Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Czy to nie jest chore?
 |  Wersja do druku
Robert
 czerwiec 07 2008 10:51  (Czytany 38098 razy)  
Forum

Status: offline

Przeczytalem dzis informacje na onecie, ze zgwalcona 14-latka jest w ciazy i chciala ja usunac legalnie w szpitalu. Oczywiscie pojawil sie ksiadz i maly pododdzial wyznawcow Rydzyka i rozpetal pieklo w szpitalu (slowa pracownicy szpitala). Szpital wycofal sie z zabiegu i dziewczyna nadal ma problem. I prawdopodobnie nie uda jej sie tego zrobic w Polsce, bo ten kraj szantazuje moherowa armia. Ciekawy jestem, czy gdyby np. Rydzyk mial corke i zostalaby ona zgwalcona przez sataniste, to czy nie chcialby usunac tej ciazy? Dlaczego w tym kraju pewne rzeczy posuniete sa az poza granice absurdu?

I dobrze napisal jeden z internautow: "nie chcialbym byc w skorze tego ksiedza, gdyby to byla moja corka..."

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 czerwiec 07 2008 11:52   
Forum

po prostu średniowiecze. te mohery to dzisiejszy odpowiednik inkwizytorów.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 czerwiec 07 2008 13:08   
Forum

Chore nie jest, ale problematyczne. Nie dziwi mnie stanowisko księdza, gdyż on zawsze musi opowiedzieć się po stronie życia.

Z drugiej strony, nie dziwi mnie stanowisko tej dziewczynki.To do niej należy ta ostateczna decyzja i rana, nie ważne jaką decyzję podejmie, pozostanie.Z czasem tylko zamieni się ona w niekrwawiącą bliznę (ktoś już użył takiego sformułowania wcześniej).

Ale nie dziwcie się stanowisku księży. Chyba lepiej, że stoją po stronie życia, niż żeby dokonywali segregacji narodzin.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 czerwiec 07 2008 13:15   
Forum

chciałabyś w wieku szkolny, a właściwie jeszcze gimnazjalnym wychowywać dziecko które zostało zapłodnione przez mężczyznę wbrew Twojej woli?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 07 2008 13:22   
Forum

Tylko że to dziecko które już sie rozwija nie miało wpływu na to że zostało spłodzone, nie ono jest odpowiedzialne za swoje poczęcie, nikt w tej sytuacji o nim nie myśli. Wielu protestuje przeciwko katowaniu niemowląt ale nie przeciw zabiciu dziecka w jeszcze wcześniejszej fazie rowoju, jeszcze bardziej bezbronnego. Co za paradox

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 07 2008 13:32   
Forum

Wiem, ze czasu sie nie cofnie, nie wymaze do konca z pamieci tej dziewczyny, co sie stalo. Ale mozna jej pomoc - w tym wypadku usunac ciaze. Dlaczego nabuzowana banda moherow chce decydowac o losie dziewczyny i dziecka? I zadajcie sobie pytanie, czy tez nie chcielibyscie usuwac ciazy, gdyby to chodzilo o wasza corke?

Ja tez nie chcialbym byc w skorze tego ksiedza ciagnacego za soba dewotki, gdyby to chodzilo o moja corke.
A tak na marginesie, jest duza roznica pomiedzy katowaniem dziecka urodzonego, a usunieciem ciazy we wczesnym stadium, kiedy to jeszcze uklad nerwowy i inne narzady nie do konca sa wyksztalcone. W przeciwnym razie dojdziemy do tego, ze plemnik to tez czlowiek i zakazemy prawnie masturbacji...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 czerwiec 07 2008 14:11   
Forum

Suration,

jak my sie rodzimy to nie jestesmy ani satanistami ani chrzescijaninami-to co to ma do rzeczy? myslisz, ze wiare odziedzicza sie w genach? hmm ciekawa teoria.

Tak jak nie rozumiem Pastora Rydzyka -tak tu wydal mi sie przewspanialy,moze niekonwencjonalny i nieobliczalny-ale godny podziwu.

Biedne dziecko, musi tyle przezyc, ciekawa jestem czy jak ona ma 15 lat to czy bardzo jest swiadoma tego ze w niej jest nowe zycie?, czy to jest raczej to pierwsze o czym mysla rodzice-tzn usunac , zapomniec, wyciac.

Jak usunie -pozostanie blizna-dokladnie tak jak Kazema to miala na mysli.Biedne dziecko.A moze nie usunie.

Suration, to nie jest chore i Chwala Panu ze mamy jeszcze kogos na straznicy Duchowej kto reaguje tu Ksiadz Rydzyk, nie darzylam go az takim zaufaniem,ale milo sie rozczarowalam.

To stanowisko wyplywa z wiary.

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 07 2008 14:31   
Forum

Quote by suration: Przeczytalem dzis informacje na onecie, ze zgwalcona 14-latka jest w ciazy i chciala ja usunac legalnie w szpitalu. Oczywiscie pojawil sie ksiadz i maly pododdzial wyznawcow Rydzyka i rozpetal pieklo w szpitalu (slowa pracownicy szpitala). Szpital wycofal sie z zabiegu i dziewczyna nadal ma problem. I prawdopodobnie nie uda jej sie tego zrobic w Polsce, bo ten kraj szantazuje moherowa armia. Ciekawy jestem, czy gdyby np. Rydzyk mial corke i zostalaby ona zgwalcona przez sataniste, to czy nie chcialby usunac tej ciazy? Dlaczego w tym kraju pewne rzeczy posuniete sa az poza granice absurdu?

I dobrze napisal jeden z internautow: "nie chcialbym byc w skorze tego ksiedza, gdyby to byla moja corka..."

Czy to nie jest chore, że wy wszystkie dzieci mediów i nędznej propagandy śpiewacie tak samo? Zauważ że jesteś już tak zmanipulowany że wystarczy zapodać byle szajs na talerz byś to łyknął.
I tak wami wszystkimi kierują medialne organizacje, pociągają za odpowiednie sznurki przy wcześniejszym oglądzie podatności
społeczeństwa na głupotę, bzdurę i zabobon. Wystarczy wymyślić jeden trend, jedną mowę potem podać jak na talerzu i nakarmić
tym ludność. I jeszcze macie czelność mówić że to Kościół tak postępuje... Żałośni jesteście wszyscy...

Ps. Ten Kraj jest jednym z nielicznych na świecie gdzie istnieje jeszcze normalność...

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 07 2008 15:07   
Forum

Quote by suration:
A tak na marginesie, jest duza roznica pomiedzy katowaniem dziecka urodzonego, a usunieciem ciazy we wczesnym stadium, kiedy to jeszcze uklad nerwowy i inne narzady nie do konca sa wyksztalcone. W przeciwnym razie dojdziemy do tego, ze plemnik to tez czlowiek i zakazemy prawnie masturbacji...

Tak do niczego nie dojdziemy. Możemy dyskutować w nieskończoność czy płód to już człowiek czy jeszcze nie, a może dopiero jak przyjdzie na świat to jest człowiekiem. A wcześniej nim nie był? Każdy człowiek był kiedyś płodem, nikogo bocian nie przyniósł. Zaprzeczanie iż płód to etap rozwoju człowieka jest dla mnie bez sensu.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 czerwiec 07 2008 17:32   
Forum

wow. jeszcze dojdziecie do tego ze ten gwałciciel to posłaniec boży, jego plemniki są swięte. i powinien gwałcić każdą kobietę. bo jak zgwałci to musi urodzic dziecko bo ono jest niewinne. chcecie zeby teraz samotna 14letnia matka urodziła i wychowywała dziecko które nie chce? moim zdaniem aborcja która jest na terenie polski konstytucyjnie legalna powinna być w tym wypadku wykonana. nikt nie ma prawa sie w to wtrącać. rodzice 14-letniego dziecka powinni mieć prawo razem z nią decydować o to co z nim zrobić. sprawa powinna być tajna, a nie jawna. a pedofil który zgwałcił dziewczynkę powinien zostać skazany na śmierc razem z tym dzieckiem co dał tej dziewczynce.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 07 2008 18:16   
Forum

Quote by mathias777: wow. jeszcze dojdziecie do tego ze ten gwałciciel to posłaniec boży, jego plemniki są swięte. i powinien gwałcić każdą kobietę.

Twoja chora wyobraźnia płata ci figle

Quote by mathias777: bo jak zgwałci to musi urodzic dziecko bo ono jest niewinne. chcecie zeby teraz samotna 14letnia matka urodziła i wychowywała dziecko które nie chce? .

Dziecko jest niewinne, ja ze swej strony bronie jego prawa życia. Nie mówie że ona ma je wychowywać, niech je urodzi i odda do adobcji na przykład.

Quote by mathias777: a pedofil który zgwałcił dziewczynkę powinien zostać skazany na śmierc razem z tym dzieckiem co dał tej dziewczynce.

wow. jeszcze dojdziesz do tego że sam jesteś posłańcem bożym który sądzi żywych i umarłych

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 07 2008 19:07   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: Czy to nie jest chore, że wy wszystkie dzieci mediów i nędznej propagandy śpiewacie tak samo? Zauważ że jesteś już tak zmanipulowany że wystarczy zapodać byle szajs na talerz byś to łyknął.
(...) Żałośni jesteście wszyscy...

Ps. Ten Kraj jest jednym z nielicznych na świecie gdzie istnieje jeszcze normalność...

Czlowieku obudz sie, bo moze jeszcze spisz albo jestes w jakims letargu. Jaka papke? ZOSTALA ZGWALCONA! Czy w twoim umysle nie ma miejsca na rozwiazanie tej sytuacji, zeby dalej nie ranic dziewczyny? A kraj, w ktorym faceci w sutannach pociagaja za sznurki nazywasz normalnym??

I moze odpowiesz na pytanie: co bys zrobil, gdyby to byla twoja corka? Kazal bys jej urodzic rozumiem...

PS. I nie nazywaj ludzi zalosnymi. Bo co? Lepszy jestes od innych?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 07 2008 19:21   
Forum

Quote by suration: Czlowieku obudz sie, bo moze jeszcze spisz albo jestes w jakims letargu. Jaka papke? ZOSTALA ZGWALCONA! Czy w twoim umysle nie ma miejsca na rozwiazanie tej sytuacji, zeby dalej nie ranic dziewczyny? A kraj, w ktorym faceci w sutannach pociagaja za sznurki nazywasz normalnym??

Doskonale rozumiem że została zgwałcona i należy jej się pomoc ale nie aborcja bo to najgorsze co może człowieka spotkać. Duchowny właśnie w takich sytuacjach powinien być w pobliżu i działać.

I moze odpowiesz na pytanie: co bys zrobil, gdyby to byla twoja corka? Kazal bys jej urodzic rozumiem...

Tak kazał bym jej urodzić, i pomógłbym jej wychować dziecko. I nie pisz że mnie rozumiesz, bo nigdy z taką postawą najprawdopodobniej nie będziesz mógł tego uczynić.

PS. I nie nazywaj ludzi zalosnymi. Bo co? Lepszy jestes od innych?

Będę nazywał rzeczy po imieniu ale nigdy nie określę sie lepszym

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 07 2008 23:06   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: Tak kazał bym jej urodzić, i pomógłbym jej wychować dziecko. I nie pisz że mnie rozumiesz, bo nigdy z taką postawą najprawdopodobniej nie będziesz mógł tego uczynić.

Twoja sprawa. Ja bym tak nie postapil, ale ze swoja postawa pewnie tego nie zrozumiesz. Nie mozna tez narzucac dziewczynie, co ma zrobic bo to jej sprawa, jej zycie, jej przyszlosc, i wie, co chce zrobic, a grupka fanatykow chce ja ukrzyzowac.

Bielicka,
nie wiem skad ta sympatia dla pana Rydzyka. Czlowiek, ktory prowadzi niejasne interesy i toleruje antysemityzm w radiu, nie powinien budzic sympatii. Przypomne - Jezus Chrystus byl Zydem, jego matka byla Zydowka, ojciec tez byl Zydem...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 07 2008 23:28   
Forum

Bielicka,
wg mnie wiare nie przekazuje sie w genach, choc pewne predyspozycje do religijnosci byc moze. Wiare i religie przekazuja rodzice, gdy dziecko jest male i samo nie ma mozliwosci zastanowic sie, czy to co jest mu przekazywane jest dobre, czy nie. Raczej ludzie nie maja wiekszego wyboru jesli chodzi o religie. W pozniejszym zyciu bardzo ciezko jest zmienic religie, choc zdaza sie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 czerwiec 07 2008 23:31   
Forum

jeśli mowa o genach to:
Dziecko jest genetycznie zaprogramowane do gromadzenia wiedzy od osób z autorytetem. Mózg dziecka, z bardzo zasadnych powodów darwinowskich, musi być ustawiony w taki sposób, że wierzy w to, co mówią mu starsi. Bo po prostu nie ma czasu na eksperymentowanie z ostrzeżeniami, jak na przykład: "Nie skacz ze skały" czy "Nie pływaj w rzece, w której są krokodyle". Każde dziecko, które zastosowałoby naukowe,
sceptyczne podejście, byłoby martwe Mózg dziecka będzie automatycznie wierzył w to, co usłyszy, nawet jeśli to, co usłyszy, to nonsens. A potem, kiedy dziecko dorośnie, będzie przekazywało ten sam nonsens swoim dzieciom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 08 2008 00:01   
Forum

Dokladnie tak Mathias. To prawda w 100%.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 08 2008 00:34   
Forum

Tak to jest chore. Gdyby to chodziło o moją córkę i by przyszła do mnie eskorta z księdzem to gdybym miał karabin to ich chyba powystrzelał. Sorki za wyrażenie, ale dziś popołudniu wybuchłem jak przeczytałem o tym.

Jakim prawem oni to robią? Przecież to co ona robi to jest zgodne z prawem.

Czy wiedzą ci imbecyle co zrobili tej biednej dziewczynie?
Dziewczyna, właściwie dziecko zostało zgwałcone. Po takim wydarzeniu młoda dziewczyna może każde głupstwo zrobić. A tu nagle przychodzi banda idiotów, a później ksiądz. Przez nich właśnie sprawą zainteresowały sie media. Teraz sie nie zdziwię jak dziewczyna popełni samobójstwo i będą ją mieli na sumieniu!!

Jak chcą walczyć o całkowity zakaz aborcji to niech zajmują sie tym na drodze politycznej i tam walczyć o całkowity zakaz aborcji. A nie z ludzkiej tragedii, z tragedii biednej zgwałconej dziewczyny, wytykając palcami, szydząc z niej. Czyż nie mam racji?

Jak katolicy chcą całkowitego zakazu aborcji to zgoda. Ale to który katolik sie zajmie i wychowa te dziecko? Mały ułamek, bo w końcu domy dziecka są pełne. A na adopcje decydują sie głównie małżeństwa które dzieci mieć nie mogą. Te które mają swoje, a chcą jeszcze adoptować to jest ułamek. Skoro katolicy chcą całkowitego zakazu to ci których stać, niech adoptują dzieci. To zaręczam, domy dziecka będą puste!!

Zamiast wydawać pieniądze na wódkę ( nie wszyscy oczywiście ), to zaadoptowali by jakieś dziecko. To sie nazywa katolicka miłość bliźniego. Zakazywać, wytykać palcami, besztać, ale od siebie żadnego poświęcenia nie dać!

Katolicy chcą zakazy aborcji, zgoda, ale niech adoptują dziecko tych których stać na to, mając przy okazji swoje!! A domy dziecka będą praktycznie puste!! Bo każdy może gadać, że pomógłbym tej dziewczynie gdybym mógł, a oczywiście wszyscy kończą tylko na słowach. Niech zaadoptują dziecko. Ilu przeciwników aborcji na tym forum zaadoptowało jakieś dziecko?

Nie chcą to niech sie nie wtrącają w życie innych bo dziewczynę zniszczyli psychicznie!!

Proszę o zrozumienie w kwestii tego, co że treść tego co napisałem może być agresywna nieco i błędów ortograficznych. Ale to jest dla mnie bardzo drażliwy temat, łatwo mnie denerwuje. Tej dziewczyny mi jest żal bardzo.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bielicka
 czerwiec 08 2008 01:22   
Forum

Suration,

za Suration Bielicka,
nie wiem skad ta sympatia dla pana Rydzyka. Czlowiek, ktory prowadzi niejasne interesy i toleruje antysemityzm w radiu, nie powinien budzic sympatii. Przypomne - Jezus Chrystus byl Zydem, jego matka byla Zydowka, ojciec tez byl Zydem...

Po pierwsze to Pan Jezus mial Ojca Swietego w Niebie, jest Synem Bozym, Slowem Bozym.
Suration mozesz pisac do mnie i obrazac mnie, pozwol sobie na ten komfort.
Ale nie powoluj sie na rzeczy dla mnie Swiete-one nie podlegaju dyskusji.
A po drugie, nie popieram i nie rozumiem wkladu Pastora Rydzyka w polityke-wiara jest Duchowa skladnia czlowieka i to z niej wyplywa ta fizyczna-ale nie umiem zrozumiec , ze u Ojca Rydzyka wyplywa ona i prowadzi Go do polityki.
A po trzecie, podoba mi sie ta reakcja, musimy sie obudzic, nie mozna z nas robic na przymus(typu po gwalcie)mordercow.Nikt nie chce byc morderca.
Suration, zabilabys kogos?.
Zal mi kazdej dziewczynki i kazdej kobiety ktora musiala takie cos przezyc,ale nie brudzmy sobie rak morderstwem.

Blyy

Ja mysle jednak, ze juz Ojciec Rydzyk sie nia zaopiekuje-nie wiem nawet skad to u mnie przeswiadczenie.
My wiemy ze jest taka wokol niej medialna zawirucha-ona jest odlaczona od swiata.
Pozdrawiam.

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 08 2008 01:39   
Forum

Quote by BLyyRazzroszę o zrozumienie w kwestii tego, co że treść tego co napisałem może być agresywna nieco i błędów ortograficznych. Ale to jest dla mnie bardzo drażliwy temat, łatwo mnie denerwuje. Tej dziewczyny mi jest żal bardzo.

Rzeczywiście narobiono wokół tego zbyt dużo szumu, zupełnie niepotrzebnie wywołując nerwowe reakcje. Jako przeciwnik aborcji napewno nie nasyłałbym księdza z eskortą w proteście. Uważam że w takich sytuacjach przede wszystkim powinno się zaopiekować tą dziewczyną jako ofiarą, rozmowa z psychologiem by się przydała, napewno też pomoc finansowa państwa, które jeśli zakazuje aborcji(choć chyba w tym przypadku zabieg byłby legalny) powinno też zapewniać wyjście z sytuacji. Prawo ma za zadanie chronić płód który się tam w jej wnętrzu rozwija, skoro ona tego dziecka nie chce(wcale się nie dziwie) to państwo powinno przejąć nad nim opiekę, wspomóc matkę tak by mogła to dziecko urodzić, a potem rozwiązaniem mogłaby być adopcja na przykład. Ale żyjemy w Polsce, bardzo dziwnym kraju. I niestety w wielu dziedzinach brak jest prawidłowych rozwiązań.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 08 2008 02:03   
Forum

Quote by suration:
Przypomne - Jezus Chrystus byl Zydem, jego matka byla Zydowka...

Jako że wszystko teraz zalatuje antysemizmem to dorzuce coś od siebie.

Żydzi pierwotnie byli w pierwszym rzędzie wspólnotą wyznaniową, która dopiero w XIX w. pod wpływem idei nacjonalistycznych zaczęła być uważana za naród w sensie etnicznym. Społeczność żydowska składa się z bardzo zróżnicowanych grup skonfliktowanych ze sobą, nie można mówić w tym wypadku o jednym narodzie a tym bardziej o narodzie wybranym. Współczesny Izrael nie jest złożony z potomków 12 pokoleń Izraela, są to głównie Żydzi aszkenazyjscy, potomkowie tureckich Chazarów, stanowią 45% ludności żydowskiej, dominują w izraelskich elitach władzy. Nie mają oni nic wspólnego z narodem wybranym ani z judaizmem, są to ci "co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana" Ap 2,9. "Bo Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery. I taki to otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga." Rz 2,28-29 "Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście." J 8,46-47 To "Węże, plemię żmijowe" Mt 23,33. Dążą do władzy nad światem, eliminacji wyznawców wszystkich religii oraz ustanowienia jednego ogólnoświatowgo sytemu religijnego. Pierwszy krok w tym celu to ciągłe budowanie napięcia między cywilizacją zachodu a światem islamskim w celu wywołania wojny, eliminacji mahometan, zburzenia Meczetu Al-Aksa i odbudowy świątyni salomona. Obecny kryzys żywnościowy i oraz gwałtowny wzrost cen ropy(obecnie 140$ za baryłke,prognoza 200$ za baryłke w ciągu miesiąca, a jeszcze rok temu 60$ za baryłke) ma doprowadzić do znacznego zubożenia mieszkańców ziemi, wzrostu nastrojów rewolucyjnych, w końcu do wojny. Powstanie tworu politycznego jakim jest dziś państwo Żydowskie, argumentowane rzekomym prawem do ziem palestyńskich i odwołaniem do starożytnego Izraela, było tylko początkiem. Głównym celem, marzeniem Żydów, w kierunku którego zmierzają wszystkie ich wysiłki, jest jak najszybsza odbudowa świątyni w miejscu gdzie wznosi się jedna z najważniejszych świątyń muzułmańskich. Nieuchronnie realizacja tych planów będzie skutkować międzynarodowym konfliktem na skalę światową. Wydaje się że to wszystko ku temu zmierza.
"Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów." 1 Tes 2,15-16

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 08 2008 10:23   
Forum

Twoja sprawa. Ja bym tak nie postapil

No jasne że wolałbyś zabić...

ale ze swoja postawa pewnie tego nie zrozumiesz.

Tak sie składa że miałem kiedyś twoją postawę i podejście do życia

Nie mozna tez narzucac dziewczynie, co ma zrobic bo to jej sprawa, jej zycie, jej przyszlosc, i wie, co chce zrobic,

a kto jej coś narzucił? to rozmowa jest już narzucaniem? może niedługo przekonywanie do zastanowienia się będzie przestępstwem? A takie pisanie to jej sprawa, jej życie jest ulubionym trikiem egoistów.

a grupka fanatykow chce ja ukrzyzowac.

i kto tu jest fanatykiem?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 08 2008 11:23   
Forum

Bielicka,
w ktorym momencie cie obrazilem?
Ojcostwo Jezusa nie podlega dyskusji? W twoim umysle nie. Ale sa na swiecie ludzie, dla ktorych sprawa jest mocno dyskusyjna.
Sprawa wniebowziecia Maryi za zycia tez nie podlega dyskusji? Przeciez po wejsciu w gorne warstwy atmosfery stracilaby oddech, cialo by zamarzlo i umarlaby nawet nie w polowie drogi do Nieba.

Pytasz, czy bym byl w stanie zabic. Oczywiscie, w obronie zycia mojej rodziny z pewnoscia.

Kruku,
tak, usunalbym - prawo na to pozwala. Nie interesuje mnie zdanie bandy nawiedzonych dewotek i dewotow. Co, lepiej pozwolic urodzic jej dziecko i niech wychowuje. I zawsze ludzie beda patrzyc na nie jako na efekt gwaltu. Moze tez sie kiedys dowie o tym, z pewnoscia bedzie mu przyjemnie.

Pastorze,
to moze powiedz nam jakiej narodowosci byl Jezus, jego matka i biologiczny ojciec.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 08 2008 11:48   
Forum

Kruku,
tak, usunalbym - prawo na to pozwala. Nie interesuje mnie zdanie bandy nawiedzonych dewotek i dewotow. Co, lepiej pozwolic urodzic jej dziecko i niech wychowuje. I zawsze ludzie beda patrzyc na nie jako na efekt gwaltu. Moze tez sie kiedys dowie o tym, z pewnoscia bedzie mu przyjemnie.

Bywaj Zdrów!

Ps. Jezus nie miał biologicznego Ojca

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 08 2008 12:46   
Forum

Quote by suration: Pastorze,
to moze powiedz nam jakiej narodowosci byl Jezus, jego matka.

Jezus był Żydem z pokolenia Judy pochodził z królewskiego rodu Dawida. Był prawowitym królem i władcą Izraela. Począwszy od patriarchy Jakuba, pokolenie Judy dzierżyło bez przerwy władzę w narodzie izraelskim. Herod był pierwszym, który nie pochodząc z pokolenia Judy, zasiadł jako obcy na tronie królewskim w Izraelu. Jezus przyszedł na świat w chwili gdy naród żydowski oczekiwał Mesjasza, swojego obiecanego Króla i Zbawiciela, ale także w chwili głębokiego upadku moralnego większej części żydostwa. Izrael przyjął proroctwa Mesjańskie w ziemskim jedynie znaczeniu, oczekując takiego Odkupiciela, który by go oswobodził z obcego jarzma i przywrócił ziemskie królestwo, podczas gdy Zbawiciel przyszedł na ziemię, aby założyć królestwo Boże i wybawić ludzi z mocy złego ducha. Na jego osobie spełniły się wszystkie proroctwa starotestamentowe. Jezus Chrystus jest od Boga obiecanym Zbawicielem, oraz Synem Bożym przez proroków przepowiedzianym. Uzdrawiając chorych utrzymywał wyraźnie, że przysługuje mu właściwa samemu Bogu władza odpuszczania grzechów. Po to przyszedł na świat, aby pomagać ludziom w zbawieniu, nie zaś, aby ich w jakikolwiek sposób obciążyć. A że faryzeusze właśnie pod tym względem mieli sumienie nieczyste, dlatego z nienawiści ogłosili go wrogiem prawa Bożego, i winnym śmierci. Ci zaś, którzy oczekiwali, że Zbawiciel przywróci ziemskie królestwo, będąc świadkami nauczania tylko o królestwie Bożym i o odpuszczeniu grzechów, odstąpili od niego, nie uwierzywszy jego posłannictwu.
Kiedy Pan Jezus został schwytany, Kajfasz rzuca mu otwarcie pytanie: "Zaklinam Cię na Boga żywego, powiedz nam: Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży? A Jezus mu odrzekł: Tak, Ja Nim jestem. Ale powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego, i nadchodzącego na obłokach niebieskich" Mt 26, 63-64 Za to bluźnierstwo Żydzi wydali na Jezusa wyrok śmierci, ale ponieważ wyłączność na wykonywanie kar śmierci mieli wtedy Rzymianie pod panowaniem których była Jerozolima, zaprowadzono Jezusa przed namiestnika rzymskiego Piłata. Ten nie znajdując w nim winy chciał Go uwolnić „Wiedział bowiem, że przez zawiść Go wydali” Mt 27, 17 „Oni na to krzyknęli: Precz z Nim! Precz z Nim! Ukrzyżuj! Zapytał ich Piłat: Waszego Króla mam ukrzyżować? Odpowiedzieli arcykapłani: Nie mamy króla nad Cezara. Wówczas wydał Go im na ukrzyżowanie.” J 18, 15-16 Niejako w odpowiedzi na zawiść Żydów „Piłat kazał wypisać tytuł i umieścić na krzyżu” J 18,19 Na krzyżu umieszczono napis: I. N. R. I. = Iesus Nazarenus, Rex Iudaeorum - Jezus Nazareński, król żydowski. Po wypełnieniu się proroctw Starego Testamentu w osobie Jezusa, Bóg zawarł Nowe Przymierze mówiąc swoim następcom: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony" Mk 16,16 "Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego" J 3,5 "Zbawienie bierze początek od Żydów" J 4,22 - obietnice mówiące o zbawieniu dane były jedynie Abrahamowi i jego nasieniu. Żydzi którzy uwierzyli w Jezusa jak Kefas "Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego" Mt 16, 16 stali się Nowym Izraelem, nowym narodem wybranym, wspólnotą wyznaniową, chrześcijanami którzy uznają Jezusa zbawicielem. Po ukrzyżowaniu prawowitego króla nastąpił koniec panowania Izraela, świątynia została zburzona, naród żydowski wypędzony „Oto wasz dom zostanie wam pusty” Mt 23, 38 „A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich jest Chrystus” Kol 3, 11 „ Nie ma też Żyda, nie ma już poganina, lecz jedno nowe stworzenie" II Kor 5,17. Jezusowi udało się stworzyć nowe społeczeństwo, faktycznie nowe człowieczeństwo.
Obecnie w państwie Izrael tak zwani Prawdziwi Żydzi w sensie wyznaniowym będący kontynuacją narodu wybranego stanowią grupę upośledzoną ekonomicznie są w znacznej mniejszości i nie mają wpływu na politykę tego państwa. Oni to uznają niebawem Chrystusa jako swego Zbawiciela i na równi z chrześcijanami doznają wielkiego ucisku ze strony fałszywego narodu wybranego, synagogi szatana. Stanie się to po odbudowie świątyni Salomona i wprowadzeniu jednego neopogańskiego systemu wyznaniowego którego wyznawcy nie będą tolerować innych religii prześladując wszystkich którzy nie przyjmą nowej nauki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 08 2008 16:38   
Forum

Tańczący Kruku wybacz, ale to co spotkało tą dziewczynę nie można nazwać rozmową ze strony księdza, o tamtej bandzie zgredów nie mówiąc.

Banda zgredzików przyszła i tak jak dawniej, uznać chcieli ją za "czarownice". To jest wywieranie wpływu, dręczenie psychiczne, a nie rozmowa.

A ksiądz wcale nie lepszy. Nie mógł przyjść wcześniej do jej domu i porozmawiać z nią spokojnie? Tylko dopiero przyjść do szpitala, kiedy dziewczyna chciała już usunąć? Wywierając wpływ zarówno na nią i na lekarzy? To jest normalne? Jakby ta dziewczyna kategorycznie odmówiła księdzu i lekarze również, to z dobrodusznego księdza zrobił by sie diabeł, wyklął by ją. To jest dręczenie psychiczne, a nie rozmowa.

I przyszły media, tego sie można było domyślić po takich akcjach. Dzięki księdzu i bandzie zgredów dziewczynę dobili.

Poza tym ona dziecko usunąć chciała, a nie urodzić i je wychować, to twoja pomoc by pomóc jej te dziecko wychować jest bezsensu. Miała prawo to zrobić, prawo na to zezwala, tylko że katolicy chcą być ponad prawem i sami je chcą ustalać.

Ja powtórzę, zakaz aborcji nawet wśród zgwałconych dzieci nawet, zgoda. Ale niech każdy wierzący katolik którego stać, przygarnie dziecko, zaadoptuje. Może przygarniesz jakąś małą sierotę? Gdyby każdy katolik tak robił którego na to stać to by domy dziecka były praktycznie puste!
Dzisiaj większość katolików robi tak. Idzie do kościoła, da na tace, pomodli sie rano i w nocy, gdy jest załóżmy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wrzucą 5zł do skarbonki i czują, że są wzorowymi katolikami.
Więc zaadoptujcie te dzieci, również Tobie polecam to Tańczący Kruku.

Gdyby katolicy tak robili i domy dziecka były by praktycznie puste, to zgadnij ilu by było wtedy przeciwników aborcji, a ilu zwolenników? DUŻO MNIEJ ZWOLENNIKÓW ABORCJI BY BYŁO! Chcecie od innych poświęcenia, zacznijcie od siebie.

Pani Bielicka zaręczam, że Rydzyk ani nie pomoże tej dziewczynie, ani dziecku jakby sie urodziło. Co najwyżej za nią msze odprawi i sie pomodli.

Pozdrawiam.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Łukasz
 czerwiec 08 2008 16:53   
Forum

Więc zaadoptujcie te dzieci, również Tobie polecam to Tańczący Kruku.

A żebyś wiedział że poważnie się nad tym zastanawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 08 2008 20:56   
Forum

To wszystko jest chore - zgadzam się - aby zmusić dziewczynę do zabicia własnego dziecka posługuje się kłamstwem i manipulacją:
sprostowanie:
1 - dziewczyna nie została zgwałcona,
2 - matka tej dziewczyny ma ograniczone prawa rodzicielskie;

Dobro nazwano złem i odwrotnie! To jest chore rzeczywiście!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 08 2008 21:31   
Forum

Kobieto, w świetle prawa stosunek seksualny z dziewczyną poniżej 15-go roku życia jest gwałtem. I według prawa, miała prawo poddać sie aborcji.

Skąd wiesz, że była zmuszana? powiedziała ci? Niech najlepiej pogada z nią psycholog na osobności, bez matki. Ale to nie zmienia faktu. Nawet gdyby sama chciała usunąć, to banda inkwizytorów i tak by ją "spaliła", z księdzem na czele.
Poza tym jeśli chodzi o ograniczenie prawo rodzicielskich matce, to zapoznaj sie dlaczego tak ma.

A odnośne zła i zabójstwa dziecka to jest twoja opinia i większości katolików. Według innych to nie jest dziecko, nie jest to nawet człowiek i nie masz prawa narzucać swych poglądów innym. Jeśli chciała usunąć, miała do tego prawo! Dla ciebie jest to morderstwo, dla innych nie. Jakby ktoś sie mieszał w sprawy mojego dziecka które zostało zgwałcone to ja bym takiego człowieka skopał na zbity pysk.

Jeszcze raz powtórzę, chcesz zakazu aborcji, niech katolicy wszyscy których stać, adoptują dzieci by domy dziecka były prawie puste! Wtedy pogadamy.

===

Cytat 
Robert
 czerwiec 08 2008 21:45   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk:
Ps. Jezus nie miał biologicznego Ojca

Rozumiem, ze usmieszek na koncu wskazuje, ze nie mowisz powaznie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,47 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty