Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Śmiać się czy płakać?
 |  Wersja do druku
esteban-82
 lipiec 07 2008 22:48  (Czytany 1362 razy)  
Forum

Status: offline

"Dzisiejsza perełka z Onetu:
http://wiadomosci.onet.pl/2699,1783844,rybnik_walka_z_billboardem,wydarzenie_lokalne.html

Przeczytałem, sprawa mnie zaintrygowała. Nie da się ukryć, że z roku na rok reklamy pojawiające się na naszych ulicach stają się coraz bardziej odważne - dzisiaj już raczej nie dziwią ludzi billboardy, które wywołałyby obyczajowy szok na początku lat dziewięćdziesiątych. Dlatego lekko się zdziwiłem - co takiego jest na tym plakacie, że w mieście obrońcy moralności rozpętali tak zorganizowaną krucjatę?
Od czego człowiek ma Google - pół minuty i znalazłem inny artykuł mówiący o tej sytuacji, w którym pojawiło się zdjęcie owego parkingu.

http://www.dz.com.pl/?tekst,2573,powieksz

Co widzimy na tym jakże szokującym plakacie? Jedynie atrakcyjną panią o dość powszechnym typie urody, z damskim kapeluszem na głowie, zalotnie spoglądającą w stronę obiektywu. Czy jest naga? trudno powiedzieć, bo kadr kończy się na nagich ramionach, równie dobrze mogła mieć na sobie w chwili robienie zdjęcia np. sukienkę bez ramiączek. Z całą pewnością można natomiast powiedzieć jedno - obrońcy moralności mają naprawdę bujną wyobraźnię.

O co tyle hałasu? Cała sprawa zaczęła mnie naprawdę bardzo zastanawiać i jedynym logicznym wyjaśnieniem wydaje mi się... Zazdrość - choćby podświadoma.
Wyobraźmy sobie człowieka, który został wychowany w przekonaniu, że jedynym celem w jakim uprawia się seks jest prokreacja. Jedyne dopuszczalne metody zapobiegania ciąży, na jakie pozwala jego "guru" są (co by nie mówić) metodami dość mało komfortowymi oraz stresującymi (choćby z powodu na niską skuteczność). w dodatku ograniczają dość mocno przestrzeń czasową w której jest to możliwe, przestrzeń ta jest jeszcze bardziej ograniczana przez inne sytuacje - stres, zmęczenie, zwyczajny brak ochoty, poza tym ktoś tak poważnie biorący do siebie wszystkie religijne zakazy zapewne zrezygnuje ze współżycia ze współmałżonkiem w piątek lub jakikolwiek dłuższy okres postu. Wydaje mi się więc rzeczą logiczną, że u sporej części ludzi patrzących na te kwestie przez pryzmat religijnego fanatyzmu dość szybko pojawi się seksualna frustracja. Pamiętajmy, iż mówimy o systemie moralnym, który nawet masturbację uważa za wynaturzenie!

Teraz wyobraźmy sobie, co musi czuć taki człowiek, gdy nagle zauważa, iż obok niego żyje sobie grupka radosnych libertynów, podchodzących do życia seksualnego w o wiele bardziej hedonistyczny sposób. Nie musimy od razu mówić o radosnej poligamii - nawet życie w monogamicznym, stałym związku, bez przejmowania się wszelkimi religijnymi zakazami tworzy zupełnie nową jakość, której wprost nie da się porównać z dyskomfortem wprowadzanym przez te wszystkie zakazy i nakazy.
Co może poczuć taki fanatyk, gdy jego życie zostanie skonfrontowane z ich życiem? Rzecz jasna zazdrość i gniew? Choćby w sposób podświadomy - im wolno, a jemu nie? Czy dziwi w takim razie podejście "psa ogrodnika" u takich ludzi, którzy próbują za wszelką cenę tak ułożyć świat, aby nikt nie mógł odczuwać tej radości, skoro im nie wolno?"

Czy analiza ta nie jest nadzwyczaj trafna?

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
kobieta
 lipiec 07 2008 22:53   
Forum

Nie jest. Błądzisz! Zrewiduj swoją wiedzę, bo łazisz po manowcach. Skąd Ty bierzesz takie rewelacje

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 lipiec 08 2008 17:09   
Forum

spece od reklam doskonale wiedzą że obroncy moralnosci bedą krytykowali reklamy.
bo obronców moralności słuchają wszyscy, [93%polaków(katolicy)] i przynajmiej 50% z nich bedzie miało inne zdanie. ba, tu chodzi o to zeby jak najwiecej osob zobaczyło tą reklamę. to taka sobie zwyczajna manipulacja.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,12 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty