Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Uzdrowienie chorych
 |  Wersja do druku
tadeusz
 lipiec 17 2008 22:53  (Czytany 2900 razy)  
Forum

Status: offline

Jezus przekazał apostołom również moc uzdrawiania . Rozumiem że powinna ona przejść na kapłanów tak jak moc odpuszczania grzechów Było też coś o ukąszeniach węży i skorpionów , ale zostawmy to w spokoju. Zależalo by mi na uzdrawianiu.Polska opieka zdrowotna ma problemy .......
Coś poszło nie tak?
Może tylko silni wiarą mieli by taką moc?

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 lipiec 18 2008 01:25   
Forum

a pomyślałeś o tym ze może nie istnieli?

wyiobraż sobie taką sytuację. dotkniesz 1000000 osób, oni myślą ze jesteś uzdrowicielem. z 10 z nich bedzie nastepnego dnia Ciebie chwalić jak boga.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 18 2008 10:09   
Forum

Quote by petroniusz100: Jezus przekazał apostołom również moc uzdrawiania . Rozumiem że powinna ona przejść na kapłanów tak jak moc odpuszczania grzechów Było też coś o ukąszeniach węży i skorpionów , ale zostawmy to w spokoju. Zależało by mi na uzdrawianiu.Polska opieka zdrowotna ma problemy .......
Coś poszło nie tak?
Może tylko silni wiarą mieli by taką moc?

Wszystko zawiera się w słowie "moc".
oczywiście spekuluje teraz - "moc", którą dał Jezus apostołom to nie kilo gwoździ, że są i można wyjąć z kieszeni i użyć, a nawet gdyby, to i kilo gwoździ się kiedyś skończy...
Apostołowie uzdrawiali mocą Ducha Św, skoro uważasz, że każdy kapłan powinien uzdrawiać, to i każdy wierzący powinien uzdrawiać, bo "dostajemy moc Ducha Św" dwa razy: na chrzcie i podczas bierzmowania.
Petroniuszu - masz "moc"!
Ale moim zdaniem jest parę warunków aby tej "mocy używać"
- komunia z Bogiem/ łaska uświęcająca / bezgrzeszność /czystość czy jak tam chcecie nazwijcie sobie TEN STAN
- wiara głęboka i niezachwiana w skuteczność ("o cokolwiek poprosicie z głęboką wiarą")
- właściwy odbiorca/pacjent - głęboko wierzący w skuteczność uzdrowienia (wstań, idź twoja wiara cię uzdrowiła
Te trzy warunki były spełnione w uzdrowieniu o które poprosił Karol Wojtyła u Ojca Pio dla "matki Polki"
Jest w Polce parę wspólnot i świeckich i "duchownych" (choć to niepotrzebny podział w tym temacie) uzdrawiających i fizycznie i duchowo - pisaliśmy o nich w paru tematach

Ps - co wy z tym pisaniem tematów w dziale OGŁOSZENIA??
Ja tu wogóle nie zaglądałem!!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
tadeusz
 lipiec 18 2008 20:24   
Forum

W dziale OGłOSZENIA to przypadek mojej nieuwagi. Poprawie sie Big Grin
Dezerterze pieknie napisałeś o mocy , tyle tylko że mnie jakoś nie przekonały Twoje wywody:
Taka moc dotyczy również odpuszczania grzechów a ta zachowała się do dziś (wiekszy worek gwozdzi?)
Gdybym też posiadał moc uzdrawiania, łączyło by sie to z mocą odpuszczania grzechów - a to przecież "dzialka" kaplanów.
Nie mam powodu nie wierzyć w słowa Jezusa, wiec chodzi o moc utraconą przez kościół. Tę siłe jeszcze posiadali apostołowie.Potem zanikła... Aż strach pomysleć ze nie tylko o moc uzdrawiania chodzi.A jeśli utracili też moc odpuszczenia grzechów ? Co wtedy?

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 lipiec 18 2008 20:33   
Forum

Quote by mathias777: a pomyślałeś o tym ze może nie istnieli?

wyiobraż sobie taką sytuację. dotkniesz 1000000 osób, oni myślą ze jesteś uzdrowicielem. z 10 z nich bedzie nastepnego dnia Ciebie chwalić jak boga.

Rozumiem Twoje intencje - ale kaplan posiadajacy moc uzdrawiania jest logicznym nastepstwem Pisma Swietego wiec powiekszylo by to tylko chwale Boga !!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 18 2008 21:24   
Forum

Petroniuszu rozumię twoje wątpliwości i obawy, ale myślę, że są przesadzone a oczekiwania, że wszyscy księżą będą jak apostołowie troche przesadzone.
Wszyscy jesteśmy na mocy Słowa Bożego powołani do świętości, ale tylko nieliczni tej świętości dostępują, juz tu na ziemi. A poza tym pamiętaj, że apostołowie sami z siebie nie uzdrawiali - nie mieli jakiejś magicznej czy ponad naturalnej mocy - uzdrawiali mocą Ducha Świętego (czy jak wolisz bożą mocą)- a Duch "wieje gdzie chce" i to On decyduje. Może spektakularne uzdrowienia były "dostępne" w czasach apostolskich aby Dobra nowina się lepiej rozprzestrzeniała. A w późniejszych czasach gdy wyznawców przybyło może Bóg stwierdził, że dość łatwizny i że teraz "błogosławieni co nie widzieli a uwierzyli", że teraz czas na dawanie świadectwa swym życiem i przykładam?
Nie wiem, ale mi wystarcza to że są w KRK nieliczne jednostki którym Pan nie odmawia i na ich prośbę uzdrowienia ciągle następują.
I pamiętaj o punkcie 3 czyli wierze tego co prosi o uzdrowienie, kto w dzisiejszych czasach uwierzy niezachwianie w potencjalne uzdrowienie?
Sam próbowałem kiedyś i wiem jakie to trudne

===

Cytat 
Andrzej
 lipiec 18 2008 21:45   
Forum

Quote by petroniusz100: Jezus przekazał apostołom również moc uzdrawiania . Rozumiem że powinna ona przejść na kapłanów tak jak moc odpuszczania grzechów

Sprzeciw.
Ewangelia to nie Gwiezdne Wojny
Tu nie ma przekazywania żadnej mocy w sensie nabycia umiejętności nadnaturalnych, pozazmysłowych, paranormalnych czy magicznych.
To uczestniczenie w mocy samego Boga, takie uczestniczenie, ktore nie jest zagarnięciem, przywłaszczeniem czy nawet przejęciem części mocy Bożej ale działaniem w jej ramach i w ramach szczególnego charyzmatu, którym Bóg obdarza czasami swoich wybranych świadków jak na przykład w dzisiejszych czasach o. Emiliano Tardifa w Krk czy Smitha Wiggleswortha u Zielonoświątkowów lub Williama Branhama w Kościele Baptystów (wymieniac mozna wielu)

A propos tego zagadnienia zachęcam do przeczytania
artykułu wyjasniajacego stanowisko Krk w tej materiie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
tadeusz
 lipiec 18 2008 23:41   
Forum

Tu wcale nie chodzi o Gwiezdne wojny
Chodzi o podstawowe pytanie : skoro dana przez Jezusa moc odpuszczenia grzechow dziala (?) to gdzie lezy przyczyna utraty zdolnosci uzdrawiania . Rozumiem iz byl by to wyrazny znak , bezdyskusyjny dowod - a Bog chce wiary troche mocniejszej niz Tomasza Apostola.Tylko czy pod plaszczykiem troche mętnych tłumaczeń ( tak je odbieram ) nie kryje sie chec usprawiedliwienia bezsilności wobec faktu?
Moze zdecydowala tu siła wiary tych co mogli by - a nie dostąpia tej łaski z wlasnej winy? Czy tylko noc uzdrawiania zanikła ?
Jesli moc odpuszczania grzechow TEZ została cofnieta? (Kosciol świetością nie grzeszył)

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 lipiec 18 2008 23:58   
Forum

Quote by Dezerter: Petroniuszu rozumię twoje wątpliwości i obawy, ale myślę, że są przesadzone a oczekiwania, że wszyscy księżą będą jak apostołowie troche przesadzone.
Wszyscy jesteśmy na mocy Słowa Bożego powołani do świętości, ale tylko nieliczni tej świętości dostępują, juz tu na ziemi. A poza tym pamiętaj, że apostołowie sami z siebie nie uzdrawiali - nie mieli jakiejś magicznej czy ponad naturalnej mocy - uzdrawiali mocą Ducha Świętego (czy jak wolisz bożą mocą)- a Duch "wieje gdzie chce" i to On decyduje. Może spektakularne uzdrowienia były "dostępne" w czasach apostolskich aby Dobra nowina się lepiej rozprzestrzeniała. A w późniejszych czasach gdy wyznawców przybyło może Bóg stwierdził, że dość łatwizny i że teraz "błogosławieni co nie widzieli a uwierzyli", że teraz czas na dawanie świadectwa swym życiem i przykładam?
Nie wiem, ale mi wystarcza to że są w KRK nieliczne jednostki którym Pan nie odmawia i na ich prośbę uzdrowienia ciągle następują.
I pamiętaj o punkcie 3 czyli wierze tego co prosi o uzdrowienie, kto w dzisiejszych czasach uwierzy niezachwianie w potencjalne uzdrowienie?
Sam próbowałem kiedyś i wiem jakie to trudne

O...... pprzepraszam ale umknela mi twoja wypowiedz.
Sensowna odpowiedz o spektakularnych uzdrowieniach w czasach apostolskich . To ma sens i logike.DZIEKI ....Co do 3 punktu to juz niestety zgodzic sie nie moge : choroba , bol powoduje "morderczy bieg do nog pana Boga" - im dalej zylo sie od Niego tym szybciej sie biegnie . WIARA wraca tym szybciej im mocniej boli - wiem cos o tym

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 19 2008 10:08   
Forum

Wszystkie przypadki uzdrowien mozna sprowadzic do dzialania organizmu w ramach swoich potencjalnych mozliwosci. Czasem przypadki sa trudne do wytlumaczenia ale to tylko dlatego, ze nie znamy jeszcze wszystkich mechanizmow dzialania organizmu ludzkiego. Czy moze uwazacie, ze znamy? A wszystkie przypadki wykraczajace poza poznanie nauki to cudowne uzdrowienia moca Ducha Swietego?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 lipiec 19 2008 13:35   
Forum

łukasz 9 (1,2)
Wtedy zwołał Dwunastu, dal im moc i władze nad wszystkimi złymi duchami i władze leczenia chorób i wysłał ich aby głosili Królestwo Boże i uzdrawiali chorych.......

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 19 2008 14:21   
Forum

Rozwiazanie jest brutalne. Nalezy przyjac, ze niektore opisy w ST i nawet w NT sa nieprawda. Wtedy nie bedziemy zadawac dziwacznych pytan w stylu "co sie stalo z moca uzdrawiania chorych u kaplanow". Brutalne moze ale w moim przekonaniu prawdziwe.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 lipiec 19 2008 15:11   
Forum

petroniusz100

Jezus przekazał apostołom również moc uzdrawiania . Rozumiem że powinna ona przejść na kapłanów tak jak moc odpuszczania grzechów

KrK nie jest tym samym Kościołem Apostolskim,którzy tworzyli apostołowie,tak jak uzasadnił to angelo here.W związku z tym,cała hierarchia KrK od papieża w dół, nie ma żadnej mocy odpuszczania grzechów ani uzdrawiania.
łukasz 9 (1,2)
Wtedy zwołał Dwunastu, dal im moc i władze nad wszystkimi złymi duchami i władze leczenia chorób i wysłał ich aby głosili Królestwo Boże i uzdrawiali chorych.......
Przykład Kościoła jaki tworzyli pierwsi apostołowie jest podany w 1Jana 3.3:

..A społecznośc nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem Jego,Jezusem Chrystusem.

[reszta ciach - zupełnie nie na temat - nie rozmawiamy o ezoteryce ]

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 lipiec 19 2008 15:32   
Forum

O Eviva

nawet sie ciesze Niewierniku ze Cie tu widze.

Eviva, co zrobil Ci Kosciol Katolicki, ze palasz do niego taka nienawiscia?.

Medieval podal w roznych Chrzescijanskich Kulturach nazwiska ludzi obdarzonych czyms szczegolnym, czy nadal uwazasz ze wiara czlowieka zalezy od przynaleznosci do Kosciola-na zasadzie ze w jednym to daja taka moc a w innym to nie?

Myslisz, ze na moja wiare ma wplyw Kosciol?-ze jak Kosciol sie bedzie bardziej modlil to moja wiara wzrosnie? lub odwrotnie?

Co do skutecznej modlitwy:
Eviva czy Ty nie widzisz ze w ezoteryce nie ma swietosci? ze tam jest jak w socjalizmie: wszystko wszystkim sie nalezy?

No jak to tak?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 lipiec 19 2008 23:43   
Forum

Quote by suration: Wszystkie przypadki uzdrowien mozna sprowadzic do dzialania organizmu w ramach swoich potencjalnych mozliwosci. Czasem przypadki sa trudne do wytlumaczenia ale to tylko dlatego, ze nie znamy jeszcze wszystkich mechanizmow dzialania organizmu ludzkiego. Czy moze uwazacie, ze znamy? A wszystkie przypadki wykraczajace poza poznanie nauki to cudowne uzdrowienia moca Ducha Swietego?

Czyli każdy ma jakąś wiarę - ktoś w nieograniczone możliwośći organizmu co nie zostało nijak jeszcze udowodnione, ktoś w moc Ducha Świetego który uzdrawia bo bo prostu jest i ma moc to zrobić. Mamy więc wiarę na przeciw wiary

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 20 2008 09:38   
Forum

Quote by karol_dabrowski:
Czyli każdy ma jakąś wiarę - ktoś w nieograniczone możliwośći organizmu co nie zostało nijak jeszcze udowodnione, ktoś w moc Ducha Świetego który uzdrawia bo bo prostu jest i ma moc to zrobić. Mamy więc wiarę na przeciw wiary

Po pierwsze primo, mozliwosci organizmu nie sa nieograniczone (nigdy tak nie twierdzilem, wiec mi tego nie przypisuj), a po drugie primo, jestes zabawny kiedy twierdzisz, ze Duch Swiety po prostu jest i juz. To chyba tez nie zostalo nijak udowodnione...

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 lipiec 20 2008 15:53   
Forum Moderator
Moderator

Po pierwsze primo - sorry nie doczytałem - niech będzie "jedni wierzą w cudowne właściwośći organizmu ludzkiego", po drugie primo nie stwierdziłem że Duch Święty jest i już tylko że to taki sam rodzaj wiary jak we właściwości samouzdrowieńcze organizmu więc mamy wiarę na przeciw wiary ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
albert1972
 lipiec 20 2008 19:23   
Forum

a ja to widzę tak.

Fizyka , elektryka, elektronika, biologia i inne nauki są dziełem Boga i przez Niego stworzone. To że wciąż odkrywamy ich nowe prawa i możliwości świadczy wyłącznie o tym że daleko nam jeszcze do "pełnego poznania" ideału jaki dał nam Bóg. Bóg dał nam super urządzony wszechświat i nakazał nam czynić go sobie uległym - odkrywać, wynajdować, kombinować co do czego i z czym pasuje i oczywiście jak działa. (inna sprawa co zrobimy z tą wiedzą kiedy ją już posiądziemy - wolna wola- czasem świętość - czasem grzech - elektryki można użyć zarówno po to by zasilić respirator w szpitalu jak też krzesło elektryczne w więzieniu) Zatem postaram się wytłumaczyć niemoc uzdrawiania na przykładzie płytki elektronicznej z przekaźnikiem.

Obwód drukowany - to załóżmy aktualne otoczenie
Przekaźnik - człowiek uzdrawiający
Odbiornik - człowiek uzdrawiany

Zacznę od tego że obwód drukowany musi umożliwiać poprawne zamontowanie w nim przekaźnika tak by ścieżki na obwodzie dochodziły do odpowiednich "nóżek" przekaźnika (człowieka uzdrawiającego)by dostarczyć mu prąd zasilający. Jeśli projektant (kościół, otoczenie, środowisko czy co tam chcesz) źle zaprojektuje płytkę to nawet super przekaźnik nie zadziała bo do swojego działania potrzebuje zasilania (prądu - mocy Boga) a ten nie dopłynie do odpowiednich nóżek. Dalej mamy przekaźnik który również musi mieć odpowiednią budowę i "nóżki" wyjściowe mieć nadal na obwodzie drukowanym odpowiednio połączone z odbiornikiem (człowiekiem uzdrawianym). Do tego dochodzi coś co w obwodzie elektronicznym nie występuje wcale czyli wolna wola odbiornika i przekaźnika.(chce to działam chce nie działam albo działam jak chcę - nie zgodnie z założeniem głównego projektanta - tu Boga)

Jeżeli jakakolwiek ścieżka obwodu drukowanego (środowiska), nóżka lub uzwojenie przekaźnika (człowieka uzdrawiającego) lub nóżka czy uzwojenie odbiornika (człowieka uzdrawianego) jest nie zgodna z założeniem głównego projektanta - Boga, to układ nie działa (czytaj nie może dojść do uzdrowienia). Cały problem w tym że tym układem Bóg (główny projektant) potrzebuje przesłać prąd (moc, Ducha św. czy jak tam sobie to nazwiecie) przez przekaźnik (uzdrowiciela) do odbiornika (uzdrawianego).

Instrukcja obsługi jest zawarta w biblii. Tyle że jak to zwykle bywa obwodowi drukowanemu, przekaźnikowi lub odbiornikowi nie chce się jej przeczytać, zrozumieć lub nie są wstanie jej zrozumieć czy też każdy z podzespołów kombinuje po swojemu bo ma przecież wolną wolę.

Dałem Ci prosty lapidarny schemat działania uzdrawiania.
Chcesz wiedzieć dlaczego dziś ten układ nie działa.
Wysil się i przeczytaj dokładnie instrukcje obsługi - biblie i porównaj z działaniem dzisiejszych podzespołów (obwodu drukowanego, przekaźników i odbiorników)

Dlaczego za czasów Jezusa układ działał?

Proste!!! Był przygotowany i zbudowany przez super elektronika Jezusa Chrystusa dokładnie według schematu głównego projektanta Boga Ojca z wykorzystaniem najwyższej jakości Przekaźników - apostołów. Dzięki temu Duch święty (prąd) bez problemu mógł dotrzeć od Boga Ojca do Przekaźników - apostołów pod nadzorem Super elektronika Jezusa Chrystusa. Ale i wtedy mieli problem. Odbiornik musiał spełnić warunki odbioru a nie zawsze zapewne to robił. Jak ten młodzieniec który pytał Jezusa jak ma zyskać życie wieczne a kiedy usłyszał by rozsprzedał swój majątek i poszedł za Nim odszedł zasmucony... Czasem odbiornik nie jest gotowy na tak wysokie napięcie i moc jak Duch św. Ale czy to wina układu dostarczającego uzdrowienie czy odbiorczego? Nawet jeśli układ dostarczający działa bez zarzutu?
Oczywiście układ dostarczający uzdrowienie mógłby się dostosować do okładu odbiorczego bo główny projektant jest genialny wie że nie każdy układ odbiorczy może być zasilony bezpośrednim prądem. Stąd główny projektant (Bóg) przewidział obniżenie napięcia i spowolnienie przesyłu prądu w czasie i dał nam medycynę i mózgi by ja rozwijać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 lipiec 20 2008 20:49   
Forum

Quote by albert1972: a ja to widzę tak.

Fizyka , elektryka, elektronika, biologia i inne nauki są dziełem Boga i przez Niego stworzone. To że wciąż odkrywamy ich nowe prawa i możliwości świadczy wyłącznie o tym że daleko nam jeszcze do "pełnego poznania" ideału jaki dał nam Bóg. Bóg dał nam super urządzony wszechświat i nakazał nam czynić go sobie uległym - odkrywać, wynajdować, kombinować co do czego i z czym pasuje i oczywiście jak działa. (inna sprawa co zrobimy z tą wiedzą kiedy ją już posiądziemy - wolna wola- czasem świętość - czasem grzech - elektryki można użyć zarówno po to by zasilić respirator w szpitalu jak też krzesło elektryczne w więzieniu) Zatem postaram się wytłumaczyć niemoc uzdrawiania na przykładzie płytki elektronicznej z przekaźnikiem.

Obwód drukowany - to załóżmy aktualne otoczenie
Przekaźnik - człowiek uzdrawiający
Odbiornik - człowiek uzdrawiany

Zacznę od tego że obwód drukowany musi umożliwiać poprawne zamontowanie w nim przekaźnika tak by ścieżki na obwodzie dochodziły do odpowiednich "nóżek" przekaźnika (człowieka uzdrawiającego)by dostarczyć mu prąd zasilający. Jeśli projektant (kościół, otoczenie, środowisko czy co tam chcesz) źle zaprojektuje płytkę to nawet super przekaźnik nie zadziała bo do swojego działania potrzebuje zasilania (prądu - mocy Boga) a ten nie dopłynie do odpowiednich nóżek. Dalej mamy przekaźnik który również musi mieć odpowiednią budowę i "nóżki" wyjściowe mieć nadal na obwodzie drukowanym odpowiednio połączone z odbiornikiem (człowiekiem uzdrawianym). Do tego dochodzi coś co w obwodzie elektronicznym nie występuje wcale czyli wolna wola odbiornika i przekaźnika.(chce to działam chce nie działam albo działam jak chcę - nie zgodnie z założeniem głównego projektanta - tu Boga)

Jeżeli jakakolwiek ścieżka obwodu drukowanego (środowiska), nóżka lub uzwojenie przekaźnika (człowieka uzdrawiającego) lub nóżka czy uzwojenie odbiornika (człowieka uzdrawianego) jest nie zgodna z założeniem głównego projektanta - Boga, to układ nie działa (czytaj nie może dojść do uzdrowienia). Cały problem w tym że tym układem Bóg (główny projektant) potrzebuje przesłać prąd (moc, Ducha św. czy jak tam sobie to nazwiecie) przez przekaźnik (uzdrowiciela) do odbiornika (uzdrawianego).

Instrukcja obsługi jest zawarta w biblii. Tyle że jak to zwykle bywa obwodowi drukowanemu, przekaźnikowi lub odbiornikowi nie chce się jej przeczytać, zrozumieć lub nie są wstanie jej zrozumieć czy też każdy z podzespołów kombinuje po swojemu bo ma przecież wolną wolę.

Dałem Ci prosty lapidarny schemat działania uzdrawiania.
Chcesz wiedzieć dlaczego dziś ten układ nie działa.
Wysil się i przeczytaj dokładnie instrukcje obsługi - biblie i porównaj z działaniem dzisiejszych podzespołów (obwodu drukowanego, przekaźników i odbiorników)

Dlaczego za czasów Jezusa układ działał?

Proste!!! Był przygotowany i zbudowany przez super elektronika Jezusa Chrystusa dokładnie według schematu głównego projektanta Boga Ojca z wykorzystaniem najwyższej jakości Przekaźników - apostołów. Dzięki temu Duch święty (prąd) bez problemu mógł dotrzeć od Boga Ojca do Przekaźników - apostołów pod nadzorem Super elektronika Jezusa Chrystusa. Ale i wtedy mieli problem. Odbiornik musiał spełnić warunki odbioru a nie zawsze zapewne to robił. Jak ten młodzieniec który pytał Jezusa jak ma zyskać życie wieczne a kiedy usłyszał by rozsprzedał swój majątek i poszedł za Nim odszedł zasmucony... Czasem odbiornik nie jest gotowy na tak wysokie napięcie i moc jak Duch św. Ale czy to wina układu dostarczającego uzdrowienie czy odbiorczego? Nawet jeśli układ dostarczający działa bez zarzutu?
Oczywiście układ dostarczający uzdrowienie mógłby się dostosować do okładu odbiorczego bo główny projektant jest genialny wie że nie każdy układ odbiorczy może być zasilony bezpośrednim prądem. Stąd główny projektant (Bóg) przewidział obniżenie napięcia i spowolnienie przesyłu prądu w czasie i dał nam medycynę i mózgi by ja rozwijać.

SUPER - Zrozumialem CO jednak sie stanie jesli uklad dostarczajacy odpuszczenie grzechow przerwal polaczenie z glownym zrodlem zasilania ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
albert1972
 lipiec 20 2008 21:08   
Forum

hmm w każdym zaawansowanym układzie elektronicznym istnieje obwód awaryjny. Myślę że Bóg też go nie pominął i właśnie teraz działa w komunikacji między nami. Ma on umożliwić diagnozę i naprawę. Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 21 2008 08:00   
Forum

Polecam artykół podlinkowany przez Medievala - nie wiem petroniuszu czy o nim mówiłeś jako o "mętnym i nieprzekonywającym" - bo dla mnie jest jasny i przekonywający. Przyznam się , że nie "zauważyłem" słowa "znaki", a ma on tu decydujace znaczenie

katolickie rozumienie Biblii: moc w s
łabości się doskonali

Jeżeli więc Apostołowie żyli w takim samym świecie, w jakim żyli wszyscy inni ludzie, poddani byli chorobom, śmierci, więzieniom, a nawet niektórym rodzajom ataków szatana - to jak zrozumieć tekst Mk 16,17-18? Jeżeli czyta się ten tekst bez fundamentalistycznych okularów, dostrzeżemy łatwo występujące w nim słowo "znaki". Cudowne moce uzdrawiania chorych i niepodlegania prawom przyrody nie są nazwane "normą życia", ale "znakami" [semeia]. Biblijne słowo "znak" [semeion] oznacza cud, który jest wyjątkiem odbiegającym od normy. Na przykład o przemianie wody w wino czytamy: "taki to początek znaków [semeion] uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej" (J 2,11). Nie oznacza to, że od tej pory normalnym sposobem przygotowania posiłków w gronie Jezusa i Jego uczniów było cudowne przemienianie półproduktów w dania obiadowe. Był to "znak", który od codziennej normy właśnie odbiegał. Jakkolwiek Jezus potrafił uczynić "znak" rozmnożenia chleba (np. J 6,11), to jednak - w powszednim, normalnym życiu - posyłał uczniów, aby kupowali żywność (por. J 4,8). Jakkolwiek św. Paweł mówił o darze uzdrawiania (1 Kor 12), to jednak, kiedy Tymoteusz podupadł na zdrowiu, Paweł poradził mu według najzwyklejszej ludzkiej roztropności: "samej wody już nie pij, używaj natomiast po trosze wina ze względu na żołądek i częste twe słabości" (1 Tm 5,23).

Jak ten artykuł może kogoś nie przekonywać - nie pojmuje, bo chociaż moje rozumienie problemu jak wiecie było nieco inne i nie porzucam go to to jest bardziej jasne spójne i prawdopodbne.
Jest jeszcze trzecie też mocno elektryzujące alberta1972

===

Cytat 
eviva
 lipiec 21 2008 13:23   
Forum

Dezerter

Do Petroniusza:"Wszyscy jesteśmy na mocy Słowa Bożego powołani do świętości, ale tylko nieliczni tej świętości dostępują, juz tu na ziemi. A poza tym pamiętaj, że apostołowie sami z siebie nie uzdrawiali - nie mieli jakiejś magicznej czy ponad naturalnej mocy - uzdrawiali mocą Ducha Świętego (czy jak wolisz bożą mocą)- ...

Moc Ducha Świętego oznacza Bożą energię,najlepsze lekarstwo dla wszystkich.

Jak Ci wiadomo z NT:

"Bóg nie ma względu na osoby i o ileż bardziej da Ducha Swojego Świętego tym,którzy Go o niego proszą".

Codziennie korzystam z tej łaski Bożej.Otrzymuję przez modlitwę Ducha Świętego do leczenia i każdemu to polecam.Duch Święty,Boża energia,jest najlepszym i najtańszym,ogólnodostępnym lekarstwem na wszystkie choroby ciała i duszy.

Wielka szkoda,że Krk nie widzi tej prawdy i jej zaprzecza,pozbawiając ludzi tej wspaniałej możliwości otrzymywania i korzystania z Ducha Świętego.W proponowanym przez Ciebie artykule ks.dr ANDRZEJA SIEMIENIEWSKIEGO też o tym nie pisze.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Tomek
 lipiec 23 2008 10:23   
Forum

Ja osobiście polecam internetową telewizję God.tv na której obecnie transmitowane są spotkania z Florydy gdzie ma miejsce mocne przebudzenie,działanie Ducha Świętego. Pastor Tod Bentley, którego Bóg tam mocno używa jest człowiekiem doświadczonym przez życie:narkotyki,więzienie,kilka razy próbował odebrać sobie życie aż w końcu Jezus stanął na jego drodze i całkowicie go zmienił. Liczba uzrowień sięga pewnie tysięcy, dzieli się też dobrym słowem Bożym,naprawdę dobrze karmi ludzkiego ducha.Sam po prostu miesiacami trzymał się obietnic ze Słowa Bożego nt.uzdrowienia,po prostu ściągnął je z nieba
Poza tym w Nigerii przez posługę pastora T.B.Joshua też dzieją się niesamowite rzeczy,sprawdźcie na "youtube'ie".
Bóg naprawdę działa,On jest Bogiem MOCNYM I ŻYWYM.
pozdrawiam
Tomek

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,62 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty