Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Miłosierność a Sprawiedliwość Boga.
 |  Wersja do druku
Maciek
 maj 18 2008 18:55  (Czytany 1003 razy)  
Forum

Status: offline

Chciał bym poruszyć dosyć obszerny temat który na pewno dla nikogo nie jest adiaforą,czyli Miłosierność a Sprawiedliwość Boga.Myślę,że wszyscy wiedzą o co chodzi.

===

Maciek92

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 18 2008 20:19   
Forum

Bóg jest sprawiedliwy bo za posłuszeństwo swoim nakazom wynagradza a za zuchwałość i bunt względem swoich praw każe w tym życiu i w życiu przyszłym.
Bóg jest miłosierny gdyż przebacza wszystkim skruszonym szukającym przebaczenia.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 maj 18 2008 20:25   
Forum

Quote by pijany pastor:
Bóg jest miłosierny gdyż przebacza wszystkim skruszonym szukającym przebaczenia.

gdyby przebaczał to by piekła nie było... ^^

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 maj 18 2008 20:45   
Forum

[QUOTEza mathias]gdyby przebaczał to by piekła nie było...[/QUOTE]
Bóg przebacza, tylko nie każdy to przebaczenie przyjmuje...

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 18 2008 20:53   
Forum

Quote by mathias777:
Quote by pijany pastor:

Specjalnie to napisałeś? heh to sie zaczyna robić nudne

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 maj 18 2008 21:14   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk:
Quote by mathias777:
Quote by pijany pastor:

Specjalnie to napisałeś? heh to sie zaczyna robić nudne

słyszał Pan o wolności słowa?
niech Pan lepiej przygotuje kontrargument.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 18 2008 21:24   
Forum

Słyszałem. Pisz Pan co chcesz.
Nie zaśmiecam już wątku.
Dobranoc

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 maj 19 2008 09:04   
Forum

Quote by Maciek92: Chciał bym poruszyć dosyć obszerny temat który na pewno dla nikogo nie jest adiaforą,czyli Miłosierność a Sprawiedliwość Boga.Myślę,że wszyscy wiedzą o co chodzi.

Słuszne pytanie!
Ciemność od stuleci próbuje odkształcić w oczach ludzi obraz Miłosiernego Boga i uczynić z Niego bewzględnego tyrana, żądającego posłuszeństwa i za brak tego posłuszeństwa, nieproporcjonalnie do przewinienia, według niejasnych dla winowajcy kryteriów, skazującego go na wieczną mękę!

A przecież na zdrową logikę, aby kara piekła na zawsze mogła być proroprcjonalna do winy, cżłowiek powinien mieć wiecznośc na okazanie skruchy i nawrócenie! A to jest paradoks!!

Jeżeli nawet prymitywne prawo "oko za oko ząb za ząb" pozwalało na tylko taki ograniczony odwet, który dotyczył konkretnego uchybienia wobec drugiego cżłowieka, to jak możemy imputować Bogu, który w Jezusie nakazywał nastawianie swoim winowajcom drugiego policzka, że Sam nie zachowuje danego Prawa i że jest bogiem odwetu
Takim jest właśnie twierdzenie że za nieżałowany grzech śmiertelny grozi kara piekła na zawsze.
Weźmy chociażby cudzołóstwo
(tak dzisiaj powszechne ) za które zakochany cżłowiek nie jest w stanie żałować. Mało tego na Sądzie Ostatecznyma ten winowajca otrzyma jeszcze ciało, aby mógł być lepiej wiecznie męczony ogniem. No bo duszy ogniem nie można przypiekać, a ciało można!
Dlatego zadane przez Ciebie pytanie będzie się powtarzało na wszelkich religijnych forach tak długo, aż chrześcijanstwo przyzna, że chrześcijańska teologia źle w tym miejscu zinterpretowała Pismo Swięte i nie zrozumiała Boskiego Przekazu!Samo Pismo Święte nakazuje szukanie i pytanie, a w samych pytaniach jest bardzo często dużo więcej światła niż w odpowiedziach tych, którzy sugerują innym, że znają Boga i Jego Sprawiedliwość, i którzy dokonują ekwilibrystyki pojęciowej i słownej, aby udowodnić, że mają rację.
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,28 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty