Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 małzeństwo wśród krewnych.
 |  Wersja do druku
bakoland
 kwiecień 16 2008 15:05  (Czytany 2058 razy)  
Forum

Status: offline

prosze o pomoc...

chcialbym sie pobrac z moja kuzynka dokładnie mamy wspólnego pradziadka ( nasi dziadkowie byli braćmi) czy taki związek jest możliwy. szukałem troche w internecie ale różne serwisy podaja różne informacje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 16 2008 15:17   
Forum Moderator
Moderator

Ślub możliwy bez żadnych przeszkód zarówno ze strony państwa, jak i np. KRK.
Kilka tygodni temu była dyskusja na ten temat. Tam znajdziesz informacje szczegółowe.
Ale oczywiście ta informacja może sie różnić od innych. Na twoim miejscu juz dawno bym siedział u proboszcza lub napisał list do kurii.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Piotr
 kwiecień 16 2008 18:27   
Forum

Quote by Rafi F: Ślub możliwy bez żadnych przeszkód zarówno ze strony państwa, jak i np. KRK.
Kilka tygodni temu była dyskusja na ten temat. Tam znajdziesz informacje szczegółowe.
Ale oczywiście ta informacja może sie różnić od innych. Na twoim miejscu juz dawno bym siedział u proboszcza lub napisał list do kurii.

Nie ma co pisać gdziekolwiek... tylko zabrać się za załatwianie formalności.... nie ma żadnych przeszkód.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 16 2008 20:43   
Forum Moderator
Moderator

Quote by skałosz:
Quote by Rafi F: Ślub możliwy bez żadnych przeszkód zarówno ze strony państwa, jak i np. KRK.

Nie ma co pisać gdziekolwiek... tylko zabrać się za załatwianie formalności.... nie ma żadnych przeszkód.
Pewnie, że nie ma co pisac Ale do proboszcza i tak trzeba iść - ustalić terminy i inne formalności

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
skakanka
 wrzesień 01 2008 15:31   
Forum

Witajcie ja również mam ten problem czy możliwe jest w świetle prawa kościelnego małżeństwo z kuzynem? Jego babcia i mój dziadek byli rodzonym rodzeństwem jeśli dobrze obliczyłam to w linii bocznej jest to 6 stopień pokrewieństwa nie wiem jak w prostej? Czy ktoś może mi pomóc?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 01 2008 16:06   
Forum

skkanka - to samo co wyżej. Brać ślub i nie czekać...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
skakanka
 wrzesień 01 2008 17:44   
Forum

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 01 2008 18:49   
Forum

Aha i to nie jest kuzyn, tylko dalszy kuzyn...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
skakanka
 wrzesień 01 2008 21:34   
Forum

Tak tylko jak się kogoś zna i zawsze jako dalekiego ale brata to później powstają obawy czy to nie jest zbyt bliska rodzina na związek.
Jeśli możesz to napisz jak liczy się ten stopień pokrewieństwa bo dla mnie to "czarna magia" i jeśli możesz to na przykładzie łatwiej wtedy zrozumieć.
Dziękuję i pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 wrzesień 04 2008 21:08   
Forum

Quote by skakanka:
Jeśli możesz to napisz jak liczy się ten stopień pokrewieństwa bo dla mnie to "czarna magia" i jeśli możesz to na przykładzie łatwiej wtedy zrozumieć.
Dziękuję i pozdrawiam.

Tutaj masz wszystko bardzo ładnie wyłuszczone http://pl.wikipedia.org/wiki/Stopie%C5%84_pokrewie%C5%84stwa

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
skakanka
 wrzesień 04 2008 21:39   
Forum

Dziękuję i pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz