Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Z Potrzeby Serca
 |  Wersja do druku
Ewa
 maj 20 2008 14:34  (Czytany 4454 razy)  
Forum

Status: offline

W związku z tym, że zbliżają się wakacje zastanawiam się nad pójściem na pielgrzymkę. Zwracam się więc z prośbą do ludzi, którzy mogą powiedzieć coś na ten temat z własnego doświadczenia, opisać atmosferę, po krótce przebieg takiej pieszej pielgrzymki.

===

Fakty nie istnieją, są tylko interpretacje (!)

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 20 2008 14:40   
Forum Moderator
Moderator

A gdzie chcesz pielgrzymować?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 maj 20 2008 14:42   
Forum

Na początek do Częstochowy. Zadziwiające, jaki jesteś wszechobecny udzielasz się gdzie możesz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 20 2008 14:43   
Forum

Quote by EwA21: Na początek do Częstochowy. Zadziwiające, jaki jesteś wszechobecny udzielasz się gdzie możesz

A w jakiej grupie wiekowej?

PS. Niektorzy staraja sie jak moga...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Rafi F
 maj 20 2008 14:45   
Forum Moderator
Moderator

Quote by EwA21: Na początek do Częstochowy. Zadziwiające, jaki jesteś wszechobecny udzielasz się gdzie możesz

Widać mam okres aktywności.
A co chcesz poprzez tą pielgrzymkę osiągnąć ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Ewa
 maj 20 2008 15:06   
Forum

Hm... mieliście mi coś opowiedzieć, żebym wiedziała czego się spodziewać. Tymczasem mnie wypytujecie o szczegóły chciałabym, żeby ta pielgrzymka była zadośuczynieniem, początkiem czegoś lepszego.
W jakiej grupie wiekowej?
...a jest podział na grupy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 20 2008 15:21   
Forum Moderator
Moderator

Zamiast pielgrzymki może byś rozważyła Lednica 2000 ? Wspaniałe przeżycie dla wielu młodych katolików (sugeruję się liczbą 21 w nicku).

Albo Tydzień Ewangelizacyjny. Towarzystwo ekumeniczne (przeważają ewangelicy). Słyszałem dotychczas tylko pozytywne relacje. Słuchałem on-line w necie i byłem zaskoczony pozytywnie.

===

Cytat 
Ewa
 maj 20 2008 15:36   
Forum

Nie sugeruj się liczbą w nicku (to dzień mojego urodzenia )

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 21 2008 07:48   
Forum

Warto rozważyć rady Rafiego i to nie koniecznie jako alternatywę dla pielgrzymki, która jest przeżyciem ekstremalnym (nogi!) i dowodem na zwycięstwo ducha nad ciałem. Nie znam chyba negatywnych wspomnień z pielgrzymki, wszyscy co byli , mówili z zachwytem lub zadowoleniem. A jeśli jest ona z potrzeby serca , jako początek czegoś nowego to tylko powiedzieć
Z Bogiem

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 maj 21 2008 11:44   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: ...przeżyciem ekstremalnym (nogi!) i dowodem na zwycięstwo ducha nad ciałem.

Na to wystarczy kilkudniowy rajd, albo maraton.
Dla ekstremistów : generalne porządki w nocy kosztem snu.

Quote by Dezerter:
Nie znam chyba negatywnych wspomnień z pielgrzymki, wszyscy co byli , mówili z zachwytem lub zadowoleniem.

Cóż, znam bardziej zróżnicowane relacje.

Ogólne zmęczenie, odciski i obtarte nogi nieprzyzwyczajone w dzisiejszej kulturze do chodzenia. Ma to jednak coś wspólnego z samookaleczeniem. :/ A idea "ofiarowania" cierpienia wcale do mnie nie przemawia (kochający rodzic wyjmuje kamyczek z buta dziecka jak tylko zauważy że kuleje, a nie pozwoli mu kuleć dalej i nie przyjmuje jego cierpienie jako dowód miłości).
Taka jest moja opinia.

Kiedyś pielgrzymka to były trudy podróżowania do jakiegoś szczególnego miejsca lub w szczególnym celu. Dziś to trudy zmagania sie z nogami odwykłymi od chodzenia.

===

Cytat 
kazema
 maj 21 2008 14:58   
Forum

Ewo. Pielgrzymka z potrzeby serca brzmi super. Ala mam takie zapytanie: czy masz świadomość co Twoje zdjęcie pacyfki oznacza? Oczywiście...dla niewtajemniczonych znak pokoju (tak?). A z chrześcijańskiego punktu widzenia: jest to krzyż do góry nogami, ze złamanymi dodatkowo ramionami. Kolorystyki nie muszę tłumaczyć (tęcza to nie jest)

Te wszystkie znaki...pacyfki, swastyki z pozoru tylko przypominają o pokoju, miłości itp. Tak na prawdę one są przeciwieństwem dobra.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 21 2008 15:24   
Forum Moderator
Moderator

E, trochę przesadzasz. Dopatrujesz sie drugiego dna w kałuży.

===

Cytat 
Robert
 maj 21 2008 15:34   
Forum

Quote by Rafi F: E, trochę przesadzasz. Dopatrujesz sie drugiego dna w kałuży.

Dobrze powiedziane Rafi, popieram.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 maj 21 2008 15:38   
Forum

E, trochę przesadzasz. Dopatrujesz sie drugiego dna w kałuży.

To tylko(aż) fakt. Przykro mi.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 21 2008 20:47   
Forum

Przykro mi Kazemo - ale to ty się mylisz
Symbol niesie ze soba taką treść jaką:
a) przypisuje jej osoba używająca go - bo to jej symbol! i ona go nosi (niech Ewa wypowie się sama)
b) takie jakie jest uznawane przez większość odbiorców- tych którzy się z nim stykają + Ja , Rafi, sarution i 99% forumowiczów - czyli hipisowski znaczek miłości i (przede wszystkim) pokoju

a co masz do kolorów Rasta/reggae to nie pojmuje - co też szatańskie a może okultystyczne

A to zdanie

Te wszystkie znaki...pacyfki, swastyki z pozoru tylko przypominają o pokoju, miłości itp. Tak na prawdę one są przeciwieństwem dobra.

świadczy o tym, że wszystko ci się miesza
Swastyka - przynajmniej dla 99% Polaków kojarzy się jednoznacznie i to na pewno nie z miłością i pokojem - nie wierzysz - spytaj rodziców (co innego dla Hindusów czy ezoteryków)

===

Cytat 
kazema
 maj 21 2008 21:13   
Forum

Wiesz...swastyka hitlerowska(bo pewno o nią Ci chodziło) jest właśniem przykładem, jak to z symobolu szczęscia można zrobić symbol nazizmu...wystarczy tylko troszkę prawdziwą swastykę powykręcać. To samo z pacyfką. Dlaczego osoby - Chrześcijanie nie założą normalnego krzyża, tylko coś przewróconego, połamanego? Oczywiście, każdy nosi to, co mu się podoba i z czym się identyfikuje. Identyfikujesz się z hipisowską miłością - nosisz pacyfke, z miłością Chrystusową - nosisz krzyzyk.

Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 maj 21 2008 21:21   
Forum

Nawet znalazłam coś na ten temat na Kosciol.pl
here
Warto przeczytać. Polecam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 21 2008 21:52   
Forum

Dajcie spokój z tymi symbolami. To jest przecież forum. Fakt że chrześcijańskie, ale gryzienie się o takie szczególiki niczego owocnego nie przyniesie.

Pozdrawiam

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 maj 22 2008 00:23   
Forum

Quote by kazema:
Nawet znalazłam coś na ten temat na Kosciol.pl
here
Warto przeczytać. Polecam!

Warto też przeczytać polemike z tym artykułem oraz komentarze do tej polemiki zawierające wymianę zdań autorów obu artykułów. Zaliczam się do tych 99% o których wspominał Dezerter. Jeśli chodzi o symbole i kolory uważam że nie ma co przesadzać nie jesteśmy w kwiaciarni.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 maj 22 2008 18:45   
Forum

kazema

Ala mam takie zapytanie: czy masz świadomość co Twoje zdjęcie pacyfki oznacza? Oczywiście...dla niewtajemniczonych znak pokoju (tak?). A z chrześcijańskiego punktu widzenia: jest to krzyż do góry nogami, ze złamanymi dodatkowo ramionami. Kolorystyki nie muszę tłumaczyć (tęcza to nie jest

Dla mnie jest to runa Algiz,ale w odwróconej pozycji,co ma swoje znaczenie.Trudno mi się dopatrzyć w tej runie "krzyża do góry nogami,ze złamanymi dodatkowo ramionami". Osobiście bardziej by mi pasował zamiast tej runy krzyż,ale ten "jerozolimski".

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 22 2008 23:44   
Forum

Quote by kazema: Te wszystkie znaki...pacyfki, swastyki z pozoru tylko przypominają o pokoju, miłości itp. Tak na prawdę one są przeciwieństwem dobra.

Jak mozna w ogole przyrownac pacyfke do swastyki?? Ona kojarzona jest jako symbol pokoju, rownosci. I ciekawe, czy nie raziloby cie gdybym powiedzial "Ci wszyscy wielcy ludzie, Jezus, Ghandi, Lennon byli za pokojem na swiecie"...
Czy kazdy czlowiek z dlugimi wlosami i koszulce Black Sabath to satanista? Az tak upraszczasz swiat?
To pewnie wg ciebie jestem rodzimowierca, skoro w obrazku mam prehistoryczny kamien kultu z kamiennego kregu...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 24 2008 18:09   
Forum

Quote by suration:
Quote by kazema: Te wszystkie znaki...pacyfki, swastyki z pozoru tylko przypominają o pokoju, miłości itp. Tak na prawdę one są przeciwieństwem dobra.

Jak mozna w ogole przyrownac pacyfke do swastyki?? Ona kojarzona jest jako symbol pokoju, rownosci. I ciekawe, czy nie raziloby cie gdybym powiedzial "Ci wszyscy wielcy ludzie, Jezus, Ghandi, Lennon byli za pokojem na swiecie"...
Czy kazdy czlowiek z dlugimi wlosami i koszulce Black Sabath to satanista? Az tak upraszczasz swiat?
To pewnie wg ciebie jestem rodzimowierca, skoro w obrazku mam prehistoryczny kamien kultu z kamiennego kregu...

Pozostaje jeszcze kwestia twojego rozumienia pokoju

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 maj 24 2008 20:10   
Forum

Ewo

milo mi jest polecic Tobie Pielgrzymke ktora sie nazywa Droga Jakubowa albo Jakobsweg, St.Jamesway,El Camino-
Te droge-ktora jest taka prawdziwa droga dla pielgrzymow z calego swiata idzie sie w strone ku zachodowi i widzi sie caly czas swoj cien, masz czas na rozmyslenia , na modlitwe masz czas dla siebie i kiedy droga ta dobiega juz konca ( a trwa nawet po 2 tygodnie-w zaleznosci od ktorego odcinka zaczniesz) to koniec tej drogi konczy sie Kaplica do ktorej mozesz jezeli zechcesz wejsc.
Ludzie opowiadali, ze po wyjsciu z niej-nie bylo widac wlasnego cienia, ze ten ciezar zlych uczynkow ustepowal na rzecz przemyslen.
Polecam Linki:
1.
http://www.jakobus-info.de/ultreia/polen/mittetext.html

2.

here

i ja jak bede mogla to tam kiedys bede zachecam.

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 24 2008 21:40   
Forum

Quote by Bielicka: Te droge-ktora jest taka prawdziwa droga dla pielgrzymow z calego swiata idzie sie w strone ku zachodowi i widzi sie caly czas swoj cien,(...)

Jako przedstawiciel swiata nauki i zdroworozsadkowego sposobu postrzegania swiata, musze zaprzeczyc jakoby idac na zachod zawsze widzi sie swoj cien. Chyba, ze od okolo godziny dwunastej pielgrzymi zobowiazani sa do maszerowania tylem. Moznaby tez pol dnia isc na zachod a drugie pol na wschod. Wtedy tez byloby widac caly czas swoj cien, ale wtedy dojscie do tej kaplicy wydaje sie niemozliwe...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 maj 25 2008 00:45   
Forum

Suration
przeslanka tej wypowiedzi jest to ze cala droge idac widzisz swoj cien-nie czujesz sie sam.Niektorzy jada rowerami i ida pieszo, inni chodza tak latami od jednej trasy do innej pokonujac cala droge pielgrzymowa w dwa lata-bo nie maja urlopu.
Kazdy z tych Pilgrzymow ,ktorzy byli zapytani i jak bylo? odpowiedzieli, ze oplacalo sie.
Jedni otrzymuja tam nowe spojrzenie na zycie -inni pozostawiaja tam siebie i stare zycie....w zaleznosci od tego co taki czlowiek przezywal.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 maj 25 2008 13:53   
Forum

Pozostaje jeszcze kwestia twojego rozumienia pokoju

Nie tylko pokoju. Również kwestia rozumienia równości i miłości (jak postrzegana jest miłość przez 'pacyfkarzy' a jakiej Miłości nauczał Chrystus?)

Suration. Jest wiele dobrych osób nie powołujących się na Chrystusa. Ale Chrystus jest jedyną drogą do zbawienia. Prędzej czy pozniej ludzie się o tym przekonają. Bycie dobrym, w świecie w jakim żyjemy, nie wystarczy. Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 maj 25 2008 15:24   
Forum

Kazemo
a ja cie poproszę jako taki "pacyfkarz"
skończ ten off top i porozmawiajmy o pielgrzymkach

Bielicka zaproponowała coś wartego uwagi - może kiedyś wybiorę sie na pielgrzymkę po Hiszpanii - byłoby świetnie
Ale na razie zainteresowała mnie ta polska trasa, bo przechodzi przez moją miejscowość - mogłabyś coś bliżej napisać o polskiej trasie - czemu taka a nie inna.

Ps
Cieszę się, że jest z nami, ktoś z uduchowionych Zielonoświątkowców, mam nadzieję, że wniesiesz powiew świeżości na to forum
pozdrawiam

===

Cytat 
olinka
 maj 25 2008 16:40   
Forum

Też przeczytałam niedwano o piegrzymce do Santiago de Ccompostella. Wydaje się bardzo obiecująca dla życia duchopwego.
Gdyby ktoś z Was się wybierał, to proszę o info, być może się wybiorę.

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 maj 25 2008 18:22   
Forum

Wy znacie nawet moje imie,i moj stary Nick kazdy z Was prawie .

Ja odkrylam ten Zbor Zielonoswiatkowy i stamtad z kazan czerpie wszystko tzn jestem nienasycona tyle czerpie z tych kazan.Tam odkrylam o tym Nowonarodzeniu o tym co przezylam -opisywalam to pod nikiem "corka"-a czego nie znalazlam i nie slyszalam nigdy jako Chrzescijanka w KRK.
Ach marzenie jest byc jedna z nich, nie wiem czy ich Zbor jest tu gdzie mieszkam.Jeszcze aby sie nie rozczarowac to nie szukalam.

A o tych pielgrzymkach tez przypadkiem dowiedzialam sie z reportazu w TV pozniej poszperalam w Necie i ot znam te drogi pielgrzymie tez tak jak Wy.

Coz jestem ta sama, nie potrafie klamac, bielicka =corka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 maj 25 2008 21:53   
Forum

Quote by Bielicka:Ja odkrylam ten Zbor Zielonoswiatkowy i stamtad z kazan czerpie wszystko tzn jestem nienasycona tyle czerpie z tych kazan.Tam odkrylam o tym Nowonarodzeniu o tym co przezylam -opisywalam to pod nikiem "corka"-a czego nie znalazlam i nie slyszalam nigdy jako Chrzescijanka w KRK.
Ach marzenie jest byc jedna z nich(...)

Co takiego wspanialego dostrzeglas akurat w tej wspolnocie? Widac, ze bardzo jestes w to zaangazowana. W tym wszystkim zachowaj trzezwosc umyslu, zeby poczatkowy wielki zachwyt nie przerodzil sie w rozczarowanie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,86 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty