Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 pytanie w sprawie homoseksualizmu
 |  Wersja do druku
voyteck
 maj 06 2008 22:14  (Czytany 1553 razy)  
Forum

Status: offline

Jaką alternatywę proponuje Kościół dla homoseksualistów? Jest przeciwny, co wydaje mi się oczywiste, adoptowaniu przez nich dzieci, ale także ich związkom, uprawomocnieniu ich wspólnego życia. Z laickiego punktu widzenia, ludzie o odmiennej orientacji seksualnej również powinni mieć prawo do własnego szczęścia, tym bardziej, że nikomu w ten sposób nie przeszkadzają. Zabranie im możliwości zalegalizowania związku prowadzi do tego, że po latach wspólnie przeżytych są formalnie dla siebie obcymi osobami, bez żadnych praw wobec siebie. A z punktu widzenia religii, którą wyznaję, to wszystko jest niedozwolone. Staram się to zrozumieć jako osoba wierząca, bo wiem, czym jest rodzina, małżeństwo, itd. Ale jak Kościół może pomóc osobom, które przecież swojej orientacji nie wybrały?

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 maj 06 2008 22:31   
Forum

oto alternatywa proponowana przez Kościół:

A gdy jakiś mężczyzna kładzie się z inną osobą płci męskiej, tak jak mężczyzna kładzie się z kobietą, obaj dopuszczają się obrzydliwości. Mają bezwarunkowo być uśmierceni. Spadnie na nich ich własna krew.
Kpł 20:15

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 06 2008 22:58   
Forum

Quote by voyteck: Jaką alternatywę proponuje Kościół dla homoseksualistów? Jest przeciwny, co wydaje mi się oczywiste, adoptowaniu przez nich dzieci, ale także ich związkom, uprawomocnieniu ich wspólnego życia. Z laickiego punktu widzenia, ludzie o odmiennej orientacji seksualnej również powinni mieć prawo do własnego szczęścia, tym bardziej, że nikomu w ten sposób nie przeszkadzają. Zabranie im możliwości zalegalizowania związku prowadzi do tego, że po latach wspólnie przeżytych są formalnie dla siebie obcymi osobami, bez żadnych praw wobec siebie. A z punktu widzenia religii, którą wyznaję, to wszystko jest niedozwolone. Staram się to zrozumieć jako osoba wierząca, bo wiem, czym jest rodzina, małżeństwo, itd. Ale jak Kościół może pomóc osobom, które przecież swojej orientacji nie wybrały?

Proponuje podjęcia terapii.. Ewentualnie życie w samotności i rozwijanie relacji z Bogiem.

oto alternatywa proponowana przez Kościół:

A gdy jakiś mężczyzna kładzie się z inną osobą płci męskiej, tak jak mężczyzna kładzie się z kobietą, obaj dopuszczają się obrzydliwości. Mają bezwarunkowo być uśmierceni. Spadnie na nich ich własna krew.

Mathias777 to nie jest alternatywa proponowana przez Kościół Rzymskokatolicki...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 06 2008 23:02   
Forum

Quote by mathias777: oto alternatywa proponowana przez Kościół:

mathias jak zwykle udaje, że nie wie o czym pisze, cytując rozstrzygnięcia starozytnego kodeksu.

A jaka jest odpowiedź Kościoła katolickiego?
Można przeczytac o tym w dokumencie z 1986 roku
oraz w w Persona humana

Miłej lektury

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 maj 07 2008 09:07   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk:Ewentualnie życie w samotności i rozwijanie relacji z Bogiem.

??? Erem? Zakon? Seminarium?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Pastor
 maj 07 2008 10:42   
Forum

Quote by reguly:
Quote by Tanczacy_Kruk:Ewentualnie życie w samotności i rozwijanie relacji z Bogiem.

??? Erem? Zakon? Seminarium?

Musieliby wstępować do żeńskich zakonów

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
voyteck
 maj 07 2008 22:53   
Forum

Dzięki za odpowiedzi

A jaka jest odpowiedź Kościoła katolickiego?
Można przeczytac o tym w dokumencie z 1986 roku
oraz w w Persona humana

Miłej lektury

rzeczywiście, stanowisko Kościoła jest dość jasne.
problem wprawdzie mnie osobiście nie dotyczy ale przez zamieszanie wokół tego zacząłem się zastanawiać.

Co do Kpł 20:15 to w moim tłumaczeniu to jakoś inaczej brzmi...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 08 2008 08:08   
Forum Moderator
Moderator

Całe zamieszanie jest wywołane dziwacznym rozumieniem demokracji. Próbuje się podlizywać mniejszościom ponieważ są ... mniejszością.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Reguly
 maj 08 2008 12:05   
Forum

Quote by Rafi FRazzróbuje się podlizywać mniejszościom ponieważ są ... mniejszością.

Ale tylko tym liczniejszym mniejszosciom...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,43 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty