Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Czy to nie jest chore?
 |  Wersja do druku
Łukasz
 czerwiec 08 2008 21:50   
Forum

Status: offline

Quote by suration:
Quote by Tanczacy_Kruk:
Ps. Jezus nie miał biologicznego Ojca

Rozumiem, ze usmieszek na koncu wskazuje, ze nie mowisz powaznie.

Jak najbardziej poważnie. Znajdź mi chodź jeden dowód na to że miał biologicznego ojca, jedną wzmiankę

Ps. Zauważyłem że jesteś takim swoistym bojownikiem krzykaczem (bez urazy) dlatego też przeczytaj sobie to

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 czerwiec 08 2008 23:14   
Forum

Jeszcze raz powtórzę, chcesz zakazu aborcji, niech katolicy wszyscy których stać, adoptują dzieci by domy dziecka były prawie puste! Wtedy pogadamy.

Dąży się do tego, również i w Polsce, aby domy dziecka zastąpić rodzinami zastępczymi.Domów dziecka ma w przyszłości po prostu nie być.

p.s Katolicka akcja adopcyjna działa prężnie. Jest dużo rodzin adoptujących i to nie tylko jedno dziecko.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 czerwiec 08 2008 23:18   
Forum

A co do aborcji. Aborcja nie rozwiąże problemu moralności. Trzeba zacząć leczyć moralność. A jak? No i tu mogę śmiało napisać: poprzez Kościół.

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 08 2008 23:31   
Forum

Kazemo, tak dąży sie. Ale czy też nie dąży sie do tego by wprowadzić elektrownie atomową w Polsce, by zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn i wielu innych i jakoś jak dotąd są tylko plany. Więc z tymi rodzinami zastępczymi będzie podobnie. W kraju gdzie większość ludzi to katolicy domy dziecka powinny świecić pustkami!

Jeśli mówisz o leczeniu moralności to zacznijcie od siebie, a nie od innych. Niech każdy katolik którego na to stać, przygarnie biedne dziecko i sama zobaczysz jak zmniejszy sie liczba zwolenników aborcji.

Mamy inne poglądy, inaczej patrzymy na świat. Dla mnie to nie jest zabójstwo, bo dla mnie to nie jest człowiek, tylko komórki. Dla Ciebie jest to zabójstwo i masz prawo mieć takie i je akceptuje, żyjesz jak chcesz. I zarówno twoje poglądy jak i moje ma wielu ludzi. I nie masz prawa narzucać swoich poglądów całej reszcie, nikt nie ma prawa. Wtedy przestaje akceptować poglądy tego człowieka który chce mi je narzucić.

Twoje poglądy akceptuje, tylko proszę nie narzucaj je komuś.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 08 2008 23:33   
Forum

Quote by kazema: A co do aborcji. Aborcja nie rozwiąże problemu moralności. Trzeba zacząć leczyć moralność. A jak? No i tu mogę śmiało napisać: poprzez Kościół.

Niestety kosciol nie uleczy moralnosci. Gwalty beda sie zdarzac zawsze (i zdarzaja sie od zawsze), bo zawsze beda ludzie dobrzy i zli, zdrowi i chorzy.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 08 2008 23:41   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk:
Jak najbardziej poważnie. Znajdź mi chodź jeden dowód na to że miał biologicznego ojca, jedną wzmiankę

Widze, ze probujesz mnie rozsmieszyc. Po porazce z Niemcami przyda mi sie poprawa humoru.
Jako dowod wystarczy jeden: jeden z plemnikow zawartych w spermie musi polaczyc sie z komorka jajowa kobiety. Inaczej zaplodnienia nie ma wsrod ssaka zwanego czlowiekiem. Czy to cie nie przekonuje? A wzmianki to nie dowody. Historia narodzenia i zwiastowania wymyslona zostala juz po smierci Jezusa. Poza tym Maryja miala meza. I myslisz, ze co, pewnego wieczoru powiedziala "wiesz, co Jozef, jestem w ciazy, ale nie bylam z innym facetem, po prostu aniol mnie odwiedzil i powiedzial, ze urodze dziecko", a Jozef na to "a nie, to luz." I tak sobie zyli dlugo i szczesliwie, Maryja nawet nie umarla, tylko poleciala do nieba.

BBBAAAJJJKKKIII...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 08 2008 23:45   
Forum

Do usunięcia...

Sorki ale mam problemy z netem.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Bartosz
 czerwiec 08 2008 23:46   
Forum

Do usunięcia...

===

Cytat 
MacTavish
 czerwiec 08 2008 23:48   
Forum

A ja bym radził tak się nie ekscytować. Już sie okazuje że to wszystko nie tak do końca jak w Wyborczej napisali. Wcale nie zgwałcona tylko ojcem dziecka jest najprawdopodobniej 14-latek. Poczekamy, zobaczymy, pewnie będzie jak w dowcipie o radiu Erewań. O ile wiodącym mediom będą pasować fakty nieprzystające do wiodącej linii.
Przypomina się historia z początku lat 90-tych, która przetoczyła sie przez media chyba na całym świecie. O zgwałconej czternastolatce, której irlandzki rząd nie pozwalał wyjechać za granicę celem wykonania aborcji, zabronionej wówczas w Irlandii. Ale był raban, wyrazy potępienia okrutnego rządu i listy intelektualistów. Ino że pół roku po całej sprawie cichcem gdzieś ukazała sie malutka notka że rzekomy gwałciciel był od roku kochankiem tej dziewczyny, zresztą już trzecim z kolei. Historyjkę o gwałcie zmyśliła żeby pozbyć się dziecka. Poza tym była Arabką, u których kulturowo kobieta już dwunastoletnia uważana jest za dojrzałą, i sama za taką się uważa. Ale o tym już sensacji prasowych nie było.

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 08 2008 23:50   
Forum

Quote by pijany pastor:
Quote by suration: Pastorze,
to moze powiedz nam jakiej narodowosci byl Jezus, jego matka.

Jezus był Żydem z pokolenia Judy pochodził z królewskiego rodu Dawida.

Czyli byl Zydem. Ufff...

Quote by pijany pastor:
Obecnie w państwie Izrael tak zwani Prawdziwi Żydzi w sensie wyznaniowym będący kontynuacją narodu wybranego stanowią grupę upośledzoną ekonomicznie są w znacznej mniejszości i nie mają wpływu na politykę tego państwa. Oni to uznają niebawem Chrystusa jako swego Zbawiciela i na równi z chrześcijanami doznają wielkiego ucisku ze strony fałszywego narodu wybranego, synagogi szatana. Stanie się to po odbudowie świątyni Salomona i wprowadzeniu jednego neopogańskiego systemu wyznaniowego którego wyznawcy nie będą tolerować innych religii prześladując wszystkich którzy nie przyjmą nowej nauki.

- fałszywego narodu wybranego?
- synagogi szatana?
Jakbym Radio MaRyja sluchal...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 08 2008 23:51   
Forum

MacTavish

Jak było w tym przypadku to do końca niewiadomo. Ale w świetle prawa stosunek z dziewczyną w tym wieku to jest gwałt.

Najlepiej by zbadał ją psycholog bez obecności rodziny i wtedy wyjdzie na jaw jak było.

Temat tutaj założony mówi o tym przypadku. Ja zaś mówię teraz ogólnie jak jest. Bo takich przypadków jak z tą dziewczyną jest więcej, kiedy to kościół wtrąca sie w takie rzeczy. Tylko media o tym nie zawsze mówią.

===

Cytat 
Pastor
 czerwiec 08 2008 23:59   
Forum

Quote by suration:
- synagogi szatana?

Czyli jednak słuchasz, Rydzyk sie ucieszy że ma taki posłuch

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 czerwiec 09 2008 00:08   
Forum

Wydaje mi się że nie gwałt a "czyn zabroniony". Owszem, obecne przepisy aborcyjne podobno zezwalają na nią i w takim przypadku.
Tutaj jednak dochodzi także i to że mówi się nakłanianiu dziewczyny do aborcji przez matkę + działaczki. A to już ustawia całą sprawę w innym świetle. Poza tym, niewykonanie aborcji wcale nie było efektem tego że zapobiegł jej ksiądz, tylko decyzją sądu w związku ze sprawą o odebranie praw rodzicielskich matce.
Gdyby takich spraw miało być więcej, to na pewno byłyby nagłaśniane - jako woda na młyn aborcjonistów. Takich spraw Wyborcza et consortes nie zostawi obojętnie

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 09 2008 00:23   
Forum

Tak przepisy zezwalają na aborcję w takim wypadku. Taki był ten kompromis wywalczony. Sam też jestem przeciwnikiem całkowitej legalizacji.

Czy była ta dziewczyna nakłaniana to powinien wyjaśnić psycholog. Czy chciała usunąć czy nie, ksiądz i banda inkwizytorów nie powinna robić cyrków publicznie, przy ludziach, w szpitalu też. Nie mógł ksiądz z dobroci serca, przyjść do niej do domu i z nią pogadać na spokojnie? Tylko przy lekarzach dopiero? Czy to nie jest napiętnowanie dziecka i wymuszenia decyzji na lekarzach?

Nie jedna dziewczyna bedąc niepełnoletnia postanawia usuwać ciąże. I ksiądz jak i część wierzących wytyka ją później palcami czy coś. Nie mówie, że były więcej takich przypadków, że ksiądź i banda w szpitalu robią cyrk, tylko że ogólnie księża za bardzo sie wtrącają w sprawy innych. To jest dręczenie psychiczne.

Nie wyobrażam sobie ksiedza który w szpitalu robi wszystko by moja córka która byłaby zgwałcona i przez to zaszła w ciaże i chciała podjąć sie aborcji, a on chce by tego nie robiła. Jak chce to niech przyjdzie pogadać do domu, zdala od innych ludzi, dziewczyna miałaby już dość stresów.

Tutaj mówiąc ogólnie, dziewczyna w tym wieku ma prawo podjąć sie aborcji i nikt nie powinien przymuszać jej albo dręczyć by tego nie robiła.

Eh, zbyt emocjonalnie do tego podchodzę...

===

Cytat 
kazema
 czerwiec 09 2008 00:28   
Forum

Aborcja = współczesny środek na kamuflowanie nieodpowiedzialnych decyzji, czasem rozwiązłości. Gwałty pewnie stanowią marginalny procent w tym wszystkim. Brawo. Czy na prawdę Blyy i suration nie widzicie w tym zagrozenia? Aborcja = próba ucieczki od odpowiedzialności.

Nie pałam miłością do o. Rydzyka, ale mu gratuluję za zrobienia takiego 'rabanu' i opowiedzenie się po stronie życia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 czerwiec 09 2008 01:02   
Forum

Quote by kazema:
Aborcja = współczesny środek na kamuflowanie nieodpowiedzialnych decyzji, czasem rozwiązłości.

Całkiem trafne określenie.

Quote by kazema:
Nie pałam miłością do o. Rydzyka,

Całe szczęście bo mógłby jeszcze nie daj Boże rzeczywiście zostać ojcem(z jego poglądami na aborcje to niechybnie)

Quote by kazema:
ale mu gratuluję za zrobienia takiego 'rabanu' i opowiedzenie się po stronie życia.

'Raban' jest w jego stylu, ale uważam że nie ma czego gratulować. Bronić życia należy i można to robić w mniej kontrowersyjny sposób.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 09 2008 02:35   
Forum

Dobrze wiem, że aborcja jest zła, tylko gdzie ja napisałem , że jestem zwolennikiem aborcji? Nigdzie.

Ja jestem za pozostawienie tego stanu rzeczy jak jest, ten kompromis. Ani nie całkowita legalizacja, ani całkowity zakaz. W przypadków gwałtu słusznie jest zezwolona, podobnie gdy to zagraża życiu lub zdrowiu matki oraz jak dziecko może być ciężko chore. Nie stawiaj mnie po jednej stronie barykady z tymi którzy popierają całkowicie aborcję. Wiem, że aborcja jest złem, ale czasem nie ma dobrych wyborów. Więc odnośne braku odpowiedzialności w tym wypadku nie ma miejsca. Brak odpowiedzialności jest wtedy kiedy usuwa, bo nie chciało jej sie zabezpieczyć czy coś. A nie jak w tych wyjątkowych przypadkach.

Więc jakby była dyskusja w sejmie o tym by zalegalizować całkowicie aborcję to stanąłbym po tej samej stronie barykady co ty.

PS. I znowu powtórzę, niech katolicy ( nie wszyscy ) zaczęli leczenie moralności od siebie, a później dawali przykład. Niech znikną pełne domy dziecka! Zaadoptuj jakieś dziecko. Pozdrawiam.

===

Cytat 
Łukasz
 czerwiec 09 2008 07:45   
Forum

Widze, ze probujesz mnie rozsmieszyc. Po porazce z Niemcami przyda mi sie poprawa humoru.

Widzę że ktoś tu ulega presji społecznej

Jako dowod wystarczy jeden: jeden z plemnikow zawartych w spermie musi polaczyc sie z komorka jajowa kobiety. Inaczej zaplodnienia nie ma wsrod ssaka zwanego czlowiekiem. Czy to cie nie przekonuje?

Przekonuje ale w przypadku Jezusa było to nie możliwe ponieważ zanim Maryja wyszła za Józefa była już w ciąży, a jak wiadomo to do ślubu musieli zachować czystość.

A wzmianki to nie dowody. Historia narodzenia i zwiastowania wymyslona zostala juz po smierci Jezusa.

Idąc twoim torem myślenia mogę bez najmniejszych problemów stwierdzić że Suration tak naprawdę nie istnieje i został wymyślony przez internet

Poza tym Maryja miala meza. I myslisz, ze co, pewnego wieczoru powiedziala "wiesz, co Jozef, jestem w ciazy, ale nie bylam z innym facetem, po prostu aniol mnie odwiedzil i powiedzial, ze urodze dziecko", a Jozef na to "a nie, to luz."

a cóż to za nowa wersja? ewangelia wg Surationa?

I tak sobie zyli dlugo i szczesliwie, Maryja nawet nie umarla, tylko poleciala do nieba.

znów Ewangelia wg Surationa?

BBBAAAJJJKKKIII...

Jak na razie to sam żyjesz w Baaaaajceeeeeeee

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 09 2008 08:36   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk:
Przekonuje ale w przypadku Jezusa było to nie możliwe ponieważ zanim Maryja wyszła za Józefa była już w ciąży, a jak wiadomo to do ślubu musieli zachować czystość.

Chcialbym sie glosno zasmiac, ale nie chce cie w tak prosty sposob obrazic.

Quote by Tanczacy_Kruk:
Idąc twoim torem myślenia mogę bez najmniejszych problemów stwierdzić że Suration tak naprawdę nie istnieje i został wymyślony przez internet

To juz czysty nonsens. Idac twoim tropem myslenia, nauka nigdy niczego by nie osiagnela.

Quote by Tanczacy_Kruk:
a cóż to za nowa wersja? ewangelia wg Surationa?

Nie, to zdaje sie oficjalna wersja wydarzen. Dialogi tylko troche unowoczesnione, dla XXI-wiecznego odbiorcy.

Quote by suration:
Quote by Tanczacy_Kruk:I tak sobie zyli dlugo i szczesliwie, Maryja nawet nie umarla, tylko poleciala do nieba.

znów Ewangelia wg Surationa?

Nie, to "tradycja" twojego kosciola.

Quote by Tanczacy_Kruk:
Jak na razie to sam żyjesz w Baaaaajceeeeeeee

Ty zyjesz w duzo wiekszej bajce. Dobrze, ze choc Jezus mial biologiczna matke, bo byscie mu calkiem odebrali prawo do posiadania genow.
Moze to obrazi twoje uczucia, ale uruchom wyobraznie: Jezus jak byl dzieckiem ssal piersi Maryji i robil kupy w pieluchy, czy co tam sie wtedy uzywalo. Jak byl dorosly to spal, jadl pomarancze i figi, pocil sie i sikal w ustronnych miejscach. Chyba, ze tego nie robil, juz sam nie wiem, moze przeprowadzal fotosynteze?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 09 2008 08:38   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk:
A wzmianki to nie dowody. Historia narodzenia i zwiastowania wymyslona zostala juz po smierci Jezusa.

W takim razie uswiadom nas wszystkich, kiedy powstala historia o narodzeniu i zwiastowaniu. Jak nie chcesz udzielic normalnej odpowiedzi, to sprowadzasz sprawe do absurdu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 09 2008 13:10   
Forum

Quote by pijany pastor:
Quote by suration:
- synagogi szatana?

Czyli jednak słuchasz, Rydzyk sie ucieszy że ma taki posłuch

No tak, przyznaje sie do tego grzechu. Kilka razy mi sie zdarzylo, szczegolnie "rozmowy niedokonczone". Poziom rozmow niski, dzwoniacy sluchacze pre-selekcjonowani, wszelka krytyka powstrzymywana juz w zarodku. Obiektywizm jak za czasow glebokiego PRL-u.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 czerwiec 09 2008 13:31   
Forum

To nie chodzi o Kościół tutaj. To nie chodzi o religie.

Chodzi o etykę. Prawo naturalne chroni życie nawet jeśli zostało poczęte przez ludzi nieodpowiedzialnych, przy okazji dokanania zła moralnego.

A to kiedy powstaje człowiek, to kolejna kwestia, ale nie do przegłosowania. Jeśli ktokolwiek ma w tej kwestii wątpliwosci, powinien kierować się zasadą większego bezpieczeństwa. A w tej sytuaji wyglada to tak:
Zabijam poczęte życie w tej dziewczynie -
1. Jesli ma racje, i to nie jest człowiek, to zło sie nie dokonało. Chyba, że za pare lat odezwie się sumienie tej dziewczyny, bo i takie sie przypadki zdarzają.

2. Jesli nie mam racji, to zabiłem lub nakłoniłem do zabójstwa człowieka. A to jest już duzy ciężar moralny.

To mówi etyka, a nie Kościół w oparciu o dane objawione.
Dotyczy więc to każdego, niezależnie od poglądów.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 09 2008 13:38   
Forum Moderator
Moderator

Wracając do tematu "Czy to nie chore".

Z tej samej gazety opublikowane dzisiaj:
"Według naszych informacji 14-latka często zmienia zdanie - w czwartek w rozmowie z ordynatorem wycofała zgodę na aborcję. Cały czas była w kontakcie telefonicznym z księdzem z Lublina. W czwartek wyszła ze szpitala."
To nie lekarze odmówili, to "Agata" sama zrezygnowała.

Czy to nie chore, że ktoś w imię "wolności" oburza się na opiekę duszpasterską ? Czy gdyby była w kontakcie z kimś z organizacji proaborcyjnych to byłoby wszystko OK ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Robert
 czerwiec 09 2008 14:36   
Forum

Quote by Rafi F: Wracając do tematu "Czy to nie chore".

Z tej samej gazety opublikowane dzisiaj:
"Według naszych informacji 14-latka często zmienia zdanie...

Tu juz przestaje chodzic o to, czy prawda jest troche inna niz przedstawiono to za pierwszym razem. Chodzi o to, ze bardzo szybko kilka osob usprawiedliwilo zachowanie ksiedza i szwadronu RM. Czy tak bylo, czy nie, wiele osob z was nie widzialo nic w tym zlego...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 09 2008 14:38   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: Ps. Zauważyłem że jesteś takim swoistym bojownikiem krzykaczem (bez urazy) dlatego też przeczytaj sobie to

Chyba nie myslisz, ze bede czytelnikiem wiadomosci i felietonow publikowanych na katolik.pl...

===

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 czerwiec 09 2008 16:25   
Forum

Suration a ja mnie się wydaje że ty powinieneś jednak to sobie przemyśleć. Bo tu właśnie chodzi o to że ta prawda jest "trochę inna". I o to że tak łatwo uwierzyłeś w wersję podaną przez GW, także odnośnie rzekomego zachowania księdza i "szwadronu RM", "robienia piekła" itd . Nawiasem mówiąc, skąd wiesz że osoby tam obecne miały cokolwiek wspólnego z RM ? Wychodzi na to że "za prawdę bierzesz sny własne".

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 09 2008 17:55   
Forum Moderator
Moderator

Suration, bardyo powinienes sobie to przemyśleć:

"W szkole Agaty dwa tygodnie temu rozeszła się informacja, że jest ona w ciąży i że ma mieć aborcję. Ktoś powiadomił policję. Funkcjonariusze rozmawiali z nauczycielami, którzy od matki Agaty wiedzieli o ciąży. I że ojcem jest jej rówieśnik. Matka miała też powiedzieć, że starać się będzie o dokument, który pozwoli na aborcję. - Jednak nauczyciel dziewczyny powiedział mi, że Agata chce urodzić - informuje nadkom. Andrzej Porczak, komendant III komisariatu w Lublinie."

I dlaczego z lub za "Agatą" nie moze iść jej duszpasterz ?

A "mohery" ? A "mohery" mają tak samo głosno krzyczeć jak czerwoni oburzeni, że nie doszło do aborcji. Nawet gdy się z tymi "moherami" często nie zgadzam (czy w pogladach, czy w metodach).

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 09 2008 18:07   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:Tu juz przestaje chodzic o to, czy prawda jest troche inna niz przedstawiono to za pierwszym razem.

Nie była zgwałcona, prawdopodobnie nie chciała aborcji, zachodzi mocne podejrzenie, ze matka ja nakłaniała. Fakt, "trochę"
Quote by suration:
Chodzi o to, ze bardzo szybko kilka osob usprawiedliwilo zachowanie ksiedza i szwadronu RM. Czy tak bylo, czy nie, wiele osob z was nie widzialo nic w tym zlego...

Nie było żadnego szwadronu RM, ksiądz jest jej opiekunem duchowym z miejsca zamieszkania ... nie, nie widzę nic złego.
Widziałbym gdyby ksiądz widząc naciski odpuscił sobie sprawę i zostawił dziewczynę samej sobie. O, przepraszam, nie samej sobie ale pod "opieką" matki (sic!).
No chyba, ze uważasz, ze smarkula nie ma nic do gadania.

A widzisz cos złego w tym, że jakas organizacja proaborcyjna szukała dla niej szpitala do aborcji ? Czyżby ciebie Kali skalał ?

===

Cytat 
Łukasz
 czerwiec 09 2008 19:09   
Forum

Chcialbym sie glosno zasmiac, ale nie chce cie w tak prosty sposob obrazic.

Śmiej się do woli ale z własnego braku wiedzy bo jak widać nie znasz obyczajów żydowskich z tamtego okresu.

To juz czysty nonsens. Idac twoim tropem myslenia, nauka nigdy niczego by nie osiagnela.

Co rozumiesz pod słowem nauka?
Napisałem: Idąc twoim torem myślenia mogę bez najmniejszych problemów stwierdzić że Suration tak naprawdę nie istnieje i został wymyślony przez internet ponieważ wydarzenia z przed około 2000 lat są mocno udokumentowane a Ty nie wierzysz więc ja nie wierze w Twoje istnienie mimo że jakiś tekst jest do mnie kierowany, ale to tylko spisek internetu

Nie, to zdaje sie oficjalna wersja wydarzen. Dialogi tylko troche unowoczesnione, dla XXI-wiecznego odbiorcy.

No pewnie że nowa wersja wydarzeń, a i jej obiektywizm wręcz ścina mnie z nóg XXI wieczny odbiorca? musze sobie zapisać gdzieś to hasło, może użyje do opisywania pewnego zjawiska społecznego

Nie, to "tradycja" twojego kosciola.

I tak sobie zyli dlugo i szczesliwie, Maryja nawet nie umarla, tylko poleciala do nieba. - by Suration

Ewangelia według Surationa!! Padajmy na twarz!

Ty zyjesz w duzo wiekszej bajce. Dobrze, ze choc Jezus mial biologiczna matke, bo byscie mu calkiem odebrali prawo do posiadania genow.
Moze to obrazi twoje uczucia, ale uruchom wyobraznie: Jezus jak byl dzieckiem ssal piersi Maryji i robil kupy w pieluchy, czy co tam sie wtedy uzywalo. Jak byl dorosly to spal, jadl pomarancze i figi, pocil sie i sikal w ustronnych miejscach. Chyba, ze tego nie robil, juz sam nie wiem, moze przeprowadzal fotosynteze?

Zrozum człowieku raz na zawsze że Biblia nie jest księgą naukową i nie ma na celu opisywania oczywistych zjawisk przyrodniczych. Jest księgą która opisuje obecność Boga w historii świata i To co zaplanował względem nas.

Chyba nie myslisz, ze bede czytelnikiem wiadomosci i felietonow publikowanych na katolik.pl... Wink

Ignorancja? a może strach przed prawdą? co Cię zraziło w tym artykule?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 09 2008 20:07   
Forum

Zatem poczekamy, zobaczymy. Nie wiem, czy dowiemy sie prawdy w tej sprawie.

Quote by Rafi F:
I dlaczego z lub za "Agatą" nie moze iść jej duszpasterz ?

Ja bym nie chcial, zeby lazil za mna moj "duszpasterz"... a sio...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,60 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty