiasz w naszym Trzecim Czasie zbiera i przygotowuje lud Boży, aby ten wystąpił w obronie sprawy Boga Prawdziwego, Tego który na nas czeka w każdym ludzkim sercu niezależnie od tego czy jest to serce katolickie , czy protestanckie, muzułmańskie czy buddystyczne lub żydowskie.
Nowe Jeruzalem, Oblubienica jest DUCHHOWYM MIASTEM
pozdrawiam

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,94 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty