Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 M.in. o Rodzimowierstwie TVP2 21.V miedzy 9.00 a 11.00
 |  Wersja do druku
Reguly
 maj 20 2008 10:45  (Czytany 2965 razy)  
Forum

Status: offline

Naturalnie nie zabraknie obiektywnego (jako przedstawiciela jednej ze stron - tradycjnie alternatywnej wobec mniejszosci wyznaniowych) "eksperta" w postaci kaplana katolickiego, wiec przewidywana konwencja raczej tradycyjna...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Łukasz
 maj 20 2008 19:14   
Forum

A może jest EKSPERTEM a nie "ekspertem". Może nie wiesz ale kapłani katoliccy to gęsto często dobrzy specjaliści.

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 maj 20 2008 19:59   
Forum

Kapłan Katolicki jest jak najbardziej EKSPERTEM w swojej dziedzinie: Teologii, dogmatach Katolicyzmu, czy założeniach Chrześcijaństwa, Chrystologii itd. Lecz rzadko bywa by był ekspertem w kwestii takiej czy innej religii nie-chrześcijańskiej. Tu najlepszą osobą jest po prostu wyznawca tej religii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 20 2008 20:20   
Forum

skoro ksiądz może być lekarzem med., fizykiem, astronomem to jaki problem by był ekspertem z dziedziny pogaństwa?

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 20 2008 20:53   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: skoro ksiądz może być lekarzem med., fizykiem, astronomem to jaki problem by był ekspertem z dziedziny pogaństwa?

Moze byc, ale nie powinien wystepowac w roli eksperta nt. innej religii lub poganstwa,bo jest to troche niezreczne. "Dzien dobry wszystkim, a teraz opowiem wam o roznych dziwacznych wierzeniach..."

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 20 2008 21:23   
Forum

Quote by suration:
Quote by Tanczacy_Kruk: skoro ksiądz może być lekarzem med., fizykiem, astronomem to jaki problem by był ekspertem z dziedziny pogaństwa?

Moze byc, ale nie powinien wystepowac w roli eksperta nt. innej religii lub poganstwa,bo jest to troche niezreczne. "Dzien dobry wszystkim, a teraz opowiem wam o roznych dziwacznych wierzeniach..."

Przynajmniej jest szczery i nazywa rzeczy po imieniu... A tak na serio jeżeli ktoś jest ekspertem to tak na pewno nie zacznie wypowiedzi... a rozmawiamy o ekspertach.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 21 2008 09:06   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: A może jest EKSPERTEM a nie "ekspertem". Może nie wiesz ale kapłani katoliccy to gęsto często dobrzy specjaliści.

A moze zamiast obiektywnego powinno byc "OBIEKTYWNEGO"?... Dostrzegasz pewna analgie z sytuacja, gdy o ocene napoju Cocaloa zwraca sie do eksperta z firmy Pepsi?

===

Cytat 
Reguly
 maj 21 2008 09:59   
Forum

No i po... Choc krotko, kaplan KK jak bylo do przewidzenia i tak wszedl w ton "zlooooo, zlooooo" (jak w tym kabarecie) i zaczol dowodzic wyzszosci swojej wyznaniowo, monoteistycznej koncepcji Boga (pewnie za malo maja czasu antenowego w "publicznej" TV). Na szczescie byl jeszcze EKSPERT w postacji socjologa, ktorego obiektywizm ratowal sytuacje. Niezle tez wypadla reprezentantka rodzimowiercow, ktora w trakcie rozmowy nabrala pewnosci. Szkoda tylko, ze wszystko sie zakonczylo w najbardziej ciekawym momencie...

===

Cytat 
Thomas Z
 maj 21 2008 14:00   
Forum

Ciekawe choć rzeczywiście trochę krótkie. To, że ksiądz dopatruje się zagrożenia w innej religii to w sumie nic nowego. Według mnie mógłby jeszcze w dyskusji uczestniczyć filozof lub religioznawca. W każdym bądź razie brawa dla przedstawicielki Rodzimowierców za rzeczowe przedstawienie tematu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 21 2008 22:09   
Forum

Reguly

Dostrzegasz pewna analgie z sytuacja, gdy o ocene napoju Cocaloa zwraca sie do eksperta z firmy Pepsi?

Dostrzegam i myśle że nie znasz duchownych katolickich Reguly!! Kapłani to nie managerowie, a Kościół nie prowadzi kampanii marketingowej więc twoja analogia jest zupełnie nie na miejscu

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 23 2008 10:38   
Forum

Quote by Tanczacy_KrukBig Grinostrzegam i myśle że nie znasz duchownych katolickich Reguly!! Kapłani to nie managerowie, a Kościół nie prowadzi kampanii marketingowej

...Taaaaa
No coś ty

A jak ktos przegapil to moze to przez jakis czas nadrobic tutaj: YouTube

===

Cytat 
Pastor
 maj 23 2008 11:16   
Forum

Słabiutko z tym pogaństwem. Pani poganka strasznie się jąkała, nic ciekawego nie powiedziała, gdyby nie felieton na początku to nikt by nic nie zrozumiał. Ksiądz wcale taki straszny nie był, nie powiedział nic czego nie można by sie było po księdzu spodziewać. Szkoda że to tak krótko trwało, ale jak ta pani miał sie tak cały czas jąkać to lepiej że skończyli wcześniej.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 23 2008 12:05   
Forum

Ktos chyba raczej nie rozumie formy tegoz programu... Pomijając, ze twojej opini jakos nie podziela np. Thomas_Z... Czy nawet to, ze nie kazdy szkolony jest z retoryki na seminariach, ani tak od razu przyzwyczajny do mikrofonow, swiatel reflektorow czy coniedzielnych publicznych wystapien (jak kaplani niektorych wyznan)... Prawda Pijany Pastorze? Ty pewnie pierwszy raz bedac przed kamerami wypadlbys znacznie lepiej ... Szczegolnie po kilku glebszych...

===

Cytat 
Pastor
 maj 23 2008 12:32   
Forum

Pewnie wypadłbym dużo gorzej niż pani poganka nawet po kilku głębszych bo nie byłem szkolony z retoryki ani nie jestem przyzwyczajony do wystąpień w telewizji. Ale czy nie uważasz że należało to lepiej przygotować, spodziewałem się czegoś więcej, a wyszło w mojej opinii troche słabo. Masz prestensje do księdza że potrafił się wysłowić, powiedzieć co myśli na temat waszej religii i czynisz z tego zarzut a usprawiedliwiasz "swoją reprezentanke" że nie była szkolona czy była stremowana, to co mam jej współczuć? Po prostu spodziewałem się lepszej dyskusji, fakt że było mało czasu, światła, kamery. Nie można było wysłać kogoś lepiej przygotowanego. Leżało to przecież w waszym(rodzimowierców) interesie żeby zaprezentować się jak najlepiej.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 23 2008 13:17   
Forum

Quote by pijany pastor: Pewnie wypadłbym dużo gorzej niż pani poganka nawet po kilku głębszych bo nie byłem szkolony z retoryki ani nie jestem przyzwyczajony do wystąpień w telewizji. Ale czy nie uważasz że należało to lepiej przygotować,

Niewatpliwie... zakladajac, ze byl ku temu czas (a i wowczas nie gwarantuje to pelnego sukcesu)... A z tego co sie dowiedzialem nie bylo. Wez tez pod uwage, ze nie zawsze wszystko jest pod nasza kontrola - jest zalezne wylacznie od nas, a nawet wowczas czlowiek jest tylko czlowiekiem i w programie prowadzonym na zywo czasem lepiej powiedziec mniej, niz palnac jakis diametralne glupstwo. Rasumujac - latwo po fakcie o podobne jak twoja uwagi, szczególnie jesli samemu nigdy nie bylo sie wczesniej w podobnej sytuacji (sam kilkakrotnie zastanawialem sie jak lepiej moglbym odpowiedziec na pytania posatwione owej 'pogance', mimo iż osobiscie mialem kiedys okazje byc w podobnej sytacji i doskonale zdaje sobie sprawe, jak czasem przed kamera potrafi uciec najbardziej oczywista, przygotowana wczesniej mysl). Tym samym jednak nie kwestionuje bynajmniej czesci twoich uwag... Pragne jedynie przedstawic cale owo zagadnienie w szerszym, pelniejszym swietle...

spodziewałem się czegoś więcej, a wyszło w mojej opinii troche słabo.

Ja bynajmniej wcale nie neguje twojej opinii, ze z poczatku 'poganka' wydaje sie zauwazalnie speszona, ale mimo tego przynajmniej nie gadala glupot (a z czasem sie nawet rozkrecila).

Masz prestensje do księdza że potrafił się wysłowić, powiedzieć co myśli na temat waszej religii i czynisz z tego zarzut

Wcale bynajmniej nie mam pretensji do ksiedza ze potrafil wyglasic wczesnij przygotowana, wyuczona formulke, merytorycznie zasadniczo nijak odnoszac sie do omawianego zagadnienia... Mozna nawet powiedziec ze przynajmniej sie przygotowal...

Po prostu spodziewałem się lepszej dyskusji, fakt że było mało czasu, światła, kamery. Nie można było wysłać kogoś lepiej przygotowanego. Leżało to przecież w waszym(rodzimowierców) interesie żeby zaprezentować się jak najlepiej.

Jeszcze raz - nie wiem czy orientujesz sie do konca jaka jest forma i zalozenia tego programu (ktory zapewne malo kto by ogladal z tu obecnych, gdybym wczesniej o nim nie wspomnial)... Jaki zas by niebyl nasz interes, to generlanie raczej trudno zaprezentowac sie w przeciagu doslownie 10 (slownie - dziesieciu) minut, pomiedzy tematami o wyzszości salatki z karczocha nad sokiem z aronii, a omowieniem raportu o ochronie konsumenta... Innymi slowy - jesli kiedykolwiek zaproponuja (umozliwia) nam zaprezezentowanie Rodzimowierstwa szerzej, w programie poswieconym wylacznie jemu (np. z mozliwoscia otrzymania listy wczesniej przygotowanych zagadnien do omowienia, w celu lepszego przygotowania sie do programu), to z pewnoscia dyskusja bedzie wowczas znacznie ciekawsza, bardziej merytoryczna i reprezentatywna. Niestety tak sie jakos sklada, ze przy najmniej na razie rodzimowierstwo nie jest wystarczajaco medialne by poswiecic mu wiecej czasu antenowego w TV 'publicznej' (no chyba, ze dotyczy to jakiejs marginalnej ekstremy NSow, ktorzy - jak z reszta bylo nadmienione w materiale - odwolania do kwestii religijnych wykorzystuja w celach stricte politycznych, nie koniecznie natomiast majacych wiele wspolnego z rzeczywistym rodzimowierstwem).

===

Cytat 
Robert
 maj 24 2008 01:02   
Forum

Obejrzalem program z Youtube i faktycznie- temat cieawy, program zdecydowanie za krotki. Pytanie, czy pani jest poganka zabrzmialo troche obrazliwie, choc nie bylo to pewnie intencja prowadzacej. Ksiadz byl w porzadku, niepotrzebnie tylko powiedzial, ze zaangazowanie sie w ten nurt moze byc niebezpieczne. W sumie to zaangazowanie sie w kazda religie moze byc niebezpieczne. A pan socjolog to wlasciwie nic nie powiedzial. Jak widac wiara w slowianskich bogow przetrwala i pewnie przetrwa kolejne kilkaset lat. Ciekawe czy inne religie przetrwaja kolejne powiedzmy 500 lat...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,39 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty