Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Czy to nie jest chore?
 |  Wersja do druku
Bartosz
 czerwiec 12 2008 14:41   
Forum

Status: offline

Kobieto to ma sie nijak do tego co piszesz. Bo dla ciebie bycie człowiekiem jest sie już od pierwszej fazy "biologii życia ludzkiego". I odnośne o ciebie i ludzi którzy podzielają twe poglądy to zgoda.

Ale jest też wielu ludzi którzy uważają, że pierwsze fazy "biologii ludzkiego życia" nie oznaczają bycia człowiekiem. Więc tutaj sie różnimy. I tak ciężko ci uszanować czyjeś poglądy? Bo mam wrażenie, że chcesz ze mnie zrobić morderce, lub chociaż kogoś kto popiera mordowanie. Musze sie specjalnie powtarzać byś to przyjęła do wiadomości, że to kwestia poglądów czy mam ci to jeszcze narysować? Nie dawno sama mówiłaś o tolerancji, cóż. Mam nadzieje, że źle odczytałem to co chciałaś przekazać.

I mam nadzieję, że nie piszesz o mnie, że należę do organizacji anty-life. Bo by to była stanowcza przesada. Nie miałabyś najmniejszego prawa mnie tak nazwać, bo nie tobie mnie oceniać. Bo moje poglądy są takie, że życie zaczyna sie w późniejszych fazach, u ciebie od razu w pierwszej.

I dla mnie przemoc psychiczna to jest to co zrobił ksiądz, organizacja inkwizycyjna i media. Można było to załatwić zupełnie inaczej. To jest dla mnie odwracanie kota ogonem, zrzucanie odpowiedzialności na kogoś innego za jej stan psychiczny. Może ja media wezwałem jeszcze?

"Dziewczyna zmieniła zdanie, może jeszcze zmieni. A co będzie gdy usunie i znowu zmieni - co powie? Oddajcie mi moje dziecko!! A jak urodzi i zmieni, może oddać do adopcji." - sama zdecyduje i nic ci do tego, nic nikomu do tego. Sama musi podjąć decyzje. Faktycznie to co napisałaś byłoby może najlepsze ponieważ jest niezdecydowana, ale to ma i tak być tylko i wyłącznie jej decyzja.

I chciałbym wierzyć, że kościół jej pomoże finansowo, ale ja w to niestety nie wierzę. Może kościół z własnych skarbonek będzie płacił jej rentę? Czy co miesiąc kupował pieluszki, jedzenie itp? I tak aż do załóżmy do momentu gdy dziewczyna sie usamodzielni.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 12 2008 14:41   
Forum

Quote by Rafi F: Założyłeś, że to rydzykowcy, a ksiądz to był sam Rydzyk. Jak się okazuje to była bzdura.

Nie zalozylem, ze to byl Rydzyk. Gdzie nie ma pieniedzy, on sie nie pojawia.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 12 2008 14:52   
Forum

cyt "Ale jest też wielu ludzi którzy uważają, że pierwsze fazy "biologii ludzkiego życia" nie oznaczają bycia człowiekiem"

I co z tego ? - na razie prawo nie bierze pod uwagę indywidualnych opinii, bo dochodziłoby do paradoksów:

Dlaczego oskarżony zabił pana X?
Bo nie uważam go za człowieka!
Acha, nastepny proszę!

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 12 2008 14:58   
Forum

Suration, proszę, abyś powstrzymał się od oszczerstw - jesteś na forum chrześcijańskim!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 12 2008 15:13   
Forum

I co z tego ? - na razie prawo nie bierze pod uwagę indywidualnych opinii, bo dochodziłoby do paradoksów:

Daruj sobie wiesz. Akurat prawo też nie bierze twoich opinii, bo jakoś według prawa gdy ta dziewczyna zechce to może.

Dlaczego oskarżony zabił pana X?
Bo nie uważam go za człowieka!
Acha, nastepny proszę!

To też sobie daruj, to jest przygłupawy przykład. Ty, tak pisząca o tolerancji nie potrafi uszanować czyiś poglądów. Dla ciebie tolerancja to jest wtedy gdy sie zgadza z tobą, a ten kto ma inne zdanie jest odszczepieniec. Dziękuje za taki pokaz twej tolerancji. Narzucasz coś innym, i to jest właśnie złe.

Ale okey, powtórzę ci jakie mam poglądy skoro czytać ci sie nie chce.

- nie jestem zwolennikiem całkowitego dozwolenia aborcji, bo ludzie dorośli powinni brać odpowiedzialność za swe czyny. Rozumiem przykład, że to zagraża życiu i zdrowiu matki, gwałt, czy chore dziecko.
- nie jestem zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji, bo nie można narzucać innym swych poglądów.
- dla mnie życie rozpoczyna sie w troszkę późniejszych fazach. Bo są i ludzie dla których nawet płód nie jest człowiekiem, jak to jest niekiedy w innych krajach do ilu tygodni sie dokonuje aborcji. Dla mnie płód jest człowiekiem, tylko nie zgadzam sie z twoimi poglądami co do wcześniejszych faz.
- nie lubię narzucać komuś swoich poglądów, co najwyżej wyrazić swoje zdanie. I proszę o uszanowanie mych poglądów, a nie robienie ze mnie złego człowieka, morderce.

Ale jeśli mam ci to przedstawić moje poglądy w podobny sposób tak jak ty przedstawiłaś. Czy pestkę z dyni można nazwać dynią? Też głupkowato i dziecinnie napisałem. W cudzysłowu może i można, podobnie jak dla mnie człowiek. Pozdrawiam i jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, ale czasem nie da sie miło.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
MacTavish
 czerwiec 12 2008 15:16   
Forum

Blyy - oczywiście że dziewczyna otrzyma pomoc. W Polsce jest ponad 100 ośrodków zajmujących się pomocą dla kobiet w podobnej sytuacji (domy samotnej matki, ośrodki adopcyjno-opiekuńcze itd.). Nie musi wcale wychowywać tego dziecka - może je oddać do adopcji natychmiast po urodzeniu. A tego rodzaju przypadki, z uregulowaną sytuacją prawną są brane przez rodziny adopcyjne "na pniu". Poza tym jestem świadkiem jak ludzie się pytają gdzie można wpłacić pieniądze na pomoc dla niej . I jeszcze, jeżeli to dziecko się urodzi to przecież wszystkie siły "pro-wyborcze" nie odpuszczą i będą śledzić do upadłego.
Ale chciałbym może odwrócić pytanie - co zrobią dla niej ci wszyscy którzy nawołują do aborcji, jeżeli już do niej dojdzie ? Jeżeli okaże się że ma to konsekwencje w rodzaju syndromu poaborcyjnego, bezpłodności czy inne ? Nic, przecież według nich te rzeczy nie istnieją. Ich rola się skończy - "Murzyn zrobił swoje".
Update: właśnie przeczytałem w "Rzepie" że ktoś zgłosił się do organizacji pro-life oferując 50 tyś dla rodziny dziewczny.
Będę trochę cyniczny: ciekawe, czy gdyby rozgłosić jakie wsparcie może otrzymać ta rodzina, to czy nie okazałoby się że pewne wypowiedzi dla gazet wcale nie były tak szczere

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 czerwiec 12 2008 16:41   
Forum

Sledząc to forum, wyciągnęłam następujące wnioski:

współczesny człowiek nie zastanawia się co jest jego powołaniem, tylko co chciałby mieć (niekiedy na siłę).Chce mieć dziecko - sztucznie się zapładnia. Nie chce mieć dziecko - dokonuje aborcji. Paranoja. Przy takim podejściu w przyszłości człowiek nie będzie w stanie nic docenić. Bo wszystko będzie mógł mieć na zawołanie. Moja wizja 'człowieka przyszłości': hedonista, egoista, nie potrafiący kochać i szanować, człowiek nieodpowiedzialny (bo do czego będzie nam służyła odpowiedzialność jak ewentualne mankamenty swojego postępowania będzie można łatwo usunąć?). Jedynym ratunkiem na to wszytko jest ludzkie sumienie. Ale u niektórych sumienie ewidentnie umiera. A jak umrze, nie wiem czy będzie jakikolwiek ratunek (zaznaczę, że nie wierzę w reinkarnację).

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 12 2008 18:37   
Forum

Nigdy w życiu nie mówiłam, ze jestem tolerancyjna. Wręcz przeciwnie, nie znoszę łajdactwa, kłamstwa, chamstwa i głupoty a także wszelkiego rodzaju dewiacji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 12 2008 20:19   
Forum

Quote by kobieta: Nigdy w życiu nie mówiłam, ze jestem tolerancyjna. Wręcz przeciwnie, nie znoszę łajdactwa, kłamstwa, chamstwa i głupoty a także wszelkiego rodzaju dewiacji.

No a klamalas na temat budowy wspolczesnych okretow. Trudno bedzie cos glupszego powiedziec...
Zarzucasz mi oszczerstwo, a pan Rydzyk jest niedoscignionym mistrzem w poslugiwaniu sie nim.

Troche Off-Topicowo: jedna z wiernych sluchaczek Slonca Torunia:
here

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 12 2008 21:25   
Forum

Hej, jest różnica między kłamstwem a mówieniem głupot!!

Ani jedno, ani drugie nie dotyczy jednakże mojej skromnej osoby, więc nie zapędzaj się z osądami!!

Weryfikacja informacji wskazana jest w każdym przypadku, a łykanie wszystkiego bez zastanowienia może skończyć się niestrawnością. Wyłączyć emocje, włączyć logikę!

Poza tym ten wątek nie jest o mnie, więc proszę ze mnie zejdź!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 12 2008 22:09   
Forum

Quote by MacTavish: co zrobią dla niej ci wszyscy którzy nawołują do aborcji, jeżeli już do niej dojdzie ?

- pytasz mnie, polityków czy media? Tylko małe sprostowanie, ja nie nawołuje by usunęła, tylko by nikt trzeci, ani ksiądz, ani matka, ani media nie ingerowały w tą decyzję. Ale jeśli już pytasz o pomoc przeciętnych ludzików takich jak ja. To odnośne domów samotnej matki itp. to zgoda, tutaj jakieś wsparcie będzie miała. Sam kościół i księżą coś zrobią to zrobią. Ale pomóc mogę tak samo jak Ty. Jak jest jakaś akcja zbierania darów, to pomaga każdy bez względu na wyznanie, jak to miało nie raz podczas klęsk. Piękny gest jedności narodowej. Bo inaczej niż wspierać charytatywnie zwykły człek raczej nie jest wstanie.

Quote by MacTavish:Jeżeli okaże się że ma to konsekwencje w rodzaju syndromu poaborcyjnego, bezpłodności czy inne ? Nic, przecież według nich te rzeczy nie istnieją. Ich rola się skończy - "Murzyn zrobił swoje".

- Owszem, aborcja to jest ryzyko i trzeba ją uświadomić przed podjęciem decyzji. I to by była jej decyzja co z tym zrobi. Jak by cierpiała na jakąś depresje z tego powodu to chyba tylko psycholog jest wstanie pomóc, zresztą już teraz jest jej potrzebny. Tak sie mówi o złych skutkach aborcji, których ja nie neguje, bo tylko prawdziwy ignorant ich nie uznaje, albo jest kompletnym idiotą. Więc chodzi ci pewnie o polityków?

Ale pozwól, że ja teraz też odwróce nieco kwestie. Mówi sie jaka to aborcja będzie miała na nią zły wpływ, ale sie mówi nie mówi sie o złych skutkach rodzenia dzieci przez bardzo młodą dziewczynę. Dziewczynę w tak młodym wieku gdzie ciało sie jeszcze rozwija, zwykle rośnie, w jej ciele powstanie nowy człowiek. Dziewczynę trzeba uświadomić o "wadach" aborcji, ale nie zawsze sie wspomina o "wadach" urodzenia. Młoda dziewczyna rodząc, jest duże prawdopobieństwo, że będzie miała problemy z kręgosłupem, bo dla jej bardzo młodego wciąż rozwijajacego sie ciała jest to duże obciążenie. Nawet jak nie będzie cierpiała od razu, to może później. I co wtedy? Rola kościoła sie kończy - Murzyn zrobił swoje.

Jeśli to pytałeś polityków i media które o tym mówią, ja nie stety za nich nie jestem wstanie odpowiedzieć, chyba nikt nie jest.

Quote by MacTavish: właśnie przeczytałem w "Rzepie" że ktoś zgłosił się do organizacji pro-life oferując 50 tyś dla rodziny dziewczny.

- Tej osobie należeć sie będą ogromne podziękowania, że zechciała pomóc. Ludzie w Polsce są raczej skorzy do pomocy w wyjątkowo wielkich tragediach, gdzie zginęło tysiące ludzi. W obliczu tragedii gdzie została dotknięta przez jedną osobe, ludzi skorych do pomocy jest mało. I to że ktoś wpłacił na konto pieniądze, to raczej cenie osobę która je wpłaciła, niż że zmienie zdanie o tej organizacji, bo nie zmienie.

Pozdrawiam MacTavish'u.

Droga Kazemo odpowiadam na twą wypowiedź

Quote by kazema: Chce mieć dziecko - sztucznie się zapładnia

- chce mieć dziecko, to je robi

Dla przypomnienia, z in-vitro korzystają małżeństwa które nie mogą mieć dzieci, a nie ludzie zdrowi ( chociaż różne parapety sie spotyka na świecie ).
Więc odnośne "życia przyszłości"
- henodistami takie małżeństwa nie są, bo cierpią nie mogąc mieć dzieci. Cierpią też wyrzeczając sie różnych rzeczy materialnych i innych dla posiadania swego dziecka.
- egoistami też nie, bo chcą całe swe życie poświęcić dziecku.
- kochają swe dzieci bardziej niż wiele rodzin katolickich
- szanują je podobnie jak kochają, bardziej niż wiele rodzin katolickich.
- są odpowiedzialni, muszą być dla swego dziecka.

Znając takie małżeństwa, lub przynajmniej zainteresować sie nimi i gdzieś sie dowiedzieć to, to co

Quote by kazema: Nie chce mieć dziecko - dokonuje aborcji.

- nie chce mieć dziecka to albo nie współżyje, albo stosuje antykoncepcje.

Bo według moich poglądów aborcja powinna być dostępna w wyjątkowych okolicznościach, jakie to zapewne wiesz ( chore dziecko, zagrożenie dla zdrowia i życia matki, gwałt ). A nie w przypadku dorosłych ludzi którzy wiedzieli na co sie piszą uprawiajac sex ze sobą, tacy powinni być odpowiedzialni i ich aborcja nie powinna dotyczyć ( chyba że jest w tym jeden z przypadków jakich jest dopuszczone). Więc powtórze, nie zaostrzać, nie złagadzać aborcji.

Zrobie tą samą rozprawkę o aborcji jak z in-vitro. Tylko że
1) według moich poglądów, nie zabraniać całkowicie, nie zezwalać bardziej. Takich jak ja tez wielu jest.
2) całkowicie pro-aborcyjny.

- hedonizm
1) Tutaj ludzie tacy są tacy sami jak ja i ty. Tutaj raczej sprawa psychiki bardziej, bo nie wszyscy są wstanie wytrzymać
2) Tutaj różnie bywa, Ci bardziej imprezowi jak najbardziej są hedonistami gdy podczas imprez uprawiają sobie radośnie sex. Inni? Wiele jest współczynników na to, ale większość z pewnością jest hedonistami.
- egoiści
1) Tutaj ludzie tacy są tacy sami jak ja i ty. Nazwanie kobiety która usunęła bo mogła umrzeć przez tą ciaże egoistką, jest niesprawiedliwe. To kwestie psychiczne i nic więcej.
2)Tutaj to już różnie. Imprezowicza i ci co bardziej cenią sobie życie w pojedynke to z pewnością. Ci co mówią, że "planowane", to mimo wszystko poświęcają sie mu.
- kochać
1) Tacy kochają tak samo mocno jak ja bym kochał i ty.
2) Tutaj różnie bywa, ale dla tych co uważają, że będą mieli dziecko tylko wtedy gdy bedą chcieli, znaczy planowali to z pewnością będą je kochać bardzo mocno.
-szanować
1) podobnie jak kochać.
2) podobnie jak kochać.
-odpowiedzialność
1) są odpowiedzialni podobnie jak ja i ty. Podobnie jak z egoizmem, nie masz prawa nazwać kobiety która usunęła dziecko bo obawiała sie że straci swoje kobietą nieodpowiedzialną.
2) podobnie jak z odpowiedzialnością.

Wiec to czego tak sie obawiasz, nie masz podstaw by tak myśleć. Używałas słów "moja wizja przyszłości" dobrze, że tych słów użyłaś, bo gdybyś ogólnie tak napisała to byłoby to nieobiektywne.

Quote by kazemaRazzrzy takim podejściu w przyszłości człowiek nie będzie w stanie nic docenić.

- masz rację, jak dobrze że Ty ani ja tacy nie jesteśmy.

Quote by kazema:jedynym ratunkiem na to wszytko jest ludzkie sumienie. Ale u niektórych sumienie ewidentnie umiera.

- Moje sumienie wcale nie umiera. Mam sumienie, podobnie jak Ty droga Kazemo.

Pozdrawiam Kazemo

---------------------------------------
Kobieto

Quote by kobieta:Nigdy w życiu nie mówiłam, ze jestem tolerancyjna.

Najpierw poducz sie co to znaczy tolerancja. Bo dla ciebie tolerancja to jest to samo co róbta co chceta. A to są dwa całkowicie inne pojęcia. Nie jestem zwolennikiem róbta co chceta, ale jestem tolerancyjny w przeciwieństwie do ciebie.

Quote by kobieta:Wręcz przeciwnie, nie znoszę łajdactwa, kłamstwa, chamstwa i głupoty a także wszelkiego rodzaju dewiacji.

A ja nie znosze gdy z twoich ust płynie jad, obłuda, krętactwo, kłamstwo, nienawiść, terroryzm i arka Noego. Jesteśmy kwita.

Ktoś kiedyś przyrównał nietolerancyjnego katolika mianem taliba. I jest to może porównanie jak najbardziej agresywne, ale niestety trafne.

I jak możesz odpowiadaj na argumenty jakie pisze argumentami, a nie tylko tekstami typu kłamca.

===

Cytat 
kobieta
 czerwiec 12 2008 22:33   
Forum

Blyy, toz ja do Ciebie nic nie mówię Nie wiem czemu się na mnie pieklisz!!!??? Wcale nie nazwałam Cię kłamcą, ani nikogo z Was!!! Nie wiem dlaczego wziąłeś to do siebie.
Wymieniłam rzeczy, których nie toleruję i tyle!

Natomiast twierdzę, że media w tej sprawie kłamią!!

Tolerancja (łac. tolerantia - "cierpliwa wytrwałość"; od łac. czasownika tolerare - "wytrzymywać", "znosić", "przecierpieć") - a co nowomowa zrobiła z tym pojęciem, to insza sprawa!

Tolerować to nie znaczy pozwalać na zło!

Najpierw wszyscy wrzeszczą o znieczulicy, a jak człowiek nie pozwala na zło i się wtrąci, to okazuje się, że i pojęcie zła się zmieniło.

Anty-life organizations oferują śmierć i zniszczenie, pro-life pomoc, wsparcie i opiekę i zobaczcie co się dzieje. Czy ludzie naprawdę przestali samodzielnie myśleć i są aż tak zdeprawowani i pozbawieni sumień i moralności? Stoją i patrzą jak niszczy się dziewczynie psychikę i zdrowie fizyczne, zabija się dwie ludzkie istoty, bo jednej z nich nie chce się uznac za człowieka w imię wygodnictwa, egoizmu i braku zasad.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 12 2008 22:38   
Forum

W takim razie cię BARDZO PRZEPRASZAM. Źle odebrałem to co napisałaś.

Miałem wrażenie, że chciałaś powiedzieć, przez to że jestem tolerancyjny, że zezwalam na tego typu rzeczy które napisałaś. Wybacz.

===

Cytat 
MacTavish
 czerwiec 12 2008 22:42   
Forum

Blyy - nie pisałem tego myśląc o tobie. Chodziło mi właśnie o główne zaangażowane organizacje: Federę, GW+przybocznych, a także o polityków. O tych ostatnich nie ma nawet co wspominać, bo każdy chyba rozumie że temat jest traktowany przez nich czysto instrumentalnie. Natomiast Federa & GW ? Przecież oni tylko chcą żeby mogła dokonać wyboru. A jak już dokona, to nie ich sprawa. Syndrom poaborcyjny ? Przecież to nie istnieje (zobacz na stronę Federy, kobiety które dokonały aborcji są szczęśliwsze, radzą sobie lepiej w życiu itd.).
Prawdą jest że - w kwestii ewentualnej przyszłej pomocy - dziewczyna ma szczęście dzięki medialnemu rozgłosowi. Innym tak dobrze nie będzie, i dobrze żeby bracia chrześcijanie o tym pomyśleli.

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 12 2008 22:53   
Forum

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 12 2008 23:44   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by kobieta: Nigdy w życiu nie mówiłam, ze jestem tolerancyjna. Wręcz przeciwnie, nie znoszę łajdactwa, kłamstwa, chamstwa i głupoty a także wszelkiego rodzaju dewiacji.

No a klamalas na temat budowy wspolczesnych okretow. Trudno bedzie cos glupszego powiedziec...
Zarzucasz mi oszczerstwo, a pan Rydzyk jest niedoscignionym mistrzem w poslugiwaniu sie nim.

Troche Off-Topicowo: jedna z wiernych sluchaczek Slonca Torunia:
here

To juz chyba oznaki jakies fobii, wszędzie widzisz Rydzyka. Kobieta o nim wspominała ?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Robert
 czerwiec 13 2008 00:18   
Forum

Quote by Rafi F: To juz chyba oznaki jakies fobii, wszędzie widzisz Rydzyka. Kobieta o nim wspominała ?

Ty masz oznaki sklerozy Rafi. Przeciez to ty probowales mi wmowic, ze powiedzialem, ze to Rydzyk byl tym ksiedzem. Mniej masla Rafi, wiecej owocow...

Cytat za Rafi F: Założyłeś, że to rydzykowcy, a ksiądz to był sam Rydzyk. Jak się okazuje to była bzdura.

A tak na marginesie nie fobii, bo sie faceta nie obawiam. Chciales chyba uzyc slowa "obsesja" ale ci wylecialo z pamieci... Ale obsesji na jego punkcie tez nie mam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 13 2008 07:10   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by Rafi F: To juz chyba oznaki jakies fobii, wszędzie widzisz Rydzyka. Kobieta o nim wspominała ?

Ty masz oznaki sklerozy Rafi. Przeciez to ty probowales mi wmowic, ze powiedzialem, ze to Rydzyk byl tym ksiedzem. Mniej masla Rafi, wiecej owocow...

Cytat za Rafi F: Założyłeś, że to rydzykowcy, a ksiądz to był sam Rydzyk. Jak się okazuje to była bzdura.

A tak na marginesie nie fobii, bo sie faceta nie obawiam. Chciales chyba uzyc slowa "obsesja" ale ci wylecialo z pamieci... Ale obsesji na jego punkcie tez nie mam.

Na początku
Quote by suration: "Oczywiscie pojawil sie ksiadz i maly pododdzial wyznawcow Rydzyka"
następnie jak Filip z konopi
Quote by suration:jakbym Radio MaRyja sluchal...
dalej argumenty z tej samej szuflady
Quote by suration:chodzi o to, ze bardzo szybko kilka osob usprawiedliwilo zachowanie ksiedza i szwadronu RM
i w tym samym tonie przy innej okazji
Quote by suration:Nie chce po prostu czytac tego portalu. Tak samo nie chce sluchac Slonca Torunia w radiu,a Naszego Dziennika do ust bym nie wzial.
Potem znów przeszedłeś do głównej tezy
Quote by suration:Wybacz, ale jak widze te krzyczace glownie stare kobiety od pana Rydzyka i rydzykopodobnych, ktore pewnie nie potrafia wymienic panstw z ktorymi Polska graniczy, to rece opadaja.
i na koniec znów wzorem Filipa
Quote by suration: Zarzucasz mi oszczerstwo, a pan Rydzyk jest niedoscignionym mistrzem w poslugiwaniu sie nim.

Nie chce mi się robic obliczeń, ale szacuję, że Rydzyk, RM i podobne/pochodne zajęłyby czołowe miejsce w uzytych w wypowiedziach wyrazach.
Przy okazji : okreslenia "szwadron" i "MaRyja" wystawiają swiadectwo raczej tobie.

Dodam, że uwazam RM za jedno z największych współczesnych nieszczęść KRK w Polsce, a te kilka procent zwolenników RM za strasznie zwiedzonych i zatrutych, delikatnie mówiac, złymi emocjami (trudno będzie ci mnie zaszufladkować, ale to nie moje zmartwienie).

I tyle na ten temat.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
kobieta
 czerwiec 13 2008 08:24   
Forum

Apel w sprawie 14-letniej matki
Rzeczpospolita 13-06-2008, ostatnia aktualizacja 13-06-2008 05:47

Sprawa „Agaty” przypomina historię 13-letniej Włoszki, która próbowała się zabić, bo poddano ją przymusowej aborcji. Valentina chciała urodzić, ale rodzice wyrokiem sądu zmusili ją do usunięcia dziecka. Skończyła w szpitalu psychiatrycznym.

* Nieczyste gry o aborcję
* Wrzawa wokół ciąży

Kobieta w ciąży potrzebuje wsparcia. Szczególnie 14-letnia. Agata z Lublina sama zwróciła się o pomoc do dorosłych. To od niej obrońcy życia usłyszeli, że chce urodzić, ale jest pod silną presją otoczenia. Natychmiast zaoferowali pieniądze, opiekę, zakwaterowanie, adopcję i wszystko inne, czego mogła potrzebować na czas ciąży i później, gdyby zdecydowała się dziecko zatrzymać.

Działacze pro-life kontaktowali się z Agatą, ponieważ ona tego chciała. Byli do jej dyspozycji o każdej porze, gotowi służyć pomocą w swoim prywatnym czasie, nie mając w tym żadnego interesu własnego.

Dziś, w środku agresywnej nagonki, tych ludzi dobrej woli, którzy dołożyli wszelkich starań, żeby odpowiedzieć na prośby dziewczyny o wsparcie, spotyka publiczny samosąd, oszczerstwa, groźby przemocy.Na podziw zasługuje ich pokorna postawa. Nie zważając na własne bezpieczeństwo, nadal mają na względzie tylko dobro Agaty. Nie podejmują dialogu z mediami, przez delikatność i szacunek do prywatności młodej matki, do której zostali dopuszczeni.

Przeraża znieczulica osób, które tak łatwo skazały młodziutką dziewczynę na traumę aborcji. Wstrząsające są próby zbicia kapitału politycznego na jej dramacie podejmowane przez lewicę. Zaskakuje łatwość, z jaką niektórzy podżegają do agresji wobec obrońców życia. Zdumiewa polskie prawo, które chociaż chroni dorosłe kobiety przed tragedią aborcji, jednocześnie zezwala na zabieg na życzenie dziewczynkom poniżej 15. roku życia.

Apelujemy o zaprzestanie spektaklu politycznego wokół tego dramatu, prześladowań ludzi dobrej woli, którzy odpowiedzieli na wołanie o wsparcie, oraz publicznej presji proaborcyjnej na młodziutką matkę.

Przemysław Babiarz, dziennikarz;

Wojciech Cejrowski, podróżnik, pisarz; ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”; Bogusław Kania, biznesmen, Legatus Polska;

Paweł Królikowski, aktor, reżyser;

Michał Lorenc, kompozytor;

Natalia Niemen, piosenkarka;

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, aktorka;

Jan Pospieszalski, publicysta TVP;

Janusz Siekański, radca prawny;

prof. Zbigniew Stawrowski, filozof, UKSW;

Tomasz Terlikowski, publicysta „Wprost”; Łukasz Warzecha, publicysta „Fakt”;

Anna Borkowska-Kniołek, CoDalej.pl; Rafał Ziemkiewicz, pisarz, publicysta „Rzeczpospolitej”;

Olga Żakowicz, Fundacja Kobiety dla Kobiet

Pełna lista podpisów na stronie internetowej agataidziecko.pl
Źródło : Rzeczpospolita

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 13 2008 08:34   
Forum

* Nieczyste gry o aborcję
* Wrzawa wokół ciąży

here

===

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 13 2008 16:10   
Forum

Zapis z Konferencji prasowej x Podstawki
Dziś po raz pierwszy kościół zabrał głos w sprawie ciężarnej 14-latki z Lublina. Ks. Podstawka pokazał też złośliwe sms-y, które dostaje od ludzi.

Konferencję prasową zorganizowano w Domu Samotnej Matki w Lublinie, gdzie w zarządzie jest ks. Krzysztof Podstawka. To duchowny podejrzany o naciskanie na Agatę, by urodziła dziecko.

Ksiądz wyznał: - Do tej pory nie wypowiadałem się. Dziś robię to z drżeniem serca. Oświadczam, że w żaden sposób nie chciałem zaszkodzić, i mam przekonanie, że nie zaszkodziłem Agacie, jej rodzinie i nienarodzonemu dziecku.

Jestem księdzem rzymskokatolickim. Działałem w imię dobra człowieka, kierując się poszanowaniem jego godności. Kierowałem się też zasadą zachowania tajemnicy. Teraz moja skrzynka mejlowa jest zasypywana listami, telefon komórkowy esemesami.

Obecny na konferencji prasowej ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik prasowy kurii lubelskiej odczytuje niektóre: "Pier... ped...nastukałbym ci w mordę”, "Życzyłbym ci, żeby cię spuścili w kiblu”, "pluje na Ciebie czarny skur...”, "chciałbym, żeby cię chu... spalili na stosie”.

Ks. Podstawka opowiada dalej: - Zrobiłem i zrobię wszystko, aby pomóc. Mam dobry kontakt z lekarzami w szpitalach, ponieważ 10 lat pracowałem jako duszpasterz w tej branży.

Jak się sprawa rozpoczęła? Mam stały kontakt ze szpitalem na Lubartowskiej. Nikogo nie powinno dziwić, że tam bywam. Tak było i tym razem. Byłem w pobliżu i zajrzałem.

Na nasz telefon służbowy, na który dostajemy różne sygnały, wpłynął sygnał o Agacie. To tajemnica od kogo był sygnał. Pojawiłem się w szpitalu. Zaoferowałem pomoc w postaci miejsca w naszym domu.

Miałem przekonanie, że decyzje Agaty nie są samodzielne. Podkreślam, że nie wywierałem na nią żadnej presji. W szpitalu w Warszawie pojawiłem się po sygnale na ten sam telefon służbowy. Rozmawiałem z ordynatorem, dyrektorem tamtego szpitala, krótko z Agatą, długo z jej matką.

Nigdy nie usłyszałem od matki, żebym się nie pojawiał, żebym się nie interesował jej córką, że mam zaprzestać z nią kontaktów. Nie było tam żadnych tabunów działaczy Ruchu Obrony Życia.

Ks. Puzewicz dodaje, że dołączone na portalach internetowych zdjęcia z tłumem i transparentami, który miał się pojawić w warszawskim szpitalu to manipulacja w stylu podłych tabloidów. - To były zdjęcia z ubiegłorocznej pielgrzymki na Jasną Górę - mówi.

Ksiądz Podstawka kontynuuje. Pokazuje kartkę. - Mam nadzieję, ze Agata mi wybaczy. Napisała: serdecznie zapraszam księdza Krzysztofa do odwiedzania mnie, niech wpada, kiedy chce (Agata napisała to zaproszenie w trakcie szumu medialnego-dop. red.).

Ksiądz nie zaprzecza, że nadal ma kontakt z dziewczynką. Dodaje, że nie boi się zawiadomienia, które dziś zapowiedział złożyć do prokuratury Piotr Zawrotniak, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD.

- Zarzuty Zawrotniaka są tak absurdalne, że na pewno nie będziemy odwiedzać księdza Krzysztofa w więzieniu - dodaje Puzewicz.

Zdaniem księdza Puzewicza to proaborcyjne media rozpętały nagonkę, podając kłamliwe informacje o gwałcie i naciskach kościoła. - Czynienie z czyjegoś nieszczęścia tematu dyskusji ideologicznych jest skandalem - dodał. - Do tej pory nie zabieraliśmy głosu, chcąc zachować dyskrecję ze względu na dobro dziewczyny i jej rodziny.

here

===

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 czerwiec 13 2008 17:17   
Forum

Prowda, tyz-prowda, g....-prowda, GW-prowda ?
here

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 14 2008 20:13   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: 10 Prawd Wiary według Surationa

Nie masz prawa mowic, ze to moje prawdy wiary. To byly teksty, ktore najbardziej mnie rozsmieszyly.
Chcesz sie popastwic nad moimi prawdami wiary, to prosze:

1. Jezus mial biologicznego ojca i matke.
2. Cialo Maryji nie zostalo wziete do nieba.
3. Mojzesz nie dostal od Boga kamiennych tablic, tylko najprawdopodobniej sam je sobie wystrugal.
4. Niemowlaka Jezusa nie odwiedzilo trzech kroli, ewentualnie medrcy.
5. Jezus nie zamienil wody w wino.
6. Noe nie zabral na poklad wszystkich zwierzat.
7. Czyscca nie ma.
8. Szatan nie istnieje (choc niektorzy twierdza, ze Rydzyk cos w sobie z niego ma).
9. W Aniola Stroza nalezy przestac wierzyc najdalej w wieku 6 lat.
10. Zbawienie moze osiagnac kazdy, nie tylko potulna i niepodwazajaca niczego owieczka nalezaca do KRK.

Ty oczywiscie wysmiejesz to co napisalem, ale mam nadzieje, ze jest kilka osob, ktore mysla tak jak ja.

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 czerwiec 14 2008 20:39   
Forum

mi sie podoba Twój sposób myślenia. z wyjątkiem ostatniego i

Quote by suration:

do tego bym dodał ze "potopu nie było"

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 14 2008 21:29   
Forum

Suration

Ty oczywiscie wysmiejesz to co napisalem, ale mam nadzieje, ze jest kilka osob, ktore mysla tak jak ja.

Nie mam zamiaru nic wyśmiewać a tym bardziej komentować tych 10-ciu punktów bo zrobiła by się 10-cio rozdziałowa książka. Jesteś Surationie zbyta pewny siebie jeżeli chodzi o sądy!

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 14 2008 21:38   
Forum

Quote by mathias777: mi sie podoba Twój sposób myślenia. z wyjątkiem ostatniego i

Quote by suration:

do tego bym dodał ze "potopu nie było"

Jest dla mnie oczywiste, ze opis potopu w Biblii jest nieprawdziwy. Takie cos po prostu sie nie moglo wydarzyc.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 14 2008 21:45   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: Jesteś Surationie zbyt pewny siebie jeżeli chodzi o sądy!

Ty wydajesz sie rowniez pewny siebie i nieprzekonywalny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 14 2008 22:00   
Forum

Ja jestem Katolikiem i jestem z tego dumny! Nic mnie nie przekona do zmiany Tej drogi

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
kazema
 czerwiec 14 2008 22:50   
Forum

a jestem Katolikiem i jestem z tego dumny! Nic mnie nie przekona do zmiany Tej drogi

Cieszy mnie taka postawa.
Super. Gratuluję odwagi!

===

'Od momentu, gdy zaczniesz podróż przez życie w jakimś obranym kierunku,nieustannie musisz korygować kurs' ('Plan lotu')

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 14 2008 22:52   
Forum

Quote by Tanczacy_Kruk: Ja jestem Katolikiem i jestem z tego dumny! Nic mnie nie przekona do zmiany Tej drogi

"katolikiem" pisze sie z malej litery...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,78 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty