Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Eugenika na nowo....
 |  Wersja do druku
Piotr
 czerwiec 11 2008 11:04  (Czytany 1333 razy)  
Forum

Status: offline

Minister pracy i polityki socjalnej Bułgarii - Emilia Masłarowa - zaproponowała by wprowadzić obowiązek przeprowadzania badań prenatalnych kobiet w ciąży w celu usuwania "płodów" ze skazami genetycznymi. Kobiety nie poddające się badaniom będą pozbawiane przywilejów (ulg itp.) związanych z wychowywaniem dzieci. ( Źródła )

Za bezpośredni powód podaje się olbrzymia ilość ośrodków opieki i domów dziecka, w których w koszmarnych warunkach żyją dzieci chore umysłowo i fizycznie. Państwo nie ma środków by pomóc im wszystkim i zatroszczyć się o nie w przyszłości.

Przypomina mi to fakty o których słyszałem, a które miały miejsce po 1936 roku u naszego zachodniego sąsiada. Różnica jest taka, że dotyczy dzieci nienarodzonych.

------

Rozwój cywilizacyjny, a w szczególności medycyna, zakłócił metodę dobory naturalnego która sprawdzała się od tysiącleciu. Dzięki coraz doskonalszym wynalazkom możemy leczyć większość, dawniej śmiertelnych, chorób. Możemy naprawiać uszkodzenia ciała, które kiedyś po wypadku powodowały zgon jednostek o słabo skoordynowanych ruchach, kiepskim refleksie, itp.

Z tego powodu pula genetyczna człowieczeństwa z roku na rok, z pokolenia na pokolenie osłabia się. A koszty pomocy społecznej rosną. Czy możemy coś z tym zrobić?

Osobiście uważam, że metody znane z końca lat 30tych i początku 40tych są nie do zaakceptowania. Propozycja pani Masłarowej powinna być głośno skrytykowana i jednoznacznie określona jako niehumanitarna.

Uważam, że jedyną metodą jest dopuszczenie do chirurgicznego blokowania płodności u dorosłych - ale tylko za ich zgodą (no... chyba, że są ubezwłasnowolnieni). Wiem, że dla wielu takie rozwiązanie jest niedopuszczalne, ale według mnie właśnie z szacunku dla człowieka powinno być dopuszczalne, a w przypadku dewiantów, niezaradnych życiowo i chorych na uciążliwe choroby genetyczne także sugerowane.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
tadeusz
 czerwiec 11 2008 12:17   
Forum

Medycyna to nie zabijanie - badania penatalne to nie aborcja. To wiedza o zdrowiu poczetego dziecka . Rozgraniczmy te dwa przeciwstawne poglady.Te badania ratuja zycie dziecka , czesto tez matki.Tysiace kobiet dzieki tym badaniom ocalilo zycie swoim dzieciom.

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 czerwiec 11 2008 12:47   
Forum

Quote by skałosz: Minister pracy i polityki socjalnej Bułgarii - Emilia Masłarowa - zaproponowała by wprowadzić obowiązek przeprowadzania badań prenatalnych kobiet w ciąży w celu usuwania "płodów" ze skazami genetycznymi. Kobiety nie poddające się badaniom będą pozbawiane przywilejów (ulg itp.) związanych z wychowywaniem dzieci. ( Źródła )

Za bezpośredni powód podaje się olbrzymia ilość ośrodków opieki i domów dziecka, w których w koszmarnych warunkach żyją dzieci chore umysłowo i fizycznie. Państwo nie ma środków by pomóc im wszystkim i zatroszczyć się o nie w przyszłości.

Przypomina mi to fakty o których słyszałem, a które miały miejsce po 1936 roku u naszego zachodniego sąsiada. Różnica jest taka, że dotyczy dzieci nienarodzonych.

------

Rozwój cywilizacyjny, a w szczególności medycyna, zakłócił metodę dobory naturalnego która sprawdzała się od tysiącleciu. Dzięki coraz doskonalszym wynalazkom możemy leczyć większość, dawniej śmiertelnych, chorób. Możemy naprawiać uszkodzenia ciała, które kiedyś po wypadku powodowały zgon jednostek o słabo skoordynowanych ruchach, kiepskim refleksie, itp.

Z tego powodu pula genetyczna człowieczeństwa z roku na rok, z pokolenia na pokolenie osłabia się. A koszty pomocy społecznej rosną. Czy możemy coś z tym zrobić?

Osobiście uważam, że metody znane z końca lat 30tych i początku 40tych są nie do zaakceptowania. Propozycja pani Masłarowej powinna być głośno skrytykowana i jednoznacznie określona jako niehumanitarna.

Uważam, że jedyną metodą jest dopuszczenie do chirurgicznego blokowania płodności u dorosłych - ale tylko za ich zgodą (no... chyba, że są ubezwłasnowolnieni). Wiem, że dla wielu takie rozwiązanie jest niedopuszczalne, ale według mnie właśnie z szacunku dla człowieka powinno być dopuszczalne, a w przypadku dewiantów, niezaradnych życiowo i chorych na uciążliwe choroby genetyczne także sugerowane.

Bardzo trafna uwaga o blokowaniu plodnosci .
Dziekuje i pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 czerwiec 11 2008 13:01   
Forum

Quote by petroniusz100: Medycyna to nie zabijanie - badania penatalne to nie aborcja. To wiedza o zdrowiu poczetego dziecka . Rozgraniczmy te dwa przeciwstawne poglady.Te badania ratuja zycie dziecka , czesto tez matki.Tysiace kobiet dzieki tym badaniom ocalilo zycie swoim dzieciom.

hmmm.... tak... ale zależy w jakim celu robi się badania.... jeśli robi się to w celu wyleczenia wad losowych, zabezpieczenia przed późniejsza chorobą dziecka lub matki to OK ....ale w tym przypadku ma to byc robione "w celu usuwania "płodów" ze skazami genetycznymi".

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Grzegorz
 czerwiec 11 2008 13:21   
Forum

To oburzające, że rząd Bułgarii chce dokonywać selekcji swoich obywateli. Porównanie z nazistowskimi Niemcami jest bardzo dobre. Chce się pozbawić matki własnych nienarodzonych dzieci i to dlatego, że nie spełniają jakiś norm prawnych - to chore!

Quote by skałosz:Uważam, że jedyną metodą jest dopuszczenie do chirurgicznego blokowania płodności u dorosłych - ale tylko za ich zgodą (no... chyba, że są ubezwłasnowolnieni). Wiem, że dla wielu takie rozwiązanie jest niedopuszczalne, ale według mnie właśnie z szacunku dla człowieka powinno być dopuszczalne, a w przypadku dewiantów, niezaradnych życiowo i chorych na uciążliwe choroby genetyczne także sugerowane.

Uważam, że każdy może decydować o sobie, ale jednak jestem temu przeciwny, aby dokonywać blokowania płodności.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 czerwiec 11 2008 15:14   
Forum

Nie jest to rozwiazanie idealne , bo takie po prostu , tak po ludzku nie istnieje . ALE znacznie lepsze od aborcji . A kiedy ma sie do wyboru smierc albo okaleczenie zawsze wybiore mniejsze zlo

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 11 2008 17:45   
Forum Moderator
Moderator

Quote by skałosz:
Quote by petroniusz100: Medycyna to nie zabijanie - badania penatalne to nie aborcja. To wiedza o zdrowiu poczetego dziecka . Rozgraniczmy te dwa przeciwstawne poglady.Te badania ratuja zycie dziecka , czesto tez matki.Tysiace kobiet dzieki tym badaniom ocalilo zycie swoim dzieciom.

hmmm.... tak... ale zależy w jakim celu robi się badania.... jeśli robi się to w celu wyleczenia wad losowych, zabezpieczenia przed późniejsza chorobą dziecka lub matki to OK ....ale w tym przypadku ma to byc robione "w celu usuwania "płodów" ze skazami genetycznymi".

Badanie prenatalne jest tylko narzędziem diagnostycznym, niestety tutaj wykorzystywanym do selekcji dzieci przeznaczonych do zamordowania.
Bułgaria do 2007 nalezy do UE i wg mnie (myslę, ze maxurd byłby bardziej kompetentny) to rozporządzenie może być zaskarżone jak dyskryminacja.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,10 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty