Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Czy to nie jest chore?
 |  Wersja do druku
Angelika Mojeścik
 luty 18 2009 19:39   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

zauważyłam dziękuję, ale nada będę pisać w tym wątku, żeby nie robić nie potrzebnego zamieszania...

Oj Reguły wyluzuj i się rozepnij, bo spięty jesteś Smile

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 luty 18 2009 19:57   
Forum

Quote by: paraklet

Zdaje ci sie... Po prostu wez poprawke na to, ze jestem tu raczej w zdecydowanej mniejszosci.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bartosz
 luty 18 2009 20:37   
Forum

Tak podchodząc do sprawy możemy zaprzeczyć istnienia duszy jako takiej - rozum i już - dlaczego od razu dusza?
Jakie masz dowody na istnienie duszy? Przecież wszystko może się opierać na iluzji rozumu i wyobraźni...

Jeśli istota dopiero się rozwija i nie ma jeszcze mózgu. To rozumu jako takiego też nie ma. Dowodów na istnienie duszy w zasadzie brak.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 18 2009 20:55   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: reguly

Quote by: paraklet

Zdaje ci sie... Po prostu wez poprawke na to, ze jestem tu raczej w zdecydowanej mniejszosci.

Jakiej mniejszości? Ja tu za Tobą stoją całą sobą - to ja jestem w mniejszości ze swoją religijnością Maryjną Smile Ale dlaczego mi nie poluzujesz z tymi tematami?? Wiesz, że lubię robić zamieszanie w okół siebie i tego co piszę - nie możesz wziąć na to poprawki i traktować mnie jak małego szczeniaka odsuwając mi stołki bym nie waliła w nie pyszczkiem z rozbiegu - zamiast mi nogi podkładać.

Trochę bałaganu nikomu nie zaszkodziło - a pisze ci to pewnego rodzaju pedantka Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 luty 23 2009 09:10   
Forum

Pozwole sobie przy okazji przypomniec pewien jeden starszy watek:
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=123853

===

Cytat 
Piotr
 luty 23 2009 12:37   
Forum

Quote by: BLyy

Tak podchodząc do sprawy możemy zaprzeczyć istnienia duszy jako takiej - rozum i już - dlaczego od razu dusza?
Jakie masz dowody na istnienie duszy? Przecież wszystko może się opierać na iluzji rozumu i wyobraźni...

Jeśli istota dopiero się rozwija i nie ma jeszcze mózgu. To rozumu jako takiego też nie ma. Dowodów na istnienie duszy w zasadzie brak.

Dowodów na istnienie Boga też w zasadzie brak!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Bartosz
 luty 23 2009 19:14   
Forum

To akurat nie jest moim problemem.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
LuTom
 luty 24 2009 10:21   
Forum

Quote by: ska%B3osz

Dowodów wcale nie brak. Pytanie co Ty chciałbyś :zobaczyć/poczuć/przeżyć/ itp żebyś uznał to za dowód.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 luty 24 2009 12:24   
Forum

Dowodów wcale nie brak. Pytanie co Ty chciałbyś :zobaczyć/poczuć/przeżyć/ itp żebyś uznał to za dowód.

Obiektywnych dowodow niestety brak. A nawet ateisci chetnie by poznali prawdziwe dowody. Nie da sie stwierdzic, czy ten Swiat pochodzi od Boga, Szatana, czy powstal w inny sposob.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 24 2009 12:37   
Forum

Quote by: BLyy

To akurat nie jest moim problemem.

To w ogole nie jest dla nikogo problemem. Oczywiście jeśli chodzi o takie dowody, że ktoś Boga zmierzy, zważy i sprawdzi jego kwasowość czy zasadowość papierkiem lakmusowym.

Jest natomiast świat - czyli skutek dzialania Boga

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Reguly
 luty 24 2009 12:42   
Forum

...Tudzez jest natomiast Swiat, ktory - jako wieczny, nieskonczony i nieograniczony - jest tozsamy Bogu Najwyzszemu.

===

Cytat 
Andrzej
 luty 24 2009 13:45   
Forum

Nie chcę tworzyć OT i doceniam intencje, ale jak można rozumieć to, że świat jest wieczny, nieskonczony i nieograniczony ?
Nauka twierdzi, że
- świat mial początek, a więc nie jest wieczny
- świat posiada skończoną ilość atomow, a więc nie jest nieskończony
- świat zawiera się w przestrzeni fizycznej a więc nie jest nieograniczony

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Reguly
 luty 24 2009 14:03   
Forum

Quote by: medieval_man

Nie chcę tworzyć OT

...Jesli rzeczywiscie nie chcesz - poszukaj naszych wczesniejszych dyskusji dotyczacych (lub po prostu zapoznaj sie szerzej z terminem) Metawszechswiatu. Calkowicie pomijam, ze dla jednego pojecie swiata ograniczac sie moze do obszaru zamieszkiwanego przez niego poju, domu... dla kogos innego do obszaru ulicy, dwoch przecznic, jeszcze dla kogos bedzie to obszar miasta, plantey, ukladu slonecznego, galaktyki... ale to chyba tez juz gdzies przerabialismy - prawda?

===

Cytat 
Andrzej
 luty 24 2009 14:49   
Forum

Quote by: reguly

Nie chcę tworzyć OT

...Jesli rzeczywiscie nie chcesz -

ech - nie doceniasz retoryki

===

Cytat 
Reguly
 luty 24 2009 15:07   
Forum

...i vice versa. . . . . .

===

Cytat 
Piotr
 luty 25 2009 12:51   
Forum

Nie chcę tworzyć OT i doceniam intencje, ale jak można rozumieć to, że świat jest wieczny, nieskonczony i nieograniczony ?
Nauka twierdzi, że

Nauka Marian, czy Marianna? Najwięcej ich mieszka w okolicy Dębicy. A ma jakiś stopień naukowy? W sumie - ciekawe nazwisko.

A jeśli mówimy o tym co mówią ludzi nauki o wszechświecie - teorii jest dużo. Fluktujące wszechświaty, światy równoległe, warstwy wszechświata. Struny, zwinięte wymiary, brakująca masa, cząstki bez masy.

Teoria wszechświata rodzącego się w wybuchu, rozszerzającego, osiągającego granice rozszerzania, kurczącego się i zapadającego w nicość, w osobliwość (byc może w zapętlenie czasu w okrąg), a potem, ponowny wybuch i w kółko - od zawsze po zawsze, od nigdy po nigdy.

A jeśli będzie trwał wiecznie, to jest wieczny, czy nie? Świat miał początek - który, nasz? Wszechświat, wszystkie inne? Jest tylko jeden?

Oprócz atomów, jest jeszcze promieniowanie i inne mniejsze cząstki. Jest co najmniej jeszcze jedna, nieodkryta. Może jest ich więcej. Jest przestrzeń i poziomy energetyczne.

A skąd wiesz że przestrzeń fizyczna jest ograniczona? Skąd wiesz że świat ogranicza się do przestrzeni fizycznej?

Jestes pewien, że cały świat nauki uważa za prawdę to co napisałeś w tych trzech punktach? Ja nie!

Ale to Ty lubisz ferować ostateczne opinie i wyroki.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Andrzej
 marzec 08 2009 21:10   
Forum

opoku, pewnie masz dużo racji.
Nie mam zamiaru w tym wątku akurat bronić koncepcji naukowych.
Powinieneś był domyśleć się, że chciałem tylko przekazać tezę sprzeczną z założeniem regulego jakoby Swiat był wieczny, nieskonczony i nieograniczony.
Sprzeciwia się temu zarówno większość dzisiejszych, logicznych teorii i koncepcji kosmologicznych jak i sprzeciwia się temu Objawienie chrześcijańskie.

Wymienione przez Ciebie teorie, ktorych -

jest dużo. Fluktujące wszechświaty, światy równoległe, warstwy wszechświata. Struny, zwinięte wymiary, brakująca masa, cząstki bez masy.
zawsze i tak muszą zmierzyć się z oczywistością początku stwierdzaną doświadczalnie, z koniecznością koncowego kolapsu, a istnienie policzalnej liczby (oprocz atomów) wszelkich innych cząstek (niezależnie od tego czy nazwane sa promieniowaniem czy są odkryte lub nie) na dziś też jest oczywiste.

Oczywiście, nie feruję w tym wzgledzie ostatecznych wyroków, nie bardziej niż reguly twierdzący, że Swiat jest wieczny, nieskonczony i nieograniczony

Proszę więc, bys moją wypowiedź odczytał w kontekście wiecznego, nieskończonego i nieograniczonego sporu z regulym Wink

===

Cytat 
Piotr
 marzec 08 2009 21:54   
Forum

Proszę więc, bys moją wypowiedź odczytał w kontekście wiecznego, nieskończonego i nieograniczonego sporu z regulym Wink

Choć to (chyba) żart, to ja całkiem poważnie odpowiem, że odczytując Twoją wypowiedź w takim kontekście - tym bardziej się nie zgodzę.

===

Cytat 
Piotr
 marzec 08 2009 22:02   
Forum

Wymienione przez Ciebie teorie [...] zawsze i tak muszą zmierzyć się z oczywistością początku stwierdzaną doświadczalnie, z koniecznością koncowego kolapsu, a istnienie policzalnej liczby (oprocz atomów) wszelkich innych cząstek (niezależnie od tego czy nazwane sa promieniowaniem czy są odkryte lub nie) na dziś też jest oczywiste.

1. oczywistość początku stwierdzana doświadczalnie - przez kogo? kiedy? ...i o którym początku mówimy? ...i wg której/czyjej teorii?
2.konieczność końcowego kolapsu - j.w. , ponadto ostatnio dotarło do mnie od jednej z ekip bawiącej się strukturą wszechświata, że chyba jednak będziemy rozszerzać się w nieskończoność...
3. istnienie policzalnej liczby wszelkich cząstek jest oczywiste - to ja przepraszam i już nie dyskutuję... wybacz, ale chyba coś ci się pomyliło.

Masz bardzo piękny świat, taki poukładany - jak Matejanka. Jesteście tak samo pewni, tak samo dla Was jest wszystko oczywiste... . A przynajmniej takie sprawiacie wrażenie.

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 08 2009 23:05   
Forum

opoku, nie jesteśmy na forum fizycznym czy kosmologicznym, więc nie wglębiamy się w te zagadnienia. Ja, przynajmniej staram się co najwyżej przytaczać pewne szeroko w fizyce przyjete poglądy.
Patrz na przykład tutaj

od czasów Eddingtona wiadomo również, że liczba atomów w obserwowalnym Wszechświecie jest równa około 102x39

oraz:

DUŻE I MAŁE LICZBY W FIZYCE

• Promień Wszechświata - 1026m = 1010 lat świetlnych
• Liczba gwiazd we Wszechświecie = 1023 = 1/6 mola 1 mol materii = 6.023·1023 cząsteczek, atomów, innych obiektów
• Liczba protonów i neutronów we Wszechświecie = 1080
• Średnia gęstość materii w postaci galaktycznej = 3·10-34 kg/cm3 lub 170 eV/cm3 (E=mc2, 1 eV=1.6·10-19J)

• Liczba atomów na Ziemi = 4·1051

patrz strona 12

===

Cytat 
Piotr
 marzec 09 2009 09:48   
Forum

To jeszcze jeden cytat z tego artykułu:
"Wystarczy rzut oka na dzieje kosmologii, by się przekonać, że pojęcie Wszechświata, ewoluując, rozszerza swój zakres. To, co wczoraj było Wszechświatem, jutro będzie tylko jego małą częścią."

Tytuł artykułu brzmi: "Początek jest wszędzie!", po przeczytaniu artykułu można by jeszcze dodać "zawsze".

Pozdrawiam! Smile

===

Cytat 
Stanisław Głąbiński
 marzec 25 2009 13:00   
Forum

Quote by: kazema

... Nie dziwi mnie stanowisko księdza, gdyż on zawsze musi opowiedzieć się po stronie życia.
...

Stanowisko nie dziwi i nie tylko ze względu na "zawodowy" obowiązek podporządkowania się hierarchii, ale również na to, że każdy ma prawo do swoich przekonań. Dziwi natomiast, jako jawnie sprzeczny z nauczaniem Chrystusa, udział księdza w awanturze mającej wymusić narzucenie swojego poglądu innym (nie jest to podane wyraźnie, ale informacja jest sformułowana w sposób wyraźnie sugerujący związek księdza z grupą awanturników).

===

Stach Głąbiński

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 25 2009 13:11   
Forum Moderator
Moderator

A można wiedzieć do jakiego przykładu się dokładnie odnosisz???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 26 2009 23:07   
Forum

tak pijąc kawę z czekoladą Cool zajrzałem sobie tu, a jemu chodzi Parakletku o pierwszy post z wątku.Idea gdyby ta dziewczyna była protestantką to mógłbym się zdenerwować że ksiądz się wtrąca ale ona jest Katoliczką więc nie dziwi że kapłan troszczy się o jedną z owiec więc miał prawo zareagować.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,86 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty