Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Błagam!!! Tylko nie Rydzyk!!!
 |  Wersja do druku
albert1972
 lipiec 15 2008 23:49  (Czytany 978 razy)  
Forum

Status: offline

Jezu!!!
Błagam!!!
Jeśli mam poważnie traktować to forum to nie przytaczajcie takich artykułów w dziele gdzie nie można umieścić komentarza!!! Chcecie to wykluczcie moje konto tutaj ale nie pozwalajcie na propagandę kolesia który każdym swoim dniem czynem i modlitwą obraża wszystko co Jezus nam zostawił. Nie jestem święty i może nie lepszy od niego ale przed Panem i ludźmi wstydzę się swoich błędów a nie robię z nich religii!! W taki sposób dajecie mu tylko "paliwo" do dalszych wyłudzeń, oszustw, i poniewierania wszystkiego co zostawił nam Jezus! Jak słyszę kolejne usprawiedliwiania go ze strony polskiego krk mimo stanowczych wytycznych Watykanu, mam wrażenie że polskiemu krk jest to na rękę i w jego interesie finansowym. Dobra nie chce mi się dłużej bo zaraz się porzygam.

..."Ponad 200 tysięcy pielgrzymów przybyło w ostatnich dniach z pielgrzymką środowisk Radia Maryja na Jasną Górę. Jakże jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że przed szesnastu przeszło laty, gdy na rynku medialnym pojawiały się nowe stacje radiowe i kanały telewizyjne oraz tytuły prasowe, za którymi natychmiast stanęli zachodni finansowi potentaci, często z liberalistycznymi i ateistycznymi poglądami i planami, gdy zaczynał się nowy etap bitwy o przyszły kształt Polski - że właśnie wtedy został wybrany i powołany przez Opatrzność kapłan ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów, ojciec Tadeusz, by zaistniał "głos katolicki w naszych domach" - podkreślał ks. bp Ignacy Dec.

- Radio Maryja w pełnieniu swojej misji ewangelizacyjnej ma w sobie coś z temperamentu św. Pawła Apostoła. Trzeba i ten fakt przypomnieć. Mamy przecież Rok św. Pawła - mówił w drugim dniu pielgrzymki ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Rozpoczynając Mszę św. bp Dydycz podkreślił, że choć Kościół w Polsce zmaga się z trudnościami, to jednak z nadzieją wybiega w przyszłość. Ordynariusz drohiczyński podkreślił, że w Polsce, jak w żadnym innym kraju, doceniamy rolę katolickich środków masowego przekazu. – Nie ma takiego kraju, gdzie tak licznie mogą ludzie się łączyć, komunikować razem, aby być uczniami Chrystusa – powiedział bp Dydycz, który podczas Eucharystii wygłosił także kazanie.

Za odwagę i niezwykle liczne przybycie podziękował zgromadzonym założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Apelował o wytrwałość, roztropność i niezniechęcanie się nasilającą się nagonką medialną. - Trzeba ogromnej modlitwy, trzeba ogromnego oddania się Panu Jezusowi uczniów Chrystusa. I trzeba bardzo twardo chodzić po ziemi, rozróżniać dobro od zła, czarne od białego, bardzo jasno. Mieć często dystans i zachować miłość - podkreślił...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 lipiec 16 2008 22:02   
Forum

Status: offline

Nie jestem znawcą, nie słucham Radia Maryja, ani specjalnie się nim nie interesuje, ale zauważyłem jeden ciekawy fakt. O Radiu Maryja i o Rydzyku praktycznie nik nie pisał w gazetach ani nikt nie mówił o nim w telewizji, dopiero jak rozpoczęła się kampania wyborcza w której wygrał PiS zrobiło się bardzo głośno o tym radiu i posypały się w gazetach setki niepochlebnych artykułów o Radiu Maryja, Gdy do władzy doszło PO znów praktycznie się nie pisze o Rydzyku. Dziwne prawda? Myślę, że to specjalnie dziennikarze popierający PO zaczęli wypisywać te artykuły, aby nakłonić ludzi do głosowania na PO.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,07 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty