Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Czy to nie jest chore?
 |  Wersja do druku
MacTavish
 czerwiec 20 2008 16:08   
Forum

Status: offline

Jeżeli Twoja żona tego chciała, i jest osobą bardziej zbliżoną do ortodoksji, to OK. Jest minimalna szansa że dziecko zostanie wychowane w wierze.
Przypisać adwersarzowi karykaturalne poglądy i bić potem w niego ? Oklepany chwyt erystyczny.

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 20 2008 16:14   
Forum

Sprawa "Agaty" przypomina historię 13-letniej Włoszki, która próbowała się zabić, bo poddano ją przymusowej aborcji. Valentina chciała urodzić, ale rodzice wyrokiem sądu zmusili ją do usunięcia dziecka. Skończyła w szpitalu psychiatrycznym.

Kobieta w ciąży potrzebuje wsparcia. Szczególnie 14-letnia. Agata z Lublina sama zwróciła się o pomoc do dorosłych. To od niej obrońcy życia usłyszeli, że chce urodzić, ale jest pod silną presją otoczenia. Natychmiast zaoferowali pieniądze, opiekę, zakwaterowanie, adopcję i wszystko inne, czego mogła potrzebować na czas ciąży i później, gdyby zdecydowała się dziecko zatrzymać.

Działacze pro-life kontaktowali się z Agatą, ponieważ ona tego chciała. Byli do jej dyspozycji o każdej porze, gotowi służyć pomocą w swoim prywatnym czasie, nie mając w tym żadnego interesu własnego.

Dziś, w środku agresywnej nagonki, tych ludzi dobrej woli, którzy dołożyli wszelkich starań, żeby odpowiedzieć na prośby dziewczyny o wsparcie, spotyka publiczny samosąd, oszczerstwa, groźby przemocy.

Na podziw zasługuje ich pokorna postawa. Nie zważając na własne bezpieczeństwo, nadal mają na względzie tylko dobro Agaty. Nie podejmują dialogu z mediami, przez delikatność i szacunek do prywatności młodej matki, do której zostali dopuszczeni.

Przeraża znieczulica osób, które tak łatwo skazały młodziutką dziewczynę na traumę aborcji. Wstrząsające są próby zbicia kapitału politycznego na jej dramacie podejmowane przez lewicę. Zaskakuje łatwość, z jaką niektórzy podżegają do agresji wobec obrońców życia. Zdumiewa polskie prawo, które chociaż chroni dorosłe kobiety przed tragedią aborcji, jednocześnie zezwala na zabieg na życzenie dziewczynkom poniżej 15. roku życia.

Apelujemy o zaprzestanie spektaklu politycznego wokół tego dramatu, prześladowań ludzi dobrej woli, którzy odpowiedzieli na wołanie o wsparcie oraz publicznej presji pro-aborcyjnej na młodziutką matkę.

List podpisali między innymi Przemysław Babiarz, dziennikarz sportowy, Wojciech Cejrowski, podróżnik, pisarz, ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, Bogusław Kania, biznesmen, Legatus Polska, Paweł Królikowski, aktor, reżyser, Michał Lorenc, kompozytor, Natalia Niemen, piosenkarka, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, aktorka, Jan Pospieszalski, publicysta TVP, Janusz Siekański, radca prawny, Prof. Zbigniew Stawrowski, filozof, UKSW, Tomasz Terlikowski, publicysta „WPROST”, Łukasz Warzecha, publicysta „FAKT”, Anna Borkowska-Kniołek, CoDalej.pl, Rafał Ziemkiewicz, pisarz, publicysta, Olga Żakowicz, Fundacja Kobiety dla Kobiet. I my do dołączamy: ks. Artur Stopka, redaktor naczelny portalu Wiara.pl i Andrzej Macura, portal Wiara.pl, Joanna Kociszewska, portal Wiara.pl

BTW - nie dziwię się frustracji popierających organizacje przeciw życiu i wiadome media - wszak oszukano ich w najbardziej perfidny i ewidentny sposób.
Każdy kto choc trochę poznał ich metody nie dałby się nabrać.

Działacze proaborcyjni podawali i podają dane statystyczne w oparciu o fikcyjne sondaże. W USA informowali media, że według najnowszych sondaży 60% Amerykanów popiera aborcję. Podawali jako prawdziwe informacje, że na skutek nielegalnej aborcji rocznie umiera 10 tys. kobiet, gdy prawdziwa liczba wynosiła 200 - 250. Twierdzili, że w ciągu roku w USA przeszło 1 mln kobiet dokonuje nielegalnej aborcji, podczas gdy rzeczywiście było ich około 100 tys. Długotrwałe powtarzanie tych samych informacji utwierdziło wielu ludzi w przekonaniu, że płód nie jest człowiekiem. Tego rodzaju akcja propagandowa okazała się bardzo skuteczna. W ciągu 5 lat udało im się przekonać większość społeczeństwa, że należy jak najszybciej zalegalizować aborcję. Jednocześnie często atakowano Kościół Katolicki, oskarżając go o wsteczne poglądy i poglądy rzekomo niezgodne z nauką. Dodatkowo podważano kompetencje lekarzy, którzy twierdzili, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia.

here

===

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 czerwiec 23 2008 16:23   
Forum

Quote by suration: Dlaczego w tym kraju pewne rzeczy posuniete sa az poza granice absurdu?

Do granic absurdu? To zbyt delikatne- to do czego doszło to obrzydliwy skandal!!!
Zapytać by należało co owy klecha robił w tym szpitalu. Czy przypadkiem nie doszło do złamania tajemnicy lekarskiej. I kto go prosił o przybycie.
To obrzydliwe jak gorliwi katolicy (ale i członkowie innych religii) włażą nieproszeni ze swoimi religijnymi buciorami w życie innych osób. Należało by zapytać ilu jeszcze zbrodni i niegodziwości (oczywiście wszystko w imię wiary) dopuścić sie muszą urzędasy boga zanim ludzie przejrzą na oczy i postawią temu kres.
Dziw mnie bierze że ochrona szpitala nie wywaliła nieproszonego gościa (wspomnianego księdza) na zbity pysk.
Państwo powinno stać na straży praw i wolności swoich obywateli a ksiądz powinien trafić przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Nie może dochodzić do sytuacji gdzie w imię fanatyzmów katolickich (ale także wszelkich innych), obywatel nie może korzystać ze swoich praw podstawowych.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 23 2008 16:39   
Forum

Do granic absurdu? To zbyt delikatne- to do czego doszło to obrzydliwy skandal!!!

Obrzydliwym skandalem było zamordowanie dziecka!!!

Zapytać by należało co owy klecha robił w tym szpitalu. Czy przypadkiem nie doszło do złamania tajemnicy lekarskiej. I kto go prosił o przybycie.

A przepraszam bardzo! Od kiedy to księżom nie można wchodzić do szpitali, proszę podać jakiś artykuł prawny który o tym informuje bądź coś w takim rodzaju.

To obrzydliwe jak gorliwi katolicy (ale i członkowie innych religii) włażą nieproszeni ze swoimi religijnymi buciorami w życie innych osób.

Będziemy wchodzić, choćby za cenę śmierci!!! Zadowolony?

Należało by zapytać ilu jeszcze zbrodni i niegodziwości (oczywiście wszystko w imię wiary) dopuścić sie muszą urzędasy boga zanim ludzie przejrzą na oczy i postawią temu kres.

Należałoby zapytać ile jeszcze osób zniszczą lewackie i ateistyczne ugrupowania, zanim ludzie przejrzą na oczy i postawią temu kres.

Dziw mnie bierze że ochrona szpitala nie wywaliła nieproszonego gościa (wspomnianego księdza) na zbity pysk.

Niby z jakich powodów?

Państwo powinno stać na straży praw i wolności swoich obywateli a ksiądz powinien trafić przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Przed oblicze wymiaru sprawiedliwości powinni stanąć Ci wszyscy którzy mieli swój udział w zamordowaniu dziecka.

Nie może dochodzić do sytuacji gdzie w imię fanatyzmów katolickich (ale także wszelkich innych), obywatel nie może korzystać ze swoich praw podstawowych.

Nie powinno dochodzić do sytuacji gdzie w imię lewackich zabobonów mieszane są pojęcia dobra i zła.

===

"Jestem Twym najlichszym sługą, nędznym robakiem, daleko nędzniejszym i godnym pogardy, niż to pojmuję i umiem wyrazic"

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 23 2008 16:56   
Forum Moderator
Moderator

Quote by esteban-82:
Zapytać by należało co owy klecha robił w tym szpitalu.

Wykonywał swoje obowiązki.
Quote by esteban-82:
I kto go prosił o przybycie.

Później był na zaproszenie "Agaty"

Quote by esteban-82:
To obrzydliwe jak gorliwi katolicy (ale i członkowie innych religii) włażą nieproszeni ze swoimi religijnymi buciorami w życie innych osób.

"Agata" jest katoliczka, ksiądz nie był przy niej wbrew jej woli.

Quote by esteban-82:
Należało by zapytać ilu jeszcze zbrodni i niegodziwości (oczywiście wszystko w imię wiary) dopuścić sie muszą urzędasy boga zanim ludzie przejrzą na oczy i postawią temu kres.

Owi "ludzie", nie wiem czy masz jakieś pjęcie o tym, są również "urzędasami boga"

Quote by esteban-82:

Mnie dziwi twoja niewiedza : ksiądz był w szpitalu służbowo w związku z inna sprawą, potem był na zaproszenie "Agaty".
Quote by esteban-82:
Państwo powinno stać na straży praw i wolności swoich obywateli a ksiądz powinien trafić przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Nie może dochodzić do sytuacji gdzie w imię fanatyzmów katolickich (ale także wszelkich innych), obywatel nie może korzystać ze swoich praw podstawowych.

Jednym z podstawowych praw obywatela jest wolność sumienia. Ty chcesz, aby państwa stalinowskiego?

Z "Zasad publikacji" :

"- Zabrania się umieszczania na forum:

* wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem, naruszających cudze prawa autorskie,
....
* personalnych odniesień do innych dyskutantów oraz argumentów ad personam (w rodzaju jesteś głupi, bezczelny, idź się leczyć, cham etc.) a także wulgaryzmów oraz słów i zwrotów użytych w celu obrażenia lub poniżenia innego kościoła lub jego członków "

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
MacTavish
 czerwiec 23 2008 17:17   
Forum

Quote by esteban-82: Dziw mnie bierze że ochrona szpitala nie wywaliła nieproszonego gościa (wspomnianego księdza) na zbity pysk.

No właśnie, mnie też dziwi. Podobnie jak dziwi mnie to że w Warszawie nie usunęła "robiących piekło" i "okupujących sekretariat" katolskich bojówek.
Bo może nie było powodu ?

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 23 2008 17:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by MacTavish:
Quote by esteban-82: Dziw mnie bierze że ochrona szpitala nie wywaliła nieproszonego gościa (wspomnianego księdza) na zbity pysk.

No właśnie, mnie też dziwi. Podobnie jak dziwi mnie to że w Warszawie nie usunęła "robiących piekło" i "okupujących sekretariat" katolskich bojówek.
Bo może nie było powodu ?

A może nie było bojówek?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
MacTavish
 czerwiec 23 2008 17:24   
Forum

Quote by Rafi F: A może nie było bojówek?

Musiały być !!! Przecież tak napisali w naszym wyborczym zwierciadle prawdy !!!

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 czerwiec 23 2008 17:48   
Forum

Quote by Rafi F:

Później- a za pierwszym razem? Nieproszony przez zainteresowaną wtrącił się, mieszając w młodym umyśle religijnymi bzdurami.

Quote by Rafi F:

Spodziewałeś się że tak młoda osoba, od kołyski indoktrynowana katolicką propagandą, powie do księdza "spadaj" lub temu podobne?

Quote by Rafi F:
Mnie dziwi twoja niewiedza : ksiądz był w szpitalu służbowo w związku z inna sprawą, potem był na zaproszenie "Agaty".

Więc winien zajmować się ową, inną sprawą a nie ingerować tam gdzie go nie proszono. Jak sam wspomniałeś dopiero przy kolejnych wizytach był zapraszany (choc mam poważne wątpliwości czy przy każdej)

Quote by Rafi F: Jednym z podstawowych praw obywatela jest wolność sumienia. Ty chcesz, aby państwa stalinowskiego?

I już spieszę z odpowiedzią. W żadnym wypadku, bezapelacyjnie NIE. Chcę państwa DEMOKRATYCZNEGO a nie WYZNANIOWEGO. Szanującego i chroniącego (także przed religijnymi fanatyzmami) KAŻDEGO obywatela.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 23 2008 19:50   
Forum Moderator
Moderator

Quote by esteban-82:
Quote by Rafi F:

Później- a za pierwszym razem? Nieproszony przez zainteresowaną wtrącił się, mieszając w młodym umyśle religijnymi bzdurami.

Za pierwszym razem był tam w związku z innymi obowiązkami (namaszczenie chorych? "ostatnia posługa"), był poproszony bo "Agata" stwierdziła, że by urodziła gdyby matka ja poparła (wątpliwość co do aborcji). Ksiądz jest dyrektorem domu dla samotnych matek z dzieckiem. Został poproszony aby przedstawić możliwość, której "Agata" nie znała. Wszystko po to aby znając wszystkie opcje "Agata" świadomie podjęła decyzję (to się nazywa "wolność").
Quote by esteban-82:
Quote by Rafi F:

Spodziewałeś się że tak młoda osoba, od kołyski indoktrynowana katolicką propagandą, powie do księdza "spadaj" lub temu podobne?

Jeżeli byłaby od kołyski indoktrynowana przez stalinowców, to być moze zastrzeliłaby go na miejscu. Wolność wyznania gwarantuje "indoktrynację" (wychowanie) wg woli rodziców, a później samej zainteresowanej - ponoć to "zdobycz" ateistów więc uszanuj.
Quote by esteban-82:
Quote by Rafi F:

Więc winien zajmować się ową, inną sprawą a nie ingerować tam gdzie go nie proszono. Jak sam wspomniałeś dopiero przy kolejnych wizytach był zapraszany (choc mam poważne wątpliwości czy przy każdej)

Został poproszony do "Agaty" i postąpił zgodnie z własnym sumieniem (to się nazywa "wolność")
Quote by esteban-82:
Quote by Rafi F: Jednym z podstawowych praw obywatela jest wolność sumienia. Ty chcesz, aby państwa stalinowskiego?

I już spieszę z odpowiedzią. W żadnym wypadku, bezapelacyjnie NIE. Chcę państwa DEMOKRATYCZNEGO a nie WYZNANIOWEGO. Szanującego i chroniącego (także przed religijnymi fanatyzmami) KAŻDEGO obywatela.

Więc uszanuj wolę demokratycznej większości. Demokratyczna większość jest katolicka. Proponuję ten temat

===

Cytat 
Bartosz
 czerwiec 23 2008 21:43   
Forum

Rafi mam wrażenie, że uważasz, że każdy ateista=stalinowiec. Może sie mylę.

A odnośne stwierdzenia "demokracja katolicka" to puste słowo. Równie dobrze mógłbym napisać "demokracja muzułmańska" na bliskim wschodzie i wyjdzie na to samo. Nazwisko to po imieniu, państwo wyznaniowe. Gdyby to była demokracja, to moje podatki szły by na dobro wszystkich obywateli, a nie zachcianek części katolickiej. Podatek kościelny wprowadzić to wtedy można to nazwać demokracją, gdyż to podatek który by płacił ten kto chce na określony cel.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 23 2008 22:03   
Forum Moderator
Moderator

Quote by BLyy: Rafi mam wrażenie, że uważasz, że każdy ateista=stalinowiec. Może sie mylę.

Mylisz się istotnie, to tylko przerysowanie inicjujące myslenie (u niektórych, mam nadzieję).

Quote by BLyy:
A odnośne stwierdzenia "demokracja katolicka"

Użyłem takiego sformuowania ? Pisałem o katolickiej większości - to jest fakt. OK, precyzyjniej (lub bardziej ogólnie - zalezy od punktu widzenia): o większości identyfikującej się z KRK.

===

Cytat 
esteban-82
 czerwiec 23 2008 22:04   
Forum

Quote by Rafi F:
Został poproszony do "Agaty" i postąpił zgodnie z własnym sumieniem (to się nazywa "wolność")

Niestety, ale z przykrością stwierdzić muszę że sie mylisz. To nie wolność a ewidentne nadużycie swoich praw. Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innego człowieka.

Quote by Rafi F:
Więc uszanuj wolę demokratycznej większości. Demokratyczna większość jest katolicka. Proponuję ten temat

Odbieram nieprzeparte wrażenie że błednie interpretujesz słowo DEMOKRACJA.
W wielkim skrócie można było by zdefiniować ją tak:
Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw i wolności MNIEJSZOśCI
Co tłumaczyć by można, że katolicka (a mówiąc szerzej chrześcijańska) większość nie tylko nie może ingerować w sprawy światopoglądowe mniejszości ale ma obowiązek utworzenia odpowiednich mechanizmów prawnych (odpowiedzialność karna itp.) zapewniających nieingerencję w sferę religijną innych grup społecznych.
W sytuacji jaka spotkała Agatę doszło do ewidentnego pogwałcenia takich podstawowych praw. Dodać jeszcze należy że nie ma znaczenia tutaj kwestia przynależności religijnej dziewczyny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 23 2008 22:14   
Forum Moderator
Moderator

Niestety, ale z przykrością stwierdzić muszę że sie mylisz. To nie wolność a ewidentne nadużycie swoich praw. Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innego człowieka.

Zapominasz, ze "Agata" również jest katoliczką.
Resztę wygodnie pominąłeś. Dzięki za przyznanie tym samym racji.

Za wikipedią:
"Demokracja ... – ustrój polityczny, w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli, przy respektowaniu praw mniejszości. Gwarantem istnienia demokracji jest konstytucja (wyjątkami są Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i Izrael, nie posiadające spisanej konstytucji)."

Obecnie powszechną formą ustroju demokratycznego jest demokracja parlamentarna.

"Agata" jest w większości katolickiej i wg mnie brakiem poszanowania wolności sumienia jest twoja próba narzucenia swojego światopoglądu.

Oto (za Wikipedią) współczesne kryteria:
"Wedle współczesnych kryteriów [2], za państwa stricte demokratyczne uznawane być mogą tylko te, których ustrój opiera się formalnie i realnie na:

* dostępności sfery polityki dla wszystkich bez ograniczeń ze względów klasowych, rasowych, majątkowych, religijnych;
* możności wybierania na stanowiska publiczne i swobodzie dostępu do tych stanowisk, czy jakichkolwiek innych (poza wyrokiem sądowym pozbawiającym praw publicznych;
* suwerenności narodu (ludu) oznaczającej, że władza zwierzchnia, niezbywalna i niepodzielna, należy do zbiorowości społecznej żyjącej w granicach państwa;
* zasadzie reprezentacji – utożsamionej z delegowaniem uprawnień władczych na przedstawicieli obieralnych przez naród w wyborach powszechnych i działających pod jego kontrolą;
* uznaniu wyborów za główne źródło prawomocności władzy i konieczności cyklicznego potwierdzania legitymacji władzy w wyborach powszechnych;
* możności zrzeszania się w partie polityczne i wyboru między alternatywnymi ofertami piastunów władzy państwowej;
* odpowiedzialności rządzących przed rządzonymi – tworzeniu wyspecjalizowanych instytucji kontroli władzy mających w założeniu zapobiegać jej nadużyciom;
* podziale władz – wyrażającym ideę ograniczania rządu poprzez wzajemne kontrolowanie się ośrodków władzy oraz przez działalność zorganizowanej opozycji politycznej;
* wolności przekonań i wypowiedzi;
* instytucjonalnej ochronie praw obywatelskich – wyrażającej się w stwarzaniu formalnych zabezpieczeń obywateli przed nadmierną i nieuzasadnioną ingerencją władzy w ich sprawy prywatne oraz
* prawie własności prywatnej i swobodzie przedsiębiorczości wedle reguł gospodarki rynkowej."

Które kryterium zostało naruszone ??

===

Cytat 
esteban-82
 czerwiec 23 2008 22:59   
Forum

Quote by Rafi F:
"Agata" jest w większości katolickiej i wg mnie brakiem poszanowania wolności sumienia jest twoja próba narzucenia swojego światopoglądu.

Ależ w żadnym wypadku nic nie narzucam, żądam jedynie respektowania prawa przysługującego tej biednej dziewczynie (wolność sumienia, światopoglądu), które przekłada się na nieingerencje księdza w tak prywatną sferę życia tej nastolatki. Czym innym jest głoszenie swoich wierzeń z ambony a czym innym personalny atak.
Wspomniane wcześniej było że ksiądz przedstawił jej inne, nieznane rozwiązania. Od tego był lekarz, który nie powinien (a wręcz nie wolno mu było- złamanie tajemnicy lekarskiej) wysługiwać się księdzem. Powtórzę jeszcze że nie ma znaczenia tutaj przynależność religijna (lub jej brak) Agaty. Nie prosiła go o pomoc i wbrew jej została rozpoczęta krucjata, co przełożyło się na zmanipulowanie tej dziewczyny.

Quote by Rafi F:
Oto (za Wikipedią) współczesne kryteria:
"Wedle współczesnych kryteriów [2], za państwa stricte demokratyczne uznawane być mogą tylko te, których ustrój opiera się formalnie i realnie na:

* dostępności sfery polityki dla wszystkich bez ograniczeń ze względów klasowych, rasowych, majątkowych, religijnych;
* możności wybierania na stanowiska publiczne i swobodzie dostępu do tych stanowisk, czy jakichkolwiek innych (poza wyrokiem sądowym pozbawiającym praw publicznych;
* suwerenności narodu (ludu) oznaczającej, że władza zwierzchnia, niezbywalna i niepodzielna, należy do zbiorowości społecznej żyjącej w granicach państwa;
* zasadzie reprezentacji – utożsamionej z delegowaniem uprawnień władczych na przedstawicieli obieralnych przez naród w wyborach powszechnych i działających pod jego kontrolą;
* uznaniu wyborów za główne źródło prawomocności władzy i konieczności cyklicznego potwierdzania legitymacji władzy w wyborach powszechnych;
* możności zrzeszania się w partie polityczne i wyboru między alternatywnymi ofertami piastunów władzy państwowej;
* odpowiedzialności rządzących przed rządzonymi – tworzeniu wyspecjalizowanych instytucji kontroli władzy mających w założeniu zapobiegać jej nadużyciom;
* podziale władz – wyrażającym ideę ograniczania rządu poprzez wzajemne kontrolowanie się ośrodków władzy oraz przez działalność zorganizowanej opozycji politycznej;
* wolności przekonań i wypowiedzi;
* instytucjonalnej ochronie praw obywatelskich – wyrażającej się w stwarzaniu formalnych zabezpieczeń obywateli przed nadmierną i nieuzasadnioną ingerencją władzy w ich sprawy prywatne oraz
* prawie własności prywatnej i swobodzie przedsiębiorczości wedle reguł gospodarki rynkowej."

Które kryterium zostało naruszone ??

Żadne, bo to nie państwo naruszyło jej wolności i prawa. Naruszenia dopuścił się ksiądz, naruszając jej wolność osobistą wkraczając w jej sferę duchową. Jedynie co zarzucić można państwu to zbyt słaba ochrona przysługujących praw. Ale to tak jak oskarżać państwo o to że po ulicach grasują bandyci i złodzieje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 czerwiec 23 2008 23:16   
Forum

Quote by esteban-82:
Quote by Rafi F:

Ależ w żadnym wypadku nic nie narzucam, żądam jedynie respektowania prawa przysługującego tej biednej dziewczynie (wolność sumienia, światopoglądu), które przekłada się na nieingerencje księdza w tak prywatną sferę życia tej nastolatki.

Przepraszam, ale jak stwierdził kiedyś Pan Mleczko na jednej ze swoich karykatur: "Obywatelu, nie p... bez sensu".
Dziewczyna jest katoliczką a ksiądz katolicki ma prawo wskazywać dobre wybory tym, za których jest odpowiedzialny.
Jesli żal ci tego, ze ksiądz interweniował, czemu nie żal ci, ze inni (rodzina, prasa) mieszali dziewczynie w głowie nie mając ku temu zadnego moralnego prawa?
Quote by esteban-82:
Czym innym jest głoszenie swoich wierzeń z ambony a czym innym personalny atak.

gdzie tu widzisz personalny atak?
Chęć niesienia pomocy nazwiesz personalnym atakiem?
Mozesz glosić sobie z internetu konieczność pomagania staruszkom, ale wara ci od próby przeprowadzania staruszki przez jezdnię w realu?

Quote by esteban-82:
Wspomniane wcześniej było że ksiądz przedstawił jej inne, nieznane rozwiązania. Od tego był lekarz, który nie powinien (a wręcz nie wolno mu było- złamanie tajemnicy lekarskiej) wysługiwać się księdzem.

I zaden lekarz nie wysługiwał sie księdzem, chyba, ze o czyms nie wiemy
Quote by esteban-82: Powtórzę jeszcze że nie ma znaczenia tutaj przynależność religijna (lub jej brak) Agaty.

dla ciebie nie ma.
Dla wielu innych ma.
I nie tylko religijna przynależność, ale zwykła ludzka solidarność i chęć uchronienia kogoś przed popełnienem zła
Quote by esteban-82:
Nie prosiła go o pomoc i wbrew jej została rozpoczęta krucjata, co przełożyło się na zmanipulowanie tej dziewczyny.

wbrew jej woli, albo raczej poza jej wolą rozpoczęła się nagonka prasy lewackiej
Quote by esteban-82:

to nie państwo naruszyło jej wolności i prawa. Naruszenia dopuścił się ksiądz, naruszając jej wolność osobistą wkraczając w jej sferę duchową.

Masz złe pojęcie wolności osobistej

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 24 2008 06:59   
Forum Moderator
Moderator

Quote by esteban-82:
Quote by Rafi F:

Ależ w żadnym wypadku nic nie narzucam, żądam jedynie respektowania prawa przysługującego tej biednej dziewczynie (wolność sumienia, światopoglądu), które przekłada się na nieingerencje księdza w tak prywatną sferę życia tej nastolatki.

Żądasz wolności sumienia i światopoglądu a nie pozwalasz "Agacie" być katoliczką i korzystać ze wsparcia duchowego. Czy tu coś nie śmierdzi?
Quote by esteban-82:
Czym innym jest głoszenie swoich wierzeń z ambony a czym innym personalny atak.

Jak na razie, to atakujesz ty, ksiądz nikogo nie zaatakował.
Quote by esteban-82:
Wspomniane wcześniej było że ksiądz przedstawił jej inne, nieznane rozwiązania. Od tego był lekarz, który nie powinien (a wręcz nie wolno mu było- złamanie tajemnicy lekarskiej) wysługiwać się księdzem. Powtórzę jeszcze że nie ma znaczenia tutaj przynależność religijna (lub jej brak) Agaty.

Ależ wyznanie rzymsko-katolickie ma ogromne znaczenie, ksiądz do muzułmanki przecież nie przyszedł, a własnie do katoliczki, a ty odmawiasz "Agacie" tego prawa.
Quote by esteban-82:
Nie prosiła go o pomoc i wbrew jej została rozpoczęta krucjata, co przełożyło się na zmanipulowanie tej dziewczyny.

"Agata" sama powiedziała, że chce urodzić, ale jest pod ogromną presją, m.in. pod presją matki. Od tego się zaczęła cała sprawa. Ksiądz był tu jak najbardziej na miejscu, pn. jako dyrektor takiej placówki przedstawił mozliwość zamieszkania na czas ciązy i późniejszy.
Niedopuszczając do tego znów chcesz ograniczyć "Agacie" wolność sumienia i wyboru.

Cała krucjata i nagonka zaczeła się później za sprawą GW kłamliwie relacjonującej wydarzenia. Tu się dopiero zaczęła manipulacja i naciski łącznie z manifestacją zwolenników aborcji.

Quote by esteban-82:
Żadne, bo to nie państwo naruszyło jej wolności i prawa. Naruszenia dopuścił się ksiądz, naruszając jej wolność osobistą wkraczając w jej sferę duchową. Jedynie co zarzucić można państwu to zbyt słaba ochrona przysługujących praw. Ale to tak jak oskarżać państwo o to że po ulicach grasują bandyci i złodzieje.

W takim razie jak interpretujesz wolność sumienia i wypowiedzi? Czy izolując "Agatę" od jej duszpasterza nie naruszyłbyś jej prawa? Czy zabraniając księdzu prowadzić ośrodek dla młodych matek i rozmowy z taką młodą matką nie ograniczasz jego prawa sumienia i wypowiedzi?
W jaki sposób zostało naruszone prawo "Agaty"?? Czy gdyby była to osoba świecka, tez byś tak krzyczał??

===

Cytat 
Bielicka
 czerwiec 24 2008 08:14   
Forum

Dlaczego ludzie niewierzacy twierdza, ze Ksiadz Rydzyk jest tu w czymkolwiek winien???

Dlaczego nikt nie widzi tego ze ta 14 !!! letnia nastolatka juz wspolzyje ???

Czy taka jest swiadomosc wspolczesnego czlowieka??, ze wspolzyc to mozna i usuwac???.

Temat byl poruszony, ze dziewczynka zostala zgwalcona, tu jest sprawa skomplikowana,ale watpie aby 14 letnie dziecko umialo tak dalece myslec-zeby nawet po zgwalceniu-pomyslalo o usunieciu ciezy.

To najblizsze otoczenie dziecka: ojciec i matka sa odpowiedzialni za wychowanie dziecka, kiedy czasem rodzicom z rozpaczy brak jest wsparcia-jak najbardziej tego wsparcia moze i powinien nawet udzielic Ksiadz.

Rozne sa sytuacje w zyciu, wielokrotnie z depresji, smutku-ludzie w samotnosci odbieraja sobie zdesperowani zyciem-zycie.

Ktoz jak nie Ksiadz, powinien stac na pieczy w takich przypadkach losowych?.

Nie wydaje mi sie zeby w sytuacji zdesperowania -mowiono takiemu czlowiekowi: to odbierz sobie zycie-bedzie ci lzej.

Nie wydaje mi sie ze chirurg na ginekologie moze pomoc malej 14 letniej ciezarnej dziewczynce.

Pomoc jej moga rodzice(opamietani), przyjaciele, otoczenie.Ale gdzie tu szukac wsparcia, kiedy spoleczenstwo tzn wiekszosc jest zdania, ze 14 dziewczyna to jest normalne ze wspolzyje-ale nienormalnym jest urodzenie przez nia dziecka-bo to jej zaszkodzi w karierze, w drodzy zyciowej.

Taki schemat normalnosci-nie jest dla mnie normalny .
I tak dlugo jak takie schematy beda istnialy-bedzie sie tak wlasnie dziac.

===

Skarb twoj jest tam gdzie serce twoje.

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 czerwiec 24 2008 08:31   
Forum

Organizacje przeciwko życiu tak bardzo się spieszyły, żeby rozprawić się z dzieckiem Agaty, bo następnego dnia kończył się 12 tydzień jego życia. Czy to właśnie nie jest chore - we wtorek o godzinie 2359 nie jesteś człowiekiem i można cię zabić bezkarnie i legalnie. W środę o 0001 już jesteś i zabicie jest karalne! Kto nie widzi absurdu ustalania takich granic, jest psychicznie sprawny inaczej! Kto widzi, a mimo to zabija jest moralnie na dnie!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 czerwiec 24 2008 09:26   
Forum

Okrutne!
Jak bardzo leprzym wydaje sie swiat zwierzecy od ludzkiego!.
Moj piesek byl wczoraj operowany, polknal szklana kulke.Siedze tu i wyczekuje 11nastej bo lekarz bedzie po wizycie.
Zwierze jest takie prawdziwe, niezaklamane,zawsze ufne, nie zmienia zdania,jest leprze od czlowieka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 24 2008 11:12   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bielicka: Dlaczego ludzie niewierzacy twierdza, ze Ksiadz Rydzyk jest tu w czymkolwiek winien???

Nie wiem dlaczego. Wcale nie było go tam. Ani przy poczęciu, a ni przy zabiciu dziecka, ani w międzyczasie

===

Cytat 
Robert
 czerwiec 24 2008 12:55   
Forum

Quote by Bielicka: Okrutne!
Jak bardzo leprzym wydaje sie swiat zwierzecy od ludzkiego!.
Moj piesek byl wczoraj operowany, polknal szklana kulke.Siedze tu i wyczekuje 11nastej bo lekarz bedzie po wizycie.
Zwierze jest takie prawdziwe, niezaklamane,zawsze ufne, nie zmienia zdania,jest leprze od czlowieka.

To zabawne, co piszesz. Jakbys miala 10 lat. Swiat zwierzecy nie jest ani lepszy ani gorszy. Zwierzeta zabijaja sie nawzajem, walcza o przezycie, prowadza wyscig zbrojen. Poogladaj czasem National Geographic i nie patrz na swiat zwierzecy przez pryzmat swojego pieska, ktoremu najgorsze, co moze sie stac to polkniecie szklanej kulki...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 czerwiec 24 2008 13:02   
Forum

Bielicka

Jest w tym dużo prawdy co piszesz.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 24 2008 13:03   
Forum

Quote by kobieta: Organizacje przeciwko życiu tak bardzo się spieszyły, żeby rozprawić się z dzieckiem Agaty, bo następnego dnia kończył się 12 tydzień jego życia. Czy to właśnie nie jest chore - we wtorek o godzinie 2359 nie jesteś człowiekiem i można cię zabić bezkarnie i legalnie. W środę o 0001 już jesteś i zabicie jest karalne! Kto nie widzi absurdu ustalania takich granic, jest psychicznie sprawny inaczej! Kto widzi, a mimo to zabija jest moralnie na dnie!

Przeciez gdzies musiala byc postawiona jasna granica. A jak jest z postem? W dzien postu nie powinno sie jesc miesa, czyli do 23.59 i jeszcze 60 sekund post, a od 00.00 juz mozna miesko wzerac tak?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
MacTavish
 czerwiec 24 2008 13:17   
Forum

Oj, ciężko, jeżeli nie zauważasz różnicy pomiędzy przestrzeganiem postu a zabijaniem człowieka.
Czyli co, do godziny 23.59 jeszcze zlepek komórek, a o 0.01 już człowiek ? W dodatku w Polsce dzieje się to po upływie 12 tygodni, a w UK po upływie 20 ?

===

papista

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 24 2008 14:35   
Forum

Quote by MacTavish: Oj, ciężko, jeżeli nie zauważasz różnicy pomiędzy przestrzeganiem postu a zabijaniem człowieka.
Czyli co, do godziny 23.59 jeszcze zlepek komórek, a o 0.01 już człowiek ? W dodatku w Polsce dzieje się to po upływie 12 tygodni, a w UK po upływie 20 ?

To sa tylko przepisy prawne, zeby bylo jasne, czy jeszcze mozna przerwac legalnie, czy juz nie. W zadnym razie nie jest to absolutny termin przeskoku z jednej fazy do drugiej, bo cos takiego nie istnieje. Nie zauwazasz tego?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bielicka
 czerwiec 24 2008 15:29   
Forum

Jezeli My jestesmy ludzmi wierzacymi i liczba wierzacych w Polsce wynosi ca_97% to dlaczego w Polsce mozna wogole usuwac ciaze?.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 24 2008 15:54   
Forum

Quote by Bielicka: Jezeli My jestesmy ludzmi wierzacymi i liczba wierzacych w Polsce wynosi ca_97% to dlaczego w Polsce mozna wogole usuwac ciaze?

Dlatego, ze gdzies trzeba postawic granice miedzy glupota a zdrowym rozsadkiem.
Sa pewne sytuacje, w ktorych powinno to byc dozwolone. Widze, ze temat mozna walkowac latami a i tak zadna strona nie zmieni swoich pogladow...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 24 2008 15:55   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by Bielicka: Dlaczego ludzie niewierzacy twierdza, ze Ksiadz Rydzyk jest tu w czymkolwiek winien???

Nie wiem dlaczego. Wcale nie było go tam. Ani przy poczęciu, a ni przy zabiciu dziecka, ani w międzyczasie

Moze w tym czasie obmyslal ratowanie kolejnej stoczni...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 czerwiec 24 2008 19:04   
Forum

Jezeli My jestesmy ludzmi wierzacymi i liczba wierzacych w Polsce wynosi ca_97% to dlaczego w Polsce mozna wogole usuwac ciaze?.

Można ponieważ większość obywateli jest za tym by pozostało tak jak jest. Podobnie jak in-vitro. I popierają to zarówno wierzący jak i niewierzący.

Widocznie 97% to raczej martwa statystyka. Chociaż ja mam inną teorie. Wszyscy 97% to Chrześcijanie, ale większość to nie katolicy, tylko myślą, że są katolikami, żyjąc w niewiedzy. Gdyż Kościół Katolicki jednoznacznie o tym wspominał co sądzi o aborcji i in-vitro. A może to po prostu martwa statystyka?
-------------------------------

Co to zabicia dziecka - to są ludzie o innych poglądach którzy tego nie uważają za zabicie dziecka. Chyba, że dziecko użyć w cudzysłowiu, bo są ludzie dla których to nie człowiek. Nie chce sie sprzeczać o to kto ma rację bo to ani nie temat na to, ani nikt siebie i tak nie przekona. Tylko tak dla wspomnienia. Więc może dla ścisłości niech każdy mówi, że dla Katolików to, dla ateistów tamto. Żeby nie powstały kłótnie tutaj.

------------------------------

A odnośne zwierząt to z Panią Bielicką sie w zupełności zgadzam.
Piesek nie okłamie swego kompana, nie oszukuje, nie zdradza, nic.

Ale jedno porównanie mnie denerwuje. Jak ktoś często ma ochotę na sex, czy nawet jest seksoholikiem to porównuje sie go do zwierząt, lub mówi, że jest taki zwierzęcy.

Bo większość zwierząt uprawia sex przeważnie tylko w okresie godowym w celu przedłużenia gatunku. Kościół Katolicki również ma taki pogląd, że sex powinien mieć na celu poczęcie nowego życia.

A taki co często lubi uprawiać sex traktuje to jak potrzebę fizjologiczną albo jako chęć okazania partnerowi swej miłości, co raczej Kościół potępia. I mówi, że to zezwierzęcenie. Czy takie stwierdzenie nie obraża zwierząt? Ta cecha jest bardziej ludzka niż zwierzęca.

--------------------

A odnośne tematu, to jak wszyscy wiemy stało jak sie stało. Wyglądało to jak wyglądało. Można powiedzieć, że w tej sprawie nie ma zwycięzców. Ani po jednej stronie, ani po drugiej. Wszyscy przegraliśmy. Pozdrawiam.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,78 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty